Autor Wątek: Internetowe Znajomości  (Przeczytany 6685 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yesah

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Internetowe Znajomości
« dnia: 10 Styczeń 2008, 18:38:41 »
Well powinienem zacząć od tego, żeby wyjaśnić pewną różnicę pomiędzy słowem kumpel/znajomy a przyjaciel
Kumpel to może być osoba z którą się fajnie dogadujemy i często rozmawiamy..mamy wspólne tematy i zainteresowania
kontaktujemy się na płaszczyźnie towarzyskiej..raczej nie porusza się bardziej prywatnych spraw
Natomiast przyjaciel to osoba, która jest świetnym rozmówcą i słuchaczem..potrafi doradzić i wesprzeć...Jesteśmy gotów powierzyć jej nasze największe sekrety, potrafimy rozmawiać o intymnej sferze życia

Well musiałam mniej więcej wyjaśnić byście dobrze się zastanowili i nie szafowali bez zastanowienia,
że macie przyjaciół w internecie, kiedy tak na prawdę ich nie macie bo to są tylko kumple. Nie rozpatruje tego czy ktoś szuka ich przez internet czy nie, chodzi mi o normalne najzwyklejsze kontakty

A więc pytanie czy można znaleźć prawdziwą przyjaźń przez internet??

Moim zdaniem jest to możliwe aczkolwiek bardzo trudne i wymaga czegoś więcej od zaangażowanych osób.
myślę, że to jest cholernie ciężkie większość osób to tylko i wyłącznie kumple
od pogadania pośmiania się dla rozrywki i intelektualnej konwersacji lub obrzucania się mięchem itp.
Są osoby, które wykazują większy polot i zainteresowanie ale by uznać kogoś za kumpla trzeba z nim
przeżyć nie jedno. Jest wiele bardzo fajnych osób i kilka nawet bardzo fajnych, i kto wie jeśli kontakt się nie urwie to kiedyś może przerodzić się w Przyjaźń z prawdziwego zdarzenia..ale to pokaże czas. Osobiście wydaje mi się, że to zależy wyłącznie od podejścia osoby...aczkolwiek taka znajomość jest możliwa

a jak wy uważacie??

Offline Onar

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 239
  • Reputacja: -3
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2008, 17:24:25 »
Ciekawy temat.  Więc ja myśle że to zależy od tego, gdzie dana z która koresponduje osoba się znajduje. Jeżeli np. mieszka ona w tym samym mieście, niedaleko mojego domu to raczej jest szansa że zostaniemy przyjaciólmi. Możemy się z nia wtedy spotkać i poznać osobiście i ją bliżej poznać.

Ale jeżeli ja np. mieszkam w Szczecinie, a druga osoba w Krakowie to raczej nie jest możliwe żeby się zaprzyjaźnili. W korespondencji łatwo można skłamać, a osobistych spotkaniach raczej ciężko bo dobrze znamy naszego przyjaciela.

pozdro Onar

Forum Tawerny Gothic

Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Styczeń 2008, 17:24:25 »

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Styczeń 2008, 23:07:02 »
Przyjaciel wirtualny? Oczywiście że tak! No szukać dlaeko nie muszę, taki Kapitan 'Grison' Greg - jego uznaję za przyjaciela, choć to diabeł jakich mało, ja wiem dużo o nim, on wie dużo o mnie, nawet jego fotkę mi było dane zobaczyć xD

No przyjaźń jest oczywiście możliwa, ale wątpię żebym się w ten sposób zakochał - bez bliskości fizycznej tej drugiej osoby to nie ma racji bytu i tyle..

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Styczeń 2008, 21:22:04 »
Internetowe znajomości to ładne ostatnie 4 lata mojego życia, i jest ich naprawdę dość sporo [w sumie mógłbym zacząć ten post zdaniem "Gdyby nie Gothic..."] Jedynym dotychczas i tak już raczej pozostanie prawdziwym przyjacielem jest viqux, który ma konto na tym forum. Mieszka nie daleko. Podobnie jak w przypadku Beli, on wie o mnie wszystko i mi się wydaje że ja wiem o nim ;p. Nie raz  mi pomógł w trudnych sytuacjach i jest na wagę złota. Internet w tej kwestii to naprawdę wspaniała sprawa, nawet jeśli chodzi o wymianę poglądów na dane tematy. Miłość oczywiście nie jest możliwa z osobą zapoznaną z internetu i utrzymywaniu komunikacji jedynie przez tenże internet.
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2008, 21:23:52 wysłana przez Arkhan »

Offline krassus

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • na pochybel!!!
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Styczeń 2008, 21:42:00 »
Dobrze że zaznaczyłeś różnicę między kolegą a przyjacielem. Moim zdaniem kontaktując się TYLKO przez internet itd nie można znaleźć prawdziwego przyjaciela. Kumpla, może i tak ale przyjaciel to nie tylko ktoś z kimś się dobrze gada ale również ten który jest obok gdy jest taka potrzeba.

Offline Baś-ka

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 706
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • No justice, no peace, fuck the police!
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Styczeń 2008, 21:58:01 »
No właśnie...według mnie przyjaźń przez internet jest raczej niemożliwa albo conajmniej bardzo trudna sam mam kumpla który mi powierza tajemnice ale odległość jest raczej duża więc nie wiem czy można by go nazwać przyjacielem . Myślicie że takie kumplowanie się ma sens?

Leviatan

  • Gość
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Styczeń 2008, 22:11:08 »
A ja muszę powiedzieć, że poznałem prawdziwego przyjaciela przez internet. Nie jest on z TG. Zaczęło się od tego, że spodobały mi się jego filmy na youtube, więc pewnego dnia naskrobałem do niego PW na tejże stronie. Potem zaczęliśmy gadać na gg... Gadaliśmy przez całe wakacje, codziennie po jakieś 5 godzin (on też był uzależniony od kompa więc siedział całe dnie). Mogę z nim pogadać o wszystkim... jako jedyna osoba, którą znam nie śmieje się z mojego "innego" charakteru... Cieszę się, że go poznałem. Teraz czasami gadamy przez telefon, a niedługo może i spotkamy się na żywo...

Poznałem też wielu fajnych ludzi (na TG), ale tylko wyżej wymieniony pan jest moim prawdziwym przyjacielem...

Offline Nessa

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 2744
  • Reputacja: 3261
  • Płeć: Kobieta
  • Nuda :(
    • Karta postaci

Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Styczeń 2008, 22:24:26 »
Czy osobę którą tylko znamy przez internet można nazwać przyjacielem ? Według mnie zależy to od tego kim jest dla nas przyjaciel,jak łatwo zaskarbić sobie naszą przyjaźń .
Zanim nazwę kogoś przyjacielem musi minąć pare huraganów ;). Mam paru takich "przyjaciół" , dla mnie są oni jedynie (a może "aż") kumplami. Wiem ,że jak mam doła to mnie pocieszą ,ale przecież nie przyjdą i nie klepną (bardziej możliwe walną ;P) mnie po plecach i nie powiedzą ,że będzie lepiej ? Mogę się z nimi pośmiać i pogadać na poważnie ,ale i tak nie poznam ich do końca.  Jestem może i dziwna lecz nie wyobrażam sobie spotkania z wirualnym przyajcielem.
 Znam parę osób osobiście lecz tak naprawdę poznałam ich właśnie przez neta (wiem jestem hipokrytką xP). Są to ludzie którym ufam.Dziwne ? Racja, sama sobie zaprzeczam. Może ufam im bardziej ,bo wiem jak wyglądają,znam ich dane osobowe (jak mnie oszukają/zdradzą to będę mogła ich znaleźć xD) lub wzbudzili moje zaufanie ,a ja się na nich nie zawiodłam ?

"Nie skarby są przyjaciółmi, ale przyjaciel skarbem"
Epiktet z Hierapolis

                                                                   ÂŻegnam i dobranoc xD

Offline Szarleǰ

  • Krwawe Kruki
  • ***
  • Wiadomości: 2553
  • Reputacja: 3462
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2008, 01:32:33 »
Hmm... Mi się nie zdarzyło spotkać takiego prawdziwego przyjaciela, choć kilka osób jest moimi świetnymi kumplami, z którymi do dziś utrzymuje kontakt i to trwa już chyba 2 rok, lub dłużej. Są to tacy ludzie jak Riddle czy Trivet, właściwie to głównie oni. Nie wiem czy myślą o mnie to co ja (Riddle wydaje mi się że tak, nie wiem jak Trivet, bo z nim raczej nie często się kontaktuje ostatnio, a wielka szkoda bo to człowiek jakiego "ze świecą szukać", a podejrzewam że i tak by było ciężko znaleźć. Uważam go za mojego na prawde dobrego kumpla i zdania o nim nie zmienie). To samo tyczy się Riddla, moge z nim porozmawiać kiedy tylko chce, i o czym tylko chce, pod warunkiem że jest online :]. Poznałem nawet troche jego siostre, on troche moją, znam jego mały sekrecik, o którym wspominał nie będę bo by się mógł zdenerwować. Przyjaciela jednak nie udało mi się spotkać. Nawet w realnym świecie udało mi się spotkać tylko 1, a żeby się Altair nie obraził, to może i 2, bo jego też uważam za świetnego kumpla. O dobrych znajomych nie trudno, mam w internecie wielu, aż ciężko byłoby nicki wymieniać, można by żartobliwie rzec, że szybciej by było powiedzieć jakich nie mam, ale tego jednak nie powiem bo by lekko mijało się z prawdą.

Reasumując, uważam że możliwym jest spotkać prawdziwego przyjaciela w internecie, ale ja uważam, że to nie to samo co w rl, że tak powiem. A o dobrych kumpli, jak już wspomniałem nie trudno, ale jednak takich kumpli o jakich mówiłem na początku posta - już ciężej.

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Luty 2008, 21:16:43 »
Wg mnie przyjaźń jest jak najbardziej możliwa. Sam tak jak moi poprzednicy mam kilku bardzo dobrych znajomych, przyjaciół(?) z którymi utrzymuję doskonały kontakt. Jedną z takich osób jest np Moderator kilku for z ogame.pl, z którym znam się jakieś 5 lat. < mówię o nim dlatego, że to jedyna osoba w miarę " medialna ", z którą zamienić kilka zdań jest proste > Mamy bardzo wiele wspólnych zainteresowań, o których rozmawiamy na Skype z użyciem rozmowy głosowej. To taki odpowiednik Grega dla Beli, a każdy uczestniczący w życiu forum wie, jakie stosunki łączą obu panów. Arkhan wspomniał o miłości - żeby kogoś pokochać trzeba czuć jak pachnie, jak się porusza i zachowuję, nie wyobrażam sobie miłości przez internet.
« Ostatnia zmiana: 20 Luty 2008, 21:20:11 wysłana przez Dies Irae Vae Victis »

Offline Ponurak

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1408
  • Reputacja: 1170
  • Płeć: Mężczyzna
  • Podaj sobie...
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Luty 2008, 21:35:59 »
Cytat: Bela
nawet jego fotkę mi było dane zobaczyć xD
Ty "erosomanie" jeden ty xD

No wsumie to jest możliwe. Mam kilku przyjaciół których poznałem przez neta. Chociarz bardzo trudno jest ze mną gadac i jestem master'em w upierdliwości ^^. (Y-F-K może potwierdzic xD)

Offline Inkwizytor

  • NPC
  • ***
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Maj 2008, 00:45:39 »
wszyscy wy drodzy przyjaciele spotkaliście w internecie normalnych sympatycznych ludzi, ale nie zapominajcie że (przynajmniej na początku takiej znajomosci)trzeba zwrucic uwagę na to czy na pewno rozmawiacie z miłą kolerzanką bądz kolegą,bowiem można (niestety)trafić też na jakiegoś obleśnego, brudnego starszego pana który czaii się za swoim monitorem i po np. kilku dniach rozmowy na gg może zaproponować spotkanie, i teraz mogą ale nie muszą pojawić się jakieś wątliwości to czy spotkać się z taką osobą, olać sprawe i jakoś wykrencacić się od spotkania i zakończyć znajomość bądz też (bardziej dyrastyczne posunięcie)zawadomić policje o swoich podejzeniach??kończąc moją myśl nie wolno nam zapominać że w internećie czają się  niebezpieczenśtwa o których nie wolno nam zapominać  

ps.żeby nie było niedomówień nie pisze tego posta żeby ostrzec was przed jakimiś moimi nieprzyjemnymi doświadczeniami.  acha chciałem jeszcze wzmienić że to mój pierwszy post na tym forum

Offline Patty

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 7406
  • Reputacja: 7093
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wszechwiedzy nie mam, lecz wiem różne rzeczy
    • Karta postaci

Odp: Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Czerwiec 2008, 21:56:23 »
Po co to piszesz? Przecież każdy to wie, a bardzo trudno znaleźć pedofila (tak, nie oszukujmy się) w sieci. Zdecydowana większość userów to normalni ludzie. Nie tacy starsi panowie, o których pisałeś. Przeczytałem twój post i napisałeś, że nie ostrzegasz nas. Ale jakoś mi nie pasuje takie zakończenie. Piszesz to , co mogłeś usłyszeć w telewizji lub przeczytałeś w necie, a teraz straszysz nas.
Ale wracając do tematu, rozpisałem się za bardzo. Nie mam żadnych przyjaciół w necie. Tylko kumple, z którymi piszę na gg. Ale nic poza tym. A do twojego pytania, Yesah, to bardzo trudno znaleźć przyjaciela z neta.

Offline Robben

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Reputacja: 97
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Czerwiec 2008, 19:28:16 »
Znajomości przez neta tak? Ja mam tylko kumpli, z którymi piszę na GG i niemam żadnych nieznajomych. Pisać z kimś kogo się niezna, jest trochę głupim pomysłem, bo niewiadomo czy dana osoba pisze prawdę, czy też nie :P. Chyba że ja znam osobę, która mnie niezna lub niema mojego GG - wtedy robię sobie jaja, ale zaraz potym przyznaję się kim jestem. Sczerze to niewiem, czy można znaleźdz przyjaciela przez internet ale sądzę jednak, że są na to spore szanse, choć zależy na kogo się trafi.

Offline Grison

  • Weteran
  • ****
  • Wiadomości: 6623
  • Reputacja: 2319
  • Płeć: Kobieta
  • Grisq. :*
    • Karta postaci

Odp: Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Czerwiec 2008, 20:20:36 »
Rozmowa przez komunikator, cóż bardzo cenię sobie właśnie taką formę nawiązywania kontaktu. Czy to Tlen czy to Skype. Na TG, a dalej na komunikatorze poznałem sporo osób. Niektórzy to spoko ludzie, a o niektórych to nie warto wspominać. Trudno jest mi powiedzieć, którzy z nich są przyjaciółmi, a którzy kumplami, gdyż to po prostu trudno ocenić. Mimo to mogę na dzień dzisiejszy powiedzieć, że pana Belę uważam za przyjaciela. Dobrze sie rozumiemy, nasze móżdżki maja podobne taktowanie pamięci operacyjnej, a oczka odczytują podobne damskie kształty ^^. Jak już Beluś napisał sporo o sobie wiemy i zawsze można o czymś pogadać, poradzić sie etc. Do grona kumpli, którzy mają wszelakie predyspozycje do zostania przyjaciółmi zaliczają się z pewnością Enzo, Chabacik, Trivet i Kozłow. Owych panów również bardzo lubię i sądzę, że się dosyć dobrze dogadujemy.

Cytuj
trzeba zwrucic uwagę na to czy na pewno rozmawiacie z miłą kolerzanką bądz kolegą,bowiem można (niestety)trafić też na jakiegoś obleśnego, brudnego starszego pana który czaii się za swoim monitorem i po np. kilku dniach rozmowy na gg może zaproponować spotkanie, i teraz mogą ale nie muszą pojawić się jakieś wątliwości to czy spotkać się z taką osobą, 

Cholera, zdemaskowałeś mnie. A myślałem, że zmienne IP zapewni mi incognito. Tak naprawdę to mam na imię Eugeniusz, mam 45 lat, jestem uzależniony od taniego piwa i kiełbasy giętej. Do tego lubię całymi dniami komunikować sie z 13 letnimi dziewicami. Niekoniecznie muszą to być dziewczęta, bo chłopców również bardzo lubię. Szczególnie takich pulpecików co to całymi dniami przed kompem siedzią i rosną w szerz. Lubię również oglądać Rozmowy w Toku, zaś szczególnie interesują mnie odcinki o patologiach rodzinnych.  Przypominają mi ojczyste strony.

A tak na serio to chyba opisałeś mój ulubiony spot reklamowy, który jakiś czas temu w TV bytował.
"- Cześć jestem Wojtek, taż mam 12 lat." - J love this shit.

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Odp: Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Czerwiec 2008, 22:14:32 »
Internetowe znajomości, to zależy, w jakim sensie. Jeśli chodzi o takie 'wyrywanie' dziewczyn|chłopaków przez neta, to już chyba lepszym rozwiązaniem, było by chyba biuro matrymonialne. Jeśli zaś chodzi o rozmowę z fajnymi ludźmi, to oczywiśnie, nie mam nic przeciwko. Sam osobiście, to jako takich 'znajomych', traktuję: Grisona, Enza, Bobe Fett'a, Crisisa [Babkę Kiepską :P], Walara, IsentoR, Bele, Goriona, Seraila, Lorda Sado. jak kogoś pominąłem, to oczywiście z góry przepraszam :(. Kolejność, jest oczywiście w stopniu przypadkowym :).

Krótkie wyjaśnienie:
Grison - bardzo często z nim gadam. Jest bardzo zabawny, oraz sensowny.
Enzo Ferrari - bardzo fajny gość. Co pewien czas, sobie gadamy i rozmowa przebiega bardzo przyjemnie :)
Boba Fett - zawsze gdy mam jakiś problem, zwracam się do niego. Pomaga on praktycznie w każdej sprawie, dodając przy okazji króciutkie 'rozmowy poboczne', tworząc tym samym fajny nastrój.
Crisis - bardzo fajnie sie z nim gada :) Jest zabawnie, oraz miło :)
Walar - Ogólnie bardzo fajny :]
IsentoR - jak ma nastrój, to gada się z nim fajnie :)
Bela - bardzo fajny jest :] Rozmowa przebiega zabawnie, oraz na temat :)
Gorion - często zabawny, oraz gada na temat, fajny.
Serail - bardzo fajnie sie z nim gada, jest pomocny oraz fajny.
lord Sado - gadam z nim od najdawniej, fajnie się prowadzi rozmowę, czasami nawet śmieszne :)
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2008, 22:15:09 wysłana przez Lord Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Odp: Internetowe Znajomości
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Czerwiec 2008, 22:14:32 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top