Autor Wątek: pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)  (Przeczytany 6045 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ALINOE

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« dnia: 19 Luty 2008, 15:28:34 »
witam wszystkich serdecznie
to mój pierwszy post na tym forum

nie będę owijał w bawełnę tylko powiem prosto z mostu, mianowicie mam kilka pytań dotyczących rozwoju postaci odnoszących się zarówno do głównej części gry jak i do dodatku dlatego zamieściłem je na ogólnym forum gry.
na wstępie dodam także, że założyłem sobie ukierunkować postać na jak najlepszego wojownika, w tym przypadku ÂŁowcę Smoków. chciałbym doprowadzić go do poziomu mistrza 105% walki bronią dwuręczną i maksymalna możliwa siła. dlatego korzystając z możliwości skonsultowania się z zaawansowanymi graczami na tym forum postawiłem kilka pytań.

1...odnosi się do Nocy Kruka a konkretniej        wykorzystania/lub nie      tabliczek z których można nauczyć się różnych umiejętności. czy warto jest zuzywać 30 PN na nuczenie się ich odczytywać czy tez za te punkty podwyższyć np. umiejetności walki bronią dwureczna lub podnieść siłe.?
 zakąłdając rozwój postaci do powyzej przedstawionego stanu w momencie gdy zdecyduję się jednak na tabliczki ucze się jednoczesnie np. many lub lucznictwa ktore nie są mi zbytno potrzebne,,,ale tez ucze się zrecznosci,poslugiwania się bronia dwojakiego rodzaju i sily,, ten problem nurtuje mnie już od dawna... i mam nadzieje ze ktos zna odpowiedz na niego.

2...czy warto nauczyc się tworzenia mikstur specjalnych zwiekszajacych sile? ( potrzebne do tego 20 PN ) majac na uwadze to ze ilosc skaldnikow jest ograniczona,, oraz to ze w miare rozwoju postaci i zwiekszania danej umiejetnosci wzrasta ilosc PN potrzebnych do uzyskania kolejnych poziomow/procentow.

3...interesuja mnie lokalizacje wszystkich roslin/mikstur/miejsc w ktorych można zwiekszyc sile bez straty PN we wszystkich krainach , Górniczej Doliny, Jarkendaru, Dworu Irdorath i oczywiscie wyspy Khorinis.

P.S.
wiem ze powyzsze pytania można postawic zarowno w dziale dyskusja jak i problemy zarowno w czesci dotyczacej nocy kruka jak i "zwyklej" ale skoro odnosi się to do calosci gry dlatego umiescilem go tutaj bo poniekad dla mnie to są problemy
przepraszam jezeli wystapil już temat odnoszacy się do zadnych przezemnie tu pytan ale przewertowalem forum w obydwu dziedzinach i nie znalazlem nic takiego,

DZIÊKUJÊ
http://gothic.gram.pl/forum/style_emoticon.../paladin8fl.gif

Offline Medivth

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 158
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2008, 15:53:14 »
Cytuj
witam wszystkich serdecznie
Witam serdecznie!

Cytuj
1...odnosi się do Nocy Kruka a konkretniej wykorzystania/lub nie tabliczek z których można nauczyć się różnych umiejętności. czy warto jest zuzywać 30 PN na nuczenie się ich odczytywać czy tez za te punkty podwyższyć np. umiejetności walki bronią dwureczna lub podnieść siłe.?
zakąłdając rozwój postaci do powyzej przedstawionego stanu w momencie gdy zdecyduję się jednak na tabliczki ucze się jednoczesnie np. many lub lucznictwa ktore nie są mi zbytno potrzebne,,,ale tez ucze się zrecznosci,poslugiwania się bronia dwojakiego rodzaju i sily,, ten problem nurtuje mnie już od dawna... i mam nadzieje ze ktos zna odpowiedz na niego.
W każdym razie ja zawsze się uczyłem odczytywania języka Budowniczych... Można się trochę na nich, na tabliczkach, nauczyć paru, przydatnych rzeczy. To znaczy, chodzi mi o poziom umiejętności władania bronią białą/palną, czy też zwykłymi statystykami. Tak, więc ja bym ci radził się tego nauczyć...

Cytuj
2...czy warto nauczyc się tworzenia mikstur specjalnych zwiekszajacych sile? ( potrzebne do tego 20 PN ) majac na uwadze to ze ilosc skaldnikow jest ograniczona,, oraz to ze w miare rozwoju postaci i zwiekszania danej umiejetnosci wzrasta ilosc PN potrzebnych do uzyskania kolejnych poziomow/procentow.
Choć zawsze zostawałem czeladnikiem u Constantina, jako alchemik, jakoś nigdy nie kręciło mnie tworzenie mikstur. Po prostu najczęściej grałem magiem i to mi pasowało do mojej postaci. Zazwyczaj znajdowałem odpowiednie mikstury, które podniosłyby moje statystyki, to wszystko... Aha, masz rację - tych składników, dzięki którym można stworzyć dana miksturę, ulepszającą statystyki na zawsze, jest mało, bardzo mało...
Cytuj
3...interesuja mnie lokalizacje wszystkich roslin/mikstur/miejsc w ktorych można zwiekszyc sile bez straty PN we wszystkich krainach , Górniczej Doliny, Jarkendaru, Dworu Irdorath i oczywiscie wyspy Khorinis.
Na to ci nie odpowiem, przynajmniej nie teraz...


Pozdrawiam, Medivth

Forum Tawerny Gothic

pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Luty 2008, 15:53:14 »

Offline ALINOE

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Luty 2008, 16:06:31 »
dzieki Medivth
jezyk budowniczych jest niewatpliwie przydatny podaczas gry magiem ktory jednak musi mieć choc trochę "ludzkich" umiejetnosci, ale mnie interesuje tylko i wylacznie ÂŁowca Smoków mozliwie jak najlepiej rozwiniety dlatego chce oszczedzac PN na wyszkolenie tzw. megawojownika.
w kazdym razie skaldnikow jest za mao jak na gre o takim stopniu trudnosci

pozdrowienia

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2008, 17:01:59 »
Cytat: ALINOE
witam wszystkich serdecznie
to mój pierwszy post na tym forum

nie będę owijał w bawełnę tylko powiem prosto z mostu, mianowicie mam kilka pytań dotyczących rozwoju postaci odnoszących się zarówno do głównej części gry jak i do dodatku dlatego zamieściłem je na ogólnym forum gry.
na wstępie dodam także, że założyłem sobie ukierunkować postać na jak najlepszego wojownika, w tym przypadku ÂŁowcę Smoków. chciałbym doprowadzić go do poziomu mistrza 105% walki bronią dwuręczną i maksymalna możliwa siła. dlatego korzystając z możliwości skonsultowania się z zaawansowanymi graczami na tym forum postawiłem kilka pytań.

1...odnosi się do Nocy Kruka a konkretniej        wykorzystania/lub nie      tabliczek z których można nauczyć się różnych umiejętności. czy warto jest zuzywać 30 PN na nuczenie się ich odczytywać czy tez za te punkty podwyższyć np. umiejetności walki bronią dwureczna lub podnieść siłe.?
 zakąłdając rozwój postaci do powyzej przedstawionego stanu w momencie gdy zdecyduję się jednak na tabliczki ucze się jednoczesnie np. many lub lucznictwa ktore nie są mi zbytno potrzebne,,,ale tez ucze się zrecznosci,poslugiwania się bronia dwojakiego rodzaju i sily,, ten problem nurtuje mnie już od dawna... i mam nadzieje ze ktos zna odpowiedz na niego.

2...czy warto nauczyc się tworzenia mikstur specjalnych zwiekszajacych sile? ( potrzebne do tego 20 PN ) majac na uwadze to ze ilosc skaldnikow jest ograniczona,, oraz to ze w miare rozwoju postaci i zwiekszania danej umiejetnosci wzrasta ilosc PN potrzebnych do uzyskania kolejnych poziomow/procentow.

3...interesuja mnie lokalizacje wszystkich roslin/mikstur/miejsc w ktorych można zwiekszyc sile bez straty PN we wszystkich krainach , Górniczej Doliny, Jarkendaru, Dworu Irdorath i oczywiscie wyspy Khorinis.

P.S.
wiem ze powyzsze pytania można postawic zarowno w dziale dyskusja jak i problemy zarowno w czesci dotyczacej nocy kruka jak i "zwyklej" ale skoro odnosi się to do calosci gry dlatego umiescilem go tutaj bo poniekad dla mnie to są problemy
przepraszam jezeli wystapil już temat odnoszacy się do zadnych przezemnie tu pytan ale przewertowalem forum w obydwu dziedzinach i nie znalazlem nic takiego,

DZIÊKUJÊ
[a href=\"http://gothic.gram.pl/forum/style_emoticon.../paladin8fl.gif\" target=\"_blank\"]http://gothic.gram.pl/forum/style_emoticon.../paladin8fl.gif[/a]

1) Opyla się, tych jest mnóstwo...
2) Też się opyla... No, chyba, żę wsztstkie korzenia smocze wyzarłeś, + szczawie królewskie
3) Poszukaj... Niepamiętam takowych rzeczy

Offline DJEndriu

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 59
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Luty 2008, 20:37:21 »
da się tylko do 100 % ^^

Moim skromnym zdaniem możesz się nauczyc warzenia tej miksturki. zawsze to jakies ~5 do 10 miksturek będzie :P
 naucz się jezka budowniczych, (tylko, tyle wystarczy.)
inwestuj dużo w sile, zrecznosc no i walke bronia. nie ładuj w mane i łuki, uzywaj kuszy łowców smoków (oczywiscie jeśli już będziesz mogl ^^) dlatego dopakuj sporo w zrecznosc ;]

Offline Ingmar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2008, 20:57:33 »
1.Czy warto wydawać punkty nauki na język budowniczych?!Cóż to za pytanie?!Oczywiście, że warto kiedy się wie w którym momencie gry je odczytac :P. Zrób tak:

-II rozdział: naucz się wszystkich języków

-odczytaj je dopiero kiedy będziesz miał tak 90-100(siły, zręczności itd.)W przypadku broni to od 60%, albo jak chcesz to od 40%.Zaoszczędzisz w ten sposób wiele pkt. nauki(pamietaj, że już od 90 siły 1 pkt. kosztuje 4 pkt. nauki!)

2.Jeśli chodzi o trwałą miksture to warto się nauczyć, ale tylko jednej, a więc ALBO do siły, ALBO do zręczności(pamiętając o tym, ze mamy ograniczoną ilość składników)

3.Na to pytanie odpowiem, ale musisz trochę poczekać... ;/

  " Niech Innos oświetla ścieżkę po której kroczycie..."  

 


Forum Tawerny Gothic

pytania dotyczace rozwoju postaci (ZAAWANSOWANE)
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Luty 2008, 20:57:33 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top