Autor Wątek: Wieże Xardasa  (Przeczytany 6483 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Wieże Xardasa
« dnia: 09 Styczeń 2009, 20:23:13 »
Jak sama nazwa wskazuje, jest to siedziba nekromanty Xardasa - przyjaciela, mentora i wybawcy naszego Bezimiennego. Pierwszą swoją wieżę wzniósł w koloni karnej, kiedy opuścił magów ognia. Znajdowała się ona na jeziorze na wschód od później wybudowanej wieży. Z informacji Xardasa wynika, iż jego wcześniejsza wieża została zatopiona przez trzęsienie ziemi. Być może kiedyś ta wieża miała swój urok, jednak dzisiaj można tylko podziwiać jej szczyt, który wystaje z pod wody. To, że wieża została pochłonięta przez jezioro nie oznacza, iż skarby w niej również - przeciwnie, są jak nowe. W środku znajduje się kilka skrzyń, a w nich, m.in. runa teleportacji do Starego Obozu oraz Starożytna Zbroja Magiczna. Oczywiście, z biegiem czasu wnętrze wieży stało się doskonałym miejscem dla ożywieńców, chociaż niewykluczone, że to Xardas pozostawił ich na straży. Do wnętrza można się tylko dostać nurkując przez zalane wejście przypominające tunel.
Gdy pierwsza wieża Xardasa została zatopiona, postanowił on wznieść drugą niedaleko na zachód na terytorium orków. Nie można bezpośrednio porównać obu tych wież z wiadomych powodów. Druga wieża jest całkiem duża, ma odpowiedni wygląd, jaki powinien być dla mieszkającego w niej nekromanty i czuć od niej mroczną magiczną aurę. Nie można się do niej przedostać nie pokonując wcześniej trzech golemów. Nekromanta przebywa na samym szczycie w bibliotece, ustalając, co poszło nie tak przy stworzeniu bariery i nie korzysta ze schodów, więc jedynym sposobem, żeby się do niego dostać, jest użycie runy teleportacji. Można ją otrzymać tylko od demona na parterze, jeśli przekażemy mu serca wspomnianych golemów. Po upadku bariery wieża pozostaje właściwie bez zmian, z tym, że na sam szczyt możemy się już dostać na piechotę, a poza tym, zostaje zamieszkana przez nowych lokatorów - demony i ożywieńców.

Wieża przed upadkiem bariery:
Wieża po upadku bariery:
Po opuszczeniu swojej wieży w Górniczej Dolinie, Xardas stawia swoją kolejną, już trzecią wieżę, na południowy-zachód w Khorinis. Można by rzecz, że jest to ta sama wieża, tylko że odnowiona. Wygląd zewnętrzny wieży w zasadzie bez zmian. Wygląd wewnętrzny również, jedynie barwy pomieszczeń są inne i wieża straciła nieco swoją mroczną aurę. W środku jest stół alchemiczny, stół runiczny, księgi, które zwiększają nasze doświadczenie, oraz kilka przedmiotów. Na samym szczycie wieży nadal znajduje się biblioteka. Jest tam również posąg Beliara (tylko w dodatku Noc Kruka). Nekromanta Xardas przebywa na drugim piętrze szukając odpowiedzi na swoje pytania. Po pokonaniu smoków mag po raz kolejny opuszcza wieżę, ale zostawia na straży swoje demony.
Ostatnią wieże, Xardas wzniósł daleko na kontynencie - w skutym lodem i zasypanym śniegiem Nordmarze. Znajduje się ona na północny-wschód od Klanu Młota i nie jest łatwo tam dotrzeć. Jednak można skorzystać z pomocy Hansona, a konkretniej z lodowego wilka, który zaprowadzi nas na miejsce. Natomiast jeśli chodzi o samą wieże, to się znacząco różni od poprzednich, zarówno wyglądem zewnętrznym, jak i wewnętrznym. Jest znacznie większa i ma inną budowę. Nad wejściem znajduje się szkielet Smoka-Ożywieńca. W dziennych czynnościach Xardasa pomaga mu jego szkielet-sługa. W środku umieszczona jest sypialnia, stół alchemiczny, księgi, a także kilka zwojów. Wnętrze wieży ogranicza się tylko do parteru - nie ma żadnych pięter.
Każdą z wież łączy jedno - każda została wybudowana w niesamowicie szybkim tempie. Pytając oto Xardasa w Khorinis mówi nam, że jego sługi, które przyzwał do budowy swojej wieży, uwinęli się bardzo sprawnie. Cóż... najprawdopodobniej pozostałe wieże zostały zbudowane w ten sam sposób.


« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2009, 20:26:20 wysłana przez Robben »

Forum Tawerny Gothic

Wieże Xardasa
« dnia: 09 Styczeń 2009, 20:23:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything