Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473501 razy)

Description:

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7500 dnia: 23 Czerwiec 2015, 18:29:18 »
To przeczytaj uważnie co napisałeś, wtedy spójrz na zapis w zasadach gry pod nazwą sądownictwo i porównaj sobie treści. Ująłes to w sposób jasny i klarowny, że Rakbar będzie sądzony w sądzie królewskim przez króla. Pozbawiłeś go praw, zamknąłeś go bezterminowo itd itd, bez mojej zgody jako sędziego, czyli wydał to inny sędzia który zajął się ta sprawą, trzeciego na Valfden nie mamy, zatem proste jest, ze nie Salazar Trevant był jego sędzią.

Każdy pisze jak popadnie, piszecie ładnie pięknie pamiętając o przecinkach i o tym by ortów nie było, ale jeżeli chodzi o sąd, ważniejsze jest znaczenie użytych słów. Bawcie się jak chcecie, ale beze mnie na stanowisku sędziego.

Widziałeś kiedyś, żeby zamachowiec sądził się z królem?

Offline Mourtun

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 876
  • Reputacja: 375
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7501 dnia: 23 Czerwiec 2015, 18:30:48 »
Taa ale mamy prawo ktore trzeba respektowac bo bez niego sie burdel zrobi.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7501 dnia: 23 Czerwiec 2015, 18:30:48 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7502 dnia: 24 Czerwiec 2015, 02:08:59 »
Cieszy mnie zaangażowanie społeczności. Smuci mnie brak poszanowania do osób piastujących ważne stanowiska w grze, oraz stronniczość sędziego. Nie czytałem postów więc nie mam zielonego pojęcia jak potoczył się wątek. W każdym razie komuś puściły nerwy. Jak bardzo trzeba być bezczelnym, aby dopuścić się ludobójstwa łamiąc wszelkie zasady gry, włączając w to zasady GvG po czym pobiec do sędziego i zasłaniać się tymi samymi zasadami?  Nie świadczy to dobrze o Rakbarze. Zawiodłem się w osobie sędziego, który w sporze zaczął pełnić funkcję adwokata Rakbara i bronić go używając praw, które Rakbar ówcześnie pogwałcił. Zaślepieni zawiścią dostrzegają te fakty? Bo nie wydaje mi się sadząc po waszych postach.

Z tego co zdążyłem się zorientować są pretensję o oskarżenia i aresztowanie.
Ja jeszcze dziś rezygnuję z sędziego, uznano Rakbara winnym bez procesu, jeżeli tak działa sądownictwo to ja nie chcę mieć w nim palców umoczonych. Salazar-sędzia to organ procesowy, a organy zajmujące się postępowaniem przygotowawczym są w gestii głównie marszałka + straż sądowa, ale jak Sędzia ma coś robić, skoro nawet go nie informują, przyszli, włamali sie do biura, nie dali nikomu czasu na reakcję, nic. Bawta się dobrze ale bez mojego udziału. Chętnie grałem i robiłem fabułę, potrzebny był sędzia, trochę się an tym znam studiując kierunek prawny, ale jeżeli bawimy się w coś gdzie nie funkcjonuje żadne prawo i robi każdy co chce... to są żale.
Nie Devciu :) Sprawujecie władze jest w porzadku marant jest często oporządzany i w ogóle. Nie o to tu chodzi, by ktoś rezygnował.

Zabraliście Rakbara, z kancelarii sędziego, z jego sądu. nazwaliście go winnym, nie oskarżyliście go nawet tylko nazwaliście winnym, chcieliście zaprowadzić do Isa, czyli głównego poszkodowanego, do osoby, która najwięcej straciła tym występkiem i on ma sądzić? Pokażcie mi prawo, w którym osoba poszkodowana ma karać sprawcę. To nie jest sprawiedliwość tylko wyładowanie frustracji - tak fabularnie, to będzie powód mojej rezygnacji.

Poza tym ciekawa sprawa, teleportował się bezpośrednio do mojej kancelarii, nikt nie wchodził ani nie wychodził, a oddział straży przygotowany wparował wiedząc gdzie jest... sory, ale fuck logic to słabe określenie.
Salazar odleciał. <aniol> Rakbar również nie dał nikomu szansy na reakcję zrzucając na stolicę meteor. Mogłeś zapomnieć o tym drobnym problemie. Radni Królewscy mają w obowiązku reagować. Nie wiesz jakie otrzymali rozkazy. Nie chodzi tu już nawet o wykonanie, bo to możemy wybaczyć Radnemu, który piastuje swoją funkcję od niespełna 24h. Pytanie co tu się stało z sędzią? Dlaczego sędzia zajęty jest robieniem za adwokata winnego całego zdarzenia zamiast prowadzić dialog z Radą Królewską? Radni w osobie Kanclerza i Marszałka zareagowali wzorowo. Czy ich celem były aresztowania wszelkich magów lub tylko Rakbara, ponieważ sugerowali się intuicją i przesłankami? Nie wiemy i chyba nigdy się nie dowiemy, bo zepsułeś ten wątek. Nie zepsuli go Radni. Zepsułeś go Ty Salazarze robiąc gównoburzę o post Szarleja i wszelkie osoby, które tylko podburzały nastroje (Silion, Aragorn - standard). Sprawę można było załatwić kilkoma PW i poprawić post Szarleja. Sędzie jednak nie rozmawiał z Radą, zamiast tego rozpoczęła się szopka i cały wątek spalił na panewce. Jeśli więc chcecie szukać winnych spieprzonego wątku, klimatu itd. sugeruje spojrzeć rano w lustro. ;)

Władza wykonawcza nie musi mieć zgody Sędziego aby dokonać aresztowań podejrzanych. Mogliby nawet wsadzić do cel połowę Valfden tylko dlatego, że przechodzili tamtędy spacerem. Mają do tego prawo. Nikt nie przeprowadził procesu i nie osądził aresztowanych. Sami dopowiedzieliście sobie ideologie do tych aresztowań psując cały wątek pogromu magów. Dziękujemy!


Ja bym chciał Od Iska się dowiedzieć, czemu ah czemu po raz pierwszy wyznaczył graczowi czas na pojawienie się, 15 minut i to akurat wtedy był ten "atak na DDoS" i czemu ten czas nie został mu wydłużony ze względu na to, że własnie nie wczytywało mu strony ze względu na to, co informowaliśmy (chociażby ja), że nie mógł się zalogować w trakcie gdy mijał ten czas... Czemu nie zrobił tak jak robi z każdym graczem, czyli wpuści do sali, poczeka na psot a odpisze gdy będzie mógł? nie, tutaj musiały być inne warunki, a licząc od początku była to już trzecia taka odprawa Rakbara, ze nie mógł załatwić sprawy... To jest trochę irytujące i największym bólem dupy, nie to, jak gracze sie bawią i niepotrafią logicznie działać, zrobić z tego fajnej fabularnej przygody, to ciul, czemu tak się zaczynamy traktować Isu, czemu ah czemu zaczyna to wszystko się robić głupie ;/ .
Pretensje mam do iska, że tak reagował w tej sali tronowej, każdego zapraszał do sali gdy mógł, i może wolno niekiedy rozmowy trwały czy trwają, to jednak prowadzimy je i wszyscy są zadowoleni. Rakbara trzeba było 2 razy odesłać z kwitkiem, ze juz nie teraz, a za 3cim razem na czas "awarii" wezwać go na spotkanie, wiedząc o awarii nie wydłużył mu czasu a informowaliśmy na SB ze nie może wczytać mu tawerny. Czemu w ogóle takie coś wyznaczył, zamiast traktować każdego sprawiedliwie i załatwić sprawy w miarę możliwości na tyle na ile można z czasem? Dać mu spokojnie napisać i sobie na odpisanie? Nawet mnie z Chatal przyjął do sali, czekam na odpowiedź - w porządku ma ważniejsze rzeczy, ale innym kasę wypłacił, nirsalem po zadaniach biegał... Nie mógł tez przyjąć rakbara i wysłuchać czego chce tak jak chociażby mnie z Chatal? czy zmusił by go ktoś by odpisał w tej sprawie?
Odnośnie fabuły wyjaśniłem powyżej, mnie nie było. Sami to zepsuliście. ;) Z Rakbarem mam fabularnie do pogadania i ciężko to robić na raty. Tym bardziej, że mam tam do ogarnięcia długi post od Ciebie. Wszedłem na forum i napisałem, do której na niego czekam. Był online więc założyłem, że odpisze. Równie dobrze mogę to zinterpretować jako celowe doprowadzenie do tej akcji. Był i nie odpisał. Zaś zasłanianie się atakiem DDoS traci sens w momencie, kiedy okazuje się, że zakończył się jeszcze przed godziną 18:00. Niestety tego dnia nie mogłem nic ogarnąć później, bo już mnie nie było. Przynajmniej do momentu aż nie zostałem przywoływany po wydarzeniu z meteorytem i sprawdziłem to na telefonie.


Fakt że Rakbar się często spinał z Isqiem i kłócił ale to co zrobił Is to już faktycznie rozwaliło system...
15 minut?? Nie wszyscy siedza tutaj 24h/7d.
Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego 15 minut. Chyba, że według ciebie ja mam obowiązek siedzieć tutaj 24h/7d.


Oni mają swój zamysł i tak ma być, bez względu na klimat czy zasady gry. Niektórzy maja monopol na bezkarność.
Powiedział gracz, który zrzucił meteoryt na stolicę zabijając setki osób. Następnie poszedł do sędziego aby ten wybronił go prawem, które złamał. Zgadzam się w 100%. Niektórzy mają monopol na bezkarność.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7503 dnia: 24 Czerwiec 2015, 10:58:36 »
W którym miejscu niby podburzałem tłum?   <huh>

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7504 dnia: 24 Czerwiec 2015, 15:04:34 »
Cieszy mnie zaangażowanie społeczności. Smuci mnie brak poszanowania do osób piastujących ważne stanowiska w grze, oraz stronniczość sędziego. Nie czytałem postów więc nie mam zielonego pojęcia jak potoczył się wątek. W każdym razie komuś puściły nerwy. Jak bardzo trzeba być bezczelnym, aby dopuścić się ludobójstwa łamiąc wszelkie zasady gry, włączając w to zasady GvG po czym pobiec do sędziego i zasłaniać się tymi samymi zasadami?  Nie świadczy to dobrze o Rakbarze. Zawiodłem się w osobie sędziego, który w sporze zaczął pełnić funkcję adwokata Rakbara i bronić go używając praw, które Rakbar ówcześnie pogwałcił. Zaślepieni zawiścią dostrzegają te fakty? Bo nie wydaje mi się sadząc po waszych postach.

Z tego co zdążyłem się zorientować są pretensję o oskarżenia i aresztowanie.Salazar odleciał. <aniol> Rakbar również nie dał nikomu szansy na reakcję zrzucając na stolicę meteor. Mogłeś zapomnieć o tym drobnym problemie. Radni Królewscy mają w obowiązku reagować. Nie wiesz jakie otrzymali rozkazy. Nie chodzi tu już nawet o wykonanie, bo to możemy wybaczyć Radnemu, który piastuje swoją funkcję od niespełna 24h. Pytanie co tu się stało z sędzią? Dlaczego sędzia zajęty jest robieniem za adwokata winnego całego zdarzenia zamiast prowadzić dialog z Radą Królewską? Radni w osobie Kanclerza i Marszałka zareagowali wzorowo. Czy ich celem były aresztowania wszelkich magów lub tylko Rakbara, ponieważ sugerowali się intuicją i przesłankami? Nie wiemy i chyba nigdy się nie dowiemy, bo zepsułeś ten wątek. Nie zepsuli go Radni. Zepsułeś go Ty Salazarze robiąc gównoburzę o post Szarleja i wszelkie osoby, które tylko podburzały nastroje (Silion, Aragorn - standard). Sprawę można było załatwić kilkoma PW i poprawić post Szarleja. Sędzie jednak nie rozmawiał z Radą, zamiast tego rozpoczęła się szopka i cały wątek spalił na panewce. Jeśli więc chcecie szukać winnych spieprzonego wątku, klimatu itd. sugeruje spojrzeć rano w lustro. ;)

Władza wykonawcza nie musi mieć zgody Sędziego aby dokonać aresztowań podejrzanych. Mogliby nawet wsadzić do cel połowę Valfden tylko dlatego, że przechodzili tamtędy spacerem. Mają do tego prawo. Nikt nie przeprowadził procesu i nie osądził aresztowanych. Sami dopowiedzieliście sobie ideologie do tych aresztowań psując cały wątek pogromu magów. Dziękujemy!

Odnośnie fabuły wyjaśniłem powyżej, mnie nie było. Sami to zepsuliście. ;) Z Rakbarem mam fabularnie do pogadania i ciężko to robić na raty. Tym bardziej, że mam tam do ogarnięcia długi post od Ciebie. Wszedłem na forum i napisałem, do której na niego czekam. Był online więc założyłem, że odpisze. Równie dobrze mogę to zinterpretować jako celowe doprowadzenie do tej akcji. Był i nie odpisał. Zaś zasłanianie się atakiem DDoS traci sens w momencie, kiedy okazuje się, że zakończył się jeszcze przed godziną 18:00. Niestety tego dnia nie mogłem nic ogarnąć później, bo już mnie nie było. Przynajmniej do momentu aż nie zostałem przywoływany po wydarzeniu z meteorytem i sprawdziłem to na telefonie.

Sam sobie odpowiedziałeś dlaczego 15 minut. Chyba, że według ciebie ja mam obowiązek siedzieć tutaj 24h/7d.

Powiedział gracz, który zrzucił meteoryt na stolicę zabijając setki osób. Następnie poszedł do sędziego aby ten wybronił go prawem, które złamał. Zgadzam się w 100%. Niektórzy mają monopol na bezkarność.

Salazar nie odleciał i nie robił za żadnego adwokata. Co innego jest, gdy robimy coś z kanonami prawa co innego wbrew jakiemukolwiek znanemu. winnym czynu jest się dopiero po prawomocnym skazującym wyroku, a nie podczas zatrzymania. Nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia, by wpadli do mnie do kanciapy przygotowani do aresztowania, i nie interesuje mnie, czy gracz pogwałcił prawa, czy też nie, mnie takie obowiązuje i powinno wszystkich, i tak powinniśmy działać, jeżeli każdy gracz-pseudo władza może działać bezprawnie, bo ktoś inny tak zadziałał, to jest to idiotyzm tworzyć zasady gry.

Porównując to, gdy ktoś dokona na tobie kradzieży z włamaniem, to nie znaczy, ze ty na nim masz prawo dokonać rozboju. To że ktoś działa wbrew zasadom gry, nie usprawiedliwia bezprawnego działania graczy, radnych jak i nikogo. Jeżeli usprawiedliwia, to ja podziękuję za udział w takiej władzy.


Cytuj
Czy ich celem były aresztowania wszelkich magów lub tylko Rakbara, ponieważ sugerowali się intuicją i przesłankami? Nie wiemy i chyba nigdy się nie dowiemy, bo zepsułeś ten wątek. Nie zepsuli go Radni. Zepsułeś go Ty Salazarze robiąc gównoburzę o post Szarleja i wszelkie osoby, które tylko podburzały nastroje (Silion, Aragorn - standard). Sprawę można było załatwić kilkoma PW i poprawić post Szarleja. Sędzie jednak nie rozmawiał z Radą, zamiast tego rozpoczęła się szopka i cały wątek spalił na panewce. Jeśli więc chcecie szukać winnych spieprzonego wątku, klimatu itd. sugeruje spojrzeć rano w lustro. ;)

Aha, to ja będę się interesował tym co robi radny, zamiast on jak on powinien postępować, to ja będę niańką i mówił co  za nich posty i poprawiał ich, a oni będą sobie latać, aresztować i działać jak chcą. Poza tym, to wy nazwaliście rakbara winnym, nie ja, gdybyście nazwali go podejrzanym to sobie kontynuujcie wątek, i nie zepsułem go w żaden sposób, bo nie zareagowałem na to co za bzdury szarlej w kancelarii napisał, ignoruje i olewam. Każdy ma prawo rpzyjsć do sędziego i chcieć porady prawnej, Rakbar nie mógł? Ciekawa sprawa.

Ja jestem rozczarowany Tobą i biorącymi w tym udział radnymi. Dlatego też chcąc mieć jak najmniej z wami wspólnego w kwestiach władzy rezygnuję ze stanowiska Sędziego. Proste i logiczne.

Cytuj
Odnośnie fabuły wyjaśniłem powyżej, mnie nie było. Sami to zepsuliście. ;) Z Rakbarem mam fabularnie do pogadania i ciężko to robić na raty. Tym bardziej, że mam tam do ogarnięcia długi post od Ciebie. Wszedłem na forum i napisałem, do której na niego czekam. Był online więc założyłem, że odpisze. Równie dobrze mogę to zinterpretować jako celowe doprowadzenie do tej akcji. Był i nie odpisał. Zaś zasłanianie się atakiem DDoS traci sens w momencie, kiedy okazuje się, że zakończył się jeszcze przed godziną 18:00. Niestety tego dnia nie mogłem nic ogarnąć później, bo już mnie nie było. Przynajmniej do momentu aż nie zostałem przywoływany po wydarzeniu z meteorytem i sprawdziłem to na telefonie.

A czy on wymagał od ciebie byś odpisał mu w ciągu kilku minut od odwiedzin? nie widzę nigdzie takiej wzmianki, chciał, żebyś go wpuścił do sali i odpowiedział na jego prośbę, raz go odesłałeś, drugi raz ze wwzgl;ędu na problemy tej tawerny nie mógł tym samym zakończyłeś mu takie możliwości. Nie dziwie się, że tak zadziałał. Masz mój psot odpisujesz na niego już ładne kilka dni, nie wymagałem zgłaszając się byś odpisał mi w ciągu 15 minut od dnia i godziny jaki ci wyznaczę, nigdy nie zrobiłeś tak żadnemu graczowi, by wyznaczyć mu dzień, godzinę i ramy czasowe kiedy musi odpisać. Uważasz, ze to fair play?

Widząc takie stanowisko i Twoje podejście do obustronnej waszej winy, przynosi efekty zwane przez was "gównoburzą" a dla mnie to problemy, które można rozwiązać, ale nie takim stanowiskiem jakie wy reprezentujecie.

PROSZÊ O ZDJÊCIE MNIE ZE STANOWISKA NAJWY¯SZEGO SÊDZIEGO!
W trybie natychmiastowym najlepiej. Albo powiedz gdzie mozna się zgłosić by pozbyć się funkcji z władzy, która w tej grze nie ma racji bytu.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2015, 15:17:50 wysłana przez Salazar Trevant »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7505 dnia: 24 Czerwiec 2015, 16:57:23 »
Salazar nie odleciał i nie robił za żadnego adwokata. Co innego jest, gdy robimy coś z kanonami prawa co innego wbrew jakiemukolwiek znanemu. winnym czynu jest się dopiero po prawomocnym skazującym wyroku, a nie podczas zatrzymania.
Owszem, ale do żadnego skazania nie doszło. Nie ma więc sprawy, zaś cała Twoja argumentacja leży.


Nie ma żadnego logicznego wyjaśnienia, by wpadli do mnie do kanciapy przygotowani do aresztowania, i nie interesuje mnie, czy gracz pogwałcił prawa, czy też nie, mnie takie obowiązuje i powinno wszystkich, i tak powinniśmy działać, jeżeli każdy gracz-pseudo władza może działać bezprawnie, bo ktoś inny tak zadziałał, to jest to idiotyzm tworzyć zasady gry.
Władza wykonawcza nie musi mieć zgody Sędziego aby dokonać aresztowań podejrzanych. Mogliby nawet wsadzić do cel połowę Valfden tylko dlatego, że przechodzili tamtędy spacerem. Mają do tego prawo. Nikt nie przeprowadził procesu i nie osądził aresztowanych. Sami dopowiedzieliście sobie ideologie do tych aresztowań psując cały wątek pogromu magów. Dziękujemy!


Porównując to, gdy ktoś dokona na tobie kradzieży z włamaniem, to nie znaczy, ze ty na nim masz prawo dokonać rozboju. To że ktoś działa wbrew zasadom gry, nie usprawiedliwia bezprawnego działania graczy, radnych jak i nikogo. Jeżeli usprawiedliwia, to ja podziękuję za udział w takiej władzy.
Nie doszło do żadnego rozboju, doszło do aresztowania. Legalnie przeprowadzonego. Jeśli sędzia zaczyna chronić przestępców to ja również dziękuję za taką władzę.


Aha, to ja będę się interesował tym co robi radny, zamiast on jak on powinien postępować, to ja będę niańką i mówił co  za nich posty i poprawiał ich, a oni będą sobie latać, aresztować i działać jak chcą.
Stoisz na straży prawa. Nie powinieneś obierać stron. Przemilczmy fakt pomocy przestępcy i odwrócenia się od urzędników państwowych. Reakcja z Twojej strony była niedojrzała i nieodpowiedzialna. Szarlej był jedynym aktywnym Radnym w momencie wydania rozkazu o aresztowaniu magów jako podejrzanych. Był nim od doby, dopiero co wdrażałem go w rozgrywkę i zasady. Nie grał od jakiegoś czasu i nie był zbytnio w temacie. Nie mogę go obwiniać za to, że wykonał swoje obowiązki. Nie przeprowadził wzorowego aresztowania ale nie otrzymał również żadnych wytycznych i robił to pierwszy raz. Być może uważasz inaczej ale według mnie Sędzia powinien w takiej sytuacji zareagować i napisać mu na PW jak działa u nas prawo i żeby poprawił post usuwając zacytowane przez Ciebie sformułowania o wyroku i karze. Tak aby aresztowania odbyło się krystalicznie wedle kanonu prawa. Nie zrobiłeś jednak tego. Zamiast tego nadal stałeś po stronie mordercy Rakbara wszczynając na forum gównoburzę, kłótnie, psując klimat, niszcząc wątek itp. itd. Wystarczyło jedno PW. Ale jak masz podejście "co ja się będę interesował" ale do gównoburzy pierwszy. Lepiej abyś nie piastował funkcji sędziego.


A czy on wymagał od ciebie byś odpisał mu w ciągu kilku minut od odwiedzin? nie widzę nigdzie takiej wzmianki, chciał, żebyś go wpuścił do sali i odpowiedział na jego prośbę, raz go odesłałeś, drugi raz ze wwzgl;ędu na problemy tej tawerny nie mógł tym samym zakończyłeś mu takie możliwości. Nie dziwie się, że tak zadziałał. Masz mój psot odpisujesz na niego już ładne kilka dni, nie wymagałem zgłaszając się byś odpisał mi w ciągu 15 minut od dnia i godziny jaki ci wyznaczę, nigdy nie zrobiłeś tak żadnemu graczowi, by wyznaczyć mu dzień, godzinę i ramy czasowe kiedy musi odpisać. Uważasz, ze to fair play?
Tak. Nie wiem czy zauważyłeś ale oddałem większość moich obowiązków graczom. Mam czas tylko o określonych porach, w krótkich przerwach. Tamtego dnia miałem go mało, być może innym razem dałbym mu godzinę. Do tego trzeba będzie się przyzwyczaić. Od załatwiania zwykłych spraw są NPC kierowani przez Radnych. Z królem trzeba się umówić na konkretną godzinę.


Widząc takie stanowisko i Twoje podejście do obustronnej waszej winy, przynosi efekty zwane przez was "gównoburzą" a dla mnie to problemy, które można rozwiązać, ale nie takim stanowiskiem jakie wy reprezentujecie.
Dlaczego tego nie zrobiłeś? Dlaczego nie napisałeś do Szarleja z prośbą o poprawę postu? Zamiast tego nadal stałeś po stronie mordercy Rakbara wszczynając na forum gównoburzę, kłótnie, psując klimat, niszcząc wątek itp. itd. Wystarczyło jedno PW. Ale jak masz podejście "co ja się będę interesował" ale do gównoburzy pierwszy. Gdyby nie fakt, że znam was obu mógłbym przypuszczać, że zachowanie Rakbara jak i Twoja gównoburza to celowe działania mające na celu podzielić społeczność graczy i zniszczyć grę. Twoje postępowanie przeczy intencją o których piszesz.





Rakbar dopuścił się morderstwa. To był idealny moment aby rozpocząć wątek pogromu magów i zakończyć inne wątki, o których pojęcia nie masz i które również zepsułeś. Aresztowania muszą zostać przeprowadzone i nie można tego załatwić w inny sposób niż poprzez osobiste odprowadzenie do cel magów w królestwie. Wystarczyło poprawić jeden post Szarleja ale nie. Doprowadziliście do zniszczenia rozbudowanego wątku fabularnego. Jeśli czujesz się winny to dobrze, jeśli nie to powinieneś. Bo Ty głównie za to odpowiadasz. Nikt inny, tylko Ty.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7506 dnia: 24 Czerwiec 2015, 17:18:02 »




Rakbar dopuścił się morderstwa. To był idealny moment aby rozpocząć wątek pogromu magów i zakończyć inne wątki, o których pojęcia nie masz i które również zepsułeś. Aresztowania muszą zostać przeprowadzone i nie można tego załatwić w inny sposób niż poprzez osobiste odprowadzenie do cel magów w królestwie. Wystarczyło poprawić jeden post Szarleja ale nie. Doprowadziliście do zniszczenia rozbudowanego wątku fabularnego. Jeśli czujesz się winny to dobrze, jeśli nie to powinieneś. Bo Ty głównie za to odpowiadasz. Nikt inny, tylko Ty.

To się da uratować Isu, nie da się spieprzyć wątku tak by czegoś nie naprawić. Zawsze jako MG możesz machnąć oficjalną wersję i gracze będą musieli się dostosować. Brutalne? Może ale czasami tak trzeba. I nie mówię tego z ironią czy czymś.  <aniol>

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7507 dnia: 24 Czerwiec 2015, 17:29:05 »
To się da uratować Isu, nie da się spieprzyć wątku tak by czegoś nie naprawić. Zawsze jako MG możesz machnąć oficjalną wersję i gracze będą musieli się dostosować. Brutalne? Może ale czasami tak trzeba. I nie mówię tego z ironią czy czymś.  <aniol>
Po takim potraktowaniu Radnych i mnie przez Salazara odechciało nam się w czymkolwiek rzeźbić. Zobaczymy co się da z tego uratować w przyszłości.

Offline Kazmir MacBrewmann

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2836
  • Reputacja: 1909
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7508 dnia: 24 Czerwiec 2015, 17:33:52 »
Po takim potraktowaniu Radnych i mnie przez Salazara odechciało nam się w czymkolwiek rzeźbić. Zobaczymy co się da z tego uratować w przyszłości.
Znam uczucie spieprzonego wątku  :(  <tuli>

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7509 dnia: 24 Czerwiec 2015, 18:52:38 »
Proponuje zwyczajnie cofnąć się do momentu w którym Rakbar teleportuje się do Sala. Nie było by to chyba logistycznie bardzo trudne? Ale mogę się mylić.
Zakończyło by to waśnie i pozwoliło kontynuować fajne wątki. Bo mam wrażenie, że zaszło nieporozumienie ze wszystkich stron.

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7510 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:01:08 »
Poprowadzi ktoś mi wyprawę?  Oczywiście dobrze płatną na adwokata zbieram :)

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka


Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7511 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:02:27 »
Mój Dimitr czeka ;)

Offline Mourtun

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 876
  • Reputacja: 375
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7512 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:03:04 »
Malo npc od zadan jest?

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7513 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:07:44 »
Tak ode mnie, na zakończenie tematu. Chciałbym dodać, że cała ta gównoburza i pretensje, które ma do mnie stojący na straży prawa Szanowny Pan Sędzia Salazar, są śmieszne. Wczoraj, gdyby zwrócono się do mnie normalnie, byłem skłonny oczywiście poprawić swój post w kancelarii, wierząc w to, że jako świeżo upieczony radny mogłem faktycznie zrobić coś nie tak jak trzeba. Jednakże! Cytując z Konstytucji Valfden:

Cytuj
Wszystkie sprawy karne, poza wszczętymi wskutek postawienia w stan oskarżenia przez monarchę, rozpatruje Sąd Valfden, a postępowanie toczy się w tej gminie, w której dane przestępstwa zostały popełnione. Miejsce lub miejsca rozpatrywania spraw o przestępstwo, popełnione poza obszarem którejkolwiek z gmin, określa Izba Lordów w drodze ustawy.

§3. Zdradą przeciwko Królestwu Valfden może być tylko prowadzenie przeciwko niemu wojny albo łączenie się z jego wrogami, udzielanie im pomocy i poparcia. Skazanym za zdradę można być tylko wówczas, gdy sam fakt zostanie wyraźnie stwierdzony zeznaniami dwóch świadków albo przyznany na publicznej rozprawie. Monarcha oraz Sąd Valfden mają prawo wyznaczyć kary za zdradę, ale nie mogą one dotknąć spadkobierców. Dopuszcza się jednak przejęcia mienia skazanego.

Walczycie o to, by działać zgodnie z prawem, by nie mylić wiedzy fabularnej z wiedzą własną. Skąd zatem mogliście wiedzieć, czy przynajmniej tych wymaganych dwóch, z setek świadków, którzy widzieli Rakbara w centrum stolicy, kiedy zrzucał na pałac meteor, nie wniosło nań zeznań i nie został on oskarżony na tej podstawie? Konstytucja mówi wyraźnie, że skazanym, nie podejrzanym, a SKAZANYM za zdradę można być również na mocy zeznań świadków. Nie potrzebny był zatem twój sąd, Salazarze, a w świetle tego, co właśnie przytoczyłem, mój post był jak najbardziej na miejscu i nie wymaga żadnej edycji. Dalej będziesz się czepiał słówek?

Jeśli chcemy kogoś ganić i obwiniać za partactwo i głupotę mości Salazarze, to najpierw wypadałoby się samemu upewnić, czy rzeczywiście ma się rację. "W swej mondrości" jesteś gotów podważyć wszelkie autorytety i każdego zmieszać z błotem, by tylko wyszło na twoje. A podobno Canisa już nie ma <ignorant>. Jesteś dorosłym, ponoć poważnym człowiekiem, a łapiesz mnie za słówka i z klapkami na oczach publicznie obarczasz urojoną winą i błędem, nie zastanawiając się nawet nad tym, jakie to przyniesie skutki. Is ma rację mówiąc, że ktoś patrząc na to z boku mógłby wywnioskować, że działanie twoje i Rakbara to czysty sabotaż.

Chcę też z satysfakcją zaznaczyć, że bronisz prawa, które jak mniemam sam napisałeś (mogę się mylić) i z wściekłością walczysz o to, by każdy go przestrzegał i znał od deski do deski, samemu go nie znając. Trochę wstyd.

A w tym miejscu jest cenzura, która skrywa wszystko, co chciałbym jeszcze Salazarowi powiedzieć, lecz mi nie przystoi.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2015, 19:57:13 wysłana przez Szarleǰ »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7514 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:29:57 »
Proponuje zwyczajnie cofnąć się do momentu w którym Rakbar teleportuje się do Sala. Nie było by to chyba logistycznie bardzo trudne? Ale mogę się mylić.
Zakończyło by to waśnie i pozwoliło kontynuować fajne wątki. Bo mam wrażenie, że zaszło nieporozumienie ze wszystkich stron.
Powoli działam w tej sprawie. Aktualnie akcja stoi na tym jak Rakbar siedzi w celi. Ciężko już odkręcić niektóre wydarzenia. Od tego momentu możemy jeszcze rzeźbić.


Walczycie o to, by działać zgodnie z prawem, by nie mylić wiedzy fabularnej z wiedzą własną. Skąd zatem mogliście wiedzieć, czy przynajmniej tych wymaganych dwóch, z setek świadków, którzy widzieli Rakbara w centrum stolicy, kiedy zrzucał na pałac meteor, nie wniosło nań zeznań i nie został on oskarżony na tej podstawie? Konstytucja mówi wyraźnie, że skazanym, nie podejrzanym, a SKAZANYM za zdradę można być również na mocy zeznań świadków. Nie potrzebny był zatem twój sąd, Salazarze, a w świetle tego, co właśnie przytoczyłem, mój post był jak najbardziej na miejscu i nie wymaga żadnej edycji. Dalej będziesz się czepiał słówek?
Bardzo dobrze powiedziane. Salazar tak bardzo skupił się na obronie Rakbara, że zapomniał o neutralności i spojrzeniu na sprawę z szerszej perspektywy niż tylko od strony obrońcy/adwokata.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7515 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:39:05 »
Powoli działam w tej sprawie. Aktualnie akcja stoi na tym jak Rakbar siedzi w celi. Ciężko już odkręcić niektóre wydarzenia. Od tego momentu możemy jeszcze rzeźbić.

Słyszałem że się podpalił czy coś takiego. Można napisać, że siedzi w celi nie skazany a aresztowany i powinno być ok.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7516 dnia: 24 Czerwiec 2015, 19:40:05 »
Iseq, odpiszesz w sprawie ubicia demona? Bo jestem uziemiony...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7517 dnia: 24 Czerwiec 2015, 20:09:51 »
Słyszałem że się podpalił czy coś takiego. Można napisać, że siedzi w celi nie skazany a aresztowany i powinno być ok.
Tak napisałem.


Iseq, odpiszesz w sprawie ubicia demona? Bo jestem uziemiony...
Za 30 minut.

Offline Mourtun

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 876
  • Reputacja: 375
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7518 dnia: 24 Czerwiec 2015, 21:54:59 »
UKAHU, WYCZYSC SKRZYNKE PW :D

[member=26098]Ukah[/member]

Offline Ukah

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 747
  • Reputacja: 18
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7519 dnia: 24 Czerwiec 2015, 21:57:32 »
Wyczyściłem trochę miałem wiadomości a czego miałem czyścić?  :)


Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7519 dnia: 24 Czerwiec 2015, 21:57:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything