Forum dyskusyjne > Dyskusje na każdy temat

Tragedia w Halembie

(1/4) > >>

czarny mag:
Nie wiem jak i Wy mnie osądzicie, ale chyba przyznacie mi racje że ofiary wypadku w kopalni " Halemba " to tragedia narodowa o która zaskoczyła nas . Jestem zdziwiony i zdenerwowany tym jak są traktowani górnicy Polscy .

Co o tej tragedii wy sądzicie ?

Eh nie ten dział i nazwa tematu...przenoszę...
- IsentoR

Rajca:
Tragedia narodowa, jakże łatwo i chętnie w swej pogoni za sensacją używamy takich słów.
Strata uboczna.
Tragedia w Halembie? Wypadek przy pracy.
Owszem, żal jest mi tych górników, ale tak samo jak żal mi każdej innej osoby, która niesprawiedliwie schodzi z tego świata, to w jaki sposób opuścili ziemski padół nie nadaje temu wydarzeniu jakiejś wielkiej rangi.
Kaczyński ogłosił 3 dni żałoby? Bo nie jestem pewien(czemu? Bo wszelkie informacje, dzienniki[tv, radio, internet] omijam szerokim łukiem)
Niech się puknie w ten kaczy łeb, co komu to da, że przez 3 dni w telewizji będziemy mieli czarne znaczki i jakieś kokardki, a portale zmienią szatę na ciemnoszarą, nic nie da, a co do wymiaru moralnego tego zachowania to zaraz do tego przejdę.
Właśnie, ponad połowa naszych cudnych i „koFFanych” rodaczków, ma to wszystko tak naprawdę głęboko w swoich czterech literach, a ich przejmowanie się sprawą i wielki smutek są czynnikiem populacyjnym, bo skoro sąsiad i cała reszta to i ja(przykładowy tok myślenia) i nie twierdzę, że jest to zachowanie umyślne, ot taka ludzka ułomna psychika.
Ogólnie jest to kawał hipokryzji narodowej, która w ówczesnym świecie jest tak „ważna”.
Minie jakiś czas, każdy zapomni, a na wspomnienie tej „katastrofy” każdy będzie zmieniał temat, bo to przecież było, nudne etc.
Tak więc nie mówcie mi, że przejęliście się tym wypadkiem, a wasze „biedne i czułe” serduszka krwawią z bólu współodczuwanego z innymi.
O i jeszcze jedno, nie zapomnijmy połączyć się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy, tak to przecież ważne- puste słowa.
Spodziewam się reakcji, jaki to ze mnie nieczuły bydlak, jaka świnia, bezduszny, amoralny i wyzuty z jakichkolwiek ludzkich odruchów cham, niech i tak będzie.
Jednak troszkę logiki wziętej ponad masową i zbiorową głupotę nikomu nie zaszkodzi.

Isentor:

--- Cytat: Rajca ---Owszem, żal jest mi tych górników, ale tak samo jak żal mi każdej innej osoby, która niesprawiedliwie schodzi z tego świata, to w jaki sposób opuścili ziemski padół nie nadaje temu wydarzeniu jakiejś wielkiej rangi.

--- Koniec cytatu ---
Co jakiś czas giną górnicy jednak trzeba było zbiorowej śmierci by ktoś się tym zainteresował...eh Polacy tak mają gdyby przez miesiąc ginął jeden górnik dziennie nikt za bardzo by się tym nie interesował ale jeśli zginie kilkunastu górników na raz jest to wielka tragedia nad która trzeba "sztucznie ubolewać". Mnie nie jest nikogo żal nie znałem ich, na oczy nie widziałem więc nad czym mam ubolewać...jeśli ktoś znał któregoś z zabitych może sobie to opłakiwać.




--- Cytat: Rajca ---Kaczyński ogłosił 3 dni żałoby? Bo nie jestem pewien(czemu? Bo wszelkie informacje, dzienniki[tv, radio, internet] omijam szerokim łukiem)
Niech się puknie w ten kaczy łeb, co komu to da, że przez 3 dni w telewizji będziemy mieli czarne znaczki i jakieś kokardki, a portale zmienią szatę na ciemnoszarą, nic nie da, a co do wymiaru moralnego tego zachowania to zaraz do tego przejdę.

--- Koniec cytatu ---
Bo to dobre zagranie polityczne nie zauważyłeś, że kaczor od czasu kiedy został prezydentem przy każdej okazji ogłasza żałobę narodową...po prostu zaraz stanie się to normą pierwszy lepszy wypadek będzie przyczyną ogłaszania żałoby narodowej. Tylko po co o tym wszystkim trąbić i szczycić się tym kto komu teraz pomoże dla mnie jest to bezsensowne...ale dzięki takim informacją rząd kaczystów w oczach wyborców jest dobry i miłosierny...




--- Cytat: Rajca ---Ogólnie jest to kawał hipokryzji narodowej, która w ówczesnym świecie jest tak „ważna”.
Minie jakiś czas, każdy zapomni, a na wspomnienie tej „katastrofy” każdy będzie zmieniał temat, bo to przecież było, nudne etc.
Tak więc nie mówcie mi, że przejęliście się tym wypadkiem, a wasze „biedne i czułe” serduszka krwawią z bólu współodczuwanego z innymi.
O i jeszcze jedno, nie zapomnijmy połączyć się w bólu z rodzinami ofiar katastrofy, tak to przecież ważne- puste słowa.

--- Koniec cytatu ---
ÂŚwięte sowa np. kto teraz pamięta o zawalonej hali...przez kilka tygodni był w okół tego szum teraz jest po staremu i już nikt o tym nie myśli...bo tak naprawdę nikt poza rodzinami ofiar się tym nie interesował.




--- Cytat: Rajca ---Spodziewam się reakcji, jaki to ze mnie nieczuły bydlak, jaka świnia, bezduszny, amoralny i wyzuty z jakichkolwiek ludzkich odruchów cham, niech i tak będzie.
Jednak troszkę logiki wziętej ponad masową i zbiorową głupotę nikomu nie zaszkodzi.

--- Koniec cytatu ---
Jaki znowu cham wreszcie jakiś racjonalista człowiek, który nie boi się powiedzieć prawdy. Jestem tego samego zdania po co pisać o sztucznych uczuciach współczucia skoro i tak mało kto się tym tak naprawdę przejmuje.




--- Cytat: czarny mag ---Jestem zdziwiony i zdenerwowany tym jak są traktowani górnicy Polscy .

--- Koniec cytatu ---
Co cię tak zdenerwowało i jak według ciebie traktowani są górnicy skoro to takie straszne ?

NEFARAIN:
Rzeczywiście Isentor ma racje potrzebna była zbiorowa śmierć górników by władza się tym zainteresowała to jest po prostu hipokryzja ! niemal codziennie górnicy są narażeni na śmierć to nie może być wina sprzętu czy też doświadczenia górników po prostu wybuch metanu jaki tam był na tyle śmiertelny że żaden górnik niemiałby tam szans przeżyć to po prostu jest jakby to ująć nienormalne ! bo jak już wspominałem potrzebne jest krwawe żniwo by się tym władza zainteresowała oby mniej było takich zdarzeń.

czarny mag:
Ta puste słowa, nic nie zmienią , nie wrócą im życia .
Ta nie bójmy się mówić prawdy , więc po co w ogóle gadamy .
Ta po jakiego te żałoby narodowe , Nasz Ojciec ÂŚwięty ( Jan Paweł II ) też jej nie potrzebował .
 
Wiecie, kłamiemy z dnia na dzień, bo to ludzkie. Kiedy przeczytałem wasze .... myśli, pomyślałem czy Wam czegoś zabrakło w tym ********* życiu. Bo chyba nie.
Myślicie " po co sztuczna atmosfera żałoby narodowej " PO TO ABY PAMIÊTAÆ. Aby błędy nie zostały powielane.
Pytasz- a w jakich to strasznych warunkach pracują - a ja Ciebie pytam CZY TY WIESZ CO TO FIZYCZNA PRACA !?!?!? Ich zarobki nie przekraczają 2000 zł. Kierownictwo popędza prace pod ok. 1000 metrów pod ziemią, groźbą zwolnień z pracy. Nawet o tej porze roku, temp. kilometr pod ziemią osiąga 50C. WIÊC POJÊCIE O ÂŻYCIU NIEKONIECZNIE KOLOROWYM MASZ >>>>>0<<<<<.
PS. człowiek to gorsze zwierze niż BYDLE!!!!

Nie używaj wulgarnych słów bez przyczyny. To, że masz inne poglądy na tą sprawę wcale Cię nie upoważniają do wyśmiewania się z poglądów innych userów. Na razie masz ostrzeżenie słowne - DODO

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
Idź do wersji pełnej