Ankieta

"Przechodniu" Po

1 (g
10 (52.6%)
2 (g
2 (10.5%)
3 (g
5 (26.3%)
4 (g
0 (0%)
5 (przeci
1 (5.3%)
6 (dobre)
0 (0%)
7 (dobre i
0 (0%)
8 (dobre i ciekawe)
1 (5.3%)
9 (dobre,ciekawe i
0 (0%)
10 (
0 (0%)

Głosów w sumie: 19

Autor Wątek: Historia Anny-prolog  (Przeczytany 2040 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mati92

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwała Adanosowi!
Historia Anny-prolog
« dnia: 31 Lipiec 2008, 20:21:34 »
Mój kolega mnie prosił abym zamieścił  jego opowiadanie oto ono:
Wstęp       
Tej nocy Anna nie mogła zasnąć,wyszła więc ze swojej chaty w Górnym Mieście w Khorinis,by spoglądać w niebo i obserwować gwiazdy. Miała bląd,długie włosy,ubrana zawsze w błękitną suknię,która leżała na niej jak ideał. Kobieta postanowiła usiąść na pobliskiej ławce
-Z tej ławki jest piękny widok na gwiazdy-pomyślała i po chwili usiadła. Anna rozmyślała o swoim życiu,nie wiedziała co z sobą zrobić. Spojrzała na pierścień,który zdobił jej rękę. Był to prezent od jej męża,który dał go Annie,zanim wypłynął okrętem wraz z oddziałem strażników na Kontynent by wspomóc Króla w walce z orkami. Po chwili zrobiło się jej bardzo smutno
-Miał wrócić dwa tygodnie temu i co? Nie ma go! Chyba już go nie zobaczę. On zginął-pomyślała a łza zakręciła się w jej oku.
-Co ja mam teraz robić? Złoto się kończy,a ja z dnia na dzień mam coraz mniej klijentów! Muszę zająć się czymś innym a szwalnię strojów zamknąc-znów pomyślała. Myślałaby jeszcze z pewnością bardzo długo,ale przerwał jej nagły krzyk kobiecy,który zdawał się nadchodzić z sąsiedniego domu.Dom ten należał do przyjaciółki Anny-Clary. Anna wstała z ławki i wbiegła do domu,a to co ujrzała było okropne. Odziany w czarne szaty mag dusił Clarę i zdawało się jakby ją o coś pytał nieludzkim głosem. Głosem aktóry wystraszyłby niejednego obywatela miasta.Anna nie wiedziała,co zrobić
-Wiem,że masz tu to czego szukam. Zabije cię teraz i znajdę to-odezwał się Czarny Mag i prawą ręką utworzył kulę ognia,która spaliła Clarę.Mag jendaj zauważył że jest obserwowany i zdjął kaptur by wprowadzić Annę w stan hipnozy. Gdy mu się to udało powiedział: "To ty zabiłaś tą kobietę jutro pójdziesz do sędziego i powiesz mu że ją zabiłaś teraz śpij" i uspał Annę
__Koniec wstępu__
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 09:06:47 wysłana przez Mag Ognia Milten »

Offline Sado

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 5477
  • Reputacja: 2172
  • Płeć: Mężczyzna
  • So long, gay boys.
Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:28:51 »
Cytuj
bląd,długie włosy,ubrana zawsze w błękitną suknię,która leżała na niej jak ideał.

1. Blond
2. Lepiej brzmiałoby "która leżała na niej idealnie"

Cytuj
Kobieta postanowiła usiąść na pobliskiej ławce
-Z tej ławki jest piękny widok na gwiazdy-pomyślała i po chwili usiadła.

Niepotrzebnie to napisałeś. W razie czego mogłeś zastąpić "Pomyślała, siadając na zimnym kamieniu (czy jaka to ta ławka)"

Cytuj
Był to prezent od jej męża,który dał go Annie

Wywal. Zamiast Annie możesz dać żonie.

Cytuj
klijentów!


Klientów.

 

Prolog Taki sobie. Po przecinku nie dajesz spacji. Pisz w Wordzie. ÂŹle u Ciebie z interpunkcją i nie najlepiej z ortografią. Dużo powtórzeń. Fabuła oklepana, nawet jak na wstęp. Nie będę oceniałze względu że to prolog, ale jeżeli bym musiał, dałbym 3-4/10

Forum Tawerny Gothic

Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:28:51 »

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:30:06 »
Oczywiście, że zagłosowałem na 1. Praca jest żałosna. Krótka, z błędami. Nic ci nie da to, że masz pomysły, skoro nawet nie potrafisz ich zrealizować. Brak spacji po przecinku, kropce, co tam jeszcze jest. Powtórzeń jest cała masa. Długość jest znikoma. Ale te rażące błędy odpychają nawet od tego.
W sondzie dałem 1, a sam daje 0/10. Nic się nie postarałeś, nawet o pomysł.

Offline Asgarhan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Ganar en el Nou Camp no es posible..." - Schuster
Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2008, 20:49:48 »
Dałem 2. Nie ma wielu błędów, ale nie ma również w czym ich robić :P Nie wciągnęło mnie (nie zdążyło). Robiłeś to na odwal się, prawda? A i jeszcze zaraz ci się Boba wpierniczy, pisząc ze musi mieć co najmniej stronę w Wordzie ;) A poza tym - chłopie, robisz same prologi i tyle z twojej twórczości. Coraz bardziej mnie od siebie odpychasz.

Offline user no. 11627

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 401
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Formula one fan
Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Lipiec 2008, 21:39:55 »
Oceniłem to na 2. Praca jest krótka, wiem że to prolog ale powinieneś dopisać chociaż z jeden rozdział. A tak fabuły nie mogę ocenić bo i za bardzo nie ma z czego, błędów jest sporo, przede wszystkim powtórzenia i interpunkcja.
Cytuj
Myślałaby jeszcze z pewnością bardzo długo,ale przerwał jej nagły krzyk kobiecy,który zdawał się nadchodzić z sąsiedniego domu.Dom ten należał do przyjaciółki Anny-Clary
Już w tych dwóch zdaniach widać jakość pracy. Słabo się postarałeś.

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Sierpień 2008, 10:51:12 »
Ledwo się zaczęło i już się skończyło. Akcja za szybka, nie robisz spacji po znakach interpunkcyjnych. Ciężko się czytało, a zdania trudno zrozumieć. W ogóle mnie nie wciągnęło. Jednym słowem - nie postarałeś się.

Cytuj
bląd
Blond
Cytuj
klijentów
Klientów
Cytuj
zamknąc
Zamknąć
Cytuj
aktóry
Który
Cytuj
jendaj
Tutaj chodziło Ci zapewne o "jednak" lub o imię tego maga, które się pisze z dużej litery
Cytuj
uspał
uśpił

Tyle błędów znalazłem, tak więc jest ich bardzo dużo, jak na takie krótkie opowiadanie. W ankiecie zagłosowałem na jeden, a tutaj dam 1+/10. Tak więc zajmij się lepiej piłką nożną, lub rób te Twoje tekstury 3D :D
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 10:57:30 wysłana przez Doman »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Sierpień 2008, 14:53:09 »
No to jedziemy z oceną. Na wstępie powiem, że rzecz jasna zagłosowałem w ankiecie na 1.

Ortografia leży, lecz błędy wytknęli już poprzednicy. Po przecinku stawia się odstęp, po myślniku tak samo. Dobra, poprzednicy już to wycisnęli, więc teraz już przechodzimy więc do fabuły. Akcja dzieje się za szybko. podam wiec kilka przykładów:

Tej nocy Anna nie mogła zasnąć,wyszła więc ze swojej chaty w Górnym Mieście w Khorinis,by spoglądać w niebo i obserwować gwiazdy.

Można by opisac, że Anna się przekręca w bok, potem ponownie, jest niespokojna blablablablabla.

-Wiem,że masz tu to czego szukam. Zabije cię teraz i znajdę to-odezwał się Czarny Mag i prawą ręką utworzył kulę ognia,która spaliła Clarę.

Mogło by byc napisane: W ręku maga, formowała się powoli ognista kula, która stawała się coraz większa blablablablablabla.
Mag jendaj zauważył że jest obserwowany i zdjął kaptur by wprowadzić Annę w stan hipnozy. Gdy mu się to udało

Mogło by byc chociaż, w jaki sposób ją wprowadził, bo chyba nie w ten, że Anna zauważyła jego facjatę...


Dobra. Dalej już nie będę wymieniac, po prostu szkoda słów.

Przechodzimy więc do ostatniej fazy, czyli ocen.

Ocena fabuły: 0/10 - Nudna, zerżnięta z Gothica - trzeba umiec wymyślac swój własny świat, a nie układac wydarzenia do tego, który już ktoś inny wymyslił. Miasto i powód wojny mogło by byc inne. Na dodatek fabuła dzieje się za szybko.
Ocena wykonania: 0/10 - Kiepska budowa zdań i wielka ilośc błędów ortograficznych.
Ocena końcowa: 0/10


PS.

ale jeżeli bym musiał, dałbym 3-4/10

Taka ocena za coś tak beznadziejnego?
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2008, 15:13:04 wysłana przez Boba Fett »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpień 2008, 15:12:02 »
Cytuj
• Zaleca się,by każda kolejna część pracy miała minimum jedną stronę A4 (jedna strona w Wordzie).
• Prace pisemne powinny być wcześniej sprawdzane przez autora, zanim zostaną zamieszczone na forum, aby były one w stanie używalności.

Temat zamykam a autora upominam po raz kolejny.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Historia Anny-prolog
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Sierpień 2008, 15:12:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top