Autor Wątek: ÂŁączmy się !  (Przeczytany 2013 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Subotai

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
ÂŁączmy się !
« dnia: 18 Luty 2008, 17:53:04 »
No więc chciałbym zagrzać was do boju. Jak wiadomo Gothic 3 był średnią produkcją, a ja postarałem się zebrać wszystkie błędy które według mnie przeszkadzają w grze :

Najgorsze problemy:

-Niezbyt wciągająca fabuła.
-Nie czujemy się (przynajmniej ja ) w krainie ogarniętej wojną ( porównajmy to do V aktu w Wiedźminie ).
-Mały wybór hełmów, tarcz ( niewielki ) i używek.
-Zbyt mały Nordmar, a według mnie jest to najciekawsza kraina.
-Dziwne odbijanie miast ( ty kilkunastu niewolników + ze 2 kolesi z imieniem vs horda wrogów)
-Niezbyt mroczna gra ( dajmy na to Gotha, ona powinna zaskakiwać i straszyć, a wygląda jak zwykła  twierdza, a nie objęta klątwą, stara, pełna tajemnic forteca.)

ÂŚrednie niedociągnięcia :

-Nie za bardzo realny świat, chodzi tu o liczbę kobiet, a mężczyzn w krainie. Dziwi mnie także to jak kilka małych farm może utrzymać dość duże miasto.
-Używki ( alkohol, bagienne ziele ) nie powodują żadnych ciekawych efektów.
-ÂŻadnych dużych bitew, a mogły by takowe się znaleźć ( chociażby Verengad, kilka oblężeń itd. )
-Brak przynależności do jakiejkolwiek profesji.
-Dość łatwo zarabia się pieniądze ( ogólnie poziom gry jest łatwy)
-Dziwne walki. ( np. 5 wilków vs nasz bohater, wilki nie rzucają się watahą tylko idą w „kolejce”.
-Niezbyt wciągające zadania. ( chodzi tu o jakiekolwiek zagadki )

Drobne niedociągnięcia :

-Mamy jeden rodzaj mięsą ( po prostu mięso surowe lub pieczeń, pomijając szynkę i chrząszcza), a według mnie mięso z wilka przez zębacza do jelenia czymś się różni hmm ?
-Moim skromnym zdaniem monety w Varancie, a w Myrtanie powinny się czymś różnić. ( w Nordmarze nie powinno być żadnych monet tylko jak na przykład w Gothic 1 ruda tak tu skóry. )

To prawda PB skiepściło świetną grę, ale my to możemy naprawić za pomocą modu ! Mam nadzieję, że większość problemów z góry dało by się rozwiązać. A więc potrzebuję ekipy, najlepiej jak największej, ludzi którzy chcą naprawić Gothica 3. Czekam na wasze wypowiedzi.

PS : A tak w ogóle do Gothic 3 da się tworzyć mody    ?

PPS:
Cytuj
W związku z coraz to częstszym pojawianiem się nowych wątków dotyczących pomysłów na modyfikację, informuję, że od dnia dzisiejszego (tj. 9 grudzień 2007) wątki tego typu są zabronione.

Prosimy pana administratora, aby tematu nie zamykał, aż do czasu gdy zbiorę ekipe.\
PZDR  
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2008, 20:32:37 wysłana przez Respev »

rafalos890

  • Gość
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2008, 19:06:56 »
Słuchaj! Do listy tych błędów/niedoróbek dodaj:

1. Mała wielkość miast (wiem, że to jeszcze bardziej obciąży silnik gry, ale można zwiększyć miasta na rzecz terenu (tych wszystkich wzgórz, lasów, pól i innych miejsc, bo nikomu nie są potrzebne i tylko trochę potworków można tam znaleźć), można je zwiększyć.

2. Więcej ciekawych zadań (nudne są zadania typu: idź tam, zrób to, przynieś to, z którego nic nie wynika).

3. Jak coś mi się przypomni to ci napiszę.

Pozdrawiam,. Rafalos890.    

Forum Tawerny Gothic

ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2008, 19:06:56 »

Respev

  • Gość
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2008, 20:29:21 »
Cytuj
Więcej ciekawych zadań (nudne są zadania typu: idź tam, zrób to, przynieś to, z którego nic nie wynika).
A niby jakiego jeszcze typu są zadania w innych grach cRPG?

Offline Jardin

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2008, 20:49:19 »
W 100% zgadzam się z Subotai!!
Cytuj
-Niezbyt wciągająca fabuła.
Klimat gry z poprzednich części został perfidnie zarżnięty i pogrzebany  
Cytuj
-Nie czujemy się (przynajmniej ja ) w krainie ogarniętej wojną ( porównajmy to do V aktu w Wiedźminie ).
Myślę że błędem jest porównywanie gothic'a do wiedźmina ... co jak co gothic to gra z przed 2 lat ... a jeżeli chodzi o atmosferę wojny to nie widzę różnicy między gothic'iem 3 a poprzednimi częściami także - kto co lubi ... charakter wojny jest taki sam w całej sadze ... wiesz w co grasz a jeżeli ci się nie podoba to nie graj  
Cytuj
-Mały wybór hełmów, tarcz ( niewielki ) i używek.
hmmm... tu masz racje ...
Cytuj
-Zbyt mały Nordmar, a według mnie jest to najciekawsza kraina.
Ja osobiście przedzierałem się przez nordmar jak "bogaty przez ucho igielne" (o gustach się nie rozmawia).Myślę że wysoki poziom trudności w nordmarze sprawia że kraina jest mała ... poza tym kto chciałby sobie odmrażać tyłek na zadupiu ? Ciekaw jestem jak widzisz większy nordmar ... -- ciągłe przedzieranie się przez góry, watachy wilków i aktywność orkowych ork w nordmarze -- w jeszcze większej dawce - to nie dla mnie  
Cytuj
-Dziwne odbijanie miast ( ty kilkunastu niewolników + ze 2 kolesi z imieniem vs horda wrogów)
wiele ludzi zginęło podczas najazdu orków    a ja nie widze róznicy między zwykłym npc a milczącym botem  - w każdym bądź razie odbijanie miast jeżeli chodzi o towżystwo nie jest takie złe (po prostu nie widzimy walki bo nasi toważysze szybko giną i sami załatwiamy kolejki orków -- #ork# < pac pac > next please #ork# < pac pac > next please
Cytuj
-Niezbyt mroczna gra ( dajmy na to Gotha, ona powinna zaskakiwać i straszyć, a wygląda jak zwykła twierdza, a nie objęta klątwą, stara, pełna tajemnic forteca.)
tak tak .. tu WIELKI MINUS w porównaniu do reszty części z serii tu jest porażka ( kłania się zarżnięty klimat )
Cytuj
-Nie za bardzo realny świat, chodzi tu o liczbę kobiet, a mężczyzn w krainie. Dziwi mnie także to jak kilka małych farm może utrzymać dość duże miasto.
kobitki by się przydały ale tu już przesadzasz ... nie jest tak źle ... poza tym kobiety są bardzo smaczne a po wojnie krajem targa głód :] (patrz niżej \/ )
Cytuj
-Używki ( alkohol, bagienne ziele ) nie powodują żadnych ciekawych efektów.
Myślę że jeszcze wspominasz wiedzmina ... używki raczej się nie przydadzą ... byłby to tylko kolejny smaczek a sprawiłby że gra zostałaby skierowana tylko do starszych graczy  
Cytuj
-ÂŻadnych dużych bitew, a mogły by takowe się znaleźć ( chociażby Verengad, kilka oblężeń itd. )
o atmosferze wojny już mówiłem  
Cytuj
-Brak przynależności do jakiejkolwiek profesji.
ja myślę że to jest plus ... kto chciałby całe życie zapi******* w tej samej robocie ? to tylko urozmaica grę, sprawia że możemy być wszechstronni
Cytuj
-Dość łatwo zarabia się pieniądze ( ogólnie poziom gry jest łatwy)
i tu się zgadzam  -  na co komu 300 grzybków porannej rosy ? a i tak wszyscy chętnie kupują
Cytuj
-Dziwne walki. ( np. 5 wilków vs nasz bohater, wilki nie rzucają się watahą tylko idą w ?kolejce?.
noooo tak te słynne kolejki ... przypominają się stare dobre czasy   -- #ork# < pac pac > next please #ork# < pac pac > next please--
Cytuj
-Niezbyt wciągające zadania. ( chodzi tu o jakiekolwiek zagadki )
A mnie się podoba ... każda gra ma swój charakter
Cytuj
-Mamy jeden rodzaj mięsą ( po prostu mięso surowe lub pieczeń, pomijając szynkę i chrząszcza), a według mnie mięso z wilka przez zębacza do jelenia czymś się różni hmm ?
też fakt .. ale trzeba być optymistą ... patrzeć na świat przez różowe okularki     pomyśl tylko jak dużo masz rodzaii kamieni teleportacyjnych  
Cytuj
-Moim skromnym zdaniem monety w Varancie, a w Myrtanie powinny się czymś różnić. ( w Nordmarze nie powinno być żadnych monet tylko jak na przykład w Gothic 1 ruda tak tu skóry. )
pozostaje tylko marzyć że kolejne części będą tylko lepsze (pozwole sobie zauważyć że na razie tak jest )






OJ ALEM SIÊ ROZPISAÂŁ  -  ALE LEPSZE TO NIÂŻ NABIJANIE POSTÓW
Post był subiektywny
Jestem fanem gothic'a ale jeszcze nie aż tak żeby grę przejść 5 raazy :]




ja nie mam żalu do PB ... jedynie o te bugi ... uważam że gothic 3 to świetna gra i każdy szanujący się fan rpg powinien zachaczyć o dziedzinę crpg i poznać GOTHIC'A 3
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2008, 14:19:52 wysłana przez Jardin »

Offline ÂŻelazko

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Luty 2008, 17:10:34 »
A wogle istnieja jakies mody do Gothica 3?

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Luty 2008, 21:01:33 »
Cytat: zelazko
A wogle istnieja jakies mody do Gothica 3?
Przeczytaj najpierw cały temat zanim coś powiesz. Wyraźnie jest napisane, że modów i narzędzi do modowania Gothic 3 nie ma. Przez te wasze durne pytania jest to teraz temat tabu.


A co do tematu to powiem krótko. Są niedociągnięcia ale głupim postem nic nie zmienisz. Nie ma sensu przeżywac.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2008, 21:12:38 wysłana przez .:AngaR:. »

Offline Subotai

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Luty 2008, 21:57:16 »
Na pewnej stronie o Gothicu ukazały sięody ale adresu nie podam. Zbanujcie mnie pl ^.-

Widać, że mody dość prymitywne, ale ktoś się już za coś bierze.
« Ostatnia zmiana: 19 Luty 2008, 21:58:49 wysłana przez Subotai »

Offline ÂŻelazko

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Luty 2008, 22:23:55 »
Cytat: .:AngaR:.
Przeczytaj najpierw cały temat zanim coś powiesz. Wyraźnie jest napisane, że modów i narzędzi do modowania Gothic 3 nie ma. Przez te wasze durne pytania jest to teraz temat tabu.


A co do tematu to powiem krótko. Są niedociągnięcia ale głupim postem nic nie zmienisz. Nie ma sensu przeżywac.

 To ze narzedzia modyfikacyjne do Gothica 3 nie istnieja to wiem. Jednak mylisz się sadzac ze modyfikacji do gothica 3 nie ma bo wiem o jednej jednak administrator nie pozwala mi na wpisanie tego linku w tym poście pytaj na gg u mnie 3540578. To mala modyfikacja poprawiajac teksury w gothicu. A propo pomyslu zalozyciela tematu to się zgadzam z toba bo sam post nic niezdziala żeby zorganizowac ekipe ludzi tworzacych mody.

Respev

  • Gość
ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Luty 2008, 11:49:13 »
Cytuj
Na pewnej stronie o Gothicu ukazały sięody ale adresu nie podam. Zbanujcie mnie pl ^.-
Na tej stronie wszyscy zasypiają. Ten mod ma 1,5 roku, ukazał się miesiąc po premierze Gothic 3.

Forum Tawerny Gothic

ÂŁączmy się !
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Luty 2008, 11:49:13 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything