Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Imago

Strony: [1] 2 3 ... 20
1
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 22 Luty 2020, 22:43:12 »
Drużna rusza więc w drogę do obozu Srebrnej Ręki. Sprawa wydawała się prosta, lecz obóz łowców wampirów średnio interesował Imago. Bardziej zależało mu na tarlesstach, dla których skór w ogóle chciał tu być. Gdy drugi z wampirów odezwał się do niego Imago mruknął cicho potwierdzając. Gdy Drago odleciał w swej nowej ciekawie wyglądającej formie, młodszy wampir wyszedł na czoło drużyny, to on był oczami i uszami kompanii.

2
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 19 Luty 2020, 23:53:52 »
Na słowa wampira Imago wstał z miejsca. Podpiął katanę do pasa.
- Napiję się krwi i można iść - powiedział. Wyprzedził Dragosaniego i opuścił karczmę, żwawym krokiem udając się w stronę stajni. Odkorkował jeden z flakonów z krwią trolli, które sam zabił, z małą pomocą Quinna. Odkorkował jeden z nich i pił, pił dużo, opróżniając cały litrowy flakon. Chciał napić się na zapas. Natychmiast poczuł przyrost mocy i siły, jakie go rozparły. Wszystkie lekkie i drobne urazy natychmiast się zagoiły. Wampir czekał przy wejściu do karczmy.

3
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 19 Luty 2020, 21:53:49 »
Na skrzywienie się karczmarza, Imago posłał mu pogardliwe, pełne gniewu spojrzenie mówiące "wydłubię ci oczy, wsadzę w dupsko i będziesz gówno widział", po czym zignorował jego obecność.
- Czy nie mógłby się zająć tym ktoś, kto ma większe kompetencje, niż jakaś zbieranina najemników? - mruknął znudzony. - Wybaczcie za dygresję, ale Kenshin, powiedz mi, właściwie, czemu ty jesteś czarny? - spytał z powagą w głosie, wpatrując się orkowi głęboko w oczy.

4
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 19 Luty 2020, 21:42:07 »
Imago zrezygnował z usług marnego karczmarza. Oby nie spotkał go w alejce, dla niego oczywiście byłoby to zdrowe.
- Czym jest tak w ogóle ta srebrna ręka - spytał Drago. - Wiem że łowcy wampirów, ale z czyjego ramienia? - pominął kiepską nazwę.

5
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 19 Luty 2020, 08:16:55 »
Reakcja miejscowych była dla Imago co najmniej żałosna, ale co mógł począć? Mieli takie prawo reagować, żyjąc w takim, a nie innym miejscu. Postanowił ich ignorować. Nie miał jednak zamiaru siedzieć o suchym pysku. Gestem ręki przywołał karczmarza.
- Można się było w sumie spodziewać - mruknął. - Byłeś już w tym obozie? - zadał pytanie w kierunku Drago.

6
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 18 Luty 2020, 21:50:29 »
Jak reszta drużyny, wampir wszedł również do karczmy, gdzie mógł w końcu porządnie odpocząć od słońca i jego niemiłosiernego prażenia. Usiadł na jednym z miejsc, przyglądając się spod kaptura obecnym tam gościom. Miał nadzieję, że obecność dwojga wampirów nie wzbudzi tu kontrowersji, albo co gorsza, burdy.

7
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 17 Luty 2020, 20:07:02 »
Pierwszy odezwał się drugi z wampirów:
- Myślę że nie ma nad czym rozmyślać. Te ścierwo trzeba wyeliminować - mówił chłodnym, nieprzyjemnym głosem. Wiedział swoje, robactwo jakim były dzikie wampiry niczym nie różniło się od tego, które tępił na podgrodziu stolicy. - Zwłaszcza skoro ich ataki stały się skoordynowane stanowią większe niż kiedykolwiek zagrożenie. Poza tym są tam jaskinie, a więc i nasza zwierzyna - dodał jeszcze. Zresztą i tak łowcy się na to zgodzili gdy podjęli się zadania.

8
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 17 Luty 2020, 18:32:36 »
Wyłączony z rozmowy Imago, poniekąd z przyczyn naturalnych, a poniekąd z racji nie bycia przedstawionym strażnikowi postanowił się napić. Sięgnął więc po flaszkę swojej whisky i pociągnął solidny łyk, delektując się jej ciężkim smakiem. Zakorkował butelkę i odstawił ją.

9
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 16 Luty 2020, 21:20:42 »
Imago słabo znosił podróż pod płachtami materiału. Ale jakoś musiał. Z resztą, wkrótce się to zmieni. Przynajmniej trochę. Gdy zajechali pod Progi, milczał. Nie widział powodu do odzywania się. Niech czarny ork się popisze. Będzie potem musiał spytać o genezę jego koloru.

10
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 16 Luty 2020, 13:28:39 »
Zająwszy miejsce na wozie, Imago obnażył katanę z pochwy i wrócił do ostrzenia broni. Powoli jeździł tak kamieniem po ostrzu, najpewniej denerwując wszystkich obecnych. Ziewnął z nudów.

11
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 14 Luty 2020, 23:40:14 »
- Dzięki - Odpowiedział krótko, po czym się już nie odzywał. Nie chciał męczyć drugiego wampira. Po czym Imago wstał i udał się na obrzeża obozu, gdzie nasłuchiwał dźwięków lasu, a przy tym potencjalnego zagrożenia. Katanę trzymał cały czas w dłoni, ostrzem wzdłuż ręki.

12
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 14 Luty 2020, 13:40:08 »
- Do zobaczenia rano - Powiedział mętnym tonem wampir i nałożył na głowę kaptur. Opatulił się bardziej płaszczem i przysiadł pod jakimś drzewem, uprzednio sprawdzając czy jakieś leśne stworzenie się tam nie załatwiło.
Noc zapowiadała się na długą, na szczęście wąpierz nie musiał spać. Z delikatnym sykiem metalu wyjął katane z pochwy i położył ją sobie na kolanach, by w razie czego być gotowym do walki. - Opowiedz mi wszystko, co muszę wiedzieć o tarlesstach - Powiedział do drugiego wampira.

13
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 14 Luty 2020, 10:53:46 »
- Wszyscy powinniście się kimnąć - zauważył Imago. - Robimy jakiś zwiad, czy strzeżemy obozu na miejscu? - zapytał jeszcze Dragosaniego.

14
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 13 Luty 2020, 20:39:48 »
- Narzekasz. Swoje te trofea kosztują, to trzeba korzystać - odpowiedział. - A czy te trolle takie rozumne, to nie wiem. Zapomniałem spytać między odcięciem dłoni jednemu, a wypatroszeniem drugiego - dodał chłodno.

15
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 13 Luty 2020, 20:19:09 »
Imago zaś wziął drugą skrzynkę, już pełną. Zaniósł ją na wóz starszego wampira.
- O czym tam rozprawiacie?

16
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 13 Luty 2020, 15:28:52 »
- Powiedziała prawie zupa- odrzekł Imago, podnosząc jedną ze wskazanych przed Drago skrzyń. Poszedł ostrożnie za drugim wampirem i położył skrzynię. Przycupnął na jednym z trucheł.

17
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 13 Luty 2020, 12:54:11 »
- Może byli prawiczkami? - zapytał retorycznie i żartobliwie, idąc  zaraz za Drago. Co prawda nie znał się na upuszczaniu krwi, ale flakony mógł nieść, jeszcze jak.

18
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 13 Luty 2020, 12:27:51 »
- Co prawda, pewnie byś skończył w zupie, ale dobra - odrzekł. - Za kuszę, która jest świetna - dodał.- Może przeczeszemy lasy w poszukiwaniu innych zagrożeń, Drago? - spytał. - Lepiej się upewnić, że nie śpimy na jakiejś trollowej kolonii, czy innym cholerstwie. I tak nie musimy spać nocą.

19
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 13 Luty 2020, 11:28:43 »
- Narzekasz - odrzekł krótko, gdy Quinn się odezwał. Gdy ten skórował trolle, wampir sam podszedł do jednego truchła i wgryzł się w jego szyję swymi kłami. Napił się porządnie krwi, chcąc zobaczyć jak będzie ona smakować. Miał zamiar poznać jak najwięcej smaków krwi, by wiedzieć co można pić często, a co lepiej w ostateczności. Otarł usta, czując jak przepełnia go moc. - Dobra, ale połowa jest moja - odrzekł. W końcu sam zabił połowę trolli. Otarł jeszcze katanę i schował ją z delikatnym sykiem do pochwy. Pomógł Quinnowi targać trofea.

20
Dział Wypraw / Odp: Skryć się przed słońcem
« dnia: 12 Luty 2020, 23:05:46 »
Jak się okazało, oba trolle zaatakowały wampira. W odpowiedzi na ich natarcie wykonał szybki ledwie zauważalny dla normalnego oka unik. Następnie gdy jeden z nich próbował go pochwycić, ujął swój miecz pewniej, w dwóch rękach i ciął po paluchach bestii, bez problemu odcinając je od reszty dłoni. Gdy bestia zawyła z bólu sieknął raz jeszcze, tym razem odcinając całą dłoń, która upadła na ziemię. Troll schował krwawiący kikut i wył z bólu, podczas gdy drugi z wściekłością i gniewem próbował go dorwać. Wampir jednak zdołał uniknąć jego ataków i umknąć w bok, gdzie następnie wykonał przewrót po ziemi. Gdy troll zwrócił się w jego kierunku, Imago  miał już w dłoni dwa oriony, które cisnął w głowę bestii, trafiając w lewe oko oraz zatoki. Bestia zaczęła się rzucać wściekle i straciła do reszty panowanie nad sobą. Rzuciła się w kierunku Imago, który raz jeszcze zgrabnie ją wyminął i ciął przy tym pod jej żebrami. Następnie, gdy ta wściekle zaatakowała w odwecie, zanurkował pod jej łapą i wbił katanę w jej brzuch. Skręcił nią w bok i ciął po całej długości w bok, rozpruwając trolla jak psa. Następnie zaś skończył żywot bestii, wpychając klingę w jej serce. Gdy ta się osuwała, zgrabnie uskoczył spod niej, by jej truchło nie zmiażdżyło go. Pozostał jeden, ostatni troll, który pozostał bez dłoni. Wampir rzucił w niego jeszcze nożem, co by nie ułatwiać mu życia.

1x troll

Strony: [1] 2 3 ... 20
SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzezone.