Autor Wątek: Opinie o dodatku  (Przeczytany 169355 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Adanos7

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Złote Wrota Team
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #160 dnia: 28 Listopad 2008, 21:03:59 »

Offline RoleR

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #161 dnia: 29 Listopad 2008, 12:35:31 »
Ostatnio coraz więcej gameplay z tego dodatku warto obejrzeć. Ja ten dodatek na 100% będę miał w styczniu lub pod koniec grudnia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #161 dnia: 29 Listopad 2008, 12:35:31 »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #162 dnia: 29 Listopad 2008, 16:16:27 »
Ta gra jest taka dobra, że nie wiadomo od której strony ją zacząć.

Offline Nekromanta Xardas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #163 dnia: 29 Listopad 2008, 16:52:50 »
Paweł I... Odnośnie tych twoich plusów.
Bronie. Jeżeli uważasz, że jak na pełnoprawny dodatek pare średnich mieczyków są chociaż troche zadowalające... To życze powodzenia.
Reszte opisał Leon i popieram go w 100%.

jest to conajmniej śmieszne co oni robią z serią Gothic ;/

Offline Mroku

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #164 dnia: 29 Listopad 2008, 17:38:55 »
Jowood wydał oficjalne przeprosiny za ilość bugów w grze, mówiąc, że wiedzieli, że w grze są błędy w grze tylko nie mieli czasu na testowanie. Co oni sobie jaja robią? To na co oni mają czas? Co oni podpisali cyrograf z diabłem, że tego dnia muszą choćby nie wiadomo co wydać grę? Blizzard np. oddaje grę do tłoczni wtedy kiedy są 100% pewni, że spełnia ich oczekiwania, a jak się coś im nie podoba, to przenoszą premierę i już, fani zgrzytają zębami ale wiedzą, że to jest dla dobra produkcji. A tutaj? kij z fanami co wyszło to wyszło najwyżej się przeprosi, zrobi z jednego patcha a jak się będzie im chciało to sobie sami zrobią community patcha i resztę sami naprawią. No ręce opadają...

Offline Nekromanta Xardas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #165 dnia: 29 Listopad 2008, 18:09:15 »
Oni sobie żarty robią? żałośni ludzie... jeszcze dziękują za zakup gry, przecież o to im chodziło. o kase ;]

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #166 dnia: 29 Listopad 2008, 19:37:11 »
ÂŚmiech na sali. W polską wersję będę grał dopiero w święta i mam nadzieję, że do tego czasu wyjdzie porządny patch, czy to fanowski czy też oficjalny.

Offline Russel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • mody.gryinfo.com
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #167 dnia: 29 Listopad 2008, 20:02:05 »
http://pl.youtube.com/watch?v=rxUKxzDtbcc

tutaj recenzja ZM w której mówi CD projekt i mówi otym że dodatek bedzie pdobno dobry
wiec jest moze jeszcze nadzieja ze dodatek bedzie lubiany przez graczy ( ale watpie ) , aha i zaskoczylo mnie to że narrator powiedział że niema niewidzalnych ścian , że twórcy ''SZCZEGÓ£OWO''  przeczytali zyczenia graczy i ze jest cała masa porpawek.....

porpostu zal.pl

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #168 dnia: 29 Listopad 2008, 21:50:18 »
Dzisiaj pograłem trochę w dodatek po angielsku, zaktualizowany o patche 1.01 i 1.06 (ponad 170 mega pobierania heh...) i co ciekawsze rzeczy wam pokarze ;)

1. Spotkał ktoś w grze ogry? Mnie zastanawiało dlaczego nigdzie ich niema, uruchomiłem konsolę, wpisałem "goto Ogre" i zostałem przeteleportowany...
http://i36.tinypic.com/10gfezd.jpg oraz http://i37.tinypic.com/mt2gkh.jpg - Jak widać na screenie ogr w grze występuje, tylko jest jedno ale... jego działanie kończy się na tym, że odwraca się w naszą stronę, a gdy chcemy odejść nieznacznie przesuwa się w naszym kierunku... Czyli kolejna zepsuta istota :/ Poza tym jak widać, ogr posiada nową broń, żeby sprawdzić co to jest zabiłem ogra (rzecz jasna nie atakował mnie...) podniosłem broń no ale niestety niema ona nazwy ani opisu, zadaje 65 obrażeń a wymaga 130 siły.

2. Teraz sprawa jest związana z handlem: http://i38.tinypic.com/2zzi70w.jpg - jak widać sprzedawcy płacą 100% ceny za przedmioty... Dodatek zamiast poprawiać błędy, psuje rzeczy które dobrze działały w podstawce :/

3. Koło miejsca gdzie znajduje się "zepsuty" ogr, jest kamienny krąg a koło niego skrzynia: http://i36.tinypic.com/2r73mo9.jpg - pomijam już to, że tak dobry pancerz leży sobie w niezamkniętej skrzyni, ale dlaczego ma ikonkę zbroi Rhobara i jest to pancerz szpiega? poza tym w skrzyni jest też korona władcy Myrtany... ciekawe co ona robi w skrzyni na odludziu...

4. A to już Faring, jaskinia koło przełęczy na Nordmar: http://i34.tinypic.com/35b7fhh.jpg - chciałem wejść do środka ale jest to niemożliwe - niewidzialna bariera nie pozwala podejść bliżej :| Po co ona tu jest, skoro wyżej przejście i tak jest zasypane skałami?

5. Najpierw przywódca orków z ciekawie założoną kuszą: http://i37.tinypic.com/2qdudmo.jpg, tuż obok niego orkowy szaman, który został magiem: http://i35.tinypic.com/mwwqxu.jpg oraz jedna z kilku bezimiennych (dosłownie) postaci, jakie spotkałem w grze: http://i33.tinypic.com/296opw6.jpg - jak widać wielu mieszkańców Myrtany postanowiło zostać 'bezimiennymi', na cześć głównego bohatera gry :P

6. Screeny z przedstawicielem nowej rasy były już na forum, ja zrobiłem screena wewnątrz jaskini: http://i35.tinypic.com/35hn42s.jpg - pytanie: po co tym istotom takie drewniane "coś" położone równolegle do lewej stopy? Kto odgadnie ten wygrywa niezbugowaną wersję gry! :P

7. A teraz specjalna relacja z nowej osady ludzkiej położonej w jaskini pod Cape Dun: http://i34.tinypic.com/vq6tyg.jpg i http://i38.tinypic.com/k21i11.jpg i http://i36.tinypic.com/1zh2m13.jpg - jak widać "brzydcy ludzie" mieszkają w pięknym miejscu :P Ciekawe jak udało im się prześlizgnąć koło mieszkającego w pobliżu trola (on się chyba w te dwa lata urodził w tej jaskini, bo niby jak miał tam wejść?) oraz pełzaczy i goblinów... hodują nawet świnie - czym je karmią pozostaje tajemnicą (sami zapewne zjadają te świnie) :P

Co do fabuły to musi być ona strasznie liniowa, gdy chciałem zaraz na początku gry porozmawiać z Gornem, Inogiem, Lee lub Miltenem (opcja "goto") nie mieli nic do powiedzenia. Aczkolwiek za fabułę się nie zabieram, w święta pogram po polsku i wtedy skupie się na graniu. Do tego czasu daje sobie spokój z tą grą, czekam na patche...

Ps. Co do wymagań gry: Procesor 3,2 Ghz, 4 GB ram, GeForce 8800 GT (512MB) - na tym sprzęcie Gothic 3 chodził mi płynnie na max detalach, nawet ponad nie bo grzebałem w plikach .ini i zasięg widzenia zwiększyłem prawie dwukrotnie. W FG nie było już tak pięknie, po ustawieniu maxa nie dało się grać (zwiechy na 20 sekund, klatkowanie), musiałem zrezygnować z HDR i anti-aliasing zmniejszyć z 8 do 2, jedna opcja w ogóle się u mnie nie włącza. Czyli na takich średnio-wysokich detalach gra wreszcie nie klatkuje i przycina jedynie na sekundę tak jak to było w G3, tyle że chyba nieco częściej. Teraz pytanie: gdzie ta optymalizacja silnika gry? Odpowiedź jest banalna: NIE MA, bo na takim kompie gra powinna śmigać bez problemu.
Położyli ten dodatek doszczętnie, mogli zrobić naprawdę ciekawą grę a wyszło takie byle co, wielka szkoda...
« Ostatnia zmiana: 29 Listopad 2008, 22:07:56 wysłana przez Puotek »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #169 dnia: 29 Listopad 2008, 22:26:59 »
ÂŁadne streszczenie kiepskiej gry. Dzięki Bogu nie straciłem rozumu i nie mam zamiaru kupić tego czegoś. Puotek dzięki za utwierdzenie mnie w moich przekonaniach.

Podejmujący Dezyzję

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #170 dnia: 30 Listopad 2008, 09:43:02 »
Prawdopodobnie nowe isoty miały posługiwać się tymi kijami jao bronią!
To taki bu, że mają ją założoną żle .
Podobnie jest jak np. w G3 ktoś inny założy hełm.

Offline Vigo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 398
  • Reputacja: 18
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #171 dnia: 30 Listopad 2008, 13:17:38 »
Puotek powiem tak:
Ogry są w grze i nie raz sie na nie natknołem... np. tam gdzie kiedyś byli bandyci z przesyką dla Urksasa. A o tej jaskini co jest Troll i wieśniacy już pisałem... A mi do Nordmaru udało się przedostać... xP bez kodów!!! Widać nawet dobrze bariery nie umią zrobić... A w Nordmarze nic nie było... ucieło świat... ;/ Na pustyni tak samo...

Offline czechu1

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #172 dnia: 30 Listopad 2008, 13:32:45 »
Zgadzam się ja w Gothic 3 dostałem się nad wielki wodospad w okolicy silden :D chciałem iść do niezbadanych krain ale się nie dało.

Offline wowow

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #173 dnia: 30 Listopad 2008, 13:57:38 »
Zaczne od tego ze w grze ogrów jest na pęczki . Na trakcie iddąc od strony montery do cape dun nie da sie przejsc , bo wyskakuje błąd . Przełęcz do nordmaru za Vengardem blokuje wielki mur wzniesiony prawdopodobnie przez przebywające w pobliżu demony (jest ich chyba ze 30 ;) ) . Wszystkie przełecze do Nordmaru oprócz niewidzialnydh barier są zastawione wielkimi głazami w ksztalcie latających talerzy;). Niektórzy mieszkanicy Vengardu chodzą pod ziemią na rękach (serio) , straże nie reagują na rabunki , w mojej wersji nie ma lee , może ktos mi powiedziec czy lee powinienn byc w sali tronowej Rhobara 2 ? . Przedmioty potrzebne do wykonania zadan w podsawce nadal sa w tych samych miejscach w dodatku ale nia da sie ich podniesc . Miejsca w ktorych byli NPC w podstawce wyglądają identycznie , palą się tam ogniska chociaż nikogo tam juz nie ma . Nie spotkalem zadnej z 13 glośno zapowiadanych bestii. Czy może mi ktos powiedziec czym mial byc zielony slupek przy wejsciu do jaskini , niedaleko orkowego  obozu lowcow druidów z trójki ? Kiedy pierwszy raz właczyłem gre , ustawilem wszystko na full bo trójka chodzi mi ladnie , tak cieło że nie wyszedlem z domu z którego się zaczyna ( było chyba 1 klatka na minute:) ) a nawet nie wyłączyłem wskazówki . Trójka mimo licznych błędów była dobra , a to coś to już nie jest gothic prawdziwe gothici robiła tylko PB.

kwas deoksyrybonukleinowy

  • Gość
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #174 dnia: 02 Grudzień 2008, 16:24:21 »
Witam.
Zdążyłem się już naczytać jakie z tego g*wno wyszło jednak chęci aby w to zagrać mam.
Tak jak kolega wyżej napisał też jestem takim fanem, że nie przegapię tego tytułu (teraz po WIELKIEJ grze została sama nazwa).

Gothic3 owszem był niedopracowany, mnóstwo błędów, wysokie wymagania itd. jednak duch poprzednich części pozostał. Ukończyłem kolejną cześć gry i czułem ogromną satysfakcje.

Co do G3:ZB... trudno nazwać to dodatkiem skoro wyszło to z pod innego młota.
Ja mam tylko takie pytanie: Gothic3 chodził mi na średnich w miarę płynnie czasami zwalniało, czy ZB w ogóle odpali mi na moim sprzęcie? (Sempron 2800+, 2GB RAM, GF 7600GS) dziękuje.

Po za tym jak oglądam screeny jak widzę te zbroje to zastanawiam się co się w tej Myrtanie stało... jakaś nowa moda? Po za tym nic się nie zmieniło, a jak widzę i czytam to jest gorzej. Muzyka w G3 była bardzo dobra i płakać z jej ponownego usłyszenia nie będę, jednak takie posunięcie świadczy o braku pomysłu na dodatek... po prostu trzepanie kasy na najzagorzalszych fanach serii właściwie to nowej serii gier.

A ściąganie patchy przez kolejny rok tak jak to było z G3 na prawdę nie jest przyjemne :/ szkoda, że nie wyciągnęli z tego żadnych wniosków.

Pozdrawiam.

Offline Oreni

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #175 dnia: 02 Grudzień 2008, 18:14:49 »
Mowie wam... komercja opanowala rynek, o czym tez swiadczy film CDP o ZB. To mnie rozwalilo, dla mnie powinni to wydac jako parodie, a nie video recenzje. Czyli, ze panowie z CDP tez chca zarobic, tak jak JoDrewno  ;)  Fani powinni napisac petycje o zlecenie tej roboty PB, oni na prawdę potrafią Gotyki robic.

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #176 dnia: 03 Grudzień 2008, 16:54:13 »
Zobaczymy co to z tego będzie (wszedłem na moje konto gram.pl i w zamówieniach obok Zmierzchu Bogów - pakowanie i przygotowywanie do wysyłki). Wreszcie sam się przekonam i nawet jak się okaże prawdą to wszystko co mówicie to na patche nie będzie trzeba czekać roku. Gothic 3 to był wyjątek. Tam PB nie wydając patcha robiło na złość JoWood nie myśląc, że cierpimy na tym my gracze. Teraz sytuacja jest opanowana. JoWood wydał oświadczenie i ja po raz n-ty dam im kredyt zaufania. Mam nadzieję, że pogonili Triny do roboty z patchem. Kończąc optymistycznym akcentem liczę... (umiesz liczyć licz na siebie - wiem, wiem) może wydać się to absurdalne, ale jednak liczę, że do końca roku 2008 Zmierzch Bogów będzie w pełni grywalnym produktem (czyt. wyjdzie jeden wielki patch, który załata wszystkie błędy)

PS. Ktoś już coś wie o patchu 1.7 do podstawki (jak prace, kiedy przybliżona data premiery)? Skoro już jesteśmy przy temacie patch'ów?

Offline Rodney164

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #177 dnia: 03 Grudzień 2008, 17:30:50 »
Niestety przed premierą były tylko nadzieje i dobre życzenia, teraz tylko narzekania i kolejne zapewnienia twórców, a pewnie będzie tak jak w przypadku G3 wydadzą kilka patchów które poprawią grę w może 15% i nara, bo szkoda im funduszy na coś co było i tak niedorzeczną kupą błędów i pomyłek....Już sam G3 był masakrą, zrobiono coś co ma wiele błędów, ale przynajmniej miało duży obszar co przynajmniej łagodziło ocenę ogólną gry. Potem przyszli hinduscy informatycy ze sprzętem za 10 zł - pewnie kalkulator na baterie słoneczną, bo po co przepłacać i zajęli się robieniem dodatku do tej gry. Nie umieli "dodać" na nim nic nowego więc " odjęli" to co w ich  niewątpliwie i niepodważalnie artystycznie dobrze rozwiniętym guście było niepotrzebne, tylko omyłkowo pozostawili ok 30 % niepotrzebnych rzeczy, a co tam, przecież nikt nie zauważy. Potem postanowili wydać ostatnie pieniądze na komdore i  nowszą wersję painta, co pozwoliło się wyżyć artystycznie ludziom od modeli "tszy de" i tak powstały niektóre zbroje, miecze i parę innych rzeczy.W końcu gdy odkryli że PB zostawiło im narzędzia które mogą wydać się pomocne przy tworzeniu świata, wpuścili do swojej siedziby małe dzieci, które znały jak dotąd jedną zabawę " prać sie po twarzy kamieniami i kijami póki komuś nie wypłynie 0,5 litra krwi" i pozwolili im powstawiać w dowolny sposób gotowe postacie i modele do znanego z G3 świata, i tak powstały m.in. piękne budowle mieszkalne jak domek na plaży z paladynami i orkami czy co tam było ( cokolwiek tu pisze znam tylko z opowieści które tu słyszałem xD)oraz rabusie pustynni w lesie..... Tak dziś się robi gry moi drodzy, łatwiej było by gdyby twórcy rzucili wszystko i udostępnili narzędzia do ogólnego dostępu, starzy fani gothicka poprawili by grę w parę miesięcy i prawdopodobnie zrobili by własny dodatek do G3 w pierwszorzędnym klimacie ..... to moje zdanie, a wy co myślicie, bo dla mnie to jest tak jak wisząca nadal na jednym z budynków , które mijam idąc rano do szkoły flaga " Polska 2008 wywieśmy flagi, pomóżmy naszym!!!!" xD

Offline Waldek75

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #178 dnia: 04 Grudzień 2008, 12:02:33 »
Jest i nowy patch na gram.pl

Offline Ainur

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 981
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #179 dnia: 04 Grudzień 2008, 14:12:03 »
Jak wiemy JoWood nas przeprasza, i daje nam nowy patch dla Zmierzchu Bogów więc nie jest tak źle,

Jednak zacytuje słowa, które można znaleźć na Tawernie:
Cytuj
Cytuj
JoWood wydawca gier z serii Gothic wydał oficjalne przeprosiny dla fanów w związku z dużą ilością bugów, które znalazły się w dodatku „Zmierzch Bogów”. Przeprosiny poprzedzone zostały podziękowaniami za wsparcie ze strony nabywców jak i za sam zakup gry. Czytamy następnie, iż wydanie produktu, który spełniałby nadzieje w nim pokładane było niemożliwe. Niestety powody dlaczego zaistniała taka sytuacja nie zostały podane, aczkolwiek stwierdzenie że wydawca jak i gracze pragnęli, by gra ukazała się w tym roku pozwala stwierdzić, że deweloperom po prostu brakło czasu na dopieszczenie i przetestowanie produkcji.


Michael Kairat jako specjalista od PR firmy JoWood zapewni, że już za kilka dni pojawi się łatka, którą poprawi jakość gry, a będzie ją można pobrać z oficjalnej strony JoWood. Co więcej, firma za jakiś czas ma zamiar wypuścić kolejny patch, a właściwie zawartość dodatkową do gry, która zawierać będzie opinie, sugestie i życzenia graczy.

« Ostatnia zmiana: 04 Grudzień 2008, 14:16:37 wysłana przez Darth Vader »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Opinie o dodatku
« Odpowiedź #179 dnia: 04 Grudzień 2008, 14:12:03 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything