Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473510 razy)

Description:

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7440 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:47:51 »
No a jak było kiedy ja tam wparzyłem do kogoś do domku. 5 sec później już straż jest przy mnie (Mimo że odszedłem)

Offline Elizabeth

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 731
  • Reputacja: 905
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7441 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:50:29 »
Też mi się to bardzo nie podoba. Powinna być bardzo duża granica między wiedzą gracza, a wiedzą postaci. Bo inaczej dochodzi do absurdów, które nie mają żadnego racjonalnego wyjaśnienia w grze. Sil ma pełną rację i powinno się z tym coś zrobić.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7441 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:50:29 »

Offline Rodred

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 2431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Eh zaraza...
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7442 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:52:13 »
Może powołajmy kogoś kto by odpowiadał za karanie tego typu niedorzeczności tak jak każe się za kradzież bułki...

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7443 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:56:02 »
Tylko problem w tym, że ludzie wybiora osobę, którą znają od dłuższego czasu i która jest zaufana. I w ten sposób, zawsze delikatnie przymruży oko.

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7444 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:56:56 »
xDD Za bułki xD To jest gorsze niż kradzież bułki xD

Wiecie, bynajmniej czego byśmy nie chcieli zrobić to i tak jak się szefowi nie spodoba to nie wejdzie...
Za takie akcje jak byla u thema ze podburzano ludnosc przeciw samirowi nie znajac nawet jego imienia rzucałbym warnami albo banem jednodniowym... Bo to wiedza gracze a to co wiedza postacie to sa jednak dwie rozne bajki.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7445 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:57:06 »
Czyli ma być ktoś kto wie wszystko o wszystkich i ich będzie pilnować czy piszą rzeczy które wiedzą a które nie? xd

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7446 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:58:25 »
Czekajcie, to Themo nie znał imienia Samira?

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7447 dnia: 23 Czerwiec 2015, 14:59:00 »
Znał. Samir sam mu się przedstawił.

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7448 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:00:06 »
Tu akurat Silion się pomylił. Samir sam się przedstawił ;v

Znał. Samir sam mu się przedstawił.

No i Drago mnie prześcignął :c

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7449 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:06:13 »
Taa zdaza się że się czlowiek pomyli piszac w pospiechu ale takich przykladow mozna mnozyc i mnozyc...

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7450 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:11:14 »
To podaj jeszcze jakiś jeden, inny xd

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7451 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:12:25 »
:D

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7452 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:12:35 »
Ale i tak, cała sprawa z zamachem była śmieszna. Tak jak w przypadku meteortu na pałac odkryto niemal natychmiast, że był to Rakbar, tak z zamachem od razu stwierdzono, że była to sprawka Krwawych Kruków. Bo oczywiście, tylko jedna organizacja zajmuje się zabójstwami, nikt inny na całej wyspie nie mógł zaatakować Themo. W końcu, jako przywódca Bękartów i Lord Elekt nigdy z nikim nie zadarł, nikomu się nie naraził...

No i czytanie postów, które były przeznaczone tylko dla Kruków, a odczytane zostały także przez innych.

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7453 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:14:17 »
Ach, te multi i npc :D

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7454 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:14:45 »
Bractwo musi ruszyć na poszukiwania zamachowca w całej stolicy (bo przecież nikt nie wie kto to).
Salazar też musi zacząć jakieś poszukiwania, nie wiem, wypisać choćby zarzuty xd (nie znam się na tych sprawach)
Może fabularnie znaleźliby się jacyś świadkowie? Bo ÂŻADNA z naszych postaci tego nie widziała, najwyżej jakiś NPC może.

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7455 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:30:07 »
Bractwo musi ruszyć na poszukiwania zamachowca w całej stolicy (bo przecież nikt nie wie kto to).
Salazar też musi zacząć jakieś poszukiwania, nie wiem, wypisać choćby zarzuty xd (nie znam się na tych sprawach)
Może fabularnie znaleźliby się jacyś świadkowie? Bo ÂŻADNA z naszych postaci tego nie widziała, najwyżej jakiś NPC może.

Ja jeszcze dziś rezygnuję z sędziego, uznano Rakbara winnym bez procesu, jeżeli tak działa sądownictwo to ja nie chcę mieć w nim palców umoczonych. Salazar-sędzia to organ procesowy, a organy zajmujące się postępowaniem przygotowawczym są w gestii głównie marszałka + straż sądowa, ale jak Sędzia ma coś robić, skoro nawet go nie informują, przyszli, włamali sie do biura, nie dali nikomu czasu na reakcję, nic. Bawta się dobrze ale bez mojego udziału. Chętnie grałem i robiłem fabułę, potrzebny był sędzia, trochę się an tym znam studiując kierunek prawny, ale jeżeli bawimy się w coś gdzie nie funkcjonuje żadne prawo i robi każdy co chce... to są żale.

Ja bym chciał Od Iska się dowiedzieć, czemu ah czemu po raz pierwszy wyznaczył graczowi czas na pojawienie się, 15 minut i to akurat wtedy był ten "atak na DDoS" i czemu ten czas nie został mu wydłużony ze względu na to, że własnie nie wczytywało mu strony ze względu na to, co informowaliśmy (chociażby ja), że nie mógł się zalogować w trakcie gdy mijał ten czas... Czemu nie zrobił tak jak robi z każdym graczem, czyli wpuści do sali, poczeka na psot a odpisze gdy będzie mógł? nie, tutaj musiały być inne warunki, a licząc od początku była to już trzecia taka odprawa Rakbara, ze nie mógł załatwić sprawy... To jest trochę irytujące i największym bólem dupy, nie to, jak gracze sie bawią i niepotrafią logicznie działać, zrobić z tego fajnej fabularnej przygody, to ciul, czemu tak się zaczynamy traktować Isu, czemu ah czemu zaczyna to wszystko się robić głupie ;/ .

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7456 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:33:55 »
Po pierwsze trzeba odróżnić to co wiedzą postaci a co wiedzą gracze... Bo z tego zdaje mi się wynikają największe kłopoty.
Teraz wszyscy sprawujący władze nagle rezygnują ze swych funkcji, albo nie chcą ich pełnić już nigdy...

Offline Silion aep Mor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7306
  • Reputacja: 1787
  • oCNpc
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7457 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:34:43 »
Ja jeszcze dziś rezygnuję z sędziego, uznano Rakbara winnym bez procesu, jeżeli tak działa sądownictwo to ja nie chcę mieć w nim palców umoczonych. Salazar-sędzia to organ procesowy, a organy zajmujące się postępowaniem przygotowawczym są w gestii głównie marszałka + straż sądowa, ale jak Sędzia ma coś robić, skoro nawet go nie informują, przyszli, włamali sie do biura, nie dali nikomu czasu na reakcję, nic. Bawta się dobrze ale bez mojego udziału. Chętnie grałem i robiłem fabułę, potrzebny był sędzia, trochę się an tym znam studiując kierunek prawny, ale jeżeli bawimy się w coś gdzie nie funkcjonuje żadne prawo i robi każdy co chce... to są żale.

Ja bym chciał Od Iska się dowiedzieć, czemu ah czemu po raz pierwszy wyznaczył graczowi czas na pojawienie się, 15 minut i to akurat wtedy był ten "atak na DDoS" i czemu ten czas nie został mu wydłużony ze względu na to, że własnie nie wczytywało mu strony ze względu na to, co informowaliśmy (chociażby ja), że nie mógł się zalogować w trakcie gdy mijał ten czas... Czemu nie zrobił tak jak robi z każdym graczem, czyli wpuści do sali, poczeka na psot a odpisze gdy będzie mógł? nie, tutaj musiały być inne warunki, a licząc od początku była to już trzecia taka odprawa Rakbara, ze nie mógł załatwić sprawy... To jest trochę irytujące i największym bólem dupy, nie to, jak gracze sie bawią i niepotrafią logicznie działać, zrobić z tego fajnej fabularnej przygody, to ciul, czemu tak się zaczynamy traktować Isu, czemu ah czemu zaczyna to wszystko się robić głupie ;/ .

Pieknie ujete :) Właśnie o to mi chodziło od poczatku, tu było buuum i od razu wiadomo ze to rakbar bo kto inny. Lincz na oczach sedziego bo nawet nic mu nie udowodniono...

Offline Nawaar

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 9629
  • Reputacja: 11037
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7458 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:35:46 »
Walnijcie kilka meteorów, trzęsień ziemi, gradobić, tornad i kilka innych sztuczek magicznych i będzie spokój na wieki.

Offline Devristus Morii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 10462
  • Reputacja: 8339
  • Płeć: Mężczyzna
  • Leniuszek.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7459 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:36:36 »
Pieknie ujete :) Właśnie o to mi chodziło od poczatku, tu było buuum i od razu wiadomo ze to rakbar bo kto inny. Lincz na oczach sedziego bo nawet nic mu nie udowodniono...
Po pierwsze trzeba odróżnić to co wiedzą postaci a co wiedzą gracze... Bo z tego zdaje mi się wynikają największe kłopoty.
Teraz wszyscy sprawujący władze nagle rezygnują ze swych funkcji, albo nie chcą ich pełnić już nigdy...

Jeśli ludowi Valfden nie podoba się moja osoba na stanowisku Marszałka Koronnego to z chęcią zrezygnuję dla dobra ogółu.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #7459 dnia: 23 Czerwiec 2015, 15:36:36 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top