Do kapitularza przybył anioł Zartata. Gładko i delikatnie, z gracją. Marduk zdjął hełm i ujął go pod pachę. Wkroczył do kaplicy, krokiem spokojnym, pełnym szacunku. Spuścił lekko głowę, jako wyraz respektu. Był teraz na teretorium wyższej siły. Znacznie wyższej od niego. Klęknął przed posągiem, po czym wyjął miecz z mithrilu z pochwy na plecach. Położył go na ziemi, po czym zdjął rękawicę. Dobył noża ze szkła ilusmirskiego. Zrobił nacięcie na dłoni, po czym skropił klingę oraz rękojeść swą anielską krwią.
- Na potęgę tego miecza przysięgam, że będę przez resztę mych dni wierny ideałom rycerza, Twego rycerza Zartacie. Będę strzegł niewinnych od krzywd, wspomagał słabszych przeciw mocniejszym oprawcom, oraz, że zawsze już będę stawiał czoła wszelkiej maści złu i nie spocznę, póki nie zgniotę go pod mymi butami, oraz nie wytnę w pień - mówił anioł, chcąc aktywować magiczne właściwości broni. Choć nie kierował nim egoizm skierowany w stronę miecza, lecz szczera intencja niesienia światła Zartata.
//Aktywuję właściwości:
Nazwa broni: Tygrys
Rodzaj: miecz
Typ: półtoraręczny
Ostrość: 25
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,2 kg mithrilu o zasięgu 0,9 metra. Rękojeść obłożona została pręgowaną skórą tygrysa, same ostrze poprzecinane jest wzorami, które także przypominają takie pręgi. W miejcu, gdzie rękojeść przechodzi w ostrze widnieje zaś podobizna wyszczerzonej tygrysiej paszczy, z której wychodzi klinga. Dawniej ostrze te należało do do Leopolda zwanego Tygrysem - wojownika, który swe życie poświęcił walce z siłami zła i ciemności w imię Zartata. Nie wiadomo przez kogo klinga została wykuta, wiadomym jest jednak, że przesiąknięta została siłą dzielnego rycerza i błogosławieństwem samego boga światła. Broń jest błogosławiona. By użyć całej jej mocy, wymaganym jest by złożyć ofiarę ze swej krwi w imieniu Zartata oraz przysiąc wierność ideałom rycerskim i Zartatowi - chronić słabszych oraz niewinnych i stawiać czoła złu. Wówczas broń zyskuje swe właściwości, lecz tylko w ręce właściciela. W przypadku, gdy miecz zostanie podniesiony przez osobę, która nie złożyła przysięgi, traci on wszelkie właściwości, stając się zwykłym ostrzem z mithrilu do czasu odzyskania go przez prawowitą osobę. Z racji swej świętości miecz nie może zostać podniesiony przez istoty posiadające umiejętności witalność demona, wąpierz oraz pomiot zaświatów. W przypadku próby podniesienia, miecz zacznie parzyć. Prócz błogosławieństwa, broń daje też dodatkową siłę władającemu, dzięki czemu w obliczu przewagi, jaką jest pierwszeństwo ataku przeciwnika, właściciel miecza otrzymuje 1 dodatkowy finiszer w walce mieczem dopóki wróg posiadający pierwszeństwo żyje.