Autor Wątek: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny  (Przeczytany 41240 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomek007

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« dnia: 22 Marzec 2009, 19:24:05 »
Wczoraj jak wiadomo wszystkim wyszedł patch 1.7 ,tak oczekiwany przez wszystkich fanów Gothic, może ktoś by napisał kilka słów z pierwszych wrażeń o grze na nowym patchu,czy warto? ;)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2009, 20:05:11 »
Nie tnie się na max detalach i tylko to się liczy. Pozostałe rzeczy praktycznie nie wnoszą nic nowego. W pierwszych 5 minutach gry odczuwamy świeżość, później jest już tylko znana monotonia. Przynajmniej można grać na luzie bez obawy, że wywali where is guru.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Marzec 2009, 20:05:11 »

Offline rysmen1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Marzec 2009, 20:11:05 »
Dla mnie ten patch jest zbawieniem. Gra chodzi o niebo lepiej w porównaniu do 1.6! Optymalizacja u mnie poprawiła się o jakieś max. 40%, liczba ścin i lagów zmniejszyła się w bardzo znaczny sposób. Mnóstwo smaczków do gry dodali twórcy patcha, nie wiem czy ktoś zauważył, ale w chatce rybaków na wybrzeżu koło Ardei(tam gdzie jest Lester) pojawili się wreszcie rybacy!, a wcześniej ich nie było. Naprawdę polecam grać z włączonym balansem i AI, widać różnicę. Teraz, jak zaatakujesz jednego ścierwojada to cała reszta leci na ciebie. Gram już od 2h i jedyną wadą patcha jak narazie jest okropna czcionka(taka sama jak w ZB), ale wystarczy przekopiować starą czcionkę G3 z płytki, a następnie wkleić ja do folderu z grą :)
W grze zmieniło się mnóstwo rzeczy, których wypisywanie zajęło by mi całą wieczność, zresztą sami sprawdźcie. Naprawdę POLECAM
PS. Muszę jeszcze sprawdzić jak wygląda dojenie krów, bo podobno dodano taką możliwość :)

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Marzec 2009, 20:54:05 »
A u mnie chodzi gorzej xD Mam bardzo różną wydajność po zainstalowaniu tego patcha od 15 do 70 klatek na max detalach w rozdzielczości 1680:1050. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale moim zdaniem gra działa gorzej niż wcześniej. Czasem się cięła i teraz się tnie jednakże nie miałem takich spadków wydajności. W patchu 1.6 fps'y nie schodziły poniżej 40.

Co do rozgrywki to szczerze nie zauważyłem jakiś rewelacji. Co prawda z tym "alternatywnymi..." gra się bardzo przyjemniej i trudniej to zapowiadanej wielkiej zmiany nie ma. Właśnie odbiłem Cape Dun i powiem szczerze, że mając wojownika na 14lvl miałem z tym niebagatelny problemik (jak leci na Was 6 orków i każdy atakuje na raz = death) :].

Teraz napisze co nieco o dźwiękach. Tak jak zapowiadano, są zmiany w udźwiękowieniu to naprawdę można je odczuć, choć szczerze mówiąc ja zauważyłem to dopiero po jakiejś godzinnej rozgrywce xD.

Teraz co nieco o problemach :] Mimo tych wszystkich patchy ciągle mam problem z wykonaniem jednej z pierwszych misji :] Po raz kolejny nie mogę ubić 5 płochliwych jeleni, gdyż jak zwieją to... nie wrócą xD. PO drugie, zabici wrogowie nic sobie nie robią z otaczających ich ścian i ładnie w nich tkwią xD (wiem, że Bezi ma silny cios, ale żeby przebić faceta przez ścianę... no no brawa xD).

Podsumowując, z całą pewnością gra jest trudniejsza, ciekawsza i milej się gra. Co do zapowiadanego zoptymalizowania, cóż nie odczułem.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2009, 21:01:42 wysłana przez DODO »

Offline Vigo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Marzec 2009, 21:58:56 »
Ja natomiast poczułem patcha od początku ;]
już mi się gra nie cieła na maxymalnych opcjach ;D Bez patcha to na maxym,alnych się cieło na grande i żeby zmniejszyć "cięcie" musiałem wyłączyć pixelshader (nie wiem jak sie to pisze ;p) z 3.0 na 1.2 czy jakoś tak w każdym razie jest dobrze... Zauważyłem także że dodano nowe wypowiedzi NPC'tów co mnie bardzo ucieszyło ;] Miło było usłyszeć nowe zdania bohaterów niezależnych ;D Grałem zaledwie 30min (nie miałęm zbyt wiele czau) a zauważyłem wiele zmian... nie chodziłem daleko a już dało się zauważyć iż dodano nowych ludzi tzn rybaków w miejscu gdzie jest Lester na początku gry... Z chęciął bede grał w Gothic 3 po raz któryś z kolei by na nowo odkrywać zmiany w grze...

McSloniu

  • Gość
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Marzec 2009, 22:24:42 »
Dla mnie ten patch jest zbawieniem. Gra chodzi o niebo lepiej w porównaniu do 1.6! Optymalizacja u mnie poprawiła się o jakieś max. 40%, liczba ścin i lagów zmniejszyła się w bardzo znaczny sposób. Mnóstwo smaczków do gry dodali twórcy patcha, nie wiem czy ktoś zauważył, ale w chatce rybaków na wybrzeżu koło Ardei(tam gdzie jest Lester) pojawili się wreszcie rybacy! a wcześniej ich nie było. Naprawdę polecam grać z włączonym balansem i AI, widać różnicę. Teraz, jak zaatakujesz jednego ścierwojada to cała reszta leci na ciebie. Gram już od 2h i jedyną wadą patcha jak na razie jest okropna czcionka(taka sama jak w ZB), ale wystarczy przekopiować starą czcionkę G3 z płytki, a następnie wkleić ja do folderu z grą :)
W grze zmieniło się mnóstwo rzeczy, których wypisywanie zajęło by mi całą wieczność, zresztą sami sprawdźcie. Naprawdę POLECAM
PS. Muszę jeszcze sprawdzić jak wygląda dojenie krów, bo podobno dodano taką możliwość :)


Czcionka ta nazywa się Gothic 3 i moim zdaniem jest o niebo lepsza jak ktoś ma minimum 20 calowy monitor i rozdzielczość np. 1680 x 1050. Jednak każdy ma swój gust. Dla mnie ta zwykła jest słaba. Co do samego Patcha to dopiero go ściągam już 3 raz... tym razem torrentem. :)

Offline YanCo

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: 8
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Marzec 2009, 12:17:04 »
Pytanko.Jeśli zainstaluję ten najnowszy patch to będę musiał zacząć grę od nowa??Czy od najnowszej zapisanej gry??

Offline Dominius

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2009, 13:17:27 »
Patch naprawdę im się udał ale wprowadza on również pare bugów takich jak np. nie pada deszcz, a słychać jego odgłos.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Marzec 2009, 14:47:22 »
Pytanko.Jeśli zainstaluję ten najnowszy patch to będę musiał zacząć grę od nowa?Czy od najnowszej zapisanej gry?
Musisz grać od nowa.

McSloniu

  • Gość
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Marzec 2009, 15:06:16 »
Lester od teraz ma szatę druidów a nie Gońców Leśnych. Spodobała mi się również możliwość wykonywania zaostrzonych strzał. To strzał w dziesiątkę! :)

Offline velkow

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • what ever ...
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Marzec 2009, 15:42:25 »
Jak na pierwsze godziny gry jest dużo lepiej. Rażącą pomyłką w tym patchu jest czcionka. Nie wiem czy próbowano zwiększyć klimat ghotic'a, ale to chyba im nie wyszło. Razi w oczy również to, iż tło w menu jest kompletnie nie udane wraz z tym napisem, że jest to edycja rozszerzona. Więcej na ten temat napiszę, jak pogram trochę dłużej. :-)

McSloniu

  • Gość
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #11 dnia: 23 Marzec 2009, 16:28:26 »
Jak na pierwsze godziny gry jest dużo lepiej. Rażącą pomyłką w tym patchu jest czcionka. Nie wiem czy próbowano zwiększyć klimat ghotic'a, ale to chyba im nie wyszło. Razi w oczy również to, iż tło w menu jest kompletnie nie udane wraz z tym napisem, że jest to edycja rozszerzona. Więcej na ten temat napiszę, jak pogram trochę dłużej. :-)

Nie zgodzę się. Dla mnie nowe menu i czcionka są bardzo ładne. Jednak każdy ma swój gust.

Offline velkow

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • what ever ...
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Marzec 2009, 17:59:07 »
Nie zgodzę się. Dla mnie nowe menu i czcionka są bardzo ładne. Jednak każdy ma swój gust.

Masz rację, ale może to wywodzić się z rozdzielczości. Ja mam 1280x1024, gdzie owa czcionka nie spełnia wymogów. Natomiast na większej rozdzielczości być może jest lepiej. Bynajmniej o guście się nie dyskutuje.

Offline krasik20

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sleeper & Ripper Society
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Marzec 2009, 19:45:48 »
Przede wszystkim sciagnalem tego patcha ze wzgledu na poprawiony system walki, chcialem sie chociaz troche potrudzic z walkami na arenie - nie rozczarowalem sie. Na arenie czy chocby walka 1 na 2 z ludzmy jest trudniejsza i nie wystarczy klikac lpm i ppm. Blokowanie przeciwnikow jest przemyslane tak jak ich ataki...

No coz pomyslec cud miod i buleczki, ale kiedy przyszlo do uwolnienia juz Cape Dun, szkoda gadac. Chyba nie umiem grać, bo kiedy 2 orkow wyskakuje naraz i co chwile siecze combosami oraz co chwile blokuje to nie mam szans (szczegolnie jesli po 2-3 mocniejszych hitach leze). Mysle, ze zbyt duza ilosc przeciwnikow na raz oraz lepszy SI razem nie wspolpracuje... (oczywiscie to moje odczucia i byc moze tylko ja nie umiem grac ;o)

McSloniu

  • Gość
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Marzec 2009, 19:52:07 »
Nie zgodzę się. Dla mnie nowe menu i czcionka są bardzo ładne. Jednak każdy ma swój gust.

Masz rację, ale może to wywodzić się z rozdzielczości. Ja mam 1280x1024, gdzie owa czcionka nie spełnia wymogów. Natomiast na większej rozdzielczości być może jest lepiej. Bynajmniej o guście się nie dyskutuje.

I tutaj się zgadzam, ja gram w rozdzielczości 1680 x 1050. Oczywiście można podmienić czcionkę na starą. Ale menu chyba nie da się przywrócić.

Przede wszystkim sciagnalem tego patcha ze wzgledu na poprawiony system walki, chcialem sie chociaz troche potrudzic z walkami na arenie - nie rozczarowalem sie. Na arenie czy chocby walka 1 na 2 z ludzmy jest trudniejsza i nie wystarczy klikac lpm i ppm. Blokowanie przeciwnikow jest przemyslane tak jak ich ataki...

No coz pomyslec cud miod i buleczki, ale kiedy przyszlo do uwolnienia juz Cape Dun, szkoda gadac. Chyba nie umiem grać, bo kiedy 2 orkow wyskakuje naraz i co chwile siecze combosami oraz co chwile blokuje to nie mam szans (szczegolnie jesli po 2-3 mocniejszych hitach leze). Mysle, ze zbyt duza ilosc przeciwnikow na raz oraz lepszy SI razem nie wspolpracuje... (oczywiscie to moje odczucia i byc moze tylko ja nie umiem grac ;o)

Dlatego jest możliwość wyłączenia/włączenia tej opcji. Jak masz problem z Cape Dun to wskocz na daszek latarni i z łuku pozbądź się wszystkich strzelców i mocniejszych przeciwników, potem idź po Wenzela i oczyść resztę wioski.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2009, 20:22:43 wysłana przez McSłoniu »

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Marzec 2009, 20:31:11 »
Według mnie patch jest świetny. Odczułem że czasy ładowania są krótsze, a menu zostało też pomyślnie zrobione. Znakomite też są zrobione odgłosy wyjmowania, broni, i słychać dźwięki bloków. Grafika według mnie została lekko ulepszona. Walka jest dużo bardziej wymagająca jak w G1 i w G2, gdzie trzeba blokować, i myśleć. Na początku grałem na wysokich detalach, i nie cięło tak bardzo, choć jednak płynnie nie chodziło, ale sytuacja od razu się zmieniła gdy wybrałem szczegółowość średnią, i wtedy chodziło już płynnie. Reasumując, patch jest naprawdę dobry, tylko czemu nie mogło być tak po premierze?

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Marzec 2009, 20:41:50 »
Patch jest ekstra:
-czas ładowania jest krótszy
-brak lagów
-teleportacja trwa sekundę
-nie ma sępów ;P
-ładne niebo i woda

A dalej się zobaczy ;P

Offline Eryk302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Marzec 2009, 22:02:03 »
Witam wszystkich, otoz mam problem z Gothic 3 Edycja Rozszerzona.... a dokladnie z Where is the guru? ... Zainstalowalem gre i chodzilo, nastepnie zainstalowalem patcha i przy uruchamianiu wyskakwal mi blad....Nie wiem czemu zwykly mi sie odpala, a gothic 3 E R juz nie. Z góry dziekuje za pomoc, bo sie napalilem na ta gre a tu kicha.....  Dodam jeszcze ze mam 512 Mb ram, ale podstawka na minimalncych detalach dzialala skokowo ale dawalo sie spokojnie grac... Prosze o odpowiedz...

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Marzec 2009, 23:41:13 »
Zmień ręcznie ustawienia grafiki na mniejsze. Nie ma czemu się dziwić skoro twój sprzęt nie spełnia nawet minimalnych wymagań zaś gra po instalacji łatki ustawiła konfiguracje grafiki na domyślą czyt. średnią.

Offline Eryk302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Marzec 2009, 12:44:52 »
Dzięki Isentor, pewnie przez to mi nie chce dzialac, ze patch zmienia grafike na srednia, a po odpalaniu podstawki mam NISKA... Tylko jeszcze mi napisz jak mam zmienic recznie szczegolowosc grafiki nie odpalajac gry. Grzebalem troche w plikach .ini i znalazlem ustawienia grafiki, ale nie wiem gdzie sie zmienia DOMYSLNE ustawienia grafiki... Z góry dziekuje za odpowiedz..

Forum Tawerny Gothic

Odp: Gothic 3 Edycja Rozszerzona(v. 1.70) - temat ogólny
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Marzec 2009, 12:44:52 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything