Autor Wątek: Wpisy w dzienniku [skrypty]  (Przeczytany 1944 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Wpisy w dzienniku [skrypty]
« dnia: 28 Maj 2009, 17:58:27 »
Tutek o dodawaniu wpisów w dzienniku.

Najpierw należy znaleźć folder „\_Work\Data\Scripts\Content\Story”, a w nim plik o naziwe „Log_Constants.D”. Szukamy przykładowej linii np.

const string    CH1_MordragKO            =    "Zadanie od Thorusa";
Kopiujemy ją i wklejamy pod nią (oczywiście zmieniając podane poniżej wartości).

const string    INSTANCE_WPISU            =    "TYTUŁ_WPISU";

Teraz trzeba zapisać plik i przejść do treści wpisu. W tym celu wchodzimy w folder „\_Work\Data\Scripts\Content\Story\MISSIONS” i wybieramy sobie jakiś dialog. Jak już wybrałeś dialog, to zdecyduj, kiedy chcesz, aby wpis się pojawił. Jak już wybierzesz, to dopisz takie coś:

INSTANCE_OPCJI_DIALOGOWEJ = LOG_RUNNING;
   
Log_CreateTopic(INSTANCE_WPISU, LOG_MISSION);
Log_SetTopicStatus(INSTANCE_WPISU, LOG_RUNNING);
B_LogEntry( INSTANCE_WPISU, "TREŚĆ WPISU");

UWAGA – należy to wpisać po skrypcie rozmowy, np.:

AI_Output (other, self,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_15_00"); //Ruda jest potrzebna każdemu. Nie pomogę ci.
AI_Output (self, other,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_01_01"); //Pomyśl! Na pewno ci się to opłaci.
AI_Output (other, self,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_15_02"); //Nie jestem pewien. 150 bryłek rudy to kupa kasy.
AI_Output (self, other,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_01_03"); //Mam tu taką zbroję. Magiczna. Podejrzewam, że przyda ci się.
AI_Output (other, self,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_15_04"); //Dobra. Zrobię to.

Ale przed znakiem „};”.

Przykładowy wpis:

AI_Output (other, self,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_15_00"); //Ruda jest potrzebna każdemu. Nie pomogę ci.
AI_Output (self, other,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_01_01"); //Pomyśl! Na pewno ci się to opłaci.
AI_Output (other, self,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_15_02"); //Nie jestem pewien. 150 bryłek rudy to kupa kasy.
AI_Output (self, other,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_01_03"); //Mam tu taką zbroję. Magiczna. Podejrzewam, że przyda ci się.
AI_Output (other, self,"DIA_Darmon_Zutaten_KOTZ_15_04"); //Dobra. Zrobię to.
Darmon_Zutaten = LOG_RUNNING;
   
Log_CreateTopic(CH1_Darmonquest, LOG_MISSION);
Log_SetTopicStatus(CH1_Darmonquest, LOG_RUNNING);
B_LogEntry( CH1_Darmonquest, "Darmon, Mag Czarnego Ognia poprosił mnie, abym przyniósł mu 150 bryłek rudy. Mówi, że dostanę za to magiczną zbroję.");
};

Potem trzeba zapisać skrypt i zreparsować skrypty. Jak chcesz, to możesz sobie kopiować ten tutorial.

Autor: Dekster17
« Ostatnia zmiana: 28 Maj 2009, 18:06:11 wysłana przez Serailo »

Forum Tawerny Gothic

Wpisy w dzienniku [skrypty]
« dnia: 28 Maj 2009, 17:58:27 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top