Autor Wątek: B E Z I - bohater gry  (Przeczytany 3828 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« dnia: 08 Luty 2008, 15:09:33 »
Szukałem na to jakiegoś wyjaśnienia na forum ale nie znalazłem...
Pisząc ostatnio posta zauważyłęm ciekawostkę, mianowicie nazwanie Bezimiennego skrótowo "B-E-Z-I" zaowocowało w poście słowami "bohater gry" w miejsce "beziego". (tak samo tutaj, dlatego napisałem to w ten sposób). W sumie to bzdura ale czy to jest założona na forum jakaś autokorekta czy coś w tym stylu?
No i właściwie dlaczego, czyżby "B-E-Z-I" było jakieś nieodpowiednie?

EDIT: Aha jak widzę w nazwie tematu też to działa...
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2008, 15:30:25 wysłana przez Gal Anonim »

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2008, 16:11:59 »
Jeżeli uważnie grałeś w Gothic'a nazywanie głównego bohatera "bezim" jest nieodpowiednie ponieważ nasz bohater nie ma do stu anielki imienia. Wielu graczy tego nie rozumie i pomimo licznych uwag dalej nazywa swojego idola "bezim" ...


Forum Tawerny Gothic

B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Luty 2008, 16:11:59 »

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Luty 2008, 16:51:10 »
Cytuj
Jeżeli uważnie grałeś w Gothic'a nazywanie głównego bohatera "bezim" jest nieodpowiednie ponieważ nasz bohater nie ma do stu anielki imienia.

Bohater nie ma imienia i dlatego nazywa się go Bezimiennym, a B-E-Z-I to właśnie skrót od Bezimienny, co oznacza właśnie tyle że jest bez imienia...

Cytuj
Wielu graczy tego nie rozumie i pomimo licznych uwag dalej nazywa swojego idola "bezim" ...

Po pierwsze, jak wyżej. Po drugie: jeżeli o nim toczy się dyskusja na forum to jakoś trzeba go nazywać. Przyjęło się że nazywamy go Bezimiennym, jest to dla niego takie imię które mówi właśnie że nie ma imienia, ale żeby nie pisać ciągle BEZIMIENNY skraca się do B-E-Z-I.
Doskonale wiem że bohater nie ma imienia, ale widzę że nazywanie go Bezimiennym nie jest filtrowane, a B-E-Z-I i Bezimienny to właściwie to samo... jak Władek i Władysław

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Luty 2008, 16:56:09 »
Cytuj
Po pierwsze, jak wyżej. Po drugie: jeżeli o nim toczy się dyskusja na forum to jakoś trzeba go nazywać. Przyjęło się że nazywamy go Bezimiennym, jest to dla niego takie imię które mówi właśnie że nie ma imienia, ale żeby nie pisać ciągle BEZIMIENNY skraca się do B-E-Z-I.
Doskonale wiem że bohater nie ma imienia, ale widzę że nazywanie go Bezimiennym nie jest filtrowane, a B-E-Z-I i Bezimienny to właściwie to samo... jak Władek i Władysław

No dobra skoro wiesz o co chodzi, po co więc cały temat? -,-

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Luty 2008, 17:51:24 »
Zastanawiam się po prostu dlaczego   B E Z I   jest zamieniany na "bohater gry"
Tym bardziej że już  BEZIMIENNY  nie jest na nic zamieniany...

Respev

  • Gość
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2008, 18:04:50 »
Czy w tym kraju ktoś ma dobrze w główce ułożone? Czy słowo "B e z i" jest poprawne gramatycznie? Zrobiłem taką cenzurę, bo taki kaprys mam. Zdrobniajmy wszystko. Na Xardasa mówcie Xardi, na Hagena - Hagi, na Onara - Oni.

Offline Gal Anonim

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Luty 2008, 19:50:36 »
Onar, Xardas, Hagen, to wszystko są znacznie prostsze i krótsze słowa od "Bezimienny". Dlatego się go skraca do "B e z i" zamiast za każdym razem stukać  B E Z I M I E N N Y. To w końcu jest forum internetowe a nie pismo oficjalne.

Offline rdr.

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 229
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Luty 2008, 14:36:02 »
Moim zdaniem Respev wprowadził tę cenzurę, gdyż czytając posty zawierające legendarnego "b-e-z-i-e-g-o" ma się wrażenie, że rozmawia się z kimś, kto liczy sobie mniej lat niż 13 i gra Gothic za bardzo go pochłonęła.  
« Ostatnia zmiana: 13 Luty 2008, 15:53:35 wysłana przez Respev »

Offline kolek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Luty 2008, 12:22:10 »
Cytat: Crisis
A co? Za długie? Palce bolą? Nie możesz sobie pozwolić na stratę sekundy czy dwóch, bo przecież tak wiele rzeczy można w tym czasie zrobić, tak?

Tak ,tak palce bolą.  Fakt można napisać "Bezimienny" raz czy dwa, jednak jak już piszesz dłuższego posta to już może znużyć i używanie wiele razy słowa bezimienny jest męczące. I z tych sekundy dwóch robi się trzydzieści , w ciągu których można dojść do lodówki (żart ;). Poza tym forum to nie sprawdzian z języka polskiego, tylko w miarę luźna rozmowa. Nie mówię , że mają tu być zwroty w stylu " Jołłłł" , tylko mam wrażenie , że takie przeglądanie postów w poszukiwaniu słowa (lub zwrotu) "b e z i" i z krzykiem triumfalnym "A tu Cię mam!" wlepiać upomnienie słowne. A przy okazji - ludzie jak coś piszecie to przeczytajcie to jeszcze raz. To nie zajmuje długo , a możecie wyłapać proste błędy. Ja tak robię i jak widać żyję.

Kolek
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2008, 12:23:21 wysłana przez kolek »

Offline Randall

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: 0
B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2008, 23:15:46 »
Zgadzam śię z poprzednikami B E Z I to nie jest skrót od bezimiennego bo moim zdaniem B E Z I brzmi jak imię

Forum Tawerny Gothic

B E Z I - bohater gry
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2008, 23:15:46 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything