Autor Wątek: Propozycje zmian  (Przeczytany 169645 razy)

Description:

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1800 dnia: 28 Listopad 2014, 20:25:39 »
Up.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1801 dnia: 29 Listopad 2014, 00:10:30 »
Ja proponuję, żeby ten temat przejęli radni miejscy, czy też lordowie, jak ich tam zwał. Oni powinni oceniać projekty, a potem zabierać je do swojego pierdolnika i tam wprowadzać, bo takie czekanie pół roku na Isowe:

Cytuj
Ale niepełny dałeś, bo tam gdzie też trzeba uzupełnić, no to trzeba uzupełnić. Także ze wszystkim zapodaj i wrzucę od razu.

Które mi dziennikarzowi nic nie mówi, mija się z celem bo gra się za cholerę nie rozwinie w taki sposób.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1801 dnia: 29 Listopad 2014, 00:10:30 »

Offline Funeris Venatio

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 8062
  • Reputacja: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Im więcej wiem, tym więcej wiem, że nic nie wiem.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1802 dnia: 29 Listopad 2014, 09:16:44 »
Chyba nie w tej kadencji. :/

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1803 dnia: 29 Listopad 2014, 11:45:18 »
Ja też czekam na odpowiedź w sprawie swojego projektu.

Offline DarkModders

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4400
  • Reputacja: 5662
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1804 dnia: 29 Listopad 2014, 19:36:54 »
Ja sie chyba nie doczekam

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1805 dnia: 19 Grudzień 2014, 00:02:50 »
Wpadłem na taki pomysł, że głowa mała, oh ah i ojejku.

W profilu, przy wyborze 'wyznania', fajnie by było móc wybrać bogów, którzy są w Marancie. I tak przy okazji przydało by się też opisać starych w ten sposób, co tych nowych. ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1806 dnia: 19 Grudzień 2014, 08:36:11 »
Mysle ze archont zrobilby to rownie poetycko. :)

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1807 dnia: 19 Grudzień 2014, 08:38:27 »
Jak na razie fajnie mu to szło ;)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1808 dnia: 19 Grudzień 2014, 10:11:36 »
Jak już się będzie zajmował bogami to niech może wymyśli jakieś boosty, które mógłby każdy z nich dawać graczowi. Fajnie byłoby, gdyby gracz wybierając sobie na starcie boga opiekuna mógł pójść do kaplicy, złożyć jakąś tam ofiarę i otrzymywać stałego buffa do czegoś tam. Tak jak Zartat błogosławi broń, żeby napieprzała nieumarłych tak Ventepi mogłaby dawać szansę do odpędzenia bestii, która zaatakowała gracza w lesie, a jakiś inny bóg np Ellmor dałby jakąś szansę na dodatkowo inkantację czy coś. Wtedy może bogowie trochę by ożyli, bo póki co mamy cały panteon a tylko dwójka jest w jakimś stopniu użyteczna.

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1809 dnia: 26 Grudzień 2014, 15:53:03 »
W grze mamy 4 czeladzie umożliwiające tworzenie właściwie wszystkich rodzajów ekwipunku, poza jednym. Sugeruje wprowadzenie czeladzi rusznikarskiej do której mogły by dołączać tylko krasnoludy. Jakieś szanse?

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1810 dnia: 26 Grudzień 2014, 16:24:04 »
W grze mamy 4 czeladzie umożliwiające tworzenie właściwie wszystkich rodzajów ekwipunku, poza jednym. Sugeruje wprowadzenie czeladzi rusznikarskiej do której mogły by dołączać tylko krasnoludy. Jakieś szanse?
Aktualnie jest to specjalna i zarazem dodatkowo broń w grze. Stworzenie nauki rusznikarstwa na pewno byłoby związane z wykonaniem kolejnych questów dla Ekkerund, a to wymaga przygotowania. Proponuje więc zgłosić projekt do Izby Lordów, lub samemu wystartować z takim programem wyborczym. Zgłoszenia na wybory są aktualnie otwarte.

Offline Hagmar

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 15659
  • Reputacja: 16508
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1811 dnia: 26 Grudzień 2014, 18:06:44 »
Dodanie zadań i odpowiedniego "paragrafu" u Tyrra w Ekkerund to chwila, jak się nie mylę to ostatnio dodawałem ich kilka. I myślę że rusznikarstwo tylko dla krasnoludów to do dobry pomysł.  ;)

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1812 dnia: 06 Styczeń 2015, 11:59:00 »
Dobra, jako, że wystąpił określany przez niektórych "ból dupy" co w moim odczuciu było zwykłą krytyką znerfienia rasy człowieka przez nowe umiejętności rasowe chciałbym przedstawić o to, co mi się nie podoba oraz dlaczego tak jest.

Cytuj
Ulubieniec Bogów[edytuj]

Już od czasów prehistorycznych, gdy człowiekowi bliżej było do zwierzęcia, niż do istoty rozumnej, domyślał się on, że istnieje coś więcej niż świat materialny. Być może przed strachem przed śmiercią, jego rozwój duchowy zaczął się od poświęcania dużej uwagi nad czcią nad zmarłymi. Z czasem przerosło się to w poszukiwanie bogów, których zadaniem miało być stworzenie i kierowanie światem cielesnym i duchowym. Wiara ludzi nie była jednak bezowocna. Bogowie istnieli i objawili się właśnie rasie ludzkiej, która tak bardzo ich pożądała. Ta wiara przynosi im szczęście i odpowiedź w wielu sytuacjach losowych, gdyż bogowie nie zostawiają bowiem swoich wyznawców bez pomocy.
Funkcja - W przypadku odnalezienia złota w skrzyni lub pozyskaniu złota z zabitego przeciwnika Mistrz Gry dolicza bonus +15% do znalezionych grzywien.

Bzdurna umiejętność. Co to jest 15% grzywien ze skrzyni czy zabitego przeciwnika skoro najczęstszym lootem tego typu jest od 5-10 grzywien? Jeśli już wprowadzacie tego typu umiejętności niech ten bonus tyczy się ogólnej nagrody za zadanie. A czemu? A dlatego, że wiele ras ma bonusy co do nauk. Elf może czasem nie zapłacić talentu, niziołek i mauren mają 30% zniżki. Skoro wiec jedni wydają mniej, to pozwólcie człowiekowi wiecej zarobić, na wyrównanie tych strat. Bo ta umiejętność jest całkowicie nieprzydatna i nie daje żadnych korzyści.

Cytuj
Bystry Umysł[edytuj]

Człowiek od zawsze był ciekawy świata. Nauczył się szybko zdobywać wiedzę, przyswajać ją i odpowiednio interpretować. Niezliczone tysiące lat doświadczeń gatunku sprawiły, że istota ludzka adaptuje się do różnych środowisk w tempie wręcz zatrważającym dla innych ras. Potrafi uczyć się na błędach własnych i cudzych, wyciąga z nich wnioski i garściami zdobywa niezbędne informacje do przeżycia. Zdobywając doświadczenie robi to w sposób zaskakująco łatwy, nieosiągalny dla przedstawicieli innych rozumnych ludów zamieszkujących Marant. Dzięki odpowiedniemu tokowi ewolucji łatwiej przyswaja różne talenty.
Funkcja - Czas oczekiwania między nauką u tego samego NPC skraca się z 24 godzin do 18 godzin.

Kolejna umiejętność, która nic nie daje. Skończyły się czasy (o ile kiedykolwiek były), że gracze siedzieli i uczyli się umiejętności jedna po drugiej. Takie skracanie czasu jest bezsensu, bo po pierwsze liczy się ono nie od mojego przyjścia do NPC, ale od akceptacji nauki (a nigdy nie zdarza się tak, że MG akceptuje ją 2 sekundy po prośbie) a druga sprawa jest to zwyczajnie niemierzalne, bo nikt nie siedzi na tg 24/7 tylko czekając aż minie mu 18h żeby móc się znów nauczyć.
Jaka więc propozycja? Skoro człowiek jest taki bystry, niech ma możliwość uczenia się dwóch umiejętności na raz. Wtedy to będzie miało sens. A jeśli znów nie, to wróćmy do tego dodatkowego talentu za misję (chociaż niezbyt byłbym za tym)

Co do innych ras to się nie wypowiadam, bo nie gram ani nie planuję grać żadną z nich, ale twierdzę, że krasnolud jest op :D Co wcale nie jest złe.

Offline Evening Antarii

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 3863
  • Reputacja: 4704
  • Płeć: Kobieta
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1813 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:08:13 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1814 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:23:05 »
Proszę o sprawdzenie lokacji. http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Sierociniec_im._Fore_Ver%27Alone

Nikt Ci nic nie musi sprawdzać, sama możesz sobie tworzyć własne lokacje. Napisz do Isa PW o "zwiększenie dochodu" jak już :)

Offline Mohamed Khaled

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4089
  • Reputacja: 3650
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg napisał tak wstęp, szanuj ludzi, kurwy tęp.
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1815 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:25:12 »
Pytałem Arusia dla upewnienia.. Nad Afers nie leży czasami kopuła Mor Andor? :P

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1816 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:29:08 »
Pytałem Arusia dla upewnienia.. Nad Afers nie leży czasami kopuła Mor Andor? :P

W sumie to leży dokładnie nad całym Afers.

Evening to Cię Fun "uraczył" ziemiami... :D

Offline Xvier aep Deler

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2089
  • Reputacja: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1817 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:30:06 »
wcześniej była o tym mowa, powiedzieli że część jest wolna

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1818 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:31:07 »


38 - Afers


Offline TheMo

  • Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 5519
  • Reputacja: 4478
    • Karta postaci

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1819 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:31:54 »
Sierociniec pod barierą. Jak miło :).

Forum Tawerny Gothic

Odp: Propozycje zmian
« Odpowiedź #1819 dnia: 06 Styczeń 2015, 21:31:54 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top