Autor Wątek: Tajemnicza osoba  (Przeczytany 6099 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #20 dnia: 21 Maj 2009, 23:38:54 »
Pracuje? Jestem zaskoczony, osoba która się z nim widziała mówiła mi iż jest biedny, bezrobotny i chory. Przez to szukałem uzdrowiciela, a teraz taka niespodzianka. Mógłbyś mnie dokładniej skierować gdzie te urzędy się znajdują, bo ja niestety jestem nietutejszy i niezbyt orientuję się w rozmieszczeniu poszczególnych obiektów w mieście. Tutaj proszę masz drobną nagrodę za udzielone informacje, zawsze wiedziałem że barmani to równi goście i z nimi trzeba trzymać.- rzekł elf podając barmanowi 20 sztuk złota.

178-20=158

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2009, 00:35:57 »
- Panie, ja rozmawiam z tobą, jak barman z klientem, a przecie wiadomo, ze barman to najlepszy spowiednik zarazem rozmówca, jeśli chcesz wydać kasę, kup sobie coś, albo postaw kolejkę pozostałym, ale ja za rozmowę pieniędzy brać nie będę. Eugene nie ma stałej pracy, on zajmuje się czyszczeniem butów przechodniom... wiem może nie jest to zbyt chlubne zajęcie, ale co ma innego robić... a przynajmniej zajmie się i się nie nudzi, często przychodzi do mnie i daję mu jedzenie, jestem z niego dumny prawdę mówiąc, bo mimo iż stracił matkę, ojca, siostrę, to trzyma się dalej, poza tym dba o siebie, o higienę, zawsze czysty i w czystym ubraniu, czego nie można powiedzieć o sporej części mieszkańców... odnośnie jego choroby, wygląda normalnie, zwyczajny, białoskóry człowiek, niemniej jednak jego rozwój psychiczny i emocjonalny, zatrzymał się na poziomie dziecka 7, czy 8 letniego... Urzędy na pewno znajdziesz... przecie oczy masz... wyróżniają się wyglądem, są szczególnie piękne, wysokie, a i kręcą się tam ci magowie...

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Maj 2009, 00:35:57 »

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Maj 2009, 14:46:10 »
Dzięki za informację a skoro nie chcesz wziąć pieniędzy to zapakuj mi za nie trochę jedzenia i jakiś napój który nasz przyjaciel lubi. Nie pójdę tam przecież z pustymi rękami.- rzekł Gordian

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Maj 2009, 16:12:47 »
- Wątpię wy wziął coś od ciebie, bo cię nie zna... ale lubi miód i kurczaka, także zaraz przygotuję...

Powiedział karczmarz i poszedł przygotować jedzenie. po pewnym czasie wrócił i dał ci butelkę miodu pitnego i pieczonego kurczaka.

- Poproszę 5 szt. złota, 15 szt. złota reszty.



Karczmarz zabiera 5 szt. złota i oddaje ci 15 szt. złota...

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Maj 2009, 17:20:30 »
Pavulon zaczął poszukiwania od centrum miasta. Poszukiwał jakiejś zaniedbanej ulicy. Z braku jakiejkolwiek wiedzy podszedł do kogoś kto powinien znać to miasto, podszedł do strażnika miejskiego.
Witajcie towarzyszu, wyglądacie na człowieka który wie kto gdzie mieszka. Więc możecie mi powiedzieć gdzie mieszka nijaki Eugene.

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Maj 2009, 17:27:32 »
- Jeśli wyobrażacie sobie turysto, że każdy strażnik miejski zna wszystkich obywateli w stolicy, wie dokładnie gdzie mieszka, wie o statusie materialnym, i przy okazji ile z kim i jak często i jeszcze co robi, to się grubo mylisz. Ale że pytasz o taką charakterystyczną osobę... nie wiem gdzie mieszka, nie ma swojego mieszkania, korzysta z dobroci innych.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #26 dnia: 22 Maj 2009, 17:40:00 »
A możesz powiedzieć przynajmniej gdzie można go najczęściej spotkać, albo gdzie teraz się znajduje?

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Maj 2009, 17:57:45 »
Strażnik spojrzał na niebo.

- Teraz zapewne zajmuje się czyszczeniem butów przed urzędem, albo jest w karczmie pod cycuszkami teściowej i je posiłek od miłego karczmarza...

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Maj 2009, 21:38:14 »
Dzięki za informacje.
Pavulon wybrał się w stronę urzędu szukając kogoś kto mógł czyścić buty o tej porze.

//Wiem że nie jest to logiczne ale Gordian nie ruszył się z karczmy więc co będę się tam wybierał.

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Maj 2009, 22:06:45 »
W nocy pusto przed urzędem. Jedynie strażnicy się tobie przyglądają, poza nimi, zauważyłeś grupkę 3 osób podążających za tobą...

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #30 dnia: 22 Maj 2009, 22:29:44 »
No co to za miasto. Nic nie robisz a już ogon masz. Pewnie to jacyś faceci z inną orientacją seksualną. Trzeba się zmywać. (pomyślał). Pavulon zaczął krętymi ścieżkami iść w stronę pobliskiej  karczmy. Miał nadzieje że ich się pozbędzie ale na wszelki wypadek rękę miał cały czas na rękojeści miecza.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2009, 22:35:34 wysłana przez Pawel Najemnik z Farmy »

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #31 dnia: 22 Maj 2009, 22:46:56 »
wszedłeś w ciemną alejkę prowadzącą do karczmy, nie widziałeś ich za sobą, nastała dziwna ciemność i nieprzenikniona cisza. idąc słyszałeś jedynie swoje kroki, po kilku nastu sekundach, kilkudziesięciu może spaceru, usłyszałeś szelest bezpośrednio za sobą. spróbowałeś się odwrócić, ale nie zdążyłeś nawet nic zobaczyć, ani zareagować, dostałeś uderzenie w tył głowy z łokcia, przed oczami ci pociemniało i bezwładnie przewróciłeś się na ziemię, trzech oprychów otoczyło cię i zabrało uzbrojenie, zostawiając siebie w odzieniu. usłyszałeś słowa które mówił nachylający się nad twoja twarzą mężczyzna.

- Gdy oprzytomniejesz, znajdź przyjaciela i przyjdźcie do nas, musimy porozmawiać, wierze ze sami nas znajdziecie, zapewnieniem że przyjdziecie, będzie twój ekwipunek, dostaniesz go z powrotem jeśli go sobie wypracujesz.

Powiedział, a tobie wracał wzrok, zwinęli się z twoim ekwipunkiem w postaci broni które posiadasz (tracisz je obecnie na rzecz oprychów) i poszli od ciebie, wracało ci czucie w rękach i nogach, przeciwnicy dawno zniknęli ci z oczu...



Tracisz:

Nazwa broni: łuk kłusownika
Zasięg: 200 metrów
Rodzaj: łuk
Poziom wykonania: IV
Opis: Stworzony z 50 sztuk drewna, ważący 2kg.

Nazwa broni: Mocny miecz
Ostrość: 12
Wytrzymałość: 10
Typ: jednoręczny
Rodzaj: miecz
Poziom wykonania: IV
Opis: Wykuty z 40 sztuk stali o zasięgu 0,6 metra, ważący 5kg

« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2009, 22:49:19 wysłana przez Canis »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #32 dnia: 22 Maj 2009, 23:06:33 »
Jeszcze zobaczycie na co minie cholera stać. Jądra wam pourywam i to razem z ch**m. - Pavulon wstał i od razu poszedł w stronę najbliższego strażnika. Wiedząc że jak im się nie powie o przestępstwie to mają tyle żalu do poszkodowanego że uszy więdną.
-Witaj strażniku, cholernie u was źle z bezpieczeństwem. To co mogłeś słyszeć to właśnie dowód na brak bezpieczeństwa. Tak więc powiem krótko. zabrali mi dwie cenne rzeczy. Obie dość drogie i charakterystyczne. Jedna bardzo. Był to łuk który używają tylko kłusownicy w lasach kontynentu. Prawdziwy skarb. Drugi to miecz zdobyty na wojnie. Chodzi mi tylko o to że jak je znajdziecie to weźcie mnie poinformujcie. A i jeszcze jedno. Macie jakąś broń na rezerwie. Mogę za nią zapłacić.

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #33 dnia: 22 Maj 2009, 23:18:14 »
Strażnik roześmiał się.

- Panie, wiesz ile my mamy dziennie zgłoszeń kradzieży? Tylko zazwyczaj dotyczy to czegoś cennego, a nie takich pospolitych rzeczy jak łuki kłusownicze i zardzewiałe żelastwa z pola bitew na wojnie. panie, nie jesteś w stanie udowodnić, że ci złodzieje ukradli twoje bronie a nie zakupili ich sami... chyba ze masz waćpan dowód własności... ale wątpię byś notarialnie to mógł potwierdzić. Poza tym, straż nie jest wypożyczalnią broni, chcesz to idź do kupców i sobie kup.

Powiedział strażnik z mściwym uśmieszkiem delektując się każdą chwilą rozmowy...

Tym czasem w karczmie...

drzwi karczmy otworzyły się, próg przekroczył stosunkowo niski mężczyzna wzrostu około 165 - 170 wzrostu, podszedł do karczmarza.

- Dzieńdobry przyjacielu.

- Witaj Eugene, ciężko dziś pracowałeś? Zmęczyłeś się?

- Tak, bardzo... bardzo ciężko pracowałem, ale ciesze się, bo znowu ludzie dawali mi zlote krążki, prosze to dla ciebie!


Powiedział mężczyzna i wręczył mieszek ze złotem karczmarzowi. karczmarzowi w oku zakręciła się łezka.

- Dziękuję Eugene. Chciałbyś coś zjeść? napewno jesteś głodny.

- O tak... jestem głodny... przed chwilą widziałem jak trzech złych ludzi zaatakowała człowieka... było mi przykro... zabrali mu rzeczy...

- Oj Eugene... musiałeś się przestraszyć... pójdź do pokoju, przyniosę ci jedzenie, porozmawiamy, dobrze?

- Dobrze, tak zrobię.


Powiedział Eugene i z zadowoloną miną poszedł za ladę i schodami do góry do pomieszczeń sypialnych.



Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #34 dnia: 22 Maj 2009, 23:27:58 »
Panie a chce pan wiedzieć że ja nie żaden turysta tylko żołnierz. Chce pan dowodów zakupu to prosze bardzo płyń pan do Valfden i powiedz pan kapitanowi że potrzebuje pan dowodów zakupu. Jestem pewien że się ucieszy. Panie tylko straż ma otwarte więc albo pan dajesz albo sam załatwie z tymi idiotami. Więc co pomożecie czy sam mam to załatwić?

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #35 dnia: 22 Maj 2009, 23:31:33 »
- Waćpan, powiem ci jedno, nie znasz sprawców, a ja mam dość innej roboty, zjeżdżaj mi stąd bo wsadzę cię do więzienia za przeszkadzanie funkcjonariuszowi straży miejskiej w wykonywaniu jego obowiązków. Bądź sobie kim chcesz, nawet bratem waszego króla, jesteś tu obcy, a ja tu by dbać o interesy mieszkańców, nikt mi nie każe niańczyć turystów.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Maj 2009, 08:16:52 »
Jak sobie chcesz.
Pavulon wybrał się do karczmy pod cycuszkami teściowej i spytał się karczmarza
Dzień dobry drogi karczmarzu. Muszę się czegoś dowiedzieć. Wiesz gdzie jest Gordian. Mam do niego brudną sprawę. Ponieważ możesz coś o nich wiedzieć. Powiedz mi kim mogli być przestępcy. Było ich trzech i zabrali mi tylko broń mimo iż miałem cenniejsze rzeczy. Straż mi za nic w świecie nie chciała powiedzieć. Wiem że mało podałem informacji ale chociaż żebym wiedział gdzie się znajdują to bym do nich poszedł. Powiedzieli mi że będę wiedział gdzie się mam udać.

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Maj 2009, 09:00:07 »
Elf słysząc rozmowę karczmarza z przybyłym człowiekiem już miał zanim iść gdy zobaczył że do karczmy wszedł Pawulon. Odwrócił się do niego i zawołał- Chodź tutaj jest na górze, pójdziemy z nim porozmawiać.

//Przepraszam że mnie nie było wczoraj ale mam radiowy internet i przez wczorajszą burzę nie miałem dostępu do niego do 12 potem już nie wiem...

Canis

  • Gość
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Maj 2009, 12:24:37 »
Paweł Najemnik z farmy:

Twój post nie jest w ogóle brany pod uwagę, ty nie wiesz, że Eugene wie o napaści na ciebie, równie dobrze może wiedzieć o kimś innym i nie możesz tego wykorzystywać, ponieważ nie słyszałeś jego rozmowy z karczmarzem.

Stoisz nadal przy strażniku.

Gordian:

Pawulona nie ma w karczmie.


Eugene o świcie wstał i zszedł z górnych pomieszczeń sypialnych.

- Dzień dobry przyjacielu.

- Witaj Eugene, usiądź, przygotuję ci śniadanie.

- Dobrze.

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Maj 2009, 15:20:35 »
//Ok. ale mogłeś zaliczyć ten koniec rozmowy ze strażnikiem.
Dobra, już lecę z tond. Udanego dnia. - Powiedział Pavulon do strażnika. Pochodził po rynku trochę w poszukiwaniu swoich nowych "przyjaciół" po czym poszedł do karczmy uchlać się do nieprzytomności.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Tajemnicza osoba
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Maj 2009, 15:20:35 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything