Autor Wątek: Nordmar  (Przeczytany 3918 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Nordmar
« dnia: 10 Grudzień 2006, 10:38:44 »
Nordmar – kraina pokryta śniegiem. Najbardziej wysunięta część Kontynentu na północ. Zamieszkują ją Nordmarczycy, którzy postawili opór najeźdźcy – orkom. Trzeba ich docenić również za determinację w dążeniu do celu. Doskonale wyszkoleni ÂŁowcy Orków wiedzą w jaki sposób powalić tę bestię nim zdąży powiedzieć ”ostatnie słowo”. Flora Nordmaru nie zachwyca wielbiciela śpiewu ptaków i zielonych listków na drzewach. Nordmarem także nie nacieszą się osoby ubóstwiające  piaszczyste krainy południa. Ta mroźna kraina ma swój klimat, tradycje i wiernych synów, którzy murem stoją w sprawie bezpieczeństwa ich ojczyzny. Fauna prezentuje się bardziej ciekawie niż flora. Możemy tutaj zaobserwować dużo gatunków zwierząt ze świata rzeczywistego (na przestrzeni ok. 10 mld lat). Zacznę od pierwszych:

- Tygrys szablozębny (Szabloząb) – postawne ciało i silny zgryz gwarantują mu większe szanse na zdobycie pożywienia niż jakiemukolwiek innemu zwierzęciu w Nordmarze. Jego pazury pozwalają utrzymać równowagę na lodzie, kiedy jest taka potrzeba.
- Bizon (Włochaty bizon) – w grze prezentuje się bardzo dobrze. Walorem rzeczywistym jest to, iż chodzi w stadkach, ponieważ pojedyncze przypadki poważnie zepsuły by realizm.
- Wilk ÂŚnieżny (Lodowy Wilk) – cóż, co do wilków można powiedzieć, że są „z Syberii wzięte”. Gram na minimalnych detalach dlatego nie będę się wypowiadać w kwestii wiernego odwzorowania.

Są oczywiście jeszcze inne zwierzęta, jednak są one wymyślone poprzez ludzką wyobraźnię. Zaprezentowałem tutaj zwierzynę jaka została przeniesiona z realizmu do gry fantastycznej, jaką jest Gothic III.

« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2008, 15:25:09 wysłana przez Zhai »

Forum Tawerny Gothic

Nordmar
« dnia: 10 Grudzień 2006, 10:38:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top