Autor Wątek: Malta  (Przeczytany 4403 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Malta
« dnia: 18 Maj 2008, 20:28:57 »
Ta opowiesc zaczyna się na morzu Srodziemnym gdzie Turcy oblegaja ostatnia fortece Joannitow.

Setki statkow plynely przez morze.Na statkach byla duża czesc armii Tureckiej.Joannici uzbrojeni w szable i muszkiet byli elita oddzialow.Mieli ubrania w czerwone,niebieskie i biale kolory.Mieli wielki czapki na ktorych byl czerwony rubin-znak Sahina Sokola.Byly jednostki piesze uzbrojone w bron palna i pociski wielkosci piesci (dlatego byli w pozniejszych czasach jako artyleria).Kiedy zauwazyli brzeg zaczeli zolnieze wsypywac się na szalupy i tratwy.
Forteca byla zrobiona z grubego muru kamiennego.Byly na nim ustawione wieze i balisty.Wokol niej rozciagalo się mnostwo skal i trochę drzew.W fortecy bylo pare budynkow obronnych i koszary.Za forteca byla mala wioska skad dostarczano drewno,kamien i jedzenie.
Na szczycie jednej ze skal kolo morza stal pewien rycerz patrzacy się w dal na statki.Mial przypasany miecz i byl ubrany w ciezka niebieska zbroje.Nazywal się Morgan Black.
Turcy wtoczyli na lad wielkie bombardy i zaczeli ostrzal.Otaczaly je janczarzy.
Kiedy w fortecy wysypali się rycerze i poszli z gruzem na szczyt skal gdzie stal Morgan podszedl kusznik.
-Panie!1000 janczarow pod wodza Sahina Sokola!
Zanim Morgan odpowiedzial na lad wszedl Sahin ubrany na czerwono i w zwykly stroj Turka.Mial przypasana szable.Zobaczyl Morgana i zwrocil się w tamta strone.
-Era rycerzy się już skonczyla...Radze się wam poddac Morgan!
-Nie tak predko Sokole puki co rycerze potrafia jeszcze kasac!
-Wasz czas się konczy!
Morgan odszedl ze skal do fortecy.Wszedl tam przez tylna brame od wioski i wszedl na mur.Wtedy janczarzy ruszyli do ataku na fortece.Ich szable i muszkiety lsnily w sloncu.Niektorzy zapalali pochodnie rzucajac pod mur i do drzew.
-Wyslac kusznikow!Niech zwiaza walka janczarow!Musimy bronic fortecy za wszelka cene!
Kusznicy ruszyli na mur z kuszami i przed brame z kuszami i mieczami.Zaczeli strzelac i siekac janczarow,ale ci byli bardzo dobrze wyszkoleni.Po godzinie walki pojawili się Husarze i inni kawalerzysci z cepami,tarczami,lukami i szablami.Morgan dostrzegl wsrod nich najemnikow Tatarow.
-Wyslac pikinierow przeciw Tureckiej jezdzie!
Kusznicy strzelali nadal do grup janczarow a pikinerzy z morganem na czele pobiegli w strone kawalerii.Zaczela się walka.Morgan po pol godzinie wezwal tarczownikow na pomoc.Radzili sobie niezle az...
Bombardy.Turcy wniesli 5 takich na lad i zaczeli z nich ostrzal.Z pierwszej salwy Morgan o malo nie oberwal.Reka dal znak zolniezom by się wycofali.Podbiegl do niego kusznik.
-Panie!Nie wytrzymamy bez pomocy!
-Masz racje.Wyslijcie osadnikow na zachodnie wzgorze niech podpala stos sygnalizacyjny!Musimy wezwac Allana.
Tak zrobili.Osadnicy poszli an wzgorze i zaczeli zapalac stos.Sahin to dostrzegl...
-Wyslac okret!
Okret podplynol do brzegu i wysypali się z niego zolnieze idacy do osadnikow.Morgan wyslal tam zolniezy do obrony.Po paru minutach stos zostal zapalony.
-Tam są!-rozlegly się krzyki
Armia husarow jechala miedzy skalami a na przedzia Allan w lsniacej zbroi.
-Kto zapalil stos sygnalizacyjny i wezwal nas z szkolenia?
-Panie,Turcy maja bombardy!
Allan bez slowa ruszyl pedem z husarami tratujac zolniezy i niszczac bombardy.Sahin wsciekly po stracie 2/3 armii odwrocil się i wszeld na szalupe.
-Nie cieszmy się-powiedzial Allan
-Czemu?
-Uratowalismy fortece...Lecz Turcy nadal są-w kopalniach.

C.D.M.N
Ciag dalszy może nastapi.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Malta
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2008, 20:41:21 »
Powiem krótko (o dziwo), brakuje polskich znaków, niektóre zdania są źle skonstruowane, zamiast stawiania armii kropek mógłbyś wykorzystać kilka przecinków, po drugie rycerz joanitów nie mógł się nazywać Morgan Black, ponieważ ci pochodzili z Malty, nigdy nie spotkałem się ze słowem "bombardy", czym one są? zauważyłem kilka błędów interpunkcyjnych i nie pisze się "husarzy", tylko "husaria", moja ocena, to 3/5
« Ostatnia zmiana: 18 Maj 2008, 20:42:16 wysłana przez hagen4 »

Forum Tawerny Gothic

Malta
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Maj 2008, 20:41:21 »

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Malta
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Maj 2008, 20:49:57 »
Wielkie bombardy...To taka ogromna armata Turkow.Pociski z niej mogly leciec na wiele km.
,,o dziwo,, nie mam polskiej klawiatury więc i tym samym znakow polskich.
A Morgan Black mial rodzine w Anglii.

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Malta
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Maj 2008, 20:56:05 »
W takim razie moja ocena idzie o jedno oczko w górę, gdyby interpunkcja była w lepszym stanie i zdania były by lepiej zbudowane (niektóre) to dałbym 10/10

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Malta
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Maj 2008, 17:41:01 »
Kolo , ściągnąłeś wszystko  z Age of Empires i myślisz że będziesz nie wiadomo jak sławny? Nie,nie jest to opowiadnie twoje tylko Ensemble Studios , Stachu King napisał zdanie " Naprawdę myślałeś że nikt na tym forum nie gra w Age of Empires?" na to ty powiedziałeś , że to on tak myśli, Jak nie umiesz własnego opowidnai napisać , to przynajmniej czytaj posty logicznie
to tyle.
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2008, 17:42:27 wysłana przez nukkur »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Malta
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2008, 20:43:34 »
Nie rozumiem tej dyskusji, przecież wielu userów tworzy opowiadania w świcie Gothica i je tutaj zamieszcza i nikt nie robi z tego afery, po drugie opowiadanie jest jego, bo Mroku opisał to swoimi słowami, chociaż mógłby uprzedzić, że jest to motyw z Age of Empires, ale gorzej by było gdyby na końcu opowiadania napisał "Wszelkie prawa zastrzeżone", lecz tego nie zrobił więc wszystko jest ładnie i pieknie.

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Malta
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Maj 2008, 22:42:27 »
To nie jest motyw Serail , on zwalił prawie wszystko z intra do 1 aktu i 1 misji z AOE III , no nie wiem, gdyby napisał , coś takigo , że np.Morgan Black(główny bohater I aktu) zniszczył zródło wieczności (główny wątek) i po tym wszystkim wyruszył w nową przygodę , ale nie! On musiał ściągnąć cały początek i dlatego 1 ba, nawet 0/10

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Malta
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Maj 2008, 21:03:57 »
Cytat: nukkur
To nie jest motyw Serail , on zwalił prawie wszystko z intra do 1 aktu i 1 misji z AOE III , no nie wiem, gdyby napisał , coś takigo , że np.Morgan Black(główny bohater I aktu) zniszczył zródło wieczności (główny wątek) i po tym wszystkim wyruszył w nową przygodę , ale nie! On musiał ściągnąć cały początek i dlatego 1 ba, nawet 0/10


PRZECIEZ CZY W GRZE ODPOWIADAJA?NIE!
TAM można PATRZEC JA TO WSZYSTKO OPISALEM A WY CO?!SAMI PISZECIE O GTOHICU,SCIAGACIE Z NIEGO SLOWA I NAZWY ALBO Z INNYCH RZECZY

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Malta
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Maj 2008, 21:31:55 »
Cytat: Pan Mroku
PRZECIEZ CZY W GRZE ODPOWIADAJA?NIE!
TAM można PATRZEC JA TO WSZYSTKO OPISALEM A WY CO?!SAMI PISZECIE O GTOHICU,SCIAGACIE Z NIEGO SLOWA I NAZWY ALBO Z INNYCH RZECZY
Ale nie wszystko chcąc ,nie chcąc zostało skopiowane tylko niektóre fragmenty(do ogólnej historii) miejsca, i bohaterowie drugoplanowi lub epizodyczni , właśnie to są motywy, natomiast ty zwaliłeś wszystko! Wyszłoby na to samo gdybyś zamiast pisać wstawił link do intra.
Serail , lepiej zrozumiesz o co mi chodzi jeśli wejdziesz na dobrą stronę o AOEII lub na stronkę Ensemble Studios i zobaczysz  filmik z intra do I aktu i I misji i zrozumiesz że wszytko jest takie same jak on tu napisał .... mówię ci userze , Pan Mroku.............lepiej pomyśł sam zanim coś napiszesz a nie ściągaj z gry....... bo psujesz sobie opinie.

Aha, wiem kto coś podobnego napisał  , poszukaj sobie opowiadania "moja książka" to samo tylko że o Gothicu (czyli wszystko odpisane).
Aha i rozwaliłeś mnie tekstem że w grze nie opowiadają normalnie muszę to kolegom powiedzieć ..buahahaha.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 21:33:32 wysłana przez nukkur »

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Malta
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Maj 2008, 21:55:09 »
Cytat: nukkur
Ale nie wszystko chcąc ,nie chcąc zostało skopiowane tylko niektóre fragmenty(do ogólnej historii) miejsca, i bohaterowie drugoplanowi lub epizodyczni , właśnie to są motywy, natomiast ty zwaliłeś wszystko! Wyszłoby na to samo gdybyś zamiast pisać wstawił link do intra.
Serail , lepiej zrozumiesz o co mi chodzi jeśli wejdziesz na dobrą stronę o AOEII lub na stronkę Ensemble Studios i zobaczysz  filmik z intra do I aktu i I misji i zrozumiesz że wszytko jest takie same jak on tu napisał .... mówię ci userze , Pan Mroku.............lepiej pomyśł sam zanim coś napiszesz a nie ściągaj z gry....... bo psujesz sobie opinie.

Aha, wiem kto coś podobnego napisał  , poszukaj sobie opowiadania "moja książka" to samo tylko że o Gothicu (czyli wszystko odpisane).
Aha i rozwaliłeś mnie tekstem że w grze nie opowiadają normalnie muszę to kolegom powiedzieć ..buahahaha.

nowy się pojawil i niby madry
A co?może tam w tym akcie opowiadali jaki teren i kto jak wygladal itp.?
zal.pl
A jak taki madry to sam napisz!!I popatrz na inne tematy i zobaczysz jakie są sciagniete i naucz się regulaminu tez bo TWOJE zdanie nie skasuje tematu bo jest dobrze zalozony i dobra tresc
zal.pl

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Malta
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Maj 2008, 22:03:37 »
0,5/10 Historia ściągnięta z Age of Empires III. Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
   

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Malta
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Maj 2008, 22:07:05 »
Cytat: Foltest
0,5/10 Historia ściągnięta z Age of Empires III. Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu...
   

A może mi powiesz ze wieksozsc tutaj nie jest z Gothica?

POWTARZAM:
AGE OF EMPIRES TO GRA I OPOWIADALEM O NIEJ TAK SAMO JAK WY O GOTHICU
może TO SAMO MIEJSCE I FABULA ALE PRZYNAJMNIEJ JA PODJOLEM się TEGO BY SPROBOWAC NAPISAC coś CO BYLO POKAZANE NA EKRANIE

A CZEMU NIE WIDZE TWOICH OPOWIADAN?TY PO PROSTU JESTES JEDNYM Z TYCH CO ZLE O TOBIE NAPSIZA RAZ TO WSZYSTKO ICH będziesz KRYTYKOWAC
JA NIE PORADZE ZE MNIE DENERWUJESZ PRZYWRACAJAC STARE TEMAT YI GDY MASZ DOWODY WCIAZ UPIERASZ się NA SWOJE

PS:Nie lubie bo taki jest moj brat:P
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 22:08:24 wysłana przez Pan Mroku »

Offline Foltest

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 838
  • Reputacja: 24
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chaos rodzi więcej chaosu.
Malta
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Maj 2008, 22:12:30 »
Ty nie napisałeś opowieści, tylko opisałeś I misję w AeOIII. Inni piszą o Gothic'u, ale tworzą na podstawie tej gry, a nie zrzynają. Taki mądry jesteś ?? Utworze Ci zobaczysz.

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Malta
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Maj 2008, 22:14:40 »
Cytat: Foltest
Ty nie napisałeś opowieści, tylko opisałeś I misję w AeOIII. Inni piszą o Gothic'u, ale tworzą na podstawie tej gry, a nie zrzynają. Taki mądry jesteś ? Utworze Ci zobaczysz.

A widze ze mamy nowego pisarza.
Skoro ,,zrzynalem,, to dlaczego nikt nie skasowal?może dlatego ze można TAK OPOWIADAC JEZELI NAWET TO 1 AKT TO CO?są NAPISY ,,TURCY BYLI UBRANI W...OSADNICY POSZLI...,,
SAM SPROBUJ OPISAC TAKIE coś CO WIDZIALES NA EKRANIE TO ZOBACZYSZ
zal.pl

PS:Tez pisalem o Gothicu popatrz sobie
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 22:15:25 wysłana przez Pan Mroku »

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Malta
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Maj 2008, 22:43:17 »
HM?Koleś to że osadnicy poszli , to jest w głównych celach misji (czyli inaczej jak byś tego nie zrobił to byś misji nie przeszedł) a co do janczarów no cóż , ich strój można było zobaczyć na ekranie tak samo przybycie Alaina czy następne misja ze zniszczeniem magazynów amunicji w jaskiniach , i już mi pisałeś , że jestem taki mądry to żebym sam napisał napisałem i dostałem bardzo dobre oceny , więc teraz do niego z tekstami jedziesz.

A dlaczego żaden moderator nie skasował? Bo nie zajrzał , ot,co.I powiem szczerze że to że jestem nowy nie znaczy że jestem zły , bo ja sobie postów nie nabijam i zamiast pisać w kółko żal.pl to się lepiej ortografii naucz.HAHA , według ciebie trudno jest coś odgapić i napisać , bo według mnie to dość łatwa robota.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2008, 22:48:44 wysłana przez nukkur »

Offline Serail

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Reputacja: -231
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wyczesana opowieść, wodzu
Odp: Malta
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Maj 2008, 16:49:47 »
Wątku nie zamknięto dlatego, że nie narusza on zasad regulaminu, a po drugie nie mówi że żaden mod tu nie zagląda jeśli napisałem dwa posty w tym temacie. Mówię po raz kolejny, opowiadanie może i wziął z jakieś gry, lecz to jego sprawa, co prawda mógłby się wykazać odrobiną inwencji i coś zmienić, ale pozostawiam to sumieniu Mroka.

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Malta
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Czerwiec 2008, 17:06:13 »
wez juz sie nie odzywaj ok?
nie moze byc skopiowany kre***** bo to nie ksiazka AOE!
w grze byl przedstawiony obraz tej bitwy a ja o tym napisalem tylko ja nie robilem graficznie ludzi,terenow tylko to opisalem!

PRZYNAJMNIEJ JA SIE ODWAZYLEM OPISAC COS CO WIDZIELISMY NA EKRANIE!
Ale jak ci to nie pasuje to zajrzyj do innych moich tworczosci

Musisz się liczyć z krytyką, nie wszystkie oceny są pozytywne. Dlatego zachowaj spokój i kulturę, gdyż przy następnym razie otrzymasz już ostrzeżenie. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 08 Czerwiec 2008, 17:23:14 wysłana przez Boba Fett »

Offline nukkur

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: 0
Odp: Malta
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Czerwiec 2008, 22:48:05 »
Oj , jaki odważny bo skopiował , oo co za bohater , normalnie jak on t o przeżył , przegość , wymiata , chyba nikt by nie był na tyle odważny żeby skopiować , kolo przestań się kompromitować , skopiowałeś  i jesteś wielce oburzony nie rozumiejąc , co znaczy słowo własne , przypuszczam , że mieścisz się w prz 8 do 14 lat.

Offline Pan Mroku

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Malta
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Czerwiec 2008, 23:18:24 »
Hahahahhahahahahahahahaha
Z checia bym pogadal jeszcze z takim dzieciakiem dla szkoda czasu!Jezeli nie wiesz ze mozna skopiowac tekst a myslisz ze cos z gry skopiowalem i MOJ PIERWSZY POST TO CO BYLO?wszedłem NA AOE I NACISNOLEM ,,KOPIUJ,,?
zal.pl

Temat zamykam przez dziecięce zachowanie Pana Mroku i obrazę. Gdy napiszesz następny rozdział, wyślij mi PW, dopiero wtedy na nowo otworzę ten topic. - [Boba Fett]
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwiec 2008, 07:00:56 wysłana przez Boba Fett »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Malta
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Czerwiec 2008, 23:18:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top