Autor Wątek: Muzyka Filmowa  (Przeczytany 11376 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cesc

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 118
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
Muzyka Filmowa
« dnia: 08 Grudzień 2006, 15:12:21 »
W tym temacie piszcie o muzcye filmowej która was zaimponowała.
Ja lubie kilka takich muzyczek z filmu:
Wymienie je wszystkie, no prawie( a prawie robi wielką różnice ).
Oto one:
Muzyka filmowa Braveheart w ucho wpada mi tylko jeden moment, ale reszta piosenki nie jest zła.
Muzyka z Filmu Yamakasi "Busta Flex" cały utwór jest spoko .
Muzyka z Gliniarz z Bevery Hills jak każdy.
Muzyka filmowa Leon Zawodowiec taa muzyka ma w sobie to coś.
Muzyka z Filmu 8 Mila tak ta muzyka jest najlepsza z tych wszystkich co podałem, ona ma swój klimat.
Muzyka z bajki Mój Brat Niedźwiedź "On My way"  - nie wiem czemu ale mi się podoba.

to tyle - ppozdro.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2006, 15:20:07 »
Ja lubię muzykę z wszystkich trzech filmów Matrix. Fajne połączenie Metalu i coś w rodzaju techno.

Oprócz tego jest jeszcze trylogia Władca Pierścieni.
No i w tym temacie nie mógłbym pozostać obojętnym co do muzyki z filmu Troja.

No i na koniec polecam ścieżki dziwiękowe z dwóch części Shreka. Naprawde warto posłuchać.

Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 08 Grudzień 2006, 15:22:51 wysłana przez Kapitan Greg »

Forum Tawerny Gothic

Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Grudzień 2006, 15:20:07 »

Offline Smoke

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: 4
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Grudzień 2006, 16:04:11 »
MATRIX - Matrix ma tak genialną muzykę, że to jeden z kilku filmów do których ściągnąłem soundtracki.

Doktor Dyzma, Killer, Killer 2 - ogólnie te piosenki, które wykonują Elektryczne Gitary  

Cóż... więcej filmów sobie jakoś nie przypominam  

aha, może ktoś z was wie jaka muza leci w filmie " XXX "? Nawet nie dawno w TV leciał. Wiem,
na bank że to Ramstein, ale nie wiem jakie utworki konkretnie... :( Jakby ktoś z was wiedział,
to bym bardzo prosił o napisanie posta. Pozdrawiam




Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Grudzień 2006, 15:13:04 »
Przyznam, że jest trochę melodii z filmów, które zapadają mi w pamięć i chętnie ujrzałbym je na swoim kompie. Oto filmy, z których melodie po prostu mnie urzekły:

- Star Wars  - ÂŁojezu, jak dla mnie cud, miód i powidło. Widać, że John Williams zna się na rzeczy i nie bez powodu dostał te wszystkie nagrody. Uwtory z Gwiezdnych Wojen  są jednymi z najpiększniejszych, jakie słyszałem.

- Predator  - Oj, długo trwało, zanim znalazłem utwór z samego filmu (jak na razie miałem tylko midi   ). Prócz tych niepokojacych rytmów, podoba mi się także piosenka, która gra podczas lotu helikoptera (bodajze lata 60 lub 70 jak mniemam). Ciągle jej szukam w necie i nie mogę znaleźć.  

- Rambo  - A dokładniej COLONNE SONORE - Rambo. Moja ukochana Dairin dość dawno temu znalazła ją dla mnie i mam ją do teraz. Jeszcze raz bardzo dziękuję, kotku.  

- Killer - Heh, co tu dużo mówić? Po prostu zaje...  

- Golden Eye  - Tak samo brzmi tytuł utworu, który śpiewa Tina Turner w filmie o Bondzie. Pamiętam, że za młodu zawsze lubiłem ją sobie nucić.  

- Bad Boys  - Tak jak film, nazywa się piosenka (Inner Circle - Bad Boys), którą jeden z policjantów puszcza w aucie. Szkoda, żena  tak krótko.  

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Grudzień 2006, 15:23:28 »
Mi podobały sie melodie z filmów:

Star Wars- Podobnie jak pan Fett uważam muzykę z tych filmów za dzieło. Najbardziej podoba mi się "Imperial March".

Władca Pierścieni
- Po prostu doskonała muzyka. ÂŚwietna orkiestra.

Leon Zawodowiec- Ta muzyka ma w sobie to "coś"co oddaje sens filmu.

Underworld- Muzyka "mroczna" i naprawdę pasuję do filmu.


Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2006, 16:03:53 »
To teraz ja:

- Gwiezdne Wojny - Cóż uwielbiam ją i czasem sobie nawet ją nucę :P Lubię Gwiezdne Wojny, a oprawa muzyczna zawsze była jednym z większych plusów tejże trylogii...
- Władca Pierścieni - Muszę tłumaczyć? ;]
- Król Artur - Klimatyczna bardzo i przedstawiająca męstwo i bohaterstwo rycerzy i Artoriusa :]
- Indiana Jones - lubię przygody Indiany, a muzyka w tym filmie niezwykle pasuje do przygód Indiego
- Matrix - pewnie również nie muszę tłumaczyć
- Ostatni Samuraj - tutaj wielkie zaskoczenie wszystkich pewnie, ale to jest jedyny film, w którym dosłownie pokochałem oprawę muzyczną. Specjalnie ściągnąłem sobie soundtracki z filmu i sobie czasem posłucham :P Bardzo klimatyczna i oddająca klimat Wschodnich wojowników :]

Pozdrawiam


Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Grudzień 2006, 19:43:47 »
Więc może teraz ja:

SAW I, II i III- muzyka w tych filmach jest wręcz genialna, w najlepszym momencie każdej części słychać przerażającą melodię. III część jak dla mnie była przesadzona i niczym mnie nie zaskoczyła, ale na muzyce się  nie zawiodłem...

Requiem for dreams- jak dla mnie ścieżka dzwiękowa z tego filmu to szok! Dosłownie cudo! Można wyczytać z niej przerażające przesłanie jakie niesie sam film, który opowiada o narkomanach.

Blade- świetny film, a muzyka w nim nie odstępuje jego poziomowi na krok. :)

Offline Legolas

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 311
  • Reputacja: 51
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Luty 2007, 15:40:38 »
Uwielbia muzykę z filmu Matrix czasami techno czasami nie czasami jakby jakaś orkiestra grała ale tylko czasami. Blade też muzyka fajna szybka i rytmiczna i bardzo fajna. Szybcy i Wściekli jeszcze chodzi mi tu o 3 część Tokyo Drift sporo techno ale też normalnej muzyki troche metalu ale spox.

Offline Sir_William

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 771
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • I tak w koło, Macieju...
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Marzec 2007, 09:43:17 »
Faworytami w tej dziedzinie są:

Władca Pierścieni: Na prawdę bardzo piękna muzyka. Przejmująca i nadająca klimat całej sytuacji.

Piraci z Karaibów: Kiedy słyszę muzykę, która bardzo mi się podoba przechodzą po mnie dreszcze. Podczas tego filmu owa gęsia skórka nie odpuściła mi na moment.

Gladiator: Po prostu siedziałem na projekcji filmu z otwartą szczęką, kiedy usłyszałem te boskie dźwięki.

Quo Vadis: "ÂŻałuję, że nie są gorsze, bo wówczas wtedy znalazłbym na ich pochwałę odpowiednie słowa" Cytat mówi sam za siebie!

James Bond: Całe 22 filmów z przygodami "Agenta 007" są opatrzone w świetną muzykę. Kiedy jestem sam, bądź pod prysznicem lubię sobie podśpiewywać motywy przewodnie tych filmów.

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Marzec 2007, 11:38:05 »
A więc teraz ja:
Piraci z Karaibów : Film jest świetny a muzyka do niego też najbardziej podobał mi sie He's a Pirate czyli muzyka tytułowa mam ją nawet na dysku.
Killer : Normalnie klasyk.
Szybcy i Wściekli Tokio Drift : Trochę techna trochę metalu i troszkę Hip-hopu generalnie jest spoko, no i warto zauważyć że muzyka końcowa została zabrana z NFS:Most Wanted.
Spider-Man-no supio.
W stronę słońca-film jest bardzo kiepski ale muzyka(dokładnie jeden kawałek który był w zwiastunie) jest spox.
« Ostatnia zmiana: 30 Czerwiec 2007, 13:27:23 wysłana przez Thrall »

Offline xmati06

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Reputacja: 0
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Maj 2007, 19:56:27 »
Najbardzieij podobała mi się muzyka z:
Matrixa - świetne połączenie dźwięków matalu i techno
Piraci z Karaibów -  szczególnie utwory Jack Sparrow i Wheel of fortune wymiatają
Władca pierscieni - bardzo klimatyczna i dobrze wkomponowana w akcję
Wszystkie części Szybkich i wściekłych a najbardziej 2 części - najlepszy jest kawałek na samym początku jak Brian jedzie na ten wyścig swoim Skylinem
W zasadzie to tyle tych najlepszych...

Offline Salvinia Natans

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Maj 2007, 20:19:59 »
Moi faworyci:

Stawka większa niż życie - czołówka jest po prostu bezbłędna :D, reszta też niczego sobie
Gladiator -bardzo klimatyczna, kiedy trzeba wzruszająca lub motywująca, sprawia że mam ochotę wyskoczyć z fotela, chwycić za miecz i skopać komuś tyłek
Pulp Fiction - ścieżka dźwiękowa, tak i film, majstersztyk
Kill Bill -kolejne dzieło Tarantino, z którego muzyki po prostu nie da się nie znać

  O takich filmach jak Władca Pierścieni,czy Gwiezdne Wojny nie będę wspominać, bo to że ich ścieżki dźwiękowe są elektryzujące i zapadające w pamięć, jest oczywiste.
« Ostatnia zmiana: 21 Maj 2007, 20:21:00 wysłana przez Salvinia Natans »

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Maj 2007, 20:39:19 »
Więc tak ,mi najbardziej spodobały się ścieżki dźwiękowe z filmów takich jak:

-Władca Pierścieni – po prostu raj dla uszów ;D , świetna orkiestra, ogólnie ork. nie
 słucham, ale ta zaparła mi dech w piersiach,

-Szybcy i Wściekli Tokio Dryft - co by tu dużo mówić, muzyka po prostu świetna, a w niektórych momentach przy takich fajnych scenkach ;),

-Piraci z Karaibów  -  klimat, klimat i jeszcze raz klimat ,

-007 (James Bond) – a ściślej mówiąc ta na początku filmu, wystarczyło usłyszeć tylko początek i już wiedziałem, że leci jedna z moich ulubionych „sag”,

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Czerwiec 2007, 06:38:45 »
1. Muzyka z Gwiezdnych wojen - Jest w niej dużo róznych instrumentów.
2. Muzyka z Gliniarz z Baeverly Hills - Lubię ten film i muzyka też mi się podoba
3. Muzyka ze Strażnik teksasu - Jak na film sensacyjny bardzo spokojna.
4. Muzyka ze Spider-Mana - Jest SUUUUPPPEEERRR!!
5. Muzyka z Szybcy i wściekli - Tokio Drift - Idealnie dopasowana do fabuły filmu
6. Muzyka z Władca pierścieni - Co tu dużo mówić...                            
7. Muzyka z Matrixa i Gladiatora.
To tyle....

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Czerwiec 2007, 11:54:59 »
Mnie ze wszystkich filmów urzekła tylko jedna ścieżka dźwiękowa. To znaczy, że były też inne, które mi siż podobały, ale ta jedna jedyna zapadła mi głeboko w pamięci. Jest to ścieżka z filmu The Hooligans. ÂŚcieżka ogólnie jest spoko, fajnie dobrana oddaje klimat filmu, a przypadła mi tak bardzo dogustu dzięki jednej piosence:

Terence Jay - One Blood

Przy tej piosence mało się nie rozkleiłem, tekst idealni pasuje do sytuacji w jakiej jest puszczona (finałowa ustawka między ekipami GSE i Millwall). Spokojna delikatna piosenka poprostu cudo magia i wszystko naraz. Mój faworyt

Offline Rakbar Nasard

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 4493
  • Reputacja: 4124
  • Płeć: Mężczyzna
  • I will find you anywhere you go.
    • Karta postaci

Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #15 dnia: 21 Czerwiec 2007, 13:11:58 »
Witam

1) Władca Pierścieni - piękna muzyka która otrzymała dużo nagród
2) Matrix - sam nie wiem czemu mi sie podoba
3) SZybcy i Wściekli - muzyka pasuje do filmy ( lubie ten typ muzyki )
______________________________________

Pozdrawiam wszystkich

Offline Arisa

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #16 dnia: 30 Czerwiec 2007, 13:22:27 »
Zdecydowanie soundtrack do Kompani Braci - Michael Kamen wykazał się niezwykłym wyczuciem tematu i niesłychaną precyzją.
Ponadto muzyka z Ojca Chrzestnego i Blues Brothers - no, tego chyba nie muszę komentować. Jednym słowem - idealnie.

Offline Tiw

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 313
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • We Can't Stop Here, This Is Bat Country!
Odp: Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Czerwiec 2008, 17:24:43 »
Jedyny soundtrack, jaki mam na komputerze to ten z "Edwarda Nożycorękiego", naprawde magiczny. Główny motyw" Ojca Chrzestnego" przyprawia mnie o dreszcze, główny motyw "Scarface'a" też świetnie brzmi, może dla niektórych kiczowato, ale pasuje do klimatu filmu. Fimy Quentina Tarrantino zawsze mają świetnie dobraną muzykę. Jak już ktoś wspominał "Requiem dla snu" i "Leon zawodowiec" również mają świetną muzykę, szczególnie "Shape of my Heart", który w końcowej scenie "Leona" potrafi wycisnąć łezke.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2008, 17:25:44 wysłana przez Don Corleone »

Offline Tytan302

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 93
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdzie jest groszek?
Odp: Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Czerwiec 2008, 17:28:29 »
300-ÂŚwietna taka "dramatyczna". =]
Władca Pierścieni-Także fajna.

Offline TomekLP

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2008, 19:41:39 »
Jak dla mnie:
Leon zawodowiec
Krol skorpion
Piraci z Karaibow
Szybcy i wsciekli 1 i 2

Forum Tawerny Gothic

Odp: Muzyka Filmowa
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Czerwiec 2008, 19:41:39 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything