Autor Wątek: Prace Domowe To Przestępstwo?  (Przeczytany 20312 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DODO

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 300
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Prace Domowe To Przestępstwo?
« dnia: 20 Grudzień 2007, 14:39:46 »
Osoby które oglądają wiadomości pewnie już wiedzą a te, które jeszcze nie zapoznały się z najnowszymi wieściami zapraszam pod TEN ADRES.

Osobiście nie wiem co o tym myśleć. Z jednej strony jest to komiczne a z drugiej kłopotliwe dla nauczycieli. Jak mają oni wymusić systematyczność skoro obowiązkowe prace domowe okazały się sprzeczne z prawem? Znając obecne społeczeństwo uczniowskie bardzo szybko ta nowina rozniesie się po szkołach i będzie zbiorowy bunt. Ja uważam, że prace domowe są potrzebne jednakże nauczyciele nie mają umiaru z ich zadawaniem. Nie raz siedziałem nad książkami i zeszytami po 5-6 godzin tylko dlatego, że miałem taki komplecik na jutro wykonać:

4 strony z matematyki
wypracowanie na j.Polski
3 strony w ćwiczeniach z chemii
5 zadań z fizyki
referat na geografię

Moim zdaniem nauczyciele zapominają, że jak oni przyjdą do domu to mają spokój (lub nie jeśli sprawdzają prace klasowe bądź kartkówki). Nie przejmują się tym, że ich uczniowie właśnie w tym samym czasie gdy on/ona sączy drinka w knajpie wypruwają sobie flaki aby zrobić zadanie domowe. Wszystko jest potrzebne, ale trzeba zachować jakiś umiar. Nie można całkowicie znieść prac domowych, gdyż wówczas uczniowie przestaną czuć jakikolwiek respekt przed nauczycielami. Co o tym sądzicie?
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2007, 14:41:07 wysłana przez DODO »

Offline Thorbjørn

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 251
  • Reputacja: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • Karta postaci

Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2007, 14:46:05 »
Tak zgadzam się z tobą . Z jednej strony jest to wolność , a z drugiej możemy się przygotować do zajęć .


Bez prac domowych jest dobrze , można więcej przed kompem posiedzieć .   No ale jak będziemy odrabiali prace domowe to się czegoś nauczymy i przygotujemy do np. kartkówek .


Według mnie lepiej , by nie było prac domowych

Forum Tawerny Gothic

Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Grudzień 2007, 14:46:05 »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Grudzień 2007, 14:56:09 »
No niestety nie widziałem tego reportażu w TV i tak samo jak ty nie wiem jak to objąć. Na moim przykładzie wygląda to tak, że nie robie żadnych prac domowych w domu (chodzi głównie o prace domowe z maty) tylko w szkole przed lekcjami, spisze od kogoś lub sam zrobię... Dlaczego, ano dlatego, że mi się to nie opłaca, robimy zadania na lekcji i dają nam do domu po 3 strony z przedmiotów. I teraz jest śmiesznie, jak zrobię prace, choćbym miał najlepiej w klasie, choćbym siedział cały dzień i pół nocy, nad tym, żeby to napisać to ja tak oceny nie dostanę... ważne, że mam, a ile pracy w to włożyłem to u nas w szkole się nie liczy. Za to jeżeli nie będę miał to kosa (1) jak nic... Więc nie wiem po co mam siedzieć przed książkami jak i tak to nie zostanie uszanowane ( mówię tu o macie, bo z polskiego, czy innych przedmiotów pisemnych to sprawdzają xD). Sądzę, że prace domowe muszą być, aby uczeń wiedział, że musi nauczyć się sumienności, wykonywania obowiązków... Sądzę, że prace domowe są potrzebne, bo inaczej nie będziemy wyrabiali sie z tematami i z programem. Takie jest moje zdanie w tej sprawie...

PzDr
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2007, 14:57:53 wysłana przez ..::Gunses::.. »

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Grudzień 2007, 15:04:43 »
Według mnie to jakaś bzdura. Jak można uczyć bez zadawania prac domowych? Owszem prace domowe są uciążliwe, lecz bez nich raczej niemożliwe jest nauczanie, no bo np. trzeba przeczytać lekturę i co? Mamy ją czytać na lekcjach? Przecież to kompletna bzdura. Jeśli mieliby zabraniać zadawać prac domowych to najlepiej by było jakby zabronili tylko tych tzw. dodatkowych. Czyli jakiś plakatów, makiet i takich innych pierdół.

Według mnie pomysł pana rzecznika jest delikatnie mówiąc - niepoważny    


Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2007, 15:05:14 »
Dodo nie przesadzasz może? Ile razy ci się zdarzyło siedzieć po 6 godzin nad przedstawionym komplecikiem? Bo mnie ostatni raz w podstawówce, kiedy skrupulatnie orabiało się najmniejszą zadana pracę domową. W gimnazjum (ciekawe czemu nie dali wywiadu z uczniami technikum..) dużo zadania? Wolne żarty, no chyba że uczęszczasz do szkoły o podniesionych standardach, szkoły prywatnej, w której bulisz ostrą kasę za naukę. Dla mnei bzdet i farmazon. Ostatni raz zadanie w domu robiłem 2 miesiące temu, i to - tu uwaga - Z NUDÓW, bo już żywcem nie miałem co robić. Nauczyciele się nad wami znęcają? Daję dużo do roboty? Ja nie wiem, współczuję wam szkół i nauczycieli bo ja w życiu nie widziałem ostrego zakuwania ani tony zadanie do wykonania na drugi dzień.

Mówisz Dodo że nauczyciel siedzi w domu i bąki zbija kiedy ty zacharowywujesz się na śmierć? To czemu cię widzę cały czas na gadu pod opisami "Gram", "katuję sąsiadów zestawem 5.1" i innymi, które napewno nie świadczą o tym, że się pilnie uczysz.. A nauczyciel, o ile jest dobrym nauczycielem, ma w domu takie rzeczy do zrobienia jak:
- poprawa kartkówek, sprawdzianów
- poprawa zadań - w końcu mają oceniać to co zadali (głównie języki i przedmioty humanistyczne)
- przygotowanie tematu lekcji - myślisz że taki belfer idzie do szkoły i improwizuje? Na historie ci musi przynieść materiały, teksty źródłowe, mapki, na jezyk polski to samo..
- przygotowanie sprawdzianów - moja pani profesor od języka polskiego pisze testy na komputerze, raz się jej wydrukowało z godziną.. W dolnym rogu był adres ścieżki do pliku i godzina 6:12.. Pewnie cierpi na bezsennośc co? A może wyspała sie za dnia?
Myślisz że nauczyciel po całym dniu wykładania materiału, wbijania wiedzy do głowy, użerania się z takimi elementami jak ja nie jest zmęczony? Odpowiem ci, że jest.. O ile oczywiście jest to dobry nauczyciel, a nie jakaś siuśmajtka po studiach, która czyta wam podręcznik i zadaje zadania z ćwiczeń..

Cytuj
najlepiej by było jakby zabronili tylko tych tzw. dodatkowych. Czyli jakiś plakatów, makiet i takich innych pierdół.

Tu chwyciłem LOLa.. Skoro dodatkowe to nikt cię nie zmusi - nei chcesz, nie zgłaszasz się, nie robisz..

Cytuj
Sądzę, że prace domowe są potrzebne, bo inaczej nie będziemy wyrabiali sie z tematami i z programem.
 

Napisz szczeze jak często robisz sumiennie każde zadanie domowe..

Tu jeszcze zamieszczę rozmowę z panem DODO na temat zadań domowych:
Cytuj
15:10:30 DODO: akurat podobny komplecik mam co tydzień
 15:11:07 DODO: musisz mieć jakąś wielką szkołę skoro robisz lekcje z nudów
15:11:17 beluniek: Technikum Ekonomiczne
15:11:33 beluniek: Szkola jest dobra
15:11:44 DODO: to może masz lepszych nauczycieli
15:11:46 beluniek: tylko naucyciele wiedza ze mamy po 18- 21 lat
15:11:54 beluniek: i nikt nie bedzie siedzial nad tym wszystkim..
15:12:01 DODO: taa
15:12:02 beluniek: w gimanzjum zadawali
15:12:06 beluniek: ale nie taki komplet jak tobie
15:12:16 beluniek: tak ze po gora godzince miales reszte popoludnia wolne
15:12:22 beluniek: a i bardzo czesto nie miales nic zadane
15:12:33 beluniek: a podstawowka? jak ktos mi powie ze ciezko bylo to ubije
15:13:02 DODO: u mnie standard to 3 strony z matmy = kartkówa - coś z polskiego do pisania i coś innego (który przedmiot xD)
15:13:32 DODO: ten komplet co Ci dałem akurat mam co tydzień więc wiesz
 15:14:06 DODO: a potem patrzę jak baba z matematyki wrzeszczy na nas bo leżymy na ławkach
15:14:21 DODO: zawsze tak było, jest i będzie
15:14:35 beluniek: przepraszam, gdzie studiujesz?
15:14:39 DODO: osoby, które władają po pewnym czasie wyżej srają niż dupę mają
15:14:58 DODO: ja nie studuiję
15:15:05 beluniek: wiem to ironia byla
15:15:06 DODO: kończę gimnazjum
15:15:10 beluniek: wiem..
15:15:22 beluniek: moze teraz ci tak dokochajali bo kompetencje bedziesz pisal
15:15:47 DODO: mam tak w kółko
15:15:57 DODO: nie ważne czy testy czy nie
15:16:06 DODO: od 2 klasy zadają tyle, że głowa boli
15:16:13 beluniek: ale generalnie zawsze po szkole sie NUDZE< siedze na GG, na tawernie, gram na gitarze, ide na piwo, siedze u kumpeli, lazimy po soiedlu snujac sie bez celu, wsiadamy w auto i jedziemy nad zalew
15:16:16 DODO: choć i tak większości nie robiłem
15:16:20 beluniek: masz pokochajana szkole
15:16:29 beluniek: mi zadaja tyle zadania
15:16:35 beluniek: ze wszystko daje rady odpisac na przerwie
15:16:39 beluniek: a i na przerwie mi czasu zostaje
15:16:53 DODO: lol, jak ja bym chciał mieć tą szkołę
15:17:31 DODO: wczoraj baba z chemii zadała nam 15 stron w ćwiczeniach na przerwę świąteczną bo uznała, że jesteśmy w tyle z materiałem
15:17:34 beluniek: dodam jeszcze ze nie mam ani jednego zagrozenia, ostatnio mialem wywiadowke i mialem tylko 3 jedynki.. jedna za brak zeszytu/notattek, i dwie z rachunkowosci ktorej ni czorta nic nie rozumiem odkad nam sie zmienil nauczyciel na siusiumajtke ktora cytuje podrecznik i nie uczy totalnie nic
15:18:29 DODO: a weź nic mi nie mów o 1 ;/ ja mam w tygodniu min 5 kartkówek
15:18:41 DODO: i jak tu się wszystkiego nauczyć
15:19:07 beluniek: tez mam codziennie jakas kartkowke
15:19:16 beluniek: tylko im wiecej sie uczylem w domu tym gorsze mialem oceny
15:19:26 DODO: xD
15:19:43 beluniek: poczytaj material przed lekcja - zostanie ci troche w glowie, potem logika dopiszesz reszte i tak jade caly czas na 3, 4, 5 ocenach
15:19:59 beluniek: im bardzije szlem na zywiol tym lepsza ocena
15:20:06 DODO: a myślisz, że tak nie robię
15:20:14 DODO: w podstawówce to jeszcze się starałem
15:20:30 DODO: ale gimnazjum olałem bo tak świrują, że głowa boli
15:20:40 beluniek: no to nie wiem w czym masz problem skoro tak robisz.. pewnie tak nei robisz - w ty, twki problem
15:21:03 DODO: robię to co muszę
 15:21:12 beluniek: moge wsadzic te rozmowe do posta?
15:21:20 DODO: tak


Miłego czytania - 1 maruda RP
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2007, 15:25:09 wysłana przez Bela »

Offline Dairin

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 0
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Grudzień 2007, 15:36:50 »
Ja w sumie mogę wypowiedzieć się z jednej i drugiej strony.
Jako uczeń, uważam, że niektóre prace domowe to przesada. Np. ostatnio zadano nam do zrobienia karty do gry z obrazkami królów, a po drugiej stronie z dokładną informacją o nich.(historia) Jak dla mnie, to porażka nr 1. Takie prace jak referaty lub rzeczy wymagające wiele czasu to dość uciążliwe. Czas na porażkę nr 2... Porażka nr 2, to niektóre ćwiczenia, które nauczyciele zadają z zeszytu ćwiczeń. Weźmy np. język angielski. W każdym zadaniu chodzi o to samo, powiela się struktura tylko imiona są pozmieniane. Kiedyś pani od angielskiego poprosiła na następny dzień mój zeszyt ćwiczeń z angielskiego (a ja nie robiłam go systematycznie, prawdę mówiąc w ogóle)i uzupełniłam go w godzinę, około pół książki. Teraz, niestety, muszę się delikatnie nie zgodzić z Belą. Może u niego w szkole jest tak miło i sympatycznie, ale np. u mnie nie jest tak wesoło. Ostatnio w któryś dzień, miałam 4 sprawdziany i do tego dochodzą prace domowe. Ciężko jest ogarnąć wszystko i zdążyć z tym, kiedy np. wczoraj podczas całego dnia byłam w domu 5 minut. (biorąc pod uwagę czas od 7 do 21). Albo co lepsze, jutro na Wigilii klasowej będę pisać poprawę...

Ale teraz patrząc ze strony nauczyciela. Moja mama jest nauczycielką i wiem jak to wygląda. Nauczyciel też łatwo nie ma, bo siedzi i jak to Bela powiedział (tu się zgodzę :P) układa konspekt lekcji, czyta, przygotowuje karty pracy, sprawdziany, sprawdza jakieś pierdółki. Teraz z własnego doświadczenia powiem, bo udzielam korepetycji i sama zadaję prace domowe. Jeśli już to robię, to staram się, żeby były czegoś warte, ale to smutne dla nauczyciela kiedy ktoś nie odrabia przez cały czas prac domowych. A czasami są one naprawdę cenne. :)

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Grudzień 2007, 15:42:15 »
Wierzcie mi, mimo lajtowego żcyia w szkole (dostałem ksywkę leser :/) też znam zjawisko sprawdzianów i kartkówek - wczoraj, na kacu, poszedłem na 3 lekcje pisać 3 sprawdziany (reszta lekcji była poredukowana) - bez nauki, z nasączonym alkoholem mózgiem napisałem 3 sprawdziany, z czego z jednego już wiem że dostałem 5, na ocenę dwóch pozostałych dalej czekam. A i żeby nie było - jak miałem się uczyć skoro obalaliśmy z kumplami, poszedłem totalnie nieprzygotowany.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Grudzień 2007, 16:34:46 »
Z jednej strony na większości twarzach uczniów po słowach Rzecznika Praw ucznia pojawił się uśmiech. No właśnie, bo tylko jedyna strona jest zadowolona. Moim zdaniem oczywiście to nie przejdzie, gdyż jak to powiedziała dziś facetka z polaka "nauka i systematyczne powtarzanie materiału w domu to też jest praca domowa" a co w związku z tym, nie bardzo przystoi nauka ludziom tabliczki mnożenia w wieku 30 lat. Ja nie jestem oczywiście święty, i nie raz nie zrobiłem zadania domowego (zwłaszcza z matematyki i angielskiego, lepiej zabrzmi jak powiem że nie chce mi się dość często w ogóle myśleć o szkole po powrocie do domu). Ale i tak jestem podziwu dla tego rzecznika, to pierwsza osoba w dotychczasowej mojej edukacji i wielu ludzi, która chce troche lajtu dla uczniów. Nie powinno się zabronić nauczycielom zadawania prac domowych, a jedynie powinno się ograniczyć ich ilość (ja osobiście mam mało zadawane). Jednak rozśmieszył i deczko zdenerwował argument że nie powinno się karać ucznia za nie chodzenie do szkoły - wybaczcie ale nie zbyt mi się podoba fakt, że ktoś kto ma wykochajane na szkołę i do niej nie chodzi a później przyjdzie na zaliczenie zda z podobnymi ba niekiedy lepszymi ocenami do następnej klasy bez żadnych konsekwencji [nie dotyczy to osób które były chore etc].
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2007, 16:36:54 wysłana przez Arkhan »

Offline Assassin's_Creed

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Grudzień 2007, 17:13:07 »
Fajnie by tak było, gdyby to weszło w życie. Przynajmniej nie spędzałbym tyle nad nauką w domu. Co najmniej 2-3 godziny siedzę nad zadaniami, nie mówią już o nauczeniu się na sprawdzian/kartkówkę itd.

Respev

  • Gość
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Grudzień 2007, 17:49:10 »
Cytuj
Według mnie to jakaś bzdura. Jak można uczyć bez zadawania prac domowych?
A ludzie na studiach czy szkołach zaocznych niby jak sie uczą? Nigdy nie odrabiałem zadań domowych, a na koniec roku szkolnego zawsze miałem czwórki ze wszystkich przedmiotów. Nawet się nie przykładałem do nauki zbytnio. Takie dziubdzianie "o nie, nie będzie zadań, nie utrwalimy sobie tego!" mnie denerwuje. Zwłaszcza gadka ludzi, że jeśli ktoś nie robi zadań z matematyki, to sobie tego nie utrwali. ÂŻeby zrobić takie zadanie, to trzeba jednak umieć je rozwiązać. Jeśli coś umiesz rozwiązać, nie musisz tego utrwalać. To tak jakbym nauczył się jazdy na rowerze, nie jeździł 10 lat a potem nie umiałbym jeździć. Ja po ośmiu latach od czasu kiedy ostatnio jeździłem na rowerze, wsiadłem na starego składaka bo musiałem się szybko gdzieś dostać i nie miałem z prowadzeniem najmniejszych problemów.
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2007, 17:51:35 wysłana przez Respev »

Offline Dante

  • Obywatel
  • ***
  • Wiadomości: 1536
  • Reputacja: 40
  • Płeć: Mężczyzna
  • Are you talking to me bitch?
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Grudzień 2007, 19:12:19 »
A ja wam coś powiem. Mówicie że to straszne ze nie będzie PD. Ale taka prawda że 3/4 ściągamy na przerwach lub przed lekcjami....

Offline Walar

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 472
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Live together, die alone.
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudzień 2007, 19:23:11 »
Cytuj
ÂŻeby zrobić takie zadanie, to trzeba jednak umieć je rozwiązać.

A jak możesz nauczyć się rozwiązywać to zadanie inaczej niż rozwiązując przykłady, zadania itp.? Sama wiedza przeczytana z książek to za mało. Musisz zrobić choć jedno zadanie.

Offline kuczaja

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: 0
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudzień 2007, 20:09:42 »
Ja z całą pewnością popieram pomysł unicestwienia prac domowych. Prace domowe utrudniają mi życie i niszczą psychike. Po co prace domowe skoro od nauki jest szkoła? Nienawidze takich sytuacji kiedy nauczyciele zadają na jutro całą mase roboty ( niektórzy dają nawet po kilka klasówek (tak klasówek nie kartkówek) na jeden dzień) np. Dwa sprawdziany, wypracowanie i cztery strony z matematyki. Ja najczęściej nie wyrabiam i próbuje zachorowac na następny dzień ( wole wyjśc źle ubrany (czyt. bez szalika i czapki oraz z rozpiętą kurtką. Sposób skutkuje tylko w zimie i jesieni) na dwór niż siedziec cały dzień i noc nad biurkiem. ) Niektórzy nauczyciele są po prostu złośliwi, za to że rozrabiał jeden człowiek, daje nam wypracowanie na 300 słów o czymś o czym można maksymalnie powiedziec w 100 słowach. Prace domowe są złe i powinny zostac usunięte.

Pozdrowienia!

PS. Wreszcie mamy litościwego ministra edukacji, a nie Giertycha co to się o mundurki martwił...

PS2.
Cytuj
Zdziwisz się bo to nie jest pomysł Hall. Ona nawet powiedziała że całkowicie zadań domowych nie można usunąć. To jest pomysł Rzecznika praw Ucznia.

Dzięki za informacje bo wiadomości włączyłem w połowie.

Cytuj
Tak i potem nadrabiać 3 razy więcej zaiste mądre posunięcie.

U mnie nauczycielom nie chce się sprawdzac czy każdy ma wszystko robione, więc sposów skutkuje...
« Ostatnia zmiana: 20 Grudzień 2007, 21:28:56 wysłana przez kuczaja »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Grudzień 2007, 20:18:01 »
Cytat: Walar
A jak możesz nauczyć się rozwiązywać to zadanie inaczej niż rozwiązując przykłady, zadania itp.? Sama wiedza przeczytana z książek to za mało. Musisz zrobić choć jedno zadanie.
Po to masz lekcje by się tego nauczyć. Nauczyciel wychodzi ładne na środek klasy produkuje się tłumacząc a później my lecimy z zadankami. Nie potrzebnie tylko zadaje do domu kilka zadań w tym każde z nich ma te 8-10 podpunktów. Według mnie zadawanie serii przykładów mija się z celem bo to tylko zniechęca. Jak mi ktoś zada więcej niż jedno zadanie do domu to po prostu go nie robię co nie znaczy, że nie potrafię po prostu nie mam zamiaru marnować na to czasu. Bo ileż razy można robić w kółko to samo skoro już się to umie.

Poza tym rzecznik praw ucznia po prostu wyszedł z takim pomysłem by coś takiego wprowadzić musi to uchwalić minister edukacji etc. A do tego zapewne nigdy nie dojdzie i jak zadawali tak będą zadawać masę zbędnych rzeczy.

Offline Arkhan

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1117
  • Reputacja: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Grudzień 2007, 20:19:05 »
Cytuj
( wole wyjśc źle ubrany (czyt. bez szalika i czapki oraz z rozpiętą kurtką. Sposób skutkuje tylko w zimie i jesieni) na dwór niż siedziec cały dzień i noc nad biurkiem. )

Tak i potem nadrabiać 3 razy więcej zaiste mądre posunięcie.

Cytuj
PS. Wreszcie mamy litościwego ministra edukacji, a nie Giertycha co to się o mundurki martwił...

Zdziwisz się bo to nie jest pomysł Hall. Ona nawet powiedziała że całkowicie zadań domowych nie można usunąć. To jest pomysł Rzecznika praw Ucznia.

Respev

  • Gość
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Grudzień 2007, 20:19:13 »
Cytuj
A jak możesz nauczyć się rozwiązywać to zadanie inaczej niż rozwiązując przykłady, zadania itp.?
I to jest głupie myślenie. Dam ci np. zadanie z całkami. Jak je rozwiążesz, jak nic o nich nie wiesz? Może mi powiesz, że jak bierzesz długopis do ręki i przykładasz go do ćwiczeń, nagle absorbujesz wiedzę na temat całek? Gdyby to było takie proste, nauczyciele nie tłumaczyli by danego tematu na lekcji, tylko by się siadało w ławce, nauczyciel by kazał zanotować 10 zadań i powiedział "A teraz dziady sp*ieprzać do domu".

Offline Antelius

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Reputacja: 29
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Grudzień 2007, 23:17:55 »
Nie no, brak prac domowych to byłaby naprawdę głupota. O ile wiem to 70% tego czego "nauczyliśmy się na lekcji" utrwalamy pracą domową. Ja na przykład: jest nowy temat z maty. Pani tłumaczy, ja notuje wszystko, świetnie idzie, wracam do domu. Dwa dni nie ma maty, a mi się nie chciało odrobić domówki. I co? I kartkówka, a ja zielony. Przypominam sobie o co chodzi na ostatnie dwie minuty przed końcem(i tak 5 dostałem xD).

Nawet jeżeli odrabiam pracę domową to zajmuje mi to godzinę, plus godzina schodzi na naukę. No chyba że, trzeba coś na polski napisać, wtedy to trochę czasu zabiera.

Bela, z tego co wiem to na studiach nie ma prac domowych ^^. Jedyną taką pracą, są książki do napisania(na magistra itd.) więc też nie mów,że nic nie mamy. Jednakże to co DODO pisał to też brednie. Widocznie chodzisz do jakieiś naprawdę głupiej szkoły PUBLICZNEJ. Ja chodzę do społecznej szkoły(coś w stylu prywatnej, tylko że wielki wpływ mają uczniowie) i bulę forsy kupe, ale jestem zadowolony. I wcale tak dużo nie zadają, jak to Bela pisał ;p.

Respev

  • Gość
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Grudzień 2007, 00:51:08 »
Cytuj
Jedyną taką pracą, są książki do napisania(na magistra itd.) więc też nie mów,że nic nie mamy.
A prace zaliczeniowe?

Cytuj
I co? I kartkówka, a ja zielony. Przypominam sobie o co chodzi na ostatnie dwie minuty przed końcem(i tak 5 dostałem xD).
To się czyta notatki z lekcji, a nie robi ćwiczenia. Dziwne, młodzieżo moja, macie poglądy. Poza tym, jak ktoś sobie chce utrwalić to niech kupi sobie ćwiczenia i sam wynajduje zadania.

Offline (nie)bezimienny

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 282
  • Reputacja: 0
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Grudzień 2007, 07:50:09 »
"Prace Domowe  To Przestępstwo" to moim zdaniem zbyt duże słowa... Bo z jednej strony zlikwidowanie prac domowych to ulga dla wielu z nas, a z drugiej strony przez odrabianie lekcji uczymy się obowiązkowości i systematyczności, co wbrew pozorom jest bardzo przydatne w życiu. Ale zgadzam się też z tym, że prace domowe zżerają wolny cza, bo zwykle odrabiam i uczę się do ok. 6-7 (z długimi przerwami :D), a później siedzę nad lekcjami jeszcze ok godzinkę, pół o 22-23 (jak mi się nie chcę odpisuję trochę na przerwach ;p) . Ostatnio zmieniła się nauczycielka od matmy, więc zawsze mamy wszystkiego z matmy full. Z polskiego zawsze jest dużo (wypracowania, streszczenia lektur itp.), to samo historia i biologia. Dużo jest jeszcze z fizyki, a reszta pozostaje mi obojętna ;]. Podsumowując nauczyciele powinni zadawać prace domowe, ale Z UMIAREM, bo całkowite ich zlikwidowanie byłoby głupie.

Offline Bela

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1237
  • Reputacja: 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • where my bitches?
Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Grudzień 2007, 07:51:25 »
Heh ant ja nie studiuje - matura za rok dopiero :P w technikum ekonomicznym siedzę, a co!
A studia? - z tego co wiem to to jest jedno wielkie picie, seks zbiorowy, koczowniczy tryb życia, głodowaniepod koniec miesiąca i objadanie innych bo tobie kasy brakło i te sprawy.. No i jest coś Jek Selektywna Eliminacja Studentów Jest Aktywna (sesja, kiedy nie uswiadczysz nikogo na piciu bo wszyscy kują :P). Tak więc poza tą sesją to studia są super :D

Forum Tawerny Gothic

Prace Domowe To Przestępstwo?
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Grudzień 2007, 07:51:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything