Autor Wątek: Godzina "W"  (Przeczytany 1254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RohgardAutor wątku

• Kopacz
  • **
  • Reputacja: 0
  • Rohgard nie ma żadnego wpływu.

Godzina "W"
« dnia: 01 Sierpień 2011, 17:13:05 »
Wybiła godzina W. Dnia pierwszego Sierpnia roku 1944 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Bez wątpienia jeden z największych zrywów patriotycznych w historii nowoczesnej Polski. Warszawiacy wyszli z domów i stanęli na baczność słuchając wycia syren. Kierowcy zatrzymali pojazdy, aby klaksonami spotęgować dźwięk syreny alarmowej. Ja sam wyszedłem przed dom wciągając flagę Polski na maszt. Przy akompaniamencie muzyki z głośników odśpiewałem "Warszawskie Dzieci". Stałem kilka minut trwając w zadumie nad losem poległych i tych, którzy powstanie przeżyli.
 Z tego miejsca chciałbym oddać hołd tym, którzy oddali lub stracili życie w Powstaniu. Mam nadzieję, że nigdy nie zapomnimy naszej historii i z dumą będziemy wznosić głowy na choćby wspomnienie tragicznych wydarzeń. Wielka Polska, pamiętamy zawsze!

Live for nothing, or
  die for something...

Domek

Offline Adaś

• Weteran
  • Reputacja: 166
  • Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.Adaś budzi postrach.

• Karta postaci

Odp: Godzina "W"
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Sierpień 2011, 17:23:59 »
dobrze że na forum ktoś przypomniał  <zdrowie>

Offline Kozłow

• Magnat
  • Reputacja: 7
  • Kozłow nie ma żadnego wpływu.

• Nagrody:
    Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.Amulet siły - za napisanie 1000 postów.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Sierpień 2011, 18:45:59 »
...to absolutnie niepotrzebne powstanie :)
Nie umiem wstawić tutaj zajebistego obrazka, który na pewno wprawi wszystkich w osłupienie i sprawi, że poczuję się w niemoralnym stopniu pełen esencjonalnie czystej chwały i sławy. Za milion lat będą opowiadać jeszcze historie o tym, jaką Kozłow miał genialną sygnaturę na TG.
No cóż, trudno.

Offline Julian

• Patron
  • Reputacja: 133
  • Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Brązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Brązowa mikstura aktywności - za 50 dni online na forum.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.Święta aura Innosa - za napisanie 5000 postów....
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Sierpień 2011, 10:25:32 »

Ja sądzę, że my współcześni, nie powinniśmy oceniać powstania. Nie było nas tam. Jak powiedział jakiś powstaniec "Trzeba było czuć atmosferę tamtych dni"
Chwała pradawnym Bogom!

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Reputacja: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2011, 12:09:58 »

Tak samo jak wiele innych.

Ja sądzę, że my współcześni, nie powinniśmy oceniać powstania. Nie było nas tam. Jak powiedział jakiś powstaniec "Trzeba było czuć atmosferę tamtych dni"

A z tym się zgadzam. Każdy ma jakieś wartości o które chciał walczyć nawet jeżeli wiedział, że jest na straconej pozycji. Teraz pozostały wspomnienia i pomniki (często żywe) bohaterstwa ludzi, którzy walczyli, bo wierzyli.

Offline Julian

• Patron
  • Reputacja: 133
  • Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.Julian budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Brązowy puchar - za dotacje do 50 złotych.Brązowa mikstura aktywności - za 50 dni online na forum.Tarcza lojalności - za 6 lat na forum.Święta aura Innosa - za napisanie 5000 postów....
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpień 2011, 17:06:23 »
Tak samo jak wiele innych.

A z tym się zgadzam. Każdy ma jakieś wartości o które chciał walczyć nawet jeżeli wiedział, że jest na straconej pozycji. Teraz pozostały wspomnienia i pomniki (często żywe) bohaterstwa ludzi, którzy walczyli, bo wierzyli.

Tak, jednakże bardzo często ludzie zapominają o tym dniu. Dla większości ludzi syrena wyjąca w Godzinę W jest tylko marnym urozmaiceniem wiecznej, człowieczej wędrówki. Należy nauczać młodych o takich wydarzeniach jak PW, może coś zapamiętają i wyniosą tą wiedzę do domu i powiedzą o tym rodzicom.
Chwała pradawnym Bogom!

Offline Gordian Morii

• Weteran
  • Reputacja: 203
  • Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.Gordian Morii budzi postrach.

• Karta postaci

• Nagrody:
    Najbardziej klimatyczna wyprawa - zwycięzca I edycji.Wilk MorskiWicehrabia Verran - Gordian Tinuvel MoriiBrązowy puchar - za dotacje do 50 złotych....
    • Domek
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpień 2011, 19:25:39 »
Tak, jednakże bardzo często ludzie zapominają o tym dniu. Dla większości ludzi syrena wyjąca w Godzinę W jest tylko marnym urozmaiceniem wiecznej, człowieczej wędrówki. Należy nauczać młodych o takich wydarzeniach jak PW, może coś zapamiętają i wyniosą tą wiedzę do domu i powiedzą o tym rodzicom.

Jak dla mnie wystarczyłoby żeby nie oceniać. Jeżeli ma się w dupie, to po prostu zostawić to w spokoju. Niech inni przeżywają mnie nie dotyczy. Finito.

got2

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Październik 2011, 16:15:18 »

Dla mnie Polska pokazała że jest silna,ale mimo tonie powinniśmy mówić pochopnie na to wydarzenie.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.