Autor Wątek: Zasady kulturalnej rozmowy  (Przeczytany 2931 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Zasady kulturalnej rozmowy
« dnia: 19 Maj 2008, 17:22:05 »
Witam! Napisałem, ten i oto krótki poradnik, jak należy rozmawiać przez GG, Skype, tlen i co tasm jeszcze :O. Sorka, ale to - już się robi nudne, jak muszę gadać z jakimś noobem, który nie wie, co ma do mnie napisać. Starałem się nie użyuwać wulgaryzmów :P. Jak znajdziecie - wskazać mi to!  





ZASADY KULTURALNEJ ROZMOWY

1)   Jak zacząć rozmowę.
Po pierwsze, musisz wiedzieć, co chcesz do mnie napisać. Wymagane jest także ?ludzkie?, rozpoczynanie rozmowy. Możesz napisać coś, w stylu ?Dzień dobry?, ?Cześć? (możesz także zrobić dopisek ?jesteś?, co oczywiście nie jest konieczne). (Patrz pkt. 2). Jak nie, to nawet nie zaczynaj ze mną rozmowy. Jak takową rzecz zapomnisz dodać, to podziękuje Ci za rozmowę |nie chętnie będę z tobą rozmawiał?
2)   Szacunek
Część niezwykle ważna, jeśli nie najważniejsza? NIE BÊDÊ prowadził rozmowy, jak co chwilę będą tam padały wulgarne słowa. Za pierwszym razem, ostrzegam, zaś następnym ? dziękuję za rozmowę. Po drugiej stronie, siedzi ÂŻYWA osoba z krwi i kości, która może być pod wyznaniem innej niż Ty religii. Nie możesz obrażać mojej Religi, narzucać mi swoją itd. A już tym bardziej, pisać mi zwrotów grzecznościowych z małej litery. Jak takowo będziesz postępował, to oznacza, ze jesteś bardzo niskiej inteligencji i kultury. DOWIDZENIA!!!
3)   Pisownia
Jak będziesz pisał tak, ze aż ja tego nie będę w stanie zrozumieć, to dowidzenia! Każdy człowiek, wie dobrze, że góra piszę się przez ?ó?. Jak więc, napiszesz mi ?gura?, to wiesz dobrze, za kogo Cię uznam... pisz sobie w Wordzie, jak takowo stawiasz sprawę. Tak samo, z pisaniem na klawiaturze (chodzi tu o szybkość). Wiem ja dobrze, ze nie każdy robi ponad 210 znaków na minutę? Ale, jak będziesz pisał mi ?dwie godziny? jedno słowo, to oczywiście, taka rozmowa nie ma sensu? DOWIDZENIA!
4)   Emotikony i znaczki
Rzecz niezwykle ważna? Każdy, może użyć jednej emotki | jednego wykrzyknika | jednego pytajnika i innych znaków. Jeśli zaś masz zamiar wziąć mnie za ślepego i napisać 100 pytajników, wysłać mi do tego 5 emot obok siebie, to oczywiście? DOWIDZENIA.
5)   Status
Jak jestem na statusie dostępnym, to pisz śmiało! Lecz, jak mam status na ?zaraz wracam?, to nie oznacza to wcale, ze siedzę teraz przed komputerem. Mogłem wyjść się przewietrzyć, mogę się uczyć, mogę pracować, mogę być w WC, mogę wszystko? Masz prawo oczywiście zostawić  JEDNA wiadomość, góra DWA, lecz nie 100, z zamiarem ?a nuż usłyszy i podejdzie?. Tak samo, jak jestem niedostępny|niepołączony, to oczywiście zostaw wiadomość, odczytam ją, gdy tylko będę mógł. JEDNÂĄ? Nie 100? Jak tak masz zamiar zrobić, to oczywiście DOWIDZENIA.
6)   ÂŁańcuszki
BARDZO WAÂŻNA RZECZ. Nie mam czasu, na czytanie głupich łańcuszków o tym, że jakaś dziewczyna była przed GG do 00:00, następnego dnia o tej porze, znaleziono w łóżku jej zakrwawione zwłoki, podobno zrobił to duch itd. itp. etc. Jeśli wyślesz mi tai łańcuszek BEZ mojej zgody, uznam Cię za skończonego kretyna, który wierzy w takie rzeczy? Nie bądźmy nienormalni, nie czytajmy takich rzeczy! Jak masz zamiar wysłać do mnie łańcuszek ? spadaj stąd, najszybciej jak umiesz
7)   Jak już nie wiesz, o czym masz pisać
Jak już nie wiesz, o czym masz pisać i zaczynać rozmowy o pogodzie, mówić mi, że znajomy, kolegi, przyjaciela, kuzyna, matki chrzestnej, twojej mamy, miał jakąś przygodę ? to najlepiej NIC NIE PISZ! Interesuje mnie tylko i wyłącznie wymiana poglądów na konkretny temat. Jeśli masz zamiar pisać 100 wiadomosci, w których zawarte będzie: ?aaa?, ?bbb?, ?ccc?, ?ddd?, albo jeszcze lepiej: ?jknklasdjguisbdauindjaknmf jksdn fjdnfsjk?, to oczywiście ? nawet nie zaczynaj ze mną rozmowy, NIGDY! DOWIDZENIA!
8)   Natrętność i Ciekawość
Jeśli widzisz wiadomość ode mnie: ?Przepraszam, ale jestem zajęty?, to oczywiście nie pytaj mnie się nawet ?a co ciekawego robisz?! Po prostu, jak tak masz się mnie pytać, to znaczy, że nie potrafisz zająć się samym sobą i bierzesz mnie za niańkę, która będzie Cię zabawiała ? DOWIDZENIA!!!
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:43:53 wysłana przez Lord Arthas »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2008, 17:33:14 »
Dzięki takim ludziom jak Lord Arthas odzyskuję wiarę w ludzi, mam nadzieję, że przeczyta to jak najwięcej osób i zastanowi się nad swoim postępowaniem (nie chodzi mi tutaj o użytkowników forum, bo z nimi nie miałem takich problemów), podobny tekst spotkałem na stronie zanimnapiszesz.info, oczywiście nie jestem idealny i zdarza mi się, że zadam kilka razy pytanie, jeżeli nie dostanę konkretnej odpowiedzi, ale staram się pisać na komunikatorze tylko jeżeli mam jakąś ważną sprawę do załatwienia,  to tak poza tematem, a moja ocena wynosi 4/5, bo pomysł jest ściągnięty.
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:34:51 wysłana przez hagen4 »

Forum Tawerny Gothic

Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2008, 17:33:14 »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2008, 17:38:49 »
Cytat: hagen4
Dzięki takim ludziom jak Lord Arthas odzyskuję wiarę w ludzi, mam nadzieję, że przeczyta to jak najwięcej osób i zastanowi się nad swoim postępowaniem (nie chodzi mi tutaj o użytkowników forum, bo z nimi nie miałem takich problemów), podobny tekst spotkałem na stronie zanimnapiszesz.info, oczywiście nie jestem idealny i zdarza mi się, że zadam kilka razy pytanie, jeżeli nie dostanę konkretnej odpowiedzi, ale staram się pisać na komunikatorze tylko jeżeli mam jakąś ważną sprawę do załatwienia,  to tak poza tematem, a moja ocena wynosi 4/5, bo pomysł jest ściągnięty.

Tak, tak... Ale nie do końca. Przeczytałem ja to www.zanimnapiszesz.info i właśnie w tedy, zrodził się ten pomysł. Aczkolwiek, zwróćcie wy uwagę na słownictwo, dodatkowe podpunkty nowe 'wątki' itp. itd. etc. Więc słowo 'ściagnięty', nie za bardzo do tego pasuje (moje zdanko)

Offline Owca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Baaaaaa means nooooo!
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Maj 2008, 17:44:11 »
Cuchnie mi to zmodyfikowaną zrzynką stronki "zanim napiszesz"...

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Maj 2008, 17:45:23 »
Co wciąż nie zmienia faktu, iż aspiracja czerpana była z zanimnapiszesz, to, że dodałeś parę znaczeń, zmieniłeś formę gramatyczną oraz wystukałeś coś od siebie nie czyni tu niczego.

3/5 Za chęć, przynajmniej będzie pseudo zanimnapiszesz na forum ;p
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:46:31 wysłana przez Zhai »

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Maj 2008, 17:47:48 »
Cytat: Owca
Cuchnie mi to zmodyfikowaną zrzynką stronki "zanim napiszesz"...
Cytat: Zhai
Co wciąż nie zmienia faktu, iż aspiracja czerpana była z zanimnapiszesz, to, że dodałeś parę znaczeń, zmieniłeś formę gramatyczną oraz wystukałeś coś od siebie nie czyni tu niczego.

3/5 Za chęć, przynajmniej będzie pseudo zanimnapiszesz na forum ;p

:P

Nie można nazwać tego plaggiatem! Wziąłem ja z tego, tylko kilka podpunktów (nazwy podpunktów, opisy samemu układałem), lecz JA dodałem do tego wiele innych podpunktów, textów, MOJE zdanko 9nie tej osoby, która pisała zanimnapiszesz). więc nie uznaję tego za plagiat, albo zrzynkę...
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:51:35 wysłana przez Lord Arthas »

Offline Owca

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Baaaaaa means nooooo!
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Maj 2008, 17:51:49 »
Cytat: Lord Arthas
Nie można nazwać tego plaggiatem! Wziąłem ja z tego, tylko kilka podpunktów (nazwy podpunktów, opisy samemu układałem), lecz JA dodałem do tego wiele innych podpunktów, textów, MOJe zdanko 9nie tej osoby, która pisała zanimnapiszesz). więc nie uznaję tego za plagiat, albo zrzynkę...
Wiesz, ty sobie możesz patrzeć na to jak chcesz, ale skoro każdy w tym wątku zarzuca ci, to co ja, znaczy, że coś jest nie tak i inwencją twórczą się z pewnością nie popisałeś. Bo po co tworzyć milion tekstów o tym samym skoro jeden główny w zupełności wystarczy? Na tej zasadzie to działa.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2008, 17:56:26 »
Cytat: Owca
Wiesz, ty sobie możesz patrzeć na to jak chcesz, ale skoro każdy w tym wątku zarzuca ci, to co ja, znaczy, że coś jest nie tak i inwencją twórczą się z pewnością nie popisałeś. Bo po co tworzyć milion tekstów o tym samym skoro jeden główny w zupełności wystarczy? Na tej zasadzie to działa.

No na początku, to wiele z moich znajomych, zawracało mi głowę, samymi 'pierdołami' itd. Postanowiłem ułożyć ten "kodeks", przedstawiłem to im i im się to spodobało. No więc, ostatnio wpadłem w tzn. 'wenę' i zacząłem pisać wiersze (umieszczę ja je tutaj już nie bawem, połączone w jeden topic :P:P:P).
Jeśli zaś, uważacie to za tzn. 'plagiat', to poprostu usuńcie temat i będzie spokój...
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 17:57:36 wysłana przez Lord Arthas »

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Maj 2008, 17:57:00 »
Hmmm... poradnik pisania przez GG. No cóż, pomysł, mimo że z tego co czytałem, ściągnięty, jest dobry. Lecz (nie)drogi Lordzie, styl w jakim to napisałaś przeczy całemu artykułowi. Piszesz agresywnie i jakby nie patrzeć chamsko. Taki styl na pewno nie będzie zachęcał potencjalnych ludzi, którzy chcieliby do Ciebie zagadać. Jeśli przeszkadzają Ci zachowania, które opisałeś zwracaj uwagę Twoim znajomym. Uwierz mi ze to działa, wiem z własnego doświadczenia. Choćby wysyłanie łańcuszków. Niegdyś ludzie często wysyłali mi ten syf, więc zwracałem im uwagę i teraz mam spokój. A tak z innej beczki to pisanie wyrazów wielkimi literami, uważane jest za krzyk, a nikt nie lubi jak się na niego krzyczy, więc to kolejny błąd w szerokopojętym stylu pisania. A teraz wybacz, ale będę wredny i drobiazgowy.

Cytuj
A już tym bardziej, pisać mi zwrotów grzecznościowych z małej litery. Jak takowo będziesz postępował, to oznacza, ze jesteś bardzo niskiej inteligencji i kultury.

Cytuj
i zaczynać rozmowy o pogodzie, mówić mi, że znajomy, kolegi, przyjaciela, kuzyna, matki chrzestnej, twojej mamy, miał jakąś przygodę

Winno się napisać z wielkiej litery. Czyżby zarzuty w pierwszego cytatu dotyczyły Ciebie? I jeszcze coś, czemu zamiast cudzysłowu używałeś znaków zapytania? Cóż, zapewne miało to jakiś ukryty cel...

Trochę krytykowałem, więc przyszedł czas na ocenę. Gdyby to był Twój własny pomysł to bym dał 3/5, lecz śmiem twierdzić, ze tak nie jest więc 2/5. Tak, tak... też nad tym ubolewam...

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Maj 2008, 18:02:51 »
Cytat: Dragosani
Hmmm... poradnik pisania przez GG. No cóż, pomysł, mimo że z tego co czytałem, ściągnięty, jest dobry. Lecz (nie)drogi Lordzie, styl w jakim to napisałaś przeczy całemu artykułowi. Piszesz agresywnie i jakby nie patrzeć chamsko. Taki styl na pewno nie będzie zachęcał potencjalnych ludzi, którzy chcieliby do Ciebie zagadać. Jeśli przeszkadzają Ci zachowania, które opisałeś zwracaj uwagę Twoim znajomym. Uwierz mi ze to działa, wiem z własnego doświadczenia. Choćby wysyłanie łańcuszków. Niegdyś ludzie często wysyłali mi ten syf, więc zwracałem im uwagę i teraz mam spokój. A tak z innej beczki to pisanie wyrazów wielkimi literami, uważane jest za krzyk, a nikt nie lubi jak się na niego krzyczy, więc to kolejny błąd w szerokopojętym stylu pisania. A teraz wybacz, ale będę wredny i drobiazgowy.





Winno się napisać z wielkiej litery. Czyżby zarzuty w pierwszego cytatu dotyczyły Ciebie? I jeszcze coś, czemu zamiast cudzysłowu używałeś znaków zapytania? Cóż, zapewne miało to jakiś ukryty cel...

Trochę krytykowałem, więc przyszedł czas na ocenę. Gdyby to był Twój własny pomysł to bym dał 3/5, lecz śmiem twierdzić, ze tak nie jest więc 2/5. Tak, tak... też nad tym ubolewam...

Wiem, wiele postów do tego piszę, więc w razie czego - nie wlapiajcie mi warna, tylko połączcie to !!! :(
Znaki zapytania, to oczywiście cudzysłowy, myślniki i inne znaki. To forum, tak to zamieniło na znaki zapytania, sam nie mam pjęcia dlaczego. Nie wytykajcie mi tego, że niektóre rzeczy brałem z tej i oto stronki (zanimnapiszesz). Jeśli nadal uważacie to za 'plagiat', usuńcie (nie zamknijcie) temat! i będzie spokój

edit:

Cytat: hagen4
Nie zgadzam się z opiniami, iż praca jest całkowicie ściągnięta z zanimnapiszesz.info, Lord wziął z tamtej strony tylko pomysł, wykonanie napisał po swojemu, a co do wykrzykników, to czasem trzeba ich uzyć, bo inaczej do niektórych nie dociera, to co do nich mówisz/piszesz.

chociaż jedna dobra opinia :(
« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2008, 18:08:13 wysłana przez Lord Arthas »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Maj 2008, 18:04:07 »
Nie zgadzam się z opiniami, iż praca jest całkowicie ściągnięta z zanimnapiszesz.info, Lord wziął z tamtej strony tylko pomysł, wykonanie napisał po swojemu, a co do wykrzykników, to czasem trzeba ich uzyć, bo inaczej do niektórych nie dociera, to co do nich mówisz/piszesz.

Forum Tawerny Gothic

Zasady kulturalnej rozmowy
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Maj 2008, 18:04:07 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top