Autor Wątek: grac inna postacia  (Przeczytany 5926 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bezimieny :D

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 15
grac inna postacia
« dnia: 17 Luty 2011, 15:51:26 »
siema
Czy ktos z was probowal grac od poczatku do konca inna postacia?
Mam na mysli przywolanie face helpera i w cielenie sie w wybrana postac
Jesli tak to czy byly jakies bledy, bugi lub inne podobne rzeczy ktore uniemozliwajaja ukenczenie gry
Z gory dzieki!

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2011, 16:05:10 »
siema
Czy ktos z was probowal grac od poczatku do konca inna postacia?
Mam na mysli przywolanie face helpera i w cielenie sie w wybrana postac
Jesli tak to czy byly jakies bledy, bugi lub inne podobne rzeczy ktore uniemozliwajaja ukenczenie gry
Z gory dzieki!

A co to jest za problem? To, że bohater ma inną gębę niż nadali mu twórcy nie znaczyć będzie nic. Jeśli za pomocą kodów staniesz się całkowicie innym NPC to po prostu nikt z tobą nie będzie rozmawiał i święto.

Forum Tawerny Gothic

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2011, 16:05:10 »

Offline bezimieny :D

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 15
Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2011, 16:24:22 »
widze ze nie probowales tego zrobic.
rozmawiac da sie ze wszystkimi masz glos bezia
pytanie jak widac jest do osob ktore probowal w ten sposob troche pokombinowac

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Luty 2011, 16:28:08 »
Widzę, że nie przeczytałeś tego co napisałem ja. Jeśli kodami wcielisz się w postać Kruka, to nie przejdziesz nim gry, bo nikt z tobą nie będzie gadał. Jeśli zmienisz tylko bezimiennemu gębę w fh to nic się nie stanie i po prostu bezimienny będzie miał inną twarz.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Luty 2011, 18:45:33 »
Widzę, że nie przeczytałeś tego co napisałem ja. Jeśli kodami wcielisz się w postać Kruka, to nie przejdziesz nim gry, bo nikt z tobą nie będzie gadał. Jeśli zmienisz tylko bezimiennemu gębę w fh to nic się nie stanie i po prostu bezimienny będzie miał inną twarz.
Za pomocą tego kodu przywołujesz nową postać, którą konfigurujesz od podstaw. Ma on status bohatera, nie jest zwykłym NPC.


siema
Czy ktos z was probowal grac od poczatku do konca inna postacia?
Mam na mysli przywolanie face helpera i w cielenie sie w wybrana postac
Jesli tak to czy byly jakies bledy, bugi lub inne podobne rzeczy ktore uniemozliwajaja ukenczenie gry
Z gory dzieki!
Da się grać ale z tego co pamiętam występują drobne bugi typu postać nie może spać, lub używać niektórych przedmiotów. Nie powinieneś mieć jednak problemów z przejściem gry. W razie czego wszystko można rozwiązać za pomocą konsoli.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Luty 2011, 20:01:20 »
Za pomocą tego kodu przywołujesz nową postać, którą konfigurujesz od podstaw. Ma on status bohatera, nie jest zwykłym NPC.

Tylko, że ja cały czas mówię o czym innym. A mianowicie wcielenie się w osobnika pokroju Diego czy Lothar i próba przejścia gry tym NPC

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Luty 2011, 20:07:45 »
Tylko, że ja cały czas mówię o czym innym. A mianowicie wcielenie się w osobnika pokroju Diego czy Lothar i próba przejścia gry tym NPC
Ale w tym temacie dyskutujemy o:
Cytuj
Czy ktos z was probowal grac od poczatku do konca inna postacia?
Mam na mysli przywolanie face helpera i w cielenie sie w wybrana postac

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Luty 2011, 20:22:19 »
Ja wiem o czym mowa więc napisałem, że na fh nie będzie się działo zbytnio nic a dziać się będzie gdy wejdzie w inną postać. Po prostu pokazałem różnicę i tyle;/

Offline Ramirez

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2011, 19:22:06 »
Ja raz spróbowałem przejść grę w postaci face helpera zmieniłem mu twarz no i gram.
Z początku wszystko działa prawidłowo, ale po wczytaniu gry wróciła mu stara twarz (Bez możliwości zmiany) nie mógł spać i podobnych rzeczy nie wiem jak będzie u ciebie, ale u mnie tak było.

Offline Barney

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Kobieta
Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Styczeń 2012, 12:18:11 »
Da się to zrobić. Właśnie przechodzę w ten sposób Noc Kruka.
Problemów jest kilka. Jak ktoś już wyżej wspomniał, postać nie może spać, więc i regenerować życia i many za pomocą snu. Jest tylko animacja kładzenia się, ale nie pojawiają się opcje.
Podobne problemy (tylko animacja) występują przy czytaniu książek na pulpitach, modleniu się, pracy przy stole alchemicznym i runicznym.
Można to obejść na różne sposoby. Jeśli potrzebujemy jakiejś mikstury, której nasza zastępcza postać nie zrobi przy stole, to można ją sobie oczywiście przywołać na kodach. Jednak jeśli zależy nam na zrobieniu jej własnoręcznie, to musimy wykonać dość skomplikowaną operację:
1)   wyrzucić z ekwipunku w jakimś bezpiecznym miejscu (niekoniecznie do skrzyni) wszystkie przedmioty potrzebne do stworzenia mikstury itp.
2)   przywołać kodami postać bezimiennego (insert pc_hero)
3)   wcielić się w niego
4)   zebrać przedmioty i zrobić co trzeba
5)   uzyskaną miksturę znów wyrzucić z ekwipunku
6)   wcielić się na powrót w wybraną postać
7)   podnieść miksturę

i gotowe.
Trzeba jednak pamiętać o tym, że gdy wcielamy się w bohatera, „uwolniona” postać samodzielnie wędruje do miejsca swojego stałego pobytu i nawet, jeśli ją dogonimy i wcielimy się ponownie, nie odzyskamy nad nią kontroli, dopóki tam nie dotrze. Aby więc uniknąć ganiania jej po całej mapie, można sobie ułatwić życie stosując kody teleportacji do punktu najbliższego miejscu jej pobytu i z powrotem.
Jeśli wcielamy się w jakąś postać charakterystyczną (typu Diego, Lee, Milten), z którą wiążą się kluczowe zadania lub nauka, to oczywiście chcąc pogadać z tą postacią i dostać zadanie lub czegoś się nauczyć, musimy wykonać ten sam manewr. Czyli wyjść, wleźć w Bezimiennego, pogadać, nauczyć się i wcielić się z powrotem. To samo z modłami w kapliczkach i czytaniem przy pulpitach.
Niektóre zadania wymagają należenia do konkretnej gildii, więc wtedy po wejściu w Bezimiennego trzeba jeszcze przywołać sobie Character Helpera i zmienić za jego pomocą gildię (przywołany Bezi jest bezgildiowy).
No, a regenerację podczas snu zastępujemy klawiszem F8 i dzięki temu mamy w nocy mnóstwo czasu :)
Zmienianie sobie wyglądu za pomocą Face Helpera niestety działa do pierwszego wczytania.

Forum Tawerny Gothic

Odp: grac inna postacia
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Styczeń 2012, 12:18:11 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top