Autor Wątek: Wojny smoków  (Przeczytany 1474 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Smok Finkregh

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 0
  • Yzush Ek Aulash Detr Shiqua!
Wojny smoków
« dnia: 08 Sierpień 2008, 12:31:19 »
Rozdział I
"Niecne plany"

 Dawno temu, na myrtańskim morzu, leżała spora wyspa zwana Drachenisle (pl. Smocza Wyspa). Mieszkały tu smoki ognia, wody, powietrza, gromu, itp. Wodzem wyspy był zielony smok o imieniu Deomyxir. Starał się on utrzymywać porządek na wyspie wszelkimi sposobami - od większych racji żywnościowych po różne "jarmarki".
 Wszystko ładne i piękne, ale daleko od Dracheisle, w królestwie Mirranses, zły smok Oxodon, znany ze swej potęgi militarnej, knuł plany zdobycia Smoczej Wyspy. Pomagał mu w tym sam Beliar:
Oxodon - Panie, myślisz, że uda nam się podbić tamtą wyspę?
Beliar - Oczywiście Oxodonie. Dobrze wiesz, że Deomyxir bardziej przejmuje się sprawami ekonomicznymi, a nie wojennymi.
Oxodon - Tak, panie. Zwłaszcza, że nasi wojownicy walczą jak mistrzowie.
Beliar - Więc na co czekasz, Oxodonie? Rozkaż swoim ludziom, aby zbudowali potężną armadę! Wypłyniesz, kiedy tylko skończą się prace nad statkami! Nie zawiedź mnie! Bo inaczej zginiesz w męczarniach!
Oxodon - Oczywiście, mój panie.
 Tak więc zaczęły się wielkie prace w stoczniach na brzegach Mirranses. ÂŚcicano wielkie dęby, przepiłowywano je na deski, z których budowano największe statki. Kilkanaście dni później skończczono budowę ostatniego okrętu.
 Na pokładach znalazły się oddziały Smokorosów, żołnierzy Oxodona. Flota podzielona została na dwie części: jedną dowodził Feoxil, prawa ręka Oxodona, a drugą oczywiście Oxodon. Wkrótce cała flota pod dowództwem Oxodona odbiła od brzegów królestwa. Smoki z wyspy nie wiedziały, jak wielkie zmiany wkrótce nastąpią...

CDN

Proszę, oceńcie moją pracę. Może i krótki rozdział, ale dłuższy od tego z "O smoku, który został poszukiwaczem".

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Wojny smoków
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2008, 13:01:29 »
Uch. Kolejna praca, która ma pół strony w Wordzie. To łamie regulamin, człowieku! Zastanów się, co piszesz! Nie ocenię tego. Praca jest żałosna. Nie obrażaj się, ale taka prawda. A może ocenię? Jednak. 0/10.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Wojny smoków
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpień 2008, 13:01:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top