Autor Wątek: Vatras  (Przeczytany 4481 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koza123

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1806
  • Reputacja: 1380
  • Płeć: Mężczyzna
  • Meeeedyk!
    • Karta postaci

Vatras
« dnia: 12 Grudzień 2011, 15:42:02 »
Vatras- Jest to jeden z magów wody przebywających na Khorinis. Jego ciemna karnacja może wskazywać, iż pochodzi z Wysp Południowych. Nie bierze on udziału w tworzeniu magicznej bariery nad Górniczą Doliną, nie występuje także w Gothic I. Pojawia się dopiero w drugiej części sagi, w której zajmuje się głównie prawieniem kazań na placu świątynnym, lecz nie tylko. Jest jedną z ważniejszych postaci (jednak to wychodzi na jaw dopiero w Nocy Kruka). Zleca zadanie zaniesienia listu do maga ognia Isgarotha. Jest przyjaźnie nastawiony do bohatera, nawet, jeśli pozna jego przeszłość i dowie się, że bezimienny był skazańcem w Górniczej Dolinie. To on udziela nam informacji o wodnym kręgu, zaraz po Cavalornie i Laresie. W temacie wodnego kręgu mówi nam również, gdy już zostaniemy przyjęci, gdzie mamy się udać. Chodzi tu o tawernę „Martwa Harpia”. Tam właśnie bezimienny zostaje przyjęty w szeregi strażników równowagi. Jest związany z misją dostarczenia ornamentu do pozostałych magów. Można mu także zanieść wiadomość odebraną bandytom przy wieży Xardasa. Wiadomość tą miał zanieść Cavalorn, jednakże prosi o to głównego bohatera. Bez jego listu Saturas nie chce wyruszyć do Jarkendaru, co może wskazywać na znaczące położenie Vatrasa w hierarchii magów wody. Zleca misję polegającą na znalezieniu informacji o zaginionych ludziach, prosi również bezimiennego, by ten odnalazł handlarza z miasta, który sprzedaje broń bandytom. Jest powiązany z misją od stolarza Thorbena, w której udzieli nam błogosławieństwa w imieniu Adanosa, ale tylko wtedy, gdy bezimienny wyjawi mu całą prawdę o sobie i swojej misji. Kiedy bohater próbuje go okłamać, ten potrafi to wyczuć. Wtedy daje bezimiennemu kolejną szansę. Przy drugiej próbie zmanipulowania go, Vatras ponownie wyczuje nieszczerość, ale tym razem nie da kolejnej szansy zrehabilitowania się. Może pobłogosławić bohatera, można także przekazać mu datek na świątynię Adanosa. Potrafi pomóc w zwiększeniu ilości many, oraz całkowicie wyleczyć. Może także udzielić kilku podstawowych informacji o bogach. Bierze bezpośredni udział w rytuale naprawienia Oka Innosa, to również on układa plan dotyczący tegoż rytuału. Informuje bezimiennego, iż do naprawy amuletu potrzeba naprawionej oprawy, trzech roślin bagiennego ziela, oraz, co najważniejsze, reprezentantów wszystkich trzech bogów. Są nimi: Adanos- Vatras, Innos- Pyrokar, Beliar- Xardas. Można go ze sobą zabrać na statek w V rozdziale. Jeżeli gracz tak zadecyduje, Vatras będzie mógł zwiększyć ilość many bohatera, oraz sprzedać kilka przydatnych rzeczy (m.in. mikstury, zwoje magiczne…).
W Gothic III mag zostaje schwytany przez assasynów i osadzony w Lago. Bezimienny uwalnia go, przy okazji wyzwalając niewielkie miasteczko spod jurysdykcji podwładnych Zubena. Następnie bohater odprowadza go do jednego z plemion koczowniczych, na czele którego stoi Hurit. Vatras prosi bezimiennego o wyzwolenie Varantu spod władzy assasynów, bohaterowi udaje się oswobodzić pustynię, przez co wypełnia wolę wyznawcy Adanosa.
Niewiadomo co stało się później  z Vatrasem. Wiadomo jedynie, że dalej przebywa na pustyni, oraz że wysłał posłańca z pucharem wody do Tooshoo. Jego wysłannik niestety zawiódł i puchar spoczywa w jakiejś jaskini. Niewykluczone, iż po tych wydarzeniach stary mag umiera ze starości.

Zdjęcie: http://imageshack.us/photo/my-images/196/vatras2.png/
« Ostatnia zmiana: 12 Grudzień 2011, 15:47:02 wysłana przez Koza123 »

Forum Tawerny Gothic

Vatras
« dnia: 12 Grudzień 2011, 15:42:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything