Autor Wątek: Dyskusja o grze  (Przeczytany 473400 razy)

Description:

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6440 dnia: 13 Październik 2014, 22:28:22 »
 :o

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6441 dnia: 14 Październik 2014, 17:32:20 »
Może znów mu się posypał laptop. Ostatnio miał z nim problemy.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6441 dnia: 14 Październik 2014, 17:32:20 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6442 dnia: 14 Październik 2014, 19:37:33 »
Rozmawiałem z nim i powiedział, że ma nieoczekiwaną przerwę, niezamierzoną. Po prostu. :)

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6443 dnia: 15 Październik 2014, 16:25:44 »
Rejestrujesz sobie nowe konto, zgłaszasz się do gry i dostajesz kartę postaci. Jak Ci postać umrze to na koncie X nie możesz założyć drugiej postaci, więc jak Ci się znudziło i nie chcesz wskrzeszać tej postaci musisz założyć 3 konto na forum i powtórzyć czynności. Tylko ja wtedy wywalam z gry postać, która umarła i w ten sposób nie tworzymy sztucznej liczby graczy.

Czyli rozumiem, że mogę tak zrobić, a tamte konto wywalisz, tak?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6444 dnia: 03 Listopad 2014, 01:36:03 »
Marant był dość hermetyczny, dlatego postanowiłem odsłonić działy ogólne dla gości. Mogą teraz zobaczyć jak wygląda system i jak toczy się rozgrywka. W sumie efekty widać od razu. Możecie zawsze podesłać znajomym link, teraz mogą sprawdzić z czym to się je bez dołączenia jeśli ich nie zainteresuje.

Ponadto myślałem o udostępnieniu głównych działów organizacji. Tylko dla gości i osób niegrających w Marant. W głównych działach organizacje mają rzeczy typu rangi, tytuły, spisy członków, dekrety rozwoju etc. Przydatne rzeczy dla każdego kto chciałby zobaczyć co oferuje dana organizacja. Dla osób z grupą Marant standardowo widoczny byłby tylko dział organizacji, do której należą, bez głównych działów innych organizacji. Bo im więcej for do wyświetlenia tym gorzej przegląda się forum. Tak więc zawsze gdyby kogoś ciekawiło czym się aktualnie reklamują inne org, mógłby się wylogować i sprawdzić to jako gość. Co o tym myślicie?

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6445 dnia: 03 Listopad 2014, 01:41:21 »
Odsłonięcie działów to dobry pomysł. Co do organizacji to wystarczająco dużo informacji jest w punktach rekrutacji i na wiki.

Canis

  • Gość
Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6446 dnia: 03 Listopad 2014, 01:41:51 »
Marant był dość hermetyczny, dlatego postanowiłem odsłonić działy ogólne dla gości. Mogą teraz zobaczyć jak wygląda system i jak toczy się rozgrywka. W sumie efekty widać od razu. Możecie zawsze podesłać znajomym link, teraz mogą sprawdzić z czym to się je bez dołączenia jeśli ich nie zainteresuje.

Ponadto myślałem o udostępnieniu głównych działów organizacji. Tylko dla gości i osób niegrających w Marant. W głównych działach organizacje mają rzeczy typu rangi, tytuły, spisy członków, dekrety rozwoju etc. Przydatne rzeczy dla każdego kto chciałby zobaczyć co oferuje dana organizacja. Dla osób z grupą Marant standardowo widoczny byłby tylko dział organizacji, do której należą, bez głównych działów innych organizacji. Bo im więcej for do wyświetlenia tym gorzej przegląda się forum. Tak więc zawsze gdyby kogoś ciekawiło czym się aktualnie reklamują inne org, mógłby się wylogować i sprawdzić to jako gość. Co o tym myślicie?

Jestem zdania, że karty organizacji na wiki powinny dawać takie informacje, a jednocześnie być źródłem zachęcania do gry w Marant. Tak mi się wydaje. Trzeba odpowiednio rozwinąć organizacje - ich karty na wiki, by dawały takie informacje, jednocześnie pozwoli to by przyszli gracze jednocześnie zauważyli zasady i inne... Część organizacji już ma takie karty ładnie sporządzone... część nie...

Same działy miast itd to owszem jestem za, ale organizacje to raczej nie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6447 dnia: 03 Listopad 2014, 01:42:39 »
Odsłonięcie działów to dobry pomysł. Co do organizacji to wystarczająco dużo informacji jest w punktach rekrutacji i na wiki.
Tylko tych punktów nie widać. To co widoczne na pierwszy rzut oka jest poniekąd reklamą systemu. Organizacji nie widać, a to jego główny atut.

Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6448 dnia: 03 Listopad 2014, 02:06:34 »
Tylko tych punktów nie widać. To co widoczne na pierwszy rzut oka jest poniekąd reklamą systemu. Organizacji nie widać, a to jego główny atut.
Więc zamiast bawić się w nowe wątki to lepiej zrobić to wszystko na wiki.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6449 dnia: 03 Listopad 2014, 08:37:02 »
Więc zamiast bawić się w nowe wątki to lepiej zrobić to wszystko na wiki.
Nie zrozumiałeś mnie. Wiki to też nie jest pierwsza rzecz, którą widzi gracz. Nie byłeś w organizacjach poza bękartami więc nie wiesz jaką mają strukturę. Jest to główny dział np. Bractwo ÂŚwitu z tematami: Księga zakonu (rejestr graczy), Tytuły i stopnie, Dekret szkolenia, Gerin [NPC] (zadania), Dagon Cuirass [NPC] (wyprawy). Bractwo ÂŚwotu posiada również 4 subfora z tematami od lokacji, kwater, nauczycieli etc. Chodzi mi o udostępnienie tych głównych działów organizacji, by pokazać, że istnieją i co sobą reprezentują. 4 subfora nadal pozostaną tajne.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6450 dnia: 03 Listopad 2014, 11:25:17 »
Moim zdaniem pomysł całkiem niezły. Goście, którzy zajrzą na marant będą mieli ładny i szybki wgląd, jak to mniej więcej wygląda - wiki jest już dość potężnie rozbudowana i nowi gracze nie ogarną wszystkiego na raz, wpisów jest tam już bardzo dużo i pewnie nawet nie odnajdą wpisów o organizacjach.
Zresztą, czy naprawdę w głównym dziale są takie tajemne informacje, które trzeba chronić? Jak Isentor zauważył, to są tematy ogólne związane z rozwojem, ilością członków itp. Nic złego się nie stanie, jak udostępnimy główny dział, a może pojawi się więcej graczy.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6451 dnia: 03 Listopad 2014, 11:30:56 »
Jestem jak najbardziej za.

Tak jak Isu podał przykład Bractwa - gracz sobie podejrzy kto jest w takiej organizacji, gdyż ma dostęp do rejestru graczy; zerknie na tytuły i stopnie, wiedząc czego może się spodziewać jeżeli chodzi o zarząd i co może osiągnąć; dekret szkolenia pokaże mu jakich umiejętności, zaklęć, czy specjalizacji mógłby się nauczyć; na koniec w przypadku Gerina i Dagona świetnie zdawałby sobie sprawę jak wyglądają zadania w określonej organizacji, ile ich jest mniej więcej, gdzie panuje jaki klimat, czego się oczekuje od rekrutów, ile można zarobić etc. etc. etc.

Offline Lucas Paladin

  • Starszy redaktor
  • ***
  • Wiadomości: 2971
  • Reputacja: 2876
  • Płeć: Mężczyzna
  • Believer & Traveler
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6452 dnia: 03 Listopad 2014, 11:44:20 »
Ze swojej strony postaram się również zachęcić znajomych z uczelni, którzy być może skuszą się, aby poświęcić choć trochę ze swojego czasu i przedstawię im wszystkie zalecenia.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6453 dnia: 03 Listopad 2014, 13:14:32 »
Jestem jak najbardziej na tak.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6454 dnia: 03 Listopad 2014, 13:17:26 »
Przy okazji odpaliłem dzisiaj dawno nieużywane GG, na którym miałem kontakt do dwóch ludzi z byłego Arcania Center, którzy grali w tamtejszy Everland. Jeden się odezwał, obiecał później zerknąć, chociaż podobno nie ma dużo czasu ostatnio. Okazało się, że nawet do Pienika numer GG się znalazł. :)

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6455 dnia: 03 Listopad 2014, 15:21:20 »
Pienik  <ignorant>

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6456 dnia: 03 Listopad 2014, 15:24:12 »
Ciekawe, czy jeszcze korzysta. :)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6457 dnia: 03 Listopad 2014, 15:45:47 »
Czasem bywa :D

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6458 dnia: 04 Listopad 2014, 00:58:04 »
Odsłoniłem wszystko, możecie się wylogować i obczaić jak to wygląda. Zaś na naszym fanpage rozpocząłem promocje dekretów szkoleń wszystkich organizacji. Standardowo lecę od góry zaczynając od Bractwa.

Offline Anette Du'Monteau

  • Zakon Keitai
  • ***
  • Wiadomości: 9809
  • Reputacja: 12877
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ktoś i każdy, to moje imię.
    • Karta postaci

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6459 dnia: 04 Listopad 2014, 17:21:52 »
Tyle że u mnie nie ma np. jako takiego dekretu rozwoju, jak on jest przedstawiony na wiki. Chciał ładnie uzupełnić chociaż rangi podstawowe wraz z dodaniem paru umiejętności. Podobnie myślałem że lepiej techników i mistyków uzupełnić gdy będą jakieś ich umiejętności bo tak samo opis z znakami zapytania chyba średnio wygląda.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Dyskusja o grze
« Odpowiedź #6459 dnia: 04 Listopad 2014, 17:21:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything