Autor Wątek: Dzień Wszytkich Zmarłych  (Przeczytany 1580 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

got2

• Gość
Dzień Wszytkich Zmarłych
« dnia: 01 Listopad 2011, 16:33:47 »
Zrobiłem ten temat aby uczcić ten dzień 1 listopada 2011 roki.
 Napiszcie kto chciał by wasz obyczaje tego święta,ale nie zarzucam się.

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Reputacja: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
Odp: Dzień Wszytkich Zmarłych
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2011, 16:36:04 »
Dzień wszystkich zmarłych to 2 listopada, wtedy wspominamy zmarłych wedle tradycji KK.
1 listopada, to dzień wszystkich Świętych, a więc tych, którzy umarli i wedle przekazów kościoła już trafili do grona zbawionych. Wspomina się wtedy wszystkich wyniesionych na ołtarze jak również tych, którzy są zbawieni, ale nikt o tym stuprocentowo pewny nie jest.

got2

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2011, 16:39:24 »

Dzień wszystkich zmarłych to 2 listopada, wtedy wspominamy zmarłych wedle tradycji KK.
1 listopada, to dzień wszystkich Świętych, a więc tych, którzy umarli i wedle przekazów kościoła już trafili do grona zbawionych. Wspomina się wtedy wszystkich wyniesionych na ołtarze jak również tych, którzy są zbawieni, ale nikt o tym stuprocentowo pewny nie jest.

Dzięki za odpowiedź.

Offline Mogul

• Weteran
  • Reputacja: 117
  • Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.Mogul budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Baron Peran, Szlachcic Satein - Mogul Khan
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2011, 19:55:22 »
dla mnie to święto jest i ludzie. Spacerując po cmentarzu widać tłumy ludzi, idą na groby swoich bliskich. Jaki jest tego cel? Najprostszym powodem jest odklepanie tego dnia i nic więcej. Sam się na tym dziś złapałem. W ciągu całego roku zapominamy o zmarłych a tu nagle w ten dzień wszyscy sobie o nich przypominają. Mam wrażenie, że gubione są tutaj pewne wartości. To tak jakby nawyk w sensie zrobić coś i na tym się kończy. Tak jak wykonywanie czynności w stylu zawsze rano i wieczorem trzeba umyć zęby. Nie myślimy o prawdziwym celu, tego co robimy.

Ciekawe czy ktoś przeczyta te "ciężkie" wypociny i je zrozumie.

Offline Crisis

• Magnat
  • Reputacja: 8
  • Crisis nie ma żadnego wpływu.

• http://gothic.gram.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2011, 21:47:26 »
To już nie jest święto. To stało się tradycją, obyczajem. Mnie to po prostu denerwuje. Jak to napisał Ocian, ludzie nie myślą o zmarłych przez cały rok, a idą 1 Listopada na cmentarz zapalić lampkę, bo - po prostu tak wypada. I tyle. Czy to jest dobre? Nie.
Jestem na cmentarz nie chodzę 1 Listopada i nigdy nie chodziłem. Idę do krypty rodzinnej (cała moja rodzina jest w tym miejscu, dziadek, babcia, rodzice) kiedy sam tego chcę, kiedy najdzie mnie ochota na wspominki, kiedy chcę uczcić ich pamięć.

Pozdrawiam, Crisis.
IMIĘ POSTACI W MARANCIE - CROSS

If you stand still, nothing changes. But, if  you take even a step forward... I have a feeling something will change. AND! Something good will happen!

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.