Forum Tawerny Gothic

Forum dyskusyjne => Dyskusje na każdy temat => Wątek zaczęty przez: Kozłow w 07 Marzec 2007, 22:20:34

Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 07 Marzec 2007, 22:20:34
Komunizm - system poglądów głoszący program całkowitego zniesienia ucisku i wyzysku społecznego, postulujący powszechność, równość i sprawiedliwość oraz zbudowanie społeczeństwa bezklasowego opartego na społecznej własności środków produkcji i sprawiedliwym podziale dóbr.

Chce żebyście wypowiadali się tutaj o komunizmie jako o ustroju. Nie mówicie o zbrodniach itp. Chodzi mi o to co sądzicie o samej ideologi tego ustroju. Ja osobiście uważam, że komunizm w najczystszej formie jest najlpeszym ustrojem. Oczywiście, jak każdy ustrój ma wady, ale ma ich według mnie najmnije. Wreszcie któryś z ustrojów na przestrzeni lat zainteresował się zwykłymi ludźmi. Demokraci coś tam gadają o wolnościach, prawie do życia itp. ale na tym się kończy. ÂŻaden ustrój nie chciał znosić nierówności społecznych (w ideologiach niby tak jest; nie mówię o socjalizmie na którego gruncie się zrodził), a komunizm wprowadzał to w życie.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Sir_William w 16 Marzec 2007, 20:34:26
Nie możemy oceniać ustroju tylko po samych hasłach reklamowych. Sam zapewne obserwujesz jak owy ustrój wyniszczał doszczętnie kraje, gdzie był wprowadzany - zazwyczaj na siłę. Czy poszedłbyś za mną, gdybym głosił: "Gdy dojdę do władzy nie będzie biedy! Nie będzie ludzi większych, ani mniejszych wszystko wspólne i w ogóle!" - racją jest powiedzenie, że opiera się na ideologi, którą popierasz (avatar). Jednak raj na ziemi nie jest możliwy i nieważne jak bardzo starać się będziesz.
Cytuj
Nie mówicie o zbrodniach itp.

Jak powiedziałem. Nie możemy mówić o czymś w samych superlatywach, bo gdybym kierował się Twoimi zasadami wypowiedzi, które opisałeś na początku zobaczyłbyś jedynie słowa, które zgadzają się z Twymi. Każda idea, każdy ustrój ma tzw. dwie strony. Jedna ideologiczno-teoretyczna, o której mówisz. Druga strona to kompletne mijanie się z celem. Nie ważne kto rządził w tym ustroju - zawsze było źle, żeby nie powiedzieć tragicznie. Wmawiano ludziom niestworzone historie (propaganda proradziecka).
Cytuj
ÂŻaden ustrój nie chciał znosić nierówności społecznych (w ideologiach niby tak jest; nie mówię o socjalizmie na którego gruncie się zrodził), a komunizm wprowadzał to w życie.

Widzisz, to jest ta różnica. Muszą być pewne hierarchie w państwie by to wszystko działało dobrze. Kiedy wszyscy są równi to każdy ma władze i każdy chce rządzić. Wprowadza się kompletny chaos! Każdy robi to co mu się podoba. Aby to nie była tylko sucha teoria, dajmy na przykład takie forum dyskusyjne. Jeżeli każdy miałby rangę administratora to poczułby się bardzo pewnie na piastowanym stanowisku i chciałby je zagarnąć dla siebie - taka jest mentalność człowieka, żądza władzy - i powstawałyby spiski. Zaraz zacząłby wykonywać odpowiednie operacje w swoim Panelu, by pozbawić tego człowieka pozycji. Ten z kolei oburzony próbuje innych metod. Czy nie przypomina to Polski z okresu lat '45 - '89 dwudziestego wieku?
Dla podsumowania mojej wypowiedzi:
Nawet najbardziej dopracowana ideologia systemu społecznego doprowadziłaby do klęski, gdyby działała na przekór mentalności człowieka, gdyby dawała zbyt wiele swobody każdemu.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 16 Marzec 2007, 20:49:26
Do Sir_William'a
Każdy ustrój sprowadza się do elit władzy. Komunizm chciał wyrównywac nierównosći społoeczne. W demokracji np: politycy, którzy są na górze (stołki i stanowiska) mają wiele więcej pieniędzy od zwyłych szarych obywateli. Kolejny ustrój - monarchia, np królowa aagielska dostaje 8 mln funtów rocznie tylko za funkcję reprezentacyjną, jaką pełni. Robotnik za cały miesiąc pracy dostaje około 1500 zł. A co do swobody, to chodzi mi o Komunizm Leninowski. Lenin wiedział, że dając władza wszystkim zapanowałaby anarchia. Dlatego zoorganizował partię, która ma organizować społeczeństwo, sprawiedliwie dzieląc dobra. Nawet te forum działa jak komunizm leninowski. Jest partia - administratorzy kierują i organizują forum. Każdy może dojść do partii, jaką są admini, poprzez udzielanie się w społeczenstwie forumowiczów. (Im wiecej postów, tym bliżej do administratora). A co do propagandy proradzieckiej to Stalin - człowiek który zwykł mawiać:
"ÂŚmierć jednej osoby to tragedia, śmierć miliona to nic więcej niż tylko statystyka" rozpętał wokół siebie kult jednostki i spiralę kłamstwa. Stalin niby rządził państwem komunistycznym, lecz komunizm w jego państwie znacznie odbiegł od marksistowskiej i leninowskiej wizji tego ustroju.
A i jeszcze co do PRL, o którym wspomniałeś. Tego czasu i tego komunizmu też nie pochwalam. Polskę można było spokojnie przekonać do Komunizmu a nie na siłę zajmować co nakazał Stalin. W jego myśl:
"Człowiek wprowadza swój system tak daleko jak sięga jego armia" Komunizm w Polsce od 1949 - 1989 był prostalinowski.

ps. Do Kapitana Grega: Przeczytaj sobie ten post.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Grison w 16 Marzec 2007, 21:06:34
Tak jak już powiedziałeś komunizm jest sam w sobie jednym z najlepszych ustrojów jakie dzisiaj istnieją. Hasła które głosi też dobrze brzmią: koniec z wyzyskiem, wspólna własność, społeczeństwo bezklasowe itp.
Jednakże każdy wie co się działo lub dzieje w państwach o tym właśnie ustroju. Sam nie wiem dlaczego. Być może dlatego, że w państwie musi być ustanowiona pewna hierarchia. Ludzie muszą się dzielić na różne grupy w przeciwnym razie tak jak napisał Sir William w państwie powstaje chaos i bezprawie. Mając równe prawa i możliwości w dążeniu do władzy, każdy chce rządzić i podpożądkowywać sobie coraz to kolejnych ludzi. A gdy kilku ludzi jest wystarczająco potężnych aby dorwać się władzy żaden z nich nie chce ustąpić ani nawet współpracować. Zaczyna się rozłam w państwie i ludność dzieli się na zwolenników to jednych a to drugich.
Co prawda na Ukrainie panuje demokracja(o ile mi wiadomo) jednak to państwo doskonale posłuży przykładem. Dwóch ludzi stoi na szczycie i obaj chcą rządzić. Ta sytuacja o mało nie doprowadziła do rozłamu tego państwa na dwa inne.

Podsumowując.
Komunizm ma dobry program jednak niemożliwością jest jego spełnienie. W państwie muszą być osoby rządzące i ustanawiające pewne prawa.Nikt nie może mieć za dużej swobody w swoich poczynaniach. W przeciwnym razie z państwa robi się "akwarium", w którym duża ryba zjada mniejsze.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 19 Marzec 2007, 11:47:27
Dlaczego każdy wypowiada się o anarchistycznej wizji komunizmu? Przecież anarchizm jest w każdym calu zły, w każdym swoim przejawie. Rzeczone akwariumto anarchizm, a nie komunizm. Komunizm zakłada sprawiedliwy podział dóbr. Więc ktoś musi te dobra sprawiedliwie rozdzielać. Po to jest partia. Wyobraźmy sobie sytuację, ze nagle ogłoszone jest że wszystko jest własnością każdego. Wtedy wszyscy biorą wszystko co chcą bo to jest ich. Z anarchizmu prędzej czy później narodzą się wojny. Do Krista: Komunizm to nie anarchia...
Cytuj
Po prostu anarchia z równością materialną wszystkich.
Anarchia to brak władzy. A równość materialna dla wszystkich rodziłaby koflikty. Dlatego jeżeli mowa o komunizmie leninowskim z zaznaczoną partią, która rozdziela dobra to nie możemy łączyć go z anarchizmem.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Sir_William w 26 Marzec 2007, 09:46:53
Czytając to szczerze powiedziawszy wybuchłem śmiechem. Może i jestem katolikiem, a katolik powinien być tolerancyjny, jednak dla "komuchów" nie znam takiego pojęcia.  
Chcecie wprowadzić po raz kolejny komunizm w Polsce, tak? Dla waszej wygody kilkunastu, kilkuset osób? Pisałeś, że komunizm w Polsce ('45 - '89) był pro stalinowski. I co z tego? Komunizm to komunizm. Nie ważne w jakim państwie działał, nie ważne kto tym kierował zawsze prowadził do klęski gospodarczej. Chcecie komunizmu - zapraszam do Rosji. Na Rumuni Wasz ustrój został ogłoszonym nielegalnym. Wyniszczył on doszczętnie ten kraj, a teraz ciężko będzie mu się podnieść. Zapytacie się dlaczego w takim razie nie upadła Rosja? Rosja posiada niezliczone pokłady dóbr mineralnych, manipulując innymi państwami stawia się w sytuacji, gdzie rządzi, a z tego czerpią się jedynie pieniądze. Powiedz mi za tym KOZÂŁOW, dlaczego ten ustrój komunistyczny nie działa dobrze w Rosji? Miał tyle czasu, aby się wykazać i co? Nadal twierdzisz, że wszyscy mają równo w państwach komunistycznych? Samo stwierdzenie, że rozdzielanie dóbr równo i według potrzeb jest zaprzeczeniem samego siebie. Jedni potrzebują więcej, zaś inni mniej. To o co prezentujesz to są jedynie założenia komunizmu i jego odwieczna utopia. Jeżeli pokażesz mi dowody, które komunistyczne państwa doprowadziły do szczytu - przyznam Ci rację. Wykluczmy od razu Rosję, gdyż ich budżet ciągle się zwiększa z racji wspomnianych złóż mineralnych, ale wtedy gdzie są te pieniądze? Czy dostają je mieszkańcy Syberii? Czy może Putin szyje sobie kolejną poszewkę na kołdrę z banknotów.
ÂŻadnemu ustrojowi nie możemy bezgraniczne ufać, gdyż zacznie nas wyzyskiwać - naszą naiwność. Tyczy się to również Komunizmu. Może nie żyłeś w tamtych czasach, ale zapewne widziałeś wszelkie "akcje" Twoich wspaniałych braci z przeszłości...


PS
Czuję się jak IsentoR, który po raz kolejny podburza Katolików
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 26 Marzec 2007, 12:04:06
Po pierwsze drogi Sir Williamie to w rosji nie ma już komunizmu. Obarczając Putina i dzisiejszą Rosję obarczasz właśnie demokrację. Gdyż w Rosji jest ustrój demokratyczny. I to właśnie w tej demokracji rządzą kapitaliści. Właśnie w tej demokracji mieszkańcy Syberii nic nie dostają. I to właśnie Putin szyje sobie poszewkę z banknotów. Szyje ją dzięki kapitalistycznemu wyzyskowi. Chcesz państw? Proszę bardzo. Chiny. A dokładniej Chińska Republika Ludowa. Najszybciej rozwijające się państwo świata. W chinach jednak dopuszczono gospodarkę rynkową, więc i tak co poniektórzy się bogacą. Ale to nie zmienia faktu że chiny są państwem komunistycznym, które rozwija się najszybciej. A co do końcowego zdania. Drogi Sir Williamie.... Ja sławię ideologię komunizmu, a nie "akcje" stalinowskich i prostalinowskich oprawców . I to nie są moi bracia. Jeżeli ci chodzi o Stalina na przykład. Odpowiem tak: "Stalin nie był komunistą. Był zbrodniarzem".
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Halina Kiepska w 26 Marzec 2007, 20:27:39
Cytuj
Po pierwsze drogi Sir Williamie to w rosji nie ma już komunizmu. Obarczając Putina i dzisiejszą Rosję obarczasz właśnie demokrację. Gdyż w Rosji jest ustrój demokratyczny.

LOL. Na usta ciśnie się jedynie zwrot WTF? Czy ty człowieku w ogóle wiesz, na czym opiera się ustrój demokratyczny? Mam przeczucie, że tego typu pojęcia są Ci obce, a sądzę tak za sprawą Twoich postów. Nie mam pojęcia, jakich gazet i ulotek się naczytałeś, ale Rosja nigdy nie była państwem demokratycznym i pokuszę się o stwierdzenie, że jeszcze bardzo daleko jej do tego.
Dlatego też stwierdzenie, że mieszkańcy Syberii nie dostają niczego przez demokrację, jest po prostu śmieszne i niedorzeczne. To nie jest wina ustroju, a raczej ludzi, którzy go wprowadzali. Rosja nigdy nie była państwem równości i praw obywatelskich. Było tak zarówno za czasów komunistów, jak i obecnego pseudo-demokraty, Putina.

Cytuj
Proszę bardzo. Chiny. A dokładniej Chińska Republika Ludowa. Najszybciej rozwijające się państwo świata. W chinach jednak dopuszczono gospodarkę rynkową, więc i tak co poniektórzy się bogacą.

Heh, szkoda że zapomniałeś wspomnieć o najważniejszym fakcie. Chiny bogacą się, ponieważ do tego kraju ciągną inwestorzy z całego świata. Dlaczego? A chociażby ze względu na niskie podatki, tanią siłę roboczą, ogromny rynek zbytu. Jest tak, ponieważ Chiny to państwo bardzo słabo rozwinięte. Co więc przyciąga tam kapitał pieniężny? A to, że każdy ma tam pole do popisu. W krajach dobrze rozwiniętych ciężko jest coś osiągnąć, natomiast państwo to stanowi raj dla inwestorów.
Pokuszę się więc o stwierdzenie, że Chiny nigdy nie przeżywałyby takiego rozkwitu gospodarczego, gdyby nie te znienawidzone przez Ciebie wpływy kapitalistyczne. To one inwestują w gospodarkę tego kraju, a Chińczykom należy pogratulować tego, że umieją skorzystać ze swojej szansy.
Nie zapominaj również o tym, że jest to kraj, w który panuje ubóstwo. Chociażby Pekin i jego dzielnice nędzy. O tym oczywiście się nie mówi, ponieważ mogłoby to zaszkodzić wspaniałemu wizerunkowi Chin. Wiedz jednak, że nie został on stworzony przez rządy komunistów. Oni jedynie czerpią zyski z tego, co oferują im państwa zachodu. Ich kieszenie zapełniają się bardzo dobrze, nawet Putin mógłby pozazdrościć.

Cytuj
Wreszcie któryś z ustrojów na przestrzeni lat zainteresował się zwykłymi ludźmi.

Tak, zainteresował się ludźmi prostymi, którzy wcześniej byli wyzyskiwani i wykorzystywani na każdym kroku. Pomija się oczywiście fakt, że cierpieć miały przez to klasy wyższe - równouprawnienie? W komunizmie miało się ono opierać na stworzeniu jednego stanu społecznego, czyli na awansie jednych i spadku drugich. Jeśli dostrzegasz w tym jakąś równość, to życzę Ci powodzenia.

Co do samego ustroju, nie uznaję go. Nie trafiają do mnie puste frazesy o równości obywateli, wspólnych dobrach i sprawiedliwym ich rozdzielaniu. Są to jedynie słowa, a nie czyny, więc nie mają one najmniejszego znaczenia. Nie rozumiem przy tym, jak można oceniać pozytywnie ten ustrój, skoro nie sprawdził się w żadnym państwie. Wydaje mi się bowiem, że to jest najważniejsze kryterium.
Możesz się rozpisywać na temat zalet tego ustroju, ale co z tego, skoro są to jedynie fantazje kilku ludzi. Komunizm to ustrój utopijny, a jak mi wiadomo - utopia to fikcja. Człowiek nie był, nie jest i nie będzie zdolny do równości i sprawiedliwości.

Poza tym zauważyłem u Ciebie kult Lenina, osoby, która Twoim zdaniem dążyła do równości obywateli. A powiedz mi łaskawie, co zrobiono z rodziną carską? Komuniści zawsze kierowali się tymi samymi metodami, jeśli szło o walkę z przeciwnikami politycznymi. Nie mamy więc żadnej gwarancji, że Lenin nie zrobiłby tego samego, co Stalin. Prędzej czy później ktoś zbuntowałby się przeciwko władzom komunistycznym, a mogłaby to być chociażby ówczesna inteligencja (arystokracja). Czym wtedy walczyłby z nimi Lenin? Słowami? Tak jak w czasie rewolucji październikowej?  

Cytuj
(Im wiecej postów, tym bliżej do administratora).

O, to stwierdzenie jest akurat najciekawsze.  

PS. Aha, prosiłbym Cię o to, żebyś hamował się w swoich niektórych poglądach. Jak zdążyłeś zauważyć, konstytucja odnosi się dość jasno do komunizmu. Nie pytam, czy podoba Ci się ten fakt, po prostu wymagam przestrzegania obecnie panującego prawa. W przeciwnym razie będę nawet gotów do tego, aby użyć swoich uprawnień. Możesz dyskutować, ale te propagandowe ulotki zachowaj łaskawie dla siebie.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: sid w 30 Marzec 2007, 12:59:01
Jak to zobaczyłem, to załamałem ręce.
Kolego komunisto - odsyłam do podręczników od Historii, bo chyba czytałeś bardzo pobieżnie. Już naprawdę mnie nudzą dyskusje toczone na ten temat, na wszystkich forach.

Anarchia to bodaj najdoskonalszy system, zarazem najmniej realny ale jest to wina całego społeczeństwa, tego, że ludzie zachowują się jak zwierzęta. Tyle o anarchii, o komunizmie pisał nie będę bo to system stworzony prze potworów, piekło zafundowane umęczonym krajom. Idealnym obrazem tego jest przykład RWPG. Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej - Wzajemnie Radziła sobie z Pomocą Gospodarczą kierowaną do związku radzieckiego.

Nie będzie demokratycznej Rosji - nigdy. Uwarunkowania klimatyczne i w ogóle geograficzne determinują kontrast społeczny, tenże warunkuje system władz w tym kraju.

Car był tyranem, komuniści byli tyranami, pseudo demokraci byli i są tyranami. Każdy następca Putina będzie demonem bo rządzenie tym krajem wymaga zamordyzmu. niestety - wprowadzenie europejskiej demokracji demokracji pochłonęłoby masę środków. Prędzej Chiny będę demokratyczne.

Jak kolega socjalista taki ambitny to zapraszam na Kubę - tam niedługo będzie wakat na stanowisku dyktatora. Wyślij Raulowi C.R. swoje CV, może dostaniesz posadę pana i władcy. BTW, wiesz skąd pochodziły pieniądze, z których finansowano druk "Manifestu..." ?

Na szczęście mój kraj się z tego syfu wyrwał i teraz tylko elity toczą wojnę a my możemy czytać tak ÂŁysiaka (prawicowego, wykształconego historyka), albo Urbana (kacyka PZPRu, który miał problem ze zdaniem matury i został wywalony z uczelni).

Komunizm wprowadzany był przez odpowiednich ludzi, tylko władza trafiała w ręce demonów i kretynów. Zwróć uwagę, że Argentyński lekarz naprawdę wierzył w ideę Marksa. Kiedy został ministrem na Kubie, zrozumiał, że nie zna się na gospodarce i oddał władzę F.C.R., sam udał się do Boliwii, gdzie przyszło mu zakończyć działalność rewolucyjną.

Twórcy komunizmu nawet nie kryli, że nie obchodzą ich własne idee ("Drogowskaz ma wskazywać drogę, wcale nie musi nią podążać"). Takoż kapitalizm to też zły ustrój, jednak jak na razie lepszego nie wymyślono.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: sid w 30 Marzec 2007, 15:54:36
Cytuj
Stalin był najgorszym zbrodniarzem w historii świata. Nie był komunistą,
Szit, jak mogłem sie tak pomylić? Faktycznie - Stalin był czołowym działaczem koła różańcowego. Ale sorry - to wykładowcy historii prali mi mózg takimi bredniami, że S. był komuchem. szmaty, okłamywali mnie.

Cytuj
"Wygramolili się z jednego dołu, wpadli w otchłań"
Gratuluje, musiałeś nad tym długo myśleć. Myślenie, kurde, facet - skończ z tym podłym nałogiem, bo to Ci nie służy.

Cytuj
Skoro komunizm był wprowadzany przez odpowiednich ludzi to uważasz Mao Zedonga
Wyraźnie napisałem Ci o kogo chodzi. zastanów się przez moment - znawco czerwonych. który argentyński lekarz był rewolucjonistą? który tak na prawdę dał Kubie komunizm? Bracia Castro Ruz? No chyba jednak nie.

Cytuj
Kapitalizm to nie ustrój, to system gospodarczy.

Demokracja to najgorszy system, ale nie wymyślono nic lepszego - Winston Churchill

To jest dosłowny cytat. Demokracja jest zła właśnie przez kapitalizm.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 09 Kwiecień 2007, 16:55:30
Cytuj
Szit, jak mogłem sie tak pomylić? Faktycznie - Stalin był czołowym działaczem koła różańcowego. Ale sorry - to wykładowcy historii prali mi mózg takimi bredniami, że S. był komuchem. szmaty, okłamywali mnie.
Jak Stalin może być komunistą skoro nie trzyma się zasad tego ustroju.

Cytuj
Gratuluje, musiałeś nad tym długo myśleć. Myślenie, kurde, facet - skończ z tym podłym nałogiem, bo to Ci nie służy.
A ty jesteś pewnie nie posiadasz tego nałogu? I myślenie nie służy... hmm... nie da się nie myśleć...

Według mnie nie ma sensu ciągnąć dalej tego tematu... Bo nikt nikogo nie przekona. Co chciałem powiedzieć to powiedziałem. Zaraz będzie że się poddałem, że nie mam już argumentów, że komunizm zawsze przegra... Taka jest już niestety mentalność demokratów - jeżeli ktoś się wycofa, trzeba obwieścić że przegrał i zmiażdżyć go jak robala... A ja po prostu już mam dość głupich skojarzeń, hippisowskich i anarchistycznych tekstów... Apeluję do moderatorstwa, żeby zamknęło temat.... Jak ktoś chce pogadać na ten temat (w co szczerze watpię) to na prywacie.Temat nie zostanie zamknięty, ponieważ każdy ma prawo do przedstawienia swoich racji i poglądów. Tobie natomiast radzę się z tym pogodzić, albo po prostu tutaj nie zaglądać, jeśli tak bardzo przeszkadza Ci opinia innych użytkowników forum. /// Reinmar
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: sid w 10 Kwiecień 2007, 18:29:42
ÂŻaden komuch nie trzymał się choćby podstaw funkcjonowanie ichniego ustroju. Nawet autorzy Manifestu... wiedzieli, że piszą bajki (opisał to Waldemar ÂŁysiak - znany historyk).

@ Kozłow -> stary, nawet nie potrafisz przytoczyć komunistycznych argumentów, twój tekst o otchłani (sytuacja RP po Okrągłym Stole) to argument konserwatywnej, antykomunistycznej prawicy.

Chyba ostatnio rozmawialiśmy na PW, ale skoro tak ciężko przychodzi Ci analiza dat z historii własnego kraju, to faktycznie ciężko będzie pogadać. Wszak wiem czym się różni KPP od PRL'owskich władz a to Ty zdajesz się nie widzieć siedmioletniej różnicy.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Voythaz w 30 Kwiecień 2007, 18:19:25
Zgadzam się z tobą, komunizm sam w sobie jest ustrojem pięknym (odłóżcie te młotki, zaraz wyjaśnię!), bo przypomina raj. Każdy jest równy, nie ma lepszych lub gorszych, każdy dostaje tyle samo. Jest tylko jeden zonk, mianowicie: w naszym świecie taki ustrój nie ma żadnych szans przetrwania!!!
A to, że Stalin, Lenin i cała śmietanka komunistyczna byli zje****mi, poje****mi skur****nami, nie ulega polemizacji.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Dark Prince w 30 Kwiecień 2007, 22:10:51
Drogi Voythaz'ie, twoja wypowiedź jest naprawdę interesująca, wnosi wiele do tematu, oraz naprowadza na inny tok myślenia tych tłumoków,  co nie wiedzą, ze komunizm jest zajebisty.

Coś Kozołowie pieprzyłeś o tym, że wszyscy mieli by po równo, ale zaraz pisałeś, że każdy wg jego indywidualnych potrzeb. Jak to jest możliwe?

Poczytaj trochę o historii, a będziesz wiedział, że poństwowe zakłady nie maja prawa istnieć, wiec dlatego była przeprowadzona w polsce prywatyzacja. Osoba, która zarządza firmą bezpośrednio na swoje utrzymanie będzie sie starać jak najlepiej rządzić, a państwo będzie zatracać tę firmę.

Twoim ideałem jest 'najszlachetniejsza cząstka Włodka Lenina'? To tak samo jakbm napisał, że Hitler nie był skórwysynem, tylko miał łeb na karku, bo przeciesz chciał oczyścić świat ze ścierwa. Hitler chciał odbudować Imperium Rzymskie, w tym celu zatrudnił nawet archtektów, którzy mięli zaprojektować budowle w stylu rzymskim.

Komuna nie ma racji bytu, z tego powodu, że partia rządząca zawsze będzie chciała, aby mieli najwięcej kasy etc.

Chodzi ci o zamysł komunizmu, ale prawdziwty komunizm (tzn. taki, który był wprowadzony w państwach a nie w głowie świtra) jest do niczego, gdyż państwa, które były za żelazną kurtyną mają naprawdę duże straty do odrobienia pod względem gospodarczym.

Wg mnie najlepszy przykładem systemu podobnego do komuny jest s ystem rządzenia w Sparcie. ÂŻaden człowiek nie miał więcej od innego, wszyscy byli równi, ale przez to Sparta powoli zataczała się w otchłani. Oczywiście pomijam fakt, że było ponad 100k niewolnoków, którzy na to wszystko pracowali.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Salvinia Natans w 12 Maj 2007, 21:54:39
Przeczytałam z trudem niemalże wszystkie zamieszczone tu posty i na początku, jedyne co czułam, to ręce opadające do samej ziemi i ogromny żal ściskający ekhem. Najpierw, jak wszyscy, stwierdziłam, że kolega Kozłow ma nierówno pod sufitem. Jednak im dalej brnęłam w ten męczący temat, tym bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że jego to po prostu bawi. Bawi go ta cała pseudo intelektualna przepychanka, niby mądre i analizujące z każdej strony ideę komunizmu posty oraz przedstawianie siebie jako niedocenianego, nierozumianego przez resztę społeczeństwa, żarliwego zwolennika owej absurdalnej idei. Mam nadzieję, że się nie mylę, że to tylko przejściowa postawa, w celu zwrócenia na siebie uwagi...w końcu jego organizm jest teraz naszpikowany przeróżnymi hormonami, które sieją spustoszenie w psychice 16 latka. Mam taką nadzieję, ponieważ jeśli Kozłow rzeczywiście święcie wierzy we wszystko co pisze, jest przekonany, iż ten cały komunistyczy syf to środek na wszelkie bolączki tego świata, to ja powoli zaczynam tracić wiarę w ludzi...

Aha, jeżeli tak cię razi nierówność społeczna, istnienie biednych i bogatych, to szczerze współczuje, bo każdego dnia musisz przechodzić niezłe piekło i ból istnienia, widząc co też się dzieje na tym świecie...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Maksous w 12 Maj 2007, 23:00:54
Wiesz co dziwny temat.

Mam do ciebie Kozłowie kilka pytań.

- Czy uważasz że wybiegnięcie z pałkami na zwykłych ludzi jest dobre??

- Czy uważasz że dzieci tam nie ginęły za nic??

- O czym teraz się gada... a tak o lustracji. O ile się nie mylę w Polsce dzięki komunie narodziły się tajne służby bezpieczeństwa.

- Czy ZB zarabiało mało kasy, w tych czasach??

- Czy śmierć 10000 polaków jest niczym??

- Czy ich "sposoby" na resocjalizację były dobre?? Chodzi mi o różnego rodzaju tortury (podpalanie papierosem, pozbawienie opieki lekarzy, bicie gumową pałką??

- Czy próby zniszczenia chrześcijaństwa w Polsce były dobre??

Za komuny wszyscy żyli jak "psy" (no może poza tajnymi służbami).
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 12 Maj 2007, 23:01:13
Cytuj
Jednak im dalej brnęłam w ten męczący temat, tym bardziej utwierdziłam się w przekonaniu, że jego to po prostu bawi. Bawi go ta cała pseudo intelektualna przepychanka, niby mądre i analizujące z każdej strony ideę komunizmu posty oraz przedstawianie siebie jako niedocenianego, nierozumianego przez resztę społeczeństwa, żarliwego zwolennika owej absurdalnej idei.
Ehh.... Jak moja ideologia może mnie bawić.... Nierozumiany jestem, bo nawpychali tacy jak ty ludziom do głów, że muszą istnieć bogaci i biedni.... A i dziękuję, żeś mnie zaliczyła do wariatów.....

Cytuj
Mam nadzieję, że się nie mylę, że to tylko przejściowa postawa, w celu zwrócenia na siebie uwagi...w końcu jego organizm jest teraz naszpikowany przeróżnymi hormonami, które sieją spustoszenie w psychice 16 latka.
No żesz do kur** nędzy! Każdy twój post, każdy (a jest ich bardzo wiele) zawiera w sobie twoje zdanie o tym, że jesteś najmądrzejsza bo masz 19 lat i że ludzie młodsi nie wiedzą co robią bo hormony działają... Normalnie przyprawia mnie to o ku**icę za przeproszeniem...

Cytuj
Aha, jeżeli tak cię razi nierówność społeczna, istnienie biednych i bogatych, to szczerze współczuje, bo każdego dnia musisz przechodzić niezłe piekło i ból istnienia, widząc co też się dzieje na tym świecie...
A żebyś wiedziała.

Zresztą twój post w ogóle nie odnosi się do tematu, więc wybacz....

Do pana Maksousa
Cytuj
- Czy uważasz że wybiegnięcie z pałkami na zwykłych ludzi jest dobre??
nie. I nigdy tak nie uważałem. Zresztą mówisz o totalitarnym komunizmie i sprawowaniu władzy przez ludzi nieodpowiednich, a nie o ideologii.

Cytuj
- Czy uważasz że dzieci tam nie ginęły za nic??
jak wyżej

Cytuj
- O czym teraz się gada... a tak o lustracji. O ile się nie mylę w Polsce dzięki komunie narodziły się tajne służby bezpieczeństwa.
Nie ja je tworzyłem i to kolejne złe pojmowanie ideologii.

Cytuj
- Czy ZB zarabiało mało kasy, w tych czasach??
Po pierwsze SB, a po drugie pytanie do ciebie:
Czy sądzisz, że członkowie ówczesnego SB zarabiali więcej od dzisiejszych polityków?

Cytuj
- Czy śmierć 10000 polaków jest niczym??
Czy śmierć kilkuset milionów Polaków w czasach monarchii przed komunizmem jest niczym?

Cytuj
- Czy ich "sposoby" na resocjalizację były dobre?? Chodzi mi o różnego rodzaju tortury (podpalanie papierosem, pozbawienie opieki lekarzy, bicie gumową pałką??
Jak w pierwszym

Cytuj
- Czy próby zniszczenia chrześcijaństwa w Polsce były dobre??
Nie, nie były dobre. Sam jestem katolikiem. Katolikiem komunistą.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Maksous w 12 Maj 2007, 23:25:28
Do Kozłowa

Cytuj
Czy sądzisz, że członkowie ówczesnego SB zarabiali więcej od dzisiejszych polityków?

Tak uważam że SB więcej zarabiało. Poza tym Funkcjonariusze i współpracownicy SB byli ucholami. Wiele Sbków dostawało stypendia albo jakieś inne pomoce, więc nie wiem dlaczego porównujesz polityków do SBków. A zresztą do dzisiaj są czerwoni politycy np. Borowski. Może on też mial jakieś "pomoce"??

Cytuj
Czy uważasz że wybiegnięcie z pałkami na zwykłych ludzi jest dobre??

nie. I nigdy tak nie uważałem. Zresztą mówisz o totalitarnym komunizmie i sprawowaniu władzy przez ludzi nieodpowiednich, a nie o ideologii.

W ideologii chodziło im o władzę, chcieli sie dorwać do Władzy jak świnki do korytka. Popatrz na kraje w których jest komunizm. Ciągłe walki, ranni ludzie.... Nie wiem czy by ci sie to spodobało. To tylko sie mówi że oni chcieli dobrze i że ich Ideologia była dobra, a tak nie jest. A jak jesteś taki mądry to pojedź na Białoruś, tam poczujesz się jak u swoich. A poza tym jak chodzi ci o idee to czemu nie udało im się utrzymać komunizmu w wielu krajach, gdzie tego probowali. Bo prób było wiele ale przemoc którą kierowali się komuniści nie była dobra.

Cytuj
Czy śmierć kilkuset milionów Polaków w czasach monarchii przed komunizmem jest niczym?

No dobrze ale sam teraz przyznałeś że zginęło i tak wielu Polaków. Jest to jednoznaczne z z monarchią. W obu przypadkach ginęli ludzie..... niewinni.

Cytuj
Nie, nie były dobre. Sam jestem katolikiem. Katolikiem komunistą.

Nie można być katolikiem i komunistą na raz.

Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Khaleb w 13 Maj 2007, 00:28:52
Ja dodam kilka słów odnośnie legalności KPP:

Art.13 Konstytucji RP zakazuje istnienia partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Istnienie partii komunistycznych w Polsce i ich działania są legalne, dopóki odnoszą się do samego ustroju komunistycznego (ideologii), z pominięciem totalitarnych metod i praktyk. Współczesna KPP nie stosuje metod totalitarnych w celu szerzenia ideologii w związku z czym działa zgodnie z prawem i nie może być zdelegalizowana.

( źródło wikipedia )

I to chyba wszystko wyjaśnia.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Rajca w 13 Maj 2007, 07:05:26
@Khaleb
...Hare krishna,  Hare krishna,  Hare krishna...
Cytuj
I to chyba wszystko wyjaśnia.
Zadaję sobie pytanie Khalebie, czy Ty czytałeś ten temat? Wątkiem nie jest legalność KPP tudzież innych partii chorych na czerwonkę. Przytaczasz artykuły z Konstytucji, które na dodatek o ile mnie pamięć nie myli przytoczone były. Na upartego mogę to potraktować jako spam, bo twojej wypowiedzi i ustosunkowania się do tematu nie ma.
@Kozłow
Cytuj
No żesz do kur** nędzy! Każdy twój post, każdy (a jest ich bardzo wiele) zawiera w sobie twoje zdanie o tym, że jesteś najmądrzejsza bo masz 19 lat i że ludzie młodsi nie wiedzą co robią bo hormony działają... Normalnie przyprawia mnie to o ku**icę za przeproszeniem...
Hamuj się Koziołku, hamuj bo jeszcze głowy polecą. Mimo wszystko wstawić dwie gwiazdki nic Ci nie przeszkadza, a sens pozostaje.
Cytuj
Ehh.... Jak moja ideologia może mnie bawić.... Nierozumiany jestem, bo nawpychali tacy jak ty ludziom do głów, że muszą istnieć bogaci i biedni.... A i dziękuję, żeś mnie zaliczyła do wariatów.....
Nierozumiany jestem, bo nawpychali tacy jak ty ludziom do głów, że komuna jest dobra i w swej ideologicznej postaci może istnieć.
Zresztą, może założymy sobie osobny temacik o Utopii, którą ktoś "resocjalizuje" na zakład rzeźniczy.
Cytuj
A żebyś wiedziała.

Zresztą twój post w ogóle nie odnosi się do tematu, więc wybacz....
Pozwolisz, że my to ocenimy.
To tyle, chciałem raczej ustosunkować się do "kruczków tawerniano-prawnych".
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Salvinia Natans w 13 Maj 2007, 07:25:59
Zwracam honor, z tymi hormonami to trochę mnie poniosło, więc przepraszam, ale po prostu straciłam nerwy. Tak jak już mówiłam, albo masz ogromne klapki na oczach i widzisz tylko to,co chcesz ujrzeć, albo to jest jedna wielka gra. Może wydaje ci się, że piszę nie na temat, bo nie przytaczam kolejnych, oczywistych argumentów, dowodzących ułomności tego ustroju. Po co mam to robić, skoro kilkadziesiąt osób przede mną napisało już wystarczająco dużo, a ty dalej w zaparte bronisz swoich racji. Co do istnienia biednych i bogatych...taki podział był, jest i będzie, tak samo jak są kobiety i mężczyźni, to jest całkiem naturalna sprawa, więc lepiej się z tym pogódź.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Khaleb w 13 Maj 2007, 21:33:00
Cytuj
Zadaję sobie pytanie Khalebie, czy Ty czytałeś ten temat? Wątkiem nie jest legalność KPP tudzież innych partii chorych na czerwonkę. Przytaczasz artykuły z Konstytucji, które na dodatek o ile mnie pamięć nie myli przytoczone były. Na upartego mogę to potraktować jako spam, bo twojej wypowiedzi i ustosunkowania się do tematu nie ma.

Wiem dobrze, że tematem nie jest KPP. Chiałem jedynie uciać spekulacje co do legalności tej partii. Jeśli nie wykorzystuje haseł i metod totalitarnych, jest uznana za legalną i może funkcjonować w państwie polskim.

Co do samego ustroju jakim jest komunizm jestem negatywnie nastawiony. Co jak co, ale suwerenność państwa, to podstawa. Komuna jej nie dawała, ba nie było jej w ogóle.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 14 Maj 2007, 10:15:06
Według mnie komunizm nie jest dobrym ustrojem. Jak każdy ustrój, ma swoje wady i zalety. Zaletą jest to, że mówi on o równości, że nie będzie podziały na lepszych, gorszych. to w tym ustroju jest dobre. Jednak wadą jest to, że równoważy on biednych i bogatych, a to jest bez sensu. Dajmy przykład: Jest sobie facet, całe życie ciężko pracował, zaharowywał się, ale w końcu osiągnął swój cel, awansował, miał lepszą płacę, stawał sie bogatym. Drugi facet: utrzymywał się z tego co żona zarobiła na bazarze, ale najczęściej przepijał cała kasę. I w świetle komunizmu oni maja być równi? Bogaty ,ma oddać biednemu? Wszystko ma być dla każdego? To bez sensu. Ja bym nie oddał. A drugą wadą jest to że zawsze (prawie) komuniści wybiorą jakiegoś osła do rządzenia. Naobiecuje on wszystkiego, zacznie głosić komunizm, że nie będzie biednych i bogatych. W Rosji prawie cała biedota, więc każdy będzie na niego głosował. ÂŻenada totalna. Dlatego myślę, że ten "system" jest taki "niedopracowany".
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 27 Maj 2007, 15:17:09
Cytuj
Jedna sprawa, że posiada, a druga to ta, skąd. Wybacz, ale w PRL'u nie mówiło się chociażby o Katyniu, a Piłsudski był wrogiem narodowym nr 1. Dlatego błagam, nie pieprzcie głupot, bo to zaczyna być żałosne. Tak samo jak w czasach zaborów, również w okresie komunistycznym, w Polsce nie istniało coś takiego jak prawdziwa historia. Było mnóstwo tematów tabu, o których się nie mówiło.
Było to, ale za czasów stalinizmu. Czyli do roku 56. Potem ustąpiło i o ZSRR mówiło się też te złe rzeczy. A dlaczego nie uczyło się tego w szkołach wcześniej? Bo Stalin rządził i to on właśnie zadał cios w plecy polsce, kazał wymordować oficerów w Katyniu. Przyznaję, że to Lenin kazał w 1920 roku najechać na Polskę, ale Stalin budował swój kult jednostki na kulcie Lenina, więc nie ludzie nie mogli wiedzieć, że to szlachetny Lenin napadł na Polskę.

Cytuj
Błagam, napisz mi jeszcze, że i tutaj nie było tematów tabu, a powieszę się na kablu od myszki, bo dłużej nie będę znosił ludzkiej głupoty i totalnego debilizmu...
Dziękuję, ze zostałem wyzwany od debili... A i jeszcze jedno: tutaj też nie było tematów tabu.

Cytuj
Nie chodzi mi o bogactwo, ale o uczciwie zarobione pieniądze w zawodzie, którego mam zamiar się podjąć.
I Twoim zdaniem miałbym na to szansę? Ciekawe jak, skoro prawdopodobnie działałbym w opozycji, krytykując ówczesną władzę. Dla takich ludzi nie było mieszkań, dodatkowych karteczek i pleców u rządzącej Polską, partii komunistycznej. Były za to więzienia, represje, prześladowania i brak akceptacji wśród ludzi, którym nie przeszkadzał brak swobód.
Czyli rozumiem, że ludzie, którzy podejmowali się pracy w PRL - u nie zarabiali uczciwie? ÂŻadna praca nie hańbi.
Widać, że chyba żyłeś w czasach, kiedy upadał komunizm. Kiedy to wszystkie te represje były bardzo nasilone. A brak swobód, jak np: brak demokratycznych, wolnych wyborów, Przeszkadzał tylko ludziom typu Wałęsa, Walentynowicz. Myślisz, że jakiś robotnik szedł na strajk, z tego powodu, że jego głos się nie liczy? Szczerze wątpię....

Cytuj
Zaraz wyjdzie na to, że czasy PRL to sielanka, istna arkadia i ziemia obiecana, do której powinny zmierzać wszystkie owieczki.
Nikt tak nigdy nie powiedział i nie powie zapewne (przynajmniej ja)

Cytuj
Zapomnimy o tym, czego dokonali poplecznicy Stalina i późniejszych zbrodniarzy, bo przecież liczy się fakt, że górnicy mieli wysokie pensje, a Gierek rozdawał mieszkania. Zapomnimy o tym, że gdy sekretarze partii pławili się w luksusach i popijali drogie wina, społeczeństwo musiało żyć octem. Bo przecież to nie jest istotne, na ten argument żaden z Was nie odpowiedział, bo kto by się tym przejmował.
Stalin rzeczywiście miał ogromne pojęcie o prawidłowym komunizmie..... A już dawno odpowiedziałem na argument o bogactwie partii. "Nieodpowiedni ludzie komunizm wprowadzali i nieodpowiedni ludzie na stanowiskach stali".
 
Cytuj
Oficjalnie odpuszczam sobie ten temat,
I chwała Bogu, bo ciągle sypiesz tym uwielbieniem państw zachodu i koniecznością podziału ludzi na bogatych i biednych.

Cytuj
Większość mojego miasta to właśnie komunistyczne blokowiska. Znaczna większość z nich jest w przyzwoitym stanie. Oczywiście w innych miastach sprawa z takimi osiedlami może mieć się już trochę inaczej. W moim mniemaniu Lublin i jego wielopiętrowce (u nas są jedynie takie 4 piętrowe) z ciasnymi mieszkankami to już nieco niższy standard społeczny.

Jak powiedziałeś, wiele zależy od spółdzielni ale i samych lokatorów. Osobiście gardzę ludźmi którzy narzekają na panujące warunki po czym schlani wracając do domu srają po klatkach, niszcząc przy tym kilka szyb, żarówek budząc co najmniej połowę lokatorów. Cóż, kwestia poszanowania "wspólnej" własności.
Miejscowość taka jak moja wyrosła właśnie na komunistycznej industrializacji i Gierkowskich kredytach (Racja dla pana ojca redaktora. Kapitalistyczne państwa zachodnie "wydymały" nas z tymi kredytami, bo dały nam bardzo wysoki procent na te pożyczki. Gierek chciał ratować kraj, a że nie widział innego sposobu, jak zaciągnięcie kredytów,  musiał się zwrócić do państw zachodu). Też jest tutaj wiele blokowisk i wszystkie mają się nieźle. Oczywiście Zamtex, czyli przędzalnia bawełny upadła po zmianach ustrojowych. a co do bloków, to jak mówi pan Thoro. wszystko wynika z poszanowania wspólnej własności.  
   
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: ojciec redaktor w 28 Maj 2007, 16:38:51
Cytuj
Gdyby mój dziadek lub ojciec zobaczyli takich gówniarzy jak Wy robiących się na Lenina zrobili by Wam z dupy jesień średniowiecza.
Zanim powiesz, że robimy się na Lenina to przeczytaj TEN (http://gothic.gram.pl/forum/index.php?s=&showtopic=4047&view=findpost&p=32354) post.
Twoja rodzina pewnie wiele wycierpiała przez komunizm, współczuję, ale tak naprawdę wbrew powszechnej opinii nie ucierpiało tyle osób ile się podaje w mediach.
Poza tym to co ty mówisz nigdy nie wydarzyło się w Polsce. Nauka rosyjskiego była nie bardziej obowiązkowa niż dziś Angielskiego. A te codzienne apele po rosyjsku, to owszem.. w rosyjskiej armii. Broń boże w Polskiej.
Gadasz albo głupoty wyssane z palca, albo o sytuacji Polaków w ZSRR
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 28 Maj 2007, 17:55:44
Cytuj
Gadasz albo głupoty wyssane z palca, albo o sytuacji Polaków w ZSRR
Jeśli chciałbym pieprzyć głupoty już dawno pisałbym tak jak Wy. A gdy istniało ZSRR to co było w Polsce? Jebana komuna! A jeśli chodzi o apele to odbywały się one w szkołach.

Cytuj
Nauka rosyjskiego była nie bardziej obowiązkowa niż dziś Angielskiego.
Jesteś głupszy niż myślałem... Angielskiego teraz nie musisz się uczyć. Masz do wyboru również i niemiecki itd. A za komuny język rosyjski był narzucany. Widzisz różnice czy przeliterować?

Cytuj
wbrew powszechnej opinii nie ucierpiało tyle osób ile się podaje w mediach
Taaa... Jesli mógłbym zaznaczyć to właśnie media ukrywały prawdziwy terror komuny.


Z wyrazami szacunku...

EDIT:
Cytuj
1) Nie we wszystkich szkołach były apele po rosyjsku.
Ale nie zmienia to faktu, że w pozostałych szkołach takie apele występowały...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 28 Maj 2007, 20:47:12
Dzisiaj rozmawiałem ze swoim starym nauczycielem historii z liceum. Zadałem mu dwa pytania, i:
1) Nie we wszystkich szkołach były apele po rosyjsku.
2) W szkołach NIC NIE MÓWIONO o Katyniu czy Piłsudskim, to był temat tabu, a za słowo o Piłsudskim można było oberwać bambusem!
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: ojciec redaktor w 29 Maj 2007, 17:57:59
Cytuj
Jesteś głupszy niż myślałem... Angielskiego teraz nie musisz się uczyć. Masz do wyboru również i niemiecki itd. A za komuny język rosyjski był narzucany. Widzisz różnice czy przeliterować?
Wiesz, wtedy także mogłeś się uczyć także Niemieckiego zamiast Rosyjskiego

Cytuj
Jeśli chciałbym pieprzyć głupoty już dawno pisałbym tak jak Wy. A gdy istniało ZSRR to co było w Polsce? Jebana komuna! A jeśli chodzi o apele to odbywały się one w szkołach.
Miałem na myśli sytuację na zagarniętych przez ruskich kresach wschodnich

Cytuj
1) Nie we wszystkich szkołach były apele po rosyjsku.
Jak sie pytałem rodziców o apele po rosyjsku to oni ze zdziwieniem (pierwsze słyszę)

Cytuj
2) W szkołach NIC NIE MÓWIONO o Katyniu czy Piłsudskim, to był temat tabu, a za słowo o Piłsudskim można było oberwać bambusem!
O Katyniu to tak, ale o Piłsudskim... spytaj się nauczyciela o konkretny okres (bo komunizm w Polsce zmieniał się, i to bardzo). Możliwe, że wspomniał o okresie sprzed '56 (w 1956 miała miejsce tzw. "Destalinizacja").
Poza tym wbrew powszechnym stereotypom Rosjanie Piłsudskiego... szanowali! Właśnie za to, że ich pokonał. Rosjanie mają głęboko w d... tych którzy sie przed nimi płaszczą. Dla przykładu Czesi: Zawsze kolaborowali z Rosją, czasem z pewnymi sukcesami, ale nigdy nie zaskarbili sobie ich szacunku. Była nawet taka anegdota, że Czesi wystawili Stalinowi kilkudziesięciu metrowy pomnik, a za nim paro metrowe, znacznie mniejsze, postacie Czeskich robotników, kobiet, dzieci, całego społeczeństwa. ÂŻartowano sobie, że te wszystkie postacie starają się wejść usilnie Stalinowi w .... xD
Do czego zmierzam? Jak już wspomniałem Czesi nie zaskarbili sobie szacunku Rosjan, a Polacy (a konkretnie Piłsudski) tak, ponieważ warował Polskich interesów nie na klęczkach a z szablą w ręku
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 29 Maj 2007, 18:07:57
Cytuj
spytaj się nauczyciela o konkretny okres (bo komunizm w Polsce zmieniał się, i to bardzo). Możliwe, że wspomniał o okresie sprzed '56
Ja mówie o czasach PO '56. Jak mi zaraz wyjedziesz, że nauczyciel nie ma racji, to się zbłaźnisz... Wątpie, by były profesor z AGH w Krakowie miał mniejszą wiedzę od twojej czy twoich rodziców.

Cytuj
Jak sie pytałem rodziców o apele po rosyjsku to oni ze zdziwieniem (pierwsze słyszę)
No to chyba napisałem, że nie we wszystkich?

Cytuj
Wiesz, wtedy także mogłeś się uczyć także Niemieckiego zamiast Rosyjskiego
O taa, chyba prywatnie. W szkołach był przymusowy tylko rosyjski i nic więcej, nie było innego języka do nauki.

Cytuj
Poza tym wbrew powszechnym stereotypom Rosjanie Piłsudskiego... szanowali! Właśnie za to, że ich pokonał.
Matko, ale brednie. To ja w takim razie pokocham Hitlera  
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 29 Maj 2007, 19:09:14
Pomijając wszystkie te dogadywania o apele po rusku i naukę języków (niemieckiego mogóleś się uczyć, bo NRD była republiką socjalistyczną, graniczącą z Polską, a rosjanie języki krajów szanowali i ich nie znosili), chciałbym poruszyć kwestię nauki w szkole. Od razu o komunizmie mówi się dzieciom, że to szit i gówno i zbrodniczy system. Zbrodniczy, ale nie system, tylko rządy ludzi, którzy komunizm wprowadzali. I mówi się, że to najgorsze, co moze być, że to śmierć, wywózki, itd. A dlaczego mówi się np że:

- Kazimierz II Wielki był dobrym królem, skoro gwałcił on nagminnie kobiety i miał mnóstwo nieślubnych dzieci?

- J. Piłsudski jest przedstawiany, jako dobry twórca legionów i wyzwoliciel polski, podczas, gdy na kilkanaście lat rządził państwem jak dyktator? Dlaczego sprzymierzył się z zaborcą? Dlaczego wielki niepodległościowiec był protestantem, a kiedy chciał się ożenić z katoliczką, zmienił sobie wiarę tylko po to?

- Dlaczego tak mało mówi się o wyzysku murzynów w pięknym demokratycznym USA?

- Dlaczego mówi się o 10 mln ofiar komunizmu, a nie mówi się o kilkuset milionach ofiar monarchii na przestrzeni dziejów?

Trochę do pana Respeva
Cytuj
Matko, ale brednie. To ja w takim razie pokocham Hitlera
Co innego kochać zbrodniarza, a co innego kochać męża stanu...

Cytuj
Ja mówie o czasach PO '56. Jak mi zaraz wyjedziesz, że nauczyciel nie ma racji, to się zbłaźnisz... Wątpie, by były profesor z AGH w Krakowie miał mniejszą wiedzę od twojej czy twoich rodziców.
Właśnie po roku 56 odbywała się w Polsce i innych państwach socjalistycznych destalinizacja. Za czasów Chruszczowa, Breżniewa itd.


Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 29 Maj 2007, 19:53:58
Cytuj
Dlaczego wielki niepodległościowiec był protestantem, a kiedy chciał się ożenić z katoliczką, zmienił sobie wiarę tylko po to?
Przepraszam bardzo, a co ma do tego wiara? Każdy wierzy w to co chce.Pozatym te wiary nie różnią się aż tak bardzo.

Cytuj
Co innego kochać zbrodniarza, a co innego kochać męża stanu...
Oj, bardzo ciekawe. Zapewne zabicie górników w 81' w kopalni Wujek, to był przypadek? Może sami się zastrzelili?

Cytuj
- Dlaczego tak mało mówi się o wyzysku murzynów w pięknym demokratycznym USA?
A możesz podać jakiś przykład?

Cytuj
Właśnie po roku 56 odbywała się w Polsce i innych państwach socjalistycznych destalinizacja
No wiem, i co w związku z tym?

Cytuj
- Dlaczego mówi się o 10 mln ofiar komunizmu, a nie mówi się o kilkuset milionach ofiar monarchii na przestrzeni dziejów?
No właśnie, na przestrzeni dziejów, a nie 40 lat :]
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 29 Maj 2007, 19:56:21
Rozumiem do czego zmierzasz z tym, że ja już pisałem o komuniźmie z człowiekiem prawym na czele - nie jest realny. Przykładem jest komunista Che Guevara który postępując według reguł marksistowskich dobrowadził to rozpadu gospodarki w państwie. Lenin i Stalin to przykłady ludzi którzy nie zasługują nawet na to by mieć swój grób. Co oni wyprawiali z czasów swojego panowania jest dla mnie niezrozumiałe. Dlatego komunizm jest zły - bo każdemu się kojarzy z tym pieprzonym Stalinem i Leninem. Za nasze poglądy w tym temacie Kozłow możesz obwiniać tylko tych dwóch ludzi którzy się za komunistów uważali. W dodatku osobiście twierdze też, że Polak nie może ani nie powinien przejawiać jakichkolwiek zamiłowań komunistycznych jak i faszystowskich. Przez faszystów i komuchów jesteśmy teraz takim państwem jakim jesteśmy. Faszyści zabijali nas jak kaczki a komuniści ograniczali przez pięćdziesiąt lat jakbyśmy byli ich własnością. Dlatego jestem przeciwny wszelkim formą komunizmu. Nawet jeśli miałoby być teraz lepiej w Polsce komunistycznej to i tak mówie stanowczo nie. Nie można przyjmować systemu państwa który tak skrzywdził Polske. Bycie Polakiem to znajomośc naszej histori i świadomość tego co przeszliśmy przez Panów Hitlera i Stalina. Teraz kumacie Panowie Komuchy?  

A co do tych wymienionych przez Ciebie przykładów. Czemu się o tym nie mówi? Bo to nie ten temat  
A tak serialnie:

Kazimierz Wielki pomógł Polsce jak chyba żaden z jej królów. Dlatego te zbrodnie są przez historyków omijane. Z tym, że powiedz mi też jaki król na świecie był prawy i dobry w 100%?

J. Piłsudzki był człowiekiem który wykonał zamach stanu w celu uratowania Polski. Gdy przybył do kraju i zastał Polske biedną z sejmem który ciągle się tylko kłóci musiał działać. Dzięki niemu Polska stanęła na nogi. Prowadził równiez działalność antyrosyjską która miała na celu doprowadzenie do niepodległości kraju.

USA leży w zupełnie innym kontynencie niz Polska. Nie dotyczy w ogóle naszego kraju. Amerykanie nic Polakom nie zrobili. ÂŻeby nie było niedomówień - mam żal do Amerykanów z tego powodu. A jeśli Ty się tak bardzo wszystkim przejmujesz to Greenpeace stoi otworem.

Bo komunizm był prowadzony przez złego człowieka który nie widział żadnej tragedi w ludzkiej śmierci.


Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: ojciec redaktor w 31 Maj 2007, 03:03:52
Cytuj
- Dlaczego tak mało mówi się o wyzysku murzynów w pięknym demokratycznym USA?
Cytuj
USA leży w zupełnie innym kontynencie niz Polska. Nie dotyczy w ogóle naszego kraju
No, ale wszyscy ślipią na amerykę jako na ostoję demokracji, wolności, równości, bla, bla ,bla, a skoro piszą o Ameryce w podręcznikach szkolnych (u mnie np. piszą) to niech piszą o wszystkim

Cytuj
dobrowadził to rozpadu gospodarki w państwie
A jak się to ma do komunizmu w Chinach?

Cytuj
bo każdemu się kojarzy z tym pieprzonym Stalinem i Leninem
No niestety :(

Cytuj
Polak nie może ani nie powinien przejawiać jakichkolwiek zamiłowań komunistycznych jak i faszystowskich.
To drugie - jak najbardziej

Cytuj
Przez faszystów i komuchów jesteśmy teraz takim państwem jakim jesteśmy
A jełopy w rządzie nie maja z tym nic wspólnego

Cytuj
Matko, ale brednie. To ja w takim razie pokocham Hitlera
No comments

P.s.

Cytuj
- J. Piłsudski jest przedstawiany, jako dobry twórca legionów i wyzwoliciel polski, podczas, gdy na kilkanaście lat rządził państwem jak dyktator?
uuu... z tym podpadasz kozłow...
Wg. Mnie rządy autorytarne to najlepsze rządy w historii Polski, stawiam je wyżej nawet nad komunizm (a ten ostatni nad demokrację itp.)

Cytuj
Dlaczego sprzymierzył się z zaborcą?
Bo wiedział, że Niemcy pokonają Rosję, a Francja pokona Niemcy. Więc, żeby zyskać trochę na wschodzie sprzymierzył się z państwami centralnymi, a potem dał im kopa gdy przegrywali :)

Cytuj
Dlaczego wielki niepodległościowiec był protestantem, a kiedy chciał się ożenić z katoliczką, zmienił sobie wiarę tylko po to?
Bo ją kochał
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Drakus w 02 Czerwiec 2007, 20:20:14
Nie chcę nikogo urazić, ale jestem raczej prawicowy. Nienawidze ustroju komunistycznego. Tak zwany komunizm na papierze po prostu nie istnieje i nie ma prawa bytu jak anarchia. Wierzenie w nią to tak jak wiara, że z nieba spadnie pół miliona euro. A najbardziej denerwują mnie ludzie noszący czerwone gwiazdy lub morde Che (zbrodniarza) na koszulkach. Straszne niedouczenie z ich strony...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: ojciec redaktor w 03 Czerwiec 2007, 22:08:17
Cytuj
Tak zwany komunizm na papierze po prostu nie istnieje i nie ma prawa bytu jak anarchia
A komunizm w Chinach - trzeciego mocarstwa na  świecie w którym panuje komunizm (wolnorynkowy, ale komunizm)
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 04 Czerwiec 2007, 14:42:43
Cytuj
A komunizm w Chinach - trzeciego mocarstwa na świecie w którym panuje komunizm (wolnorynkowy, ale komunizm)

ÂŚwietnie, świetnie ojcze redaktorze, ale tutaj są same sprzeczności. Kozłow chciał tutaj debatować o prawdziwym komuniźmie poglądów marksistowskich. A Chiny do takowych nie należą. Gdyby Chiny nie były wolnorynkowe zostały by daleko daleko za państwami szybkorozwijającymi się. Nie można nazwać Chińczyków komunistami. Chiny są powymieszanymi ideologiami ze wszystkich systemów rządzących. Mylisz ojcze pojęcia.


Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: aretofe w 15 Sierpień 2007, 13:57:48
No cóż,ja jestem komuchem,więc tak jak Kozłow uważam,że jest najlepszy,ale ja cenię komunizm głównie za to,że obalił ten cholerny nazizm,dzięki J.Stalinowi ;) Chwała mu za to :)
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 15 Sierpień 2007, 14:42:21
Cytuj
obalił ten cholerny nazizm,dzięki J.Stalinowi
 
Nazizm obalili alianci, ale oczywiście dobra propaganda robi swoje, prawda? Apel do wszystkich pseudo komuchów - idźcie umyjcie  "Pana Wacława" i wdzieczną tylnią część ciała w celach pozbawienia ze siebie 2cm warstwy brudu, który osiadł na was, gdy czytaliście książki o Józku Stalinie. Idźcie na lekcje historii i poczytajcie trochę, bo to co niektórzy wygadują, to się w głowach nie mieści.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 15 Sierpień 2007, 20:55:00
Cytuj
Józef Stalin przygotował atak na Berlin
 
Akurat to jest wierzchołkiem góry lodowej. Gdyby nie alianci, plan by nie wypalił, także nie jest to tylko zasługa Stalina, że czas nazizmu się skończył.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Altair w 15 Sierpień 2007, 21:30:15
Cytuj
Dla twojej wiadomości: Józef Stalin przygotował atak na Berlin(nie własnoręcznie oczywiście,ale wydał taki rozkaz),który zakończył się sukcesem Armii Czerwonej i dzięki temu Hitlerowskie Niemcy się poddały.Gdzie tu są alianci?

P.S.Nie popieram Stalina,bo za swoich rządów dopuścił się wielu zbrodni,dzięki czemu jest on na miarę Hitlera.

Omg... on może i przygotował atak, ale wcale nie dzięki niemu czas nazizmu się skończył. Sukces Armii Czerwonej ograniczył się do wtargnięcia do Berlinu i powybijania wszystkich tam stacjonujących. Wojny nie wygrali, a przez długi czas współpracowali z Niemcami. Więc nie gadaj jakim to Józef Stalin jest wybawicielem i dobrodziejem...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Niro w 20 Sierpień 2007, 21:54:40
Powiem tu tylko co myślę o komuniźmie, a dokładniej dlatego to nie może wypalić. W tej dyskusji już się trochę pogubiłem, chociaż nie brałem w niej udziału postowego.

Gdyby ludzie byliby idealni, to by komunizm byłby idealny.


Samo założenie, że każdy ma tyle samo nie jest złe. Pod warunkiem, że każdy jest bogaty. Bo chodzi o to, że człowiek jest istotą próżną. Każdy chce mieć Rolexy z białego złota, Hummery, którymi mógłby gnieść inne samochody.

Każdy chce się bogacić i każdy ma na to jakiś pomysł. Gdy każdy ma tyle samo ma gdzieś naukę i woli pracować w fabryce smalcu i ciągnąć forsę od państwa, aby żyć w dostatku i mieć stadko dzieci. Dla mnie to niedorzeczne, że właśnie taki pan może za otwieranie puszek będzie miał tyle samo co wykładowca na uczelni. Gdyby takich ludzi byłoby więcej, to państwo musiałoby karmić swą nieprzemierzoną piersią wszystkich obywateli, a to doprowadziłoby do ruiny. Chociażby w takiej Litwie, gdzie nie ma za dużo surowców, a z uprawy bździnotwy czy innego ziarna się nie wyżyje.

Każdy chce się od czasu - do czasu napić i nie koniecznie wina z krajów 'zaprzyjaźnionych'. Ludzie są pomysłowi i mogą przemycić do Polski niemieckiego Playboya (hardcore) lub parę butelek Johny'ego Walkera. I już zarabia pieniądze i równość zachwiana.

Człowiek jest słaby i łatwo poddaje się uzależnieniom. Dlatego Johny Walker jest dla niego odpowiednio mocny i pije go cały czas, skazując państwo na wywalenie kolejnych środków socjalnych.

Ludzie lubią bułki z makiem, niekoniecznie z bułką, a więc nadal człowiek poddaje się uzależnieniom.

Młodzi ludzie mają pełno 'ładunku' i nie wystarczy im się gapienie na babkę z 'Wielkiego Szu'. Dlatego sprowadzają sobie Playboya z Niemiec, a później Hustlera... i dalej i dalej... Tak czy siak sprzedawca się bogaci, a celnik z zaćmą może również.

Ludzie mają pomysły, wykształcenie - dlatego zaryzykują i wyjadą do Ameryki, Niemiec czy gdzie indziej, a tam zostają znanymi ginekologami, albo coś w tym stylu.

To zachęca innych by wyjeżdżali.Ktoś może powiedzieć:

'Państwo nie musi płacić za obywatela, który chce się nawąchać'.

Ale wtedy całe ideały pryskają. Zawsze będą narkotyki, alkohol, papierosy, hazard. Ludzie stają się biedni, a muszą ssać mleczko od państwa. A państwo nie ma tak wiele mleka, w końcu piersi spuszczają się i nikt takiej panienki nie chce.

Może gadam głupoty, bo jestem śpiący, ale ja tak to postrzegam.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 20 Sierpień 2007, 22:41:16
No to pajechali...

Cytuj
Gdyby ludzie byliby idealni, to by komunizm byłby idealny.
"Ludzi kształtuje otoczenie. Stwórzmy doskonałe otoczenie, a bedziemy mieli doskonałych ludzi".

Cytuj
Samo założenie, że każdy ma tyle samo nie jest złe. Pod warunkiem, że każdy jest bogaty. Bo chodzi o to, że człowiek jest istotą próżną. Każdy chce mieć Rolexy z białego złota, Hummery, którymi mógłby gnieść inne samochody.
Co wszystko jest kapitalistycznym tworem (rolexy itd..)

Cytuj
Każdy chce się bogacić i każdy ma na to jakiś pomysł. Gdy każdy ma tyle samo ma gdzieś naukę i woli pracować w fabryce smalcu i ciągnąć forsę od państwa, aby żyć w dostatku i mieć stadko dzieci. Dla mnie to niedorzeczne, że właśnie taki pan może za otwieranie puszek będzie miał tyle samo co wykładowca na uczelni. Gdyby takich ludzi byłoby więcej, to państwo musiałoby karmić swą nieprzemierzoną piersią wszystkich obywateli, a to doprowadziłoby do ruiny. Chociażby w takiej Litwie, gdzie nie ma za dużo surowców, a z uprawy bździnotwy czy innego ziarna się nie wyżyje.
A czemu ten, który pracuje w fabryce smalcu ma dostawać mniej od innego? Za pojeciem równosci kryje się to, że niech każdy żyje na pewnym poziomie, ale nie przesadzajmy.... Wiadomo, że matka pracująca na dwie zmiany w biedronce dostanie mniej niż szefowa osiedlowego sklepiku... Precz z prywaciarzami!

Cytuj
Każdy chce się od czasu - do czasu napić i nie koniecznie wina z krajów 'zaprzyjaźnionych'. Ludzie są pomysłowi i mogą przemycić do Polski niemieckiego Playboya (hardcore) lub parę butelek Johny'ego Walkera. I już zarabia pieniądze i równość zachwiana.
Playboy - Zachodni wymysł...

Cytuj
Ludzie mają pomysły, wykształcenie - dlatego zaryzykują i wyjadą do Ameryki, Niemiec czy gdzie indziej, a tam zostają znanymi ginekologami, albo coś w tym stylu.
Zrywają azbesty po dachach... Koczują w namiotach w Irlandii... Tak.. Istny raj...

Cytuj
Zawsze będą narkotyki, alkohol, papierosy, hazard
Odwołuję do pierwszego skomentowania mojego.

Cytuj
Może gadam głupoty, bo jestem śpiący, ale ja tak to postrzegam.
Nie moze, tylko napewno.

Hmm sądząc po twojej sygnie, to twój post tutaj raczej powinien mieć inny charakter...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

900 post. :P
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 20 Sierpień 2007, 22:54:03
Cytuj
Co wszystko jest kapitalistycznym tworem (rolexy itd..)
Cytuj
Playboy - Zachodni wymysł...


Motherfucker!
Komputer kurna też jest pieprzonym zachodnim wymysłem a z niego korzystasz...
Ubierasz sie w popieprzone ubrania pochodzące z zachodu(wątpie żebyś miał strój roboczy na sobie każdego dnia).
Słuchasz muzyki która była wytworzona na zachodzie(nie wiem czemu ale jakoś nie moge sobie wyobraźić rosyjskiego rapu bądź rocka  )
Telewizje oglądasz o kto ją wymyślił? Hmm... zachód?
Można tak kochaniutki wymieniać i wymieniać. Myślisz że jak zdanie Assasyna zostało odpowiednio zjechane przez pare osób to możesz też się pochwalić przed nim swoją wielką inteligencją i wiedzą w jakim Ty świecie żyjesz? Weź się kutwa przeprowadź do swoich braci w Rosji lub wyemigruj wreszcie do jakiegoś kołchozu i przestań wreszcie pisac takie głupoty.
Cytuj
Może gadam głupoty, bo jestem śpiący, ale ja tak to postrzegam.

Nie moze, tylko napewno.

Moim zdaniem gadał bardziej sensownie niż Ty w całym tym temacie.

Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 20 Sierpień 2007, 23:09:18
Cytuj
Motherfucker!
Komputer kurna też jest pieprzonym zachodnim wymysłem a z niego korzystasz...
Komputera używam do rozpowszechniania Komunizmu.

Cytuj
Ubierasz sie w popieprzone ubrania pochodzące z zachodu(wątpie żebyś miał strój roboczy na sobie każdego dnia).
Nie wiem kto ci powiedział, że ludzie za komuny ubierali się w ubrania robocze... Aha nie noszę ubrań z zachodu, bo mnie na nie nie stać. A zwłaszcza nie nosze ubrań popieprzonych... Może ty takie nosisz... (Nie widziałem, żeby ktoś sypał pieprz na ubrania, albo wciskał w nie przyrodzenie...)

Cytuj
Słuchasz muzyki która była wytworzona na zachodzie(nie wiem czemu ale jakoś nie moge sobie wyobraźić rosyjskiego rapu bądź rocka  )
Rapu nie słucham, rocka też.... Muzyki słucham ogólnie bardzo rzadko...

Cytuj
Telewizje oglądasz o kto ją wymyślił? Hmm... zachód?
Zachód? Pierwsze nadajniki działały w Berlinie i..... niespodzianka Moskwie!

Cytuj
Weź się kutwa przeprowadź do swoich braci w Rosji lub wyemigruj wreszcie do jakiegoś kołchozu i przestań wreszcie pisac takie głupoty.
Hmm może nie zauważyłeś, ale w Rosji już od jakichś 16 lat nie ma kołchozów... Nie mam braci w Rosji... I nie myśl, że tylko w Rosji są komuniści... Bo praktycznie w każdym kraju działa komunistyczna partia.

Cytuj
Moim zdaniem gadał bardziej sensownie niż Ty w całym tym temacie.
Twoje zdanie twoim zdaniem... Ale za to ty tylko to bluzgasz na mnie... I to chyba twój cel w tym temacie...

Cytuj
Z wyrazami szacunku...
Nachrzaniasz i bluzgasz na mnie w całym poście, a na koniec dajesz wyrazy szacunku? W takim razie to ja mam gdzieś takie wyrazy szacunku...

Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 20 Sierpień 2007, 23:50:29
No błagam Cie kochaniutki nie poniżaj się jaszcze bardziej niż możesz bo te Twoje wyjaśnienia są dziwnie wymuszane.

Cytuj
Nie wiem kto ci powiedział, że ludzie za komuny ubierali się w ubrania robocze
Hehe... mój dziadzio który w takich popylał :D
Cytuj
Rapu nie słucham, rocka też.... Muzyki słucham ogólnie bardzo rzadko...
To stwierdzenie w nawiasie akurat nie było skierowane do Ciebie tylko zawierało moje osobiste przemyślenia związane z rosyjską muzyką
Cytuj
Hmm może nie zauważyłeś, ale w Rosji już od jakichś 16 lat nie ma kołchozów... Nie mam braci w Rosji... I nie myśl, że tylko w Rosji są komuniści... Bo praktycznie w każdym kraju działa komunistyczna partia.
Ech i znowu nie skumałeś mojego jakże źle wymyślonego sarkazmu i ironii   Jestem zawiedziony... No ale będzie dobrze :*
I to chyba twój cel w tym temacie...Moim celem było to czego Ty nigdy nie zrozumiesz więc nie pisz jak to rozumiesz na swój sposób bo i tak rozumiesz źle.

Cytuj
Nachrzaniasz i bluzgasz na mnie w całym poście, a na koniec dajesz wyrazy szacunku? W takim razie to ja mam gdzieś takie wyrazy szacunku...
Hehe czy w Twoją stronę padły jakies wyzwiska? I don`t think so... A wyrazy szacunku nie muszą być wyłącznie dla Ciebie. Ech w Rosji nie uczą kultury  


Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 09:15:21
Cytuj
Hehe... mój dziadzio który w takich popylał :D
No to chyba do roboty, albo dlatego, że sobie lubił w nich popylać...

Cytuj
Ech i znowu nie skumałeś mojego jakże źle wymyślonego sarkazmu i ironii  Jestem zawiedziony... No ale będzie dobrze :*
Hmmmm Sarkazm i Ironia to dwie rzeczy, którymi zawsze zasłaniają się panowie na "R".

Cytuj
Ech w Rosji nie uczą kultury
Nie mieszkam w Rosji... (Ojej a może to był kolejny sławetny sarkazm pana Riddle'a)

A co mi tam....

Z wyrazami szacunku ;]
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Niro w 21 Sierpień 2007, 12:11:58
Cytuj
"Ludzi kształtuje otoczenie. Stwórzmy doskonałe otoczenie, a bedziemy mieli doskonałych ludzi".


Niestety, ale to ludzie tworzą otoczenie, a więc i ludzie je kształtują.


Cytuj
Co wszystko jest kapitalistycznym tworem (rolexy itd...)

I bardzo dobrze! Niestety, ale już świat jest tak skonstruowany, że zachód wymyślił Rolexy, Rolls Royce, Hummery i Johny'ego Walkera.

Cytuj
A czemu ten, który pracuje w fabryce smalcu ma dostawać mniej od innego? Za pojeciem równosci kryje się to, że niech każdy żyje na pewnym poziomie, ale nie przesadzajmy.... Wiadomo, że matka pracująca na dwie zmiany w biedronce dostanie mniej niż szefowa osiedlowego sklepiku... Precz z prywaciarzami!

Świat jest okropny, ale nie da się go zmienić. Bo matka pracująca na dwie zmiany mogła skończyć studia, mimo tego, że jej rodzice nie mieli pieniędzy. Wystarczyło się uczyć, a otrzymała by stypendium. Nadal pewnie gadam głupoty, bo dopiero co wstałem.

Pracownik w fabryce smalcu nie może dostawać więcej albo mniej niż wykładowca, bo wykładowca kształci ludzi. Uczy ich! Medycyny, prawa, zarządzania. Gdyby nie było wykładowców, to każdy byłby robolem w fabryce smalcu! A lud może żyć bez smalcu, ale nie bez kraju. A kraj nie może żyć bez gospodarki, a gospodarka nie może żyć bez wykształciuchów, którzy ją napędzają!
 
Precz z prywatą? Nokia, Sony Ericson itp - to wszystko prywata. A czy można bez niej dzisiaj żyć? Nie. Komputery - też prywata. Żyć możesz? Nie.

Cytuj
Playboy - Zachodni wymysł...

Wprowadźmy 'Matrioszkę'. Każdy lubi sobie czasem pooglądać, nie można nam tego zabronić.

Cytuj
Zrywają azbesty po dachach... Koczują w namiotach w Irlandii... Tak.. Istny raj...

To bardziej komentuje dzisiejszą rzeczywistość. Jeśli ktoś jest mosiek i nie zna dobrze angielskiego to ma przechlapane w komunie! Wyobraź sobie, że dzisiaj panuje Komunizm. Podobno masz zapędy reżyserskie. Czy łatwo ci by było pójść na dobrą filmówkę i zebrać fundusze na film? Nawet jeśli to ma być jakieś lizidupstwo, ludzie nie nawidzili komuny i byłbyś uważany za propagandowca, chociaż nikt by ci tego nie powiedział wprost.

Spójrzta na takiego Kamińskiego. Wyjechał do USA, został operatorem i dostał dwa Oscary! Osiągnął by to w Polsce? Nie.

Komunizm niestety zniszczył na przestrzeni dekad swoją reputację na świecie. Gdyby w demokracji urządzałoby się referendum czy ktoś ma kupić tanie winsko - ludzie też by ją znienawidzili.

Dzisiaj państwo ma szczerze w d*pie każdego ćpunka, co sobie zniszczy życie. Zabiera się mu dom, mieszkanie, samochód. I nie trzeba takiego utrzymywać. A wyobraź sobie, że takich mamy w Polsce z milion, albo i dwa.

Państwo się na takich bogaci, a nie musi bulić.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: aretofe w 21 Sierpień 2007, 14:13:00
Ja powiem jedno: Komunizm wychodzi dobrze tylko wtedy,gdzy jest mądra i dobra władza,komunizm jest dla ludzi myślących a nie za przeproszeniem dla "debili"(nie mogłem znaleźć innego określenia).Popatrzcie na Chiny:tam prawie nie ma bezrobocia,wszystko jest robione w Chinach,zabawki,kajaki,niektóre metalowe rzeczy,wiele rzeczy,które są z plastiku,jakby tak popatrzeć,to nawet połowa naszych rzeczy codziennego,lub niecodziennego użytku jest produkowana w Chinach,dlaczego? Bo tam jest popyt na wszystko,jakaś firma,która jest w USA chętnie sobie zrobi taką filię w Chinach,bo tam jest dużo rąk do pracy i duży popyt na wszystko.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Mike Inez w 21 Sierpień 2007, 14:31:27
Cytuj
Ja powiem jedno: Komunizm wychodzi dobrze tylko wtedy,gdzy jest mądra i dobra władza,komunizm jest dla ludzi myślących a nie za przeproszeniem dla "debili"(nie mogłem znaleźć innego określenia).Popatrzcie na Chiny:tam prawie nie ma bezrobocia,wszystko jest robione w Chinach,zabawki,kajaki,niektóre metalowe rzeczy,wiele rzeczy,które są z plastiku,jakby tak popatrzeć,to nawet połowa naszych rzeczy codziennego,lub niecodziennego użytku jest produkowana w Chinach,dlaczego? Bo tam jest popyt na wszystko,jakaś firma,która jest w USA chętnie sobie zrobi taką filię w Chinach,bo tam jest dużo rąk do pracy i duży popyt na wszystko.
Czytam twoje posty i mimo tego, że jestem po badaniu wzroku i ledwo widzę to się zmusiłem. Chiny krajem dobrej komuny? No tak, przecież 90% żyje w dobrobycie powyżej średniej światowej. A firmy inwestują w Chinolców bo to tania siła robocza. Bo lepiej zapłacić 2$ niż 20$
Wypadałoby trochę pomyśleć, a nie pisać co popadnie jak argumenty ze słomy.
Za ewentualne błędy przepraszam.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 15:22:52
Cytuj
Niestety, ale to ludzie tworzą otoczenie, a więc i ludzie je kształtują.
Niestety, ale nie ;]

Cytuj
I bardzo dobrze! Niestety, ale już świat jest tak skonstruowany, że zachód wymyślił Rolexy, Rolls Royce, Hummery i Johny'ego Walkera.
A także eutanazję i aborcję.

Cytuj
Świat jest okropny, ale nie da się go zmienić. Bo matka pracująca na dwie zmiany mogła skończyć studia, mimo tego, że jej rodzice nie mieli pieniędzy. Wystarczyło się uczyć, a otrzymała by stypendium. Nadal pewnie gadam głupoty, bo dopiero co wstałem.
Wiesz... Nie wszyscy są tak pojętni na wiedzę, że mogli dostawać stypendia... I miejsc na studia dzienne jest przecież ilość ograniczona, a zaoczbnie to wykrwawić się można od tych wysokich opłat...

Cytuj
Pracownik w fabryce smalcu nie może dostawać więcej albo mniej niż wykładowca, bo wykładowca kształci ludzi. Uczy ich! Medycyny, prawa, zarządzania. Gdyby nie było wykładowców, to każdy byłby robolem w fabryce smalcu! A lud może żyć bez smalcu, ale nie bez kraju. A kraj nie może żyć bez gospodarki, a gospodarka nie może żyć bez wykształciuchów, którzy ją napędzają!
Kto anpędza gospodarkę? Wykształciuchy? Ty chyba sobie żartujesz... Powiedzmy, że nagle wszyscy robotnicy ogłaszają, że nie będą pracować. I wtedy taki wyksztalciuch co zrobi? O tyle (gest kozakiewicza) ci napędzi gospodarkę.

Cytuj
Precz z prywatą? Nokia, Sony Ericson itp - to wszystko prywata. A czy można bez niej dzisiaj żyć? Nie. Komputery - też prywata. Żyć możesz? Nie.
Żal mi ciebie, że nie możesz żyć bez komputera....

Cytuj
Komunizm niestety zniszczył na przestrzeni dekad swoją reputację na świecie. Gdyby w demokracji urządzałoby się referendum czy ktoś ma kupić tanie winsko - ludzie też by ją znienawidzili.
Hmmm czy ktoś urządzał za komuny takie referendum?

Cytuj
Dzisiaj państwo ma szczerze w d*pie każdego ćpunka, co sobie zniszczy życie. Zabiera się mu dom, mieszkanie, samochód. I nie trzeba takiego utrzymywać. A wyobraź sobie, że takich mamy w Polsce z milion, albo i dwa.
Państwo się na takich bogaci, a nie musi bulić.
Jakby był komunizm, to też bym miał takiego szczerze w dupie....

Cytuj
Czytam twoje posty i mimo tego, że jestem po badaniu wzroku i ledwo widzę to się zmusiłem. Chiny krajem dobrej komuny? No tak, przecież 90% żyje w dobrobycie powyżej średniej światowej. A firmy inwestują w Chinolców bo to tania siła robocza. Bo lepiej zapłacić 2$ niż 20$
Wypadałoby trochę pomyśleć, a nie pisać co popadnie jak argumenty ze słomy.
Za ewentualne błędy przepraszam.
Wyjątkowo zgadzam się z panem Mike Inez'em... W chinach nie ma komunizmu.. Bo komunizm nie uznaje wolnego rynku, a taki jest w Chinach... Panie Aretofe... Poczytaj sobie najpierw, a potem się wygłaszaj ;]
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Mike Inez w 21 Sierpień 2007, 15:42:34
Cytuj
Niestety, ale nie ;]
Niestety, ale tak ;]
Cytuj
A także eutanazję i aborcję.
I racja. Dobre "wynalazki".
Cytuj
Wiesz... Nie wszyscy są tak pojętni na wiedzę, że mogli dostawać stypendia... I miejsc na studia dzienne jest przecież ilość ograniczona, a zaoczbnie to wykrwawić się można od tych wysokich opłat...
Ale dobra komuna pewnie by im zapewniła wykształcenie.
Cytuj
ÂŻal mi ciebie, że nie możesz żyć bez komputera....
ÂŻal mi Ciebie, nie masz odwagi zorganizować wiecu komunistycznego tylko na forach jesteś aktywny.
Cytuj
Kto anpędza gospodarkę? Wykształciuchy? Ty chyba sobie żartujesz... Powiedzmy, że nagle wszyscy robotnicy ogłaszają, że nie będą pracować. I wtedy taki wyksztalciuch co zrobi? O tyle (gest kozakiewicza) ci napędzi gospodarkę.
Ty, w normalnym społeczeństwie musi być równowaga. Jakby były same robole to: O tyle (gest kozakiewicza) Ci przyjedzie z gospodarki, bez rozwoju. Komunizm jest ustrojem stagnacji, ba regresem.
Cytuj
Wyjątkowo zgadzam się z panem Mike Inez'em... W chinach nie ma komunizmu.. Bo komunizm nie uznaje wolnego rynku, a taki jest w Chinach... Panie Aretofe... Poczytaj sobie najpierw, a potem się wygłaszaj ;]
A co do tego, to zgadzam się, że się zgadasz.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 15:59:15
Cytuj
Niestety, ale tak ;]
Niestety, ale nie ;]

Cytuj
I racja. Dobre "wynalazki".
Jedno co mi przychodzi na myśl i co dobrze to skomentuje to ta buźka -  

Cytuj
Ale dobra komuna pewnie by im zapewniła wykształcenie.
Oczywiście, że tak.

Cytuj
ÂŻal mi Ciebie, nie masz odwagi zorganizować wiecu komunistycznego tylko na forach jesteś aktywny.
A mi ciebie żal, że nie masz odwagi przyjść do mnie i mnie powiesić, tylko bluzgasz na mnie na forach...

Cytuj
Ty, w normalnym społeczeństwie musi być równowaga. Jakby były same robole to: O tyle (gest kozakiewicza) Ci przyjedzie z gospodarki, bez rozwoju. Komunizm jest ustrojem stagnacji, ba regresem.
A Kapitalizm to rozwój. Fajny rozwój za pomocą wyzysku i oszukaństwa.

Cytuj
A co do tego, to zgadzam się, że się zgadasz.
A co do tego, to ja się zgadzam, że się ty zgadzasz, że ja się zgadzam.

Ech no nie "wyczymam". To ma być dyskusja?! To mają być argumenty?! Taką ordynarną pyskówkę prowadźcie przez komunikator, albo PW, a nie spamicie na forum... - Triv
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Mike Inez w 21 Sierpień 2007, 16:06:58
Cytuj
Jedno co mi przychodzi na myśl i co dobrze to skomentuje to ta buźka - blink.gif
Aleś Ty moralny, jak całe społeczeństwo.
Cytuj
A mi ciebie żal, że nie masz odwagi przyjść do mnie i mnie powiesić, tylko bluzgasz na mnie na forach...
ÂŻal mi ciebie, że gadasz takie głupiutkie słowa. Nigdzie Cię nie bluzgałem, ani nie obrażałem. To Ty troszkę się zapominasz. I lepiej dla Ciebie, żebym nie zaczął bluzgać. Więc fochy i nerwy w kąt.
Cytuj
A Kapitalizm to rozwój. Fajny rozwój za pomocą wyzysku i oszukaństwa.
Tak, tak, żyj sobie w swojej baśniowej idylli komunistycznego państwa, ale w swojej głowie.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 21 Sierpień 2007, 16:21:03
Cytuj
A mi ciebie żal, że nie masz odwagi przyjść do mnie i mnie powiesić, tylko bluzgasz na mnie na forach...
Buhaha... Kozłowie mój kochany poniżasz sam siebie takimi dziecinnymi argumentami.
Cytuj
Jedno co mi przychodzi na myśl i co dobrze to skomentuje to ta buźka -  

Gdybyś miał 13 letnią siostre która zaszłaby w ciąże przez jakiegoś skretyniałego starucha pozwoliłbyś jej urodzić dziecko?
Cytuj
A Kapitalizm to rozwój. Fajny rozwój za pomocą wyzysku i oszukaństwa.

Jeśli kapitalizm to wyzysk i oszukaństwo to popatrzmy sobie na komunizm. OMG to przecież niesamowite! Oni oszukiwali i wyzyskiwali bez naszej wiedzy! A głupi kapitalizm robi to otwarcie... Do piekła z nimi!
Cytuj
ÂŻal mi ciebie, że nie możesz żyć bez komputera....

Kto jak kto, ale Ty nie powinienes czegoś takiego pisać   Wystarczy zobaczyc Twoją ilość postów od początku Twojego "istnienia" na forum a łatwo można wywnioskować kto tutaj bez blaszaka obejść sie nie może...
Cytuj
Bo komunizm nie uznaje wolnego rynku, a taki jest w Chinach... Panie Aretofe... Poczytaj sobie najpierw, a potem się wygłaszaj ;]
LoL! Pouczasz kogos textami które przeczytałeś ode mnie x postów wcześniej... Na lepsza argumenty o znajomości komunizmu Cie nie stać?


Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 16:34:36
Cytuj
Buhaha... Kozłowie mój kochany poniżasz sam siebie takimi dziecinnymi argumentami.
Buahaha Riddlu mój kochany nie ukrywaj za tym słowem co naprawdę do mnie czujesz ;]

Cytuj
Gdybyś miał 13 letnią siostre która zaszłaby w ciąże przez jakiegoś skretyniałego starucha pozwoliłbyś jej urodzić dziecko?
Tak.

Cytuj
Jeśli kapitalizm to wyzysk i oszukaństwo to popatrzmy sobie na komunizm. OMG to przecież niesamowite! Oni oszukiwali i wyzyskiwali bez naszej wiedzy! A głupi kapitalizm robi to otwarcie... Do piekła z nimi!
Komunizm był zły. Nie ukrywam tego. Ja staram sie wam uświadomić, ze nie jestem za machlojkami i zabijaniem... Ale wy swoje dalej :P

Cytuj
Kto jak kto, ale Ty nie powinienes czegoś takiego pisać  Wystarczy zobaczyc Twoją ilość postów od początku Twojego "istnienia" na forum a łatwo można wywnioskować kto tutaj bez blaszaka obejść sie nie może...
To może wystarczy popatrzeć ile czasu temu tu przybyłem ;] Czy siedzenie na komputerze długo jest oznaką, że nie moge bez niego żyć? Hmmm W każdej chwili mogę od niego odejsć.

Cytuj
LoL! Pouczasz kogos textami które przeczytałeś ode mnie x postów wcześniej... Na lepsza argumenty o znajomości komunizmu Cie nie stać?
Za to ty przeczytałeś je ode mnie XX postów wcześniej...

Z komunistycznym Pozdrowieniem
T. Kozłow
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 21 Sierpień 2007, 16:44:55
Cytuj
Buahaha Riddlu mój kochany nie ukrywaj za tym słowem co naprawdę do mnie czujesz ;]
Ach! Wydało się... Nie no Kozłow nie możemy już tego dłużej ukrywać. Nasze dzieci zapoczątkują nową erę! Ciosiam Cie mój Lenineczku:*
Cytuj
Tak.
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, że piszesz już byle co tylko po to żeby miec argumenty "przeciw"... To oznacza tylko jedno: pustostan!
Cytuj
Komunizm był zły. Nie ukrywam tego. Ja staram sie wam uświadomić, ze nie jestem za machlojkami i zabijaniem... Ale wy swoje dalej :P
Ja to rozumiem tylko, że argumenty jakie nam tutaj pokazują na razie świadczą przeciwko Tobie. Zacznij pisac coś czego nie wiemy a może będziemy bardzie pozytywnie nastawieni do dyskusji.
Cytuj
To może wystarczy popatrzeć ile czasu temu tu przybyłem ;]
No właśnie o tym pisze  
Cytuj
Hmmm W każdej chwili mogę od niego odejsć.
No to odejdź i nie zawracaj nam głowy pustymi argumentami. Weź idź walnij jakąś krucjate przeciwko kapitalistom lub coś w tym stylu.
Cytuj
Za to ty przeczytałeś je ode mnie XX postów wcześniej...
Hmmm... Zaliczyłem zgon  


Z wyrazami szacunku...

Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 16:55:41
Cytuj
Ach! Wydało się... Nie no Kozłow nie możemy już tego dłużej ukrywać. Nasze dzieci zapoczątkują nową erę! Ciosiam Cie mój Lenineczku:*
Twoje rozumowanie tego, co napisałem świadczy o twoim homoseksualizmie...

Cytuj
Z Twoich wypowiedzi wnioskuje, że piszesz już byle co tylko po to żeby miec argumenty "przeciw"... To oznacza tylko jedno: pustostan!
Oszczędziłem sobie rozbudowania mojej wypowiedzi, bo by się zrobiły drugie dyskusje teologiczne...

Cytuj
to rozumiem tylko, że argumenty jakie nam tutaj pokazują na razie świadczą przeciwko Tobie. Zacznij pisac coś czego nie wiemy a może będziemy bardzie pozytywnie nastawieni do dyskusji.
A czy gdzies ja tu napiasałem, że chcę mordować, grabić i gwałcić? Co do pozytywnego nastawienia twojego do tej dyskucji, to większa utopia od "Kapitalizmu bez wyzysku"...

Piszę więcej postów m.in. dlatego, że udzielam się na marancie.... A tam zcasami pisze się jednolinijkowe posty...

Cytuj
No to odejdź i nie zawracaj nam głowy pustymi argumentami.
Byłem pewien, że odpowiesz w ten sposób. Zacytuję tu kogoś "Głupotę ludzką łatwo zobaczyć i odgadnąć jej kolejny krok" - oczywiście nic osobistego, kochaniutki ;]

Cytuj
Hmmm... Zaliczyłem zgon
Nareszcie... Umarł.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: aretofe w 21 Sierpień 2007, 17:03:40
Cytuj
Wyjątkowo zgadzam się z panem Mike Inez'em... W chinach nie ma komunizmu.. Bo komunizm nie uznaje wolnego rynku, a taki jest w Chinach... Panie Aretofe... Poczytaj sobie najpierw, a potem się wygłaszaj ;]

Jak to nie ma? A wojna domowa 1945-50 po co była? ÂŻeby zrobić komunę,a przeciwnicy się wycofali na Tajwan,to przecież jest w Chinach ustrój komunistyczny  

P.S.Uwielbiam starcia Komuniści vs Kapitaliści,wreszcie odnalazłem forum,na którym mogę posmakować tej przyjemności :D  
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 21 Sierpień 2007, 17:07:49
Cytuj
Twoje rozumowanie tego, co napisałem świadczy o twoim homoseksualizmie...
Wystarczy, że raz pokażesz co czujesz naprawde a Riddle. nie odpuści. Jechac komucha, jechać! (i Panu Kozie juz ślinka cieknie na myśl co Riddle. móglby z nim zrobić)
Cytuj
Oszczędziłem sobie rozbudowania mojej wypowiedzi, bo by się zrobiły drugie dyskusje teologiczne...
Ja takim dyskusjom nie jestem przeciwny... wręcz przeciwnie... nie mam nic na przeciwko. Możemy dyskutować. Bring it on!
Cytuj
Piszę więcej postów m.in. dlatego, że udzielam się na marancie.... A tam zcasami pisze się jednolinijkowe posty...

:*
Cytuj
Byłem pewien, że odpowiesz w ten sposób. Zacytuję tu kogoś "Głupotę ludzką łatwo zobaczyć i odgadnąć jej kolejny krok" - oczywiście nic osobistego, kochaniutki ;]
Heh... jeśli mielibyśmy dyskutować o głupocie to powiem tak: Tylko skończony debil gada o komuniźmie nie znając dobrze jego historii i daje argumenty które zamiast ludziom pokazać pozytywy tego ustroju jeszcze bardziej ten ustrój dobija. Jaki z Ciebie komunista? Nie potrafisz nawet dawać porządnych argumentów wychwalających Twoich wąsatych Bogów i jeszcze oczekujesz, że każdy uklęknie i pocałuje Twoje nóżki za wskazanie drogi do świata idealnego. Co z Ciebie za komuch?!

Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 17:46:12
Cytuj
Wystarczy, że raz pokażesz co czujesz naprawde a Riddle. nie odpuści. Jechac komucha, jechać! (i Panu Kozie juz ślinka cieknie na myśl co Riddle. móglby z nim zrobić)
Zapewniam cię Tomie, że mi ślinka na pewno nie leci...

Ja takim dyskusjom nie jestem przeciwny... wręcz przeciwnie... nie mam nic na przeciwko. Możemy dyskutować. Bring it on!
Tylko że nie o to w tym temacie chodzi... Jest do tych dyskusji temat oddzielny...

Cytuj
:*
Dziwna odpowiedź....

Cytuj
Heh... jeśli mielibyśmy dyskutować o głupocie to powiem tak: Tylko skończony debil gada o komuniźmie nie znając dobrze jego historii i daje argumenty które zamiast ludziom pokazać pozytywy tego ustroju jeszcze bardziej ten ustrój dobija. Jaki z Ciebie komunista? Nie potrafisz nawet dawać porządnych argumentów wychwalających Twoich wąsatych Bogów i jeszcze oczekujesz, że każdy uklęknie i pocałuje Twoje nóżki za wskazanie drogi do świata idealnego. Co z Ciebie za komuch?!
Ciągle podaję takowe argumenty za tym, ze ten ustrój jest najlepszy... Tylko na to, że ty jesteś na nie ślepy nie mam wpływu.....
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 21 Sierpień 2007, 18:24:08
Cytuj
Tylko że nie o to w tym temacie chodzi... Jest do tych dyskusji temat oddzielny...
Jest to temat do dyskusji o komuniźmie mój drogi a o o nim za bardzo się nie rozpisujesz... Wychwalasz tylko pare jego zalet i pokazujesz nam kim jest Stalin i co robił... Moja siostra już może uderzac lepszymi argumantami i jak chcesz kiedyś do kompa moge ją sprowadzić  
Cytuj
Dziwna odpowiedź....
Bo nie skumałem o co chodziło Ci w tamtym zdaniu  Nie miałem co napisać więc co tam! Dam mu buzi może mu sie humorek polepszy :*
Cytuj
Ciągle podaję takowe argumenty za tym, ze ten ustrój jest najlepszy... Tylko na to, że ty jesteś na nie ślepy nie mam wpływu.....
Jeśli tych argumentów nie widze to znaczy, że są one tak denne, że nie warto poświecać im choćby chwili na osobiste refleksje...

Z wyrazami szacunku...

EDIT: Uważam też, że nie powinniśmy dalej ciągnąć tej debaty bo jest ona bezcelowa. Gadaj o komuniźmie a nie o tym, że Cie nie kumam itd. itp
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 19:22:36
Skoro chcesz... Jednak to chyba nie ja zacząłem, ale ty dawno dawno temu w tym temaciku zacząłeś od przeklęstw ;]

Moja wizja Komunizmu... (Komunizm Kozłowowski)

Komunizm musi zostać wprowadzony na całym świecie poprzez rewolucję uciskanych robotników (pracowników), gdyż nie moze istnieć ten system obok kapitalizmu, gdyż wtedy prędzej czy później upadnie.
Wszyscy ludzie są równi materialnie. Tj. nikt nie posiada prywatnej firmy, przedsiębiorstwa etc., gdyż to prowadzi do żądży biedniejszych, żeby mieć więcej od właścicieli firm, a takze do tego, ze właściciele firm pragną mieć jeszcze więcej i wyzyskują tych biedniejszych.
"Nadwyżka w jednym miejscu zastąpi niedobór w drugim". - Nadwyżka  np. z wydobycia węgla w jednym rejonie będzie rozdysponowywana do rejonów, gdzie węgla nie ma.
Robotników każdego kraju reprezentuje Partia Komunistyczna, która kieruje tego kraju przemysłem. Wszystkie Partie Komunistyczne krajów są zrzeszone w jednej wielkiej ogólnoświatowej Partii Komunistycznej.
Religia nie jest przeszkodą do równości materialnej, więc istnieje wolność wyznania.

Mam nadzieję, że starczy... Jakieś pytania, to proszę zadawać... Tylko kulturalnie... Ja też się postaram..


PS: Za całuska dziękuję, towarzyszu Riddle, ale nie skorzystam raczej.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 21 Sierpień 2007, 19:38:05
Cytuj
Skoro chcesz... Jednak to chyba nie ja zacząłem, ale ty dawno dawno temu w tym temaciku zacząłeś od przeklęstw ;]

Moja wizja Komunizmu... (Komunizm Kozłowowski)

Komunizm musi zostać wprowadzony na całym świecie poprzez rewolucję uciskanych robotników (pracowników), gdyż nie moze istnieć ten system obok kapitalizmu, gdyż wtedy prędzej czy później upadnie.
Wszyscy ludzie są równi materialnie. Tj. nikt nie posiada prywatnej firmy, przedsiębiorstwa etc., gdyż to prowadzi do żądży biedniejszych, żeby mieć więcej od właścicieli firm, a takze do tego, ze właściciele firm pragną mieć jeszcze więcej i wyzyskują tych biedniejszych.
"Nadwyżka w jednym miejscu zastąpi niedobór w drugim". - Nadwyżka np. z wydobycia węgla w jednym rejonie będzie rozdysponowywana do rejonów, gdzie węgla nie ma.
Robotników każdego kraju reprezentuje Partia Komunistyczna, która kieruje tego kraju przemysłem. Wszystkie Partie Komunistyczne krajów są zrzeszone w jednej wielkiej ogólnoświatowej Partii Komunistycznej.
Religia nie jest przeszkodą do równości materialnej, więc istnieje wolność wyznania.

No!

Ten komunizm który tutaj określiłeś ma charakter bardziej utupijny i tak jak każda utopia jest on nierealny. Równość, tolerancja i wolność wyznania występuje również i w anarchii którą tak bardzo tępisz i która jest tak samo nierealna ja Twoja wizja "komunizmu". Więc jak już wspomniałem to co tutaj opisałeś lekko odbiega od ustroju, o którym ta debata powinna sie odbywać, a wchodzi w utopie. Jedyne do czego tutaj moge się przyczepić to do tych uciskanych robotników. W Polsce teraz robotnik na budowie dostaje od 7 do 10 złotych za godzine(a może nawet i więcej) To naprawde nie jest źle i sądze iż żadnych robotników uciskanych nie ma. (Chyba, że Chinole, ale to juz oni perfidnie dają się sami robić w jajo). Na budowach jest naprawde niezła kasa. Jeśli jakiś robotnik jest niezadowolony z pieniędzy które otrzymuje może przecież znaleźć inną prace bądź wrócić do nauki.
Wniosek: To o czym Ty tutaj napisałeś to utopia(a nie komunizm) która nigdy nie będzie istnieć(tak samo jak anarchia, peace&love itp). Tak więc potwierdz to moją teze która mówi o tym, że o komuniźmie wiesz tyle co ja o nowych lakierach do paznokci które dostała moja siostra - mało. (I nie chce tutaj zaczynać kolejnej kłótni).

Z wyrazami szacunku...

EDIT:
Cytuj
Nie wiem po co się kłócicie. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie idealnego ustroju. Kiedyś ktoś powiedział: "Demokracja nie jest najlepszym ustrojem, ale nikt lepszego nie wymyślił"(mam nadzieję, że dobrze zacytowałem). Wszystko ma swoje wady i zalety, każdy ustrój je ma. W sumie do wyboru do koloru ... zależy od sytuacji ...
I tym pięknym akcentem ja juz kończe swoją dyskusje w tym temacie bo za dużo nerwów traci się na ludzi pokroju Pana Kozłowa którzy walczą o coś czego sami nie znają i nie rozumieją.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Adanos7 w 21 Sierpień 2007, 19:48:40
Cytuj
Popatrzcie na Chiny:tam prawie nie ma bezrobocia,wszystko jest robione w Chinach
Tak, jak w Polsce kiedyś. W zakładach pracy zamiast pracować można się było przespać...

Nie wiem po co się kłócicie. Nigdy nie było, nie ma i nie będzie idealnego ustroju. Kiedyś ktoś powiedział: "Demokracja nie jest najlepszym ustrojem, ale nikt lepszego nie wymyślił"(mam nadzieję, że dobrze zacytowałem). Wszystko ma swoje wady i zalety, każdy ustrój je ma. W sumie do wyboru do koloru ... zależy od sytuacji ...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 21 Sierpień 2007, 19:52:12
Cytuj
Wniosek: To o czym Ty tutaj napisałeś to utopia(a nie komunizm) która nigdy nie będzie istnieć(tak samo jak anarchia, peace&love itp). Tak więc potwierdz to moją teze która mówi o tym, że o komuniźmie wiesz tyle co ja o nowych lakierach do paznokci które dostała moja siostra - mało. (I nie chce tutaj zaczynać kolejnej kłótni).
To według mnie nie jest utopia... A utopią jest właśnie anarchizm... W komunizmie, który opisuję (który bym sobie tak widział, bo twierdzę, że ten który był, był zły... I wiem o jego historii raczej dużo...) jest władza partii, a w anarchizmie nie znajdziesz tego...

Cytuj
Więc jak już wspomniałem to co tutaj opisałeś lekko odbiega od ustroju, o którym ta debata powinna sie odbywać, a wchodzi w utopie.
Hmmm przyznać się muszę wszystkim do czegoś. Kiedy zakładałem ten temat byłem zaczarowany komunizmem, choć tak naprawdę niewiele o nim wiedziałem (Tak jak pan Aretofe - bez urazy). Dopiero potem zacząłem poznawać komunizm ten Leninowski i ten Marksistowski, a także Stalinowski itd... I moje wszystkie przemyślenia znalazły wyraz w poprzednim poście. Oczywiście napisane pobieżnie i skrótowo.

Robotnik, to nie tylko pracownik budowy, panie Riddle. Nazwą "Robotnik" mienię wszystkich pracowników.

(Dobra, to już jakiś wstęp do spokojnej dyskusji ;])
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: MrCzarnymen w 18 Wrzesień 2007, 21:04:26
Komunizm marksistowski był jedynie marną ideologią o nic nie podpartą, snuciu o wspaniałej Utopii gdzie wszyscy są równi, to były bezsensowne pierdoły wciskane ludziom, przez panów takich jak Marks i Engels niektórzy przystosowali ideologię do swoich potrzeb. Marksa ideologia była ewolucyjna, ulepszaniem społeczeństwa a Leninowska rewolucyjną, nic nie wprowadzającym jarzmem ucisku na bezbronnych obywateli Rosji. Przez rewolucję zginęło mnóstwo ludzi, nie tylko niektórzy z wiernych żołnierzy cara ale również obywatele na których niby Leninowi najbardziej zależało. Ludzie którzy choćby przez przypadek wpadli na ulicy na jakiegoś ważniejszego urzędnika mogli zostać eksterminowani (przeczytaj utwór A.Czechowa "ÂŚmierć Urzędnika") dowiesz się może jak ludzie się bali w ogóle żyć, z każdym dniem starali się jak mogli o najmniejsze racje żywności. Teraz powiem co nieco o Stalinie i o liczbach (odwołuje do książki "Utopia u Władzy") 30 tysięcy zabitych własnych oficerów spośród 152 głównych członków partii przeżyło dwóch od Stalina po Gorbaczowa każdy uczestniczył w czystkach, od 7 do 15 milionów zmarłych ukraińców, z powodu głodu(liczby nie są znane dokładnie ponieważ wszelkie spisy ludności zostały spalone) 20 tysięcy zabitych polskich oficerów oraz członków polskiej inteligencji na kresach. Przez wymordowanie rosyjskich oficerów rosyjskie wojska musiały się cofać.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 18 Wrzesień 2007, 22:49:42
Cytuj
Marksa ideologia była ewolucyjna, ulepszaniem społeczeństwa a Leninowska rewolucyjną,
To teoria Marksa była rewolucyjną, a Lenin, był marksistą. Urzeczywistnił on idee Marksa. Poczytaj trochę o Marksizmie, potem mów, jaką on jest ideologią.

Cytuj
Ludzie którzy choćby przez przypadek wpadli na ulicy na jakiegoś ważniejszego urzędnika mogli zostać eksterminowani (przeczytaj utwór A.Czechowa "ÂŚmierć Urzędnika")
Człowieku! Czytałem wiele utworów A. Czechowa, w tym wspomnianą "ÂŚmierć urzędnika", która wybacz, ale traktuje o czasach carskich, a nie komunistycznych! (każde opracowanie ci to powie)

Cytuj
od 7 do 15 milionów zmarłych ukraińców, z powodu głodu
Około 8 mln jeśli chodzi o ścisłość. A oczywiście nieurodzaj i susza to zasługa komunistów.... Zastanów się...

Cytuj
30 tysięcy zabitych własnych oficerów spośród 152 głównych członków partii przeżyło dwóch od Stalina po Gorbaczowa każdy uczestniczył w czystkach
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.

Cytuj
Przez wymordowanie rosyjskich oficerów rosyjskie wojska musiały się cofać.
PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
Może chciałbyś zauwazyć, ze Niemcy napadli na ZSRR w roku 1941, a groby odkryli w 1943. Rzeczywiście musieli spieprzać, gdzie pieprz rośnie... Uciekali, bo Niemcy zaatakowali niespodziewanie i nie ZSRR nie był przygotowany na obronę.

I tak choćbyś nie wiem co napisał w następnym poście, to i tak ta rozmowa nie ma sensu...
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 19 Wrzesień 2007, 10:46:02
Cytuj
Około 8 mln jeśli chodzi o ścisłość. A oczywiście nieurodzaj i susza to zasługa komunistów.... Zastanów się...
Ooo, to bardzo ciekawe. W takim razie dlaczego Polacy nie głodują, mimo, iż w tym i tamtym roku był straszny nieurodzaj? Bo mamy możliwość importu. Rosja nie miała dobrych stosunków z zachodem i tak oto nie mogła niczego importować. To chyba jednak jest wina rządzących, nieprawdaż?

Cytuj
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.
Tak? To czemu nie wymordowano wszystkich obywateli? W końcu oni też mogli się kiedyś wzbogacić lub zorganizować kontrrelowucję, rotfl.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: MrCzarnymen w 19 Wrzesień 2007, 16:27:15
Powodem głodu była w pierwszym rzędzie przymusowa kolektywizacja rolnictwa, która powodowała chaos na wsi: niszczenie przez aktywistów dobytku chłopów, wyprzedawanie i zarzynanie koni w obawie przed ich konfiskatą, powstrzymywanie się od prac polowych. Władze oskarżały kułaków o agitację przeciwko kołchozom oraz o sabotaż, a jednocześnie błędnie spodziewały się, że w wyniku kolektywizacji produkcja rolna wzrośnie - na planach eksportu płodów rolnych opierały swoje plany industrializacyjne. Taka prawda, znajdziesz to tam gdzie tylko popatrzysz. Chłopie masz chyba 15-16 lat i co ty wiesz o pracy, kiedy będziesz dorosły zobaczysz jak trudno się dorobić pieniędzy aby żyć na pewnym poziomie, najpierw żeby w ogóle zacząć pracę (taką lepszą) będziesz musiał zapłacić za studia a później za praktyki (wymagane też byłoby magisterstwo). Dopiero wtedy docenisz wartość forsy i zobaczysz jak jest potrzebna, zarabiając 2 tysiące będziesz chciał zarabiać więcej, tak jest zawsze z wszystkim więc nie wal głupot o komunizmie i weź się do roboty aby wyjść na ludzi  
a nie wygadywać głupoty o komunizmie na forum gothica. Są o wiele przyjemniejsze tematy. Z zeznań kata który zabił cara Mikołaja 2 wynikało że zabił troje niewinnych dzieci, co miał w tym na celu Lenin zabicie jego potomstwa. Zabicie jego dzieci było nieludzkie i niemoralne ale co z tego Lenin miał moralność głęboko, gdzie? Ano w d...(powstrzymam się od wulgaryzmu). Myślę żę dyskusja z tobą nie ma najmniejszego sensu więc żegnam. Nie mam ochoty rozmawiać na temat idei która zakładała że historię tworzą masy, a Stalin udowodnił co innego... że to on tworzy historię. Zabijając swoją żonę bratanków i ciotki, rodzinę oraz wspólników(a w szczególności pamiętających rosję carską.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Niro w 19 Wrzesień 2007, 18:29:14
Cytuj
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.

Co? Jakie do cholery ścierwo? Wiesz dlaczego oni chcieli pozabijać karierowiczów? Żeby ludzie byli głupi, pracowali w fabrykach Snickersów albo smalcu i słuchali możnych panów, którzy im będą wpajać do łba te ich ideologiczne ścierwo do głów, a tymczasem pan Lenin, Stalin, Beria i reszta cwaniaczków mogliby rządzić wszystkim w zanadrzu, walić po kuperch dziewczyny, podbijać mniejsze kraje, zabijać 11.000 oficerów i inteligentów, zakopać ich w dołkach koło ośrodka wypoczynkowego i zasadzić drzewka.

Do cholery, ludzie są chciwi i zawsze będą. Są słabi i zawsze będą. Chcą być silniejsi, aby rządzić nad słabszymi, a żaden ustrój nie uchroni od tego nikogo. Żeby być bogatszym ludzie będą kraść, zabijać, a później wypieprzać do krajów, gdzie życie jest naprawdę równe dla wszystkich - na przykład do Amsterdamu, gdzie w hash barach można sobie pomyśleć o życiu, do Madrytu gdzie można sobie zdrowo i bez przeszkód pogejować, czy to USA, gdzie kuźwa nawet jak jesteś robolem to masz lepsze warunki niż dzisiaj w Matuszce Rosji, gdzie kilka rodzin mieszka w śmierdzącej klitce koło mongołów, gdzie dzieci od zawsze musiały się pałętać po śmietnikach i gdzie zawsze ludzie chleją wódę, aby zapomnieć o codzienności.

Mówisz, że Rosja jest takim wspaniałym, demokratycznym krajem, a tam tymczasem policjanci biorą w łapę, gangsterzy zabijają na ulicach jakby nigdy nic, albo można kupić bombę za nasze 500 złotych.  

Spójrz co komunizm zrobił z Wietnamem, z Chinami, albo z Laosem. Ludzie do dzisiaj są robolami, którzy za dwa dolary robią ci pilniki do paznokci i żyją na równym poziomie! W końcu o to chodzi, prywatni przesiębiorcy nie mogą zatrudniać wykfalifikowanych ludzi, aby móc dawać im lepszą płacę, a nie skazywać ich na wkładanie formaliny do puszek do końca życia. Kształcenie się, nauka to zwykła droga do diabelskiej kariery, ludzie żeby byli równi muszą być biedni!

Zrozum człowieku, komunizm zrobił ludziom gówno z mózgów, tobie zrobiło już sraczkę, bo nie uważasz na to co mówisz:


Cytuj
Aby zapobiegać kontrrewolucji, karierowiczostwu i chęci bogactwa trzeba było usunąć to ścierwo.

A więc ludzie nie są równi, tylko są gorsi i lepsi! Ludzie, którzy się poświęcają 'dla sprawy' są szlachetniejsi niż ci, którzy mogą budować miejsca pracy, którzy przynoszą zyski dla miast, którzy pozwalają małym zadupiom się rozwijać.

To co powiedziałeś dla mnie podchodzi po nazism, ponieważ to naziści dzielą ludzi na 'ścierwo' i wartościowych. Ciuś, ciuś...

I może gadam koszmarne głupoty, bo dopiero co odwaliłem szkolną robotę i jestem zmęczony, ale to jest moje zdanie.

Edit: Przepraszam za wyrażenia, ale niektóre wyrażenia pana Kozłowa mnie zdenerwowałt i mnie jako karierowicza i plugawą istotę chcącą zaspokoić swe zwierzęce pragnienia bogactwa obraziły.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 19 Wrzesień 2007, 20:47:49
Cytuj
Ooo, to bardzo ciekawe. W takim razie dlaczego Polacy nie głodują, mimo, iż w tym i tamtym roku był straszny nieurodzaj? Bo mamy możliwość importu. Rosja nie miała dobrych stosunków z zachodem i tak oto nie mogła niczego importować. To chyba jednak jest wina rządzących, nieprawdaż?
Bo oczywiście to, ze państwa kapitalistyczne wprowadziły embarga to jest wina komunistów... Weź skończ...

Cytuj
Tak? To czemu nie wymordowano wszystkich obywateli? W końcu oni też mogli się kiedyś wzbogacić lub zorganizować kontrrelowucję, rotfl.
W partii... Zresztą gdyby komuniści nie mieli poparcia ludu to komunizm skończyłby się w roku 1920 w czasie wojny domowej z białymi.

Cytuj
Władze oskarżały kułaków o agitację przeciwko kołchozom oraz o sabotaż, a jednocześnie błędnie spodziewały się, że w wyniku kolektywizacji produkcja rolna wzrośnie - na planach eksportu płodów rolnych opierały swoje plany industrializacyjne. Taka prawda, znajdziesz to tam gdzie tylko popatrzysz.
Akurat w ZSRR kolektywizacja się udała do twojej wiadomości. Stalinowi zawdzięczamy wytępienie elementu kułackiego ze wsi.

Cytuj
Chłopie masz chyba 15-16 lat i co ty wiesz o pracy, kiedy będziesz dorosły zobaczysz jak trudno się dorobić pieniędzy aby żyć na pewnym poziomie, najpierw żeby w ogóle zacząć pracę (taką lepszą) będziesz musiał zapłacić za studia a później za praktyki (wymagane też byłoby magisterstwo).
Wyjąłeś mi to z ust. W KAPITALIZMIE trudno się zwykłemu człowiekowi dorobić. W ZSRR naprzykład, jeżeli chodzi o studia, to były one darmowe.

Cytuj
a nie wygadywać głupoty o komunizmie na forum gothica. Są o wiele przyjemniejsze tematy.
No to tu nie pisz.

Cytuj
Z zeznań kata który zabił cara Mikołaja 2 wynikało że zabił troje niewinnych dzieci, co miał w tym na celu Lenin zabicie jego potomstwa. Zabicie jego dzieci było nieludzkie i niemoralne ale co z tego Lenin miał moralność głęboko, gdzie? Ano w d...(powstrzymam się od wulgaryzmu).
Otóż jesteś w błędzie. Lenin nakazał zabić tylko cara. Decyzję o zabiciu rodziny carskiej podjęły samodzielnie władze Jakaterynburga. (pisze to w książce "Krótka historia rewolucji rosyjskiej" R. Pipesa).

Cytuj
na przykład do Amsterdamu, gdzie w hash barach można sobie pomyśleć o życiu, do Madrytu gdzie można sobie zdrowo i bez przeszkód pogejować, czy to USA, gdzie kuźwa nawet jak jesteś robolem to masz lepsze warunki niż dzisiaj w Matuszce Rosji, gdzie kilka rodzin mieszka w śmierdzącej klitce koło mongołów, gdzie dzieci od zawsze musiały się pałętać po śmietnikach i gdzie zawsze ludzie chleją wódę, aby zapomnieć o codzienności.
W USA żyje się dobrze ale do czasu (i oczywiście nie wszystkim, Murzyni, obcokrajowcy itd.) Kapitalizm w stanach sam upadnie w końcu. Jak chcesz sobie pogejować to wynoś się do tego swojego Madrytu. Szacunek dla mongolskiego narodu widać powyżej olbrzymi. A ludzie w Rosji chleli wódę i za cara, wynika to z ich menatlności. Dzieci pałętają się po śmietnikach za czasów naszego kochanego Putina (dokument "Dzieci z Leningardzkiego"). Gdyby burżuazja nie manipulowała i kłamała ludźmi, to komunizm wprowadzonoby i w reszcie krajów. A wtedy nie byłoby biedy (teoria permamentnej rewolucji Trockiego). ZSRR siłą rzeczy upadł, ponieważ nie udało się go dalej rozszerzać przez słabość ludzi takich jak Gorbaczow.

Cytuj
Mówisz, że Rosja jest takim wspaniałym, demokratycznym krajem, a tam tymczasem policjanci biorą w łapę, gangsterzy zabijają na ulicach jakby nigdy nic, albo można kupić bombę za nasze 500 złotych.
No ciekawe, gdzie to mówię? ÂŻaden obecny kraj, którego gospodarka opiera się na kapitalizmie a ustrój jest "demokratyczny" nie jest wspaniały, a do demokracji to im jeszcze ho ho.

Cytuj
Spójrz co komunizm zrobił z Wietnamem, z Chinami, albo z Laosem. Ludzie do dzisiaj są robolami, którzy za dwa dolary robią ci pilniki do paznokci i żyją na równym poziomie! W końcu o to chodzi, prywatni przesiębiorcy nie mogą zatrudniać wykfalifikowanych ludzi, aby móc dawać im lepszą płacę, a nie skazywać ich na wkładanie formaliny do puszek do końca życia. Kształcenie się, nauka to zwykła droga do diabelskiej kariery, ludzie żeby byli równi muszą być biedni!
Wietnam, Laos i Chiny to zdegenerowane państwa robotnicze. Tyle w tym temacie. Nie ma tam socjalizmu. (zresztą komunizm nie mógł nic zrobić z wietnamem chinami i laosem, bo go tam nie zaprowadzono...)

Cytuj
A więc ludzie nie są równi, tylko są gorsi i lepsi! Ludzie, którzy się poświęcają 'dla sprawy' są szlachetniejsi niż ci, którzy mogą budować miejsca pracy, którzy przynoszą zyski dla miast, którzy pozwalają małym zadupiom się rozwijać.
Małe zadupia, takie jak dajmy na to Sudan w Afryce są biedne i głodują przez kapitalistyczny wyzysk. Ludzie, którzy są wrogami równości są wrogami proletariatu. I trzeba ich zniszczyć.

Cytuj
To co powiedziałeś dla mnie podchodzi po nazism, ponieważ to naziści dzielą ludzi na 'ścierwo' i wartościowych. Ciuś, ciuś...
Dzielą ludzi na siebie i podludzi względami rasowymi. Ja tymczasem nie dzielę ludzi, ale pragnę usunięcia karierowiczostwa i chęci bogactwa wśród członków partii rewolucyjnej, która ma prowadzić proletariat do komunizmu, a nie napychać sobie keiszenie, jak to robi partia "socjalistyczna" w Chinach.

Cytuj
I może gadam koszmarne głupoty, bo dopiero co odwaliłem szkolną robotę i jestem zmęczony, ale to jest moje zdanie.
Przestań zakańczać ciągle swoje posty tym, że może gadasz głupoty. ÂŚmieszna próba usprawiedliwienia...

Może w ogóle popatrzcie z aspektu takiego na świat, co jest złego w kapitalizmie?
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Defender w 05 Grudzień 2007, 12:33:14
Na początek przepraszam, ale przeczytałem tylko początek dyskusji, po prostu za bardzo się rozpisaliście  
Odpowiem zatem tylko na post Kozłowa:
Człowieku komunizm już był, już go przerabialiśmy, wszystkie wschodnie kraje go przerabiały i wszyscy doskonale wiemy do czego doprowadził, a mówienie, że to nie był taki prawdziwy komunizm, bo przywódca Ci nie odpowiadał, jest śmieszne. Ten system jest utopijny i nie można wykonać wszystkich jego założeń, są po prostu nie realne.
Wszyscy równi? Uważasz, że lekarz i pielęgniarka powinni zarabiać tyle samo? kto ponosi większą odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta, kto aby być dobrym w swojej pracy musi nieustannie się uczyć, czytać setki jeśli nie tysiące książek? Pewnie, że oboje mają takie same żołądki, tyle samo dzieci do wykarmienia, ale to nie jest żadne uzasadnienie. Nie możliwe jest wprowadzenie systemu gdzie ludzie są równi (w sensie płac oczywiście, nie mówię teraz np. o prawach człowieka), ponieważ sami obywatele nigdy by w takim systemie nie wytrzymali, jedni mają większe ambicje inni mniejsze, nie można ich traktować równo, bo wtedy albo degradujemy jednych albo wywyższamy drugich.
Chciałbyś jako ambitny i sumienny pracownik danej (prawdopodobnie państwowej) firmy zarabiać tyle samo i być traktowanym tak samo jak Twój kolega leń i obibok? Do tego właśnie między innymi dąży komunizm.
Co do Rosji, mieszkańcy Syberii nie mieli nic ani za czasów komunizmu (który był tam naprawdę) ani teraz, kiedy Rosja jest uważana za państwo demokratyczne, ale trzeba mieć arcy ograniczone pojecie o tym kraju by wierzyć, że naprawdę tak jest.
AVE
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 06 Styczeń 2008, 18:36:36
Cytuj
Człowieku komunizm już był, już go przerabialiśmy, wszystkie wschodnie kraje go przerabiały i wszyscy doskonale wiemy do czego doprowadził, a mówienie, że to nie był taki prawdziwy komunizm, bo przywódca Ci nie odpowiadał, jest śmieszne. Ten system jest utopijny i nie można wykonać wszystkich jego założeń, są po prostu nie realne.
Nie było komunizmu i jakbyś poczytał Marksa - co to jest komunizm, to być sam mi to przyznał. No ale ty z góry zakładasz, że Marks jest nienormalny i nie przeczytasz - tak to z wami jest.

Cytuj
Wszyscy równi? Uważasz, że lekarz i pielęgniarka powinni zarabiać tyle samo? kto ponosi większą odpowiedzialność za życie i zdrowie pacjenta, kto aby być dobrym w swojej pracy musi nieustannie się uczyć, czytać setki jeśli nie tysiące książek? Pewnie, że oboje mają takie same żołądki, tyle samo dzieci do wykarmienia, ale to nie jest żadne uzasadnienie. Nie możliwe jest wprowadzenie systemu gdzie ludzie są równi (w sensie płac oczywiście, nie mówię teraz np. o prawach człowieka), ponieważ sami obywatele nigdy by w takim systemie nie wytrzymali, jedni mają większe ambicje inni mniejsze, nie można ich traktować równo, bo wtedy albo degradujemy jednych albo wywyższamy drugich.
Oczywiście, że dostanie lekarz wiecej, z racji tego, że lekarzy jest mniej. Róznice jednak nie mają byc drastyczne.
"Pewnie, że oboje mają takie same żołądki, tyle samo dzieci do wykarmienia, ale to nie jest żadne uzasadnienie." - w jakim świecie żyjesz, że każdy ma taki sam żołądek i tyle samo dzieci?

Cytuj
jedni mają większe ambicje inni mniejsze, nie można ich traktować równo, bo wtedy albo degradujemy jednych albo wywyższamy drugich.
A kto i zabrania mieć ambicje? A co to już komunizm jest przeszkodą do zostania wielkim chemikiem, albo fizykiem? Nawet Einstein popierał komunizm - Praca Einsteina (http://www.marksizm.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=709&Itemid=76)

Cytuj
Chciałbyś jako ambitny i sumienny pracownik danej (prawdopodobnie państwowej) firmy zarabiać tyle samo i być traktowanym tak samo jak Twój kolega leń i obibok? Do tego właśnie między innymi dąży komunizm.
Do tego w żadnym wypadku nie dąży komunizm. Jeśli nie będzie pracował, to nie dostanie środków do życia i umrze - jego wybór. Ludzi traktować należy tak samo - bo wszyscy są równi.

Cytuj
Co do Rosji, mieszkańcy Syberii nie mieli nic ani za czasów komunizmu (który był tam naprawdę) ani teraz, kiedy Rosja jest uważana za państwo demokratyczne, ale trzeba mieć arcy ograniczone pojecie o tym kraju by wierzyć, że naprawdę tak jest.
Po pierwsze - nie było komunizmu.
Po drugie - Myślisz, ze komunizm da się wprowadzić w 2 lata? No wybacz, ale jak już w 1917 zaczęła się kampania byłych carskich oficerów - także na Syberii, gdzie tworzono oddziały białych - to jak tu budować socjalizm i potem komunizm?
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Riddle. w 06 Styczeń 2008, 20:00:23
Kozłow - pamiętasz mnie?

Cytuj
Oczywiście, że dostanie lekarz wiecej, z racji tego, że lekarzy jest mniej
Jeśli dostawałby więcej to, to juz samo w sobie zaprzeczałoby istnieniu tego komunizmu bo jak Defender ładnie zaznaczył komunizm polega na równości.
Cytuj
A kto i zabrania mieć ambicje? A co to już komunizm jest przeszkodą do zostania wielkim chemikiem, albo fizykiem? Nawet Einstein popierał komunizm - Praca Einsteina
Dziwne argumenty. Po pierwsze Einstein doszedł do tego a nie innego tylko dlatego, że właśnie nie żył w państwie komunistycznym. Po drugie: Czemu Einstein popiera komunizm? Jakiego pochodzenia był Einstein? Jeśli się nim interesujesz dobrze wiesz. Teraz poczytaj sobie jakiego pochodzenia był Marks i postaraj się wysnuć wnioski co do popracia komunizmu przez Einsteina.
Cytuj
Do tego w żadnym wypadku nie dąży komunizm. Jeśli nie będzie pracował, to nie dostanie środków do życia i umrze
Znowu pokazujesz swoje braki jeśli chodzi o komunizm. W państwie komunistycznym wszyscy pełnoletni obywatele którzy ukończyli szkoły są "zmuszeni" pracować. A jak będą pracę wykonywać to juz ich sprawa.
Tytuł: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Defender w 07 Styczeń 2008, 19:37:35
Oj panie Kozłow... dobra przeczytałem kilka wywodów Marksa i trochę o nim (nigdy nie powiedziałem, że jest nienormalny  ) i przyznaję Ci rację, komunizmu czysto marksistowskiego nigdy w życie nie wprowadzono, zadowolony?  
Utwierdza mnie to jednak tylko w przekonaniu, że jego założenia są zwyczajnie niewykonalne i atrakcyjne chyba tylko dla wąskiego kręgu radykalnych komunistów, bo nie wyobrażam sobie by większość ludzi chciała żyć w takim systemie. Komunizm to jedno wielkie uproszczenie, uproszczenie ludzkich potrzeb i problemów, oferujące równie uproszczone i nierealne na te problemy rozwiązania.
Myślę, że będę trzymał się przykładu lekarza i pielęgniarki (bądź pani doktor i pielęgniarza żeby nie było), bo jest odpowiedni. Nie rozumiem Twojej odpowiedzi towarzyszu Kozłow, czyżby równi i równiejsi? Bo jeśli komunizm ma polegać na rozdzielaniu pensji "ode łba" to robotnicy, których jest najwięcej znów dostaną najmniej, a dyrektor na placówkę jest tylko jeden  Pozwolę sobie pominąć komentowanie innych aspektów takiego rozdzielania zarobków. A różnice w kwocie właśnie powinny być drastyczne, bo jak już wspominałem wcześniej kompetencje i odpowiedzialność tych osób różnią się drastycznie.
Co do żołądka i dzieci to wyraźnie mnie nie zrozumiałeś, więc śpieszę Ci powiedzieć (  ), że to nie było dosłowne stwierdzenie. Po prostu wszyscy ludzie muszą jeść żeby przeżyć i mają swoje rodziny, którym muszą zapewnić byt (czyt. w tym względzie są równi) dlatego każdemu człowiekowi należy się godna pensja za którą mógłby utrzymać zarówno siebie jak i rodzinę (nie mówię tu o patologiach gdzie ludzie choć zdają sobie sprawę, że nie mają wystarczających środków do życia a nadal bezmyślnie "produkują" dzieci). Ale to absolutnie nie znaczy, że wszyscy powinni zarabiać tyle samo ani nawet prawie tyle samo. Jaką miałbyś motywację do ciężkiego zakuwania przez 6 lat (na początek) by zostać lekarzem jeśli mógłbyś skończyć roczne czy dwuletnie studium i zostać pielęgniarzem czy salowym i zarabiać tylko kilka złotych mniej.
A propos ambicji, pan Riddle wyjaśnia wszystko. Gdyby Einstein żył w państwie komunistycznym  pewnie nawet nie chciałoby mu się wywyższać bo jego praca zostałaby uznana za osiągnięcie partii a nie indywidualnej jednostki i i tak nie miałby z tego żadnych korzyści.
"Do tego w żadnym wypadku nie dąży komunizm. Jeśli nie będzie pracował, to nie dostanie środków do życia i umrze - jego wybór. Ludzi traktować należy tak samo - bo wszyscy są równi. "
Znów mnie nie zrozumiałeś, on przecież będzie pracował (czyt. będzie zatrudniony) w tej samej firmie, jedynie jego stosunek do pracy będzie olewatorski, a wypłata taka jak Twoja  
I jeszcze jedno, widzę że w swoich pracach Marks i Einstein wyrażają swoje niezadowolenie ponieważ zły kapitalista nie płaci biednemu robotnikowi kwoty równej wykonanej przez robotnika pracy (tzw. wartości dodatniej) i dlatego on ledwo wiąże koniec z końcem. Za czasów Marksa i wcześniej rzeczywiście im niższa klasa społeczna tym bardziej wykorzystywanym i pomiatanym był człowiek, ale obecnie kapitalizm kwitnie, a dzięki konkurencji standard życia np. w Polsce powoli bo powoli ale rośnie a nie spada tak jak "przewidział" to Marks.
Sorry za przydługiego posta...
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 07 Styczeń 2009, 18:50:42
Wolność prasy wyraża się w tym, że możesz pisać szeroko i głęboko, abyś tylko nie godził w istotę kapitalizmu i obecnego systemu ekonomicznego.
Ty chyba sobie kpisz? Nie przedstawiaj norm obowiązujących w komunistycznych państwach w świetle tych kapitalistycznych. Bo to u twoich komuszków pisze się tyle na ile władze zezwolą.


Nie o to chodzi ;] Wolność prasy wyraża się w tym, ze drukuje tylko ten, kto ma pieniądze.
Drukować może się każdy. Ci z większą kasą trafią do większej liczby odbiorców, prosta i uczciwa zasada. Więc nie wiem co w tym gorszego od twojej komunistycznej utopii, ach tak przecież oni w twej wizji nie mają żadnej wolności. To i nikt nie ma pretensji, że sąsiad jest redaktorem świerszczyka.


Uważasz, że mam stać i się patrzeć jak znowu wnosi się z butami kapitalizm? Ty chyba nienormalny jesteś. Przemocy używać boją się tylko Ci, którzy pod przemocą leżą.
A ty myślisz, że kulka w łeb dla kilku natarczywych komuszków to jakiś wielki problem. Nikt nawet poza twoim nocnym kocykiem nie zauważy.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: truebezi w 08 Styczeń 2009, 01:35:23
Kozłow czytając twój post przypomniała mi się łacińska sentencja: Contra factum non est argumentum. Najlepiej ona podsumowuje twoja radosną twórczość.

Cytuj
Na post pienika nie odpowiem, bo na groch z kapustą - niemerytoryczny chaos się odpowiedzieć nie da...
 
Widzę, że w twoich oczach Pienik nie jest godny z tobą polemizować ( wstydziłbyś się pisać z małej litery jego nick, ciuś,ciuś Kozłow ), no cóż pewnie Masz racje, bo któż sprosta takiemu hagiografowi marksizmu. Jak możesz, traktować z wyższości Pienika, przecież wiadomo Tobie, że każdy jest równy czy to też była tylko propaganda komuszków, ale ty jesteś ideowiec to powinieneś dać nam przykład, wstrętnym burżujom  ?  ( a może jest jak to ładnie podsumował George Orwell, w książce „Folwark zwierzęcy”- radze Ci przeczytać, bo ładnie oddał istotę i absurdy władzy jaką montowali komuszki- że: wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze. A może zdenerwował Cię filmik, swoją drogą palce lizać. W wypowiedzi Pienika doszukałem się więcej  rzeczowych i merytorycznych wypowiedzi, niż czytając przez 7 stron twoje gdybanie i filozofowanie, co to było by, albo co będzie jak komunizm wreszcie zatryumfuje( kurcze to najbardziej mnie bawi). Ach jaki to komunizm byłby dobry gdyby go wprowadzono. To nic że wszędzie próby jego wprowadzenia zdechły, albo zdychają z głodu, a jedyne co pozostało państwom które uporały się wreszcie z komuszkami to staranie się zwalczać opóźnień gospodarczych i cywilizacyjnych, w stosunku do rozwiniętych państw kapitalistycznych. Ludziom wystarczy okres przejściowy jaki poznali i nie za bardzo chcą wiedzieć co dalej by się działo.
Cytuj

Uważasz, że mam stać i się patrzeć jak znowu wnosi się z butami kapitalizm? Ty chyba nienormalny jesteś. Przemocy używać boją się tylko Ci, którzy pod przemocą leżą. 
To człowieku zrób demonstracje, załóż partie albo zrób akcje bojową  a nie siedzisz w domciu na tyłku i  piszesz anonimowo posty ( korzystasz do tego z wymyślonego przez burżujów Internetu) i zgrywasz twardziela zamiast wziąć się za konkretne działania. Twoje wielki poświęcenie dla sprawy wzruszyło pewnie całą społeczność Tawerny. Wiesz zrób mały eksperyment ( to może zejdziesz na ziemie ), otóż proponowałbym jakąś małą demonstrację albo wywołaj strajk w najbliższym zakładzie, tylko nie zapomnij mi dać znać. Przyjadę z kamerą i nagram twoje gorące przemówienie i reakcje robotników pokładających się ze śmiechu. Zamieszczę go na youtubie będziesz bardziej popularny niż Doda. Ciekawi mnie tylko,  ile osób by przyszło na taką demonstrację, szczególnie ludzie z naszego pokolenia waliliby drzwiami i oknami. A na pewno sensacją byłaby twoja konkluzja, że nieprawdą jest to, że były  pustki w sklepach, bo przecież wiadomo że za Bieruta, Gomułki w końcówce rządów Gierka, Jaruzelskiego to towary się walały na półkach. Możesz jak podobni tobie bohaterscy rewolucjoniści obrzucać pomniki partyzantów farbą ( w zeszłym roku ) którzy więcej byli warci niż ta cała żałosna grupa rewolucyjna. Było ich stać tylko na taki heroiczny czyn-żałosne. Możesz tak jak chłopak z filmiku złapać za dłuto i próbować przerobić pomnik Piłsudskiego na Stalina. Powiem ci na koniec, że pewnie kapitaliści ze strachu robią pod siebie czytając twój tekst. Miałem kolegę który tak jak ty był wielkim marksistą, chłopak zmienił się jak poszedł do pracy i jakoś dziwnie przestał mnie męczyć cytatami z Marksa. A tekst o przemocy mnie zniszczył, jestem ciekaw jak by cię wzięli w obroty towarzysze  z NKWD, czy też byś z takimi tekstami wyjeżdżał, ty bohaterze za jeden grosz.Cytuj
Poległeś. Racja. Bo jeśli się człowiek uczy historii jedynie ze szkoły, to leży i kwiczy. Jak chcesz o tym pogadać szerzej, to napisz na gadu, bo tu nie temat historyczny


Lol. No raczej nie poległem, bo po twojej jakże merytorycznej i wyczerpującej wypowiedzi która „zniszczyła” moją argumentacje, nasuwa mi się jakoś dziwnie przypuszczenie że nie miałeś kontrargumentów. Wysiliłeś się jedynie na małą uszczypliwość. No cóż tylko to pozostało adwersarzowi który nie ma argumentów. Co do leżenia i kwiczenia to obserwuje to u ciebie jak ktoś zaczyna pisać o zbrodniach komuszków, wtedy to ty leżysz i kwiczysz. A o moją wiedzę historyczną się nie martw, nie pochodzi tylko ze szkoły ale nawet to wystarczyło by żeby wykazać że piszesz głupoty łącząc Białych z Piłsudskim, a o twoim rojeniu o obaleniu władzy w Polsce przez wywiady państw zachodnich, to nie wspomnę bo każdy historyk tarzałby się ze śmiechu.

Cytuj
Ano jest ^^ Bo wszystko to, co widzimy to tylko zmieniające się stołeczki. Dzięki aferom spadły PiS-y - a zyskało liberalne PO (które kocha TVN i TVN kocha ją). Nie masz tu zmian - to spektakl.
A co twoja wypowiedź ma wspólnego z moim stwierdzenia, że media często przed prokuraturą ujawniają afery jakie politycy narobili. Nawet jeżeli media nie są idealne i sympatyzują z jedną ze stron ( na szczęście są gazety które sympatyzują z drugą stroną i jest przynajmniej równowaga ) to i tak wole to niż czytać gadzinówki reżimowe jak "Trybuna Ludu” czy „ÂŻołnierz Wolności” gdzie wykładnią były słowa  Cyrankiewicza że: krytyka wobec partii ma ją umacniać. Pokaż mi kiedy to Trybuna czy inny periodyk ujawnił jakąś poważną aferę, no słucham. Bo ja mogę mnożyć przykłady, kiedy dzisiejsze media ujawniają afery i to za każdych rządów. Co do zmiany stołeczków i związanych z tym spektaklów to nikt nie prześcignie komuszków jakie szopki robiono przed ludem że niby jakieś wybory są ( najlepszy przykład kiedy w listopadzie 1917 r. w wyborach do Zgromadzenia Ustawodawczego bolszewicy zdobyli 1/3 mandatów a eserowcy 2/5, co robi towarzysz Lenin  olewa wole ludzi i zamyka przedstawienie, ot tak bo wyniki były nie po jego myśli) ,  masowo fałszowano a wszystko ładnie wyszło przy wyborach w 1989 r. Przynajmniej teraz ludzie idą na wybory i mogą spokojnie oddać głos, nie bojąc się że przyjdzie jakiś drugi Lenin i będzie rozwalał parlamento bo wyniki są nie po jego myśli.
Cytuj
Jako wybitny tego przykład pan truebezi poda Afrykę, a także Amerykę ÂŁacińską i większą część Azji. Bez mała 3 i 1/4 kontynentu na 5
Pozwolisz że sam będę podawał przykłady powtórzę jedź chłopie do krajów rozwiniętych ( powtarzam rozwiniętych a nie trzeciego świata ) to ci się oczka pootwierają, jak żyją szarzy ludzie na co ich stać, na jakiej stopie żyją i dopiero zabieraj głos. A jak już wrócisz z podróży porównamy sobie z tym do czego doprowadzili komuniści w różnych krajach i wiedz mi już nie będziesz taki wygadany. Wiesz w niektórych krajach Ameryki ÂŁacińskiej żyje się lepiej niż w Polsce np.: Chile gdzie stopa życiowa jest wyższa niż w Polsce, no ale oni mieli święty spokój i czas na przeprowadzenie reform gospodarczych ( niestety wiele krajów w Afryce, Azji,Ameryce ÂŁacińskiej prowadziło i prowadzi ciągłe wojny i nie ma możliwości na przeprowadzenie w spokoju reform, to nie rewolucja że łatwo zrobić i efekty widać od razu ) i kapitalizm się umocnił a teraz porównaj sobie kolego Chile z Kubą, oj nie spodobało by Ci się to porównanie. A może porównamy jak tak chcesz koniecznie Azję: co osiągnęła kapitalistyczna Korea Południowa a co Korea Północna. No cóż porównanie znów miażdżące dla komuszków. Ciekawe dla czego pominąłeś Australię, bardzo ciekawe dlaczego?
Cytuj
No chcą. Bo strajkują. Chcą, bo walczą (Grecja, włochy), chcą, bo bojkotują pracę, chcą, bo coraz większe poparcie zyskuje w wyborach lewica. Chcą, chcą. 
No właśnie strajkują w obronie swoich praw a często również wzrostu płac, nie dla samej ideologii bo maja ją głęboko w d….tylko żeby jeszcze bardziej polepszyć swój byt i ja to popieram. Chcą przede wszystkim kasy,  za którą olali ciepłym moczem Marksa i jego dywagacje. Z resztą przynajmniej mogą strajkować i nikt  nie bredzi o kontrrewolucyjnej próbie obalenia władz. To że lewica rośnie w siłę no cóż taka kolej rzeczy w demokracji, raz na sile wzrasta prawica a raz lewica, norma. Przynajmniej jest jakaś rotacja co w krajach opanowanych przez wielbicieli koloru czerwonego, było nie do pomyślenia żeby władze przejęła partia która nie wielbiła by komunizmu. Nie będę pisał co robiono z opozycją w krajach gdzie zapanowała władza ludu (  :lol:) bo byś się załamał, ale jak będziesz chciał to możemy sobie o tym pogadać. Zresztą dzisiejsza lewica robi takie umizgi w kierunku kapitalizmu, że czasami mam wrażenie że to prawica vide SLD ( sami ideowi komuniści ) w Polsce. ÂŻadna z silnych partii lewicowych jak SPD nie myślą o żadnej rewolucji jakoś tak im dobrze w kapitalizmie.
Cytuj
A co do pustych półek w PRL-u to się wypowiadał nie będę, bo każda starsza osoba, którą znam mówi, że to bzdura.
Lol. No i o czym tu gadać z ignorantem, która zaprzecza faktom. Pewnie półki uginały się od jedzenia, mam nadzieje że nie będziesz zdawał na maturze historii bo ciężki twój los człowieku. Może w takim razie wyjaśnisz wszystkim skoro było takie zatrzęsienie towarów na półkach poco były do jasnej anielki kartki na żywność i na artykuły przemysłowe. Pewnie dla picu, żeby nabrać burżujów z zachodu, że było niby źle zaopatrzeniem. Proponuje przejrzeć Kroniki Filmowe z tamtych lat, są na youtubie, może się czegoś nauczysz. Chociaż wątpię.
Cytuj
–(…) a to właśnie dla łatwości propagandy.
No i się tutaj zgodzę z tobą robili towarzysze, po prostu lud w jajo. Zresztą lud skapnął się i już nie było tak miło, wystarczy zobaczyć jak tłumiono strajki robotników przy pomocy wojska. Jak chłopi  występowali zbrojnie przeciwko „władzy ludowej” i jak krwawo tłumiono te wystąpienia. Zobacz jak zagłodzono na Ukrainie w latach 30-tych 10 mln ludzi którzy sprzeciwiali się kolektywizacji itp.
Cytuj
Np. czystki, uskuteczniane za Stalina były jedną z metod ograniczania biurokracji. Ją rozbudowano dopiero po Stalinie - poczytaj protokoły z posiedzeń Gorbaczowowskiego Politbiura - najważniejszy organ w państwie rozprawiał o szerokości marginesów w gazecie... Zresztą rozwinięta do granic absurdu biurokracja to była u Ludwików we Francji, czy też w wiktoriańskiej Anglii. Jako i dzisiejszej - sam wiesz, jak trzeba biegać 100 godzin, żeby załatwić coś z ZUS-em. 
Oj człowieku, czystki były po to żeby wyrżnąć jakąkolwiek opozycje jak i pozbyć się ludzi którzy zwyczajnie mieli inne zdanie niż Stalin. Pozbywając się ludzi zastępowano ich nowymi, było zresztą konieczne ciągłe rozbudowywanie biurokracji, ze względu na charakter jaki ukształtował się:czyli krótko mówiąc państwa ściśle scentralizowanego, więc wystarczy człowieku trochę samodzielnie pomyśleć  i wyciągać niezbyt trudne wnioski. Stalin ukształtował ostatecznie główne zasady na jakich miało się opierać ZSRR, on zapoczątkował rozbudowę biurokracji, a reszta (tu zgoda) kontynuowała jego politykę w dziedzinie mnożenia urzędów. Podobnie było z rozbudową aparatu terroru m.in. NKWD, zresztą tak namawiano ludzi do posłuszeństwa.

 
Cytuj
Niszczono własność prywatną? Co ty gadasz? Raczej upaństwawiano ją. A inicjatywy prywatne były wręcz pożądane - o ile oczywiście nie szkodziły państwu. 
No właśnie własność prywatne to kolego nie tylko fabryki, ale dobra jakie często posiadali ludzie, naprawdę trochę pomyśl. Zobacz choćby jak niszczono mały handel za Stalina który zaczął się tworzyć za NEP-u, jak rabowano własność ludzi pod pretekstem wywłaszczenia, ale co można się spodziewać jak nowa władza rozpoczęła kraść w ohydny sposób dorobek ludzi często średniozamożnych. Pytam się jakim prawem jakiś zasmarkaniec ,ma decydować o moim majątku, albo mi zabierać moją własność na którą pracowałem. Może przyjdę do ciebie i powiem że jak jesteś taki wspaniały rewolucjonista i ideowiec to oddaj biedniejszym swój komputer i oddaj połowę  pieniędzy jakie posiadasz. A może towarzyszu po co wam większy obszar do zamieszkania niż 10 m2, przecież możesz resztę mieszkania oddac robotnikom którzy mają problemy mieszkaniowe i dopiero będziesz wiarygodny że nie tylko mówisz ale działasz w kierunku spełnienia idei swojego idola. Najlepiej jednak siedzieć w necie i prawić głodne hasełka które nigdzie się nie sprawdziły.

Cytuj
Zależy co rozumiesz pod pojęciem "na siłę". Ale wasze stwierdzenie jest nieodpowiednie - nie ma wprowadzania raju na ziemi na siłę (zresztą to nie żadne raje i inne głupstwa - nic idealne nie jest), bo głównym podmiotem zmiany są ludzie. I głównym orzeczeniem (wykonawcą).
A co potrzebujesz definicji siłowe przejęcie władzy( no cóż komuniści inaczej władzy nie przejmowali więc jaki masz problem ) ? Precyzując chodziło mi o to że Marks jak i Engels nie odżegnywali się od terroru rewolucyjnego – zresztą wychwalali jakobinów za terror jaki wprowadzili w Rewolucyjnej Francji, eliminacji fizycznej wrogów, zresztą Marks uważał że przywódcy Komuny Paryskiej zrobili błąd nie uzbrajając lud który powinien wyeliminować wrogów, samo pojęcie dyktatury proletariackiej świadczy o drodze jaką mieli iść w przyszłości robotnicy. Chociaż trzeba dodać że zmieniali zdanie w tej sprawie, no cóż ich następcy wybrali najbardziej krwawą drogę
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: stefan666 w 08 Styczeń 2009, 08:00:18
Pora na Popierniczony post Pienika.

Cytuj
Widzę, że w twoich oczach Pienik nie jest godny z tobą polemizować ( wstydziłbyś się pisać z małej litery jego nick, ciuś,ciuś Kozłow ), no cóż pewnie Masz racje, bo któż sprosta takiemu hagiografowi marksizmu. Jak możesz, traktować z wyższości Pienika, przecież wiadomo Tobie, że każdy jest równy czy to też była tylko propaganda komuszków, ale ty jesteś ideowiec to powinieneś dać nam przykład, wstrętnym burżujom  ?  ( a może jest jak to ładnie podsumował George Orwell, w książce „Folwark zwierzęcy”- radze Ci przeczytać, bo ładnie oddał istotę i absurdy władzy jaką montowali komuszki- że: wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze. A może zdenerwował Cię filmik, swoją drogą palce lizać.

Nie jestem godny polemizować z kimś pokroju Kozłowa lub jak wolisz mój post to masło maślane, tylko to nie ja chebdole przez 7 stron Marksistowsko-Leninowskie bzdury bo zrobili mi siekę z mózgu na LBC, i uległem propagandzie. Tak wiem ja też uległem tylko wiesz jak to mówią trzymaj się większości. Co do filmiku szkoda że do Ciebie nie przyjdzie taki mikołaj tylko powinnien mieć pałke i porządnie Ci ten Komunizm wybić z głowy bo potem w życiu ciężko Ci będzie jak 3/4 osób z roboty uzna że masz coś z głową i opowiadasz im jakieś duperele które im koło za przeproszeniem Chuja latają.
Cytuj
To człowieku zrób demonstracje, załóż partie albo zrób akcje bojową  a nie siedzisz w domciu na tyłku i  piszesz anonimowo posty ( korzystasz do tego z wymyślonego przez burżujów Internetu) i zgrywasz twardziela zamiast wziąć się za konkretne działania. Twoje wielki poświęcenie dla sprawy wzruszyło pewnie całą społeczność Tawerny. Wiesz zrób mały eksperyment ( to może zejdziesz na ziemie ), otóż proponowałbym jakąś małą demonstrację albo wywołaj strajk w najbliższym zakładzie, tylko nie zapomnij mi dać znać. Przyjadę z kamerą i nagram twoje gorące przemówienie i reakcje robotników pokładających się ze śmiechu. Zamieszczę go na youtubie będziesz bardziej popularny niż Doda. Ciekawi mnie tylko,  ile osób by przyszło na taką demonstrację, szczególnie ludzie z naszego pokolenia waliliby drzwiami i oknam

Taa jak sam mój drogi przyjaciel Kozłow stwierdził, on robi dużo roznosi ulotki.. ;] Gratulację co do strajku masz dowód już na tym forum ile osób Cie poprało? Co do demonstracji z robotnikami jak zaczniesz im mówić o super komunizmie o super Leninie i innych pachołkach to albo sobie pójdą chyba że obiecasz im więcej kasy, albo dostaniesz w mordę i tak skończy się strajk. Co do liczby protestujących jak mnie wam będą na tej demonstracji tylko ty i koledzy Komuniści no i może jakiś grupka ludzi bo pomyśli że to rekonstrukcja historyczna i warto obejrzeć. Radził bym zaprosić jakiś Kabaret będzie zabawniej.

Cytuj
Poległeś. Racja. Bo jeśli się człowiek uczy historii jedynie ze szkoły, to leży i kwiczy. Jak chcesz o tym pogadać szerzej, to napisz na gadu, bo tu nie temat historyczny

Co do tej propozycji odradzam na prawdę, I to mówi człowiek który wierzy że USA sprowokowało Pearl Harbor, a Komunizm jest pięknym systemem- i tu się zgodzić można na Papierku wygląda pięknie wręcz cudownie szkoda że jak przychodzi co do czego to powstaje z niego : Kuba, Chiny ( tak są bogate mają super Policje i prawa człowieka to jest tam taka dobranocka bo z realiami nie ma nic wspólnego) Korea Północna (Gdzie ludzi żyją w slamsach a Przywódca pije Francuskie wino i ma wszystko na kiwnięcie palcem) można by wymieniać i wymieniać tylko po co skoro zaraz stwierdzisz że tam nie ma komunizmu tylko jest dyktatura czy Kapitaliści wszystko zteletubali, swoją drogą przyjąłeś bardzo wygodne stanowisko.
Cytuj
No chcą. Bo strajkują. Chcą, bo walczą (Grecja, włochy), chcą, bo bojkotują pracę, chcą, bo coraz większe poparcie zyskuje w wyborach lewica. Chcą, chcą.

chebdolisz smuty kolego, w Grecji ostatni strajk czy jak wolisz walki z Policją były dlatego iż Policja zabiła Studenta a oni są na tym punkcie bardzo wyczuleni we Włoszech przecież jest bardzo silny ruch komunistyczny ok 200 tys ludzi (tak przynajmniej twierdziłeś)  jak na 58 mln obywateli to super duża ilość, i zabiorę ci tą okazje i walne super cytat twojego Autorstwa iż Fidel przybył na Kubę tylko z paroma (nazwijmy to wojownikami) i paroma Pesos w kieszeni- Zobacz jaki sprytny koleś żeby mieć taki talent robienia gówna z Mózgu.. Kończąc (jak ze pewne to nazwiesz ) moje wypociny Pragnę poinformować tak mi również zrobiłeś gówno z Mózgu i kiedyś w to wierzyłem, no na moje szczęście już mi przeszło. Powodzenia w tworzeniu Komunizmu  :laugh:

P.s http://republika.pl/blog_uc_1341498/2778041/sz/lenin_and_stalin.jpg (http://republika.pl/blog_uc_1341498/2778041/sz/lenin_and_stalin.jpg)

Patrz jak świetnie się dobrali.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 08 Styczeń 2009, 09:58:44
Cytuj
To człowieku zrób demonstracje, załóż partie albo zrób akcje bojową  a nie siedzisz w domciu na tyłku i  piszesz anonimowo posty
Jedno ale - tworzenie partii komunistycznej jest w Polsce zabronione.

Cytuj
No chcą. Bo strajkują. Chcą, bo walczą (Grecja, włochy), chcą, bo bojkotują pracę, chcą, bo coraz większe poparcie zyskuje w wyborach lewica. Chcą, chcą.
Tak, jak jak u nas lewica miała ostatnio 6% poparcia (o SLD mówię)...
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: truebezi w 08 Styczeń 2009, 10:59:07
Cytuj
Jedno ale - tworzenie partii komunistycznej jest w Polsce zabronione.

Lol, tylko na papierze Respevie. Otóż istnieje od  2002 r Komunistyczna Partia Polski, która nawiązuje do "chlubnych" tradycji swojej imienniczki z okresu międzywojennego.
Tu masz link: 
http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunistyczna_Partia_Polski_(III_RP)
 
Od razu mówię że nie jest to fake, bo startowała ona w wyborach do parlamentu w 2005 w koalicji z Polską Partią Ekologiczną-Zielonych, Polską Partią Pracy i Polską Partią Socjalistyczną itp

Jeszcze jedno tu masz ich oficjalną stronę:

http://www.kompol.org/
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Serail w 08 Styczeń 2009, 14:38:38
Respev, konstytucja mówi jasno, ze zabrania się tworzenia partii politycznych nawołujących do totalitaryzmu, a więc tego "innego komunizmu". Otóż marksizm jest dozwolony. Jeśli zaś chodzi o SLD, to po akcji prezydenta "zawetuj Donka" poparcie SLD skoczyło.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: stefan666 w 08 Styczeń 2009, 18:21:06
Cytuj
Kozłowski 18:11:18
sęk w tym, ze ja ci wejdę prędzej czy później w paradę, jeśli ty będziesz miał takie życie, jakie chcesz teraz mieć ;] Albo ułozy się tak, że przestaniesz chcieć mieć takie życie.
Ja 18:11:37
mam sie bac?
Kozłowski 18:12:17
niekoniecznie. raczej obstawiam drugą opcję.
Ja 18:12:22
niby jak mi wejdziesz pamietaj ja ide do policj do zobaczenie po 2 stronie
Ja 18:12:23
;]
Ja 18:13:40
po 2 za ten tekst.. mogl bym juz spokojnie
Ja 18:13:42
isc do sadu
Kozłowski 18:14:05
Ciekawym kogo wybierzesz - rzesze ludzi, czy oddzialik policji? ^^

To jest rozmowa w której kozłow teoretycznie grozi mi że wejdzie mi w paradę mogę dać całość jeżeli ktoś zainteresowany teraz spójrzcie kogo przed sobą macie.

Cytuj
ÂŚmieszysz mnie ^^

 kiedy coś idzie nie po twojej myśli włącza ci się taka lampeczka,  ba zaczynasz wierzyć w to co piszesz i szczerze mówiąc na prawdę Ci współczuję kiedy będziesz miał nową prace co miesiąc bo reszta pracowników będzie miała dość Marksa.

Cytuj
Zresztą skończmy to i niech Isek zamknie temat.

Jedyne mądre słowo jakie od ciebie usłyszałem
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 08 Styczeń 2009, 18:31:39
ÂŚmieszysz mnie ^^

Cytuj
kiedy coś idzie nie po twojej myśli włącza ci się taka lampeczka,  ba zaczynasz wierzyć w to co piszesz i szczerze mówiąc na prawdę Ci współczuję kiedy będziesz miał nową prace co miesiąc bo reszta pracowników będzie miała dość Marksa.

Ale co ma iść nie po mojej myśli? Przytaczasz fragment rozmowy z tym, jak naprawdę uważam, jednocześnie przekręcając to, że ci grożę. To ty nie masz już teoretycznych argumentów.

Zresztą skończmy to i niech Isek zamknie temat.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 09 Styczeń 2009, 15:57:45
To ty nie masz już teoretycznych argumentów.
Zresztą skończmy to i niech Isek zamknie temat.
Truebezi przedstawił wystarczające kontrargumenty na to co zapodałeś. Więc jak najbardziej nie ma o czym rozmawiać bo cię chłopak zagiął.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 09 Styczeń 2009, 16:47:04
Cytuj
Truebezi przedstawił wystarczające kontrargumenty na to co zapodałeś. Więc jak najbardziej nie ma o czym rozmawiać bo cię chłopak zagiął.

Truebezi swoje "wystarczające kontrargumenty" bierze ze szkoły, albo z TV - czy różnych książeczek nieobiektywnie wydanych przez takich Ossendowskich, których powielają Ossolińscy dajmy na to, czy inne Wołkogonowy (sprawa dokumentów Sissona - proszę się zapoznać)
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 09 Styczeń 2009, 16:48:32
No tak skoro nie można znaleźć odpowiedzi łatwiej stwierdzić, że pytanie jest złe.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 09 Styczeń 2009, 16:51:30
Skoro tak twierdzisz...
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Respev w 09 Styczeń 2009, 17:00:03
Tak, bo jedyną prawdę reprezentuje dziadzio Lenin.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: truebezi w 09 Styczeń 2009, 17:09:57
Nie będę wchodził w polemiki z tobą, na poziomie personalnym i odpłacał podobną "argumentacją". Wystarczy, że rozmawiałem z tobą na GG i dowiedziałem się od ciebie że oficerów w Katyniu mordowali Niemcy, a Ci co twierdzą inaczej to Według ciebie ulegli propagandzie ( pewnie Jelcyn też skoro przyznał że to Sowieci zrobili, no i oczywiście Gorbaczow to tez pachołek propagandy burżuazyjnej, bo również przyznał że jego ziomki to zrobili ).
Jestem ciekaw skąd ty wiesz, jakie ja książki czytam. Swoją drogą trochę wstyd, że taki nieopierzony smarkacz jak ja który przeczytał według Ciebie kilka książeczek  i przeszedł pranie mózgu  na lekcji historii  zagiął takiego mędrca. Po prostu kompromitacja, co by twoi współtowarzysze powiedzieli.
Na koniec powiem tylko że można dyskutowac, spierać się ale z takimi fałszerzami historii jak ty nie ma co dyskutować.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: stefan666 w 09 Styczeń 2009, 17:14:30
Cytuj
Tak, bo jedyną prawdę reprezentuje dziadzio Lenin.

Nie racje jeszcze ma Che, Fidel, Stalin, Mao, Gomułka, i reszta skurwysyństwa. Racje mają tylko ich książki i ich podobnym i tylko artykuły z portali podobnych do
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Felmad w 02 Luty 2009, 09:47:56
Powiem tylko tyle. Nie bylo by wszystkich tych klótni i w ogóle wszystkiego gdzyby nie PIENIÂĄDZE!!! To wszystko jest przez pieniądze! O czym tu tylko piszecie? O biedzie i kasie!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Oktawian August w 09 Czerwiec 2009, 13:02:53
Komunizm jest złym ustrojem ponieważ człowiek nie może mieć nic prywatnego tylko wszystko należy do państwa,nie ma wolności słowa,każdy powinien być ateistą nie może wierzyć w żadna religię.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Serail w 09 Czerwiec 2009, 13:44:37
Cytuj
Komunizm jest złym ustrojem ponieważ człowiek nie może mieć nic prywatnego tylko wszystko należy do państwa
Kozłow wytłumaczyłby ci to lepiej, ale wujcio Serek też dopowie swoje trzy ruble. W komunizmie wspólne, a więc panstwowe są podmioty, które niezbędne są do produkcji. To co nie jest potrzebne państwu do tego, aby przemysł działał prawidłowo jest prywatne. To chyba ładnie wytłumaczyłem?
Cytuj
nie ma wolności słowa
Jakby ci to powiedzieć. To prawda, wolność słowa jest ograniczana, jednak zastanówmy się, dlaczego mimo wszechobecnej cenzury ludzie wspominają czasy socjalizmu w Polsce? Bo mimo tego, że wolność słowa była nieosiągalna, to w niektórych okresach PRL żyło się całkiem przyzwoicie, więc na co przeciętnemu robolowi wolność słowa, taką pojedyńczą jednostkę interesuje wyłącznie fakt, że ma pełne kieszenie hajsu.
Cytuj
każdy powinien być ateistą nie może wierzyć w żadna religię.
I dlatego wielu partyjniaków chodziło sobie co niedzielę to kościoła?  Nie było nakazu, że wiara w boga jest zakazana (a szkoda). :D
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Oktawian August w 09 Czerwiec 2009, 14:11:22
ludzie wspominają czasy socjalizmu w Polsce? Bo mimo tego, że wolność słowa była nieosiągalna, to w niektórych okresach PRL żyło się całkiem przyzwoicie

Wspominają za czasów Edwarda Gierka bo kupował i budował za pożyczone pieniądze z innych państw ,który dług spłaciliśmy dopiero 1 lub 2 lata temu.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Serail w 09 Czerwiec 2009, 14:18:28
Cytuj
Wspominają za czasów Edwarda Gierka bo kupował i budował za pożyczone pieniądze z innych państw ,który dług spłaciliśmy dopiero 1 lub 2 lata temu.
Zgadza się, ale rozumieją to osoby potrafiące trochę poruszać tą swoją główką. Ludzie oczekują od rządzących (i oczekiwali od komunistów), że oni będą wpompowywali w gospodarkę miliardy złotówek. No ok, może trochę poprawi to stan gospodarki, chociaż szczerze w to wątpię, czego przykładem są Stany Zjednoczone. Administracja Obamy wlała w koncerny bliskie bankructwa dziesiątki miliardów dolarów. Co to dało? Pozwoliło na w miarę normalne funkcjonowanie tychże firm przez kilka miesięcy, a za owe kilka miesięcy rząd amerykański znów musiał wtłoczyć w struktury tych instytucji miliardy $. Poprawiło to gospodarkę USA? Nie, przecież zwolnienia nastąpiły i tak. A zadłużenie, które zaciągnięto pozostało i trzeba będzie je spłacać przez wiele lat.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: truebezi w 13 Czerwiec 2009, 13:49:14
Cytuj
Kozłow wytłumaczyłby ci
O tak Kozłow jest wprost idealny do szerzenia mitów i pozostających jedynie na papierze złotych myśli "bożków komunizmu" i oczywiście łgania i przekręcania historii. Gorzej jest jak trzeba coś napisać o "czerwonej" rzeczywistości z jaką stykali się Polacy przez okres 1944-1989 r. Dotąd jego rewelacje w sprawie Katynia i jego stwierdzenie, że nie słyszał o tym że był deficyt podstawowych produktów spożywczych jak i przemysłowych ( nazwał te fakty kompletną bzdurą ), powodują wybuch śmiechu u moich znajomych.

Cytuj
W komunizmie wspólne, a więc państwowe są podmioty, które niezbędne są do produkcji. To co nie jest potrzebne państwu do tego, aby przemysł działał prawidłowo jest prywatne. To chyba ładnie wytłumaczyłem?

Nijak się to ma do tego, co było w rzeczywistości i moim zdaniem zamiast pisać populistyczne hasełka okraszone mitologią komunistyczną, powinieneś poczytać podręcznik od historii, a może pokusisz się o coś, co jest bardziej merytoryczne. Dyskusja jak widzę dotyczy pośrednio własności prywatnej, otóż oświecę cię komuniści w swoim słowniku nie mieli pojęcia „własność prywatna”. Dotyczyło to oczywiście: sektora przemysłowego, rolnego, usługowego jak również zwykłych ludzi, a nie tylko jak ty twierdzisz szeroko pojętego przemysłu. Naturalną wykładnią komuszków była ingerencja w każdy sektor, jak i własność, jaką mieli ludzie jak również w życie prywatne. To, co napisałeś Serail świadczy, że nie masz bladego pojęcia o rzeczywistym pojmowaniu własności przez komunistów. Pewnie niedługo zaczniesz brać na poważnie dyrektywy Kominternu, który przecież miał takie szczytne hasła.

Szarzy obywatele nawet jeżeli dostali mieszkanie nie byli jego właścicielami ( była nim spółdzielnia, a jak cię z tej spółdzielni partyjniacy za namową esbeków wypisali bez twojej zgody, zaczynały się problemy ), ciekawe jest to że ludzie nie mogli posiadać dolarów, za to były nie miłe konsekwencje ( swoją drogą istniały specjalne sklepy gdzie za dolce można było kupić produkty deficytowe, ślicznie co nie ?). Zabawne jest to że pozbawiono zwykłych  ludzi możliwości inwestowania. W styczniu 1948 r. wprowadzono obowiązek oszczędzania wszystkich obywateli w formie Społecznego Funduszu Oszczędzania, rodzaju przymusowej pożyczki państwowej bez oprocentowania i orżnięto ludzi. Może Serail opowiesz nam coś o  tzw. „bitwie o handel”,  jak eliminowano zwykłych „małych handlarzy” którzy inwestowali swoje pieniądze w towar, a drugiego dnia dostawali taką karę że bankrutowali, a do pełnego szczęścia władza ludowa dawała im oskarżenie o spekulacje i  darmowy „wypoczynek” na robotach. Reforma rolna to w ogóle typowe pojmowanie własności prywatnej przez komunistów. Poczytaj sobie jak w chamski sposób przejęto Spółdzielnie „Społem” która była tworzona przez zwykłych ludzi i jakie metody stosowali komuniści żeby pozbyć się ich pierwotnych właścicieli i przejąć „biznes”.  Niezłe poszanowanie własności prywatnej, co nie Serail?
Ciekawe dlaczego przez cały okres PRL-u sektor usługowy ( w krajach kapitalistycznych jest to dominujący sektor gospodarki ) leżał i kwiczał, bardzo ciekawe dlaczego, pewnie dlatego, że komuniści ingerowali tylko w sektory bezpośrednio związane z przemysłem, co nie Serail ?

Cytuj
Jakby ci to powiedzieć. To prawda, wolność słowa jest ograniczana
Mówisz ograniczana, pewnie tak było jak cenzor był ograniczony i nie wychwycił treści grożących obaleniu ateistycznego państwa ludowego przez ciemnotę katolicką i kler, którym jakoś nie pasowały postępowe rządy antyklerykałów i ateistów.
Serail nie rozśmieszaj mnie, wolność słowa nie była ograniczana, ona była z całą stanowczością tępiona, nie było mowy żeby w oficjalnym obiegu coś było publikowane (prasa, książki, programy telewizyjne, spektakle itp. ) bez podpisu cenzora. Wstrząsające było to, co ujawnił były cenzor Tomasz Strzyżewski który wykradł tajne dokumenty z Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. W podzielonej na 13 działów „Księdze” zawarto drobiazgowe instrukcje na temat tego, jakie informacje należy zatrzymywać, a jakie puszczać, by wykreować idealną PRL:
„W szkole nr 80 w Gdańsku stwierdzono wydzielanie się szkodliwych substancji z materiału używanego do uszczelniania okien. Nie należy zwalniać żadnych informacji na ten temat” – głosił jeden z setek zapisów. Zakazywano ujawniania wiadomości o planowanych zmianach cen i płac, czy zakupie nowych licencji w krajach kapitalistycznych. Blokowano wieści o masowych zatruciach, narastającym problemie alkoholizmu, wypadkach przy pracy, morderstwach itp. Socjalistyczne państwo miało wyglądać na idealne.
Cenzorzy zajmowali się również przeszłością. Zapisy w „Księdze” zabraniały m.in. zbyt pozytywnie oceniać II RP i polityków nią rządzących. Poddańczą postawę wobec Moskwy realizowano tak skrupulatnie, że zabraniano przekazywać informacje o przewadze technologicznej niektórych polskich wyrobów przemysłowych nad radzieckimi. Szczególnymi względami GUKPPiW cieszyła się kultura i jej twórcy.
W „Księdze” Strzyżewski doliczył się aż 158 nazwisk ludzi sztuki objętych zakazem publikowania dzieł.
Najlepiej to skomentował Stefan Kisielewski który w swoim dzienniku krótko podsumował ową księgę: „Zapoznałem się z dokumentem, z którego tchnie czyste szaleństwo, i to ruskie, średniowieczne, bizantyjsko-azjatyckie”.  Więc nie pisz Serail bzdur o „ograniczaniu”, bo to zasługuje na mocne określenie.

Cytuj
zastanówmy się, dlaczego mimo wszechobecnej cenzury ludzie wspominają czasy socjalizmu w Polsce

Ubawiłem się teraz, według ciebie, co mieli innego wspominać: kapitalizm? Ludzie w większości wypadków dobrze wspominają swoją młodość, często skupiając się na tym, co było dobre zapominając, jaka była trudna sytuacja. Jak psioczyli stojąc w kolejce po owoce dla dzieciaka itd. Często nawet swój pobyt w więzieniu czy przesłuchania przez esb-eka, potrafią zamieniać w żart, mimo że wtedy było im nie do śmiechu, ot i cała tajemnica.

Cytuj
Bo mimo tego, że wolność słowa była nieosiągalna, to w niektórych okresach PRL żyło się całkiem przyzwoicie, więc, na co przeciętnemu robolowi wolność słowa, taką pojedynczą jednostkę interesuje wyłącznie fakt, że ma pełne kieszenie hajsu.
Buhaha w „niektórych okresach’ chodzi ci o te 5 lat ( z 10 ) rządów Gierka ( do 1975 ) wszystko padło kiedy kredyty się skończyły, sponsor czyli państwa kapitalistyczne postanowiły że molocha komunistycznego nie będą finansować. Kasa się skończyła komuszki musieli sami sobie radzić i co? Oczywiście spartolili, ludzie im podziękowali w 1976 w Ursusie i Radomiu. Później to już tylko równia pochyła, szczególnie lata 80-te. Serail żadna zasługa komunistów, że było wtedy znośnie, wręcz należy ich potępić za to, że nie potrafili zagospodarować pieniędzy i sensownie je inwestować choćby w nowoczesne technologie. Dotąd u mnie w ÂŁodzi na Dąbrowie są pozostałości po niedokończonych przez komunistów zakładach, które najlepiej symbolizują jak wykorzystywano pieniądze. Co do wolności słowa to samo komuniści myśleli: „po co robolom wolność słowa”, ano jak zobaczysz postulaty sierpniowe to się oświecisz.

Cytuj
I dlatego wielu partyjniaków chodziło sobie, co niedzielę to kościoła?  Nie było nakazu, że wiara w boga jest zakazana (a szkoda )


PRL był tworem ateistyczno-antyklerykalnym, którego głównym celem było wyplenienie ze świadomości religii i kościoła, komuniści kilkakrotnie tworzyli wielkie projekty stworzenia społeczeństwa ateistycznego, takim projektem była Nowa Huta. Jak wiadomo skończył się on kompromitacją polskich antyklerykałów i ateistów, gdyż ludzie zdecydowali się pozostać wierni swojej wierze. Inne projekty też jakoś ateistą się nie udały. Oczywiście można się rozpisywać o eliminacjach fizycznych księży choćby ks. Zycha, Niedzielaka, Popiełuszki, Gurgacza, Kotlarza itd Prób zabicia zasłużonego i wspaniałego człowieka księdza  Zalewskiego ( kapelana Solidarności Walczącej ), czy księżach którzy także zaleźli esbekom za skórę choćby Alojzy Orszulik, Tokarczuk, Miecznikowski, Jancarz ( on to dopiero przyprawiał ateuszy o rozpacz, swoją działalnością w podziemiu) itd. Można pisać o metodach jakimi posługiwali się nasi ateiści: stworzenie V Departamentu który zwalczał kościół na czele z Julią Brystygierową ( swoją drogą mimo że w zbrodniczy sposób zwalczała Kościół wybaczono jej i mogła przejść na katolicyzm, no cóż taki już jest ten Kościół potrafi również wybaczać zbrodniarzom ),  ateiści byli tak „opiekuńczy” że stworzyli Samodzielną Grupa "D" Departamentu IV MSW na czele której stał Grzegorz Piotrkowski ( mówi ci coś to nazwisko?).

Co do tych partyjniaków, na chodzenie do kościoła nie było przyzwolenia, dochodziło do wyrzucania z szeregów partyjnych takich delikwentów, w czasach stalinowskich jeszcze gorzej się mogło skończyć, jeżeli się było nie z tego obozu który aktualnie dominował w partii. Dochodziło do sytuacji, że taki partyjniak chrzcił dziecko w innym mieście, podobnie było z chodzeniem do kościoła. Więc nie pisz głupot, że sobie mógł do kościółka iść, bo dobrze wiedział, że jeden donos i żegnaj partio. Zresztą niedawno wyszła sprawa pewnego milicjanta, który z osobistego polecenia gen. Kiszczaka został usunięty w 1985 r. ze służby za to, że ktoś doniósł, że będzie chrzcił dziecko, w uzasadnieniu, Kiszczak napisał: "nieprzydatność do służby ze względu na światopogląd klerykalny”.

Cytuj
Nie było nakazu, że wiara w boga jest zakazana (a szkoda )

No cóż ateiści byli za ciency i nadal są, stać ich było tylko przez 45 lat na mordowanie księży i działacz opozycji, inwigilacje i zmuszanie do współpracy, nieźle jak na jasnogród. Jakoś się nie popisali za bardzo przez  45 lat wegetacji PRL-u podobnie jest z całym blokiem wschodnim. Nie słyszałem o żadnych organizacjach ateistycznych walczących z komunizmem, pewnie im racjonalizm i postępowe myślenia przeszkadzało.  Zresztą może Rahtar, Grimm, Amen, a może sam naczelny ateista forumowy Isentor wyprowadzi mnie z błędu.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Serail w 13 Czerwiec 2009, 14:08:31
Cytuj
To, co napisałeś Serail świadczy, że nie masz bladego pojęcia o rzeczywistym pojmowaniu własności przez komunistów. Pewnie niedługo zaczniesz brać na poważnie dyrektywy Kominternu, który przecież miał takie szczytne hasła.
Temat dotyczy komunizmu... tego na papierku, jak to nazwałeś, a nie socjalizmu w Polsce, czy komunizmu w innych krajach, pozwoliłem więc sobie przytoczyć, jak to być powinno, a nie jak było.
Cytuj
Więc nie pisz Serail bzdur o „ograniczaniu”, bo to zasługuje na mocne określenie.
Pozostanę przy "ograniczaniu"
Ogólnie bardzo ładna praca, ale co to ma do tematu? Cała treść krąży wokół socjalizmu w Polsce, a temat jest jak wiadomo o komunizmie, czyli tym, jak to sobie Marks i kilku innych mądrych panów wykombinowało ustrój nie marginalizujący proletariatu. Prawda?
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: truebezi w 13 Czerwiec 2009, 15:03:52
Cytuj
Temat dotyczy komunizmu... tego na papierku, jak to nazwałeś (...)  Cała treść krąży wokół socjalizmu w Polsce, a temat jest jak wiadomo o komunizmie, czyli tym, jak to sobie Marks i kilku innych mądrych panów wykombinowało ustrój nie marginalizujący proletariatu. Prawda?

Doprawdy gdzie jest tak napisane, temat brzmi: komunizm a nie idea komunizm w rozumieniu Marksa lub wymarzony komunizm. Więc nie tylko jego warstwy ideologicznej ( zresztą myślę że zmieściłem się w ideologicznym rozumieniu komunizmu, bo poruszyłem choćby ideologiczną i trwale wmontowaną w tą ideologię walkę z kościołem i programowy ateizm ), ale również metody, jakimi późniejsi komuszki widziały swoją drogę dla wprowadzenia wymarzonego komunizmu, wiadomo, że te rozważania nigdzie się nie spełniły. Marks przewidywał krwawą rozprawę z opozycją komuniści to robili. ( choć w ramach uczciwości należy dodać że zdarzało mu się wątpliwości w tej sprawie ).  Zresztą nawet założycielowi tematu nie miał jakiś obiekcji, kiedy poruszałem te zagadnienia, więc może jest tak, że nie miałeś odpowiedzi merytorycznej na moje konkretne argumenty.

Cytuj
a nie socjalizmu w Polsce, czy komunizmu w innych krajach, pozwoliłem więc sobie przytoczyć, jak to być powinno, a nie jak było.

Muszę niestety przyznać że nie tylko w rozprawianiu o rzeczywistym rozumieniu przez ówczesnych komunistów idei Marksa i Lenina masz blade pojęcie, ale również o sposobie wprowadzenia komunizmu jaką przewidywał Marks ( właściwie mogę zaryzykować odpowiedź że słabą patrząc na zawartość merytoryczną twojej króciutkiej odpowiedzi ), otóż jedną z pierwszych faz jaką przewidywał Marks było ustanowienie socjalizmu a dopiero po okrzepnięciu klasy robotniczej „montowanie” komunizmu, więc PRL mimo odbiegania w niektórych zagadnieniach od wizji Marksa szedł „słuszną” drogą swojego brodatego mistrza. Więc jak najbardziej mieszczę się nawet w twoim rozumieniu tematu, bo mój tekst dotyka także ideologii. Jeżeli już mówimy o socjalizmie w ówczesnej Polsce to należy użyć pojęcia tzw. „realnego socjalizmu”, bo to coś, co u nas się zagnieździło dalekie jest od socjalizmu w wydaniu np.: Szwecji . Może warto żebyś jeszcze raz przeczytał to co napisałem wiem że przydługawe toto jest ale jak się zagłębisz znajdziesz też coś co z pewnością zaspokoi twoje rozumienie tematu.

Cytuj
Pozostanę przy "ograniczaniu"

Swoją drogą mógłbyś mi wyjaśnić  dlaczego pozostaniesz przy tym magicznym słowie "ograniczaniu", tylko poprosiłbym bardziej merytorycznie

Muszę na koniec stwierdzić ze twoja odpowiedź jest bardzo słaba i niestety nie mogę się odwzajemnić pochwałą, twoja ironia też gdzieś uleciała w niebyt. Spodziewałem się bardziej merytorycznej odpowiedzi, no cóż przeliczyłem się.  :(
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Pabloo w 13 Lipiec 2009, 14:59:15
moim zdaniem zamiast pisać populistyczne hasełka okraszone mitologią komunistyczną, powinieneś poczytać podręcznik od historii
Czytałem i wiem o Komunizmie.

Jakby komunizm nie był złym ustrojem to nie było by w Polsce i w innych krajach byłych komunistycznych w tedy takiej biedy.Przez komunizm Polska jest zacofana od zachodu.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 13 Lipiec 2009, 15:38:15
Cytuj
Jakby komunizm nie był złym ustrojem to nie było by w Polsce i w innych krajach byłych komunistycznych w tedy takiej biedy.Przez komunizm Polska jest zacofana od zachodu.

Tak, oczywiście, ze przez komunizm, zwłaszcza, ze jego nie było, ale to szczegół i tak to wina komunizmu i komuchów.
Nie ma winy w tym, że szlachciury wyprzedawały na zachód zboze i  docisnęły mieszczan pod obcasem, zeby nie mogła się polska rozwijać. Bo przecież także cywilizacja powstała od razu wszędzie i Polska powinna być na takim samym poziomie rozwoju.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Pabloo w 13 Lipiec 2009, 16:07:50
A niby kogo wina że Polska za czasów komunizmu była biedna? przez Komuchów Polska była wtedy biedna bo ją okradali.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 13 Lipiec 2009, 19:15:38
Cytuj
przez Komuchów Polska była wtedy biedna bo ją okradali.
Acha, bo Polska była bogata po wojnie od razu, żeby można było z niej kraść? No fakt, wojna w Polsce nie zniszczyła nic, a wręcz przeciwnie - przecież naziści budowali i rozwijali polską gospodarkę!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Pabloo w 13 Lipiec 2009, 19:18:56
Acha, bo Polska była bogata po wojnie od razu, żeby można było z niej kraść? No fakt, wojna w Polsce nie zniszczyła nic, a wręcz przeciwnie - przecież naziści budowali i rozwijali polską gospodarkę!
Nie była bogata zaraz po wojnie chodzi mi o lata 60,70,80.Wtedy Polska była rozkradana przez komunistów.A to co tu piszesz że "No fakt, wojna w Polsce nie zniszczyła nic, a wręcz przeciwnie - przecież naziści budowali i rozwijali polską gospodarkę!" jest idiotyzmem.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 13 Lipiec 2009, 20:49:45
Cytuj
Nie była bogata zaraz po wojnie chodzi mi o lata 60,70,80.Wtedy Polska była rozkradana przez komunistów.A to co tu piszesz że "No fakt, wojna w Polsce nie zniszczyła nic, a wręcz przeciwnie - przecież naziści budowali i rozwijali polską gospodarkę!" jest idiotyzmem.

Dlaczego, ach dlaczego nikt nie umie wyczuwać ironii!

Poza tym - zgodzę się, po Bierucie rozpoczęła się degeneracja i rozkradanie. Chociaż nadal robiono różne inicjatywy dla ludzi. Rewizjonizm to tak bardzo nieznane ludziom zjawisko w historii komunizmu.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 14 Lipiec 2009, 01:04:40
Cytuj
Dyskusja jak widzę dotyczy pośrednio własności prywatnej, otóż oświecę cię komuniści w swoim słowniku nie mieli pojęcia „własność prywatna”. Dotyczyło to oczywiście: sektora przemysłowego, rolnego, usługowego jak również zwykłych ludzi, a nie tylko jak ty twierdzisz szeroko pojętego przemysłu.

Własność dla komunistów to posiadanie jakiejś rzeczy (logiczne?). Własność prywatna oznacza, że rzecz posiada jedna osoba. I zauważ panie truebezi, że Marks/Engels/Lenin/Stalin/Mao piszą w swoich pracach (których na oczy nie widziałeś zapewne) o zniesieniu własności prywatnej w kontekście zniesienia własności prywatnej środków produkcji. A nie zupełnie zniesienia własności prywatnej, co usiłujesz wmawiać.

Cytuj
Naturalną wykładnią komuszków była ingerencja w każdy sektor, jak i własność, jaką mieli ludzie jak również w życie prywatne.

Niesamowite, że to samo robią liberałowie. Tylko sprytniej i perfidniej. Ingerują w każdy sektor gospodarki, prywatyzując co się da, ingerują w ludzkie życie, a nawet je sobie układają - poprzez to, czego komuniści nigdy nie mieli - telewizor. Rozsądza tu kryterium klasowe - komuniści w tych działaniach ujmowali się za większością - za klasą robotniczą i chłopską (ZSRR), a liberałowie ujmują się za klasą kapitalistów, do której zresztą sami częstokroć należą.

Cytuj
To, co napisałeś Serail świadczy, że nie masz bladego pojęcia o rzeczywistym pojmowaniu własności przez komunistów. Pewnie niedługo zaczniesz brać na poważnie dyrektywy Kominternu, który przecież miał takie szczytne hasła.

Ktoś tu zaś bierze na poważnie Czarną Księgę Komunizmu i jego nick zaczyna się na "true" (jakże sarkastycznie!)

Cytuj
Szarzy obywatele nawet jeżeli dostali mieszkanie nie byli jego właścicielami ( była nim spółdzielnia, a jak cię z tej spółdzielni partyjniacy za namową esbeków wypisali bez twojej zgody, zaczynały się problemy )
Dzisiaj zaś właścicielem nie jest spółdzielnia (chociaż czasami nadal jest), a deweloperzy. Przejedź się po Warszawie - ostatnio wisiały na balkonach w długim ciągu nowowybudowanych bloków transparenty: "Deweloper nas oszukał!" itp.

Cytuj
ciekawe jest to że ludzie nie mogli posiadać dolarów
A co nam dzisiaj daje ich posiadanie?

Cytuj
Zabawne jest to że pozbawiono zwykłych  ludzi możliwości inwestowania.
Dzisiaj mają tę możliwość, JEÂŚLI (i jest to ogromnie ważne "jeśli") mają pieniądze. To jakby dano nam złoto, a jesteśmy na środku pustyni bez wody.

Cytuj
W styczniu 1948 r. wprowadzono obowiązek oszczędzania wszystkich obywateli w formie Społecznego Funduszu Oszczędzania, rodzaju przymusowej pożyczki państwowej bez oprocentowania i orżnięto ludzi.
By tą forsę przeznaczyć na budowę 1000 szkół (tysiąclatki) i wielkiej liczby osiedli mieszkaniowych, rozwinięcia przemysłu, budowy fabryk, w których ludzie później dostali mieszkania, edukację i pracę. Ale co tam, ludzie przecież lepiej by zagospodarowali tą kasą. Marnotrawiąc ją na wódkę albo tym podobne rzeczy w zniszczonym po wojnie państwie polskim.

Cytuj
Reforma rolna to w ogóle typowe pojmowanie własności prywatnej przez komunistów. Poczytaj sobie jak w chamski sposób przejęto Spółdzielnie „Społem” która była tworzona przez zwykłych ludzi i jakie metody stosowali komuniści żeby pozbyć się ich pierwotnych właścicieli i przejąć „biznes”.  Niezłe poszanowanie własności prywatnej, co nie Serail?
Zarzucasz komunistom, że nie szanują własności prywatnej. I racja! Bo nie szanują jej i nie trawią, niszczą i budują własność społeczną. Ale to przecież gorzej jak zysk z wspólnej pracy idzie do wszystkich i na wszystkich a nie do jednej osoby i na jedną osobę.

Cytuj
Ciekawe dlaczego przez cały okres PRL-u sektor usługowy ( w krajach kapitalistycznych jest to dominujący sektor gospodarki ) leżał i kwiczał, bardzo ciekawe dlaczego, pewnie dlatego, że komuniści ingerowali tylko w sektory bezpośrednio związane z przemysłem, co nie Serail ?
Zechciej przyjąć do wiadomości, że kraje kapitalistyczne zachodu były 500 lat naprzód w rozwoju - gdy u nas jeszcze magnaci rżnęli kasę (własność prywatna) z folwarków, tam już (na zachodzie) istniały fabryki. Pojmij też, że ta proporcja rozwija się od rolnictwa do usług, w zacofanej Polsce należało przeprowadzić rewolucję przemysłową, byśmy doszli do usług. I to robiono. Logika boli, co nie?

Cytuj
wolność słowa nie była ograniczana, ona była z całą stanowczością tępiona, nie było mowy żeby w oficjalnym obiegu coś było publikowane (prasa, książki, programy telewizyjne, spektakle itp. ) bez podpisu cenzora.
Wolność słowa dzisiaj - "you have money = you can write, you haven't money = fuck off bitch" Czy zwykły szary obywatel może napisać artykuł do gazety ze swoimi poglądami? Absolutnie nie.
Ja zaś mam sprawę za poglądy w państwie wolności słowa. Zeskanować wezwanie na komendę?

Cytuj
Zakazywano ujawniania wiadomości o planowanych zmianach cen i płac, czy zakupie nowych licencji w krajach kapitalistycznych. Blokowano wieści o masowych zatruciach, narastającym problemie alkoholizmu, wypadkach przy pracy, morderstwach itp. Socjalistyczne państwo miało wyglądać na idealne.
Tak, bo lepsze jest ujawnianie wieści o masowych zatruciach, lepsze jest ciągłe powtarzanie o morderstwach i zamachach, o śmierci i wojnach. Najlepsza jest psychologia strachu. Idealna wręcz dla liberałów i kapitalizmu.

A problem alkoholizmu - za PRL-u żulików nie było widać, a wódka była ograniczana do sprzedaży (bo gorzelnie były państwowo regulowane). Dzisiaj? Wódek masz w chuja i jeszcze więcej, a żulików widać pod każdym sklepem.

Cytuj
zabraniały m.in. zbyt pozytywnie oceniać II RP i polityków nią rządzących.
A spróbuj dzisiaj oficjalnie ocenić pozytywnie Bieruta czy Gierka :D:D Udanej zabawy z IPN-em i prokuraturą.

Cytuj
W „Księdze” Strzyżewski doliczył się aż 158 nazwisk ludzi sztuki objętych zakazem publikowania dzieł.
Zawrotnie dużo. Zresztą w kraju, w którym kwitła kultura, teatralne spektakle były uznanymi w świecie, i w którym to kraju swe najlepsze filmy porobili Machulski czy Zanussi a rozwinęli się w genialnych aktorów Witold Pyrkosz, Ewa Ziętek czy Piotr Fronczewski. W Opolu wylansował się znakomity piosenkarz Połomski czy Irenka Santor. A no i mnogość różnych patriotycznych spektakli i filmów adaptujących takie dzieła jak "Wesele", "Potop" czy "Lalkę" też Ci nie pasuje?

Cytuj
Ubawiłem się teraz, według ciebie, co mieli innego wspominać: kapitalizm? Ludzie w większości wypadków dobrze wspominają swoją młodość, często skupiając się na tym, co było dobre zapominając, jaka była trudna sytuacja. Jak psioczyli stojąc w kolejce po owoce dla dzieciaka itd. Często nawet swój pobyt w więzieniu czy przesłuchania przez esb-eka, potrafią zamieniać w żart, mimo że wtedy było im nie do śmiechu, ot i cała tajemnica.

Ludzie to jednym słowem idioci, którzy mimo iż pamiętają, że było lepiej niż teraz, to i tak to jest ubarwienie i oczywiście nieprawda, bo co ludzie tam wiedzą o swoim życiu, przecież więcej wiedzą o nim IPN-owscy historycy.

Cytuj
Dotąd u mnie w ÂŁodzi na Dąbrowie są pozostałości po niedokończonych przez komunistów zakładach, które najlepiej symbolizują jak wykorzystywano pieniądze.
Zapraszam na Podlasie. Hektary skończonych przez komunistów, ale opustoszałych i zniszczonych PGR-ów, zapraszam do tzw. "Bawełnianki" w moim mieście (Zambrów), z której 7/8 hal fabrycznych stoi pustych. One najlepiej symbolizują odzyskaną wolność. Wolność od dobrobytu.

Cytuj
PRL był tworem ateistyczno-antyklerykalnym, którego głównym celem było wyplenienie ze świadomości religii i kościoła, komuniści kilkakrotnie tworzyli wielkie projekty stworzenia społeczeństwa ateistycznego, takim projektem była Nowa Huta.
Co do złego "mienia się" kościoła w PRL-u polecam artykuł "Kłamstwa polskie" z 24 numeru "Faktów i Mitów" (18 czerwca 2009). Ciekawie opisuje właśnie urośnięcie Kościoła w siłę właśnie za PRL-u. A wyplenienia religii nie uważam za złe posunięcie. Odwrotnie - bardzo dobre. A Nowa Huta była w ogóle niesamowicie nowatorska w tym względzie.

Cytuj
Oczywiście można się rozpisywać o eliminacjach fizycznych księży choćby ks. Zycha, Niedzielaka, Popiełuszki, Gurgacza, Kotlarza
Słabo, w ZSRR rozwalano cerkwie i zamieniano na magazyny i budynki użyteczności publicznej.

Cytuj
Co do tych partyjniaków, na chodzenie do kościoła nie było przyzwolenia, dochodziło do wyrzucania z szeregów partyjnych takich delikwentów, w czasach stalinowskich jeszcze gorzej się mogło skończyć, jeżeli się było nie z tego obozu który aktualnie dominował w partii.
Dobre! Bierut sam siebie miał wyrzucić z partii? Wszakże chadzał na msze, panie truebezi ^^

Cytuj
Kiszczak napisał: "nieprzydatność do służby ze względu na światopogląd klerykalny”.
Profesor Uniwersytetu Wrocławskiego - Zbigniew Wiktor - wysoko ceniony politolog - poseł LPR Janusz Dobrosz napisał list do władz UWr, by wyrzucono go z Uniwersytetu, bo jest komunistą, członkiem KPP. Podobna sytuacja, nie? Studenci Wydziału Nauk Społecznych UWr zbierali podpisy w jego obronie. A i wyobraź sobie sytuację dzisiaj, że przychodzisz na rozmowę o pracę i mówisz, że jesteś komunistą - ktoś Cię przyjmie?

Cytuj
organizacjach ateistycznych walczących z komunizmem
Wojujący ateizm był wzorcem. To w ZSRR miało się w końcu urzeczywistnić tak dawno upragnione państwo bez religii.Mi naprawdę nie zbraknie argumentów. Nigdy, panie i panowie.

Kozłowski.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Bomba w 14 Lipiec 2009, 12:57:04
Jeżeli komunizm taki dobry do popatrz co się dzieje w Korei Północnej ludzie umierają z głodu, napisałeś że gdyby komunizm był zły to by go w Polsce nie było tylko że władza komunistyczna została narzucona Polsce przez ZSRR. Ludzie przed komunizmem się bronili przykład Bitwa Warszawska inaczej zwany cud nad Wisłą uznawany za jedną z bitew która zaważyła o losach świata gdyby Polacy nie pokonali komunistów to bez problemu podbili by całą Europę ale na szczęście do tego nie doszło inaczej byłby tylko jeden syf i ubóstwo.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Vesten_123 w 27 Lipiec 2009, 12:19:53
Zacznijmy od początku. Pełny komunizm NIGDY nie został wprowadzony. Równość? W "komunistycznym" Związku Sowieckim nie było równości, tak jak i we wszystkich innych krajach gdzie rządzili i rządzą "komuniści". Panowała czy panuje  tam dyktatura partii lub wodza.

Ja osobićie jestem zafascynowany komunizmem chrześcijańskim. Piękny ustrój. Sprawiedliwy, uczciwy... Jakaś jego forma została wprowadzona w pierwszych gminach chrześcijańskich, z zaznaczeniem tylko, że tam istniała wasność prywatna, chociaż wszyscy dzielili się prawie wszystkim.
Coś pięknego - zgoda, uczciwość, pokój, sprawiedliwość, a to wszystko przesiąknięte wiarą, wartościami chrześcijańskimi... Rozmarzyłem się.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 27 Lipiec 2009, 15:35:14
Ja osobićie jestem zafascynowany komunizmem chrześcijańskim. Piękny ustrój. Sprawiedliwy, uczciwy... Jakaś jego forma została wprowadzona w pierwszych gminach chrześcijańskich, z zaznaczeniem tylko, że tam istniała wasność prywatna, chociaż wszyscy dzielili się prawie wszystkim.
Coś pięknego - zgoda, uczciwość, pokój, sprawiedliwość, a to wszystko przesiąknięte wiarą, wartościami chrześcijańskimi... Rozmarzyłem się.
W sumie jak w komunach hipisowskich. :P
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 27 Lipiec 2009, 23:06:52
Cytuj
W sumie jak w komunach hipisowskich.
Albo jak w komunie Owen'owskiej, czy Komunie pierwotnej :]

Tyle, że bez chrześcijańskich pierdół.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Vesten_123 w 29 Lipiec 2009, 11:42:54
Albo jak w komunie Owen'owskiej, czy Komunie pierwotnej :]

Tyle, że bez chrześcijańskich pierdół.
A czy komunizm jako ideologia równości nie powinna godzić się na tolerancję dla innych poglądów niż ateistyczno - antyteistyczne?
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 29 Lipiec 2009, 11:56:00
Cytuj
A czy komunizm jako ideologia równości nie powinna godzić się na tolerancję dla innych poglądów niż ateistyczno - antyteistyczne?
Komunizm postuluje równość największą jaka się da, a nie absolutną równość (wbrew mniemaniom niektórych hasła nie odzwierciedlają nigdy w żadnej ideologii tego, czego ta ideologia naprawdę chce. Hasła są tylko uogólnieniem) i to tylko w przypadku ekonomii. Komunizm nie jest ideologią tolerancji wszelkich poglądów, bynajmniej, sam Lenin w "Socjalizm a religia" pisze:

Cytuj
W stosunku do partii socjalistycznego proletariatu religia nie jest sprawą prywatną. Partia nasza jest związkiem świadomych, czołowych bojowników o wyzwolenie klasy robotniczej. Taki związek nie może i nie powinien być obojętny w stosunku do braku uświadomienia, ciemnoty czy obskurantyzmu w postaci wierzeń religijnych. ÂŻądamy całkowitego rozdziału kościoła od państwa, ażeby walczyć z otumanieniem religijnym za pomocą czysto ideowego i wyłącznie ideowego oręża, za pomocą naszej prasy, naszego słowa. Przecież założyliśmy swój związek, SDPRR, między innymi właśnie w celu takiej walki przeciwko wszelkiemu religijnemu ogłupianiu robotników. Dla nas zaś walka idei nie jest sprawą prywatną, lecz sprawą ogólnopartyjną, ogólnoproletariacką.

W ogóle polecam tę pracę dla zrozumienia kontekstu.
Można ją przeczytać tutaj: http://marxistsfr.org/polski/lenin/1905/12/soc_a_rel.htm
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Vesten_123 w 29 Lipiec 2009, 12:15:15
Cytuj
W stosunku do partii socjalistycznego proletariatu religia nie jest sprawą prywatną. Partia nasza jest związkiem świadomych, czołowych bojowników o wyzwolenie klasy robotniczej. Taki związek nie może i nie powinien być obojętny w stosunku do braku uświadomienia, ciemnoty czy obskurantyzmu w postaci wierzeń religijnych. ÂŻądamy całkowitego rozdziału kościoła od państwa, ażeby walczyć z otumanieniem religijnym za pomocą czysto ideowego i wyłącznie ideowego oręża, za pomocą naszej prasy, naszego słowa. Przecież założyliśmy swój związek, SDPRR, między innymi właśnie w celu takiej walki przeciwko wszelkiemu religijnemu ogłupianiu robotników. Dla nas zaś walka idei nie jest sprawą prywatną, lecz sprawą ogólnopartyjną, ogólnoproletariacką.Ogólnie nie zgadzam się tutaj z Leninem, ponieważ wiara jest jak dla mnie sprawą całkowicie prywatną. Czym innym jest oderwanie Kościoła od państwa, a czym innym powszechny ateizm, który najbardziej mnie zniechęca do innych form komunizmu niż komunizm chrześcijański.

Marks i Engels w "Manifeście partii Komunistycznej" piszą:


Cytuj
„Ale” – powiedzą – „idee religijne, moralne, filozoficzne, polityczne, prawne itp. przeobrażały się
oczywiście w przebiegu rozwoju historycznego. Religia, moralność, filozofia, polityka, prawo ostawały się
jednak zawsze mimo tych przeobrażeń.
Istnieją nadto prawdy wieczyste, jak wolność, sprawiedliwość itp., wspólne wszystkim ustrojom
społecznym. A komunizm znosi wieczyste prawdy, znosi religię, moralność, zamiast nadać im nową formę,
staje więc w sprzeczności z całym dotychczasowym rozwojem historycznym”.
Do czego się sprowadza to oskarżenie? Cała dotychczasowa historia społeczeństwa przebiegała w
przeciwieństwach klasowych, przybierających w różnych okresach różne formy.

Chcąc jednak zlikwidować nierówność pomiędzy wiarą i ateizmem nie dość, że raczej pogłębią wiarę, to jeszcze nie zdołają zlikwidować nierówności między wolnością a jej brakiem, bo prawo do swobody wyznania jest jednym z podstawowych praw wolności.

Co nie zmienia faktu, że poza tym szczegółem filozofia Marksa i Engelsa jest nawet fascynująca, więc po skończeniu "Manifestu partii komunistycznej" chyba zabieram się za "Kapitał".
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 29 Lipiec 2009, 17:49:52
Cytuj
Ogólnie nie zgadzam się tutaj z Leninem, ponieważ wiara jest jak dla mnie sprawą całkowicie prywatną.
Jakkolwiek sama wiara zrodziła się i rozwijała jako sprawa absolutnie kolektywna, jako zjawisko nie prywatne, lecz społeczne.

Cytuj
Chcąc jednak zlikwidować nierówność pomiędzy wiarą i ateizmem nie dość, że raczej pogłębią wiarę, to jeszcze nie zdołają zlikwidować nierówności między wolnością a jej brakiem, bo prawo do swobody wyznania jest jednym z podstawowych praw wolności.
Nie chcą zlikwidować tejże nierówności, oni chcą znieść religię, doprowadzić rzeczywistość, której odbiciem jest religia do takiego stanu, w której religia potrzebna już nie będzie. A zanegowanie wolności, sprawiedliwości, moralności to nic innego jak dialektyczne podejście do sprawy i zauważenie, że wolność, sprawiedliwość, moralność to pojęcia absolutnie względne i nie należy się nimi kierować w formułowaniu ideologii.

Cytuj
Co nie zmienia faktu, że poza tym szczegółem filozofia Marksa i Engelsa jest nawet fascynująca, więc po skończeniu "Manifestu partii komunistycznej" chyba zabieram się za "Kapitał".
Jeśli interesują Cię sprawy traktowania religii w ideologii komunizmu, polecam gorąco pracę Marksa pt. "Przyczynek do krytyki heglowskiej filozofii prawa".

"Kapitał" dzieło trudne - i raczej dla ekonomistów, aczkolwiek fascynujące, skupia się na aspektach ekonomicznych socjalizmu i komunizmu przez krytykę - miażdżącą krytykę - kapitalizmu.

Co zaś się tyczy komunizmu jak to nazywasz - "chrześcijańskiego", to wybacz, to byłaby osobista obraza dla Marksa, który uważał, że "Krytyka nieba przeobraża się w ten sposób w krytykę ziemi, krytyka religii - w krytykę prawa, krytyka teologii - w krytykę polityki." Jak tu łączyć komunizm z chrześcijaństwem? Chyba tylko nazewnictwowo, stereotypowo ujmując komunizm, nie takim, jakim on jest naprawdę.

Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Vesten_123 w 29 Lipiec 2009, 19:59:27
Komunizm chrześcijański to dla mnie odmiana tejże ideologii, z zaznaczeniem, że jest ona związana bardziej z chrzeąścijaństwem niż z ateizmem.

Marks nie stworzył komunizmu jako takiego. Pewna jego forma istniała już w pierwszych gminach chrześcijańskich, więc korzenie komunizmu sięgają właśnie tam.


Cytuj
"Kapitał" dzieło trudne - i raczej dla ekonomistów, aczkolwiek fascynujące, skupia się na aspektach ekonomicznych socjalizmu i komunizmu przez krytykę - miażdżącą krytykę - kapitalizmu.

Ale kapitalizm to sprawa całkiem aktualna, więc sądzę, iż powinienem poznać komunistyczny punkt widzenia na gospodarkę.

Cytuj
Jeśli interesują Cię sprawy traktowania religii w ideologii komunizmu, polecam gorąco pracę Marksa pt. "Przyczynek do krytyki heglowskiej filozofii prawa".

Hm... Zapamiętam.

Cytuj
Jakkolwiek sama wiara zrodziła się i rozwijała jako sprawa absolutnie kolektywna, jako zjawisko nie prywatne, lecz społeczne.

Powszechnie występująca sprawa prywatna staje się sprawą społeczną. Sama wiara jest sprawą prywatną, ale należy zauważyć, że Polska jest krajem zamieszkanym głąwnie przez katolików. Teraz pozostaje tylko problem: czy dlatego, że ktoś jest w większości powinien mieć z tejże przyczyny przywilej, czy go nie mieć, ponieważ byłaby to pewna forma nietolerancji? Odwieczne zagadnienie, niełatwe i chyba każdy ma osobiste zdanie na ten temat, któe objawia się głównie w sprawie oderwania Kościoła od państwa: są głosy popierające ten proses, a są głosy przeciwne.

Cytuj
wolność, sprawiedliwość, moralność to pojęcia absolutnie względne i nie należy się nimi kierować w formułowaniu ideologii.

Ponoć wszystko jest względne. Ale te pojęcia najbardziej. Kierując się tymi przekonaniami w budowie ideologii należy pamiętać, że dla każdego mogą oznaczać co innego, co prawdopodobnie naszą ideologię zatrzyma na niskim poziomie. Cóż, że ktoś powie: "Popieram wolność"; skoro nikt nie wie, czym jest dla niego wolność? Są jednak sprecyzowane systemy wolnościowe, moralne etc. Jeżeli ktoś powie: "Kieruję się zasadami moralności katolickiej" można już ściślej sprecyzować o co mu chodzi, co sprawia, że nie jest to już tak względne, chociaż wiele osób różnie atrzy na sprecyzowane systemy. Zresztą nie ma sensu pisać tego tutaj, jako, że jest to temat, który może stać się motywem przewodnim wielkiej rozprawy filozoficznej.

Komunistą nie jestem. Ale komunizm to jedna z ideologii, które bardzo mnie interesują i chętnie rozmawiam na ich temat. Tak dla ścisłości.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 30 Lipiec 2009, 00:18:32
Cytuj
Marks nie stworzył komunizmu jako takiego.
Tu wychodzi nam rozmycie pojęcia "komunizm". Uczyniono je tak wieloznacznym. Komunizm figuruje zarówno jako system i jako ideologia, która ten system zakłada. Ja sugerowałbym używanie na określenie ideologii słowa "marksizm". Marks nie stworzył komunizmu (chyba, że w sensie ideologii) - fakt, on tylko dialektycznie go wywnioskował.

Cytuj
Ale kapitalizm to sprawa całkiem aktualna, więc sądzę, iż powinienem poznać komunistyczny punkt widzenia na gospodarkę.
Ooo a tego Tobie nie zabraniam, wręcz zachęcam ^^ Aczkolwiek "Kapitał" jest w pewnej części zdezaktualizowany w stosunku do dzisiejszego kapitalizmu w Europie i Ameryce N.

Cytuj
Powszechnie występująca sprawa prywatna staje się sprawą społeczną.
Zgodnie z prawem przemiany ilości w jakość.
Sęk w tym, że zjawisko uwydatnia się w pełni dopiero społecznie.

Cytuj
Zresztą nie ma sensu pisać tego tutaj, jako, że jest to temat, który może stać się motywem przewodnim wielkiej rozprawy filozoficznej.
Załóżmy więc takowy :}
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Vesten_123 w 30 Lipiec 2009, 12:10:02
Cytuj
Tu wychodzi nam rozmycie pojęcia "komunizm". Uczyniono je tak wieloznacznym. Komunizm figuruje zarówno jako system i jako ideologia, która ten system zakłada. Ja sugerowałbym używanie na określenie ideologii słowa "marksizm". Marks nie stworzył komunizmu (chyba, że w sensie ideologii) - fakt, on tylko dialektycznie go wywnioskował.

Cóż - komunizm wywodzi się z kultur pierwotnych, w starośytności istniał w pierwszych gminach chrześcijańskich, ma wiele odłamów, więc ciężko sprecyzować to pojęcie. Mówimy więc raczej o jego marksistowskiej formie.

Cytuj
Aczkolwiek "Kapitał" jest w pewnej części zdezaktualizowany w stosunku do dzisiejszego kapitalizmu w Europie i Ameryce N.

To wiem. Zresztą Marks popełnił kilka błędów w swoich przewidywaniach ekonomicznych, co jednak nie zmienia jego opisów kapitalizmu, który wprawdzie wyszedł z tej epoki wysysku, jaką przedstawiał w czasach Marksa i Engelsa, lecz dalej rządzi światem, coraz bardziej rozprzestrzeniając się po nim.

Cytuj
Zgodnie z prawem przemiany ilości w jakość.
Sęk w tym, że zjawisko uwydatnia się w pełni dopiero społecznie.

Zgadzam się.

Cytuj
Załóżmy więc takowy :}

Nie mam nic przeciwko, chociaż niedawno zacząłem pisać własny traktat filozoficzny mówiący o obyczajach i moralności, więc teraz pochłania on większość mojej uwagi w chwili, gdy mam czas na przemyślenia. Jednak chętnie porozmiawiam na temat względności pojęć.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 30 Lipiec 2009, 20:20:27
Cytuj
Cóż - komunizm wywodzi się z kultur pierwotnych, w starośytności istniał w pierwszych gminach chrześcijańskich, ma wiele odłamów, więc ciężko sprecyzować to pojęcie. Mówimy więc raczej o jego marksistowskiej formie.

Ideologię komunizmu obmyślił Marks, panie Vesten. To, że nazwano "komunistycznymi" system ekonomiczny przed niewolnictwem i system gmin chrześcijańskich to zawdzięczamy w 1 przypadku - samemu Marksowi, w drugim zaś twórcy komunizmu pierwotnego. Ciągle rozmywasz pan różnicę między ideologią a systemem ekonomicznym.

Cytuj
chociaż niedawno zacząłem pisać własny traktat filozoficzny mówiący o obyczajach i moralności
Podrzuć, jak skończysz, chętnie przeczytam.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Vesten_123 w 31 Lipiec 2009, 11:16:07
Ideologię komunizmu obmyślił Marks, panie Vesten. To, że nazwano "komunistycznymi" system ekonomiczny przed niewolnictwem i system gmin chrześcijańskich to zawdzięczamy w 1 przypadku - samemu Marksowi, w drugim zaś twórcy komunizmu pierwotnego. Ciągle rozmywasz pan różnicę między ideologią a systemem ekonomicznym.

Ooo, zgadzam się, mówię tylko, że sam Mars nie stworzył komunizmu z niczego, ale czerpał ze źródeł, tworząc go takiego, jakim go wszyscy znamy.

Cytuj
Podrzuć, jak skończysz, chętnie przeczytam.

Trochę to zejdzie, dopiero zacząłem pierwszą część (z trzech).
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 31 Lipiec 2009, 11:32:46
Cytuj
komunizmu z niczego, ale czerpał ze źródeł, tworząc go takiego, jakim go wszyscy znamy.
Socjalizm naukowy, który stworzył Marks wziął się generalnie od 3 osób: Fouriera, Owena i Hegla.
Heglowi zawdzięcza on najwięcej, wszakże Hegel "wynalazł" dialektykę, którą Marks sprowadził na ziemię, połączył z materializmem. Na prawie sprzeczności oparł całą swoją ideologię.
Nie znaczy to, że Marks nie czerpał od innych - jak Saint-Simon czy Robespierre.   
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 20 Październik 2009, 20:38:07
Komuch, bój się.

Cytuj

Poprawka do kodeksu karnego, która zakaże rozpowszechniania w Polsce symboli komunizmu, przeszła już przez Sejm. Czeka teraz na głosowanie w Senacie i na ewentualny podpis prezydenta. SLD, choć nie ma w tej izbie ani jednego przedstawiciela, za wszelką cenę chce przekonać senatorów do odrzucenia nowelizacji.

Poseł Tadeusz Iwiński złożył w Biurze Analiz Sejmowych wniosek o zbadanie konstytucyjności zakazu stosowania symboli komunistycznych - dowiedział się portal tvp.info.

>>>Masz koszulkę z Che? Pójdziesz do więzienia

"Nie znam innego kraju europejskiego, w którym funkcjonowałoby takie kuriozum. Za to w wielu europejskich państwach funkcjonują partie komunistyczne" - tłumaczy Iwiński. "W dodatku nie sprecyzowano, co dokładnie jest symbolem komunistycznym. Czy oznacza to, że dwa lata więzienia grożą za noszenie koszulki z Che Guevarą albo sprzedaż dzieł Marksa?" - pyta w rozmowie z tvp.info.

Przy okazji poseł SLD nie szczędzi ostrych słów pod adresem parlamentarzysty PiS, który wprowadził poprawkę do kodeksu. "Zmiana prawa czyni z Polski ciemnogród, a poseł Stanisław Pięta jest prowincjuszem i dyletantem w dziedzinie historii” - mówi Tadeusz Iwiński.

>>>Komunista z KPP: Swastyka to znak radości

"Nie będzie mi prawił morałów jakiś komunistyczny profesorek" - odpowiada mu Stanisław Pięta. "Dla każdego średnio inteligentnego człowieka jest jasne, że komunizm był systemem zbrodniczym. Jeśli profesor Iwiński tego nie rozumie, to szkoda słów" - komentuje poseł PiS.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 20 Październik 2009, 22:41:24
Zamknęli komunistyczny portal rok temu i jeszcze nie było żadnej ustawy mówiącej wprost o komunizmie ^^ Ciągali już mnie po komisariatach - i jakoś mnie nie przestraszyli.

No cóż, to chyba wstęp do czegoś w rodzaju "Ustaw zasadniczych przeciwko socjalistom" ^^ Co znamy z historii. Chociaż może rozdmuchuję sprawę.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 21 Październik 2009, 09:03:19
Będę ci wysyłał co niedziele ciasto do pierdla. :)
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 17 Wrzesień 2010, 09:23:09
http://trzeciswiat.wordpress.com/2010/05/03/o-pierwszym-drugim-i-trzecim-swiecie/
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 17 Wrzesień 2010, 11:07:25
Możesz skrócić bo za dużo komunistycznego żargonu?
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 17 Wrzesień 2010, 16:53:53
Cytuj
Możesz skrócić bo za dużo komunistycznego żargonu?
Ten tekst i tak jest skrajnym skróceniem :P Trudno, żeby komunista nie pisał jak komunista, tak samo jak trudno, żeby biolog nie używał żargonu biologicznego.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 17 Wrzesień 2010, 20:23:57
Gdyby pani na biologistka (czy jak pisze się takie bardzo trudne słowo), używała na lekcji swojego żargonu to gówno by nas nauczyła... I ogólnie z tego co ja zrozumiałem to ten autor to jest zły człowiek który chce naszych pieniędzy, kapitału "dla większego dobra" by uleczyć tych biednych. Nonsens.

Mógłbyś tą swoją mądrością to zaprzeczyć. Z chęcią poczytam co tam o tym sądzisz :)

Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 17 Wrzesień 2010, 21:40:53
Pewnie to jeden z tych co to się naczytał Marksa a słowo ekonomia zna z opowieści i legend. Ale co tam. Chłop wie co jest dobre dla gospodarki.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 18 Wrzesień 2010, 15:19:15
Cytuj
tego co ja zrozumiałem to ten autor to jest zły człowiek który chce naszych pieniędzy, kapitału "dla większego dobra" by uleczyć tych biednych. Nonsens.

On chce, żeby społeczny charakter sił wytwórczych odpowiadał społecznemu charakterowi przywłaszczania wartości dodatkowej.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 18 Wrzesień 2010, 15:28:39
On chce, żeby społeczny charakter sił wytwórczych odpowiadał społecznemu charakterowi przywłaszczania wartości dodatkowej.
Tak komuszku ale sad jabłek nie zapewni jabuszkowym chopom gruszek pod władzą komunistów. Za to w innym ustroju jak najbardziej sad jabłek będzie skupować gruszki z sadu gruszy. Tym samym sad jabłek jak i sad gruszy będą szczęśliwe. Bo nikt nie jest samowystarczalny a tym bardziej głupotą jest ograniczać zasoby rynkowe ze względu na utopijną idee. Mamy 1 kopalnie węgla, 1 hektar pól ziemniaków, 2 fabryki na krzyż, ale chuj tam damy sobie radę jesteśmy komunistami! - O tak to wygląda w praktyce. Wszyscy są tak blisko, mają tyle samo, że nikt poza władzą nie ma niczego. Urocze, och, ach i ech. Idę umyć zęby...
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 18 Wrzesień 2010, 15:40:14
Cytuj
Tak komuszku ale sad jabłek nie zapewni jabuszkowym chopom gruszek pod władzą komunistów. Za to w innym ustroju jak najbardziej sad jabłek będzie skupować gruszki z sadu gruszy. Tym samym sad jabłek jak i sad gruszy będą szczęśliwe. Bo nikt nie jest samowystarczalny a tym bardziej głupotą jest ograniczać zasoby rynkowe ze względu na utopijną idee. Mamy 1 kopalnie węgla, 1 hektar pól ziemniaków, 2 fabryki na krzyż, ale chuj tam damy sobie radę jesteśmy komunistami! - O tak to wygląda w praktyce. Wszyscy są tak blisko, mają tyle samo, że nikt poza władzą nie ma niczego.
Nie gniewam się. Nie musisz przepraszać za to, że nie znasz ani teorii ani praktyki socjalizmu, ani też historii.

Twoja idealna wizja komunistów zakłada, że nie dążą oni do rozwoju sił wytwórczych. Prawdziwi komuniści zaś nie tylko nie uzasadniali teoretycznie industrializacji, ale także wprowadzali ją w czyn. Nie przypadkiem w 1929 roku skończyło się w ZSRR tolerowanie żywiołów kapitalistycznych w gospodarce (nep, trwający od 1921), a zaczął socjalizm ze 180% wzrostem produkcji, podczas gdy w USA w tym okresie produkcja spadła o 50%, a przed Wielkim Kryzysem 180% nie osiągnęła nigdy. Ani po. Te dane potwierdzają nawet ekonomiści niesocjalistyczni, więc daruj proszę sobie sarkania na zakłamaną propagandę, które miałeś jak sądzę w planach rozpocząć.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 18 Wrzesień 2010, 15:56:49
Nie napisałem tego komuszku. Oczywiście, że dążą do rozwoju sił wytwórczych skoro mogą polegać tylko na sobie. Tylko jak pisałem. Jedno państwo nie jest samowystarczalne. ZSRR to był kawał państwa. Wykorzystywał te mniejsze, wchłonięte, do wyzysku z surowców. W końcu skądś trzeba było czerpać środki na produkcje. ÂŻe już nie wspomnę ile Polskiego węgla leży gdzieś na dnie jezior czy magazynów Bóg wie gdzie. Ameryka to inna sprawa. Nie ma co tutaj porównywać tych dwóch państw. Bo równie wielkie ubóstwo było w ZSRR podczas wyścigu zbrojeń. Tylko, że nikt się tym z ZSRR nie chełpił bo to w końcu nie za bardzo wolne państwo było. Wolne w sensie wolności słowa jaka panowała wtedy w stanach była hmm jakieś 50 lat przed czerwonymi murzynami.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Rajca w 28 Listopad 2010, 00:57:34
Przepraszam... Koziołku :* ÂŻyjesz jeszcze?
Bo chciałbym przeczytać nieco opowieści dziwnej treści twojego autorstwa...
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 28 Listopad 2010, 15:56:29
Haha, ktoś tutaj ma ochotę na ponowne krucjatowe opowieści? ^^
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 28 Listopad 2010, 18:46:58
Haha, ktoś tutaj ma ochotę na ponowne krucjatowe opowieści? ^^
Ale Kozłow my jesteśmy tu, a Ty tam gdzie stało ZOMO. <patyk>
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 28 Listopad 2010, 18:56:14
Cytuj
Ale Kozłow my jesteśmy tu, a Ty tam gdzie stało ZOMO. Inny!
Ale to ja tu jestem krzyżowcem z I Krucjaty, a wy muslims.

Ale nic to, gotów jestem! Panie Racjo, jakeście naczali, to continue, please. Voprosy!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 26 Styczeń 2011, 12:18:57
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,title,Rosjanie-maja-dosc-i-mowia-Good-bye-Lenin,wid,13071604,komentarz.html (http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025895,title,Rosjanie-maja-dosc-i-mowia-Good-bye-Lenin,wid,13071604,komentarz.html)

Ja zagłosowałem! Precz z komuną!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Mogul w 26 Styczeń 2011, 12:34:28
Przecz z komuną!!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 26 Styczeń 2011, 14:18:29
Cytuj
Przecz z komuną!!
Ale jesteś zajebisty, twój post wnosi do tematu niezwykle wiele, a porażająca jego inteligencja mnie szokuje. Precz ze sloganem!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 26 Styczeń 2011, 20:47:23
Wiem że jestem zajebisty. Precz z socjalizmem! Precz ze wspólnym dobrem!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Eric w 26 Styczeń 2011, 20:50:21
Wiem że jestem zajebisty. Precz z socjalizmem! Precz ze wspólnym dobrem!
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 26 Styczeń 2011, 21:34:53
Nie musisz cytować moich słów. Wystarczy, że każesz wyryć je na swoim grobie.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Patty w 26 Styczeń 2011, 21:35:33
Niezłe epitafium, tak swoją drogą.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 26 Styczeń 2011, 21:59:19
Tylko zamiast "jestem" wpisało by się "byłem". :D
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Patty w 26 Styczeń 2011, 22:04:49
Mina rodziny, która zobaczy taki nagrobek byłaby bezcenna :)
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 26 Styczeń 2011, 22:30:37
Kurcze. Gdyby nie to że po śmierci chcę by moje ciało spalono rozwiano na wiatr, to bym sobie coś takie wyrył na nagrobku :)
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Anette Du'Monteau w 27 Styczeń 2011, 15:32:12
Nic straconego, zawsze możesz odpuścić sobie rozrzucenie na wietrze i kazać złożyć prochy w grobie :)
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Sado w 30 Lipiec 2011, 14:23:16
Ten tego, Kozłow, ja wiem, że komunizm, o którym ja myślę, to nie jest ten komunizm, jaki jest naprawdę, więc prosiłbym, byś mi wytłumaczył łopatologicznie, na jakich zasadach opiera się ten prawdziwy komunizm, w który Ty wierzysz i wyznajesz.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 30 Lipiec 2011, 17:25:52
I opowiedz własnymi słowami, w miarę zrozumiałymi, byśmy nie musieli ślęczeć nad słownikiem pół dnia. Dobrze by było gdybyś nie powoływał się na ludzi którzy dawno nie żyją i ich w ogóle nie znamy. Linki też są niemile widziane...
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 31 Lipiec 2011, 13:16:03
Trudno nie powoływać się na "dawno umarłych ludzi", kiedy się opowiada o ideologii, którą oni wymyślili, a która - co ciekawe i niepojęte dla wielu - ewoluuje, zmienia się wraz ze światem, bo takie jest jej założenie, że wszystko się zmienia, wszystko płynie - i nie wyłącza z tej zmiany i płynięcia siebie samej. Duch jest jednak jeden i streścił go Mao Tse-tung:

"Marksizm zawiera w sobie tysiące prawd, które można streścić słowami: bunt jest usprawiedliwiony"

Kilka podstaw na początek.

Komunizm - to system polityczno-kulturalno-ekonomiczny, czy jak zwykli to nazywać dawniejsi marksiści (za Marksem zresztą): "formacja społeczno-ekonomiczna", który następuje po okresie socjalizmu, czyli okresie przejściowym od kapitalizmu. Wizja komunizmu (bo komunizm to nie kwestia 50 lat) została sformułowana w ogólnym zarysie, nigdy komuniści nie roszczą sobie umiejętności dokładnego przewidywania przeszłości odległej. Dlatego też skupiamy się na pierwszym okresie, okresie socjalizmu. Warunki przejścia do socjalizmu (czyli rewolucji) i kontynuowania rewolucji w socjalizmie - opracowują komuniści na podstawie nauki marksizmu.

Marksizm - to nauka. Nauka o warunkach wyzwolenia proletariatu, co de facto oznacza naukę o wyzwoleniu się człowieka w ogóle. I nie idzie tutaj o wyzwolenie anarchistyczne, czyli "róbcie co chcecie". To nie szlachecka złota wolność. Wolność jest zawsze dla kogoś w warunkach społeczeństwa klasowego, w warunkach społeczeństwa bezklasowego pojęcie wolności nie istnieje, bo nie jest potrzebne, kiedy wszyscy są wolni - nie ma wolności.

Marksizm składa się z 3 części składowych: materializmu dialektycznego, ekonomii politycznej i naukowego socjalizmu.

Materializm dialektyczny - zakłada, że wszystko da się wytłumaczyć w sposób racjonalny, posługując się rozumem, a jeżeli nie da się wytłumaczyć, to należy do takiego wytłumaczenia dążyć, nie zaś dawać wiary wytłumaczeniom nadprzyrodzonym. Materializm dialektyczny zakłada, że cała jesteśmy częścią obiektywnej rzeczywistości, która istnieje poza naszą głową, do której należymy. Materializm dialektyczny posługuje się metodą dialektyczną, która bada rzeczywistość, zakładając, że wszystko jej wewnętrznie sprzeczne i w stanie permanentnej walki. Rzeczywistość składa się ze sprzeczności, począwszy od poziomu atomu: plus i minus, do poziomu kosmosu: siła grawitacji i siła odpychania. Dialektyka zakłada także, że wszystko jest wzajemnie uwarunkowane i wpływa na siebie. Najlepszy wykład dialektyki dał Mao Tse-tung w pracy "W sprawie sprzeczności".

Ekonomia polityczna - jest to nauka ekonomiczna, badająca różnego rodzaju zależności pomiędzy podmiotami ekonomicznymi. Ekonomia polityczna bada czym jest towar, czym jest wartość, co to jest wyzysk, co to jest kapitał, kim jest robotnik, jakie są rodzaje pracy itd. itp. Posługuje się danymi matematycznymi, jednak nie to jest w niej najważniejsze. Najważniejsze jest badanie, w jaki sposób stosunek pomiędzy rzeczami jest odbiciem stosunku społecznego - stosunku pomiędzy ludźmi. Ekonomia polityczna posługuje się w swojej analizie ekonomicznej metodą dialektyczną, opisaną wyżej. Najwybitniejszą pracą w tej dziedzinie jest "Kapitał", Marksa.

Naukowy socjalizm - to socjalizm, który jest pozbawiony sentymentalnej czy mistycznej otoczki, to odkrywanie praw, rządzących społeczeństwem, których znajomość pozwala doprowadzić do rewolucji, a więc radykalnej zmiany społeczeństwa, postawienia go na głowie. Socjalizm naukowy jest więc nauką o klasach społecznych i roli w rewolucji, nauką o walce klasowej.

O ile więc materializm dialektyczny jest metodą badania, a ekonomia polityczna jest nauką o abstrakcie, to naukowy socjalizm jest najbardziej konkretny, odnosi się najmocniej do praktyki życia. 

Przepraszam, jeżeli ktoś nie rozumie powyższego słownictwa, ale jeżeli tak jest, to jest jego problem, a nie mój. Jeżeli ktoś nie rozumie, co piszę, to jego zadaniem jest poznać temat i wtedy podjąć krytykę. Nie da się mówić o architekturze, nie używając nazw stylów (barok, rokoko, gotyk czy romańszczyzna) albo nazw poszczególnych elementów zdobniczych (pilastry, spływy, putto, tondo etc. itd.), tak samo nie można mówić o marksizmie nie używając słownictwa, dla marksizmu charakterystycznego.

Pytania mile widziane.   
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 31 Lipiec 2011, 14:03:14
Jak wyobrażasz sobie przejście do socjalizmu skoro socjalizm w Polsce nieprzerwanie istnieje od PRL? I wiesz co. To się nie sprawdza. Przedstaw mi proszę realne odwzorowanie planów Twej marksistowskiej ideologii w praktyce. Wyniosłe hasła mnie nużą i nie dają odpowiedzi. Ponownie dałeś przykład tylko temu, że marksizm pięknie brzmi na papierze. I służy wyłącznie do megalomańskich dysput.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 31 Lipiec 2011, 16:27:17
Zrozumiałem wszystkie słowa idealnie. Ale nadal jest to mowa-trawa. ÂŻadnych konkretów. Jak to niby ma funkcjonować?
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Sado w 31 Lipiec 2011, 16:54:07
Zrozumiałem wszystkie słowa idealnie. Ale nadal jest to mowa-trawa. ÂŻadnych konkretów. Jak to niby ma funkcjonować?

+1. ÂŻadnych konkretów, nic nie wyjaśnione, prócz tego, jak to powinno wyglądać. Ja chce typowych przykładów - zmiany w szkolnictwie, kulturze, gospodarce, etc.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 31 Lipiec 2011, 17:03:20
Sado zaraz się okaże, że tego Marks nie wymyślił a komuniści sami nie potrafią.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Sado w 04 Sierpień 2011, 11:11:15
+1. ÂŻadnych konkretów, nic nie wyjaśnione, prócz tego, jak to powinno wyglądać. Ja chce typowych przykładów - zmiany w szkolnictwie, kulturze, gospodarce, etc.

Re.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 06 Sierpień 2011, 08:49:16
Przepraszam, na woodstocku byłem, odpiszę dzisiaj.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 06 Sierpień 2011, 10:59:46
Kozłow ale jak to tak bezcelowo i bezproduktywnie bawić się, tańce, hulanka, swawola. Oj papcio Lenin rzuca na Ciebie pogardę.
(http://www.stel.ru/museum/lenin_museum_images/lenin_photo.jpg)
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Kozłow w 06 Sierpień 2011, 16:01:25
Praktyka? Wszystko, co służy ludowi. I nie mogę niestety przewidzieć, co będzie służyło ludowi akurat w danym momencie, gdyż jasnowidzem nie jestem.

Ale ogólny wektor zmian to następujące rzeczy w następujących dziedzinach, gdyż rewolucja przebiega właśnie w 3 głównych dziedzinach: ekonomicznej, politycznej, kulturowej. Społeczeństwo w ogóle jako takie odbywa się w tych 3 dziedzinach. O czym można tutaj: http://trzeciswiat.wordpress.com/2010/10/18/michal-rakulski-trzy-twierdze/

Ekonomia.
Zmiany w ekonomii są zmianami podstawowymi, bez nich nie może być mowy o socjalizmie i każda próba podczepiania różnych państwowych kapitalizmów (gdzie państwo posługuje się kategoriami kapitalistycznymi i stanowi po prostu zbiorowego, największego kapitalistę) pod socjalizm mijają się absolutnie z celem i stanowią o sentymentalnym, a nie naukowym podejściu do rzeczy (jak to zrobił powyżej korwinista Isek). Engels już dawno obalał podobne poglądy dogmatyków, którzy wszelkie państwo samo w sobie uznają za socjalistyczne (idąc tym tokiem rozumowania socjalizm istniał także więc w Republice Rzymskiej w postaci ager publicus...), pisząc o nacjonalizacji przemysłu w Prusiech przez Otto von Bismarcka. Socjalizm nie oznacza więc prosto rozumianego dzisiaj upaństwowienia. Upaństwowienie nie jest uniwersalne. Jest albo burżuazyjne albo socjalistyczne. Jaka jest różnica pomiędzy gospodarką kapitalistyczną a socjalistyczną? Podmiot, główny podmiot. Kapitalizm stawia na zysk, zysk jest alfą i omegą kapitalizmu. Generowanie zysku, jak największego zysku. A jak osiąga się coraz większy zysk? Poprzez wy(ciągnanie)zysk(ku). Lub poprzez postęp technologiczny, gdzie produkuje się coraz więcej za coraz mniej. Konsumpcjonizm szaleje. Czy jest on dla człowieka? Czy kapitalistę interesuje w jakikolwiek sposób sam człowiek, sama jego potrzeba? Nie, interesuje go ona tylko o tyle, o ile można osiągnąć zysk. Nikt chyba z nas nie powie, że przedsiębiorca kieruje się altruizmem. Kieruje się egoizmem, zyskiem. Nie ważne, że mnóstwo ludzi na świecie potrzebuje chleba, na chlebie zarobi się mało. Więcej zarobi się na bzdurach, drogich ponadto siłą marki - butach, torbach, kubkach, dezodorantach, biżuterii, grach etc. - wszystko w setkach rodzajów, setkach kolorów i setkach odmian. W kapitalizmie człowiek istnieje dla towaru, a nie towar dla człowieka. Wszak kto nie ma pieniędzy, aby móc być kupcem - umiera, jak mnóstwo na całym świecie.   

Jaki jest zaś podmiot socjalizmu? Odwrotnie - człowiek. I jego potrzeba. Zysk, dotrzymywanie norm - to tylko rzecz, która ma służyć człowiekowi. Reformy Denga Xiaopinga w Chińskiej Republice Ludowej (1978) czy Nikity Chruszczowa (a właściwie Aleksieja Kosygina) w Związku Radzieckim (1956) stawiały dotrzymywanie norm na 1 miejscu i za pomocą Teorii Sił Produkcji przywracały stosunki zysku, stosunki kapitalistyczne. Argument, że "a przecież w PRL-u to dążyli do norm a był socjalizm!" - nie mają racji bytu. Fakt, że coś się nazywa socjalistycznym, nie oznacza, że takim jest. "Podnoszą czerwony sztandar, ażeby zhańbić czerwony sztandar" - jak określano w okresie Rewolucji Kulturalnej (1966-1976) rewizjonistów w rodzaju Denga.

Tak czy inaczej - oto jest główna różnica pomiędzy ekonomiką socjalizmu a kapitalizmu. Podmiot. Konkretne formy gospodarcze, w jakich objawia się orientacja na zysk i orientacja na człowieka - są formami, których nie sposób dokładnie przewidzieć. Kapitalizm może być państwowy, a może być równie dobrze wolnorynkowy. Może być rewizjonistyczny (ZSRR i PRL po '56, ChRL po 1978). Może być korporacyjny, socjalny etc. etc. Taka sama różnorodność występuje w formach socjalizmu. Socjalizm może jawić się jako organizacja komun ludowych (jak w ChRL - http://trzeciswiat.wordpress.com/2010/11/25/niech-zyja-komuny-ludowe/) lub jako państwowa organizacja planowania dyktatury proletariatu (jak w ZSRR).

Główna różnica, wypływająca z powyższego to prywatna i kolektywna własność środków produkcji. Przy tym prywatna ma różne formy i kolektywna ma różne formy. Zbadajcie historię ZSRR do 56 i ChRL do 1976-78 - i będziecie wiedzieli jak wygląda socjalizm w sferze gospodarczej.

Napierdala mnie oko, więc odchodzę od komputera, ale żeby nie być gołosłownym napiszę: koniec części pierwszej.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 06 Sierpień 2011, 21:50:54
Kozłow nie chce być nie miły ale to nadal do mnie nie przemawia. Doceniam te ideologiczne gdybania ale jestem praktykiem. Nadal na pytanie. Co dziś jemy na obiad? Odpowiadasz mi twierdząco - jedzenie. Podaj potrawy.
Tytuł: Odp: Komunizm
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 06 Sierpień 2011, 22:15:23
Sory Winetu. Mało mamy chleba? No i zamierzasz rozdać je biednym krajom? -,-'

I nie zgadzam się jakoby człowiek istniał dla towaru. Jak nie chcesz czegoś kupić, po prostu tego nie kupuj. Ostatnio czytałem artykuł o dwójce muzułmanach z Anglii, którzy zamalowali plakaty kobiet w bieliźnie. W sądzie tłumaczyli się że im religia nie pozwala tego oglądać. Mogli przecież nie patrzeć.
To produkt nie może istnieć bez człowieka. To my kształtujemy owy produkt wedle własnego widzimisię. Gdyby bylo tak jak ty myślisz. Telewizory nadal były by czarno białe z drewnianą obudową, przecież jak tanio taki było wyprodukować, a jak wiemy zysk jest najważniejszy. To samo tyczy się wszystkiego.

Twierdzisz że kto nie jest kupcem umiera. Oczywiście, by być kupcem trzeba mieć pieniądze, one z kolei biorą się z pracy. A jak nie chce się komuś dupy ruszyć... To najlepiej mu dać. Ale "wedle jego zasług", no ale jak nie ma żadnych zasług to też umrze...

PS. Głosowałem na Korwina w wyborach prezydenckich <ignorant>