Autor Wątek: Service Pack v1.4 dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!  (Przeczytany 151300 razy)

Description:

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #180 dnia: 15 Wrzesień 2008, 15:51:08 »
Więc mając zainstalowanego patcha nie można mieć G2MDK, a może wystarczy przekopiować polskie skrypty(niekompletne z themodders)?

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #181 dnia: 15 Wrzesień 2008, 15:52:57 »
Czy ty czytasz to co ja dałem? Pliki Ou.csl i Ou.bin nie są dołączone do polskich skryptów. W ogóle nie powinno ich się zaliczać jako skrypty. Instalują się razem z niemieckim G2MDK. Jedyna szansa na naprawę to wgranie polskich plików Ou.csl i Ou.bin lub usunięcie gry.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrzesień 2008, 15:53:58 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #181 dnia: 15 Wrzesień 2008, 15:52:57 »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #182 dnia: 15 Wrzesień 2008, 15:58:15 »
Ja również posiadam G2MDK, widocznie jak wspominał Respev musiałeś nadpisać pliki językowe. Bo mnie działa idealnie.

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #183 dnia: 22 Wrzesień 2008, 00:40:39 »
I co, nikt żadnych błędów nie dostrzegł w tekstach w grze (niemieckie napisy itd.)?

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #184 dnia: 22 Wrzesień 2008, 20:34:54 »
Poszukałbym tych niemieckich tekstów ale sam nie mam czasu(nowa szkoła itd.), a może zleciłbyś to komuś :D?

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #185 dnia: 22 Wrzesień 2008, 23:01:11 »
I co, nikt żadnych błędów nie dostrzegł w tekstach w grze (niemieckie napisy itd.)?
To miło, że wykazujesz zainteresowanie pathem, ale nie ma już żadnych tekstów niemieckich. Przeszedłem grę magiem ognia i nie dostrzegłem więcej niemieckich słów poza tymi, które wymieniłem. Nie wiem, może w przypadku paladyna albo najemnika jeszcze może jakieś są, ale to raczej mało prawdopodobne, więc to byłoby w sumie na tyle.   

Offline Eskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Najlepszą obroną jest atak!
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #186 dnia: 29 Wrzesień 2008, 19:44:29 »
Dobrze ze wyszła ta latka bo Grom zaczoł mnie wkurzac. Ta gra byla sztuczna, niedopracowana. Osobiscie skorzystalem z patcha i nie zaluje. P.S. A czy jest jakis mod do noc kruka w ktorym jest nowa technika walki i gildia? Jak ktoś o tym wie to niech do mnie napisze. Z góry dzienks

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #187 dnia: 11 Październik 2008, 13:10:57 »
Ja aktualnie przechodzę Noc Kruka magiem, zanim zacząłem grę zainstalowałem SP1.3... jestem w 3 rozdziale i w czasie gry wyłapałem kilka niemieckich tekstów i bugów:

Niemieckie teksty:

Górnicza dolina rozdział 2:
- przy oddawaniu Geroldowi (zamek w górniczej dolinie) kiełbasy, miodu, wina i chleba podczas zadania uwolnienia Gorna, nazwy żywności są po niemiecku
- dwóch z bandytów z górniczej doliny, siedzących w pobliżu chatki Aidana z GI nazywa się "heruntreiber"

Khorinis rozdział 3:
- Jeden z uciekinierów z farmy Bengara (siedzą w przejściu między skałami prowadzącym do myśliwego Groma, pod przejściem do Dextera) nazywa się "Bauer"

Błędy:

- po zabiciu goblina, oprócz pałki którą walczy ma jeszcze jedną w ekwipunku. Dzieje się tak z każdym rodzajem goblina. Było to już chyba w tym temacie poruszane, ale nie zaszkodzi powtórzyć.
- Gdy oddaje się Caragonowi pierścień Valentina, można go od niego później odkupić. Wprawdzie za ponowne sprzedanie nie dostaje się doświadczenia, ale najlepiej by było, żeby nie dało się go odkupować.
- W jaskini znajdującej się w drodze między słonecznym kręgiem a kamiennym kręgiem do którego idziemy z Laresem po ornament można znaleźć ciała magów wody. Z niewiadomych przyczyn zamiast znajdować się w schowku który jest gdzieś za ścianą w tej jaskini, są one w korytarzu. Będąc obecnie w 3 rozdziale, znalazłem tam tylko Merdariona, ale gdy kiedyś grałem i byłem w 5 rozdziale, leżało więcej ciał magów. Na dowód screeny:





Na razie tyle, nie wiem kiedy znajdę czas żeby grać dalej, ale postaram się jeszcze wychwycić kilka bugów w niedalekiej przyszłości ;)

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #188 dnia: 11 Październik 2008, 13:24:39 »
Puotek, możesz grać do końca i informować mnie na bieżąco w tym temacie o błędach z niemieckimi tekstami? Co do goblinów, jest to błąd nie do naprawienia.
« Ostatnia zmiana: 11 Październik 2008, 13:26:43 wysłana przez Respev »

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #189 dnia: 11 Październik 2008, 14:52:16 »
Puotek, możesz grać do końca i informować mnie na bieżąco w tym temacie o błędach z niemieckimi tekstami?
Pewnie, tylko że ciężko u mnie z wolnym czasem, ale postaram się przejść NK do końca listopada, bo później na pewno przesiądę się na Forsaken Gods ;)

Edit:
- Jack Aligator nazywa się "Aligator Jack" (czyli tak jak jest to w wersji niemieckiej, w polskiej powinno być i było odwrotnie)
- U Jacka Aligatora mogę nauczyć się skórowania zwierząt, mimo, że nauczyłem się już tego u Bospera na początku gry (wydaje mi się, że podczas gry bez SP to nie występowało, ale mogę się mylić)
« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2008, 19:49:10 wysłana przez Puotek »

Offline Szkodnik6

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #190 dnia: 16 Październik 2008, 17:14:06 »
Wersji 1.3 w readme jest mowa o "Naprawiono błąd w dialogu nauczania u Jacka Aligatora."
Być może zostało to naprawione. "Aligator Jack" - też to zauważyłem.

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #191 dnia: 16 Październik 2008, 21:56:47 »
Wersji 1.3 w readme jest mowa o "Naprawiono błąd w dialogu nauczania u Jacka Aligatora."
Być może zostało to naprawione.
Jak widać jednak nie zostało, gram od początku na SP 1.3 i ten błąd u mnie występuje.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #192 dnia: 22 Październik 2008, 16:46:41 »
Jeszcze jest jeden błąd związany z tłumaczeniem.

W jaskini z czterema bandytami, dwóch z nich nazywa się Herumtreiberter.
http://img147.imageshack.us/my.php?image=herumtreiberth9.png

W lesie niedaleko farmy Lobarta (tam, gdzie idziemy z Bartokiem na polowanie), jak skręcimy w prawo, dojdziemy po pewnym czasie do jaskini. Można ją poznać po tym, że skała będzie oddzielać okręt paladynów.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #193 dnia: 23 Październik 2008, 10:17:42 »
Odkąd Michałek nie jest już adminem rzadziej zaglada na forum i wątpię, aby pracował nad kolejnymi wersjami patcha. Chyba że ktoś inny będzie nad tym pracował.

Respev

  • Gość
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #194 dnia: 23 Październik 2008, 14:06:08 »
Będę pracował nad nową wersją patcha ale nie będę robił tego teraz. Szukajcie błędów bo ja dla 3 albo 4 niemieckich nazw nie będę wypuszczał kolejnej łatki. Dopiero jak się uzbiera ich trochę więcej, to wydam stosowanego patcha.

Offline adana4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #195 dnia: 10 Listopad 2008, 18:28:40 »
Witam dostrzegłem parę błędów
1.na farmie bengarta farmer ma dziwną nazwę
2.bandyci koło miasto khorinis w jaskini (tam gdzie jest topór orka) mają dziwną nazwę
3.gobliny czarne i inne cały czas maja 2 lagę lub zardzewiały miecz w swoim ekwipunku.
Mógł być też dodać parę rzeczy:
-mógł byś zmienić nazwę orkowych broni na takie jakie były w g1 
-byś mógł trochę ułatwić grę np.że bronie orków można drożej sprzedać albo ze jak zapytamy kogoś jaka jest różnica między bronią jedno a dwuręczną to by dodawało trochę tej umiejętności albo żeby Xardas  na początku gry dal ta trochę ekwipunku albo jakieś inne rzeczy
-aha jeszcze jedno byś mógł z niektórymi broniami modyfikacje bo niektóre bronie tak samo wyglądają ale mają zmienione statystyki i nazwy byś mógł z nimi zrobić ze się np. mienią błyszczą palą i inne
-byś mógł także skopiować broń duże magiczne ostrze na smoki i zrobić z niego uriziela
« Ostatnia zmiana: 10 Listopad 2008, 18:37:44 wysłana przez adana4 »

Offline Berdemer

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #196 dnia: 10 Listopad 2008, 18:43:35 »
Cytuj
-byś mógł trochę ułatwić grę np.że bronie orków można drożej sprzedać albo ze jak zapytamy kogoś jaka jest różnica między bronią jedno a dwuręczną to by dodawało trochę tej umiejętności albo żeby Xardas  na początku gry dal ta trochę ekwipunku albo jakieś inne rzeczy
-aha jeszcze jedno byś mógł z niektórymi broniami modyfikacje bo niektóre bronie tak samo wyglądają ale mają zmienione statystyki i nazwy byś mógł z nimi zrobić ze się np. mienią błyszczą palą i inne
-byś mógł także skopiować broń duże magiczne ostrze na smoki i zrobić z niego uriziela
Może się tym nie zajmuje, ale czy ty nie rozumiesz, że to ma być patch, a nie modyfikacja?

Offline adana4

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: 0
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #197 dnia: 10 Listopad 2008, 18:53:13 »
ja mu nie rozkazuje tylko proponuje
ps.jeszcze jeden błąd gdy mamy 30% kuszy to pisze ze jesteśmy wojownikami o powinno być strzelec ;)
ps2.są jeszcze niemieckie teksty :
-gdy dajemy w górniczej dolinie w zamku temu co pilnuje lochów jedzenie (jedzenia dlatego żeby strażnik dal lis dla gorna) to te jedzenia maja niemiecka nazwę
-gdy gadamy po raz pierwszy z Carlosem (ten co pilnuje wejścia do obozu piratów w jarkendarze)to jest po niemiecku
-powinno być jack aligator a nie aligator jack (chyba każdy wie o kogo chodzi)
ps3.
- U Jacka Aligatora mogę nauczyć się skórowania zwierząt, mimo, że nauczyłem się już tego u Bospera na początku gry (wydaje mi się, że podczas gry bez SP to nie występowało, ale mogę się mylić)

tu nie chodzi o zrywanie skóry z wilków wargów i inne ale o zdrapywanie skór z np.topielców i innych takich stworzeń .Było to tez w grze bez sp-ów
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2008, 14:40:01 wysłana przez adana4 »

Offline Puotek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #198 dnia: 25 Listopad 2008, 11:26:52 »
-gdy dajemy w górniczej dolinie w zamku temu co pilnuje lochów jedzenie (jedzenia dlatego żeby strażnik dal lis dla gorna) to te jedzenia maja niemiecka nazwę
-powinno być jack aligator a nie aligator jack (chyba każdy wie o kogo chodzi)
Pisałem już o tym kilka postów wyżej ;)

3.gobliny czarne i inne cały czas maja 2 lagę lub zardzewiały miecz w swoim ekwipunku
A o tym była już mowa, nie da się tego naprawić.

tu nie chodzi o zrywanie skóry z wilków wargów i inne ale o zdrapywanie skór z np.topielców i innych takich stworzeń .Było to tez w grze bez sp-ów
W GII nie ma rozdzielenia na skórowanie gadów i ssaków, to jest jedno i to samo. Więc jest to błąd jakby nie patrzec ;]

Ja zgłoszę tylko jeden błąd w tłumaczeniu.
Na zamku w Górniczej Dolinie są strażnicy o nazwie Knecht. Powinno być Pachołek (albo Parobek, choć to pierwsze bardziej pasuje).
Tak było zawsze, sam się kiedyś zastanawiałem czy nie powinno to być przetłumaczone, ale w sumie w języku polskim to słowo funkcjonuje, więc po co ;]
« Ostatnia zmiana: 25 Listopad 2008, 11:30:51 wysłana przez Puotek »

Offline Cookie Monster

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #199 dnia: 27 Listopad 2008, 22:32:29 »
Siema!
Jestem tu nowy ale jeśli chodzi o gothica to pozwole sie nazwać wyjadaczem  ;).
Przeczytałem wszystkie 12 stron i gratuluje cierpliwości respavovi (czy jakoś tak  ;)).
Ewentualne błędy:
1. Podczas rozmowy z Lobartem gdy powiemy mu:
- Jestem za królem!
To będziemy mu muslieli zapłacić o 10 sztuk złota więcej za wdzianko rolnika. Niby nic wielkiego ale jednak jest :P.
2. Jak zostajemy czeladnikiem u Bospera lub Constantina to mówią że będą skupowali skóry/roślinki po normalnej cenie - a to nieprawda! Bo np.: roślina lecznicza ma wartość 20 a Constantino skupuje ją za 3 sztuki złota ^^. Proponuje zmianę wartości roślinki w tym wypadku na np.: dwukrotnie mniejszą. Nie jestem zwolennkiem szybkiego zarobku :P. Ewentualnie można wykasować dialog "dam ci za nie normalną cenę".
3. To już sie pojawiło - mianowicie uskok bohatera na moście z miasta.

Jeśli to "niewykonalne" z powodu slinika to przepraszam - znam sie na grze nie na skryptach i takich tam xD

Forum Tawerny Gothic

Odp: Service Pack 1.x dla Nocy Kruka już jest (nowy patch)!
« Odpowiedź #199 dnia: 27 Listopad 2008, 22:32:29 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything