Autor Wątek: Fanowskie łatki - dyskusja ogólna  (Przeczytany 4861 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vitnir

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Reputacja: 395
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tylko utraciwszy wszystko można robić wszystko.
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« dnia: 25 Czerwiec 2007, 13:55:15 »
Otóż przed chwilą go wgrałem i mam następujący problem, nie ma żadnych napisów np. dialogów, menu. Wgrałem go chyba właściwie, bo przed wgraniem wyszedł mi komunikat że muszę pierw wgrać patch 1.12 i tak postąpiłem, gdy już wgrałem tego patcha wziąłem się za wgrywanie patcha 1.3. Wgrałem go włączam i nie ma napisów. HELP!.

P.S. ten patch chyba nie jest tylko na niemiecką wersję, bo niczego takiego tam nie pisze
« Ostatnia zmiana: 04 Listopad 2007, 23:51:01 wysłana przez Respev »

Respev

  • Gość
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2007, 15:56:07 »
Patch 1.3 nie jest przeznaczony na wersji polskiej gdyz został wydany przez niemieckich fanów i poprawiono w nim dialogi w języku niemieckim. Być może przez to nie ma napisów :]

Forum Tawerny Gothic

Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Czerwiec 2007, 15:56:07 »

Offline MacFlay

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lipiec 2007, 12:46:50 »
U mnie ten patch powoduje dziwne problemy, m.in: początek gry, idę do Reddock, a tu nagle komunikat ZADANIE: Lester w Al-Shedim ukończone. Nie był to jeden komunikat, zdarzały się inne zadania (np. z Nordmaru) podczas gdy ja byłem na samym początku. Odinstalowałem patcha i wszystko wróciło do normy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lipiec 2007, 12:49:16 »
Najprawdopodobniej patch kończy zadania, które były schrzanione i nigdy byś ich nie ukończył.

Offline MacFlay

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lipiec 2007, 12:52:19 »
Sęk w tym, że to zadanie ukończyłem kiedyś(czyli przed padem starego twardziela)

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lipiec 2007, 12:54:24 »
Cytat: MacFlay
Sęk w tym, że to zadanie ukończyłem kiedyś(czyli przed padem starego twardziela)
Może w tym zadaniu dość często występował jakiś bug i nie dało się go przejść ani naprawić w żaden inny sposób jak je tylko zaliczyć. Tobie mogło się akurat udać i sfarciłeś.

Offline WaldeK

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lipiec 2007, 23:25:35 »
Mam pytanie. Jak sprawdzić czy patch się dobrze zainstalował. Bo gdy najeżdżam na ikonke .exe to pisze że mam wersje 1.12 chociaż instalowałem tego nowego patcha. W innych grach to przeważnie takie coś pisze w menu głównym w jakimś kącie.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lipiec 2007, 00:44:52 »
To nie jest oficjalny patch on nie edytuje pliku exe od gry. Zmienia jedynie pliki odpowiedzialne za dialogi etc.

Respev

  • Gość
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lipiec 2007, 10:19:14 »
Ekhm, pomyśleć to już nie można? Gdyby fani majsterkowali przy pliku exe lub innym wykonywalnym, naruszyliby warunki licencji.
« Ostatnia zmiana: 17 Lipiec 2007, 10:19:55 wysłana przez Respev »

Respev

  • Gość
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Sierpień 2007, 19:54:29 »
Cytuj
Wg mnie jest to wina słabego sprzętu, który nie jest w stanie udźwignąć Gothica 3 i przez to powstają różne bugi, gdyż komputer nie wyrabia się z obliczaniem i przetwarzaniem danych. Polecam upgrade kompa, powinno pomóc.
Człowieku, co ty gadasz? Co ma komputer do źle napisanych skryptów? Przepraszam, ale jeśli pewien dialog się nie wyświetla, bo nie ma go napisanego w skryptach, ale de facto jest aktywny, to nawet super komputer nic tu nie pomoże, chyba, że wyciągnie za przeproszeniem z dupy ten dialog. Sobie przeczytaj changelog, a potem mów, że nie miałeś tych błędów, bo napewno nie mogłeś się nauczyć robienia trucizn, ulepszenia pancerza itd :]

http://snorre.jowood.de/~community/Gothic3...1.4_English.txt
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2007, 19:55:56 wysłana przez Respev »

Offline VICO

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień 2007, 16:15:03 »
Fanowskie pathe poprawiają bug który nie pozwalał nauczyć się umiejętności Mag Ognia ? Nie miałem okazji jeszcze tego sprawdzić, dlatego pytam. Powiedzcie których bugów w questach ekipa od patha jeszcze nie naprawiła.

Offline PLShayloPL

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień 2007, 18:16:23 »
No nie wiem u mnie gów** naprawił i przepraszam za wyrażenie np. u kowala tego w klanie młota dalej nie mogę się nauczyć ulepszania pancerzy a np. jak rozmawiam z xardasem to mówi mi tylko 2 zdania i koniec rozmowy znika po prostu ide do zubena czy rhobara mówię 1 zdanie i też koniec więc te patche są dla mnie żałosne    
« Ostatnia zmiana: 09 Wrzesień 2007, 18:16:53 wysłana przez mt17 »

Respev

  • Gość
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrzesień 2007, 19:22:58 »
Cytuj
u kowala tego w klanie młota dalej nie mogę się nauczyć ulepszania pancerzy
Ta? Ale np. kowal w Reddock tak. Poczytaj najpierw changeloga zanim coś powiesz, bo patche nie ingerują w skrypty Xardasa i Zubena  

Respev

  • Gość
Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Październik 2007, 21:35:22 »
Dziś został wydany nowy patch dla Gothic 3 - 1.5. Co ciekawe, obsługuje już standardowo polską wersje gry i nie trzeba instalować poprzednich fanowskich patchy (czyli 1.3 i 1.4). Po prostu instalujemy oficjalnego patcha 1.12, a potem fanowskiego 1.5. Następna, chyba juz ostatnia wersja łatki, ma na celu optymalizacje kodu gry! Naprawdę warto pobrać najnowszą łatkę. Naprawia sporo błędów.

- Changelog
- Pobierz: Patch 1.5
- Forum twórców łatki
« Ostatnia zmiana: 25 Październik 2007, 22:50:28 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Fanowskie łatki - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Październik 2007, 21:35:22 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top