Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Dragosani

Strony: [1] 2 3 ... 388
1
Wyprawa zostaje zamknięta z racji braku aktywności. Gracze są wolni.

2
Agora / Odp: I sejmik ziemski 01.1.31
« dnia: 06 Wrzesień 2018, 17:04:46 »
Dragosani zwinął mapę i oddał ją Szeklanowi.
- Wiesz więc gdzie się zgłosić, gdyby zaszła taka potrzeba - powiedział do jaszczura. - I liczę na informację, gdy załatwisz tę sprawę. To może być ciekawa opowieść.

3
Agora / Odp: I sejmik ziemski 01.1.31
« dnia: 06 Wrzesień 2018, 10:41:08 »
- Wyspa wydaje się niewielka - zauważył wampir. - Albo ta mapa jest niedokładna. Wyślę część marynarki na patrole wzdłuż najczęściej atakowanych rejonów wybrzeża. Polecam też skontaktowanie się z którymś z przedstawicieli władzy na Feros. Mardukiem albo może Geardo. Mogliby cię wspomóc oddziałem raanaarskich komandosów. Z pewnością okażą się przydatni w walce morskiej. Co do statku, to posiadam prywatny bryg. Gdybyś nie znalazł innego, mogę go udostępnić.

4
Agora / Odp: I sejmik ziemski 01.1.31
« dnia: 05 Wrzesień 2018, 12:57:18 »
Dragosani nasłuchiwał rozmów w całej sali. Czuły, wampirzy słuch był w tym momencie bardzo przydatny.
- Powiedź coś więcej, Szeklanie - zwrócił się do jaszczura. - Może marynarka królewska byłaby w stanie pomóc.

5
Stare miasto / Odp: Skarbiec [pożyczki, surowce, wymiana pieniędzy]
« dnia: 04 Wrzesień 2018, 11:01:11 »
Jaszczur zjawił się kolejny raz w skarbcu. Potrzebował zakupić materiały pod wykonanie nowego oręża.
- Witam. Potrzebuje 2 sztabki drewna. Płacę od ręki. - powiedział z lekkim uśmieszkiem ostatnie słowa sypiąc na ladę 20 grzywien.

3 200 - 20 = 3 180 grzywien


- Są twoje.

6
Agora / Odp: I sejmik ziemski 01.1.31
« dnia: 03 Wrzesień 2018, 10:54:08 »
Kwiat valfdeńskiej arystokracji powoli zbierał się w sali. Należałoby więc otworzyć sejmik. Ów sejmik był wyjątkowy, był pierwszy. Więc to właśnie król powinien go otworzyć. Dragosani odstawił puchar i wstał.
- Witam zebranych... - zaczął. - Na pierwszym sejmiku ziemskim Królestwa Valfden. - Powiódł wzrokiem członach szlachty. - Miejmy nadzieję, że nie skończy się on tak jak nasze towarzyskie spotkania z co niektórymi z tutaj obecnych. Wszak to nie przystoi. Dyskutujcie zatem, jedźcie i pijcie z tego wszyscy! - Wskazał na lekkie trunki i poczęstunek na stołach. - Oficjalnie otwieram pierwszy sejmik ziemski Królestwa Valfden!

7
Agora / Odp: I sejmik ziemski 01.1.31
« dnia: 01 Wrzesień 2018, 20:00:46 »
Za krzesłem anielicy zasiadał król. Rzecz jasna jego siedzisko było jeszcze bardziej okazało, umieszczone na podwyższeniu, skąd miał widok na całą salę. Mógł obserwować sejmik i interweniować gdyby uznał to za stosowne. Miał na sobie swój zwyczajowy pancerz skórzany. Lud chyba już przywykł do tego niezbyte eleganckiego stroju. Jednakże założy także płaszcz, który kiedyś zrobiła dla niego Evening. Na jego głowie spoczywała korona. Siedział tak i popijał coś ze złotego pucharu.

8
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 31 Sierpień 2018, 11:04:19 »
- Nie nalegam, zawsze mogę to dać Kendesowi - wspomniał imię młodzika, którego poznali w czasie jednego z festynów. - - Ale skoro tak, to weź nadanie i pilnuj go dobrze. Opraw w ramkę, czy coś.

9
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 30 Sierpień 2018, 12:18:40 »
Sorry but you are not allowed to view spoiler contents.

- Przyjmujesz? - zapytał Dragosani, gdy Funeris już skończył czytać.

10
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 29 Sierpień 2018, 11:25:12 »
Drago uśmiechnął się lekko.
- To zabawne, że o tym wspomniałeś - mruknął. - Galahad się coś wygadał? Hm... nie, to do niego niepodobne. No nieważne. - Trącił palcem kartkę, którą to wcześniej wyciągnął z szuflady. Była zwinięta w rulonik i zapieczętowana przy użyciu królewskiej pieczęci. Podniósł i podał ów zwinięty rulon Funerisowi.

11
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 28 Sierpień 2018, 19:51:39 »
- I przyczółek Bractwa - dodał Dragosani. - Stan którego mnie niepokoi. Znajduje się blisko granicy, więc powinien być w każdej chwili gotów na ewentualną sytuację kryzysową. Zgodzisz się ze mną?

12
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 28 Sierpień 2018, 19:42:03 »
Dragosani skończył pisać. Odłożył pióro i zaczął bibułką zbierać nadmiar atramentu. Niewiele tego było. Funeris mógł dostrzec, że to jakiś list, ale nic poza tym. Wampir skutecznie uniemożliwiał mu odczytanie czegokolwiek. Gdy skończył pracę ostrożnie zwinął kartkę i odłożył ją na bok. Wyciągnął inną z szuflady. Spojrzał na Funerisa.
- Kojarzysz Zuesh? - zapytał. - Taka wysepka na północnym wschodzie. Straszne zadupie.

13
Dracoński teleport / Odp: Pomoc związana z grą
« dnia: 28 Sierpień 2018, 19:30:46 »
Opierasz się na statystykach najemników orków. Gdybyś opierał się na swoich nie mógłbyś uczyć trzech na raz.

14
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 28 Sierpień 2018, 17:58:59 »
Dragosani siedział za biurkiem i przeglądał jakieś dokumenty. Zapewne zebrało się ich trochę podczas jego nieobecności. Uniósł wzrok, aby spojrzeć na anioła. Kiwnął głową w bok, w stronę barku, który to znajdował się na ścianie.
- Nalej co tam chcesz i siadaj - powiedział. Skrobał coś piórem na pergaminie.

15
Pałac / Odp: Pałac króla Dragosaniego I Antaresa
« dnia: 28 Sierpień 2018, 17:32:57 »
- Król czeka w swoim gabinecie - poinformował go Galahad. Wskazał jeszcze ręką drogę, ale Funeris i tak ja przecież znał. Chyba.

16
Dwory szlacheckie / Odp: Dwór Funerisa Venatio
« dnia: 28 Sierpień 2018, 16:36:36 »
Galahad spojrzał na odsłoniętą klatę Funerisa.
- Czyli jednak nie macie piór... - mruknął do siebie. - Ale tak, król oczekuje pana, Lordzie, jak najszybciej.

17
Dwory szlacheckie / Odp: Dwór Funerisa Venatio
« dnia: 28 Sierpień 2018, 10:57:40 »
- Mam wiadomość od króla - odezwał się głos. Funeris poznał go, a jak wychylił głowę to też potwierdził to wizualnie. To był Galahad. Człowiek, który był ich woźnicą w pierwszym etapie ich podróży na Zuesh.
- Chce pana widzieć, Lordzie - powiedział.

18
Dwory szlacheckie / Odp: Dwór Funerisa Venatio
« dnia: 27 Sierpień 2018, 19:34:47 »
Funeris ledwie zdążył powrócić z wyprawy na Zuesh, ledwo do zdjął zbroję, założył kapcie i z kubkiem mleka usiadł przed kominkiem, a już ktoś zaczął pukać do drzwi jego willi.

19
Zakończone wyprawy / Odp: Skrzydła i szpon
« dnia: 26 Sierpień 2018, 19:14:40 »
Funeris zamienia 3 złote talenty na 9 brązowych talentów oraz 2 złote talenty na 4 srebrne talenty.

20
Zakończone wyprawy / Odp: Skrzydła i szpon
« dnia: 26 Sierpień 2018, 12:21:36 »
Ceremonie pogrzebowe zajęły kolejny dzień. Potem rozpoczęła się uczta, mająca na celu upamiętnić bohaterskie czyny Krecika. Dwa dni po powrocie do Chevalier drużyna wsiadła na czekający już statek i ruszyła w rejs powrotny. W tym czasie Dragosani przywołał do siebie Evening oraz Funerisa.
- Dobrze się spisaliście - powiedział. - Więc nie mogę pozostawić tego bez wynagrodzenia. To dla was. - Wskazał na dwie sakiewki. Każda z nich zawierała po piętnaście denarów. Po kilku dniach od tego wydarzenia statek przybił do portu w Atusel.

WYPRAWA ZAKOŃCZONA

Podsumowanie:
Dragosani wraz z Evening i funerisem wyruszyli na wyspę Zuesh, aby zbadać niepokojące doniesienia o tamtejszym wulkanie. Po morskiej podróży drużyna wyruszyła konno na zbocze wulkanu. Tam spotkali ślepego kunanina imieniem J'kar. Był on pustelnikiem i mistykiem, który wyjaśnił im na czym polegał problem. Była nim "skaza" ducha góry, wywołana przez demony w czasie ostatniej wojny. Drużyna ruszyła więc w głąb wulkanu, aby usunąć ową skazę. Po drodze zostali zaatakowani przez kilka popielnych widm oraz dracońskich szkieletów. W skutek nieoczekiwanych wydarzeń zginął jednak ich przewodnik, młody rekrut Bractwa znany jako Krecik. Ostatecznie dotarli do głównej pieczary, w której to musieli usunąć "skazę". Okazałą się nią Włócznia Olemboga, artefakt boskiego demona, wbita w ścianę groty. W usunięciu jej przeszkodziły im jednak białe demony. Po zażartej walce pomioty Otchłani zostały zgładzone. Włócznia została usunięta. W reakcji na to rozsypała się w pył i zniknęła. Oczom drużyny ukazała się manifestacja ducha góry, określająca się mianem "Aralak". Duch przemówił do aniołów i króla, podziękował za uwolnienie i zniknął. Drużyna powróciła do pobliskiego Chevalier, gdzie oddano honory poległemu Krecikowi.

Trofea:

Dragosani:

0,3 litra krwi białego demona

Funeris:

15 denarów

Nazwa: Głowa białego demona
Opis: Odcięta głowa rogatego białego demona.

Evening

15 denarów

Talenty:

Funeris
Aktywność: 1 złoty talent
Opisy: 1 złoty talent
Walka: 3 złote talenty

Evening:
Aktywność: 1 srebrny talent
Opisy: 1 srebrny talent
Walka: 1 srebrny talent

Strony: [1] 2 3 ... 388
SMF 2.0.15 | SMF © 2011, Simple Machines
Enotify by CreateAForum.com

DarkBreak by DzinerStudio
Copyright 2005-2014 Tawerna Gothic - Oficjalny Polski serwis o grach z serii Gothic. Wszelkie prawa zastrzeżone.