Autor Wątek: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?  (Przeczytany 5242 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« dnia: 02 Marzec 2009, 21:58:12 »
Witam!
Jak wszyscy (?) wiedzą, gdy założymy średnią lub ciężką zbroję bandyty, zostaniemy zaatakowani przez nie-bandytów.
Proszę o pomoc, a mianowicie o wytłumaczenie mi jak zmienić skrypt (albo cokolwiek) tej zbroi, by ludzie mnie nie atakowali.

Mówię też, od razu, że jestem zupełnie zielony, i nie mam GMDK, ani player Kita. Więc gdyby co, proszę od razu do nich linki.

Z góry dzięki.


(Do Moderatorów: Jeśli zły dział, to przepraszam. Nie wiedziałem gdzie to wsadzić. Ale w końcu jest to problem w G2NK, czyż nie? ;D)

Respev

  • Gość
Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2009, 13:02:49 »
Programowanie to nie bułka z masłem dla 13 latka. Nikt nie poda Ci gotowej recepty. Poza tym nie masz GMDK, to i pewnie nie wiesz jak skompilować skrypty.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Marzec 2009, 13:02:49 »

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Marzec 2009, 18:08:56 »
Można przeniesc zbroje z G1 do G2 i wpisujesz kody z jedynki na np. zbroje szkodnika. Oto tutek dla zielonych http://themodders.org/index.php?showtopic=327 Oczywiscie musisz miec Gothic Starter i G2MDK

Respev

  • Gość
Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Marzec 2009, 22:14:56 »
A co to ma wspólnego z pytaniem autora tematu?

Offline Ci@cho

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Marzec 2009, 18:02:53 »
A co to ma wspólnego z pytaniem autora tematu?
Ze np. zbroja bandyty wyglada tak samo jak zbroja szkodnika? Jak masz na sobie ta druga to nikt (oprocz bandytow) cie nie zaatakuje.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec 2009, 16:40:06 »
Cytuj
Można przeniesc zbroje z G1 do G2 i wpisujesz kody z jedynki na np. zbroje szkodnika. Oto tutek dla zielonych http://themodders.org/index.php?showtopic=327 Oczywiscie musisz miec Gothic Starter i G2MDK
A po co się tak męczyć? Równie dobrze można, np. podmienić model skórzanej zbroi na model bandyckiej zbroi i wyjdzie na to samo (wystarczy zmienić tylko w pliku IT_ARMOR nazwę obok linijki ,,visual_change'', która jest do niej przypisana (na przykład ,,visual change'' skórzanej zbroi nosi nazwę ,,Armor_Leather_L.asc'', więc aby przybrała wygląd zbroi bandyckiej należy wpisać ,,Armor_Bdt_M.asc''). Bez żadnego kombinowania i kopiowania plików z G1.

Ale teraz do rzeczy. Udało mi się po części rozwiązać problem z tym, żeby neutralni NPC nie atakowali bohatera w bandyckiej zbroi. Jeśli zamieni się w pliku C_PlayerIsFakeBandit tą pierwszą linijkę z true na false, to nie będą atakować. Niestety wszystko ładnie i pięknie, ale zaś wtedy bohatera atakują bandyci nawet jeśli ma założoną ich zbroję i tu jest pies pogrzebany. Próbowałem pozostałe linijki zamienić na false i stosowałem jeszcze innego kombinacje, ale bez rezultatów.

I ja się pytam - które to skrypty trzeba pozmieniać, żeby bohater nie był w ogóle atakowany w zbroi bandyty? Jak to zrobić?
« Ostatnia zmiana: 06 Lipiec 2009, 22:01:49 wysłana przez Robben »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Jak z bandyckiej zbroi, zrobić nie-bandycką zbroję?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lipiec 2009, 16:40:06 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything