Autor Wątek: Potwory  (Przeczytany 7203 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Potwory
« dnia: 11 Czerwiec 2006, 13:55:25 »
Jak wiemy autorzy w nowej części gry postanowili dodać spory zestaw nowych potworów z wyglądu przypominających dinozaury. Co o tym sądzicie?

Wg. mnie nie ma się czego dziwić, w końcu większość gadów w poprzednich częściach powstała w oparciu o dinozaury, jednak obawiam się że autorzy trochę przesadzili. Na wielu filmikach możemy ujrzeć stada nosorożców itd. I takie bestie ma pokonywać jeden człowiek. Troszkę to nie realne.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 13:10:16 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Potwory
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2006, 14:11:12 »
Skoro we wsześniejszych częściach bezi pokonywał trolle, smoki czy armie orków bez większych problemów to czym dal niego jest nosorożec. Mnie dziwi tylko rozmiar potworków. Szczur który w G2 sięgał bohaterowi do kolan w g3 sięga do pasa i jest 3 razy dłuższy.   Troche to dziwne, do tego nie podoba mi się troll występujący w 3 odsłone gry. Jest jakiś dziwny, budowa ciała wiele się nie zmieniła ale twarz potwora wygląda okropnie. To już nie ten sam wspaniały troll co kiedyś. :P
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 14:18:31 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Potwory
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2006, 14:11:12 »

tH.

  • Gość
Potwory
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2006, 15:03:31 »
Wiele potworów uległo zmianie, np. pełzacz sięgający po głowę, wydaje się być dwa razy większy do bohatera.

Skoro mamy spotykać stada nosorożców, które trzeba będzie powybijać najczęściej w pojedynkę to raczej nici z realizmu. Autorzy gry najwyraźniej nie doceniają tych zwierząt.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 14:20:06 wysłana przez Arthas »

Kristo

  • Gość
Potwory
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2006, 15:25:35 »
Kto powiedział, że trzeba będzie wybić wszystkie zwierz?ta? I kto powiedział, że bezimienny da rade tylu nosorożcom co na filmiku było widać? I co ma realizm do walki w Gothicu? Przecież walka i tak była ciekawym zjawiskiem. Bezimienny wymachuje mieczem w oko?o, a dostaje tylko jeden przeciwnik, który jest namierzony przez gracza i gdzie tu realizm? To jest cRPG, a nie symulator średniowiecznego rycerza/maga :P

To, że stwory na wyspie są mniejsze od tych na kontynencie jest zrozumiałe. Przecie? w końcu tak działa natura nawet w naszym świecie nie? Ale szczury mhh to jest dziwne :P To pewnie mutanty zesłane z Fallout'a ^^
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 20:09:26 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Potwory
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec 2006, 19:59:38 »
Cytuj
Kto powiedzia? ?e trzeba b?dzie wybi? wszystkie zwierz?ta? I kto powiedzia?, ?e bezimienny da rade tylu nosoro?com co na filmiku by?o wida??

Nawi?za?em tu do poprzednich cz??ci - praktycznie ka?de napotkane zwierze trzeba by?o zabi? oprócz chrz?szczy. Troszk? irytuj?ce. W Gothic 3 zapewne b?dzie inaczej, jednak nie jeden z ch?ci? zaatakuje stado hipopotamów, które w ?wiecie realnym zadepta?y by atakuj?cego.

Cytuj
To, ?e stwory na wyspie s? mniejsze od tych na kontynencie jest zrozumia?e. Przecie? w ko?cu tak dzia?a natura nawet w naszym ?wiecie nie?

No nie wiem. W ka?dym razie ewolucja orków jest troch? przesadzona. Raczej w?tpi?, aby dowódcy wysy?ali na Khorinis same og?upia?e i upo?ledzone bydlaki  . No có?, najwyra?niej takich zmian wymaga?a gra i jej fabu?a, jednak sta?o si? to zbyt skokowo. Autorzy najwyra?niej nie przewidzieli, ?e gra b?dzie wymaga?a takich zmian. Ró?ne rzeczy tego typu nale?y planowa? na samym pocz?tku.

Podobnie ju? przejechali?my si? na bóstwach. W pierwszej cz??ci by?a o nich wzmianka w bodaj?e kilku ksi?gach - nie mówi?o si? o tym. A tu nagle wychodzi, ?e "wolna" cz??? wyspy jest g??boko wierz?ca. Troszk? to g?upie.

tH.

  • Gość
Potwory
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lipiec 2006, 23:45:47 »
No dobra, ale w niektórych przypadkach ewientnie przesadzono. Wystarczy popatrzeć na skrynszoty z ujęciem Troli. W ogóle nie podobne do tych z poprzednich części. Zaczynam się zastanawiać nad tym, czy Gothic3 ma być kontynuacją czy całkiem nową grą lekko opartą o fabułę poprzednich części.
« Ostatnia zmiana: 22 Sierpień 2006, 14:21:54 wysłana przez Arthas »

Offline Mediv

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Wrzesień 2006, 21:17:30 »
Nosorożce są pewnie po to, żeby przedstawić działanie potworów w grupie. Co innego walczyć pojedyńczo, a co innego z całym stadem.

Offline Dragosani

  • Król
  • ***
  • Wiadomości: 13737
  • Reputacja: 11794
  • Płeć: Mężczyzna
  • Chwalmy Tawernę!
    • Karta postaci

Potwory
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Wrzesień 2006, 21:49:52 »
O trollu nawt nie wspomą bo jego wyglad jest delikatnie mówiąc do dupy. A co do tych nosaczy to przeciez może wcale nie bedzie trza z nimi walczyć, mogą być tak agresywne jak owce.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Potwory
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrzesień 2006, 10:28:33 »
Hmm potwory, dla mnie oczywście robią pozytywne wrażenie. Może oczekiwałem troche czegoś innego, ale z drugiej strony prezentują dobry poziom. Są dobre graficzne, może nawet za bardzo. Nie pozostaje nam teraz nic innego niż czekac aż będziemy z nimi toczyć liczne boje.

Offline Nemek

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Wrzesień 2006, 07:51:53 »
po 1.Trolle wyglądają paskudnie!
po 2.Orkowie wyglądają śmiesznie z tymi małymi główkami.
po 3.Do gothica 3 ma być wprowadzone sporo neutralnych zwierząt, które mają ZWIEKSZAÆ realizm. Powiedzcie mi czy naturalne jest chodzenie i nawalanie we wszystko co się rusza??Nosorożce, barrany i nawet motyle(!) są elementem świata co ma tylko sprawić nam przyjemność obcowania z "żywym" światem.

Offline Maciomaniak

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Wrzesień 2006, 21:49:04 »
Bez przesady, ja się ciesze że zmienili wygląd tych zwierząt. Jak wy sobie wyobrażaliście? ÂŻe na nowym silniku graficznym zrobią takie same zwierzęta? Przecież mieli ZNACZNIE większe możliwości. Udoskonalili potwory i są one teraz dużo ładniejsze i poprostu lepiej się prezentują na tle poprzednich.

Gdyby były takie same, było by lipnie. Zresztą TO JEST KONTYNENT, a twórcy od samego początku mówili że na kontynencie bestie różnią się wyglądem od tych z Khorinis. Orkowie jak dla mnie są OK, może troszkę za mali, ale z wyglądu OK. Bardzo podobają mi się zębacze i ścierwojady. A dodanie krów, kur, nosorożców (są i nosorożce i cieniostwory... widac to było na screenach), baranów i innych naturalnych zwierząt jest dla mnie strzałem w dziesiątke.

Piranha Bytes potworki dopracowali wręcz znakomicie... ja niewiem co wy do nich macie...

Offline Mediv

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Październik 2006, 17:41:57 »
Na pewno PB zmieni podejście graczy do neutralnych potworów. Kiedy za owcę nie będziemy dostawać ani jednego XP-ka, to nikt nie będzie ich zabijał. Albo prościej: jak się zabije owce to wieśniacy będą atakować.

Offline Garret

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Październik 2006, 12:34:19 »
Cytat: tH.
Skoro mamy spotykać stada nosorożców, które trzeba będzie powybijać najczęściej w pojedynkę to raczej nici z realizmu. Autorzy gry najwyraźniej nie doceniają tych zwierząt.


Ehh, nie rozumiem cię. Czy ktoś jeszcze chce więcej realizmu??? To jest fantasy, wyniki ankiety były chyba tego wystarczającym dowodem. Mało kto chce realizm. Jakby w Gothicu 3 miały być latające słonie i pędzące na nogach 80km/h wróble to i tak bym go kupił. tu chodzi o fantastyke, nie o realizm.

Z poważaniem
Garret

Offline Arthas

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 756
  • Reputacja: 2
  • Płeć: Mężczyzna
Potwory
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Listopad 2006, 20:18:54 »
Cóż. Mogę teraz zabrać głos w tej sprawie, ponieważ zdążyłem się już zaznajomić i zapoznać z kilkunastoma potworami i zwierzętami, które dane mi było spotkać w Gothic III. Ogólnie rzecz biorąc, potwory uległy dość sporym zmianom głównie na pozytywne. Walki z nimi wyglądają bardziej efektywnie i ciekawie. Poruszają i wyglądają dużo lepiej, ładniej, a ich inteligencja, jako zwierzęta wzrosła. Oczywiście, wszystko to za sprawą nowego silnika i grafiki, która cieszy nasze oczy. Nie wszytko jednak wyszło twórcom na dobre i część ze zmian nie była aż tak bardzo potrzebna. Tyczy się to pojedynczych stworzeń np. troll z Gothic II prezentował się dużo lepiej i okazalej, aniżeli ten z "trójki". Jego wygląd zupełnie mi się nie podoba, ale są gusta i guściki. Reasumując, większość poprawek i zmian można zaliczyć na plus, w zasadzie nie ma na co narzekać, jeżeli chodzi o tą kwestię.

Offline zaj

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Listopad 2006, 20:32:55 »
Jeśli chodzi o zwierzęta w Gothic 3 to najbardziej podobają mi się ścierwojady  Ale wargi wyglądają jak hieny, a powinny być(moim zdaniem) ciemniejsze od wilków. Nawet nie wiecie jak się zdziwiłem gdy zobaczyłem dinozaura(nazywa się po prostu potwór i nie wiem czy będzie z nim jaki quest bo na razie nie zaszywałem się w tak dalekie regiony :D ) Pełzacze wyglądają bardzo ładnie i podoba mi się to, że są takie duże :)
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 22:13:08 wysłana przez DODO »

Offline Khaleb

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 423
  • Reputacja: 3
Potwory
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopad 2006, 23:33:55 »
Ogólnie zawiodłem się trochę na potworach w samej grze. Uważam tak dlatego, bo wyglądają dość zabawnie, przynajmniej niektóre. Nie budzą lęku, trwogi ani nic w tym stylu... Są bo są, a nie jak w poprzednich częściach patrzyłem wszędzie wokół aby nie wpaść czasem na trolla :) Nie są tak jakby wtopione w otoczenie, przynajmniej ja tak odczuwam choć nie mogę tego wytłumaczyć... Mała klapa ze strony twórców:/

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad 2006, 23:44:27 wysłana przez DODO »

Offline Blaugran

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Styczeń 2007, 17:41:55 »
Mi najbardziej do gustu przypadły zębacze, topielce i potwory...Gdy wkroczyłem do Varantu spodobały mi się lwy. Jak dla mnie fajnie zrobili ścierwojady (pewna była ich zmiana wyglądu z porównaniem do poprzednich części sagi Gothic) ich nowy kolor i kształt... naprawdę dobrze dobrane....a trolle faktycznie, nie postarali się , ich kształt twarzy ale tez i całego ciała jest kompletnie niedopracowany
ale ogólnie to  świat fauny jest udany

Offline Simon

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #17 dnia: 30 Styczeń 2007, 09:10:07 »
Moim zdaniem twórcy nie powinni zmieniać wyglądu potworów z poprzednich części. Jeżeli nawet Myrtana leży bardzo daleko od Khorinis, to ewentualnie mogły się pojawić nowe, inne potwory, ale nie mutanty tych z G1 i G2 (mogły się im np. zmienić nazwy).

Szczególnie zawiodłem się na wyglądzie cieniostwora, który w poprzednich częściach był moim ulubionym stworem. Wkurza mnie też wygląd zębaczy i krwiopijców. A najbardziej brakuje mi kretoszczurów i błotnych węży. Nie podoba mi się też, że pojawiło się dużo zwierząt żyjących w dzisiejszych czasach - to trochę pogarsza fantastyczny, Gothicowy klimat gry. Mogli już dać więcej wymyślonych stworów.

Nie wszystko mi jednak pod tym względem nie odpowiada w G3. Pozytywnie zostało ulepszone zachowanie zwierząt, szczególnie podczas ataku - jest bardziej realistyczne. Super wyglądają też stada zwierząt poruszające się po kontynencie. Aha i nareszcie są jakieś neutralne zwierzęta oprócz owiec i chrząszczy.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2007, 10:50:50 wysłana przez DODO »

Offline piotr271992

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Potwory
« Odpowiedź #18 dnia: 30 Styczeń 2007, 14:16:02 »
Najbardziej przypominającym dinozaura potworem jest ,,POTWÓR" identyczny tyranozaur rex. Ale ogulnie/ogólnie potwory są ładne mimo, że z powody ścisłego terminu wydania gry są niedopracowane. Niestety autorzy gry z powodu braku czasu nie wsadzili do gry ,,KUNIA"
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2007, 15:01:13 wysłana przez Boba Fett »

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
Potwory
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Luty 2007, 11:52:17 »
Nie powiem że potwory w G3 mi się nie podobają,ale także nie powiem że mi się podobają.Niektóre wyglądają troche przesadnie(dziwnie),niektóre znowu wyglądają bardzo dobrze.Twórcą gry najbardziej nie udał się Troll, dlatego że ma dziwną twarz.Mogli by go tylko troche zmienić, a oni zrobili niewiadomo co z wspaniałego Trolla z G1 i G2.Zato Czarny Troll wygląda świetnie!Tylko ta twarz...Najbardzie podoba mi się Cieniostwór i topielec.Cieniostwór wygląda teraz bardziej prawdziwie niż kiedyś.Nie ma tych wielkich kolców na grzbiecie, które wyglądały jak z Gwiezdnych Wojen.A topielec ma bardzo fajną postawę,dlatego mi się podoba.

Forum Tawerny Gothic

Potwory
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Luty 2007, 11:52:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything