Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MooN

Strony: [1] 2 3 ... 12
1
Rozrywka / Odp: Post dnia
« dnia: 02 Kwiecień 2009, 16:34:36 »
Cytuj
Kozlov: A kogo wobec tego – nie lubisz z grona TG? - pamiętaj, żeś przysięgał na "300 panoramicznych"!
Isentor: Czarodziejki z księżyca zwanej potocznie na ulicy Moonem.
Rozbawiło mnie to. Nie wiedziałem, że jestem czerodziejką z księżyca :D.

2
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 01 Kwiecień 2009, 16:34:55 »
Cytuj
(w szkole katolickiej przezywali mnie "duchowny"
Chodzi mi tylko o to, że ci wszyscy "Chrześcijanie" uważają ze wielce śmieszne to, że modlę się w kościele.

Cytuj
Bo może miałeś takie fanatyczne podejście do religii jak tu na forum? Albo to ten koleś miał jakiś problem, bo normalni ludzie nie wpierdalają się w czyjeś życie - owszem, można skrytykować czyjeś poglądy, wyznanie i tak dalej (co też my czynimy na forum sobie nawzajem ), ale nie poniżać kogoś. Chyba, że ten ktoś rzeczywiście przesadza.
No chyba ma. Z tego co wiem jest bogatym i uważanym za świętego przez rodziców prawie-jedynakiem. Wziął sobie za punkt honoru zrobienie ze mnie... Sam nie wiem jak to nazwać. Z resztą nieważne. Dyskusje teologiczne nie? Weźcie coś powytykajcie co do wiary, bo zaczyna być nudno, a tak można sobie pospam... popisać.

3
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 31 Marzec 2009, 21:48:54 »
Cytuj
Ale nie czepiaj się protestantyzmu, bo był on kamieniem milowym w zmianie wielu religijnych idiotyzmów. Chociaż sam się na idiotyzmie opierał i sam idiotyzmu stworzył - to jednak prezentuje podejście cokolwiek zdrowsze. A najzdrowsze prezentował luteranizm.
Protestanckie podejście mija się z celem. Bo co mamy tam? Dwa sakramenty, nie ma świątyń, wystarczy wierzyć by dostąpić zaweinia (czyli np "jestem seryjnym mordercom, ale wierzę w Boga i pujdę do Nieba"). No jakieś takie zbyt wygodne to jest.

Cytuj
A mnie kościelny molestował przez 14 lat i jakoś nic w psychice się nie poprzestawiało.

Ale ja mam na myśli przez 5 dni w tygodniu: poniżanie przed szkołą (która co prawda duża nie była), wyśmiewanie za wierzenia (w szkole katolickiej przezywali mnie "duchowny z powodu wiary), rozsiewanie plotek z fałszywymi informacjami, wyłączenie z klasy (czyli ja jestem be), robienie ze mnie kozła ofiarnego (czyli jakby coś przeskrobali to moja wina), obgadywanie itd. Byłeś w podobnej sytuacji?

Cytuj
Boga "nie możemy ogarnąć", bo ktoś sobie kiedyś napisał, że "nie możemy go ogarnąć". Ot sama istota religii.
Nie rozumiesz. To tak jakbyś próbował rozwiązać zadanie fizyczne nie znając wzorów i nie będąc wogóle w temacie. W skrócie: "O co tu chodzi?".

Cytuj
Kurde, zastanówcie się jak to jest. Czy bóg był od zawcze czy jednak nie.

A skąd mamy to wiedzieć? Trza się zapytać Izraelitów sprzed kilku tysięcy lat. Może oni będą wiedzieć?

4
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 31 Marzec 2009, 19:11:42 »
Cytuj
Ot właśnie!
Tyle, że nic co stworzył człowiek nie jest idealne. Np twój komunizm to za przeproszeniem jedno z największych ch***stw. Zaś Bóg jest idealny. Nieprawdaż?

Cytuj
Tak, bo najlepiej powiedzieć, że jest coś, czego ludzki rozum nie ogarnie i uznać to za święte. Czysty idiotyzm.
I znowu nie rozumiecie tego jak potrzeba. Powiedzmy twoim stwórcą są twoi rodzice. Ale ich jesteś w stanie ogarnąć, bo też są ludźmi. Zaś Bóg jest takim rodzicem świata, ale nie możemy go ogarnąć. Dlaczego? Ponieważ nie jest istotą ziemską. Jest czymś ponad to.

Cytuj
Bóg też ma swój początek. W zwojach Tory sprzed 3000 lat.
Ludzie nie wiedzą, czy Bóg miał początek. Ale wiedzą, że końca nie ma. I tego się trzymają. Brak początku jest kolejnym aktem niewiedzy.

Cytuj
A wcześniej miałeś jeszcze mnóstwo innych bogów, mających początek. Ot chociażby Amon - powszechnie znany w Tebach (egipskich) przed 4200 laty.
Może inaczej. Ci bogowie byli jakby ulepszoną (t.j. boskie moce, nadludzka siła itp) wersją człowieka. Zaś Bóg, Allach, Jachwe (tyle imion dla jednego Boga) jest czymś (kimś?) zupełnie innym.

PS. Mówiliście wcześniej, że jestem chory psychicznie. No cóż, mam nieco zniszczoną psychikę. Kto jest tego autorem? Ateista (oficjalnie Chrześcijanin, ale to tylko dlatego, że rodzice ochrzcili go i zmusili do przyjęcia Sakramentu Kumunii). Dręczył mnie psychicznie przez kilka ładnych lat (4-5). Między innymi z powodu wiary. Dlatego teraz jestem nieco bardziej...  chaotyczny.

5
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 29 Marzec 2009, 23:21:44 »
A ja dalej ateistów nie rozumiem.

Jeżeli chodzi o świat, to waszym zdaniem to się samo stworzyło, zwierzęta same zalęgły itd? Buhaha (cytując).

Jeżeli zaś chodzi o satanistów, to głupota z tym ich filozofowaniem. Sataniści to wyznawcy szatana a ci drudzy to poprostu sekciarscy ateiści. Bo jak nie?

6
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 29 Marzec 2009, 21:54:04 »
Ja nie wyzywam. Ja bronię swojej wiary. Ale skoro wy mnie tak zasypujecie obelgami, to ja wam zadam kilka pytań. W drugą stronę teraz. Więc:
1. Znam wielu ateistów (np mój sąsiad, czy wychowawczyni w szkole), ale żaden z nich nie naśmiewa się i nie krytykuje różnych religii jak wy. Czemu?
2. Według was jak powstał świat?
3. Dlaczego sataniści, którzy są ateistami przyjęli sobie za znak szatana, mimo, iż w niego nie wierzą?
4. Komuna była czasem upodlenia, gdzie dobrze mieli tylko ci wyżej postawieni. Co takiego widzicie w komuniżmie?
5. Nie wiem, czy wiecie, ale zdecydowana większość ludzi jest wyznania Islamu, Chrześcijaństwa bądź Judaizmu. Te trzy religie są do siebie w miarę podbne (np we wszystkich słyszano o Jezusie i w każdem z tych religii jest na swój sposób ważny). I co wy na to? Jesteście w mniejszości, a aż tyle ludzi się myli?

7
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 29 Marzec 2009, 20:50:38 »
Rany, wycofuję się z tej dyskusji, bo niedługo będę chyba musiał naprawdę odwiedzić psychiatrę. No bo co tu mamy? Ludzi, którzy chcą być fajni i są ateistami, jakiegoś pop*****lca, który zakochał się w nieistniejących ideałach (tzw komunizm) i ateiste, który jest satanistom. Ogólnie podsumowując.

8
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 29 Marzec 2009, 19:46:44 »
Coś niecoś dopowiem.

Jeżeli chodzi o Biblię...
Nie wszystko jest tam przecie prawdziwe. Przykładowo jest wizja stworzenia świata, czy też inne, nazwijmy to przypowieści. One mają uczyć. To jeżeli chodzi o Stary Testament. W Nowym chyba jest zrozumiałe.

Jeżeli chodzi o szatana...
Czy żadnemu z was, gdy np złościł się na kogoś nie przychodziły do głowy myśli, "zwroty", których nigdy byście nie użyli. Mi już się to zdażało. Przwijały mi się przez głowę np dosyć obraźliwe i ordynarne przekleństwa i na dodatek nie wypłynęły ode mnie. po prostu pojawaiły się i przwijały. Jeżeli byłem na kogoś wyjątkowo wściekły (np na kogoś, kto dręczył mnie w szkole przez 5 lat) to przwijały mi się przez umysł dosyć sadystyczne obrazy z tą osobą i chęć jej zabicia. I znów. Nie było to mojego autorstwa. Podejrzewam, że właśnie szatana. Bywało i podobnie przy myśleniu o osobach świętych, które szanuję. Masz tu na moim przykładzie. Wierz lub nie, ale tak było.

Co do tego nabijania się...
Wiem, że macie to głęboko w du**e, ale postarajcie się zachować jakiś szacunek dla Chrześcijańskiej religii. Bo wybaczcie, ale mógłbym tak najeżdżać na np komunizm (a mam z czym), a tego nie robię, gdyż chyba należy szanować ludzi, czy ich wiarę, przekonania. Nieprawdaż?

PS. Kozłow, ja też piszę wiersze. Nie wiem jak ty, ale ja piszę to co czuję, nie to co mi do głowy przyjdzie. Korzystam tu z serca (nie w sensie bilogicznym, lepiej napisać, bo się czepiacie; tu uczucia) i duszy (wena itp).

9
Heh. Klucz jest w skarbcu pod pomieszczeniem z szamanem Grimbollem. Drzwi pilnuje jeden ork. Potrzebna jest jeszcze umiejętność otwierania trudnych zamków bądź zwój otwierania. W środku znajdziesz oprócz hełmu trochę kosztowości, broń i klucz do zamkniętego skarbca.

10
Dyskusja o grach studia Piranha Bytes / Odp: Patch 1.7 zapowiedziany!
« dnia: 21 Marzec 2009, 20:30:24 »
Macie kilka obrazków ode mnie  ;D.
11
Dyskusja o grach studia Piranha Bytes / Odp: Patch 1.7 zapowiedziany!
« dnia: 21 Marzec 2009, 20:11:22 »
To Jest patch do polskiej wersji. Język ustawia się przy instalacji automatycznie (na podstawie języka podstawowej wersji). Są POLSKIE opisy itp. Wiem, bo mam to. Ale jak nie chcecie to czekajcie ruski rok. Patch 1.70 już wyszedł.

Cytuj
Chodzi ci o to?
------ Mirrors ------

4Players download
PiranhaClub Download
Tak, to poniżej to odnośniki do pobierania patcha.

12
Dyskusja o grach studia Piranha Bytes / Odp: Patch 1.7 zapowiedziany!
« dnia: 21 Marzec 2009, 17:42:21 »
Większość odpowiedzi tu. >http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=314&n=30&k=832#km
Polecam Phirania Bytes Club (czy jakoś tak). Ja byłem jednym z pierwszych, co tam ściągali/ją.

13
Dyskusja o grach studia Piranha Bytes / Odp: Patch 1.7 zapowiedziany!
« dnia: 21 Marzec 2009, 17:07:57 »
Patch dzaiła. Walka to nie jest już zaklikiwanie przeciwnika. Co do powyższego. Patrzysz na changelogi. Sam patch jest niżej, pod napisem mirror.

14
Dyskusja o grach studia Piranha Bytes / Odp: Patch 1.7 zapowiedziany!
« dnia: 21 Marzec 2009, 16:48:31 »
Emmm... To jestwersja International. Polska też tam jest. Ja już patcha mam i powiem, że to zupełnie nowa gra!

15
Dyskusja o grach studia Piranha Bytes / Odp: Patch 1.7 zapowiedziany!
« dnia: 21 Marzec 2009, 16:33:40 »
Nie wiem, czy wy już wiecie, ale patch dostępny jest już od godziny  ;).
http://forum.jowood.de/showthread.php?t=161917

16
Wydarzenia i aktualności / Odp: Dyskusje Teologiczne
« dnia: 19 Luty 2009, 22:44:42 »
I znowu kilku "ateistycznych", wielce "tolerancyjnych" małolatów atakuje religię Chrześcijańską. Jesteście żałośni. Nie wiem co wam się w tych łbach pomieszało, ale przestańcie! Czy ktoś atakuje ten wasz "ateizm" (nazwałbym was raczej grupą głupich nastolatków, które chcą tym zaimponować innym, przynajmniej większość jest taka)? Nie! Czy wy, jako "tolerancyjni ateiści", atakujecie Chrześcijan? Tak! Tak więc z łaski swojej, przestańcie.

Co zaś się tyczy powołania... Jeżeli wy go nie odczuliście, albo uważacie, że takiej osoby nie znacie, to nie znaczy, że powołania nie odczuli inni. Podać wam przykład kogoś, kto odczuł powołanie, wewnętrzny głos, który "wzywa" do kapłaństwa? Znam takie osoby, ale zabardzo podać ich nie mogę (powiedzmy, że osobiste pobutki).

17
Wydarzenia i aktualności / Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« dnia: 27 Styczeń 2009, 16:03:35 »
Ręce mi opadają. Człwieku! Wiara to nie odmawianie "pacieża", czy chodzenie do kościoła. Ksiądz wcale nie czaruje. Gdybyś tak powiedział przy jakimkolwiek kapłanie to chyba by Cię ekskomunikowano. Ale tak, zakończmy tą dyskusję.

18
Wydarzenia i aktualności / Odp: Zjawiska Niewyjaśnione
« dnia: 27 Styczeń 2009, 15:40:17 »
Zombik, załamuję ręce. Jestem Chrześcijaninem, owszem. Ale magia? Jeżeli chcesz wiedzieć, to magia praktykowana jest przez satanistów. W średniowieczu palono "wiedźmy", gdyż poprostu bano się ich, a dalej szatana. Czarownica bowiem była uznawana za służkę szatana. Rozmumiesz? Tak więc magia pochodzi nie od Boga (przy okazji, pisz z duzej litery Bóg, bos podobno Chrzescijanin) a od diabła. I to w sensie nadprzyrodzonych, demonicznych zdolności czy zabobonnych, satanistycznych rytuałów. Tak więc nie chcę nic Ci wmawiać, ale narażasz się na "wpływy" szatana. Czyli uważaj, bo to Ciebie może odiwedzić egzorcysta...

PS. Magia, w którą wierzysz przypomina nieco moc w SW. Inspiracja?

19
Twórczość własna / Odp: Szkice ołówkiem
« dnia: 25 Styczeń 2009, 19:22:28 »
To może i ja coś zaprezentuję. Pracę tę wykonałem na historię (temat pracy: "Sprzedanie Polski") w ramach zadania dodatkowego (dokładniej na jutro). Pomyślałem, że skoro już coś zrobiłem i wreszcie mam skaner to zaprezentuję i tutaj.
Obrazek>http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ad5540baff8df0be.html

@Dragosani:
No cóż... Prace ładne, ale... ale na pierwszym obrazku stopy wyszły Ci nieco dziwnie. Ale i tak ładny akt. Drugiej pracy nie ocenię, gdyż strona nie chce się otworzyć.
Poczepiam się trochę mendowsko posta. Napisałeś :"(...)o piekło lepiej". Filozofując znaczy to gorzej (piekło - w dół). Chociaż wiem, że chodzi Ci o tą dziecinadę z satanizmem.

20
O grach i programach / Odp: Fallout 3
« dnia: 15 Grudzień 2008, 21:30:24 »
Może podzielę się moim nowym znaleziskiem. Jest to kapelusz Lincolna. Można go znaleźć w jednym z przysypanych gruzami pokoii w Biurach Muzeum Historycznego.

Strony: [1] 2 3 ... 12
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.