Autor Wątek: Humorzaste NPC  (Przeczytany 5232 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Humorzaste NPC
« dnia: 25 Sierpień 2008, 21:47:17 »
Mam dość dziwny problem. Otóż podczas rozmów z niektórymi NPC nie wyświetlają się opcje związane z niektórymi zadaniami. Przykładowo Vatrasowi nie mogę w danym momencie oddawać tabliczek, Lares zmienił zdanie i nie wybiera się już ze mną na wycieczkę po ornament, nie mogę znaleźć zastępstwa dla Vatrasa, ani dostać amuletu z ognikiem.
Być może przyczyną niektórych z tych problemów jest fakt bycia w określonym momencie fabuły czy też niewypełnienie jakiś części zadań niemniej nie potrafię dociec jak wyjść z tego impasu.
Zaznaczę również, iż wcześniej wszystkie wspomniane elementy zaskoczyły.
Czy istnieje możliwość, może nie tyle zresetownia NPC, co zaimputowania im poprzez konsolę "policzka", aby im się przypomniało?

Offline Szabloząb

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2008, 23:18:50 »
Lares zmienił zdanie i nie wybiera się już ze mną na wycieczkę po ornament
To że Lares nie chce iść odnieść ornament pewnie jest spowodowane tym ze wybrałeś się z nim do najemników.
Cytuj
nie mogę znaleźć zastępstwa dla Vatrasa, ani dostać amuletu z ognikiem.
musisz wykonać kampanie z dodatku żeby Vatras miał zastępstwo , a z tym medalionem to dziwna sprawa

Forum Tawerny Gothic

Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sierpień 2008, 23:18:50 »

Offline Czaroxxx

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wóda, dziwki i lasery
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sierpień 2008, 23:21:55 »
Mój brat cioteczny miał identyczną sytuacje jak na początku wykonał praktycznie całą fabułę z podstawki a potem chciał się zabrać za dodatek

Offline Kolan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2008, 02:06:38 »
To że Lares nie chce iść odnieść ornament pewnie jest spowodowane tym ze wybrałeś się z nim do najemników.
Gadałem z nim w mieście, zgodził się pójść. Gdy odszedłem coś jeszcze załatwić opcja wycieczki wyparowała.
Cytuj
musisz wykonać kampanie z dodatku żeby Vatras miał zastępstwo , a z tym medalionem to dziwna sprawa
Miałem wrażenie, że grając wcześniej NK wykonałem po złożeniu oka do kupy, jednak w chwili obecnej Magów Wody i tak wysłałem przez portal.

Swoją drogą - nie wiem gdzie znaleźć "świętą skałę" potrzebną do OFF'a przeciw Poszukiwaczom.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2008, 02:08:55 wysłana przez Kolan »

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2008, 12:59:15 »
To że Lares nie chce iść odnieść ornament pewnie jest spowodowane tym ze wybrałeś się z nim do najemników.
Gadałem z nim w mieście, zgodził się pójść. Gdy odszedłem coś jeszcze załatwić opcja wycieczki wyparowała.
Aha... mówisz Laresowi ,,Możesz mi towarzyszyć w gęstym lesie na północy?'', a Lares odpowiada ,,Nie ma sprawy''. Teraz pojawia się opcja dialogowa ,,Dobra chodźmy'', w których jest zawarty dialog ,,Zapuśćmy się w ten gęsty las na północy''. Odchodzisz, a opcja dialogowa ,,Dobra chodźmy'' znika, tak? Coś mi się jednak nie chce wierzyć, żeby ot tak sobie zniknęła... Może po prostu poszedłeś pierwsze do najemników, bo wtedy zawsze opcja ,,Dobra chodźmy'' znika.
Albo dzieje się tak dlatego, bo z Saturasem nie pogadałeś, ponieważ on właśnie ci mówi, żebyś znalazł kogoś, kto ma ci towarzyszyć, ale wątpię, żeby to było przez to.
Cytuj
musisz wykonać kampanie z dodatku żeby Vatras miał zastępstwo , a z tym medalionem to dziwna sprawa
Miałem wrażenie, że grając wcześniej NK wykonałem po złożeniu oka do kupy, jednak w chwili obecnej Magów Wody i tak wysłałem przez portal.
To wysłałeś ich przez portal i przeszedłeś dodatek, czy nie? Pewnie nie, więc zrób to, a znajdziesz zastępstwo dla Vatrasa. A co do amuletu, to musisz wypytać Vatrasa o handlarza bronią i już będziesz miał amulet.
Cytuj
Swoją drogą - nie wiem gdzie znaleźć "świętą skałę" potrzebną do OFF'a przeciw Poszukiwaczom.
Znajdziesz ją tuż za kapliczką, która znajduje się na drodze z wierzy Xardasa, do miasta. Można też znaleźć chyba przy innych, ale ta jest najbliżej.

A co do tych tabliczek, to pewnie ich nie mogłeś oddawać, bo miałeś te magiczne, co zwiększają atrybuty. Vatras bierze zwykłe tablice, czyli te, które nie zwiększają atrybutów.

Offline Vertiser

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2008, 19:10:12 »
Swoją drogą - nie wiem gdzie znaleźć "świętą skałę" potrzebną do OFF'a przeciw Poszukiwaczom.

Jedna taka skała jest przy kapliczce w pólnocno-wschodniej części wyspy (nieopodal jeziora z topielcami i pieczary z runą do próby ognia)

A co do znikających opcji dialogowych, to prawda, raz Varas "obraził się" na mnie i nie chciał mi dać amuletu szukającego ognika, mimo, że wcześniej i potem opcja działała bez problemu. Nie mam pojęcia jaka mogła być tego przyczyna.

Offline Sirius

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1257
  • Reputacja: 65
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie, nie wiem gdzie jest twój kotek.
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2008, 19:44:35 »
Amulet Szukającego Ognika można dostać od Vatrasa tylko podczas pierwszej rozmowy :)

Potem ta opcja może raz być, a raz nie :)

Dlatego podczas pierwszej rozmowy radzę wymęczyć staruszka wszystkimi opcjami dialogu :)

Offline Zaginiony97

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: 35
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Marzec 2012, 19:53:36 »
Dziwna sprawa :/

Offline dafort

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Reputacja: 105
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2013, 22:00:49 »
Mój brat cioteczny miał identyczną sytuacje jak na początku wykonał praktycznie całą fabułę z podstawki a potem chciał się zabrać za dodatek

Tez tak mialem. Jak gralem za pierwszym rzem ognika dostalem bez problemu. Jak gralem drugim razem i za zadania z magami wody wzialem sie dopiero po powrocie z GD ognika juz mi nie dali ;/ W sumie do niczego on sie nie przydaje, a jeszcze trzeba poswiecac na niego punkty nauki, ale jednak.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Humorzaste NPC
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Listopad 2013, 22:00:49 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything