Forum Tawerny Gothic

Tereny Valfden => Dział Wypraw => Zakończone wyprawy => Wątek zaczęty przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 15:54:47

Tytuł: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 15:54:47
Nazwa wyprawy: Cel... Kurwidołek
Prowadzący wyprawę: Aragorn
Wymagania do uczestnictwa w wyprawie: logiczne myślenie
Uczestnicy wyprawy: GarikZaraz po dotarciu do stolicy Garik udał się do dzielnicy handlowej, gdzie bez większych problemów odszukał główny sklep sieci "Pancerny Wiewiór". Wszedł do środka.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 16:25:14
- Dobry wieczór. W czym mogę pomóc? - zapytał stojący za ladą człek.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 17:22:06
Przysłali mnie wasi kompani z Atusel. Mam się zabrać z konwojem do Kurwidołka.-Wampir podszedł bliżej i oparł się o ladę wlepiając spojrzenie w człowieka. Szczerze powiedziawszy ciekawiło go mocno dokąd go wyślą. Bo gdzie leży ten cały Kurwidołek? Nie miał zielonego pojęcia.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 17:27:27
- Aaa. Masz pecha po pojedziesz sam. Powozić umiesz? Trzeba zawieźć 5 beczek rumu chłopakom. I 4 kilo bagiennego zielska.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 17:57:20
Poradzę sobie. Musicie mi tylko dokładniej opisać drogę, bo rzadko bywam w tamtych stronach.-Nie chciał się przyznać, że gdy bariera powstawała znajdował się w dziczy na drugim końcu wyspy, przez co średnio wiedział którędy ma się kierować. 
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 18:32:28
- Pojedziesz drogą na Revar jak się jedzie do Ostoi, tyle że skręcisz na pierwszym rozwidleniu we prawo. Pojedziesz drogą do Ron'del to wioska leżąca kawałek od bariery. Przejdziesz ją i pojedziesz przełęczą do Smoczej Skały. Stamtąd jest ze 30km. do Kurwidołka. A i hasło podaj; "Przytul mnie Tytusie".
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 18:39:06
Zapamiętam.-Ostoja? Obiło mu się o uszy, chociaż dokładnego położenia nie znał. Na szczęście wiedział dobrze, którędy dotrzeć do Revar.-To gdzie macie ten cenny ładunek? Rozumiem, że czas nagli.-Jak wiedział lojalność większości najemników zwykła szybko maleć, jeśli ktoś zapomina zadbać o ich motywację.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 19:02:49
- Załadowany na sanie i gotowy do drogi.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 19:29:19
To i nie ma co zwlekać.-Garik wrócił na zewnątrz i wygodnie usadowił się na saniach. Faktycznie wszystko było gotowe do drogi. Towar zgrabnie zapakowany, a konie wypoczęte. Chwilę boczyły się na wampira, ale postanowił nie zwracać na to uwagi i szybko im przeszło. Jadąc maksymalną dozwoloną na terenie miejskim prędkością szybko zbliżał się do bram.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 19:40:17
Które bezproblemowo przekroczył i pognał dalej.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 19:58:17
Teraz mógł bardziej popędzić konie, jak z resztą uczynił. Dziwnie korciło go by zakrzyknąć do przechodniów coś w stylu ho, ho! Na szczęście potrafił się powstrzymać. Jak strzała pomknął w kierunku hrabstwa Revar, jakiś czas później obrał kurs na tak zwany Ron'del.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 20:02:26
Ron’del jest niewielką rolniczo- przemysłową wsią położoną w górskiej dolinie w Ombros w północnej części tejże prowincji. Leży na szlaku handlowym prowadzącym z dystryktu Kadev do hrabstwa Revar. Jak łatwo się domyślić głównym źródłem dochodów jest tu handel i hodowla zwierząt. Większość tutejszych to właśnie rolnicy i górale. W mieście znajduje się jedna karczma, oraz dwa zakłady kowalskie. W karczmie od czasu do czasu pojawiają się najemnicy. Wioska posiada własną milicję, której zadaniem jest zapewnienie temu miejscu względnego bezpieczeństwa. Władcą tych ziem był Aragorn Tacticus, oraz jego wasal- Zeyfar Navarre. Wieś jest otoczona niewielką palisadą, choć nieczęsto dochodzi tutaj do jakichkolwiek starć. Kilka metrów za wioską stała bariera.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 01 Grudzień 2013, 20:09:47
Tak się złożyło, że podróż nie zmęczyła wampira ani trochę, a i konie jakoś specjalnie nie narzekały. Dłużej więc zatrzymywać się wiosce nie było potrzeby. Tym bardziej, że wyglądem nie różniła się raczej od większości wiosek jakie wampir miał przyjemność w życiu oglądać. Przejeżdżając przez osadę zagadnął pierwszego z brzegu wieśniaka. -Smocza Skała. Wiecie którędy tam?
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 01 Grudzień 2013, 21:17:50
- Przełęczą cały czas prosto.

//Powiedz Isowi to przeniesie temat
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 02 Grudzień 2013, 20:31:29
Dzięki.-Wampir popędził zwierzaki i ruszył jak najprędzej we wskazanym kierunku. Nie musiał jechać długo. Przekroczył przełęcz i pozostał mu do pokonania już tylko ostatni odcinek podróży. Nie zamierzał zwalniać, więc czym prędzej pojechał dalej. Niebawem miał znaleźć się na miejscu.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 02 Grudzień 2013, 21:25:54
Wjechałeś do Mor Andor
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 03 Grudzień 2013, 17:21:17
"Mor Andor". Nazwa ta była Garikowi niemal całkiem obca. Z całą pewnością nie pochodziła ze starowampirycznego, ani tym bardziej wspólnej mowy. Bardziej zalatywało tu jakimś elfim, bądź dracońskim. To jednak nie było w tej chwili aż tak istotne. Ważne, że wampir dostał się tam, gdzie chciał. Pozostało tylko odnaleźć siedzibę Bękartów Rashera. Ruszył w drogę.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 03 Grudzień 2013, 17:49:57
Jechał przełęczą uważnnie wypatrując zagrożeń. Na szczęście nic go nie napadło. Po jakiejś godzinie ujrzał wioskę leżącą w dolinie. Zapewne Smocza Skała.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 03 Grudzień 2013, 18:00:16
Wampir zajechał do osady. O ile gość z Atusel mówił prawdę, a raczej tak było, do końca drogi pozostał już niemal dosłownie rzut kamieniem. 30 kilometrów to odległość, którą jego koniki pokonają raz dwa. Dlaczego zatem Garik się zatrzymał? Nie wiedział, w którą stronę teraz. Na domiar złego nie widział w okolicy żadnych wieśniaków, było ciemno pewno wszyscy się pochowali. Z pomocą przyszyły zawsze niezawodne kierunkowskazy. Jeden z nich znajdował się w wiosce i bezbłędnie, jak myślał wampir, wskazywał drogę do kurwiego dołu. Skręcił w te stronę.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 03 Grudzień 2013, 18:18:13
I po chwili ujrzał starą, obskurną świątynię. W nielicznych oknach paliło się światło, a na jednej z dwóch wież twe wampirze oczy dostrzegły stzrelca bacznie cię obserwującego.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 03 Grudzień 2013, 18:24:17
Widząc wartownika zatrzymał sanie kawałek przed budynkiem, uniósł w górę otwarte dłonie i czekał. Nieliczni ludzie jakich wypatrzył po tej stronie bariery wydawali się być dość spięci. Wykonywanie jakichś gwałtownych ruchów, lub pakowanie się z wozem pod same drzwi mogłoby być uznane przez niektórych za niezbyt nierozsądne. Sama świątynia wyglądała raczej typowo, biorąc pod uwagę inne ruiny które oglądał jadąc tutaj. Cały obszar koloni wydawał się być świeżo po jakieś porządnej wojence. Trzeba będzie kogoś o to zapytać.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 03 Grudzień 2013, 20:29:24
Hasło! Usłyszałeś.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Rikka Malkain w 03 Grudzień 2013, 20:31:27
Przytul mnie Tytusie!-Krzyknął głośno jakkolwiek dziwnie to zabrzmiało.
Tytuł: Odp: Cel... Kurwidołek
Wiadomość wysłana przez: Hagmar w 03 Grudzień 2013, 20:38:48
- Swoi. Włazi. I rozgości się.

//Kontynuujemy w Plusku.

Koniec.

Podsumowanie: Garik po zapisaniu się do Bękartów wyruszył do "Mor Andor" z transportem rumu i ziela.

Do Kurwidołka dostarczono:

Nazwa: 5x Beczka rumu (10l)
Nazwa: 4kg. bagiennego ziela na potrzeby własne.