Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Marduk Draven

Strony: [1] 2 3 ... 144
1
Dracoński teleport / Odp: Dyskusja o grze
« dnia: Wczoraj o 11:30:44 »
No trochę stagnacji było. Powątpiewam też, że ktoś odpisze, ale i tak spróbuję. Ktoś chętny wskrzesić trupa? Mam na myśli jakąś średnią/większą wyprawę dla wszystkich chętnych, aby się na nowo wkręcić. Toooo jak?

2
– Co takiego? – zainteresował się.– Trupy? Inne wampiry?

3
Dzielnica handlowa / Odp: Stajnia miejska (kupiec: wierzchowce)
« dnia: 25 Wrzesień 2018, 20:58:34 »
W stajni w ten ciepły wiosenny poranek pojawił się mauren, musiał zakupić sobie konia na podróż do ziem Szeklana.
- Dzień dobry chcę zakupić jednego ogiera. Musi być niezwykle wytrzymały, ale ma być koniecznie biały. Macie takie na stanie? Skoro kupuję takiego, bo pewnie ciężko jest ich się pozbyć ze względu na umaszczenie zapewne znajdzie się miejsce na małą zniżkę, prawda?
Nawaar wyłożył stajennemu całą gotówkę jaką trzeba było dać.

Nazwa wierzchowca: Ogier
Udźwig ekwipunku postaci: 110 kg
Cena wynajmu: 35 grzywien/dzień
Cena kupna: 1100 grzywien

796g - 770g = 26g

// Urodzony handlarz i perswazja

- Ależ oczywiście! – po chwili przyprowadzono białego ogiera. Tak jak mauren sobie zażyczył. Sprzedawca przyjął pieniądze.- Oto i on!

4
Melkior usiadł, po czym rozpoczął swą opowieść. Marduk, czując, że nie będzie należeć do najkrótszych, rozsiadł się nieco wygodniej, na tyle na ile pancerz i maniery zezwalały. Swój półtorak położył obok, aby nie przeszkadzał swym rozmiarem. W trakcie opowiadania elfa, paladyn wręcz podświadomie gładził rękojeść swojego oręża. Jak gdyby wojownik nie mógł się choćby na chwilę bez niej obejść. Ta, jak też inne czynności, jakie Draven wykonywał, w skład których zaliczało się gładzenie jelców i głowicy miecza, czasami też łapanie dłonią za rękojeść nie przeszkadzały mu jednak w uważnym słuchaniu. Nie tracił kontaktu wzrokowego z elfem, mrugał rzadko, jednak nie na tyle, by oczy zaszły mu łzami. Mogło to dekoncentrować, czy też przerażać w skrajnych przypadkach. Był to nawyk mściciela nabyty przez noszenie charakterystycznego hełmu, za którym często chował przystojne lico. Gdy Melkior skończył opowieść, Draven położył obie dłonie na stół.
– Przeklęte czasy. Dwóch arcyliszy nęka kraj w tym samym czasie, w dodatku wampir. Nie cierpię wampirów. No prawie wszystkich. Wiadomo o kim mowa – odpowiedział.– Więc co, jedziemy spuścić wampirowi tradycyjny wpierdol srebrem?

5
– Dobra – powiedział.– Powiedz no więcej o celu naszej podróży, Melkior – zwrócił się do Tacticusa. Położył hełm na stole, tak by nikomu nie wadził. To samo uczynił z rękawicami.

6
- Dla mnie będzie baranina, ser kozi i miód.

7
Efehidon / Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« dnia: 04 Wrzesień 2018, 19:09:26 »
- Panie Janie, czas nauczyć moich najemników jakichś naprawdę niezłych sztuczek w wcale mieczem.

Grefa, Kitzen, Tangren
Nauka walki mieczem - III [100%]
5 250 - 4 500 grzywien = 750 grzywien
8 - 3 = 5 złotych talentów

Najemnicy Grefa, Kitzen, Tangren nauczeni: mistrzowskie techniki walki - miecz, Funeris Venatio traci 3 złote talenty.

8
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Marduke'a
« dnia: 04 Wrzesień 2018, 19:08:03 »
Elfka badawczo uniosła brew. Jej twarz pozostała jednak bez emocji.
- To uczciwa cena – odrzekła. Przeszła do jednej z szafeczek w pokoju. Wróciła do anioła i orka. Położyła na stole trzy pękate mieszki pełne grzywien.- Bardzo proszę, panie Funerisie.

7980g - 3000g = 4980g

9
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Marduke'a
« dnia: 02 Wrzesień 2018, 21:14:59 »
Elfka skinęła ponownie głową. Pomogła zrobić miejsce na stole, po czym zaczęła przyglądać się broni, jaką anioł ukształtował ze smoliście czarnej rudy. Nie dotykała jej. Nie znała się na tym, nie chciała tego okazać.
- Są piękne. Nie wątpię, ze się panu Dravenowi przysłużą – powiedziała.- Jakiej ceny by się pan spodziewał za nie? – przeszła do rzeczy.

10
Stare miasto / Odp: Herold [wypłaty z tytułu posiadania ziem]
« dnia: 02 Wrzesień 2018, 21:12:01 »
Cerbin jak co tydzień przybyła do pałacu.
- Dzień dobry, jestem Cerbin, od pana Dravena i przybywam po jego pieniądze za ziemie Gear, Rudar i Feros.

7700g + 240g = 7940g

11
Efehidon / Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« dnia: 02 Wrzesień 2018, 21:09:50 »
- A co z walką sztyletem? Dobra mizerykordia zawsze się przyda. Pokaż no, Janie, moim najemnikom, jak dobrze się posługiwać i takim właśnie orężem.

Grefa, Kitzen, Tangren
3 brązy - 3 = ZERO.
5 400 (po heroldzie) - 150 = 5 250 grzywien

Najemnicy Grefa, Kitzen, Tangren nauczeni: Podstawowe techniki walki - sztylet, Funeris Venatio traci 3 brązowe talenty.

12
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Marduke'a
« dnia: 02 Wrzesień 2018, 19:45:05 »
Elfka skinęła głową. Wskazała aniołowi i orkowi dużą, solidnie wykonaną kanapę umiejscowioną w środku ładnie urządzonego salonu. Mebel był obity jasną skórą, najpewniej kreshara. Spoczywał też na nim dużych rozmiarów sambir. Zwierz spał w najlepsze. Dopiero lekkie klepnięcie elfki w dolną partię grzbietu obudziło go. Wielki kot ziewnął, eksponując ostre jak brzytwa zęby.
- Psz! – syknęła elfka. Zwierzę okazało się świetnie wytresowane. Leniwie, acz posłusznie zeszło z kanapy i rozprostowało się. Następnie ułożył się na położonym obok kominka dywanie, zwijając się w kłębek. Na wprost od kanapy znajdował się solidny stół z dębu. Sam pokój był urządzony ładnie, z odpowiednią dozą bogactwa, lecz bez przepychu. Największą furorę robił kryształowy żyrandol, stojaki na broń i mały, lecz okazały ołtarzyk poświęcony Zartatowi. Elfka raz jeszcze wskazała z uśmiechem kanapę, jednocześnie udając się do umieszczonej niedaleko ołtarza szafeczki. Szybkie mignięcie sokolimi oczami i elfka wyciągnęła z niej karafeczkę wina oraz kieliszek. Nalała doń trunku i podała aniołowi, resztę odłożyła. Jak się okazało, wino było pierwszorzędnym Savignon Blanc.
- Dosyć dawno... wspominał coś o wampirach, nieumarłych i rejsie – odrzekła z uśmiechem.

13
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Marduke'a
« dnia: 01 Wrzesień 2018, 21:42:23 »
Elfka zarumieniła się lekko, po czym otworzyła szerzej drzwi. Gestem dłoni zaprosiła przybyszów.
- Proszę. Podać może wina? Cydru? Miodu? Herbaty, a może kawy?

14
Agora / Odp: I sejmik ziemski 01.1.31
« dnia: 01 Wrzesień 2018, 20:19:35 »
Na miejscu znalazł się również Marduk. Jak zwykle, ubrany w swoją wypolerowaną na błysk zbroję, wypraną i wyprasowaną tunikę z herbem Bractwa Świtu na piersi i w obszernej pelerynie. Kaptur zdjął już wcześniej. Hełm dopiero po chwili, gdy skłonił się przed królewskim podwyższeniem. Zrobił to nisko, ale taktownie. Następnie gestem dłoni pozdrowił resztę zebranych i zajął należne mu miejsce.

15
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Marduke'a
« dnia: 01 Wrzesień 2018, 20:14:23 »
Cerbin była uczona, aby zachowywać zimną krew, zwłaszcza w takich sytuacjach. Marduk co nieco jej opowiadał o swojej pracy. Nie wszystko, ale coś tam usłyszała. O aniołach też. Jednak słyszeć a widzieć to dwie różne sprawy. Nie okazała jednak zdziwienia, czy żadnego innego uczucia. Skłoniła się lekko aniołowi.
- Niestety, wyjechał służbowo. W czym mogę pomóc jego... współpracownikowi?  – spytała.

16
Dzielnica obywateli / Odp: Dom Marduke'a
« dnia: 01 Wrzesień 2018, 00:24:36 »
Cerbin nie była zdziwiona pukaniem. Wszak spodziewała się, że rzemieślnik, który podjął się zadania wykonania oręża dla jej przełożonego się w końcu zjawi. Otworzyła więc drzwi.
[dialog_npc]Dzień dobry. Mieszkanie pana marszałka koronnego. W czym mogę pomóc[?/dialog_npc]

17
Efehidon / Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« dnia: 31 Sierpień 2018, 00:03:50 »
- Dobra, podstawy znają. Czas na nieco bardziej zaawansowane techniki.

Grefa, Kitzen, Tangren
Zaawansowane techniki walki - miecz
5 sreber - 3 = 2 srebra
6 245 grzywien - 900 = 5 345

Najemnicy Grefa, Kitzen, Tangren nauczeni: Zaawansowane techniki walki - miecz, Funeris Venatio traci 3 srebrne talenty.

18
Efehidon / Odp: Jan [NPC] (nauka specjalizacji)
« dnia: 29 Sierpień 2018, 21:59:18 »
- Dobry wieczór. Dałoby radę nauczyć moich trzech orkowych najemników jak machać mieczem?

Grefa, Kitzen, Tangren
Podstawowe techniki walki - miecz
6 brązowych talentów - 3 brązowe = 3 brązowe
6 395 grzywien - 150 = 6 245 grzywien

Najemnicy Grefa, Kitzen, Tangren nauczeni: Podstawowe techniki walki - miecz, Funeris Venatio traci 3 brązowe talenty.

19
Dzielnica handlowa / Odp: Tablica zleceń dla rzemieślników i kupców
« dnia: 29 Sierpień 2018, 14:11:06 »
Cerbin przybiła dość spore ogłoszenie.

Cytuj
Marszałek Koronny, który zmienił swój herb, a obecnie jest na wyjeździe służbowym, pragnie zamówić następujące przedmioty:

Półtoraręczny miecz z czarnej rudy o długości jednego metra. Długość taka została wybrana, ażeby broń była bardziej zbalansowana oraz poręczniejsza, a przy tym zachowała typowy dla swego rodzaju zasięg. Dodatkowo zaostrzona. Na ostrzu wyryć po dracońsku napis "Nie mi, Panie, nie mi, lecz Twemu imieniu daj chwałę.". Prócz zwykłych jelców, u podstawy ostrza ma być rozwarta paszcza lwa o złotej grzywie. Rękojeść należy pokryć najlepszej jakości skórą, w głowicy zaś za pomocą specjalnego i ukrytego w niej przełącznika ma być otwierana, tak aby można było doń schować małe przedmioty. Sama głowica ma mieć wyryty symbol Bractwa Świata, oraz napis "Z łaski Zartata" po dracońsku.

Tarcza trójkątna wykonana z czarnej rudy, dodatkowo zahartowana, z łagodnymi łukami na bokach. Lekko wypukła, by ciosy lepiej schodziły po niej. Na niej ma też znajdować się duży na całą jej powierzchnię symbol Bractwa Świtu w całej swej gamie barw.

Szabla, również z czarnej rudy, dodatkowo naostrzona. Ostrze długości 0,9 metra z ukształtowanym piórem – poszerzeniem w części sztychowej. Na klindze wyryty napis "Cantus Leo In Nomine Lux Dei". Rękojeść pół-zamknięta, delikatnie wygięta, lekko przedłużona, z wyszczerzoną lwią głową o złoto-czarnej grzywie na końcu. W rękojeści rubin w kształcie rombu, sama rękojeść pokryta wysokiej jakości skórą.

Pieniadze za materiały zostaną zwrócone, wraz z sowitym wynagrodzeniem. Oręż donieść do posiadłości marszałka koronnego Marduka Dravena w dzielnicy obywatelskiej.


20
Dracoński teleport / Odp: Pomoc związana z grą
« dnia: 28 Sierpień 2018, 19:07:45 »
Myślę, że jak uczysz orków, to jednak 24. Ale...
@Dragosani

Strony: [1] 2 3 ... 144
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.