Autor Wątek: Czarne Słońce  (Przeczytany 2884 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Czarne Słońce
« dnia: 15 Czerwiec 2008, 22:27:52 »
Bardzo przepraszam, ale to, co tu było, znajdzie się na dole. Niestety, musiało zostać poprawione.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2008, 21:09:58 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moja powieść - prolog
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2008, 10:33:14 »
Ok, a więc nie znalazłem żadnego błędu, a opowiadanie specjalnie mnie nie zaciekawiło, nie mój typ (ja lubię jak jest jakaś akcja), ale jestem pewien że moją panią od polskiego by zaciekawiło :]
Ocena: 8/10

Forum Tawerny Gothic

Odp: Moja powieść - prolog
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Czerwiec 2008, 10:33:14 »

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Moja powieść - prolog
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Czerwiec 2008, 21:19:58 »
Mnie również zaciekawiło to opowiadanie, a drobne błędy i potknięcia znalazłyby się, gdyby się uważnie przyjrzeć. Kilka wyłapałem, ale treść była bardzo wciagająca, slatego nawet nie mam zamiaru ich wypisywać, gdyż nie psują one tak bardzo efektu końcowego. W przeciwieństwie do Lorda Kamila potrafię docenić opowiadanie bez wartkiej akcji, choć także lubię, kiedy coś się dzieje. Chętnie przeczytam ciąg dalszy, jeżeli go tu zamieścisz,a za prolog daję 9-/10 (obniżone za parę potknięć w tekście). Pozdrawiam! :-X

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Moja powieść - prolog
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Czerwiec 2008, 10:30:15 »
Jak wyżej. Jest an dole.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2008, 21:10:27 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Moja powieść - prolog
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Czerwiec 2008, 10:41:53 »
Naprawdę bardzo fajne, nie znalazłem żadnego błędu ortograficznego, a czyta się płynnie, jedyne co mnie wybiło z rytmu to stwierdzenie "dobra, idźmy" ja bym tam napisał "dobra, chodźmy", ale to się nie kwalifikuje na błąd. Ocena to bez wahania 10/10, mam nadzieję że w następnej części będzie trochę więcej akcji. Co do tytułu to może "historia Dante i Kanae" ?

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Moja powieść
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Czerwiec 2008, 10:48:14 »
Tym razem nie sauważyłem żadnych błędów (brawo!), z wyjątkiem niemal niezauważalnego powtórzenia czasownika ,,mieć" na samym końcu. Ale tresć bez zarzutu, fabuła wzorowa - jak wspominałem wcześniej mało akcji, ale mnie to nie przeszkadza - a pismo praktycnie bezbłędne. Tym razem mogę dać z czystym sumieniem 10/10, ponieważ nawet nie ma sensu odejmować punktów za tamto drobne potknięcie. No, może jeszcze jedną wadą twojej pracy jest długość... nim zdążysz się dobrze rozczytać, już się kończy. A szkoda...
Cytuj
Macie jakis pomysł na tytuł?
Tytuł powinieneś był wymyślić zanim zacząłeś pisać, ale mogę ci pomóc w tej sprawie, tylko musiałbyś mi napisać na PW więcej szczegółów i ogólny zarys fabuły (o ile takowe posiadasz, rzecz jasna), bo tylko mając przed oczami jasny obraz tego, co się będzie działo, można nadać opowiadaniu sensowny tytuł.

Offline Rohgard

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • W okopach nie ma niewierzących...
Odp: Czarne Słońce
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Czerwiec 2008, 17:31:04 »
Czyli teraz ja :)

 Z tego co zauważyłem piszesz ciekawie i z sensem. Dokładnie wiesz, co chcesz przekazać czytelnikowi i robisz to z perfekcją. Opowiedziana historia jest ciekawa i spójna.  Błędów ortograficznych i stylistycznych się nie doszukałem. W przeciwieństwie do oceniającego poprzednika nie zauważyłem w.w. powtórzenia. Co do długości... mam nadzieję, że będziesz kontynuował historię Kanae, Dantego i Falkmara, bo szczerze mówiąc zdążyłem zaprzyjaźnić się z tym opowiadaniem :) 10/10

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Czarne Słońce
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Czerwiec 2008, 09:10:13 »
To samo.
« Ostatnia zmiana: 13 Sierpień 2008, 21:10:50 wysłana przez Nifrenithil »

Offline Doman

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarne Słońce
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Czerwiec 2008, 09:47:00 »
A więc tak, błędów się nie dopatrzyłem, opowiadanie bardzo ciekawe i pomysłowe, akcja się rozkręca co jest bardzo dobre, czyta się mniej płynnie od poprzedniego, ale płynnie :). Czyta się przyjemnie, a opowiadanie wciąga.
Ocena: 10/10, mam nadzieję że będą kolejne części

Offline Airyx

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 362
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • D'hara!
Odp: Czarne Słońce
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:09:51 »
A ja się błędów dopatrzyłem, może nie aż tak rażących, ale jednak błędy są. Głównie literówki, choć jest ich tylko kilka. Poza tym trzy zasadnicze wady twojego opowiadania: po pierwsze za krótkie. Dwa rozdziały, a czyta się je w góra 5 minut. Po drugie: akcja głównie przegadana.  Opowiadanie jest niemal jednym wielkim dialogiem. I po trzecie: zbyt suche. Postaraj się wstawić jakieś barwne opisy, wtedy twoja parca będzie automatycznie ciekawsza i dłuższa. ,,Na środku sali znajdował się kostur. Unosił się w ognistym promieniu." - To zdanie na przykład, mogłoby być o wiele dłuższe, gdybyś dał jakiś dokładniejszy opis tego kostura; jak wyglądał, jego wielkość, kształt, czy kolor. Takich miejsc, które aż się proszą o wypełnienie opisami jest o wiele więcej. Pamiętaj o tym, pisząc kolejne części. A liczę, iż takowe powstaną, ponieważ akcja nabiera tempa i robi się ciekawie. Tak więc za rozdział 3 i 4 daję ocenę 7/10, ponieważ ogólne wrażenie popsuły rzeczy, które wymieniłem powyżej.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Czarne Słońce
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2008, 17:09:51 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top