Forum Tawerny Gothic

Strefa moddingu gier Gothic => Modding i game development => Wątek zaczęty przez: Heretic_13 w 24 Listopad 2014, 20:29:45

Tytuł: Prośba o pomoc z modinigiem
Wiadomość wysłana przez: Heretic_13 w 24 Listopad 2014, 20:29:45
Ok, pytałem już wcześniej w jednym wątku, ale żadnego odzewu... Tak więc- na początku dotyczyło to Golden Moda, teraz tyczy się "Edycji Rozszerzonej" do Gothica 1.
Proszę, żeby ktoś pokazał mi, jak wprowadzać zmiany do modów- dodawać meshe broni( np. piracki kordelas z "dwójki"), zmiany w statystykach npców(silniejsi, odważniejsi etc.), pancerzy, broni itp. tak naprawdę jest to drobna kosmetyka, która uprzyjemnia mi rozgrywkę, ale niemniej nie potrafię sobie z tym poradzić; po zmianach pliki .mod albo znikają, albo w ogóle nie rejestrują <poirytowany> nie wiem, czy ma to coś wspólnego z tym, że mam Vistę, czy co?
O ile w podstawowej wersji wszystkie te zmiany pozostają, o tyle z modami mam problem. Prosiłbym o pomoc. Jeśli taki wątek jest gdzieś na forum, to przepraszam, najwyraźniej przeoczyłem.
Chciałbym jeszcze nadmienić, że jeśli ktoś pokusi się o napisanie mi co jak, to proszę o w miarę prosty język, bo jestem dość niedouczony w kwestii komputerów i jak ktoś rzuci tekstem "sprasuj skrypty w spacerze" i będzie liczył, że wiem co i gdzie, to...  <huh>