Forum Tawerny Gothic

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Wątek zaczęty przez: Finn w 17 Październik 2015, 15:54:10

Tytuł: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Finn w 17 Październik 2015, 15:54:10
Nazwa wyprawy: Zadanie szkoleniowe [twój nick]
Prowadzący wyprawę: Dragosani
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: 50% znajomości technik walki dowolną bronią
Uczestnicy wyprawy: FinnOchotnik podążył za Respevem, po drodze zastanawiając się, czego właściwie od niego oczekują.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Dragosani w 17 Październik 2015, 16:05:59
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/6/69/Respev.jpg)
- Baczność! Witam na podstawowym obywatelskim szkoleniu bojowym. Jestem Respev, ale tutaj mówi się do mnie Panie. Nauczę Cię jak wykorzystać posiadany potencjał bojowy. Masz broń? Na razie twoje zdanie polega na dotarciu na obszar tamtej zagrody. Ruszaj!


//Zagroda znajduje się 10 metrów od Ciebie.
//Jest popołudnie, mamy 16:00.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Finn w 17 Październik 2015, 16:11:06
- Mam broń - Finn wskazał na wiszący u pasa miecz. Co prawda ostrze bardziej nadawało się do obierania ziemniaków niż rąbania ludzi, ale w tej sprawie nic już nie miał do powiedzenia, nie był tutaj najbogatszym obywatelem. Okazawszy swój oręż mężczyzna ruszył w stronę zagrody.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Dragosani w 17 Październik 2015, 16:31:30
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/6/69/Respev.jpg)
Respev spokojnym krokiem poszedł w stronę zagrody. Pomyślał w duchu. Nie wygląda mi na wojaka, ale powinien sobie poradzić ze zwykłym zwierzakiem.
- Czeka Cię walka. Gotów żeś?


Tak opisujemy wydarzenia, narracje.

Tak opisujemy myśli.
[b]Tak opisujemy myśli.[/b]
- Tak opisujemy wypowiadane słowa, dialog.
[i]- Tak opisujemy wypowiadane słowa, dialog.[/i]
//Tak zwracamy się do MG, żeby dopytać o dane rzeczy w związku z wydarzeniami, jego opisem lub walką.

[b]//Tak zwracamy się do MG, żeby dopytać o dane rzeczy w związku z wydarzeniami, jego opisem lub walką.[/b]
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Finn w 17 Październik 2015, 16:38:55
- Gotów - odpowiedział Finn, kładąc dłoń na rękojeści miecza. Gest wydał mu się nieco teatralny, ale nie mógł się powstrzymać.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Dragosani w 17 Październik 2015, 16:45:02
Rycerz wszedł po drabinie na wieżyczkę zbudowaną z drewna, która znajduje się zaraz obok zagrody. Na górze znajdowały się dwie dźwignie. Respev pociągnął jedną z nich i brama do zagrody stanęła przed Tobą otworem.

//Zagroda jest okręgiem o średnicy 15 metrów. Otoczono drewnianymi ścianami o wysokości 2 metrów, na ziemi znajduje się ubity piach niczym na arenie. Na przeciwko głównego wejścia znajduje się metalowa krata, zza której dobiegają odgłosy warczenia.

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/6/69/Respev.jpg)
- Zapraszam do środka.
Po tych słowach Respev sięgnął do kufra, który również znajdował się na wieżyczce i wyciągnął z niego długi łuk, kołczan stalowych strzał oraz miecz treningowy. Zarzucił kolczan na ramie, wyciągnął jedną strzałę i uchwycił ją wraz z bronią w prawej dłoni.
- To na wszelki wypadek, gdybyś nie okazał się dobrym wojakiem i trzeba będzie ratować Ci skórę. Daj znać, gdy będziesz gotów.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Finn w 17 Październik 2015, 16:53:47
- Możemy zaczynać.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Dragosani w 17 Październik 2015, 17:00:45
Respev jeszcze raz pociągnął za tę samą dźwignię co poprzednio, tym razem by zamknął bramę do zagrody. Następnie pociągnął za drugą dźwignie. Metalowe kraty ustąpiły miejsca wściekłemu wilkowi. Bestia powolnym krokiem wychodziła ze swojej klatki.

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/6/69/Respev.jpg)
- Powodzenia!

(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/0/07/Wilk.jpg)
(Przejdź do statystyk wilka) (http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Wilk)

//Wilk znajduje się 10 metrów od Ciebie po linii prostej.

1. Walkę powinieneś rozpocząć od sprawdzenia kto ma pierwszeństwo ataku na terenie, na którym się znajdujesz. Masz to opisane w swoich jak i umiejętnościach przeciwnika. Znajdujesz się w zagrodzie, na piasku. W związku z tym nikt z was nie ma pierwszeństwa ataku, a skoro Mistrz Gry nie opisał ataku ze strony wilka otrzymałeś zielone światło do rozpoczęcia walki według swojego opisu.

2. W poście opisującym walkę musisz zawrzeć dokładny opis tego jakie ciosy, w które miejsce na ciele przeciwnika zadajesz. Jeżli jesteś wyposażony w kilka broni dobrze być napisać nazwę broni, którą aktualnie dobyłeś by stanąć do walki z przeciwnikiem.

3. W zależności od tego jaki posiadasz stopień zaawansowania danej specjalizacji walki możesz wykonać określoną liczbę finiszerów na post. Za finiszery uznajemy zabicie przeciwnika. W związku z tym posiadając specjalizację walki bronią sieczną na poziomie [50%] po opisie walki będziesz mógł ją podsumować zabiciem jednego przeciwnika z I kategorii.

4. Statystyki przeciwnika widnieją na jego wpisie.

Broń: kły
Ostrość: 8
Wytrzymałość: 15

Bestia: wilk
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1

Oznacza to, że kły wilka, którymi gryzie są ostre na 8 punktów i wytrzymałe na 15 punktów. Wilk zaliczany jest do potworów I kategorii więc do jego uśmiercenia wymagany jest tylko 1 finiszer. Wytrzymałość skóry wilka wynosi 1 punkt. W związku z tym jesteś w stanie przebić skórę wilka każdą bronią, której ostrość wynosi więcej niż 1 punkt wytrzymałości. Im wiekszy wsplóczynnik ostrości Twojej broni tym łatwiej przebije ona skórę wilka. Działa to również w przypadku, gdy to wilk ugryzie Ciebie, a Twoje odzienie posiada mniejszą wytrzymałość niż 8 punktów, czyli ostrość kłów wilka. Jeżli wytrzymałość lub obuch Twojej broni wynosi więcej niż wytrzymałość kłów wilka jesteś w stanie połamać je.

5. Pamiętaj, by poprawnie interpretować ataki oraz umiejętności przeciwnika. Jeżli opisujesz walkę, w której wilk stosuje atak przewrócenie nie możesz opisać jego sparowania. W przypadku takiego ataku można wykonać jedynie unik.

6. Słabe punkty wskażą Ci podatności przeciwnika na dane typy materiałów, substancji oraz żywiołów.

7. Trofea możesz pozyskiwace jedynie po wyuczeniu się umiejętności myśliwskich.

8. Za poprawny i dokładny, a przede wszystkim zrozumiały opis walki, z uwzględnieniem ruchów przeciwnika otrzymasz talenty, niezbędne do dalszego rozwoju postaci. Im lepszy opis pod względem literackim jak i mechaniki gry, tym więcej i lepsze talenty otrzymasz.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Finn w 17 Październik 2015, 17:29:34
Jednym, płynnym ruchem Finn dobył miecza, nie spuszczając wilka z oczu. Widział, że to tylko walka treningowa, a w razie niebezpieczeństwa na górze czuwał Respev z łukiem naszykowanym do strzału, jednak mimowolnie poczuł przypływ adrenaliny. Odetchnął głęboko i zaczął przesuwać się w prawo, uginając lekko nogi. Wilk momentalnie podjął ruch, obnażając kły. Zwierzę przygotowało się i w jednej chwili runęło na człowieka, chcąc go powalić na ziemię i zagryźć. Mężczyzna uskoczył odruchowo, zabrakło mu umiejętności by drasnąć wilka mieczem, cofnął się szybko. Wilk odwrócił się i kolejny raz zaatakował, wyczuwając słabość swojej ofiary. Finn odskoczył, uchylając się przed atakiem i odruchowo, bez zastanowienia rąbnął na odlew mieczem, poczuł jak metal tnie skórę i mięśnie zwierzęcia. Ostrze weszło głęboko, ocierając się o kości. Finn wyszarpnął broń i odszedł w tył, patrząc czujnie na zakrwawionego wilka. Bok bestii był rozpłatany, skóra odeszła w kilku miejscach odsłaniając naruszone ścięgna. Nie tracąc czasu człowiek zaatakował ponownie, zamarkował ruch z lewej by zmylić wilka i ciął mocno z prawej, prosto w pysk. Trafił, siła ciosu odrzuciła zwierzę do tyłu. Mężczyzna kontynuował natarcie, doskoczył do wilka, rąbiąc wściekle po łbie i karku. Przestał, gdy poczuł bryzg ciepłej krwi padającej na twarz. Wyprostował się, oddychając głęboko. Wilk dogorywał w piachu, bezlitośnie zmasakrowany.
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Dragosani w 17 Październik 2015, 17:43:02
(http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/images/6/69/Respev.jpg)
- Moje gratulacje. Ukończyłeś swoje szkolenie. Mam tu Twoją zapłate, proszę.
Powiedziawszy te słowa, Respev wręczył Ci mieszek.


Trening ukończony

Otrzymujesz 200 grzywien od Respeva.

Talenty:
Finn - 3 brązowe talenty
Tytuł: Odp: Zadanie szkoleniowe Finna
Wiadomość wysłana przez: Devristus Morii w 10 Listopad 2015, 20:20:13
Wyprawa zaakceptowana.