Autor Wątek: Kto grał w Spell Force?  (Przeczytany 5508 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KAT

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« dnia: 16 Luty 2008, 22:53:22 »
Kto grał w Spell Force?? Zakon świtu+Oddech Zimy+Cień Feniksa? Fajna stragia połączona z RPG zachęcam do gry. Ewentualne pytania na temat tej gry proszę przesyłać tutaj odpiszę na pewno!

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH ZAREJESTROWANYCH

Offline ÂŁowca dusz

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2008, 08:37:05 »
Ja w to grałem i  niezła gra. A tak w ogóle to beze mnie KAT by tej gry nie miał

Forum Tawerny Gothic

Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2008, 08:37:05 »

Offline MZM

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2008, 12:22:40 »
Grałem, ale jakoś nigdy nie przeszedłem, może w marcu znajdzie się tydzień wolnego czasu.
Bardzo zacna gra. Ktoś wie ile orientacyjnie zajmuje ukończenie gry?

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2008, 00:40:33 »
Cytat: KAT
Kto grał w Spell Force? Zakon świtu+Oddech Zimy+Cień Feniksa? Fajna stragia połączona z RPG zachęcam do gry. Ewentualne pytania na temat tej gry proszę przesyłać tutaj odpiszę na pewno!

Na początek dwa sprostowania. Nie Spell Force tylko SpellForce. Może wydać się idiotyczna ta uwaga, ale to moja pierwsza gra na PC, mam do niej sentyment i uwielbiam ją, oddaję tej grze szacunek a niepoprawne pisanie tytułu trochę mnie razi. Poza tym tak sobie wymyśliła ekipa Phenomic (którą niestety pochłonęło EA).
Po drugie to w ÂŻADNYM wypadku nie jest strategia. Jest to przede wszystkim cRPG z rozbudowanymi elementami strategii w czasie rzeczywistym. Któreś z pism (chyba CDA) określiło tą grę najlepszą hybryda wszech czasów. Priorytetem tu jest rozwój bohatera, a armia ma nm tylko ułatwić pokonanie przeciwnika i zdobycie XP.

O samej grze powiem tylko tyle, że podstawkę ukończyłem jakieś 3 razy, Oddech Zimy raz i mam jeszcze save'a z niedokończonego Cienia Feniksa. Potrafiłem zarywać noce mówiąc sobie "jeszcze tylko jedna mapa". Przerwałem tylko dlatego, że kumpel przyniósł mi Gothic'a (tak starą poczciwą Jedynkę). Na razie jakoś nie mam ochoty do niej wrócić. Może na wakacjach...

Offline Thorus15

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Luty 2008, 10:21:42 »
W świecie Spellforce spędziłem w połowie wakacji. Zakupiłem ją, poniewasz najpierw przeczytałem w Clicku! recenzje (dodali taką małą książeczke) określili ją, jak napisał MadDog chydybrą RPG i RTS wszech czasów. Noi chyba się udało. Zainstalowałem, oczywiście poświęciłem trochę miejsca na moim HDD, gra z dwoma dodatkami zajmowała chyba 4 GB. Weszłem w menu i klkinołem od razu kampania. Przelaciało bardzo ciekawe intro. Stworzyłem swojego herosa i zaczołem grać w samouczek. Zanim kolejne lekcje pojawiały się na ekranie ja już to zdążyłem wcześniej zrobić. Po ukończeniu samouczka wciągnoła mnie fabuła, ten cały Zakon ÂŚwitu i jego rycerze Seturias, Rohen i tajemniczy mroczny mag. Niektóre misje były naprawdę ciekawe i fajne np. W Elonii w której muśeliśmy uratować Elfy. A później gra okazała mieć ten sam zwyczaj typu:
- Buduj bazę
- Wysyłaj jednostki na wroga
- Przez portal i odpoczątku.
Ukończyłem Zakon ÂŚwitu, później zagłebiłem się w dodatek Oddech Zimy. Tu fabuła była naprawdę ciekawa, nie było tu nudnych misji. Po pokonaniu Aryna, weszłem w fabułem Cienia Feniksa. W kampanii tej mogłem wybrać swojego dawnego herosa! Doszłem chyba do momentu oswobodzenia pewnego miasta z rąk nieumarłych i zamaskowanego. Muszę przyznać że w tym dodatku akcja nieźle nabrała tempa. Niestety straciłem seva i nie sądze żebym jeszcze kiedyś do niej wrócił. Ale polecam kupić.

Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Luty 2008, 17:43:02 »
Gra bardzo wciąga. Jest doskonale w niej rozwinięty system RPG. Ja mam 1 część i dwa dodatki (Oddech zimy, Cień Feniksa). Kupiłem ją w biedronce za 10zł. Nie kupił bym jej gdyby nie polecił by mi jej kolega. Nie przeszedłem tej gry, bo jest dość trudna (grałem w nią 2 lat temu. Może teraz lepiej by mi poszło).


Polecam Orcrist
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2008, 17:44:44 wysłana przez Orcrist »

Offline Morgoth145

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Luty 2008, 18:18:53 »
Ja sobie go kupiłem, zainstalowałem ale na opakowaniu i w instrukcji odali zły numer seryjny  

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Luty 2008, 21:41:13 »
Dokładnie miałem to samo co Morgoth. Chciałem w to sobię pograc. Patrzę, że jest w wyborczej więc idę do sklepu i kupuję. Ale seryjny mi też  nie działa. Napisał by ktoś coś o tym z łaski swojej. ^^

Offline Kinra

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Luty 2008, 13:47:26 »
Ja grałem, fajna gierkam ale dodatki są trudne ale je przeszedłem.
 

Offline MZM

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2008, 15:19:37 »
CDKEY? ÂŻaden problem
Tutaj
Dozobaczenia w sieci! :)

Offline Fragenstein

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2008, 17:19:13 »
SpellForce było dołączone w jednym z numerów CDA, no i po przeczytaniu pisma oczywiście chciałem zobaczyć grę. Wciągnęła mnie dość, ale z początku odpychała mnie nieco grafika i problemy z poziomem trudności (chociaż teraz nie wydaje mi się by był wysoki). Spodobało mi się połączenie RTSa i RPGa- w ogóle na początku myślałem, że to RPG i trochę się zdziwiłem jak się okazało że muszę wybudować wioskę itp. ;] Dobra gra, można jeszcze pograć przed wakacjami, polecam.

Offline MZM

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: 0
Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2008, 21:34:44 »
Potrzebuję pomocy :P
Spotkał się ktoś z takim problemem ze po kliknięciu w 'opcje' gra wyłącza się?
W pliku który znajduje się z Save'ami jest napisane mniej więcej tak:
Cytuj
[UTL]: Error reading the config file config.lua. Default values used.
[UTL]: Error reading the config file config.lua. Default values used.
[LUA]: ASSERT2: nil - Syntax Error in 'config.lua' or 'config.lua' does not exist !!!
[CON]: Registering ConDebug.lua debugging functions...
Podeśle mi ktoś plik config.lua z głownego katalogu gry? (spellforce złota edycja pl-extra klasyka)
Najlepiej na sendspace.com i pw me :)
Byłbym wdzięczny za pomoc, bo na moim radku 9600 i amd 1.6 czyli konfiguracji mojego laptopa bez zmian w jakości wyświetlanej grafiki gra się ciężko już pod koniec tutka.
Edit:
Już sobie 'poradziłem' <_<
Hi

You can install the old driver or you can try to live without the option menu.
To live without it you must configure it manually. To do this open the config.lua in notepad and add the following lines (if you dont have them):
Graphic =
{
ShowHitInfo = 3,
AvoidExcessiveFrameBuffering = 0,
VSync = 1,
FlatShades = 1,
EffectLightmap = 1,
EnvironmentMapping = 1,
AdornMode = 3,
ObjectFadeDistance = 100,
ShadowType = 3,
TextureQuality = 3,
Filtering = 1,
ScreenResolution = 2,
}

I will explain these values so that you can adjust them:
Filtering = 1 - 0=bilinear 1=trilinear

TextureQuality = 3 - from 0 (low) up to 4 (very high)

ShadowType = 3 - Detaillevel of the Shadows. From 0 (no shadows) up to 3 (very high)

ObjectFadeDistance = 100 - Look Distance in 3rd person view. From 0 up to 100

AdornMode = 3 - For the number of adornments. From 0 (no adornments) up to 3 (very high)

EnvironmentMapping = 1 - Here you can enable (1) or disable (0) reflections
EffectLightmap = 1 - Here you can enable (1) oder disable (0) Lightmaps

FlatShades = 1 - Here you can enable (1) or disable (0) the phantom of units behind buildings

AvoidExcessiveFrameBuffering = 0 - Here you can enable (1) or disable (0) the avoidance of driver lags

Greetz
Opis by @kubi z EN forum spellforce
« Ostatnia zmiana: 23 Luty 2008, 09:21:36 wysłana przez MZM »

Forum Tawerny Gothic

Kto grał w Spell Force?
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Luty 2008, 21:34:44 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything