Autor Wątek: Paladyni a Najemnicy  (Przeczytany 55277 razy)

Description:

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #80 dnia: 08 Luty 2009, 19:25:13 »
Paladyn typu wilka tez od najemnika by tyle chcial ze wzgledu na to jak sie lubia, chodz kazda ze stron jak zauwazy osobnika drugiej to powinni walczyc :D Ale bezi paladyn by wtedy nie doszedl do Lee wiec szkoda

Offline Hussar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Luty 2009, 23:36:46 »
Evanger, widzę, że przestałeś już poniżać Paladynów. Miło mi z tego powodu. Mimo wszystko panowie, dyskusja nie jest jeszcze zakończona. Rozstrzygnijmy tematowy spór. Zmartwieniem świata Gothic jest Beliar i Orkowie, no chyba że zamykamy się na Khorinis. Kto bardziej przysłuży się w walce przeciw Złu? Paladyni czy najemnicy? Bo Paladyni już wypełniają swoje zadanie. Giną w okropnych męczarniach, by żyć mogli inni. To nadzwyczaj szlachetne, nikt nie zaprzeczy. Przecież nie robią tego dla siebie. Są Paladynami z powołania. Wiecie, póki co rozmawiałem na ten temat wyłącznie na naszym forum, jednak w mojej szkole, rozpoczęła się ta sama dyskusja. Zarzucono mi wtedy, że Paladyni to fanatycy. Stwierdzono jawnie, że są znacznie lepsi od najemników (nie łowców), ale nie są wolni. Moi rozmówcy brali pod uwagę takie rzeczy: Nie mogą pić, palić, spędzać nocy w czerwonej latarni itd. Najemnicy mają wolność wyboru, a w dodatku dorabiają sobie "pilnując" np. farm. A teraz wszyscy wczujmy się w mieszkańców świata Gothic. Wiemy, ża lada dzień Orkowie mogą zawładnąć naszym światem. Komu
zechcemy pomóc. Najemnikom, których musielibyśmy po prostu opłacić, żeby walczyli ze złem? Po pierwsze: 70 % najemników odmóiwło by ze strachu. Orkowie? Demony? OÂŻYWIEÑCY!!! Nie nie to nie dla nas. Szukajcie gdzie indziej. A w tej garstce, która chciałaby walczyć, nikt nie byłby przygotowany. Do walki z Beliarem potrzebny jest Innos. Miecz, z magicznej rudy, wyświęcony przez magów i sama jego siła [Innosa]. Więc chyba raczej poprzemy Paladynów. Wiemy, że żaden z nich nie okaże strachu. ÂŻe jeśli będzie trzeba, to każdy z nich złoży swe życie na ołtarzu odwiecznej walki dobra ze złem. A wśród wszystkich forumowiczów nie ma chojraka, który chciałby służyć Beliarowi, bo to niewola. Paladyni pozwolą żyć nam, prostym ludziom. Może nie pozwolą sprzedawać piwa i chleba, ale ocalą nasze dusze. Trzeba zrozumieć ich powołanie. PALADYNI TO NIE FANATYCY!!! Oni są ludźmi tkniętymi przez Boga. Teraz łatwo nam gdybać i oceniać, ale uwierzcie drodzy koledzy, że gdyby Paladynów zabrakło, nikt i nic nie powstrzymałoby upadku świata, w najniższy krąg mroku. Beliar i jego królestwo, pochłonęłoby wszystko. I cytat smoka ożywieńca, wybrańca Beliara i przywódcy jego poczwar: "Nie spoczniemy, póki ostatnia twierdza praworządności nie obróci się w pył"(...), póki ostatni wyznawca Innosa nie padnie martwy. Nie ma Paladynów, nie ma miłości, szczęścia i dobrobytu. Nie ma ludzi. Nie ma życia.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #81 dnia: 10 Luty 2009, 23:36:46 »

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #82 dnia: 11 Luty 2009, 14:27:01 »
Zostanym tu przy Khorinis i Gothicu II...
Posluchaj:
Nic dziwnego ze jest tak jak mowisz. Paladyni istnieja dluzej, maja czesciowa wladze i prowadza rekrutacje na wielkiej skali. Myslisz ze Najemnicy by nie dali tego wszystkiego ludziom i ze nie mieliby mieczy z rudy? Wystarczy ze by przejeli na chwilce miejsce Paladynow w swiecie politycznym i wojskowym i w krotki mczasie zgromadzili by te same sily i zrobiliby wiele czynow i pomocy.
Tu chodzi o stanowisko, ktore sie pelni. Gdyby Magowie rzadzili Khorinis, tez by pokonali orki, b ymieli tyle ludzi, te czyny itd.
Paladyni dostali szanse od Krola i ja wykorzystali, tak samo jak kazdy by wykorzystal gdyby nim byl.
Oczywiscie Najemnicy moga zgromadzic armie wyszkolonych na nich bandytow, farmerow, mysliwych i probowac przejac wladze ale co to da? Poki nie dostana wolnej reki do dzialania i ''blogoslawienstwa Krola'' beda zawsze na 2 miejscu. Nie, to jest bez sensu. Nie ma znaczenia jaka teraz jest gildia, tylko jaka by byla gdyby miala te same mozliwosci co druga.

MOZLIWOSCI I PRAWO to klucz do tej dysusji

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #83 dnia: 11 Luty 2009, 19:11:21 »
Evanger, widzę, że przestałeś już poniżać Paladynów. Miło mi z tego powodu. Mimo wszystko panowie, dyskusja nie jest jeszcze zakończona. Rozstrzygnijmy tematowy spór. Zmartwieniem świata Gothic jest Beliar i Orkowie, no chyba że zamykamy się na Khorinis. Kto bardziej przysłuży się w walce przeciw Złu? Paladyni czy najemnicy? Bo Paladyni już wypełniają swoje zadanie. Giną w okropnych męczarniach, by żyć mogli inni. To nadzwyczaj szlachetne, nikt nie zaprzeczy. Przecież nie robią tego dla siebie. Są Paladynami z powołania. Wiecie, póki co rozmawiałem na ten temat wyłącznie na naszym forum, jednak w mojej szkole, rozpoczęła się ta sama dyskusja. Zarzucono mi wtedy, że Paladyni to fanatycy. Stwierdzono jawnie, że są znacznie lepsi od najemników (nie łowców), ale nie są wolni. Moi rozmówcy brali pod uwagę takie rzeczy: Nie mogą pić, palić, spędzać nocy w czerwonej latarni itd. Najemnicy mają wolność wyboru, a w dodatku dorabiają sobie "pilnując" np. farm. A teraz wszyscy wczujmy się w mieszkańców świata Gothic. Wiemy, ża lada dzień Orkowie mogą zawładnąć naszym światem. Komu
zechcemy pomóc. Najemnikom, których musielibyśmy po prostu opłacić, żeby walczyli ze złem? Po pierwsze: 70 % najemników odmóiwło by ze strachu. Orkowie? Demony? OÂŻYWIEÑCY!!! Nie nie to nie dla nas. Szukajcie gdzie indziej. A w tej garstce, która chciałaby walczyć, nikt nie byłby przygotowany. Do walki z Beliarem potrzebny jest Innos. Miecz, z magicznej rudy, wyświęcony przez magów i sama jego siła [Innosa]. Więc chyba raczej poprzemy Paladynów. Wiemy, że żaden z nich nie okaże strachu. ÂŻe jeśli będzie trzeba, to każdy z nich złoży swe życie na ołtarzu odwiecznej walki dobra ze złem. A wśród wszystkich forumowiczów nie ma chojraka, który chciałby służyć Beliarowi, bo to niewola. Paladyni pozwolą żyć nam, prostym ludziom. Może nie pozwolą sprzedawać piwa i chleba, ale ocalą nasze dusze. Trzeba zrozumieć ich powołanie. PALADYNI TO NIE FANATYCY!!! Oni są ludźmi tkniętymi przez Boga. Teraz łatwo nam gdybać i oceniać, ale uwierzcie drodzy koledzy, że gdyby Paladynów zabrakło, nikt i nic nie powstrzymałoby upadku świata, w najniższy krąg mroku. Beliar i jego królestwo, pochłonęłoby wszystko. I cytat smoka ożywieńca, wybrańca Beliara i przywódcy jego poczwar: "Nie spoczniemy, póki ostatnia twierdza praworządności nie obróci się w pył"(...), póki ostatni wyznawca Innosa nie padnie martwy. Nie ma Paladynów, nie ma miłości, szczęścia i dobrobytu. Nie ma ludzi. Nie ma życia.
Nie zgodze się z tym.
Zostanym tu przy Khorinis i Gothicu II...
Posluchaj:
Nic dziwnego ze jest tak jak mowisz. Paladyni istnieja dluzej, maja czesciowa wladze i prowadza rekrutacje na wielkiej skali. Myslisz ze Najemnicy by nie dali tego wszystkiego ludziom i ze nie mieliby mieczy z rudy? Wystarczy ze by przejeli na chwilce miejsce Paladynow w swiecie politycznym i wojskowym i w krotki mczasie zgromadzili by te same sily i zrobiliby wiele czynow i pomocy.
Tu chodzi o stanowisko, ktore sie pelni. Gdyby Magowie rzadzili Khorinis, tez by pokonali orki, b ymieli tyle ludzi, te czyny itd.
Paladyni dostali szanse od Krola i ja wykorzystali, tak samo jak kazdy by wykorzystal gdyby nim byl.
Oczywiscie Najemnicy moga zgromadzic armie wyszkolonych na nich bandytow, farmerow, mysliwych i probowac przejac wladze ale co to da? Poki nie dostana wolnej reki do dzialania i ''blogoslawienstwa Krola'' beda zawsze na 2 miejscu. Nie, to jest bez sensu. Nie ma znaczenia jaka teraz jest gildia, tylko jaka by byla gdyby miala te same mozliwosci co druga.

MOZLIWOSCI I PRAWO to klucz do tej dysusji
A z tym tak.Hussar,dam ci przykład.Weżmy,że terroryści atakują miasto w którym mieszkasz.Prezydent wysyła do ciebie super mocno wyszkoloną jednostkę antyterrorystyczną.I nagle dowiadujesz się,że mają po prostu zebrac jakąś broń w jakimś składzie niedaleko miasta a potem wrócą.Nie pomogą ci.I wtedy pojawia się najemnik.Nie bierze tanio,ale jest skuteczny.Dlaczego mówisz,że najemnicy to tchórze.Na pewno nie więksi od paladynów.A poza tym mam do ciebie pytanie czy grałeś w G2 kiedyś najemnikiem?Roghard,masz rację,nie ma co w taki sposób ich porównywac,najemnicy nie mają tylu możliwości co paladyni.A służba Innosowi to nie niewola?Asasyni wierzą w Beliara i dobrze im się powodzi...
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2009, 19:14:01 wysłana przez Mieszko »

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #84 dnia: 11 Luty 2009, 19:46:45 »
Mieszko po kropce albo przecinku robc Spacje ale to szczegol.
Dam inny przyklad tego w jaki sposob ich porownujemy:
Prezydent ma super etlie, komandosi itd. Sluza mu jak pieski i na jego zlecenie pomagaja ludzia, wysylaja zywnosc dla glodujacych czy cos. Mowi sie ze sa super, akzdy chce z nimi byc bo to bohaterzy. A teraz Najemnicy ich zabijaja i okazuje sie ze tylko po to by zajac ich miejsce. Tak samo sluza i to samo robia. Tak samo ludzie chca z nimi byc i dostaja medale.

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #85 dnia: 11 Luty 2009, 21:56:11 »
Mieszko moge zadać ci pytanie związane z ty tematem (potem powiem jak).
Wolisz star obóz czy nowy  co.

A teraz do rozmowy Prezydent wysyła oddział komandosów którzy stacjonują w mieście i w obronie siebie obronią też miasto głód i ubóstwo to nie ich brocha.

A teraz taki kiepsko wyszkolony odział ochrony ci zrobią z 2 razy mniej i tak będą wymuszać wszystko 
od tych których majom służyć

Offline Hussar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #86 dnia: 11 Luty 2009, 22:23:34 »
Mieszko i Roghard. Wiecie, wasze posty o najemnikach nie są przekonujące. Do Ciebie Roghardzie, Wiem na czym polega dramat mieszkańców Khorinis. Modlą się do Innosa, by przeżyć kolejny dzień ze strachu przed Orkami. I wygląda na to, że sam Innos zesłał im swe błogosławieństwo. Przybywają Paladyni, najwięksi wojownicy. Jesteśmy ocaleni, można powiedzieć. Aż tu nagle okazuje się, że Paladyni przybyli, ale po rudę. Nie oznacza to, że nie obchodzą ich problemy Khorinis, ale że po wykonaniu zadania wrócą do Khorinis. I tutaj wszyscy możemy tylko gdybać, bo Paladyni ponoszą klęskę. A jeżeli chodzi o najemników to przeszedłem G II najemnikiem/łowcą smoków. I tu macie przewagę. Nie trzyma mnie żadna przysięga ani ślub. To ja deyduję gdzie jestem i co robię. Paladyni są pozbawieni tego "luksusu". Jednakże, wiele tutaj mówicie: Najemnicy, gdyby połączyli siły z bandytami, farmerami itd. zawładnęli by Khorinis i zaprowadzili tam "porządek". Wszystko wydaje się takie logiczne i tak dobrze zaplanowane. Jednakże, NAJEMNIKOM GROZI ROZÂŁAM! Lee i Sylvio. A poza tym, nawet po śmierci Sylvia, najemnik ma możliwość bijatyki z większością sobie podobnych. Czy to świadczy o jedności? Nie zapominajmy, że najemnicy to ludzie, których nikt nie chce. Dlatego zebrali się w grupę, by zapewnić sobię jakąś siłę. Bez tego nie przetrwaliby. Ledwo wytrzymują ze sobą nawzajem. A co do tchórzostwa. ÂŁowcy Smoków nie są odważni. Oni po prostu nie mają pojęcia z czym przyjdzie im walczyć. Zobaczcie ile zwłok łowców znajdziemy rozrzuconych po Górniczej Dolinie. ÂŻaden z łowców smoków nie widział smoka naprawdę. Przyznają się do tego. A Paladyni? Muszą bronić zamku w GD. Taki jest rozkaz. Jeśli będzie trzeba, zginą. To jest poczucie obowiązku, za które trzeba ich podziwiać. Są skromni i co ich najbardziej różni od najemników, nie pysznią się. A najemnicy? Wśród nich jest wielu, którzy nawet po zapłaceniu im nie wywiązują się ze swojej pracy, wiedząc, że ludzie się ich boją. Paladyni robią to dla Innosa, a Innos jest bogiem ludzi, który chce doprowadzić ich do doskonałości. A wiesz Roghard, porówanie Paladynów do usłuchanych piesków może świadczyć wyłącznie o braku twojej dostatecznej wiedzy o Paladynach. Spoko, o najemnikach wiesz, w końcu ich popierasz. Ale zanim zarzucisz coś Paladynom to poczytaj o nich trochę, albo napisz do mnie PW. Chętnie Ci przytoczę ich historię, ponieważ dla mnie Paladyni są wzorem do naśladowania. Nie piszę na tym forum, by obrażać najemników, ale by pomagać w zrozumieniu misji Paladynów, którym zarzuca się bezczynność. Mówicie, że stoją i nic nie robią. Ach tak. Może gdyby najemnicy nie przestaliby się wciskać pomiędzy nich, a orków, nie było by potrzeby trzymania tak wielkiego garnizonu w mieście. Tu właśnie o to chodzi. Orkowie są póki co w GD. Paladyni muszą siedzieć w Khorinis, bo najemnicy,czytając wasze posty są zdolni do wszystkiego.

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #87 dnia: 12 Luty 2009, 11:35:47 »
Hussar, człowieku, odstaw kompa i gothica bo ci się mózg lasuje. Ty pieprzysz takie pierdoły, jakby to wszystko się działo naprawde. Bronisz palladynów jakby byli prawdziwymi ludźmi a nie NPCami sztucznie stworzonymi i zaprogramowanymi tak aby robili to co sobie ubzdurali ludzie z PB. Moze to niektórym wydać się śmieszne ale dla mnie powinieneś brać jakieś psychotropy i unikać otwartych przestrzeni. Najlepiej by ci było w taki fajnym białym sweterku (fakt, jest troche niewymiarowy, bo ma za długie rekawy, ale to szczegół) i pokoju z materacami na ścianach.
A żeby nie było offtopu to i ja się wypowiem w sprawie Palladynów i Najemników.
Dla was (w głównej mierze te słowa kieruje do Hussara) to w porządku, że paladyni pozwalają okradać farmerów i nic nie robią z  orkami, którzy znaleźli się blisko miasta? dodatkowo dochodzą problemy z bandytami, którzy rabuja farmy i gwałca wszystko co nie ucieknie na drzewo, a najemnicy przynajmniej robią to za co im zapłacą, w końcu jakiś tam honor mają. Nie wiem czy słyszałeś, ale większość najemników (Sylvio i jego paczka) walczyli na południ z orkami.
 Obraza użytkownika. Ja rozumiem ironię i sarkazm, ale nie przesadzajmy.

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #88 dnia: 12 Luty 2009, 14:13:06 »
Mieszko moge zadać ci pytanie związane z ty tematem (potem powiem jak).
Wolisz star obóz czy nowy  co.

A teraz do rozmowy Prezydent wysyła oddział komandosów którzy stacjonują w mieście i w obronie siebie obronią też miasto głód i ubóstwo to nie ich brocha.

A teraz taki kiepsko wyszkolony odział ochrony ci zrobią z 2 razy mniej i tak będą wymuszać wszystko 
od tych których majom służyć

Wole stary:P.Ale w sumie nie mam potem za co go lubic,bo po zawaleniu się starej kopalni dołączam do nowego obozu,bo to daje większe możliwości rozwoju,np.zostanie magiem wody.Ale gdyby nie było tej afery z kopalnią to zostałbym w starym obozie.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2009, 14:24:12 wysłana przez Mieszko »

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #89 dnia: 12 Luty 2009, 14:39:33 »
Pytanie miało podtekst nowy obóz przypomina w dużym stopniu najemników z G2
A stary (tu już w bardzo małej mierze) Paladynów
Hussar, człowieku, odstaw kompa i gothica bo ci się mózg lasuje. Ty pieprzysz takie pierdoły, jakby to wszystko się działo naprawde. Bronisz palladynów jakby byli prawdziwymi ludźmi a nie NPCami sztucznie stworzonymi i zaprogramowanymi tak aby robili to co sobie ubzdurali ludzie z PB. Moze to niektórym wydać się śmieszne ale dla mnie powinieneś brać jakieś psychotropy i unikać otwartych przestrzeni. Najlepiej by ci było w taki fajnym białym sweterku (fakt, jest troche niewymiarowy, bo ma za długie rekawy, ale to szczegół) i pokoju z materacami na ścianach.
A żeby nie było offtopu to i ja się wypowiem w sprawie Palladynów i Najemników.
Dla was (w głównej mierze te słowa kieruje do Hussara) to w porządku, że paladyni pozwalają okradać farmerów i nic nie robią z  orkami, którzy znaleźli się blisko miasta? dodatkowo dochodzą problemy z bandytami, którzy rabuja farmy i gwałca wszystko co nie ucieknie na drzewo, a najemnicy przynajmniej robią to za co im zapłacą, w końcu jakiś tam honor mają. Nie wiem czy słyszałeś, ale większość najemników (Sylvio i jego paczka) walczyli na południ z orkami.

I ty wierzysz że Sylvio i jego paczka walczyli na południ z orkami  ha ha ha chyba że na zachodzie  to już bardziej możliwe :lol:

gwałca wszystko co nie ucieknie na drzewo-a w jakim modzie w gothicu niema ataku gwałceniem  ;)

a najemnicy przynajmniej robią to za co im zapłacą-widziałeś kiedyś najemnika robiącego cokolwiek co?

Offline Grimm

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszystko, co mądre, powiedział już ktoś inny.
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Luty 2009, 16:20:39 »
Cytuj
I ty wierzysz że Sylvio i jego paczka walczyli na południ z orkami  ha ha ha chyba że na zachodzie  to już bardziej możliwe

gwałca wszystko co nie ucieknie na drzewo-a w jakim modzie w gothicu niema ataku gwałceniem 

a najemnicy przynajmniej robią to za co im zapłacą-widziałeś kiedyś najemnika robiącego cokolwiek co?
W Gothicu 2 jak się zapytasz byle jakiego najemnika o Sylvia to ci powie, że walczył z orkami na południu, najlepiej zrobisz jak się o niego Lee zapytasz.
A choćby Bennet cały coś robi.

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Luty 2009, 19:09:59 »

Cytuj
I ty wierzysz że Sylvio i jego paczka walczyli na południ z orkami  ha ha ha chyba że na zachodzie  to już bardziej możliwe

gwałca wszystko co nie ucieknie na drzewo-a w jakim modzie w gothicu niema ataku gwałceniem 

a najemnicy przynajmniej robią to za co im zapłacą-widziałeś kiedyś najemnika robiącego cokolwiek co?
W Gothicu 2 jak się zapytasz byle jakiego najemnika o Sylvia to ci powie, że walczył z orkami na południu, najlepiej zrobisz jak się o niego Lee zapytasz.
A choćby Bennet cały coś robi.

A może pokarzesz mi najemnika (zwykłego) nie kowala który coś robi.


W Gothicu 2 jak się zapytasz byle jakiego najemnika o Sylvia to ci powie, że walczył z orkami na południu, najlepiej zrobisz jak się o niego Lee zapytasz. -a skąd wiesz że nie kłamie co ten jego Bulko nawet walczyć nie umie skąd wiesz że nie są to zwykli bandyci

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Luty 2009, 21:24:54 »
Warto dodać,że kiedy Sylvio zostaje łowcą smoków,to jeden z jego kolegów(w 4 rozdziale,koło przełeczy)coś kręci,i w końcu przyznaje się że był bandytą.Najemnicy jednak tez coś robią,np.strzegą Lee,Cord ćwiczy walkę,a Fester chce zaatakować gniazdo polnych bestii(co prawda pod przymusem).

Offline Vender

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 220
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Gdy jesteś sam nikt cię nie zdradzi...
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Luty 2009, 21:36:41 »
Fester chce zaatakować gniazdo polnych bestii jeżeli mu nie pomożemy nie ruszy tam swojej tłustej d..py  a jak mu pomożemy to nas wykiwa

strzegą Lee -jakby ktoś musiał go strzec on sam jedną rękom pokonał by ze 3 najemników

Cord ćwiczy walkę-Tu prawda Cord jest jednym z lepszych i uczciwszych najemników (Przynajmniej nic od nas nie chce)

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Luty 2009, 21:59:39 »
Rod, Cord, Bennet, Wilk, Lee, Gorn, Torlof, Lares to najemnicy i jakos nie odnioslem wrazenia ze nic nie robia. Ludzie, leczcie sie. Myslicie ze Onar by im placil gdyby nic nie robili? Moze tacy jak Raul, Dar, Bullko, Sylvio to bandyci ale ochraniaja farmy i wkoncu nikt by ich nie trzymal gdyby nic nie robili. Najemnicy potrzebuja sil i przyjmuja najlepszych,b y potem jeszcze ich szkolic. Od Torlofa odrazu dostajemy zadania.

A co Paladyni robia w Khorinis nie liczmy GD?
- Cwicza walke (mniej niz najemnicy)
- Okradaja Matteo z podworka
- Rozdaja piwo przez co 3 karczmy traca zysk
- Pilnuja statku bo bez niego po zgromadzeniu rudy nie powiedza ''No, nareszcie mozemy wynosic sie z tej budy''
A czego nie robia co niby POWINNI robic, co nakazuje rozsadek by robic i czego nie robia, a co wychwalacie ze to jednak robia?
- Zabijaja orki, a nie widzialem nigdy paladyna poza przelecza poza miastem
- Ochraniaja farmerow, a raczej nasylaja na nich straz by ich okradli
- Pilnuja porzadku w miescie, robi to straz i to niezbyt skutecznie, a paladyni mgoa pilnowac portu, skoro tam cwicza obok... Ale gdy spojrza znad miecza na port i otoczajace ich cierpienie, wracaja do cwiczen
- Wydobywaja rude (skoro tacy lepsi od najemnikow w walce i znaja magie, moga przebic sie przez 7 orkow i pojsc do kopalni z posilkami)

Mam dalej wymieniac? Paladyni to gnidy, a najemnicy sa podzieleni. Ci ktorzy sa z nich bandytami, skowncu gina albo zostaja na wyspie jako bandyci porzuceni. A ci co sa dobrzy, maja nagrode w postaci powrotu na kontynent, zlota i mozliwosc ataku na miasto i pomoc ludziom.

Offline Hussar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #95 dnia: 12 Luty 2009, 22:12:42 »
Jak to nie liczmy GD? To właśnie najmocniejszy atut Paladynów. To tak jak bym powiedział nie liczmy Lee. Nonsens. Garstka Paladynów broni się przed przeważającymi siłami orków. No i smoki. Ciekawe jak zachowaliby się najemnicy w tej samej sytuacji.

Offline Roger

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #96 dnia: 13 Luty 2009, 08:27:53 »
Na koniec policzylem GD. Skoro paladyni sa lepsi od najemnikow/lowcow smokow w walce i maja swoje runy to potrafia sie przebic przez 7 orkow do swoich kopaln. To tchorze. Zapasow im brak? Jedzenie wszedzie lezy, tu wystarczy pokonac 2 zwyklych orkow by po nie pojsc. Bronia zamku, aha. Tylko tak mowia ''musimy byc gotowi do walki'' ''musimy byc gotowi na walke ze smokami''. Ciekawe jak zamierzaja z nimi walczyc, skoro nastepne 3/4 ludzi po ataku ucieknie do doliny?

Offline Hussar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #97 dnia: 13 Luty 2009, 08:40:14 »
Ucieka wielu knechtów, ale żaden Paladyn nie ucieka z zamku. Nie pozwala im na to ich misja. Wiesz, chciałbym, żeby przez chwilę zabrakło ich na całej Khorinis. Ciekawe co by się stało...

Offline Azariel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 170
  • Reputacja: -4
  • Płeć: Mężczyzna
  • cudów nie ma, wszystko ściema
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #98 dnia: 13 Luty 2009, 08:45:33 »
Jak to nie liczmy GD? To właśnie najmocniejszy atut Paladynów. To tak jak bym powiedział nie liczmy Lee. Nonsens. Garstka Paladynów broni się przed przeważającymi siłami orków. No i smoki. Ciekawe jak zachowaliby się najemnicy w tej samej sytuacji.
Najemnicy zachowaliby się niegorzej od paladynów.Mówiłeś wcześniej,że zostali tknięci przez boga,że są torturowani( nie wiem skąd ci to przyszło do głowy,nigdy czegoś takiego nie widziałem)wybrańcami.Ty mówisz,JAKBY ONI ÂŻYLI NAPRAWDÊ jaby oni czuli,myśleli.To tylko nic nie znaczący NPC(zresztą jak najemnicy,ale Roghard powyżej powiedział dlaczego są lepszymi kumplami od paladynów).Oni nie istnieją,Hussar.Zrozum to tylko NPC,nic więcej.

Offline Hussar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 2
Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Luty 2009, 11:32:48 »
Mieszko, czyżbyś kontynuował wypowiedź Grimma? Nie podpatruj innych, a poza tym. Rozmawiam tutaj z ludźmi na argumenty. Wiem o Paladynach dużo, bo podoba mi się ich historia i nikt mnie nie będzie z tego rozliczał, a już na pewno nikt nie będzie do mnie pisał w ten sposób. Skoro temat dotyczy różnic między Pal/Naj staram się je jak najlepiej przedstawić, a jeżeli nie potrafisz rozmawiać na forum to z niego nie korzystaj. Poza tym odnosząc się do tego co napisałeś, Paladyni są torturowani w obozach orków w Myrtanie. Kiedy zagrasz w G3 nie będziesz zadawał takich pytań.

Forum Tawerny Gothic

Odp: Paladyni a Najemnicy
« Odpowiedź #99 dnia: 13 Luty 2009, 11:32:48 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top