Autor Wątek: Kraina światła  (Przeczytany 5531 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Deniho

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Kraina światła
« dnia: 01 Październik 2008, 14:34:25 »
Dawno dawno temu była sobie kraina światła która była w samym środku pustyni(była w kraterze)i żyła dobrze i sczesliwie lecz pewnego dnia z podziemii wyszli wojownicy cienia i chcieli zaatakowac kraine swiatla lecz pewien czarodziej użył diamentowej tarczy i zniszczył legion żołnierzy ale niestety tarcza zniknela.Niestety kraina cienia która była pod ziemią miała jeszcze żołnierzy ale tylko garstkę lecz 250 lat pozniej....Kraina cienia urosła w siłe ale tym razem ludzie z krainy swiatła nie mieli żadnych artefaktów więc wysłali jednego człowieka żeby znalazł Magiczny miecz który pozwala uprawiać różne czary lecz nawet moc miecza sie konczy.
-Poslancu idz po magiczny miecz.Musisz isc przez portal a potem pojawisz sie na bagnach Królowej Zostakali lecz uważaj na nią bo to meduza wiec moze cie zamienic w kamien na wieki-powiedzial wioskowy czarodziej
-Dobrze pójde ale mam jedno pytanie dlaczego na mapie ktora mi dales jest tylko jedno miejsce?-zapytał poslaniec o imieniu Kalan
-Jeżeli przejdziesz bagna to ukaże ci sie następny punkt mapy
-Dobra to ide
Kalan przeszedl przez portal i pojawil sie na bagnach
-Ech.Ale bagna.No dobra ide
Idzie brzez bagna i na jednej malej wysepce zauwazyl okulary i mysli(sam nie wie co to sa okulary)
-Wziasc czy nie wsiasc...Hmmm.
Jednak wzial okulary i je ubral
-O nie.Meduza-powiedzial Kalan
Meduza spojrzala mu w oczy lecz nie zamienil sie w kamien
-O nie,znalazl okulary wiec nie mogę go zamienic w posazek z kamienia-powiedziala Meduza
Meduza biegnie do Kalana lecz on od niej ucieka
-Nie zlapiesz mnie meduzo
-Jasne ze cie zlapie zmijo,Kantapalowo
Przed Kalanem pojawila sie reka ktora chciala go zlapac.Reka pochylila sie w dol i prawie zlapala Kalana lecz on na nia wskoczyl i zbiegnal po niej.Rozlegl sie dzwiek przewracajacej sie kartki i popatrzyl na mpae i zauwazyl ze za 200 m bedzie pustynia piaskowych wydm.Rzeczywiscie przebiegnal 100 m i za drzewami zauwazyl pustynie.

Ciąg dalszy nastapi

PS:Podobala sie wam pierwsza czesc?
 Opublikowane opowiadanie nie spełnia wymogów regulaminu Twórczości Własnej. Ponadto robi nieznaczny off-topic, miast sprawę załatwić na PW.
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2008, 14:45:38 wysłana przez Deniho »

Offline Smok Finkregh

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
  • Yzush Ek Aulash Detr Shiqua!
Odp: Kraina światła cz.1
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2008, 14:41:23 »
Zacznijmy od tego, że to nie jest jedna strona w Wordzie, więc niestety, ale ci odejmę. Opowiadanie jest napisane dość "lipnie", przez co wpada drugi minus. Pozjadałeś haczyki i w ogóle interpunkcja kiepska. Dobra, po znajomości rzeczywistej dam ci 5+/10. I lepiej zmień nazwę wątku na "Kraina światła", bo "kolejne części prac pisemnych zamieszczamy w jednym temacie".

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kraina światła cz.1
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik 2008, 14:41:23 »

Offline Deniho

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Październik 2008, 14:47:03 »
Ja regulamin czytalem dopiero po napisaniu ale ja juz zmienilem
Zreszta co ci taki9ego przeszkadza w interpunkcji,jestes nauczycielem polskiego czy jak?

Offline Gordian Morii

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 10210
  • Reputacja: 10161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nothing is true...
    • Karta postaci

Odp: Kraina światła cz.1
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Październik 2008, 14:51:03 »
Po prostu beznadzieja!! Co to ma być w ogóle? Ta praca nie trzyma się ani składu ani ładu. Zdana wyglądają tak jakby były ułożone przez ośmiolatka który tyle co nauczył się pisać i po obejrzeniu jakiejś bajki zaczął "snuć" historię. Będów jest mnóstwo zarówno ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych jak i językowych.
Dwa praca ma mniej niż kartkę (ciekawe czy jest chociaż pół?) Worda. Napisane to jest tak chaotycznie i niezrozumiale że nie wiem jak to czytać.

Cytuj
-Jeżeli przejdziesz bagna
Cytuj
zauwazyl ze za 200 m bedzie pustynia piaskowych wydm

ciekawe pustynia i bagna i to w odległości 200 metrów od siebie (założę się że szła tamtędy linia klimatyczna albo coś ;D) a pewnie za 432m był "wielki ocean pienistych fal"

Wiesz jak masz zamiar coś napisać to daj to najpierw mamie, tacie, starszemu rodzeństwu lub komuś innemu żeby to zobaczył a dopiero wtedy wklejaj na forum publiczne z zapytaniem czy się podobało. Więc na sam koniec pozostawiłem odpowiedź na twoje pytanie: Nie nie podobało mi się! Ocena (szkoda mi tej jedynki ale..) 1/10

Offline Smok Finkregh

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
  • Yzush Ek Aulash Detr Shiqua!
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Październik 2008, 14:56:12 »
"Jesteś nauczycielem polskiego", jeszcze czego! Najlepiej pisz to w Wordzie albo w innym programie tekstowym, a potem daj tacie albo mamie do sprawdzenia. Dobrze ci radzę, ale jak nie chcesz, to miej pretensje tylko do siebie, nie do mnie. Jakby co, służę pocztą.

PS. Gdyby pan Spórek to zobaczył, straciłby przytomność i "pała" jak w banku!
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2008, 14:57:38 wysłana przez Smok Finkregh »

Offline Deniho

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Październik 2008, 15:06:44 »
Fin to jest internet a nie szkola a wogole to moje pierwsze opowiadanie ale w każdym razie w drugiej czesci moge bardziej zwracac na to uwage

Offline Smok Finkregh

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
  • Yzush Ek Aulash Detr Shiqua!
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Październik 2008, 15:14:21 »
No to I'm sorry. Mam nadzieję, bo jeśli tak będziesz pisał, to odłączę się z Oddziału, odejdę z Marantu i wykasuję konto, a o forum zapomnę na wieki.
 Sprawy odbiegające od tematu proszę załatwiać na PW. Dodatkowo proszę zacząć używać opcji ,,Modyfikuj post", zamiast pisać kilka krótkich wypowiedzi pod rząd, przez co temat zostaje niepotrzebnie zaśmiecony.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Październik 2008, 15:32:27 »
Nie mogłem się oprzeć ocenić pracy dziecka n... dobra, nie powiem tego na forum bo jeszcze mnie ukarzą ;D Tak więc nie mogłem się oprzeć ocenić pracy kogoś, kto ma pretensje do osoby oceniającej, która dała mu o 5+ za dużo. Pokarzę teraz wszystkie błędy jakie znalazłem. Mogą się powtórzyć.

Cytuj
sczesliwie
podziemii
zaatakowac kraine swiatla
zniknela
pozniej
siłe
swiatła
sie konczy
Poslancu idz
isc
sie
Zostakali
moze
zamienic
kamien
powiedzial
pójde
ktora
dales
poslaniec
sie
ide
pojawil sie
ide
brzez
zauwazyl
mysli
Wziasc
wsiasc
wzial
ubral
powiedzial
spojrzala
zamienil sie
kamien
,znalazl
zamienic
posazek
powiedziala
zlapiesz
zlapie zmijo,Kantapalowo
pojawila sie reka ktora chciala go zlapac
pochylila sie
zlapala
nia wskoczyl i zbiegnal
Rozlegl sie dzwiek przewracajacej
popatrzyl
mpae i zauwazyl
bedzie
Rzeczywiscie przebiegnal
zauwazyl

Jak widać całkiem sporo. Czyli praca bardzo krótka, fabuła kiepska, a połowa pracy to błędy. Lepiej chodź na zajęcia wyrównawcze, a nie zamieszczaj na sieci swoich "opowiadań".
Ocena: 0/10
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2008, 15:33:48 wysłana przez Doman »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Październik 2008, 16:06:41 »
Oh my God! Kiedy zobaczyłem to ,,coś", pomyślałem sobie ,,Cholera, czy to sen, czy to jawa? Czy naprawdę takowy twór znajduję się w twórczości Własnej, czy po prostu najadłem się za dużo grzybków halucynków i wzrok mnie zawodzi?" Ale nie, nic z tych rzeczy nie jadłem, więc to musi być jednak prawda. No więc czytam. Po 10 sekundach skończyłem i niniejszym przystępuję do oceny owego ,,dzieła":
Jednym słowem określiłbym to jako ,,żenada", no ale to by było za krótko. No więc tak: owo ,,opowiadanie" zawiera jakąś tam namiastkę fabuły, to raz. Dwa, występują w nim niezwykle ,,błyskotliwe" i ,,porywające" dialogi, takie jak np.:
Cytuj
O nie.Meduza-powiedzial Kalan
Meduza spojrzala mu w oczy lecz nie zamienil sie w kamien
-O nie,znalazl okulary wiec nie mogę go zamienic w posazek z kamienia-powiedziala Meduza
Niesamowite tempo i wartkość akcji sprawiły, że wręcz nie mogłem się oderwać od czytania owego utworu. Przeszkadzały mi w tym niestety błędy ortograficzne, no ale te już wymienił Doman więc nie będę powielał tego samego. A zatem podsumowanie:
Cytuj
PS:Podobala sie wam pierwsza czesc?
Nie. Przynajmniej mi nie.
Cytuj
Ciąg dalszy nastapi
Jeżeli będzie utrzymany na równie ,,wysokim poziomie", to błagam, nie, tylko nie to!
Cytuj
Ja regulamin czytalem dopiero po napisaniu ale ja juz zmienilem
Zreszta co ci taki9ego przeszkadza w interpunkcji,jestes nauczycielem polskiego czy jak?
Na drugi raz te dwie czynności wykonuj w odwrotnej kolejności. Wiesz, to, że TY nie zwracasz uwagi na interpunkcję i być może zdanie takie jak np. ,,W mojej głuwce jest musk" wcale cię nie razi, lecz to nie znaczy, iż inni mają tak samo.
Cytuj
Fin to jest internet a nie szkola a w ogóle to moje pierwsze opowiadanie ale w każdym razie w drugiej czesci mogę bardziej zwracac na to uwage
Właśnie, to jest Internet, więc licz się z tym, że tego typu ,,opowiadania" nie będą pochlebnie oceniane. Widać, że to twoje pierwsze opowiadanie - i mam nadzieję, że ostatnie.

A zatem moja ocena to 0/10 i zapraszam do piłkarskiego teamu Rohgarda.

Offline Elrond Ñoldor

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 17213
  • Reputacja: 14987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Październik 2008, 16:26:52 »
Rotfla zaliczyłem :P

Hmmm... Bądźmy szczerzy. Nie pisz, Nie pisz i jeszcze raz nie pisz. Najpierw ukończ podstawówkę.
Ponadto, nie przyczepię się do tych zajebiaszczych dialogów, opisów, fabuły i stylu pisowni. Powiem tylko że po przeczytaniu w głowie zajaśniała mi jedna myśl. Sen. Sen opowiadany przez pięciolatka. Wyszło by identycznie do tego chłamu który tu zaprezentowałeś :P Koniec.

Ohhh o ocence bym zapomniał...

   -9,(9)/10
« Ostatnia zmiana: 01 Październik 2008, 16:30:56 wysłana przez Elrond »

Offline Pawel Najemnik z Farmy

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 389
  • Reputacja: -6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Październik 2008, 16:38:28 »
Człowieku twórz odcinki "mody na sukces" a nie prace tutaj. Nawet ja miałem w swojej powieści ład i skład (chociaż nie pamiętam już jej). Błędy takie że aż żal d**ę ściska. Nie będę tego komentował. Ocena : 3+/10
 To nie komentuj. A jeśli już masz taki zamiar, to proszę wytaczać stosowniejsze argumenty

Offline Deniho

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Październik 2008, 16:51:20 »
Kurcze to moja pierwsza opowiesz ze moze sie zdazyc.
Fin tez pierwsza opowiesc mial niefajna bo sam widzialem komentarze

Belgarath

  • Gość
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Styczeń 2009, 20:04:34 »
Jak dla mnie to kompletna żenada. Fabuła prymitywna, brak jakichkolwiek, zasługującym na uwagę, opisów. Błędy interpunkcyjne, ortograficzne i w ogóle styl jest beznadziejny, nie wspominając już o dialogach.

Skomentuję to "opowiadanie" następująco:

"Wycie Cerbera, mój miły, choćby to tego podobne, mniej będzie dla mnie dotkliwe. Bądź zdrów, lecz nie pisz opowiadania i nie pisz lepiej niczego, truj i zabijaj, lecz nie kończ swego dzieła, podpalaj, ale pod żadnym pozorem nie publikuj dalej. Tę przyjacielską radę posyłam Ci i więcej na ten temat pisać nie będę"

Ocena końcowa: 0/10

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Styczeń 2009, 13:30:58 »
0/10

Sory, ale to jest kit! Wiesz ja chyba tak nie pisze:

Czarodziej dal mi mieczyk gumowy, zebym mogl zabic nauczycielke Kinicka w przedszkole, ale na drodze stanol wielki czarny kondom, niestety bez przeciekania, wiec guma zderzyla sie z guma, poszlem na bagna pustynne, doszlem do gor, doszlem do przedszkola, spotkalem Kinicka i dalem jej po lebku mieczykiem, a ta na to:
- To co, idziemy na obiadek, czy dalej sie bawisz z kolegami w rycerzy?

Juhhu dlugosc wcale nie taka gorsza mam od twojej.

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2009, 14:28:48 »
Nie no, bez jaj-.-. Ortografia leży i kwiczy, jak już ktoś mówił fabuła prymitywna...
Cytuj
Dawno dawno temu była sobie kraina światła która była w samym środku pustyni(była w kraterze)i żyła dobrze i sczesliwie lecz pewnego dnia z podziemii wyszli wojownicy cienia i chcieli zaatakowac kraine swiatla lecz pewien czarodziej użył diamentowej tarczy i zniszczył legion żołnierzy ale niestety tarcza zniknela.Niestety kraina cienia która była pod ziemią miała jeszcze żołnierzy ale tylko garstkę lecz 250 lat pozniej....Kraina cienia urosła w siłe ale tym razem ludzie z krainy swiatła nie mieli żadnych artefaktów więc wysłali jednego człowieka żeby znalazł Magiczny miecz który pozwala uprawiać różne czary lecz nawet moc miecza sie konczy.
To mnie rozwaliło... ten fragment wygląda jakby go 8-latek pisał. OK, to twoja pierwsza praca ale bez przesady, przynajmniej o ortografię mogłeś zadbać... ocena 1/10

Forum Tawerny Gothic

Odp: Kraina światła
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Czerwiec 2009, 14:28:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top