Autor Wątek: Pomocy  (Przeczytany 3028 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hiena

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: 0
Pomocy
« dnia: 29 Styczeń 2008, 20:00:30 »
może mi to ktoś przetłumaczyć? potrzebuję na jutro jako wypowiedź ustną:


Moja Babcia ma na imię Janina Bugaj, jest bardzo dobra i gotuje dla wszystkich, zawsze gdy do niej przychodzę ma pełną lodówkę i nie ma co narzekać. Zawsze gdy jest kłopot finansowy babcia pomorze i przeważnie ja nie muszę oddawać. Babcia daje dobre prezenty i kocha wszystkich swoich wnuczków i córki. Janina jest strasznie uległa i łatwo ją do czegoś przekonać, ale potrafi być uparta.
Bywa sympatyczna, dobra, miłosierna, ciekawa i wspaniałomyślna.
Wszystkich traktuje po równo i się wszystkim dzieli.
Kocham babcię i nigdy nie przestanę.


Tłumacz elektroniczny internetowy mi przetłumaczył tak ale wiadomo że tłumaczy tylko słowa i słabo działa gramatyka w takich sprawach:

My grandmother has cluster of sprouting trees on name Janina, there is very good < goods (right) > and it cooks for all, always when I come has for she (it) full cooler and has not to complain that. Always when inconvenience is financial grandmother pomerania and I must not return I principally. Grandmother gives good presentations (presents) and it loves all wnuczków and daughters. Yanina is awfully compliant and convict her (it) for something simply (easy), but there to to be insistent (tenacious) be able. Appealing takes place, good < goods (right) >, charitable, curious and wspaniałomyślna. It treats all for (after) equally and it divides all. I love grandmother and never I will stop.

Bardzo proszę o pomoc!

P.S. Właśnie koledzy z the modders mi pomogli, ale jeśli ktoś mi przetłumaczy jeszcze  stąd to się nie obraże... bo trzeba mieć wiele wersji.

P.S.2 mam przetłumaczony tylko fragmęt wiec prosiłbym o więcej... mam tyle:
My grandmother name is Janina and her surname is Bugaj. she is very good and cooks for all. always when I come to her, ||||she have the full refrigerator and does not have what to complain(tu nie jestem pewien.||||
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2008, 20:33:18 wysłana przez hiena »

Offline Aeskel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: 0
Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2008, 22:12:27 »
My grandmother's name is Janina Bugaj, she is very good and cooks for everybody. Every time I come to her, she has a full refrigerator, and there is nothing to complain about. Always when there is a financial problem, she will gladly help, mostly with wanting nothing in return. My grandmother always gives nice presents and she loves all her grandsons and granddaughters. Janina is easily convinced, but sometimes she might be stubborn.
She is sympathetic, interesting and very likable person.
She treats everyone in the same way, and tries to share everything with everybody.
I love my granny, and I will never stop!

Próbowałem trzymać to na poziomie podstawówki/gimnazialnym, chociarz możesz tam znaleść słów, których nie zrozumiesz, więc polecam słownik.

Cytuj
P.S. Mam jedynkę na koniec z angielskiego

Jak można mieć jedynke z angielskiego w podstawówce czy tam w gimnazjum?
« Ostatnia zmiana: 29 Styczeń 2008, 22:38:08 wysłana przez Aeskel »

Forum Tawerny Gothic

Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2008, 22:12:27 »

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2008, 22:24:34 »
Cytuj
She treats everyone the same way


Kolega chyba zjadł IN pomiędzy everyone i the :P Powinno brzmieć" She treats everyone in the same way" :)

Cytuj
Jak można mieć jedynke z angielskiego w podstawówce czy tam w gimnazjum?

To możliwe, znam wielu takich osobników ;d

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2008, 23:10:21 »
Cytuj
To możliwe, znam wielu takich osobników ;d

Widzę, Dairin, że znalazłaś sobie hobby - chodzenie po tematach i mówienie, że znasz kilka takich przypadków ;] (może to mała złośliwość, ale w zasadzie to zauważyłem że ciągle wspominasz o tym, że znalaś kilka podobnych przypadków, blebleble...)

PS: Wiem, wiem, off topic jak cholera!

Offline jureus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: 0
Pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2008, 23:35:38 »
moze znajdziesz w internicie online słownik jezyka angielskiego

Respev

  • Gość
Pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2008, 23:40:55 »
Cytuj
she has a full refrigerator
Lepiej napisać fridge, a nie refrigerator, ponieważ w podstawówce czy gimnazjum nauczyciel może się kapnąć, że coś jest nie tak. Jedno mnie dziwi. Przyniesiesz zadanie napisane na 5, a z angielskiego masz jedynke na koniec półrocza. Jak to wytłumaczysz na lekcji? Natchnienie boskie?
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2008, 10:37:47 wysłana przez Respev »

Offline Altair

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1125
  • Reputacja: 609
  • Płeć: Mężczyzna
  • Bóg ma nas w opiece
Pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Styczeń 2008, 09:31:55 »
Cytat: Respev
Lepiej napisać fridge, a nie refrigerator, ponieważ w podstawówce czy gimnazjum nauczyciel może się kapnąć, że coś jest nie tak. Jedno mnie dziwi. Przyniesiesz zadanie napisane na 5, a z angielskiego masz jedynke na koniec półrocza. Jak to wytłumaczysz na lekcji? Natchnienie boskie?

No niby masz rację, ale nauczycielka najwyżej pomęczy go kto to pisał, on uprze się, że sam, najwyżej spyta o kilka słów, Dej Ji się ich nauczy i będzie piątka   . Zresztą, spytaj Dairin ona na pewno zna kilka takich przypadków  .
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2008, 10:19:40 wysłana przez Respev »

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2008, 18:33:02 »
Cytuj
resztą, spytaj Dairin ona na pewno zna kilka takich przypadków biggrin.gif .

Chciałeś zażartować? <; Znam takich ludzi, bo chodzili ze mną do klasy i razem robiliśmy zadania i pisaliśmy teksty.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2008, 18:37:02 wysłana przez Dairin »

Forum Tawerny Gothic

Pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Styczeń 2008, 18:33:02 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top