Forum Tawerny Gothic

Strefa dyskusji => Dyskusja o grach studia Piranha Bytes => Wątek zaczęty przez: Charnel w 05 Lipiec 2006, 20:19:25

Tytuł: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Charnel w 05 Lipiec 2006, 20:19:25
Załóżmy że wpadłeś w niezłe tarapaty i wylądowałeś w koloni karnej, do którego obozu byś się zapisał?


Ja zdecydowanie do obozu na bagnie, nie że ubustwiam ÂŚniącego   ale jak dla mnie jest tam najbespieczniej. Nikt cie nie uderzy czy zabije, nad wszystkim mają kontrole strażnicy świątynni   ale bycie Cieniem też nie jest złe bo nie musi pracować ani nic  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: tH. w 05 Lipiec 2006, 21:15:25
Chernel, mylisz się i to bardzo. Wskazany obóz może i jest bezpieczny od zewnątrz, ale nie należy zapominać że jest on słabo a właściwie w ogóle nie ufortyfikowany. Do tego beznadziejne ulokowanie. Nie należy zapominać również o wężach błotnych, w końcu garstka nieśmiertelnych strażników świątynnych nie może nieustannie bronić obozu i kiedyś "wykorkują", lub zostaną zabici.

Odnośnie mojego wyboru.
Wybrałbym Stary Obóz, gdyż jako jedyny ma szansę na warunki w realnym oblężeniu. Co prawda pierścień zewnętrzny to palisada, a właściwie płot na którym zawieszono jakies szmaty, tak więc z podpaleniem/zniszczeniem nie ma największego problemu o czym doskonale uświadamiają nas skutki oblężenia orków na ową lokacje w G2.

Niemniej jednak główna warownia ma dobre i trwałe mury. Do tego dochodzi masywna brama z podwujnymi kratami, oraz zestaw nie małych wieżyczek.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Isentor w 05 Lipiec 2006, 21:50:05
To chyba nie podlega dyskusji. Od razu udaje się do starego obozu i zostaje tam cieniem.
Jednym z powodów będzie oczywiście dobre ufortyfikowanie obozu, ale głównie dołączy?bym do niego z powodu  zostania magiem ognia. Jeśli miałbym wybierać z pośród magii ognia a wody bez zastanwienia wybiorę magię ognia. Dodatkowo magowie mają pełne uznanie i żaden byle kopacz do nich nie podskoczy.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Maksous w 05 Lipiec 2006, 22:45:01
Ja także poszedłbym do starego obozu jest dobrze ufortyfikowany ma wiele towarów tylko gomez głupi i ten Bulit poza tym wszystko OK.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Arthas w 06 Lipiec 2006, 12:34:24
Gdyby zaistniała taka sytuacja, bez zastanowienia skierowałbym się i wybrałbym Stary Obóz. Jest to największy, najpotężniejszy i najwspanialszy obóz w Kolonii. Król dostarcza Gomezowi i jego podwładnym wszystko, czego zażądają i zechcą. Największe szychy obozu pławić się w bogatctwach, luksusach i dobrach, żyją jak wielcy królowie i mają wszystkiego pod dostatkiem. Sam obóz jest doskonale ufortyfikowany i broniony przez elitarne oddziały strażników i cieni. Nie sposób się do niego dostać i go zdobyć. Możemy też w nim spotkać ciekawych i interesujących ludzi i kumpli, którzy chętnie nam pomogą i nas czegoś nauczą. Stary Obóz jest bardzo obszerny i znajdziemy w nim niemal wszystko. Jeśli już dostałbym się w szeregi np. cieni, chciałbym zosta? strażnikiem i sprawować swoją funkcję pod kierownictwem znakomitego wojownika - Thorusa, a może w przyszłości awansowałbym i zostałbym magnatem :P.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: PREEzess w 08 Lipiec 2006, 12:56:21
Ja natomiast poszedłbym do Nowego bozu gdyż wiem że są tam ludzie którzy nie odmówiliby pomocy...po prostu kumplae. Mimo że w Starym Obozie jest Diego i Milten to są tam także Bloodwyn, Thorus, GOMEZ oraz Wrzód...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Serpentes w 09 Lipiec 2006, 18:11:51
Ja bym poszedł do Nowego Obozu, ze względu na wolność, przywileje i tak dalej... Starałbym się tylko nie wchodzić w drogę Lewusowi   Do roznoszenia wody mnie nie ciągnie...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Arkhan w 10 Lipiec 2006, 12:52:48
Gdybym mial taka okazje, z pewnoscia udalbym sie do Starego Obozu. Jest on najwiekszym, najlepiej polozonym i najbardziej bogatym ze wszystkich obozow. Niekiedy mozna spotkac jakiegos qmpla ktory nauczy i poradzi...w Starym obozie praktycznie nie brakuje niczego a jego mieszkancy wioda spokojne i bezpieczne zycie [kasa dla straznikow za ochrone]. Jedynym problemem sa Magnaci w 4 rozdziale dla Magow.

Z wyrazami szacunku...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lord Zielin w 11 Lipiec 2006, 22:09:27
Ja wybrałbym Stary Obóz dlatego ze:
Palisada
Róznego typu wojownicy
Duża ilość wojowników
Nikt dam nie daje sobie dmuchać w kasze
(no tylko kopacze dają)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Insiderth w 16 Lipiec 2006, 19:13:44
Ja tak samo jak Serpentes poszedłbym do Nowego Obozu dla tego co on wypisał w swoim poście. W Nowym Obozie nie ma przynajmnie Wrzóda(chyba  ) a także jest tam bespiecznie ponieważ najemnicy tcy jak Gorn przyjmą Cię z chęcią i pomogą Ci. Są tam magowie wody którzy są dobrzy w czarach i nie czeka ich ten sam los co magów ognia  .
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Deft w 18 Lipiec 2006, 20:25:38
Ja wybrałbym NO ponieważ na początku trochę bym popracował dla Laresa. Potem zostałbym szkodnikiem i bym potem sobie wszystko olać. Kupiłbym sobie dużo bagiennego ziela i wina. Poszedłbym w krzaki i się przyjarać i upić.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Valdar w 18 Lipiec 2006, 20:41:29
Ja osobiście tak jak zapewnie wiekszość zebranych tu wstąpiła do Starego Obozu. Poniewasz to Diego nam pomógł i złożył propozycję. W obozie było kilka nieprzyjemnych incydentów ale jakoś to jest ;) Pozatym kręci mnie Zbroja Cienia.

Obóz na bagnie - hmm raczej nie :P nie chce spędzić reszty życia paląc ziele i modląc sie do ÂŚniącego.

Nowy Obóz - no nawet, nawet. Jesli ktoś lubi się nawalać nie mam nic przeciwko.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Boba Fett w 18 Sierpień 2006, 12:09:21
Jak zawsze wybrałbym Stary Obóz. Według mnie jest dla mnie najbardziej taki charakterystyczny dla czasów średniowiecza. Podobają mi się ciężkie zbroje strażników oraz większość ich broni. Posiadają swój zamek oraz kopalnię (większą od kopalni Nowego Obozu). Każdy posiada własne miejsce w obozie i może czuć się bezpieczny za drobną opłatą.
Jest tam melodia też, która najbardziej mi się spodobała z całej gry i sagi (jeszcze z intra G1 jest fajna).
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: MenThor w 22 Sierpień 2006, 19:24:29
Po zrzucie do kolonii udałbym się do SO poznać ludzi. Wstąpilbym jednak do OB, poniewarz tam mógłbym rozwijać zarówno swoje umiejętności magiczne jak i walke bronią. Bardzo podoba mi się w tym obozie i tam właśnie zapisałbym się. Oprócz tego jarałbym ziela ile tylko dadzą. W NO nawet nie pokazałbym się do puki nie byłbym pewny że pokonam Lewusa.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Casano w 26 Sierpień 2006, 20:59:38
Obozu powiadasz? Hmm


Zawsze mnie fascynowało(w swiecie gier oczywiście), miecze, król itp. I może dlatego własnie grając w którą kolwiek sage, za pierwszym razem dołączałem się własnie do tej organizacji. Tak samo było z Gothic I. Lubie, wykonywać i zadawalać mojego przełożonego(króla). Zawsze mnie to ciągneło i będzie ciągnąc(mam taką nadzieje). Sam klimat starych chat i rycerzy, przyciaga.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DeadFish w 31 Sierpień 2006, 23:01:05
Ja bym wybrał Nowy Obóz, gdyż tam nikt nie ma prawa mówić nam co ma się robić, można robić co Ci się tylko podoba, no i towarzycho jest dużo lepsze, wole Gorna od Diega, oraz Lee od Gomeza...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bezimienny w 01 Wrzesień 2006, 20:21:45
Najleprzy jest nowy obóz dlaczego jusz muwie:
1.masz blisko do karczmy i można się upić i palić ile chcesz  
2.Są leprze zbroje szczególnie zbroje najemników i są spoxix ludzie
3.są bogatsi i mądrzejsi  


Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Shaol w 03 Wrzesień 2006, 11:24:19
Ja bym bez chwili zastanowienia szedl odrazu do Mordraga i poszedl bym z nim do Nowego Obozu. A dlaczego akurat tam? Oczywiscie zakladajac ze juz mam rozeznanie o wszystkich 3 obozach:
- Jestem rowniez czlowiekiem impulsywnym dlatego nie odpowiadalo by mi siedzenie w Starym Obozie lub tez modlenie sie na bagnach. W Nowym Obozie caly czas cos sie dzieje jakas zadyma czy to skoki na karawany Starego obozu cos takiego mi odpowiada lubie ryzyko.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Cronos w 04 Wrzesień 2006, 12:02:20
Ja bym odrazu zaszedł do SO i zaczął pomagać Cieniom żeby dołączyć do tej gildi i bym kuł miecze w kowalni Huna i bym został szychą :P
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DarkArthas w 09 Wrzesień 2006, 14:15:11
Zdecydowanie jest to Nowy Obóz. Są tam najlepsze gildie oraz fajny klimat


Następnym razem rozwiń swoją wypowiedź. [Arthas][/color]
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: wiewiórka w 12 Wrzesień 2006, 21:44:43
Ja wole obóz nowy bo nie ma tam nikogo do obrony bijesz się na własne ryzyko możesz bici kogo chcesz i nikt ci nic nie robi.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Oromis w 15 Wrzesień 2006, 19:22:47
Ja dołączył bym się do Starego Obozu,ponieważ, jest dobrze ufortyfikowany i są tam Strażnicy którzy dbają o bezpieczeństwo ,posiada on wspaniały klimat i wyglądem przypomina średniowieczny zamek .Właśnie dlatego mój wybór padł na SO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Itrogash w 15 Wrzesień 2006, 20:10:38
Ja zdecydowanie dołączył do Nowego Obozu. Jest tam najajniejszy klimat i ogólnie luz. Nikt ci nie mówi, co masz robić, robisz to, na co masz ochotę. Ludzie sami załatwiają tam swoje porachunki, a nie biegną z płaczem do Strażników  . Poza tym jest tam Gorn, jedna z moich ulubionych postaci. Na pewno pomógłby mi, gdybym miał kłopoty. Jest jeszcze jeden powód: chętnie dołączył bym do ludzi Laresa, żeby napaść na konwój Gomeza   .

Pozdro  .
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Laress w 25 Wrzesień 2006, 17:48:34
Hehe to była by trudna decyzja !!!  

Jednak wybrałbym Stary obóz ! Miałbym wprowadzenie (Diega)
Starałbym sie zosytać cieniem potem Magiem Ognia. To oczywiscie dluuuga droga do tego by była,
ale bym miał  przywileje oraz nauke z magii !  

p/s nie piszcie komentarzy że magowie zostaną wymordowani,
 a z kąd ja miałbym to niby wiedzieć !!!???

Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Jasio w 25 Wrzesień 2006, 18:39:16
Ja bym się zapisał do Nowego Obozu, według mnie jest tam najlepiej.
- nikt tam nikomu nie mówi co ma robić,
- jest tawerna, gdzie można się czegoś napić,
- Można dużo zrobić pracując dla Magów Wody
- można tam zbydować charakter do cięższkiego życia
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Diego_Zabrze w 27 Wrzesień 2006, 15:01:43
Ja na początku najbardziej lubiłem Stary Obóz ale potem se zagrałem i w pewnym momencie wyrzucili i od tego czasu lubię Nowy Obóz a Lee stał się moim ulubionym NPC
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: momo w 27 Wrzesień 2006, 16:29:45
Zdecydowanie na początek przyłączyłbym się do Starego Obozy i trzymał się z dala od kłopotów. Rozpocząłbym trening, a kiedy stałbym się bardziej sprawny w walce prawdopodobnie odszedłbym ze SO do Nowego Obozu i pomagałbym magom ognia w planach wydostania się z kolonii. Nawet jakby nic z tego to zawsze trzymałbym z Diego, Gornem, Miltenem i Lesterem bo to przyjaciele na których zawsze mógłbym polegać.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: MenThor w 27 Wrzesień 2006, 17:06:41
Cytuj
odszedłbym ze SO do Nowego Obozu

Myślisz, ze w NO tak z otwartymi rękami przyjęliby cię? Przypomne ci, że wNO bardzo nie lubią ludzi Gomeza i nie łatwo się przepisać, pozatym narobiłbyś sobię wrogów wśród Cieni i Strażników. Zobacz na Bezimiennego on do Najemników mógł dołączyć dopiero po znalezieniu kamieni ogniskujących a poza tym wcale nie chciał odchodzić ze SO, tylko został z niego wyżucony a to pomogło mu w uzyskaniu zaufania Lee i spółki.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dragosani w 29 Wrzesień 2006, 21:11:20
Ja bym poszedł do Obozu na Bagnie, nie żebym specjalnie ÂŚniącego czcił, ale tam mógłbym szkolić się w walce mieczem i używaniu magii. Starałbym się zostać Strażnikiem ÂŚwiątynnym bo oni mają fajne zbroje. Będąc w tytm Obozie chodziłbym sprzedawać zioło do Nowego i tam bym już został, albo poszedłbym na Pełzacze i troche tego ścierwa ubił.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Kereth w 01 Październik 2006, 18:58:34
Ja wybieram NO bo:
- Fajny przywódca
- Można robić co się żywnie podoba
- Nie lubią Gomeza
- Jest tam mój przyjaciel Lares
- No i mają fajne pancerze
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gatts w 16 Październik 2006, 01:41:58
Cytat: Charnel
Załóżmy że wpadłeś w niezłe tarapaty i wylądowałeś w koloni karnej, do którego obozu byś się zapisał?


Hmm... Jeżeli już zdarzyłaby się taka sytuacja, to prawdę mówiąc nie wiem co bym zrobił!
Po pierwsze w realu wyglądałoby to troszeczkę inaczej niż w grze! (Nie porywałbym się na pierwszego lepszego stwora z kijem od miotły, myśląc "a jak mnie zabije to zrobie LOAD`a i bedzie git") Na początku pewnie jak zobaczyłbym krwiopijce to wiałbym ile sił w nogach!
Po drugie zaraz po wtrąceniu pierwsze co bym zrobił to dostał się do pierwszego lepszego miejsca gdzie jest bezpiecznie i nauczyłbym się walczyć i zatrudnił u kowala, żeby nabrać krzepy i wykuć se fajny mieczyk! Prawdopodobnie byłby to SO!
A potem jak już umiałbym nieźle mieczem wymiatać to poszedłbym do NO! A tam już by było z górki :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Garret w 20 Październik 2006, 00:12:59
Ja bez większych zastanowień poszedłbym do starego obozu i spróbował stac sie Magiem Ognia lub chociaż strażnikiem, gdyż bardzo łatwo brnąć nimi przez przeciwności kolonijnego losu. Jest bardzo dobrze ufortyfikowany. Nawet orkowie w 2 częsci nie dostali się do zamku(bez mojej pomocy w 5 rozdziale).
Jest tam dość niebezpiecznie więc starałbym się na początku nikomu nie podpaść by nie mieć ciężkiego życia.
Prawde mówiąc, tak po roku może 10 miesiącach mógłbym już siedzieć gdzieś przy stole i popijac piwko z innymi strażnikami. Oczywiście nie przewiduje opcji bycia wybrańcem, gdyż wtedy po tygodniu, dwóch zniszczyłbym już barierę :D .


Cytat: Bezer130
Ja wybieram NO bo:
- Fajny przywódca
- Można robić co się żywnie podoba
- Nie lubią Gomeza
- Jest tam mój przyjaciel Lares
- No i mają fajne pancerze

Co do przywódcy się zgodzę i co do Laresa tez. Nie zwróciłeś jednak uwagi na to, że w momencie przyjścia do NO, ini robiliby z tobą "co im się żywnie podoba" i kto wie, może byś tego nie przeżył. Apropos pancerzy - długo byś się musiał namęczyć żeby zdobyś jeden z takich dobrych pancerzy. Więc ja na twoim miejscu dobrze bym się nad tym zastanowił, i sróbował najpierw nabrac sił i umiejętności w innych obozach(niekoniecznie przyłączając się do nich) i dopiero spróbował sił w NO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ciern w 03 Listopad 2006, 16:53:37
 Lubię Corda, Lee, Gorna, Laresa- dołączył bym zdecydowanie do Nowego obozu, ludzie którzy do niego dołączyli uczą się odpowiedzialności, wzbudzają strach, są silni, robią coś żęby wydostać się z kolonii górniczej, mają mocne zbroje. Po prostu najbardziej mi się ten obóz podoba.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sir_William w 07 Listopad 2006, 11:23:44
Ja lubię NO. Bo oni myślą tak jak ja, czyli chcą zniszczyć barierę i uciec, a nie to co SO, czyli życie w więzieniu w ustroju monarchistycznym. Sekta podobnie uważa, ale oni są trochę walnięci. Należałem do każdej gildii (obozu), ale najleprzy jest NO. Naprawdę i popieram słowa Thora
Cytuj
[...]ale nie należy zapominać że jest on słabo a właściwie w ogóle nie ufortyfikowany. Do tego beznadziejne ulokowanie.
Popieram  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: czarny w 11 Listopad 2006, 15:47:54
Ja bym wybral SO ponieważ trudny by bylo do zdobycia,oczywiscie przyjaciel Diego   ....
na poczatku by bylo troche do roboty np. zwiekszenie sily,zrecznosci ,walki mieczem,zlodziejstwo i zdobycie u ludzi poparcia
ale po tym wysilku  dolaczyl bym np.do strazy lub zostalbym magiem ognia i byl spokuj...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Maximilianan w 11 Listopad 2006, 16:28:46
Ja bym odrazu poszedl do Nowego Obozu oczywiscie z czyjas pomoca. Gdyż bardzo mi sie tam spodobalo i wole
zaatakowac straznikow starego obozu niz jako straznik badz cien byc zaatakowanym.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ciern w 19 Listopad 2006, 16:35:46
Sorry ale nie zrozumiałem. ;] Fakt że SO jest trudny do zdobycia nie oznacza że jest najlepszy (większość ludzi jest powalona). Poza tym myślę że trudniejszy do zdobycia by był NO, ta wielka brama za polem ryżowym ;]
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DODO w 19 Listopad 2006, 16:49:02
Ja bym wybrał Stary Obóz. Lubię tam przebywać a poza tym jak już zostało powiedziane w SO jak się już zostanie Cieniem to ma się ogromne luzy. Oczywiście bardzo trudno było by się dostać na Cienie ale jak by mi się już udało to bym nie musiał nic robić. Wszystko by za mnie robili Kopacze
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: goliat w 24 Listopad 2006, 00:01:29
Ja lubię Nowy Obóz, bo tu nikt tobą nie rządzi ,a dbasz tylko o siebie. Nie musisz wykonywać poleceń żadnych magnatów jak to miało miejsce w Starym Obozie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Elrond Ñoldor w 26 Listopad 2006, 18:54:44
Gdyby mnie wrzucono za barierę to oczywiście żyłbym w starym obozie, skumplowałbym się z kilkoma wpływowymi cieniami...
Wybrałem ten obóz ponieważ jest dobrze ufortyfikowany i gdyby wszyscy najemnicy wraz ze Szkodnikami
chcieliby go zniszczyć to na pewno nie dali by rady.
Cienie i strażnicy mają fajniejsze zbroje   (moim zdaniem)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Aurora w 08 Grudzień 2006, 10:20:33
Gdybym trafiła do kolonii myślę ,że wybrała bym Nowy Obóz lub Obóz na Bagnie. Nowy Obóz bo lubię magów wody i najemników. A w obozie na Bagnie dołączyłabym ze względu na dobrych wojowników i bezpieczeństwo. Na pewno bym nie dołączyła do Starego Obozu ,bo i tak później by się odwrócili ode mnie po zadaniach dla magów wody.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Krók w 22 Grudzień 2006, 22:31:06
Muj/Mój ulubiony obuz/obóz to NO.Po pierwsze miał bym wolność.Po drugie niebęde musiał bym służyć Gomezowi.Po trzecie w NO jest wielki Gorn który by wybił połowę najeżców/najeźdźców.Po czwarte nawet gdybym zostal kretem miał bym godziwa pensje.Po piante to jedyne miejsce w którym znajduje się bar.Po szuste/szóste niespotkał bym Szakala,Thorusa,Gomeza,Barthola i reszty tempych strażników.Po śudme/siódme niespotkał bym Wrzuda czy jakoś tak  

Mój ulubiony obóz to Nowy Obóz ponieważ:
1. Bym miał tam wolność.
2. Nie trzeba służyć Gomezowi.
3. W Nowym Obozie jest Gorn, który zabiłby cały Stary obóz.
4. Nawet gdybym był kretem to dostawałbym godziwą pensję.
5. To jedynie miejsce gdzie znajduje się bar.
6. Nie spotkałbym Szakala, Thorusa, Gomeza, Barthola oraz reszty tępych strażników.
7. Nie spotkałbym Wrzoda.


Szkoda słów - DODO
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Parcival w 23 Grudzień 2006, 23:33:32
Ja wybrałbym Nowy Obóz ponieważ

1Nie ma tam wrzoda    
2Jest Lee Gorn i magowie wody którzy chętnie pomogą
3duzo wojowników  
4Nowa kopalnia :D ona się przynajmniej nie zaleje  
5No i jak wspomniałem Magowie Wody ich los nie będzie taki jak Magów Ognia


Nie mniej równierz/również widze wady w Nowym obozie

1słaba fortyfikacja  
2Lewus coś w rodzaju wrzoda tyle ze mniej wkurzający  
3szkoda ze Milten i Diego są w Starym Obozie  


Ale to nie zmienia faktu iż wybrałbym Nowy Obóz i zostałbym Najemnikiem lub Magiem Wody  


   
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Azuredragon w 25 Grudzień 2006, 21:45:18
Najbardziej lubiłem Stary Obóz. W tle leciał najciekawszy utwór ze ścieżki dźwiękowej gry, obóz posiadał potężną fortyfikację. Dołączanie do niego było niezwykle oryginalne (mam na myśli pamiętną "rozmowę kwalifikacyjną" Gomeza). Znajdowało się tam wielu ciekawych bohaterów niezależnych, min. Rączka, Scatty, Diego i Milten.

Zasadniczym minusem Starego Obozu był Wrzód. Innymi wadami było płacenie za protekcję u Szakala i innych strażników, a także to, że i tak Bezimiennego w końcu stamtąd wyrzucają. Ogólnie jednak Stary Obóz jest u mnie zasadniczo na wysokim miejscu.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: bartek w 26 Grudzień 2006, 01:22:50
Poprawka powyższego postu na życzenie DODO


Wybrał bym Stary obóz ponieważ czułbym się tam bezpiecznie ze względu na  otaczające obóz fortyfikacje oraz stałą chociaż płatną ochronę strażników. Jedyna wadą tego obozu jest nieszczęsny Wrzód z którym na pewno miałbym na pieńku.Będę się starał zwracać uwagę na błędy

Jak już po prawisz to proszę rób to w tym samym poście. Nie musisz pisać nowego - DODO
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Xingu w 26 Grudzień 2006, 01:23:59
Na pewno bym nie szedł do nowego obozu, ich nigdy nie lubiłem. Takie dranie zimne, no chyba że od razu zostałbym magiem wody, albo najemnikiem. Bo reszta to wredne oprychy z którymi nie chciałbym mieć do czynienia.

Po za tym szedłbym do starego, dobrze ufortyfikowany i przypomina ojczyznę (Polskę) korupcja i wyzysk. ale to tylko wada, tam tylko jako cień, strażnik albo mag

Na bagno bym się nie pchał, za bardzo nienawidzę śniącego :P

Ale na pierwszy rzut oka byłby stary obóz.

Dodam jeszcze że jak by ktoś z nas tam trafił, musiałby być zdolnym wojownikiem, ale stawiam że co najmniej 3/4 z użytkowników forum, zostało by kopaczem...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ksardax w 26 Grudzień 2006, 17:18:59
Xingu Cze :D
Nom, najlepszym wyborem zdecydowanie na poczatek bylby stary oboz. Doradzilbym okrazenie wlasnie starego obozu, nabranie doswiadczenia, bo w koncu te krwiopijce czy inne paskudztwa tez daja w kosc , tak gdzies do okolo 10levelu, wejscie tam  powypelnianie paru questow, pozniej eskorta jednego z tych popaprancow do obozu na bagnie, rekonesans w terenie, powrot, pozniej  dostarczenie z kolei najemnika do Nowego obozu i na sam koniec zdecydowanie do ktorego z obozow sie przylaczyc. Samo przeciaganie momentu dolaczenia tez ma swoje plusy.
Ps: Adn Xingu: Ludzie Gomeza niby elitarni wojownicy to byly dopiero oprychy!, ale  pracowalo sie dla nich niezle :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sado w 30 Grudzień 2006, 13:28:36
Zdecydowanie Stary Obóz. Może życie kopacza jest bardzo ciężkie, ale kiedy zostaniesz już cieniem to masz święty spokój. ÂŻarcia ile wlezie, może później nawet awans na strażnika, a jak świetnie pójdzie to może i magnat, a wtedy żarcie, przyjemności, wszystko. Poza tym świetna obrona. Choć dobrze poprowadzone wojsko przez Lee lub Angara mogłoby spowodować bardzo duże straty, to szansa jest mała aby przebili się do zamku. W Nowym Obozie żarłbym ryż, kompletnie żadnej przyjemności, słabe fortyfikacje, średnia obrona. Hmmm, a Obóz na Bagnie to tak średnio. Pełno ziela, fajki, nawet dobre jedzenie, ale kompletnie brak fortyfikacji, strażnicy choć dobrze wyszkoleni, to nie jest ich za dużo, zagrożenie ze strony bagiennych węży, nie to nie dla mnie. Zdecydowanie SO
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Grison w 30 Grudzień 2006, 13:51:45
No cóż lubię się przyłączyć od czasu do czasu do każdego obozu ponieważ kążdy ma swoje zalety ale jeśli miałbym wybrać jeden to ok.

Gdybym miał należeć do jednego z obozów to chyba wybrałbym Nowy obóz ponieważ tam ma się wolność, łatwo się tam dostać, są tam magowie i najemnicy w tym Gorn i Lee. Minusy to oczywiście Lewus (noob) czyli Gothicowy odpowiednik nazisty. Ale bez niego to ten obóz jest całkiem ok.

W starym obozie jest Gomez, który zawsze ma najwięcej do powiedzenia no i strażnicy którzy myślą, że są strasznie mądrzy. No ale są i plusy czyli Diego i Milten.

Obóz na Bagnie to całkiem nie dla mnie. Warto się tam przyłączyć bo jest tam Cor Angar i Lester no i fajnie jest pobyć od czasu do czasu ÂŚwiątynnym strażnikiem ale i tak męczy mnie ten cały klimat i ciągle wzdychanie do śniącego. A fe!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: ÂŚlimaczek w 31 Grudzień 2006, 14:11:12
Za pewne wybrałbym nowy obóz - bardzo bym chciał z tej koloni karnej bardzo szybko wyjść, zaś stary obóz mi wręcz tego zabraniał a i nie będę dołączał do jakiejś sekty. W nowym obozie może i bym dostał lanie nie raz, ale szybko bym tam zyskał kumpli i nauczył się walczyć. Poza tym można tam też łatwo zarobić jakąś kasę. Dlaczego nie stary obóz? Jak już mówiłem, wywalili by mnie stamtąd szybko za próbowanie zniszczenia bariery, poza tym nie lubię podlizywać się jakiemuś Gomezowi który nic porządnego nie robi.

A i chciałbym zaznaczyć że pytaniem nie było "Jaki obóz wybrałeś w Gothicu i dlaczego?" tylko "Wpadłeś w niezłe tarapaty i wylądowałeś w koloni karnej. Do którego obozu byś się zapisał?". Dlatego skąd byś miał wiedzieć że w nowym obozie jest więcej kumpli którzy ci później pomogą, albo że kopalnia starego obozu zostanie wkrótce zniszczona?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gonzo w 11 Styczeń 2007, 17:42:45
Ja bym wybrał z pewnością Stary Obóz. Jest tam względnie spokojnie, dorobiłbym sie posady Cienia > żeby nie ryzykować stania sie kebabem dla jakiegoś pełzacza <, od czasu do czasu mógłbym sie ruszyć po to cholerne bagienne ziele, a tak by mi dali domek i w razie czego mógłbym sie wbić do Zamku. PzDrO :].
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dydu w 12 Styczeń 2007, 10:42:37
Za pierwszym razem gdy grałem w G to prawdopodobnie przyłączył bym sie do starego obozu. Teraz wiem, że to byłby Nowy Obóz. Co prawda panuje tam prawo nie ładu i nie pożątku głównie ze szkodnikami ale idzie się przyzwyczaić. Lee też jest dobrym przywódcą chodz twierdzą inni, że nie umie zapanować nad obozem. W końcu trafiłem do Koloni karnej i mam zamiar przyłączyc się do swoich. A Nowy óbóz i tak przetrwał prawie do samego końca. Stary obuz moę cały wybić. Nie mam zamiaru być na bagnie i służyć ÂŚniącemu. Oczywiście przyjació mam w każdym z obozów, ale wybiorę Nowy Obóz. Pracować dla leniwego Gomeza to jest przesada. W końcu zabił prawie szystkich Magów Ognia.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: nwpjarek w 19 Styczeń 2007, 18:30:12
Ja wybrałbym Stary obóz jest tam spokój i porządek może nie lubię Gomeza ani innych postaci ze starego obozu, ale czułbym się tam bezpieczniej i próbowałbym zostać cieniem, a jak bym nim został to z Cavalornem polowałbym na ścierwojady itp. Nie dołączył bym do obozu Bractwa, bo to przecież sekta, a do Nowego Obozu nie opłacałoby się próbować dołączyć bo każdy robi tam to co chce i na pewno dostałbym po łbie i musiałbym pewnie zostać zbieraczem ryżu albo kretem, a jak byłbym w nowym obozie szkodnikiem to co miałbym robić? Okradać Stary Obóz, mi to pasi, ale jakby mnie złapali to koniec, by był ze mną. To moja opinia.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Roland w 20 Styczeń 2007, 21:18:22
Ja jak bym został skazany na kolonię karną to bym najpierw podszkolił się w walce w Starym Obozie podlizując się Gomezowi, a później porwał bym tą dziewoje z komnaty Gomeza i uciekł z nią na bagno, żył bym sobie szczęśliwie na drzewku paląc 'ziółka', a Lester był by moim służącym :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DeadFish w 21 Styczeń 2007, 10:47:34
Zdaję sobie z tego sprawę, że twierdza SO jest praktycznie nie do zdobycia (jedynie oblężenie wchodzi w grę), co było nieźle pokazane w G2.
Jednak, wybrałbym Nowy Obóz. Dlaczego? Otóż, w tej kolonii, jakbym już tam był, chciałbym mieć w końcu jakieś życie. Nie uśmiecha mi się mieć na głowie Gomeza i jego bandę strażników. W NO elegancko zostałbym najemnikiem i byłoby git. :P
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: madusiaX w 21 Styczeń 2007, 18:03:33
Ja zdecydowanie wybrałabym Nowy Obóz    
Ze względu na wolność i tam na ogol mili ludzie oprucz/oprócz krzykacza i butcha.
Nowy Obóz rlz.

W grze należałam do obozu na bagnie i byłam strażnikiem świątynnym    Chciałam do nowego, ale już było za późno :(
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Vaherem Nekromanta w 22 Styczeń 2007, 13:49:54
Rozumiem, że to MY jako MY trafiamy do Kolonii? Ok.Przeanalizujmy wszystkie obozy

Bractwo:
plusy: wolność od rudy i magnatów ( żegnaj kilofie!), strażnicy pilnujący porządku i bezpieczeństwa, przydział darmowego ziela, możliwy handel z innymi obozami ( a więc możliwość zdobycia towarów luksusowych)
minusy : nie zachrzaniasz dla magnatów, teraz robisz to dla guru ( zbierasz ziele => zaatakuje cię wąż błotny + nie ma strażnika w okolicy = death ), musisz słuchać tych wszystkich ważniaków ( guru i aroganccy strażnicy ), insekty mieszkające na bagnach.

Nie to nie dla mnie :P

Stary Obóz:
plusy: towary z zewnętrznego świata, możliwość szybkiego awansu (no trochę się trzeba nabiegać i przypodobać komu trzeba, ale to procentuje), strażnicy pilnujący spokoju (ale płacić trzeba), dobre warunki mieszkalne( nawet jest się gdzie umyć, możliwość wyboru gdy jesteś cieniem - mag albo strażnik.
Minusy : arogancja niektórych strażników ( pozdro dla Bloodwyna i Bullita), łaszczenie się do całkiem niezłych chamów, harówka w Kopalni.

Ten obóz wybrałbym gdybym chciał zostać magiem. Jeśli szybko awansujesz można w nim wygodnie żyć opływając we wszelkie luksusy ( jako strażnik masz łóżko w koszarach).


Nowy obóz
plusy: wolność, robisz co chcesz ( przynajmniej tak ci się wydaje), fajny wygląd obozu - dla niektórych estetyka ma znaczenie,  ludzie którzy są w porządku (Gorn, Wilk, Klin, Buster, Cord, Lee)
minusy : mało wartościowych towarów ( ach ten ryż popijany ryżówką), domy fajnie wyglądają, ale śpi się na sianie ( od tych kamieni reumatyzmu można dostać),  duża liczba kanalii do spotkanie (Lewus, Ryżowy Książę, Krzykacz, Butch, Baloro).

Jeśli marzy ci się kariera maga, to tu nie masz czego szukać - najpierw musisz odsłużyć swoje jako najemnik dźwigając wielki topór na plecach.  Ale jeśli jesteś wojownikiem miłującym wolność, lub bandytą - ten obóz jest dla ciebie.

Ja osobiście wybrałbym SO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Vuncher w 07 Luty 2007, 15:58:48
Oczywiście,że SO, zawsze mnie kręcił,jest taki dobrze urtyfikowany.Jak się wychodzi z Jeziorka to się od razu tam trafia.Ma najlepszą ochronę. :)
Chociaż Obóz na bagnie jest nabardziej pomysłowy.Domy na drzewach.:) Wspaniałe.
Nowy Obóz.Ciekawe zrobiony,ale mało roboty było przy nim.
Według mnie...SO rulez!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: viqux w 11 Luty 2007, 12:10:28
Heh... trochę zależy od okoliczności :D
Najbardziej pociągałby mnie Stary Obóz... i najbardziej go lubiłem, aż do czasu, gdy próbowali mnie zabić - wtedy zmieniłem upodobanie na NO. Ale gdyby nie liczyć tego incydentu, to chyba bym poszedł do SO...

Obóz na bagnie - odpada. Nic nie robisz, tylko palisz ziele i tumanią Cię jakimiś głupotami o zbawieniu i śpiącym ÂŚpiochu, który swym chrapaniem zniszczy wrogów, a jak się obudzi to wszyscy padną trupem oprócz Ciebie, bo pozostałeś mój wierny... w dodatku jeszcze musiałbym chodzić w sukience...   to nie dla mnie. W dodatku nie zniósł bym zwierzchnictwa Cor Kaloma.

NO & SO - nie wiem, co bym wybrał, ale na pewno jeden z tych obozów. W obydwu musisz walczyć o swoje, w obydwu musisz pokazać siłę, by być szanowanym. Myślę, że jednak NO, ponieważ nikt Ci nie mówi, co masz robić, nikt się nie miesza w Twoje prywatne sprawy - chcesz się z kimś policzyć, to to robisz, a w SO od razu wmieszali by się strażnicy. W dodatku w SO rozkazują Ci bufoniaści magnaci, którzy żyją jak burżuje choć nic nie robią, a w NO Twoim zwierzchnikiem jest wspaniały dowódca i strateg, a do tego dobry przyjaciel - Lee.
Więc wychodzi na NO.

pozdrawiam
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Tristram w 11 Luty 2007, 14:52:30
Ja nieposzedł bym do żadnego obozu. Pozostał bym neutralny i mieszkał w szałasie(oczywiście koło starego obozu bo najlepszy z tych trzech). Polowałbym codziennie i sprzedawał moje towary czasem w sekcie czasem w starym obozie a czasem w nowym obozie. Zarabiał bym na życie również poprzes wykonywanie drobnych misji.  A na starość załorzył bym karczme w starym obozie.

Ps.
A moim ulubionym obozem jest stary.

pozdro
Tristram
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Garfild w 12 Luty 2007, 13:49:59
Ja poleciałem do Starego Obozu, dlaczego?  Był najblirzej.

Polubiłem go jest durzy, i fajny.  I są grube mury, zamek, fajni rycerze i wogule.
Tylko że Gomez nie jest za fajny a tak to wszystko wpożo.

Wogule jest fajny ale Nowy Obóz terz jest fajny tylko to jest głupie że nie ma
murów, a tak to wszystko OK.


Pozdro      Garfild.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Kerth_ w 01 Marzec 2007, 22:06:35
Jeśli chodzi o mnie to zapewne został bym najemnikiem, a tym samym wolnym strzelcem. Włóczył bym się po kolonii i oklepywał mordy strażnikom :) NO poraża klimatem, dosłownie i w przenośni


Naprawdę, radziłbym zacząć pisać ciut dłuższe posty, ostatnie ostrzeżenie słowne. [Arthas]
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Zuben w 03 Marzec 2007, 21:35:27
Ja bym dołączył do obozu na bagnie ponieważ jest tam cicho spokojnie i nikt cię nie okradnie i oczywiście jest tam dzienna porcja bagiennego ziela od Fortuno. Jedyne co mi nie pasuję to zbroję w tym obozie ponieważ mają głupi wygląd.
     
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: MAG 0GNIA w 04 Marzec 2007, 23:20:59
Muj ulubiony a raczej ulubione obozy To NO i SO.Ale najchętniej dołączam sie do starego bo wtedy tak naprawde zaliczam oba.Tylko 2 razy dołączylem sie do bractwa a gotick 1 przeszłem z 10-15 razy
a i tak nimi nie ukończyłem gry, powody:
1.Bagno niezbyt przyjemne środowisko do życia
2.Raczej nie można zostac guru
3.Bezimienny wybranjec Innosa miałby wieżyć i walczyć w imie jakiegoś ''pogańskiego'' bogo-demona śniacego?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: dragonsblack w 07 Marzec 2007, 13:05:24
Ja wybrała bym Nowy obóz ponieważ nie ma tam takiego rygoru,każdy robi co chce wszyscy są pomocni.
Potem została bym magiem wody po osiągnięciu 5 kręgu ruszam truchtem na tereny orków do wieży Xardasa zostaje nekromantą i całymi dniami siedzę zasypana książkami.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mary w 07 Marzec 2007, 17:48:41
Jak bym trafiła do kolonii zdecydowanie przyłączyłabym się do Starego Obozu,ponieważ
ludzie z tamtego obozu:
1.Nie kradną tak jak z Nowego Obozu.
2.Gomez nie rządził najlepiej(np.Zabił magów Ognia z powodu zawalenia się jego kopalni)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sidodarte w 22 Marzec 2007, 17:21:52
Ja nie jestem za bardzo zdecydowany. W Bractwie ÂŚniącego musiałbym go wyznawać, ale za to codziennie nowe ziółka  . I tu się nie mogę zdecydować: stary obóz jest fajny bo są strażnicy, magowie Ognia i Diego. W Nowym Obozie jest Lee, Gorn, Magowie Wody i mają swoją kopalnie. Stary obóz ma Gomeza którego bardzo nie lubie i można przez przypadek dostać pałką w łeb. W nowym Obozie jest Lares i tego też nie lubie, Najemnicy chcą bryły rudy(za co???). a gdybym miał wybierać to bym przekonał Diego, Lee, Gorn i podobnych przyjaciół żeby założyć swój własny obóz.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Celeb w 03 Kwiecień 2007, 17:17:02
Spojrze realistycznie....:
Wpierw bym się chyba popłakał ze strachu XD.Następnie szukałbym byleczego do obrony i poszedł do SO bo najlbliższy.Jakbym poznał różnice między tymi wszystkimi obozami ,możliwe ,że bym poszedł do Nowego Obozu ,ale zostałbym tam raczej kimś gorszym.Dążyłbym do zostania jakimś kolesiem co zna magię ,bo ja taki tchórz i wolę zabijać z daleka XD...Jakby mi się nie powiodło w NO to bym możliwie poszedł dop obozu świrów...<ekhem>...obozu bractwa :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lanca w 16 Kwiecień 2007, 18:12:20
Ja chętnie bym dołączył do Nowego obozu.Mają fajny obóz dużo jedzenia między innymi ryż,alkohol,wodę itp.Są tam przecież Fajni ludzie jak np.Gorn i Lee szczególnie Lee   moim zdaniem fajnie by się żyło w Nowym Obozie
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Slomek.16 w 24 Kwiecień 2007, 19:53:01
Moim ulubionym obozem jest "Nowy Obóz" ponieważ od połowy trzeciego
aktu mam wszystko na miejscu. i nie muszę nigdzie biegac ani się teleportować.
Ze Starego Obozu i tak cię w końcu wyrucą. Obóz na Bagnie też nie jest najgorszy
ponieważ z początku także ma się wszystko na miejscu ale nie lubię tych zadufanych w sobie Guru
i Strażników ÂŚwiątynnych. Innymi słowy według mnie najlepszy jest Nowy Obóz!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Czaroxxx w 25 Kwiecień 2007, 10:59:37
Za pierwszym razem byłem w starym obozie, za drugim w nowym. Ale osobiście wolę nowy obóz bo jednak dobrze się kojarzy z drugą częścią gry. Zaś nigdy nie grałem w obozie na bagnie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dark w 25 Kwiecień 2007, 18:14:10
Ja zawsze praktycznie wybieram Stary Obóz, czemu ?? Klimacik który tam panuje, oraz olbrzymia brutalność i bezwzględność strażników, jest tam również siedziba Magów Ognia których lubię ;) Stary Obóz ma też fajne zbroje. Obóz ten jest również najbardziej wpływowym obozem w kolonii, i ten ktto jest ważny, ma straż i jest nietykalny, np. Magowie, czy Diego.

pzdr.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Slomek.16 w 09 Maj 2007, 14:29:03
Ja wybrałbym zdecydowanie Stary Obóz ponieważ jest najlepiej ufortyfikowany
i w razie jekiegoś ataku byłbym najbezpieczniejszy właśnie w nim. Poza tym
w obozie mieszka Diego, który może zawsze pomóc.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: xmati06 w 09 Maj 2007, 16:02:28
Bez wahania wybrałbym Stary Obóz. Dobre mury i umocnienie oraz bliska obecność dużej liczby strażników i cieni sprawiłaby ze czyułbym sie baardzo bezpieczny. No i nie należy także zapominać o magach ognia. Im nikt nie podkoczy:) Poza bezpieczeństwem ludzie ze starego obozu dostaja od króla czego tylko zapragną. To jest dopiero plus:)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ken'Udz w 09 Maj 2007, 22:09:40
Gdyby wrzucono mnie do koloni karnej od razu pobiegłbym do nawego obozu aby się dołączyć do szkodników a potem do najemników.Najbardziej lubię: Wilka, Lee, Gorna i w ogóle wszystkich, gdyż nie są oni wścipscy, ani nieuprzejmi, ani przywódcy nie krują się za "armiami" strażników.Tam panuje miła, ciepła, spokojna atmosfera.
Nikt na ciebie nie mówi, że jesteś żółtodziobem itp.Dlatego wybrałem NOWY OBÓZ
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Chabacik w 10 Maj 2007, 23:36:16
Ja bym dołączył do nowego obozu poniewarz morzna tam robić co sie chce.Są tam też wierni przyjaciele tacy jak Gorn czy Lee którzy wyciągneli by mnie z kłopotów, a poza tym lubie się bić.Nawiasem mówiąc zostałbym najemnikiem albo magiem
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Czesiu w 22 Maj 2007, 16:10:53
Prawdopodobnie udał bym się pierw do Starego Obozu. Tak jak Zygota, podszkolił bym się, poduczył, zarobił trochę. Został bym strażnikiem dla większych zysków. Potem uciekł bym , ale nie do Nowego Obozu, lecz tego na bagnie. A dlaczego ? Ponieważ tam dają ziele za darmo  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: KartoN w 26 Maj 2007, 15:11:19
Ja jestem za Starym Obozem. Jest usytuowany w środku Kolonii, dzięki czemu jest blisko do każdego miejsca. Tam tez można mieć chatkę za darmo. No i tam można nauczyć się strzelać z kuszy:)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Stierlok w 31 Maj 2007, 15:22:12
Ja osobiście kocham SO ponieważ jest tam świetna atmosfera i oczwiście magnaci którzy są potężni i sprawują władze. Oczywiście to nie wszystko również podoba mi sie system w jakim operuje SO, silniejszy wygrywa i ten kto ma wpływy żyje i jest kimś.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Akatosh w 31 Maj 2007, 21:00:02
Moim ulubionym obozem jest"Obóz na Bagnie"Jest bezpieczny nikt nie bierze kasy za ochrony tak jak w "Starym obozie"Fajny tez jest "Nowy obóz"

SzlugA: Może bardziej rozpiszesz sie na ten temat? Napisz co takiego jeszcze mają w sobie te obozy, że Cie do nich "ciągnie", bądź też co Cię od nich odpycha..
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dante w 31 Maj 2007, 22:12:39
Dołączyłbym do SO. Dlaczego? Potężny obóz i jak będziesz tam kimś będziesz równiez wysoko w koloni. Mili ludzie i w miare struktura wojska. Następne miejsce zająłby NO ze względu na wolność wyboru i klimat takiej swoistej grupy fanatyków jeee :D Ostatnie miejsce Sekta. Słabe fortyfikacje dość mało straży ale wieczna dostawa zioła ! ^^
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Serafin_Gothic w 02 Czerwiec 2007, 19:37:01
Gdybym trafił do Kolonii, to wybrałbym Nowy Obóz. A czemu? Przede wszystkim - cenię sobie wolność, a tam nikt (czytaj: żaden Magnat czy Guru) nie zmusza Cię do wykonywania poleceń, cały obóz jest dobrze ufortyfikowany (druga brama, tama do pomocy, góry). Jeśli chodzi o przyszłość, to piąłbym się w górę hierarchii w obozie i zostałbym Najemnikiem, a potem Magiem Wody.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Fortuno w 22 Czerwiec 2007, 18:05:20
Ja nie zdecydowałbym się na zamieszkanie w SO.
Po pierwsze są tam strażnicy, którym trzeba płacić za ochronę.
Po drugie w SO na początku zostaje się kopaczem, którzy nie mają zbyt wiele do powiedzenia, chyba że chce sie wam latać od kolesia do kolesia i im pomagać żeby zostać Cieniem...

W NO mieszka większość szaleńców i złodziejów. Nie czuł bym się tam bezpiecznie mimo, iż są tam Magowie Wody i PARU uczynnych ludzi

Obóz na bagnie byłby najlepszym wyjściem, ponieważ Straż ÂŚwiątynna czuwa nad wszystkim, a ja zostałbym Nowicjuszem i bym se tylko popalał;] a co do błotnych węży to one są tylko na bagnie a nie w obozie:D tylko ciekawe co by mnie czekało po upadku bariery? Poszukiwacz?:D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Xarak Bunt w 27 Czerwiec 2007, 11:33:53
Ja osobiście wybrałbym Nowy Obóz, gdyż jest tam swoboda ruchu, każdy sam dba o swoje szanowne cztery
litery   Nowy Obóz też może się obronić przed atakiem: zamknąć bramę i ostrzeliwać wroga z góry,
a w ostateczności rozwalić tamę (choć to by nie było świetne rozwiązanie   ). Natomiast psioniki z Bractwa ÂŚniącego to źródło bagiennego ziela (mój ulubiony zawód- palenie zielska). Gdyby natomiast nie istniał      Nowy Obóz, to wybrałbym Bractwo ÂŚniącego, gdyż klimat tamtego obozu wywołuje we mnie falę zastanowień nad grą.    

POZDRAWIAM WSZYSTKICH

XARAKUS BEZIUS

P.S. Musze właczyć G I bo padnę. BAGIENNEGO ZIELA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Elrond15 w 10 Lipiec 2007, 09:18:22
Osobiście to ja bym wybrał nowy obóz, bo:

- nie ma tam Gomeza   ani Bullita,
- jest tylko jedna brama do wejścia i jak się cały Nowy Obóz weźmie, to nikt ich nie pokona  
- jest blisko do obu kopalń,
- magowie wody,
- no i mają tam wódę i ziele.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Amras w 10 Lipiec 2007, 17:18:04
Ja osobiście wybrałbym Nowy Obóz ponieważ:
-Jest tam luzik nikt ci nie rozkazuje i jeśli będziesz spokojny nie pchał się do roznoszenia wody(tutaj przypadek z Lewusem  ) to nie będą cię też zaczepiali
-Ufortyfikowanie nie jest zbyt dobre ale po co to komu jeśli i tak wojen tam raczej nie ma ale jakby były np.z orkami to nie jest źle bo przecież nie da się wydostać z kolonii i tak byś tam umarł.Ale gdyby już zaatakowali to przecież są tam magowie wody najemnicy(a przecież najemnicy to są doświadczeni wojownicy)szkodniki- chociaż są to początkujący ale też by pomogli i jeszcze zwykli rolnicy i mieszkańcy oni też włączyli by się do walki(chyba ale raczej tak)a tak w ogóle to orków w kolonii nie jest tak bardzo dużo.A jak już to zginąłbym w chwale [img]http://gothic.gram.pl/forum/style_emoticons/ubc/dwarf.gif\" border=\"0\" alt=\"IPB Image\" /]


POZDRAWIAM...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: jureus w 10 Lipiec 2007, 19:44:11
ja wybrał bym nowy obóz poniewaz:

jest wolnosc
sa moje ulobione postacie
fajne miejsce
 duza dostepnosc towarów
bede mogł okradac ludzi z starego obozu i bractwa
jest fajna karczma
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: smigiel w 10 Lipiec 2007, 20:42:28
Nie był bym taki przekonany do Nowego Obozu. Każdy może w każdej chwili zaatakować cię i nic na to nie możesz poradzić (chyba że jesteś silniejszy  ). Poza tym jeśli będziemy wymieniać ciągle wady obozów to dojdziemy do wnosku, że najlepiej zostać pustelnikiem  . Tak więc weźmy pozytywy:

Strary obóz - jeśli ma się pieniądze aby zapłacić strażnikom za ochronę to jest to dosyć bezpieczne miejsce, a jeśli się już jest cieniem to wogule można nic nie robić (czasami jakieś szybkie zleconko). Dużą zaletą jest też to, że SO jest największy i jamocniejszy w całej Koloni więc nie musimy obawiać się ataków z innych obozów.

Obóz na bagnie - można się tam za darmochę najarać zielska   a jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to strażnicy świątynni dobrze wypełniają swoje obiowiązki. Stosunki z innymi obozami są raczej na dobrym poziomie.

Nowy obóz - miejse dla każdego, komu nigdy nic się nie chce robić  . Bezpieczeństwo w obozie - każy dba sam o siebie (jeśli chodzi o szkodników). O stosunkach z resztą obozów nie wspomnę bo miałem wymieniać pozytywy  .

To jest moje zdanie.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Matek00 w 14 Lipiec 2007, 19:07:12
hmmm zastanówmy się...

Stary Obóz - Uwielbiam ten obóz, lecz jednak nie chciał bym się tam znaleźć, niska klasa społeczna ma tam spore piekło. Harowanie w Kopalni, ludzie tacy jak: Szakal, Bloodwyn i Fletcher... Mimo, że czasem panuje tam miła atmosfera, to w dolnym mieście panuje straszna bieda, no i łatwo o guza... Budynek sporo wytrzyma (przynajmniej tak się wydawało), ale...

Nowy Obóz - Spanie w kilku dziesięcioosobowych melinach, praca na polu ryżowym, dostawanie po mor*zie prawie codziennie ? Nie dziękuję...

Obóz na Bagnie - Spanie wśród najaranych wyznawców Sniącego? Nie wierze w takie brednie, lecz mógłbym udawać, że jestem wierzący, by mieć ciepły dom, lekką pracę no i sąsiadów przyjaźnie nastawionych do mnie...


Po zastanowieniu wybrałbym Obóz Na Bagnie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: hiena w 19 Lipiec 2007, 20:09:56
Sam nie wiem. Na pewno do sekty bym się nie przyłączył.
Lubię NO ale wydaje mi się,że jest w nim zbyt niebezpiecznie.
Na kopacza też się nie nadaje bo nie lubię ciężkiej pracy fizycznej.
Hmmm....Starał bym się raczej zostać cieniem aby mieć lajtowe życie.
Strażnicy muszą ciągle pilnować.Kopacze pracować,a cienie??
Kradną od czasu do czasu.Po za tym wolni są.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bondzik w 19 Lipiec 2007, 21:30:02
Gdybym "naprawdę" został uwięziony w koloni karnej i był bym zupełnie zielony i nie wiedział dokładnie wszystkiego o obozach, z pewnością wybrał bym Stary Obóz. Dlaczego ? Dlatego ponieważ wyglądał najrozsądniej z nich (chodzi o palisadę) i koniec w końcu jest najstarszy czyli najdłużej wytrwał w bez litosnej Koloni... Ale w starym obozie zaczął by sie kolejny etap... Czy uda sie zostać cieniem czy nie, jeżeli nie pewnie poszedł bym na bagna skierowany bogactwem i spokojem tamtejszego obozu... To nie jest tak łatwe jak sie może zdawać bo nie jest sie pewnym czy da rade sie dostać czy nie, ale najbardziej chciał bym zostać magiem ognia... Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bennet w 21 Lipiec 2007, 13:10:04
Ja bym wybrał Stary Obóz bo tam najlepiej o ochrone ale trzeba mieć troche rudy ale jak na początku jesteś kopaczem to się troche nazbiera jakiś miecz i strój no i można zostać cieniem bo tam jest najlepsza palisada najwięcej kolegów i kupców.A i jeszcze arena żeby mieć w SO Reputacje
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Vincent w 21 Lipiec 2007, 15:57:51
Ja jak większość dołączył bym do SO ponieważ są tam aż dwie z głównych postaci i miło było by ich poznać a to przecież Diego  nas wita i nam wszystko tłumaczy. W SO czułbym sie bezpiecznie bo są tam mury których niema w nowy obozie ani na bagnie wiec tam jest po prostu raj. A co do Wrzoda przecież można go  zabić a Gomeza sie po prostu olewa.Więc stary obóz to po prostu najlepsze miejsce i chyba najłatwiej do niego wstąpić. Więc gdybym miał komuś poradzić do jakiego obozu ma wstąpić radził bym Stary Obóz.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Saschy w 21 Lipiec 2007, 17:16:12
Ja bym się przyłączył do nowego obozu. Uwielbiam być najemnikiem u służbie magów wody   No i jest tam Gorn. Ludzie z nowego obozu są twardzi. Jest tam najniebezpieczniej jednak ja uwielbiam walki i pojedynki   Minusem są szkodniki... Nienawidzę ich. Są (jak sama nazwa głosi) szkodnikami. Zaś najemnicy walczą za adanosa ( w każdym razie mi się tak wydaje) który jest moim ulubionym bogiem. No to chyba wszystko...

Pozdro.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: assassineK w 22 Lipiec 2007, 11:59:51
No ja popieram bo w jedynce najlepiej było być w Nowym Obozie bo miałeś dużo swobody i w ogóle to tamto miejsce ma niezapomniany klimat.A w takim SO to z początku było się takim frajerem na posyłki tzn.przynieś to zanieś tamto...I jaki poprzednik napisał że najemnicy walczyli za adanosa,i z tym niemoge się zgodzić bo według mnie z tego co pamiętam zawarli układ z magami wody i poprostu ich chronili żeby oni spokojnie mogli pracować...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: S@tur@s w 26 Lipiec 2007, 19:49:14
Bez apelacyjnie Nowy Obóz. Na początku został bym sobie kretem popracował w kopalni jakiś rok albo 2.Za uzbieraną rudę (troche zawsze dało by się zwędzić oprócz tej ze skromnej wypłaty) poszedł bym na naukę
walki bronia jednoręczną u Corda.Z tego co mówi nam Kosa w Nowym Obozie Lee przyjmuje praktycznie tylko tych którzy znają sie na bitce więc mając odpowiednie szkolenie od Corda zostałbym Najemnikiem.Być może jeśli oddałbym jakieś specjalne zasługi obozowi,Magowie Wody zgodzili by się mnie przyjąć na ucznia co było by dla mnie juz całkowitym spełnieniem marzeń.

Inne zalety Nowego Obozu:

-Nikt ci nie mówi co masz robić , nie jesteś zastraszany
-Dość silne ufortyfikowanie (jedyną małą bramę do obozu łatwo dało by się zabarykadować a tama stanowi
coś w stylu muru obronnego skąd mozna byłoby razić wroga z wysokosci,no i najlepsi wojownicy w całej kolonii :) )
-Obóz posiada własną kopalnię (to nic że niemal wszystko konfiskują Magowie).

No i najważniejsze nikt z Nowego Obozu NIGDY nie pogodził sie ze swym losem i wszyscy chcą się wydostać z tej przekletej Kolonii Karnej,a nie tak jak zrezygnowani,pyszni i próżni Magnaci ze Starego Obozu!!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: KapitaIwan w 26 Lipiec 2007, 20:03:33
Ja bym dostąpił zaszczytu przyłączenia się do obozu bractwa na bagnach. Są tam przecież najlepsi wojownicy w tej grze.  No cóż stał bym się później demonem  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Tiw w 29 Lipiec 2007, 18:01:24
Ja starałbym się dostać do Nowego Obozu, ponieważ jest to dosyć dobra miejscówka, a ochrona jeszcze lepsza. W Starym Obozie nie zniósłbym braku swobody, a w sekcie bandy świrów  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Beliar1 w 31 Lipiec 2007, 22:52:27
Każdy z obozów ma swoje zalety i wady.W starym obozie można zostać strażnikiem  lub magiem i pracować dla gomeza który tylko chce ródy w nowym obzie jest troszke luzu i można zostać szkodnikiem lub magiem tam nikt nie goni za bryłkami ródy a i jest możliwość po obijania się znaczniej niż w starym obozie gdzie są twarde zasady.W sekcie można zostać świątynnym strażnikiem co też ma swoje zalety ponieważ ma się dostęp do wiekszej ilości ziela.W starym obozie dostosowujemy się do walki bronią białą w nowym obozie jest tak samo tylko w sekcie jest inaczej ponieważ tam dominuje magia.Teraz zależy kto co lubi ja osobiście wybrał bym Stary obóz ponieważ lubie otwarte starcie z przeciwnikami ( orkami ) a i w tym obozie można zaopatrzyć się w kusze i miecz blizny co daje nam wielką przewage nad orkami.

                                            Pozdrawiam Beliar1
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Hillel w 08 Sierpień 2007, 18:59:19
Zdecydowanie Nowy Obóz. Po prostu lubię ten klimat, który tam panuję na każdym kroku - taki buntowniczy, liberalny. Poza tym jego lokalizacja jest bardzo fajna. Góry, który zawsze zapewniają naturalną ochronę przed zwierzętami i wrogami. No i ten najczęściej powtarzany argument, czyli NPC. Tych z Nowego Obozu lubię zdecydowania najbardziej, a ciężko wymienić tylko jednego. Po prostu swoje chłopaki...
I to również z NO związane są najfaniejsze misje w Gothicu I. Chociażby ta ze zbieraniem kamieni ogniskujących, albo z odbiciem kopalni.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lucas Paladin w 08 Sierpień 2007, 21:11:16
Gdybym trafił do kolonii... hmm... miałbym naprawdę ciężki wybór. Na początek wziąłbym pod uwagę bezpieczeństwo, czyli w tym aspekcie Nowy Obóz odpada, ponieważ roi się tam od bandytów i rzezimieszków. Pozostaje mi teraz Stary Obóz i Bractwo ÂŚniącego. Następna rzecz, jaką bym wziął pod uwagę byłaby cisza i spokój, czyli Stary Obóz odpada, bo trzeba płacić Strażnikom za ochronę, a jak się tego nie zrobi - kłopoty. Bractwo jest o wiele spokojniejsze. Fakt, miejscami ich fanatyzm jest naprawdę przesadny, jednak dałoby się to znieść, poza tym fakt zostania Strażnikiem ÂŚwiątynnym posiadającym do tego dar magii jest naprawdę kuszący. Mój głos pada na obóz Bractwa ÂŚniącego.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Leviatan w 09 Sierpień 2007, 13:04:48
Ja zdecydowanie bym dołączył do Nowego Obozu, ponieważ rządzi tam były Generał króleskiej Armii, więc w razie jakiegoś ataku było by tam najbezpieczniej, ponieważ Lee ma najlepsze zdolności przywódcze.Poza tym, to fajna miejscówka, i ma fajną knajpe na środku jeziora, mógłbym sie upić i nikt by nie wywieszał tabliczek z napisem, że alkochol tylko dla dorosłych   (co nie oznacza, że jestem pijakiem na żywo, wręcz przeciwnie, jestem temu przeciwny, żeby być alkocholikem)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Pazoxi w 09 Sierpień 2007, 13:16:05
Ja bym dołączył do NO , bójki w barach , świetni wojownicy , Generał Królewski Lee , Magowie wody i ruda którą zawsze można ukraśc :   no i w końcu napady na karawany (kopalnia - SO) Starego obozu  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Eregrin w 18 Sierpień 2007, 13:37:35
Gdybym się znalazł w takiej sytuacji, poszedł bym zapewne do Starego Obozu i został jak najszybciej Cieniem. Nowy Obóz się nie nadaje, gdyż jest tam Lewus i inni tego przekroju, co stanowi niebezpieczeństwo. Obóz Sekty też byłby dobry, jednak bałbym się tam iść. Kto wie, co strzeli do głowy jakiemuś Strażnikowi ÂŚwiątynnemu, czy Guru. Poza tym patrząc pod kąt gry, Stary Obóz daje nam najciekawszą fabułę - najpierw jest się nic nei znaczącym kopaczem, którym wszyscy pomiatają. Późnej jest się Cieniem. Gdy się zabije Królową Pełzaczy, jest się albo Strażnikiem, albo Magiem Ognia. Następnie się przechodzi do Nowego Obozu i tam można kontynuować karierę wojownika i maga.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Aeskel w 19 Sierpień 2007, 05:09:44
Już siebie widze w szacie nowicjusz, palącego ziele 24/7. Szczerze, jakbym żył w swiecie gothica, to nie obchodziło by mnie zbytnio rzeczy takie jak bariera, zła fortyfikacja obozu albo czy sniący jest demonem...nie nie nie, nic z tych rzeczy, obchodziło by mnie tylko ziele i moja hookah przed chatką. Kiedy ja będe podpalał swoją hookah, wy będziecie tyrać w starej kopalni i próbować swoich sił by zostać cieniem. Tak samo jak i Ci szaleńcy z NO, tyrać, by wydobyć tyle rudy, a potem wszytsko i tak pójdzie na marne.

Zostaje jeszcze aspekt zostanie strażnikiem świątynnym, ale to nie dla mnie. Mniej ziela bym musiał palić :P
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Faust2 w 27 Sierpień 2007, 12:26:17
Co bym zrobił gdybym trafił do Górniczej Doliny? Dobre pytanie. Myślę, że najpierw poszedłbym do Starego Obozu, dałbym coś Strażnikom za ochronę (żeby zagwarantować sobie spokój) i według rady pewnego kopacza: trzymał się terenu między główną bramą a wejściem do zamku. Po pewnym czasie może dostałbym jakieś zadanie od Diego albo Thorusa i miałbym szanse zostania cieniem. Wyuczyłbym się też kradzieży i włamywania u Rączki i odzyskał z nawiązką zainwestowane w ochronę pieniądze. Ograbiłbym też magazyn Fiska. Dalej już tylko ew. kariera Strażnika i później uciekłbym z obozu i ostrzegł Najemników przed atakiem na Wolną Kopalnię. Dołączyłbym do ludzi Lee i tym samym zaoszczędziłbym sobie nieprzyjemności ze strony szkodników.
Według mnie najlepiej ufortyfikowany jest Zamek w Starym Obozie, ale najlepsze położenie ma Nowy Obóz (góry, jezioro, żyzna ziemia pod uprawę ryżu, kopalnia blisko obozu, deszcz nie napada do chaty w jaskini). Jego wadą jest ukryta ścieżka do Wolnej Kopalni (której nie znalazłem) i to, że w Gothic'u 2 wszystko zamarza i wszędzie jest pełno śniegu  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: mahones w 27 Sierpień 2007, 14:35:48
Ja udał bym się jak większość tu co napisali również do nowego obozu, ponieważ tam bym się czuł najbezpieczniejszy i najbardziej zadomowiony dlaczego, ponieważ właśnie tam mam swoich ulubionych przyjciół, czyli któtką mówiąc npc i ogólnie tam panuję sympatyczna atmosfera. Poza tym jest jeszcze, najlepszy przywódca Lee oraz kilku jego opruszków oraz magowie wody.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Morferiusz w 29 Sierpień 2007, 12:35:53
Ja od niedawna gram w Gothica I więc nie widziałem jeszcze jednego obozu. Jak na razie dołączyłem do Starego Obozu i starałem się dołączyć do Bractwa Sekty. Teraz playne sobie raz i poszukam kogoś kto mógłby mnie do Nowego Obozu zaprowadzić. Powiem Wam niebawem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Meterosexual w 29 Sierpień 2007, 13:22:50
Ja poszedł bym do Nowego Obozu i postarał sie o dołączenie do Najemników
"Tylko tam można znaleźć prawdziwą wolność, oczywiście jak na kolonie karną"
poza tym ten obóz ma dobry klimat i Lee nie jest taką ciotą i tchórzem jak Gomez
a pranie mózgu w obozie sekty mi sie nie widzi
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: keanu w 29 Sierpień 2007, 14:21:40
Ja wybrałbym stary obóz. Może i trzeba tam wypełniać rozkazy Gomeza itp. ale ten obóz jest najlepiej zorganizowany. W nowym obozie zazwyczaj po pierwszej nocy możesz obudzić się...martwy:D a jeśli należysz do sekty to mało kto traktuje cie poważnie. Po za tym jeśli bym trochę ...przypakował (jak Beziu) to nikt by mi już nie rozkazywał...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ilus w 12 Wrzesień 2007, 17:02:06
Ja wybral bym Stary Oboz.Zostal bym cieniem a pozniej straznikiem i znecal bym sie nad kopaczami i nowymi hehe.Okradal bym kopaczy z ich mieszkan i rudy i by musieli mi dom sprzatac hehe i zyje jak krol;-)    
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lord Scorpio w 16 Wrzesień 2007, 17:15:23
Gdyby się tak zdarzyło to poszedłbym do Obozu Bractwa na bagnach, zostałbym nowicjuszem, a później strażnikiem świątynnym, dodatkowo można wyuczyć się magii:) no i sekciarze mają swoich przedstawicieli w każdym z obozów, a dodatkowo wielu z przymusowych mieszkańców GD jest uzależniona od bagiennego ziela:)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: gothic_women w 21 Wrzesień 2007, 15:31:51
Ja dołączyłam do wszystkich obozów  
Na początku do Starego Obozu (jak chyba większość graczy na początku). Jak grałam drugi raz to do Nowego Obozu. Na końcu do Sekty. Najlepiej jest w Nowym Obozie, chociaż wolę być cieniem niż szkodnikiem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Nefis w 30 Wrzesień 2007, 09:46:27
Ja bym wybrał Nowy obóz dlaczego po tam można mieć 3 gildie Szkodnika,Najemnika,Maga wody i nikt cię z niego nie wygoni jak w Starym Obozie że wypruwało się flaki żeby zabić królową pełzaczy zostać na 5 minut Strażnikiem i papa obóz na zamykają i nie chcą wypuścić a w Sekcie co palą i się modlą do jakiegoś debila zwanego śniącym a to tylko strata czasu i kasy na ziele.
PZDR Nefis
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: kuczaja w 10 Październik 2007, 22:05:22
Ja uważam że najbezbieczniej byłoby w starym obozie, gdybym się "podlizał" paru ludziom to mógłbym zostac cieniem, a cienie są raczej neutralnie nastawione (tzn. nie robią w rudzie po łokcie, ani nie dbają o niczyje bezpieczeństwo). W nowym obozie każdy by mógł mnie pobic i okraśc , a dbając o reputacje nie zostałbym "świrem z sekty". W starym obozie jest wolna chata i nie trzeba się o nią z nikim bic (patrz zadanie "chata krzykacza" w nowym obozie). Można spokojnie życ (wystarczy 30 bryłek na start, a potem 10 dziennie), da się pracowac (W gothicu kując miecze można zbic majątek!), i aby gdzieś pójśc nie trzeba żadnych TETRIANDOCHów. Podsumowując: stary obóz rządzi!!!

Pozdrowienia!

PS. Stary obóz i tak rządzi!!!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: fulkim w 28 Październik 2007, 12:42:20
hmmmmmmmmmmmmm.
Oczywiście Stary Obóz,dlaczego?
-Bo jakby na serio było tam tylu ziomków z forum co piszą ,że do SO to by było fajnie :)    

A tak dokładniej to:
-Warownia wzorowana na średniowiecze(super klimat  )
-Ochrona
-bronie,zbroje-najwiekszy wybór :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lee Dowódca Najemników w 29 Październik 2007, 19:53:38
najlepszy Stary Obóz bo :
-ma Magów Ognia
-tam są wpływowi ludzie
-jako jedyni wymieniają rudę (za dobra materialne oczywiście)
-duża przestrzeń i dużo sprzedawców
- tam mam kolegów jak Diego,Milten
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: kolek w 29 Październik 2007, 20:00:19
Zdecydowanie Nowy Obóz, przynajmniej nie strzelają focha za byle co ;>. Poza tym tam jest fajny klimat wbrew temu co mówi większość z SO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dyum w 30 Październik 2007, 14:19:46
Zdecydowanie SO. Przede wszystkim jest tam bezpiecznie, ponieważ obóz dookoła otoczony jest murami ochronnymi, to największy obóz i są także dobrze wyszkoleni w walce strażnicy
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Vedymin w 31 Październik 2007, 09:16:55
Ja uwielbiam Obóz na Bagnie.


*Fajki wodne i jointy gdzie nie popatrzysz  
*Mają legalne zioło  
*Ale tak na serio to strażnicy świątynni są najlepiej wyposażeni. Może obóz niejest za bardzo ufortyfikowany. Ale orkowie go raczej niezaatakująbo mają inne obozy po drodze, a niezapominajcie że Sekta czci tak samo Krushaka jak orkowie  

*Jako że jestem sługą Beliara to najbardziej mnie korci przemiana w Poszukiwacza
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Eregrin w 03 Listopad 2007, 11:22:38
Ja bym wybrał chyba Nowy obóz. W Starym Obozie, trzeba płacić strażnikom za ochronę.
W Nowym nie ma tego cholernego Wrzóda, Bloodwyna, Gomeza prania mózgu ze strony Guru. Wystarczy, że ma się pancerz i mieczyk, a da sobie radę ze wszystkim ;-).

PS.
Kiedyś, gdy Wrzód się do mnie doczepił, nagle gdzioeś mi zniknął. Chciałem mu pokazać mieczyk w przybliżeniu, doszedłem <W starym obozie> do miejsca, gdzie jest kilka chrząszczy, patrze, a tu leży martwy Wrzód ;-) TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Glirycynooleinian w 03 Listopad 2007, 16:40:19
Ja bym wybrał obóz na bagnie bo:
- Jest najbardziej zorganizowany (w NO są szkodniki, którzy kłócą się między sobą a w SO są cienie, którzy się uważają za elite i wszystkich innych mają za miernote)
- Bagienne ziele na miejscu i za darmo xD
- Strażnicy ÂŚwiątynni to wg. mnie najlepiej wyćwiczeni wojownicy w całej Kolonii
- Magia ÂŚniącego przypomina psionike
- Obóz, który nie wszczyna potyczki z innymi i na odwrót (chodzi o to że NO i SO non stop skaczą sobie do gardeł a Sekta to są te "świry", które rozdają zielsko i dlatego są spoko xD)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Jaszczur w 03 Listopad 2007, 19:27:10
Nowy Obóz bo:
- Nie ma Bloodwyna i skorpiona(Wrzód jest spoko, bo jak się go zleje to można zabrac jego rzeczy)
- Poszedł bym do OB, dostał kilka cygar,dał je jakimś najemnikom za friko, skumplował się z nimi i byśmy zlali krzykacza (Lewusa też)
- Powiedział bym gościowi z Nowej Kopalni że chcę byc Kretem i dostał od niego pancerz Kreta
- Poszedłym bym do karczmy i się uchlał.  :]
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: kubason w 03 Listopad 2007, 19:54:30
Ja od razu udaje się do Nowego Obozu to chyba oczywiste. Nie zgadzam się z userami, którzy piszą że zamek to najlepsza fortyfikacja, bo wiecie co....nie ma jak potęga głazu, a co dopiero góry. Więc sądzę, że nikt by nie miał szans zdobyć takiego obozu. A na dodatek nie można go zaatakować z powietrza, na przykład z katapulty, bo miasto jest w ogromnej jaskini. A na dodatek gdyby wojska wroga wdarły się na pole ryżowe można by było zniszczyć tamę i zalać przeciwnika.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: laskos w 03 Listopad 2007, 20:25:24
Hmm... Ja bym poszedł albo do Starego Obozu, albo do Nowego Obozu.
Do Starego dlatego, bo jest dosyć bezpiecznie...
Do Nowego, bo miałby on tak naprawde szanse w realnym starciu. Ma on jedynie 2 przejścia - jeśli je obstawić - są nie do sforsowania...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Hatrix w 14 Listopad 2007, 16:17:16
Ja do Starego Obozu. Pracował bym u kogoś i dziennie bym dostawał 10 bryłek. Dawał bym Bloodwynowi i nic by mi się nie stało :P.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Czyli mistrz topora! w 14 Listopad 2007, 17:17:16
Jeśli bym tak na serio trafił do prawdziwej Kolonii,skierowałbym się do Starego Obozu; dzięki handlowi rudą z Królem ludzie ze Starego Obozu dostają tyle ile zapragną wszystkiego czego zapragną    I to mi się podoba.Po za tym bezpieczeństwo-mocna palisada oraz strażnicy,którzy za marne 10 bryłek rudy chronią cię dzień i noc.


Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: koczi w 14 Listopad 2007, 18:24:14
Ja dołoączyłbym... Hmmm... No nie wiem podsumujmy:
Stary obóz:Chyba tak bo lubie go bardziej niż inne nie wiem czemu
Nowy Obóż: Może i wolność jest ale to nie dla mnie
Sekta:STOP POGAÑSTWU!( czyli nie:-)  )
a jeśli byłyby to Mroczne tajemnice to do strażników kopalni po wymianie kucharza  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Paler w 08 Grudzień 2007, 11:42:06
Raczej bez namyslu dolaczylbym do Nowego Obozu.Jak powiedzial wczesniej Bezimienny ten oboz jest praktycznie nie do zdobycia.W Starym Obozie trzeba placic straznikom bo inaczej beda chcieli cie zabic.
No i w Nowym Obozie jest karczma,w ktorej mozna sie upic ^^
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Zax w 11 Grudzień 2007, 20:00:41
Ja bym odrazu poszedł do nowego obozu ,ponieważ mają mocną obronę i silnego,mądrego przywódcę oraz potężnych Magów.W tym obozie czuł bym się najbezpieczniej.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: osal w 12 Grudzień 2007, 21:07:46
Ja bym poszedł do Nowego Obozu. Nie ma tam ćpunów ani strażników, którzy "na znak przyjaźni" wyciągają kasę za ochronę. I mają dobrego przywódcę. Jakby się jeszcze zostało kurierem magów to można by korzystać z dobrodziejstw, jakie Stary Obóz dostaje za handel rudą z królem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Yeed w 12 Grudzień 2007, 21:16:33
A po co biec zaraz do jakiegoś obozu xD
Lepiej zaszyć się tak jak Gilbert w jaskini..w końcu mało kto się tam dostanie
Ostatecznie stosunkowo najbezpieczniej jest u psycholi z obozu na bagnie.
Jednak, to może źle wpłynąć na psyche na dłuższą metę xD
Ciągle ten śniący i śniący + palenie zielska..robią swoje...dziury w mózgu itp.

Stary obóz...jak nie chcesz dostać po mordzie to pracujesz od rana do wieczora i to co zarobisz oddajesz strażnikom modląc się, że ci nie obiją gęby....
zresztą może tam dojść do walki nawet jeśli zapłaciłeś za ochronę :P...albo bloodwin albo szakal opowiadali, że jak 2 walczących zapłaciło za ochronę to czekają aż któryś zginie i nie pomagają

Nowy obóz...względnie wydaje się najlepszym azylem.....Najemnicy są ok...szkodniki mogą robić problemy ale jeśli trzymać się najemników to najbezpieczniej
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sutir w 12 Grudzień 2007, 22:43:57
No tez mozna zaszyc sie gdzies w jaskini i potrenowac na stworach, pozniej dojsc do jakiegos obozu i stoczyc jakis pojedynek uznaja cię za silnego i odrazu wejdziesz na jakas wyzsza pozycje .A na moim miejscu bym poszedl do
Nowego Obozu ze wzgledu na bezpiecznosc i nikt ci do mozgu sniacego nie wlepi.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: arek369 w 13 Grudzień 2007, 17:19:22
ja wybralbym oboz na bagnach nie dlatego ze lubie sniacego(bo to czort) tylko mozna tam uczyc sie i magii i walki i maja super czary i zbroje oraz WOLNOSC a nowy oboz to banda zlodzieji i szkodnikow a stary tp przykupersy gomeza ktorzy wywalaja cie w 4 rozdziale poza tym nie mozna zdobyc viezkiego pancerza straznika
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Hosh w 22 Grudzień 2007, 15:25:03
Na pewno dołączyłbym do starego obozu.W obozie sekty nie czułbym się bezpiecznie z powodu węży błotnych a w nowy m obozie z powodu bandytów,szkodników.Stary obóz posiada także dobrych strażników i mury obronne i jest tam w miarę bezpiecznie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Charlote w 24 Grudzień 2007, 12:34:02
Tylko i wyłącznie nowy oboz  juz mowie dlaczego: w starym obozie mam klopoty ze straznikami, a i tak i tak cie z niego wyrzuca  bo sie kopalnia zawali:) w obozie Bractwa przede wszystkim ten rytuał przyzwania... Y'berion kipnie i co?? A tak woogole to tam nie ma wolności i nie mozna nikogo pobic
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Xarak Bunt w 24 Grudzień 2007, 21:25:58
Moim zdaniem wybrałbym Stary Obóz, ponieważ jest tam najbardziej kulturalnie (?) w miarę bezpiecznie i jest jakiś widoczny system władzy, porządku itp. Jest to miejsce w miarę dobre do obrony.
Główną zaletą tego obozu jest takowy kontakt ze światem zewnętrznym tj. handel rudą z królem, towary z zewnątrz itp. No i można uczciwie po pracować, jest arena   , targowisko, wszędzie blisko (sam środek koloni xD ) Płacąc za ochronę staje się bezpiecznym, jeśli nastąpiłby awans na strażnika (mówimy tu o realistycznym życiu a nie Beziego przecież) to byłoby cud- życie. Fajna zbroja, broń, spokój, szacunek wśród innych ( jednak strażnik w starym obozie to coś xD ) i to chyba wszystko.

POZDRO!!!!!!!!!!!!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Giker w 31 Grudzień 2007, 01:23:04
U mnie to zależy... jeżeli miałbym być nikim, takim zwykłym robalem to wybrałbym obóz na bagnie i siedział bym na zadzie do końca mych dni    jeżeli miałbym być kimś wyżej postawionym to stary obóz i bycie cieniem. Też nic nie musiałbym robić   a jeżeli miałbym być super gościem to nowy obóz i najemnik. Drwił bym sobie z kretów i szkodników   a przy okazji miałbym kase za chronienie magów, a kto tam atakuje takich magów? nikt, więc miałbym kase za nic, a jakby mi jej brakowało to bym się umówił z kumplami i przechwycilibyśmy jakiś transport zaopatrzenie do starej kopalni   to by było życie  

pozdr all
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: mdr133 w 31 Grudzień 2007, 10:37:16
Na począdku kiedy zaczynałem grać w tą grę najbardziej podobał mi się Stary Obóz. Byłem też w innych obozach ale tam było wedłóg mnie nie przyjemnie. Ale chyba w czwartym roździale kiedy pomogłem magom wody zostałem wygnany ze Starego Obozu. A ponadto dowiedziałem się, że Gomez zabić magów ognia. Byłem ściekły   Od tej pory dołączyłem do nowego obozu jako mag i jestem zadowolony. Jedyne z czego jestem smutny jest to, że jak tylko zobaczy mnie jakiś cieć czy ktoś ze starego obozu to odrazu odemnie uciekają  A wy?Lubicie Stary Obóz czy bardziej inne obozy?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Russel w 31 Grudzień 2007, 10:41:05
ja go zabardzo nie lubie
P.S ten temat jest bessensowny


PozDRo russel
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: shakall w 31 Grudzień 2007, 11:07:38
ja lubię obóz bractwa śniącego  bo są fajne zbroje strażnika świątynnego
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Arhidanis w 03 Styczeń 2008, 18:50:28
Ja bym się przyłączył do Nowego Obozu. Dlatego że to tak naprawde jedyny obóz w którym można do czegoś dojść. Poza tym jednak wydaje mi się że jest to dość bezpieczny obóz nie to co Stary.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Walar w 03 Styczeń 2008, 19:39:26
Ja bym się wbijał do nowego obozu. Tam miałbym szansę na rozwój. Mógłbym zostać nawet magiem, co uczyniło by mnie bardzo potężną osobą. Na pewno nie dołączył bym do starego obozu, bo nie chciałbym być waflem ani dla strażników, ani dla Gomeza, jeśli zostałbym strażnikiem. Obóz na bagnie też odpada. Nie chciałbym się przećpać i dostać downa, chodzić po całej koloni krzycząc: uwielbiajcie ÂŚniącego, bo jego jest moc i władza" czy coś w tym rodzaju
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Radagast w 04 Styczeń 2008, 14:42:29
Ja przyłączyłbym się to Starego Obozu, bo jest dobrze strzeżony, albo do Obozu Bractwa, poniewarz jest tam fajnie (mi się tam domki na drzewach podobają). Do Nowego Obozu raczej nie, bo może tam ci ktoś dać kopa w cztery litery (nie ma tam wogule reguł!)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: gaju2006 w 15 Styczeń 2008, 08:50:00
Moim ulubionym obozem jest stary poniewaz znajduja się tam wszystkie postacie ktore lubie np. DIEGo
Ale ma tez i swoje wady np. taki osobnik jak wrzod . I przez ta o to osobe oboz ten traci juz jakas czesc swojego uroku.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bury w 15 Styczeń 2008, 10:31:21
Ja to bym dołączył do starego obozu i od razu ubiegałbym się o to żeby zostać cieniem a potem strażnikiem i magnatem,a jak bym był cieniem to bym zbierał odważnych wojowników i magów na niebezpieczną wręcz śmiertelną wyprawę po koloni żeby odwalić jakieś fajne questy,poza tym stary obóz jest chyba najlepiej zorganizowaym obozem,tak myślę...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bezimienna_ w 17 Styczeń 2008, 21:48:24
a edytuję sobie posta, a co.. xD kobieta zmienną jest
dołączyłabym do NO, oczywiście po długim treningu, bo bezpiecznie tam nie jest. ale ogólnie pasuje mi atmosfera tego obozu, podobają mi się pancerze, ludzie też całkiem fajni. poza tym w NO można poczuć trochę wolności, jak na kolonię karną :P

Pozdrawiam,
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Hadriel w 18 Styczeń 2008, 08:00:28
Ja ubóstwiam nowy obóz. Lubie pancerze tego obozu. A i w michę dać się nie boję. To jest super obóz.
No tylko oczywiście zanim tam pójdę to ćwiczę walkę jednorecznym orężem i trochę łukiem i potem dopiero idę.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Smok Finkregh w 20 Styczeń 2008, 20:07:57
Ja bym, na waszym miejscu wybrał Nowy Obóz. Powody:
Niskie ceny (tak mówi ten kolega Draxa)
Dobra magia
Trudny dostęp (dla orków,itp.)
Niezłe umiejętności
W Gothic 2 moja siedziba (w końcu jestem lodowym smokiem, nie?)

Jest tylko drobny problem:trzeba się nachodzić, ale co tam.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Baś-ka w 20 Styczeń 2008, 20:35:10
Ja w grze i w realu zawsze bym wybrał NO. Wielka brama u góry pola ryzowe tylko do stracenia w razie ataku no a u góry forteca po za tym to górzysty teren więc nie można by było podprowadzić machin oblężniczych np. Taranu pod bramę. Po za tym jest tam pełno silnych Najemników (Torlof,Cord,Kosa,Orik,) nasz kumpel Gorn ale najlepsze jest to że jest tam Lee. W sumie zawsze w gothicu służyłem Lee po za tym napady na konwoje SO bardzo kuszą.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: fijolek w 21 Styczeń 2008, 10:26:56
Ja bym wybrał Stary Obuz ponieważ posiada arene i jest dobrze uzbrojony dzięki stałej wymianie rudy na towar   ponadto można sobie ochrone zapewnić za rude
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Uchiha Sasuke w 21 Styczeń 2008, 18:51:54
Wybieram... Nowy Obóz jest najlepiej chroniony mają tam najlepszych wojowników w koloni jest najlepiej ulokowany w końcu wielka jaskinia z bardzo wąskim dojściem jest bezpieczniejsza od niczym nie chronionych bagien Obozu Sekty
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: xardi w 22 Styczeń 2008, 14:54:32
Ja na początku zebrałbym trochę rudy,podszkoliłbym się w walce,sprawił sobie lepszy miecz i poszedł do Nowego Obozu.Unikałbym Lewusa,ale tylko na początku.Dołączyłbym do szkodników i dopiero wtedy zapier****łbym Lewusowi.Trenowałbym walkę i dołączyłbym do najemników.
Wybrałbym ten obóz ze względu na bezpieczeństwo.Fortyfikacje są tam co prawda średnie, ale są wieżyczki i zamykana brama.Poza tym są tam silni wojownicy(najemnicy) i mocni łucznicy(szkodniki),no i jest ich dużo.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: krassus w 22 Styczeń 2008, 22:53:31
Ja wybrałbym stary obóz! Sztywne reguły zarządzenia. Silni wojownicy. Potężna twierdza. To jest to co jest potrzebne każdemu więźniowi w życiu... niebezpiecznym życiu!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Fragenstein w 23 Styczeń 2008, 15:52:39
Stary obóz.. banda złodziei mających się za nie wiadomo kogo. Przynajmniej mają namiastkę organizacji i własną kopalnię.
Nowy obóz.. banda jeszcze gorszych złodziei ale z mniejszym uprzedzeniem do wszystkiego wokół. Brak jakiejkolwiek organizacji ale mają co prawda kopalnię (wystarczającą im na dłuższy czas).
Obóz na Bagnie.. banda oszołomów :P Jest organizacja, jest stałe źródło dochodów. Problem w tym, że nie są normalni i bez przerwy jarają trawę (co w sumie dla niektórych może też być plusem ;]).

Cienie- nie mają nic do powiedzenia, jacyś tacy nie wiadomo jacy. Diego. Nie.
Strażnicy- skorumpowana straż bez żadnych zasad. Zdecydowanie nie.
Magowie Ognia- za bardzo zapatrzeni w siebie. Milten. Może.

Szkodniki- złodzieje, bez zasad. Okradają nie tylko inne obozy ale i siebie nawzajem. Lares.. Nie.
Najemnicy- wojownicy z honorem i zasadami. Do tego Lee i Gorn- z nimi nie zginiesz. TAK
Magowie Wody- trochę nudzą ale przynajmniej nie uważają że świat obraca się wokół nich. Może.

Nowicjusze- wyzyskiwani. Parobki. Lester. Nie.
Strażnicy ÂŚwiątynni- to samo co najemnicy. Ale i tak jarają trawę i wierzą w ÂŚniącego. Angar. Raczej nie.
Guru- wyzyskujący. Zapatrzeni w siebie jak mało kto (obrażą się za to że próbujesz z nimi rozmawiać.. mamy prosty przykład co trawa robi z mózgiem ;]). ÂŚniący.. trawa.. oszołomy. Nie.

Podsumowując- Najemnicy=Nowy Obóz.
Pzdr
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mściciel w 23 Styczeń 2008, 16:06:31
Ja osobiście jestem zwolennikiem nowego obozu bo tam nikt nie każe ci kopać rudy,możesz iść do karczmy i upić się ja beczka.Tam przynajmniej nie jestem sługą Gomeza i jakiegoś świrniętego Y'beriona.Po prostu możesz robić co ci się żywnie podoba

Ta,ale w Gothic 1 na 1 rozdziale możesz zostać najemnikiem,a w starym obizie strażnikiem w drógim rozdziale.I Lee nie chowa się przed nikim jak Gomez.

SO jest potężny bo był pierwszym obozem w koloni.A skoro jest potężny to dlaczego wolną kopalnie odbiłeś sam z gornem przecierz nas jest 2 a ich chyba z 50 to SO nie jest mocny

Ale w NO są przynajmniej jakieś atrakcje,a w SO jakie

Robar I ma racje przecierz NO ma jedzenie,a po drogie można iść na polowanie.

Pienik na arenie można się bić tylko 2 razy.A po 2 mistrzem areny jest członek NO
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: stefan666 w 23 Styczeń 2008, 16:10:59
Cytuj
Ja osobiście jestem zwolennikiem nowego obozu bo tam nikt nie każe ci kopać rudy,możesz iść do karczmy i upić się ja beczka.Tam przynajmniej nie jestem sługą Gomeza i jakiegoś świrniętego Y'beriona.Po prostu możesz robić co ci się żywnie podobaTa to weź zaatakun LEE albo wejdzi na 1 rozdziale do magów wody

Ta tylko ze Gomez nie ma panerza z 80 % z futra i jest potezny a Lee i jego zgraja to wiesz takie szczurki a stary obouz jest wiekszy od nowgo i lepszy on zyje dzieki SO bo bez SO zginool by z klodu

Cytuj
SO jest potężny bo był pierwszym obozem w koloni.A skoro jest potężny to dlaczego wolną kopalnie odbiłeś sam z gornem przecierz nas jest 2 a ich chyba z 50 to SO nie jest mocnyymm Oboz bractwa teź jest nowy a jest potega a ludzie z No okradaja tych z So bez so kolonia padniee
 
Boze Mściciel ty kiedys grales w Gothic 1 TAM JEST ARENA TARGOWISKO MAM MOWIC DALEJ?!

Cytuj
Pienik na arenie można się bić tylko 2 razy.A po 2 mistrzem areny jest członek NO
POKI BEZIO się N IE PRZYLACZY DO SO a i Msciciel nie bij sobie pstow jak masz cos napisac co ma 1 zdanie to zrob edit ostatniego postu
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Rhobar I w 23 Styczeń 2008, 16:38:42
Cytat: Pienik
ymm Oboz bractwa teź jest nowy a jest potega a ludzie z No okradaja tych z So bez so kolonia padniee


Nie padnie ani nie umrze z głodu. Po pierwsze dla tego, że Nowy obóz hoduje ryż. Po drugie dlatego, ze można nadal polowac

Ja jestem za Sektą i NO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: BeoWolf w 27 Styczeń 2008, 00:20:09
Gdybyście byli w Starym Obozie,Strażnicy by od was żądali pieniędzy(a kopacz nie dostaje zbyt dużo pieniędzy)W Obozie na Bagnie nie ma murów-O oznacza że pod zasłoną nocy grupka węży błotnych może Cie pociachac na kawałki.Jedyny Mądry Wybór(dla mnie) To Nowy Obóz,co prawda codzieńnie by Cie okradali   ale tam można przynajmniej życ bezpiecznie.


Pozdro  Thief
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: wrzod w 27 Styczeń 2008, 22:45:17
to proste : Nowy Obóz . Mogę się tam bić ze szkodnikami (co uwielbiam) , nie trzeba płacić za ochrone . Nie ma tam Wrzodów czy Shartów  i jest tam min. Buster (nauczy akrobatyki) jako jedyny w całej koloni . Ponadto darze tam wiele osób sympatią : Horacy , Pock , Rufus , Klin , Lares , Buster , Wilk , Sharky , Gorn , Torlof , Lee , Jeremiasz , Silas , Cord no i magowie są jakby sympatyczniejsi (Saturas nas nie wygania jak Corristo) jednak trzeba tam uważać na Lewusa czy Księżnego Ryż (ale to lamusy  więc na 3 poziomie spoko da się im rade . Dziękuje państwu  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Knight Lares w 28 Styczeń 2008, 18:14:47
Ja przechodziłem 1 akt 2 razy, za każdym razem wybierałem nowy obóz. Są tam najfajniejsi ludzie
- Lares, Lee, Gorn, Wilk. Jest też paru trochę nie ten tego... np. Lewus, Horacy, Krzykacz, ale to i tak najlepszy ze wszystkich obozów. Zbroje w tym obozie wyglądają najfajniej a w szczególności ciężka zbroja najemnika.                          
                                                                     NOWY OBÓZ GÓRÂĄ STARY DOÂŁEM


(http://www.gothicworld.pl/gildie1/nowy_oboz.jpg)

(http://gothic.gram.pl/obrazki/zbroje/Gothic 1/ciezka_zbroja_najemnika.JPG)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: PikuS w 28 Styczeń 2008, 21:43:55
hmmm obóz


Ja bym przyłączył się do Nowego Obozu. Nikt tam nie nażuca ci jakiś zadań. Wykonujesz te które ci odpowiadają i to właśnie wolność jest tam najlepsza
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Garrador w 02 Luty 2008, 13:14:53
Zastanawiałem się nad starym, lecz jednak wybiorę nowy.
Nikt nie mówi co masz robić, a i klimat nienajgorszy
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: ÂŁowca dusz w 02 Luty 2008, 13:37:52
Najlepszy jest stary obóz, ponieważ są tam strażnicy, którzy pomogą nam jeśli im zapłacimy i jest położony najbliżej początku gry więc zanim pójdziemy gdzieś dalej to tam się ulepszymy.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Tommy131 w 03 Luty 2008, 13:27:44
Krótko.
Ja bym się przyłączył do SO z tych samych powodów co inni.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: kamil^ w 03 Luty 2008, 15:12:55
Ja oczywiscie wole nowy oboz... Przed wstapieniem do jakiegos obozu zawsze wykonuje zadania dla wszystkich i przylaczam się do starego bo i tak mogę się przylaczyc w pozniejszym czasie do nowego. W nowym obozie czujemy się wolni. W starym panuje gomez a ja nie przepadam za tym gosciem. Kolejnym powodem mojej decyzji jest to ze w nowym obozie sa swietnie wyszkoleni najemnic oraz magowie wody. Ludzie w nowym obozie chca nareszcie wydostac się za bariere w czasie gdy stary oboz nie robi praktycznie nic w tym celu. Nowy oboz ma swietnych dowodco - lee i lester. Mozemy pohandlowac bagiennym zielem...   Wogole wydaje mi się ze atmosfera w tym obozie jest o wiele lepsza. Nikt przeciwko tobie nie spiskuje (jak w przypadku bloodwina i kilku kopaczy). poza tym nie lubie tych nadzianych magnatow i ich przywodce ktorzy handluja niewolnicami, zmuszaja je do ciaglej pracy i wogole dostaja oni wszystko czego chca. A w nowym obozie nie wspomne juz o swietnych kumplach (m.in. gorn). No i jeszcze wole magow wody od tych leniwych, niemilych magow ognia ktorzy dbaja tylko o swoja pozycje w kolonii i podazaja za gomezem ktory w koncu ich morduje. A jezeli chodzi o ufortyfikowanie to przeciez stary oboz można z latwoscia spalic  poza tym można zaatakowac z wielu stron a w przypadku nowego obozu trzebaby bylo niezle się natrudzic zeby dostac się do glownej siedziby.

Jezeli chodzi o oboz na bagnie to nieprzepadam za nim. Jakos wcale mi się w nim niepodoba. Ogolnie bractwo kojarzy mi się z bagiennym zielem, ''cpunami'' i slepo podazajacymi za swoim sniacym nowicjuszami i innymi osobami w tym obozie. No i klimat jakis niezabardzo przyjazny.

Zdecydowanie jestem za nowym obozem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Medivth w 08 Luty 2008, 14:22:40
Dokąd bym się udał?
Hmm... Dobre pytanie, bo sam do końca nie jestem pewien. Powiedzieć coś mogę, ale czy zrobiłbym tak na pewno, gdybym wleciał do Koloni Karnej? Powiedzmy, że tak:
No, więc po wrzuceniu do Koloni, chrzeście wody i rozmowy z Diego, jeśli ta by nastąpiła, najprawdopodobniej podążałbym za nim wprost do Starego Obozu, dlaczego? Ponieważ, Stary Obóz jest dość dobrze ufortyfikowany, ma Palisadę, a we wnętrzu obozu mur, do Zamku. Jest on chroniony nie tylko przez te właśnie Palisadę/Mury, ale także przez Strażników, którzy pełnią straż 24h na dobę. Są oni uzbrojeni nie tylko w wytrzymały pancerz, ale także i w silną broń i kuszę.
Uwielbiam także magię, przez co chętnie przyłączyłbym się do Magów Ognia. Osobiście, wolałbym Magów Wody, ale w Nowym Obozie byłoby jak dla mnie trochę za niebezpiecznie... Jak już wspomniał IsentoR (może i wielu user'ów po nim, ale czytałem tylko pierwszą stronę), żaden kopacz nie odważyłby się podskoczyć do Magów Ognia, jeden chciał już zasztyletować we śnie Corristo, i chyba każdy wie, co go spotkało, nieprawdaż?
Hmm... Stary Obóz znajduję się także niedaleko ziem Orkowych, ale to mnie by chyba nie zniechęciło, gdyż dopiero w Gothic II Orkowie pokazują, co potrafią. W pierwszej natomiast części trzymają się z daleka od ludzi, to raczej ludzi częściej zapuszczali się na ich tereny, np. rozdział trzeci "Starożytna Magia", oddział Strażników ÂŚwiątynnych wyrusza za przewodnictwem Baal'a Lukora na Cmentarzysko Orków.
To na razie wszystko...


Pozdrawiam, Medivth
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Karool w 09 Luty 2008, 09:43:09
Ja bym dołączył do Starego Obozu z powodu:
-uzbrojenia
-palisady
-Wrzoda  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: nowy xard w 09 Luty 2008, 20:31:42
Zacząłbym od powędrowania sobie po kolonii(Stary Obóz,Sekta) i podszkoleniu się w walce,a później do Nowego Obozu,bo tam są fajni ludzie(Lee,Gorn,Lares,Jeremiasz,Silas) i wolność.Na początku zostałbym szkodnikiem,a później piłbym piwo i wino w knajpie i palił bagienne ziele.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: darek7109 w 10 Luty 2008, 12:57:52
ja bym poszedł do obozu łowców orków
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Artex w 10 Luty 2008, 13:33:03
Ja bym się przyłączył do Starego Obozu, gdyż jest tam najfajniejszy klimat i można zostać magiem ognia. W ogóle jak się trochę postaramy to możemy zostać kimś ważnym
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Vatar w 10 Luty 2008, 14:05:28
Ja zawsze wybieram SO poniewaz można nauczyc się strzelania z kuszy.A w IV rozdziale do NO bo jest tam fajny klimat.najemnicy mają fajne zbroje i sporo questów do wykonania.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Najemnik009 w 10 Luty 2008, 16:19:29
Ja wybrał bym Nowy obóz ponieważ lubię najemników i szkodników.W NO są fajne misje i git ludzie i wydygane pancerze.
Nowy obóz cenię za dobry klimat.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Krystian55 w 12 Luty 2008, 18:35:50
Stary Obóz, ponieważ:
- Bezpieczeństwo (mury)
- Jak zapłacisz strażnikowi za ochronę, każdy się od ciebie odczepi,
- Jak nie masz rudy, zamieszkaj u najlepszego kumpla - Diega,
- Milten, Diego - najlepsi kumple.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Akasemis w 12 Luty 2008, 18:58:13
Wybrałem SO bo
- Dużo osób
- Magowie wody
- Gorn,Lee,Lared (czyli nasi kumple)tam są
-
Cytuj
6. Nikt tam ci nie da w morde za NIC. W jednym wyjątkiem - Butch'a
Dokładnie
- Dobry przywódca :)
- ÂŻeby się do niego (Lee lub Laresa)dostać,nie trzeba wykonywać jakiś pier!@#$%& testów zaufania
- Dużo nauczycieli
:)

Pozdrawiam, Akasemis
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Adanos92 w 12 Luty 2008, 20:12:35
Zdecydowanie NO ponieważ iche przywódca jest Lee (moj ulubinoy NPC)generał który walczył za króla
są silni i dobrze wyszkoleni najemnicy szkodniki niezłe cwaniaki magowie wody maja swoja kopalnie rudy dość duży obóz i w ogóle jest the best :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Demites w 12 Luty 2008, 22:05:20
Ja dołączył bym do Nowego Obozu, gdyż jest tam bezpiecznie, jest Gorn i Lee, no i nie dręczą Cię jak w Starym Obozie, te wymuszone wypłaty za ochronę, haracze, wyzyskiwanie nowych nie istnieje w Nowym Obozie. No i dostaje się niezłe wypłaty, a praca holldarna nie jest.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Krystian55 w 12 Luty 2008, 23:33:59
Ja tam wolę Stary Obóz. Dlaczego?
- !Bespieczeństwo!
- Dasz straży rude, masz zapewnioną ochronę,
- Milten i Diego :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Takeo w 15 Luty 2008, 08:56:26
Ja dołączyłbym do NO. Panuje tam jakiś dziwny spokój i sielanka. Po za tym bardzo lubię Lee, ponieważ jest świetnym przywódcą. Można tam znaleźć wielu przyjaciół, którzy pomogą w potrzebie. Podobają mi się ich zbroje i broń.
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Randall w 16 Luty 2008, 14:52:27
Ja w grze zodołączyłem do wszystkich obozów jak przehodziłem GOTHIC1 po pare razy . Ale nie o tym mowa ja dołączył bym zdecydowanie do najemników bo tam nie rozkazuje  Gomez tak jak w starym obozie a w obozie sekty musiał bym się modlić do tego niby boga . W nowym  obozie bym wykonywał z wielką radością  dla Lee
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: krystianxdd w 19 Luty 2008, 08:50:52
Do Starego Obozu ... Tam Jest Najlepiej Wg. Mnie .. (Nie Ze Względu na Gomeza BO go nie lubie )
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bania23 w 19 Luty 2008, 13:24:37
Zdecydowanie wybrałbym obóz na bagnie :) Idąc fabułą: do nowego bym nie dołączył bo raczej nie chciałbym ryzykować podpadniecie ludziom ze starego(skąd ja bym wiedział że wrócę z powrotem wciskając wałka diegowi-lista). Do starego też mi się nie widzi bo tam nic tylko wyzysk a do kopalni mnie nie ciągnie :)(no chyba, że udało by mi się zyskać przychylność Cieni, a to nie jest takie pewne) Tak więc zostają mi bagna. Dostać się łatwo, a w dodatku 3 darmowe jointy dzień w dzień :) Sama praca przy zielsku też niczego sobie :) No ale ostatecznie okazało by się, że popełniłem błąd bo bagna by w końcu upadły i albo bym oszalał albo stał się poszukiwaczem. Nie za fajnie :) Jak to dobrze, że to tylko gra :D

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: wiktor1997 w 23 Luty 2008, 17:29:09
Ja bym poszedł do starego obozu poniewasz zapłace strażnikom i nic mi się nie stanie
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Anv w 04 Marzec 2008, 07:45:19
Ja od razu pobiegł bym do Starego Obozu. Ja chciałbym tam zostać Magiem Ognia. Jakoś te od wody mnie nie kręcą:D. No i oczywiście gruube mury. Podczas oblężenia, Ten obóz prztrwałby chyba najdłużej.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Pr0c3n7 w 04 Marzec 2008, 22:06:17
Ja dołączył bym do Starego Obozu z powodów następujących:
- Fajnie wygląda
- Te czerwone ciuszki  
- Jest tam Diego
- Przypadła mi do gustu hierarchia w tym obozie. nie ma takiego burdelu jak w pozostalych
- Dość spokojne miejsce. Najbardziej obronny obóz
Potem chętnie szpiegował bym w Obozie na Bagnie
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Foltest w 12 Marzec 2008, 14:25:49
Ja udałbym się do Starego Obozu ponieważ:
- jest najlepiej ufortyfikowany
- jest arena na której wojownicy walczą
- można tam praktycznie wszystko dostać
- są starzy przyjaciele
- jest kumpel Wrzód
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Eomer Syn Króla w 15 Marzec 2008, 22:42:20
Gdybym został wrzucony do Koloni Karnej to udał bym się do Starego Obozu dlatego,że:


___________________________________
"Chroń nas Innosie"
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Brecho w 16 Marzec 2008, 07:14:25
Stary obóz za ogólnie panujący ład, i bezpieczeństwo. Nie ma takiej pechowej lokacji jak Nowy Obóz czy Bractwo. Zostałbym Cieniem, znalazłbym chatkę i byłoby ok ;).
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: sluga bogow w 29 Marzec 2008, 17:15:05
Ja też wybrałbym SO, ponieważ w NO jest niebezpiecznie (Lewus, który karze nam roznosić wodę, knajpa do której wpuszczają tylko krety i szkodników, brak wolnych chat (Krzykaczowi trzeba było zabrać siłą), siedziba Laresa do której nie bardzo chcą nas wpuścić) i brak konkretnej dowodzącej osoby(do końca nie wiadomo, czy to magowie wody rządzą, czy Lee i jego najemnicy). W sekcie do końca nie podobają mi się ci cali guru, którzy na początku nie chcą się do nas odzywać. W ogóle gdyby zaatakowano ich obóz nie mieliby szans (słabe ufortyfikowanie). Dochodzi do tego to, że ich obóz leży na końcu koloni. A w SO jest:
- handlarze mają ciekawe towary
- ma mury (szkoda tylko, że drewniane, ale ma zamek)
- jest arena
- ma doskonałe położenie( samo serce koloni)
- dwie bramy, które można zamknąć podczas ataku
- cienie i strażnicy mają fajne pancerze
- jest konkretny dowódca( Gomez )
- są tam także magnaci
Wadą jest to, że zamek nie jest do końca zadbany(niektóre pomieszczenia nie posiadają sufitu, w niektórych pomieszczeniach są sterty gruzu)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Pan Grubuś w 29 Marzec 2008, 18:06:12
Jam bym brał stary obóz bo jest najbezpieczniejszy. No może nie tyle najbezpieczniejszy co przytulny. Jets wokół ogrodzony murym i są tylko 2 bramy które w każdej chwili można zamknąć ;) A inne obozy są tak jakby otwarte na świat, więc nie czuł bym siętam beazpiecznie ;)
Pozdr.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: BuryZenosław w 29 Marzec 2008, 19:51:20
ja bym wybrał nowy obóz bo tam jest lee , magowie wody, i można tu poznać kilku dowcipnisiów którym można skopać tyłki
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: SanMateo w 09 Kwiecień 2008, 11:37:09
 Po pierwsze od razu poleciałbym nawet bez pancerza ani choćby kilofa DO NOWEGO OBOZU TAM JEST PO prostu db-est!,  !!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Rygo w 14 Kwiecień 2008, 23:01:15
Jeśli chodzi o najlepszy obóz dla dzielnego człowieka zdecydowanie wybór pada na Nowy Obóz lecz nie należy wyolbrzymiać tego kim by się mogło być.

Stary Obóz to zdecydowanie najwygodniejsze najprzyjemniejsze życie (wystarczy być cieniem już jest wygodnie i przyjemnie) dostawy z zewnątrz silna ochrona całkiem całkiem

poza tym dla zwykłego przeciętnego człowieka najlepszym obozem jest obóz na bagnie. Robienie z siebie wiernego sługi Sniącego wsłuchiwanie się w wykłądy i choćby udawane zainteresowanie w pogłębianiu wiedzy pozwala całkiem się urzadzić nawet człowiekowi bez jakichkolwiek perspektyw i umiejętności.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dementor w 16 Kwiecień 2008, 16:58:44
Cytat: Rygo
Jeśli chodzi o najlepszy obóz dla dzielnego człowieka zdecydowanie wybór pada na Nowy Obóz lecz nie należy wyolbrzymiać tego kim by się mogło być.

Stary Obóz to zdecydowanie najwygodniejsze najprzyjemniejsze życie (wystarczy być cieniem już jest wygodnie i przyjemnie) dostawy z zewnątrz silna ochrona całkiem całkiem

poza tym dla zwykłego przeciętnego człowieka najlepszym obozem jest obóz na bagnie. Robienie z siebie wiernego sługi Sniącego wsłuchiwanie się w wykłądy i choćby udawane zainteresowanie w pogłębianiu wiedzy pozwala całkiem się urzadzić nawet człowiekowi bez jakichkolwiek perspektyw i umiejętności.


przepraszam, że jako odpowiedź, ale mi się komp wali xD
LUDZIE_CZEGO WY SIÊ BOICIE-przecież nie jest napisane, że obozy zaczną ze soba walczyc. Ale tak:
1) Obozu bractwa żaden inny obóz(no może orków) nie zaatakowałby, bo dostarczają zielsko. Który strażnik czy szkodnik walczłby bez jointa??
2) W nowym Obozie wszyscy nają łuki(95%). Ale jest tam lipa, bo gdyby obóz upadł, to traci cały kopiec rudy, poza tym magowie nie rządą tam, ani lee ani lares-każdy rządzi się sam
3) Stary obóz teoretycznie jest najlepszy , bo
a) jest najbliżej dla nowego NPC'ta
b)jest tam duuużo skrzyń
c)jak jesteś cieniem możeż już wszędzie wleźć
d)dostajesz troszke żarcia, niestety w grze tego nie było
 NO I PANUJE WZGLÊDNY SPOKUJ-A JAK SIÊ NIE PODOBA TO BEÂŁT OD STRAÂŻNIKA W SERCE I KONIEC ROZMOWY


Tak więc najlepszy jest Stary obóz, no i ta atmosfera wieczorem w zamku-wszyscy straznicy w nocy zamiast spać-chleja i jedzą, a potem nawaleni pilnują obozu:)  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Damsem w 18 Kwiecień 2008, 13:01:55
w Gothic 1 twórcy postarali się o to żeby obóz odbowiadal graczowi oraz jego charakterowi.Ja wybral bym nowy oboz poniewaz,Gomez jest jakims kolesiem ktory sobie mysli ze jest bossem koloni i jak potraktowali bohater gry na poczatku gry.W obozie sekty tez jest glupio. a w nowym obozie robisz co chcesz i mag wody ma 5 krag magi a ognia 4.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Cr4sh3r w 22 Kwiecień 2008, 19:33:41
W grze- Nowy Obóz nie podoba mi się podleganie jak piesek strażnikom w Starym, Sekta- pranie mózgu...
A w realu? Jeśli bym uwzględniał moje realne warunki fizyczne itp itd, to sekta (bo i tak bym myślał sam :P) albo NO bo jakoś bym tam przetrwał (chyba xD).
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: szymon(bezimieny) w 23 Kwiecień 2008, 20:31:02
ja wybral bym stary obuz i zostal straznikiem zbierajoncym za ochrone zbil bym niezlom kase a po zatym bardzo lubie go tez przez :
-grube mury
- BEZPIECZENISTWO
- DOBRYCH HANDLARZ
-NAJLEPSZE  LUZKA
- I SILNYCH,PRZYJAZNO NASTAWIONYCH LUDZI NAJ BARDZIEJ LUBIE GOMEZA I DIEGO.

a i jeszcze przez kopalnie dobre zbroje oraz przez bogactwo i dużo rudy oraz dla tego ze rzye w nim nasilnieszy czlowiek w te grze gomez
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Julian w 14 Maj 2008, 18:37:41
Ja bym wybrał szkodników NO.mogę robić co chce tylko czasami atakować konwoje do starego obozu.Bym siedział i nic nie robił i pił bym ryżówke Po prostu żyć nie umierać
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: sier w 15 Maj 2008, 19:19:59
Ja wybieram Nowy Obóz ponieważ kocham najemników (bez skojarzeń).Jestem zwolennikiem ich polityki.Robią co chcą kradną biorą kasę za jakieś zadanie''sępy".W tym obozie panuje ogniskowy klimat.Jeśli wchodzę do Nowego Obozu przypominają mi się lata dzieciństwa chodz jestem jeszcze dzieckiem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: miko1200 w 15 Maj 2008, 21:56:54
jakos mi się nie usmiecha isc narazac skore na wilkach i innych badziewiach żeby zaplacic za ochrone blodwynowi bez sensu wiekszosc ludzi wybiera stary ale to dlatego ze jest to pierwszy oboz jakis spotykamy i tak sobie wyobrazamy caly swiat wtedy inne obozy wydaja się zacofane a oboz sekty... nie chce aby mnie uwazano za swira sniacego choc jaranie fajek od fortuno jest niezle a nowy oboz najlepsza alternatywa najlatwiej tam zarobic idziesz do fortuno obijasz go kradniesz ziele i rozprowadzasz jako dealer a tez można tani trening u Corda jest tam rowny gosc jak Gorn tu wyglada prawdziwa rywalizacja ze starym obozem tak napadaja konwoje  i tym samym zdobywaja lupy w koncu to kolonia karna CZYZ NIE? a tak się powozic w zbroi najemnika sluzac u wielkiego generala Lee niezapomniane uczucie
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Wieczny Wędrowiec w 17 Maj 2008, 18:44:36
Zdecydowanie Bractwo.
 
Są tam Strażnicy ÂŚwiątynni a oni mają dobre miecze i pancerze.
Mógłbym co jakiś czas chodzić się po bagienne ziele na bagna i sprzedawać Fortuno. Zarabiałbym na tym.
W sekcie rozdają też baginne ziele za darmo.
Nimusiłbym też nic robić.
W Nowym Obozie jest duże zagrożenie że Gomez napadnie.
Jak bym posłużył jakiś czas to bym został Stranikiem Swiatynnyzm i dalibz mi dobra zbroje.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Tangel w 18 Maj 2008, 00:32:32
Ja bym wybrał Stary Obóz bo bym sobie codziennie chodził posłuchać In Extrimo  
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ichigo Kurosaki w 18 Maj 2008, 09:10:21
Z tego punktu widzenie jakim jest kolonie karna (to nie najlepsze punkt widzenia   ) to przyłączył bym się do nowego obozu bo lubię dreszczyk emocji od razu bym sprzedał kilka ziół i zarobiłbym kasę.  
Jakbym był silniejszy bym wywalił kilku gości i zająłbym  ich chaty. Ale gdybym niech ciał być silniejszy przyłączył bym się do Obozu Sekty.    
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Zauber w 22 Maj 2008, 11:07:46
Ja udałbym się do Nowego Obozu, aby tam rozpocząć pracę dla magów wody. Chciałbym zyskać przychylność Saturasa i stać się kiedyś członkiem wspaniałych magów, kapłanów Adanosa. W Nowym Obozie panuje również wielka swoboda i nie ma tam Wrzóda    i tego starego durnia Coristo  .
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Airyx w 22 Maj 2008, 21:30:56
Cytuj
Ja udałbym się do Nowego Obozu, aby tam rozpocząć pracę dla magów wody. Chciałbym zyskać przychylność Saturasa i stać się kiedyś członkiem wspaniałych magów, kapłanów Adanosa. W Nowym Obozie panuje również wielka swoboda i nie ma tam Wrzóda    i tego starego durnia Coristo  .

Owszem. Są tam tacy wspaniali, uczciwi i pomocni ludzie jak lewus, Wykidajła przy karczmie Silasa, Butch, czy baardzo przyjazny Saturas, który pokazuje nam jej dowód po rytuale przywrócenia mocy URIZIELOWI... Ech, Zauber, Przyjacielu, zastanów się co ty wygadujesz...

PS: To nie zmienia faktu, że jak napisałem wcześniej, ja też wybrałbym NO! :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Zauber w 24 Maj 2008, 16:59:01
Hmm... z początku myślałem nad Starym Obozem, bo jest dobrze ufortyfikowany i ma fajny zamek, bronie i zbroje strażników. Są tam też mili ludzie.  No i oczywiście fakt, że Mają tam wszystko czego sobie zapragną, bo przecież król im to daje w zmian za rudę. Dużo plusów, ale są też i minusy  np. taki Wrzód - upierdliwa małpa łażąca za tobą wszędzie i nie dająca ci spokoju ( za każdym razem jak gram w Gothic 1 to wychodzę z Wrzodem do lasu i tak go morduje żeby nikt w mieście nie miał pretensji ) . Poza tym w Starym Obozie są Magowie Ognia, którzy zostaną prędzej czy później zamordowani bo współpraca z takim bez mózgowym gorylem z prehistorii jak Gomez, to kopanie sobie grobu. W SO można też spotkać denerwujących ludzi,   Bloodwyn'a  chociażby.

Dlatego bardziej przekonuje mnie NO, gdzie nikt ci za dupą nie łazi i robisz co chcesz   .Są też tam Lee, Gorn, Lares, Torlof i mają Magów Wody, którzy są jak dla mnie milsi niż Ognia, bo taki Corissto(chyba tak się pisze) zna 6 krąg a nauczy cię tylko do 4 i jeszcze kłamie że to wszystko co sam potrafi HAHAHAHA. Saturas nie lepszy bo uczy do piątego ale zawsze coś.... i Magowie Wody mają fajniejsze Szaty.  I nie ma tam tych zawszonych Magnatów, którzy są nadętymi bufonami i wywyższają się nade wszystko. Nie ma szympansa Gomeza co zgrywa ważniaka i Wrzoda. Jedyna głupia istota to Lewus, co każe nosić wodę, ale jak się trochę popracuje nad siłą, to można go zabić.      

Obóz Sekty od razu odpada bo to są świry i wierzą w demona.   Poza tym nie będę mieszkał na bagnach wśród śmierdzącego zielska i tych pochrzanionych wężów błotynych.


Moja ostateczna decyzja to Nowy obóz.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Palladyn_12 w 24 Maj 2008, 17:09:05
Ja bym wybrał Nowy Obóz Ponieważ jest mało zadan do zrobienia żeby zostać Szkodnikem. Jak się jest Szkodnikem Można robić co się chce albo Robić Zadania ale jak się chce przejsć gre to radzę Robić Zadania.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Anv w 28 Maj 2008, 17:19:03
Ja na pewno rozważałbym wybór Starego Obozu lub Nowego Obozu. Może i SO jest mocniej ufortyfikowany, ale jakoś mnie nie rajcuje ta magia Ognia i ja wole magię Wody. NO wcale nie jest źle położony. Chyba jedyne przejście to ta główna droga jaką do niego docieramy. Więc zanim Armia wroga  dotarłaby do bram mogłaby zostać wybita przez kuszników i Magów, którzy by zamrażali przeciwnika. Jeżeli jednak komuś uda się przedostać tą ciasną drogą, na konie czeka go potyczka z uzbrojonymi w Miecze, Topory i inne bronie Najemnikami i Szkodnikami. A tak poza tym ja chciałbym zostać tamtejszym Szkodnikiem, nigdy Najemnikiem. No i może w końcu zostałbym Magiem lub bardzo cenionym Szkodnikiem

No, ale się rozpisałem ;) To jest tylko moje zdanie Pzdr.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Marcin55 w 28 Maj 2008, 17:28:20
Ja bym poszedł do obozu na bagnie i bym zdobywał uznania guru i bym został GURU.
+Ziele
+ÂŚniący
+Wolność
-Brak
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Foltest w 28 Maj 2008, 18:07:39
Ja wybrałbym Stary Obóz, ponieważ:
- Jest on najlepiej ufortyfikowany
- Jest dużo strażników
- Jest dość sporo kupców
- Podobają mi się Ciężkie Stroje Cieni
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Demites w 12 Czerwiec 2008, 09:51:41
Cóż, najpewniej doszedłbym do Starego Obozu, ale jako Cień, nie jako Kopacz... Jakby mnie chcieli wziąć na kopacza to tyłek w troki i do Sekty : D Ale Cieniem by było najbezpieczniej. To taka granica, są na tyle ważni, że coś znaczą, ale nie na tyle, żeby zdobywać "niepotrzebną sławę" wśród Najemników Nowego Obozu, jeśli wiecie, co mam na myśli :) Cień ma porządną wypłatę, czasami jakieś zadanie i święty spokój. Mieszkałbym, nie wychylając się, a jeśli nastąpił by atak i przeważali by Najemnicy, nie walczyłbym, tylko dał dyla i do Sekty :D Tchórzowskie podejście, ale według mnie to jedyny sposób na bezpieczne przeżycie w Kolonii, jeśli się nie jest zaprawionym w boju :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: diego10 w 12 Czerwiec 2008, 17:31:46
Ja do dziś nie wiem do którego dojść xD Zawsze przy pierwszej grze do SO później jak przejdę dochodzę do NO..Dla mnie trudny wybór :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: lee0228 w 18 Czerwiec 2008, 20:55:02
Najbardziej lubie NOWY OBÓZ ponieważ tam jest karczma a pozatym tam nie ma żadnych MAGNATÓW ani GURU którzy mogli by mną pomiatać i ten obóz ma własną kopalnię.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bury Zenek w 19 Czerwiec 2008, 07:12:39
Każdy obóz ma swoje wady i zalety. Ja osobiście lubie każdy tak samo, a grę przeszedłem we wszystkich.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Milten26 w 19 Czerwiec 2008, 09:15:18
Ja wybieram NO bo są tam mili ludzie.Nie muszę udawać ,że lubię tego Gomeza ,ani ,że ubóstwiam Sniącego
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: magnat w 19 Czerwiec 2008, 12:18:48
więc tak mamy 3 możliwośći do rozważenia-SO,NO(karczma na jeziorze),OB(darmowe ziele). Ja bym się przyłączył do starego obozu dlatego że jest najlepiej ufortyfikowany bym wiódł w nim proste życie takie jak np.myśliwy czy kupeic jak już bym zdobył więcej doświadczenia to  bym chodził na polowania i różne wyprawwy poszedł bym do OB po darmowe ziele bym go nazbierał duuuużo i dym je sprzedawał i wtedy bym był kupcem w SO i NO.Bym się starał pnąć po szczeblach kariery mieszkał bym w tej chatce koło guy'a a jak bym został cieniem to bvym zrezygnował spania w komnacie tylko bym do pozostałości zawalonej wieży dorobił drabinę od strony wewnętrznego pierścienia bo w drugiej połowie (tej co spadła na ziemię)tej wierzy bym miał magazyn   schody do wewnątrz zamku ,okna drzwi żebym miał lepszy widok na tereny poza obozem  "budkę"z alkocholem bym zrobił w tym domku koło areny:)przy którego drzwiach stoi flether
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Felmad w 21 Czerwiec 2008, 17:57:32
Ja bym sobie poszedł do NO. Na początku by było trudno, ale potem bym został magiem wody. W G2 bym sobie odkrywał jarkendar, a w G3 bym odkrywał Nieznany ląd. nie wiem tylko co bym robił w G4...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mag Wody Kamil w 22 Czerwiec 2008, 09:00:45
Najlepszym wyborem jest Stary Obóz.Jest on najbezpieczniejszy bo nie ma tu szkodników i węży błotnych.SO jest otoczony murami i palisdą.Nie można tu bezkarnie zabijać.Na dodatek porządku pilnują tu strażnicy.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Laki13 w 26 Czerwiec 2008, 20:31:01
Ja, gdy grałem w Gothica grałem każdą gildią, ale najlepiej czułem się w Nowym Obozie. Tam miałem spokój nikt mi nie rozkazywał mogłem robić co chcę tzn. polować, kupować, sprzedawać lub wykonywać główne questy lub poboczne tych mieszkańców.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Caerberus w 29 Czerwiec 2008, 10:42:50
Przyjrzyjmy się wszystkim obozom:

Stary obóz:
- dobrze zarządzany,
- silnie ufortyfikowany,
Nowy Obóz:
- nikt nami nie rządzi,
- można się napić ryżówki,
Obóz sekty:
- super, fajny klimacik,
- duużo bagiennego ziela,

Tak więc dlamnie najlepszy jest Stary Obóz.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Najemnik Gorn w 30 Czerwiec 2008, 20:25:05
Ja bym dołączył do Nowego Obozu.Najpierw znalazł sobie porządną broń i pracował bym jako kret.Pózniej stał bym się Szkodnikiem i okradał stary obóz.Na końcu dołączyc do Najemników albo do Magów Wody.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Canis w 01 Lipiec 2008, 14:59:21
Hm, ja wybrał bym stary Obóz, początkowo został cieniem, potem w efekcie magiem ognia, w końcu do magii w każdej grze się kierowałem to i w takim fantastycznym życiu bym się kierował. Czemu stary obóz.

Piękny zamek, trochę stary, ale fajny, w końcu za murami takiego zamku, takiej fortecy można czuć sie dość bezpiecznie, gdyby Nowy Obóz, czy też nawiedzeni nowicjusze z obozu na bagnie go zaatakowały, miał by największe szanse an przetrwanie. dobre położenie, no i dość dobra organizacja wewnętrzna kast etc.

Bardziej podoba mi się taka wizja, niż dołączenia do Nowego obozu, a tym bardziej do obozu bractwa.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Milteno w 08 Lipiec 2008, 11:36:03
Ja zawsze jak gram w Gothica to idę do Starego obozu. Fajnie jest być strażnikiem, jest dużo questów, dużo ludzi, zamek, a zanim palisada, duuuuużo strażników itd.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dragunov w 08 Lipiec 2008, 18:40:25
Ja wybieram Stary Obóz bo jest dość spory i dobrze ufortyfikowany wewnętrzny krąg oraz chciał bym być strażnikiem ;)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sereth w 11 Lipiec 2008, 16:33:14
NO bez watpienia.Dlaczego?
 Bractwo - Shrat
 Sraty Obóz - Wrzód
 Nowy Obóz - Mozliwosc zostania magiem wody ;>
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Natasha w 12 Lipiec 2008, 08:05:55
Ci którzy czytali moje poprzednie posty może już znają odpowiedź na to pytanie,ale do rzeczy...Bez ani dłuższego namysły wybieram NO.!Uważam że to jest tzw.Wolny obóz,a wolność to chyba każdy lubi xD. No i poza tym są tam też moi ulubieni magowie wody.Chwała Adanosowi!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Nordale w 12 Lipiec 2008, 11:03:11
Wahałbym się między NO a SO. Osobiście lubię być bandytą w świecie gothica, a poza tym w NO jest paru fajnych kolegów. Z kolei w SO masz ochronę ale tak to dużo osób ma cię w głębokim poważaniu. Więc moja decyzja pada na NO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Kamilo246 w 12 Lipiec 2008, 22:35:07
JA tam dołączyłbym do starego lub do nowego obozu, ale bardziej pasował by mi stary obóz ponieważ jest tam diego i milten ale także mają tam świetne zbroje i bronie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gerid w 13 Lipiec 2008, 07:51:03
Nowy oboz
-bo nielubiei gomeza
-bo w NO sa najlepsi ludzie
-bo moglbym robic co mi sie podoba
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Great Paladyn w 13 Lipiec 2008, 22:35:21
lekko że najlepiej przyłączyć do obozu na bagnie bo tam się dostawało dobrą zbroje strażnika świątynnego ,a i tak żeby przejść grę trzeba wykonać tam misje !
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sniący w 14 Lipiec 2008, 23:51:09
Ja udał bym się najprawdopodobniej do Starego Obozu,ma on najlepsze mury itp,chociaż najpierw odwiedził bym wszystkie trzy. Obóz na bagnie odpada,zbyt mało ufortyfikowań.Nowy Obóz także jest bezpieczny(jest takie małe,wąskie wejście z bramą i wieżą,jak się idzie do niego,można tam ustawić wiele łuczników i całkiem dobra obrona by była),lecz najbezpieczniejszy wydaje się Stary Obóz,chociaż nigdy nic nie wiadomo.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ralys w 15 Lipiec 2008, 11:23:01
Gdybym miał wybierać, na pewno byłby to Nowy Obóz. Może i Stary ma mocne fortyfikacje, ale co niektórzy ludzie są tam irytujący. Nie to co w Nowym. Prosto z mostu mówią o co chodzi.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: mistrzunio w 15 Lipiec 2008, 19:47:54
Zdecydowanie Stary Obóz. Najtrudniej się tam dostać, ale za to jest Diego :) Nowy Obóz też niczego sobie i mają świetne pancerze. A Bractwo... hmm bez komentarza :P
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Baradock w 15 Lipiec 2008, 20:45:17
ja bym wybrał Nowy Obóz, dużo szkodników i najemników dla obrony i gorzałka w karczmie i bez roboli czyli kretów i kopaczy. Ale Stary Obóz też niczego sobie w awaryjnym wypadku bym tam poszedł ale zdecydowanie NO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Amonef w 15 Lipiec 2008, 22:27:51
sądze że obóz sekty w zupełności by mi wystarczył razem ze strażnikami wybił błotne węże i zamieszkał w chacie na bagnie oczywiście po odejściu cor kaloma z cor angarem bym wytrzymał i atakował konwoje SO a to byłby wypas na 102 jak w nowym obozie i bez wkurzającego lewusa i wrzoda  ;D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Los_Emilos w 17 Lipiec 2008, 00:34:32
Ciężko mi zdecydować ponieważ w SO jest porządek w porównaniu do reszty ale w NO to magowie o wszystkim decydują i to oni są najważniejsi.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: yankus97 w 17 Lipiec 2008, 15:12:37
ja prawdopodobnie dołączył bym do starego obozu( jest tam najbezpieczniej w razie ataku innych obozów lub orków)albo do obozu bractwa bo tam jest najspokojniej i jest darmowe bagienne ziele  ;D ;D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DartZenek w 17 Lipiec 2008, 15:23:16
Ja bym dołączył do Nowego Obozu. Są tam ciekawe misje, nagrody za nie, no i najważniejsze można upić się tam bimbrem w ==> Mrocznych Tajemnicach<== albo ryżówką. Można sprać sobie paru szkodników, Baal`a Isidro i Kagana. A najemnicy mają fajnie wyglądające zbroje, I są silniejsi od Starego Obozu. Cytat z gry: (Jarvis)"[...]za taką ilość rudy Rhobar sprzedałby nawet własną żonę.","[...]ale my mamy gdzieś tego starego pierdziela." I ja też się z tym zgadzam;);D Ponieważ mają kopiec rudy, a magowie posiadają też spoko czary z Biedronki za 2,29 za kilogram. Jakbym miał takie czary to bym uciszył swoją teściową hehe;);D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Luke553 w 17 Lipiec 2008, 18:15:17
Ja bym najchętniej dołączył do starego obozu, ponieważ jest tam najbezpieczniej. Nie można też zapominać o Wrzodzie, który mógłby być świetnym workiem treningowym.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DartZenek w 18 Lipiec 2008, 11:07:08
Workiem treningowym. Za niego jest najwięcej expa: +0. No ale przynajmniej można się wyżyć. Wrzód to boss silniejszy od ÂŚniącego. Ale ze SO cię wykopują. W jakimś dodatku można brać udział w ataku na Wolną Kopalnię. Tylko nazwy nie pamiętam. NO jest "the best", a co do łysych pałek (świry z sekty) - no coment. Das ist szaiz kaputt (to jest zepsute gówno).
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Eskel w 18 Lipiec 2008, 20:25:22
Ja sie pisze na magnaterium. Tzn. do SO. Ale w OB tez nie jest zle. Bo jak jestes w NO lub SO wysylaja cie do OB zeby sie dowiedziec co sie dzieje. A tak to przynajmniej nie musisz chodzic w te i we wte. Ale za to musisz przyprowadzic jakiego goscia... z SO
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Paladyn Albrecht w 21 Lipiec 2008, 21:14:47
Ja lubie obóz na bagnie,tam można robić co się chce,ja bym tam siedział i palił skrety całe dnieXD(Oni mi przypominają taką jedną sekte jak oni sie nazywają zapomniałem ale wiem że całe dnie mówią hare kriszna
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gonsales w 22 Lipiec 2008, 11:37:28

Hej.Jestem tu od niedawna lecz w Gothica gram 5 lat i zrobiłem sobie małą 1 roczną przerwę i tak sobie myślę do którego obozu dołączyć. Pomożecie?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Patricia Morii w 22 Lipiec 2008, 13:41:37
Najlepiej do Starego lub Nowego. W pierwszym obozie masz dosyć łatwe przyjęcie w poczet cieni. Potem masz wybór, czy zostać magiem lub wojem. Zostajesz magiem ognia, potem 4 krąg dobijasz, a w bodajże 4 rozdziale idziesz do Nowego, a tam przyjmują cię.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Nordale w 22 Lipiec 2008, 15:50:10
Na początek najlepiej do Starego Obozu, bo tam jest najłatwiej się dostać. Masz tam wielu trenerów oraz handlarzy broniami. Bodajże w IV akcie będziesz musiał dołączyć do NO, bo cię wyrzucą z SO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bałtyk079 w 22 Lipiec 2008, 21:24:28
Ja bym oczywiście wybrał stary obóz(ale jako cień)
1.Całymi dnia siedzę przed chata na ławce 
2.Nad wszystkim mają kontrole strażnicy
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Eskel w 23 Lipiec 2008, 16:44:57
KwaseK tak zrobią. Popieram twoją decyzje. Ale jeszcze nigdy nie przyłączyłem się do Bractwa. Ciekawe jak tam jest...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mc w 23 Lipiec 2008, 16:49:21
hm a według mnie najlepiej ściągnij se jakiegoś moda orginalniej będzie ci grać np proponuję MT (mroczne tajemnice) troche zamęt na początku gry ale spoko niedługo ma wyjść dubbing i angielska wersja
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mati92 w 23 Lipiec 2008, 17:11:22
Eskel w bractwie jest głupio możesz tylko 4 krąg magii i być tylko strażnikiem świątynnym a nie da się być guru. Poza tym powitanie w bractwie jest nie przyjemne wita cię Kalom tak nie miło. Musisz jakieś ziele zanieść Gomezowi  i zabić mieszaczy koło Nowego Obozu. A tak to dalej to samo. Głupio że guru się nie da być. A tak w ogóle to proponuje Stary Obóz.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mc w 23 Lipiec 2008, 17:49:26
Za 1razem niewiem czemu wybrałem Obóz Sekty
potem zawsze wybierałem Stary Obóz
Nowy obóz jakoś mi nie pasi niewiem czemu :P
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Paul_12 w 23 Lipiec 2008, 18:45:32
Ja wybrałem Nowy Obóz i dołączyłem do Szkodników Ponieważ w wszystkich grach komputerowych lubie być złodziejem ;D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Eregrin w 23 Lipiec 2008, 19:05:07
Jeśli ja miałbym taką sytuację, dołączył bym do do Nowego Obozu. Cóż no, każdy obóz, ma swoje wady i zalety:

Stary Obóz:

+ Jest to największy obóz w kolonii.
+ Dobra fortyfikacja.
+ Handel rudą z królem.
+ Własna kopalnia.
+ Diego i Milten.

- Trzeba płacić za ochronę.
- Jest tam mnóstwo ludzi cierpiących na manie wyższości.
- Panują tam wyjątkowo ostre zasady.

Nowy Obóz:

+ Darmowa ochrona
+ Własna kopalnia
+ Wolność
+ Plan Magów Wody
+ Lares, Lee, Gorn.

Obóz Sekty:

+ Cor'Angar.
+ Dużo wolności.

- Dziwny klimat
- Zerowe Fortyfikacje
- Brak własnej kopalni
- Mnóstwo ludzi, którzy cierpią na manię wyższości.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gordian Morii w 23 Lipiec 2008, 19:41:31
Ja również nie polecam bractwa byłem nowicjuszem a potem strażnikiem świątynnym ale jak dla mnie nie ma jak bycie nekromantą lub najemnikiem. (Przyłączenie się do najemników proponuję również po trzecim rozdziale a w SO warto zostać strażnikiem (nauka strzelania kuszy) )
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Paul_12 w 23 Lipiec 2008, 19:52:43
jeżeli chcesz szybko przyłączyć sie do jakiegoś obozu doradzam ci Nowy Obóz,Szkodników
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ball Devan w 23 Lipiec 2008, 22:11:27
Ja najchętniej przyłączyłbym się do Obozu na Bagnie ponieważ:
-mogę jarać bagienne ziele:D
-miałbym może szansę zostać guru!

Ale nie mam nic przeciwko Staremu Obozowi bo:
-jest co chlać(hehe)
-można zgarniać kase za pojedynki(w MT)
-jest sporo towaru i nauczycieli
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mati92 w 23 Lipiec 2008, 23:06:50
W gothic 2 z obozu na bagnie nic nie zostało zniszczyli go orkowie w Nowym Obozie jest siedlisko smoka lodowego i wszystko zasypane śniegiem nawet karczma roi się tam od golemów. Jedyne bezpieczne miejsce to pozostałośći starego Obozu - zamek. Tam jest bezpiecznie więc bym tam mieszkał :-)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Drago159 w 25 Lipiec 2008, 00:01:18
Obóz sekty bo tam jest bagienne ziele dużo magii i wogóle klimatycZnie
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: bruni w 25 Lipiec 2008, 23:12:43
ja bym wybrał obóz sekty bo w starym obozie by cie zaganiali do pracy w kopalni w drodze do niej by ciebie zabili ludzie z NO w NO jest lewus szkodniki tez mogą ciebie zaatakować a do karczmy cię nie wpuszczą w obozie na bagnie ciebie przyjmą ma sie darmowe ziele i nic nie trzeba robić
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Grad w 02 Sierpień 2008, 16:02:03
Ja poszedl bym do nowego obozu i probowalbym zostac najemnikiem to bym pracowal za kase a pozniej do magow wody i wysadzic bariere
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Paladyn18 w 04 Sierpień 2008, 20:29:07
Ja wybrał bym Najemników ponieważ ich dowódcą  jest Lee który jest spoko i według mnie jest porządnym kolesiem ale też umie dobrze dowodzić bo był Generałem
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: McSloniu w 05 Sierpień 2008, 14:21:48
Ja zostałbym cieniem, może potem strażnikiem, ale nie pałałbym się do Tego robiąc super zadania. Wolałbym w spokoju poczekać jak bezimienny rozwali barierę  ;D Sekta odpada. Potem Nowy Obóz....hmmm.. moze jak bym był silnym wojownikiem to zostałbym, kurierem magów bo po zniszczeniu bariery otrzymałbym ułaskawienie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lord_of_Gothic w 05 Sierpień 2008, 18:59:39
A ja tez zostałbym cieniem bo stary obóz jest fajny i jest najsilniejszy z wszystkich obozow i ma fajne zbroje :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Malak w 07 Sierpień 2008, 10:10:08
Ja bym wybrał Nowy obóz może nie jest tak dobrze ufortyfikowany, ale na większość ludzi można tam polegać. ( np. Gorn,Lee) 
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Necs w 08 Sierpień 2008, 12:42:30
Ja wybieram Obóz na bagnie. ÂŚniącego oczywiście nie ubóstwiam, ale podoba mi się to miejsce ze względu na ÂŚwiątynnych Strażników :p Mają bardzo ciekawe pancerze no i są dobrymi wojownikami. Drugi obóz, który wybieram to Nowy obóz, ze względu na Magów Wody, a to dlatego, że lubię parać się magią w serii Gothic.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ainur w 13 Sierpień 2008, 13:54:03
Ja bym się przyłączył do nowego obozu zakolegowałbym się z szkodnikami potem zostałbym najemnikiem albo magiem okradałbym konwoje z wszystkim jest dobrze ufortyfikowany i tam można poczuć wolność.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Pawel Najemnik z Farmy w 16 Sierpień 2008, 23:30:22
Obóz na bagnie według mnie byłby dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Bym dostarczał Gomezowi ziela a on za to oddał mnie dużooo rudy. Z pełzaczami mógłbym walczyć i co najważniejsze wszędzie mnie miło witają. No, prawie wszędzie. Tak bym zbierał rudę że mógłbym się wymienić z Robarem 2 jakimś towarem (w SO i NO za dużą sumkę rudy powiesiliby mnie na jakimś drzewie a rudę wzięli sobie. W OÂŚ nie dbają zbytnio o rudę. Oczywiście wybieram OnB czyli inaczej OÂŚ.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Werewolf16 w 18 Sierpień 2008, 13:11:47
Ja robie wlasny obóz[oczywiscie kodami(nie uzywam kodów ale gdy mi sie nudzi lub chce cos zrobic dla zabawy to tak) tam gdzie jest opuszczony oboz mysliwych(kolo starego obozu)]
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Rhobar XXIII w 29 Sierpień 2008, 21:07:11
Ja wybrałbym Sekte bo tam nie trzeba pracowac dostaje się ziele za darmo i jest najbezpieczniej.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Paweł I w 30 Sierpień 2008, 11:39:59
Ja od razu poszedłbym do Starego Obozu i został bym cieniem.Stary Obóz jest bardzo dobrze strzeżony przez strażników i ma silne fortyfikacje niż inne obozy
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Crayer w 10 Październik 2008, 22:47:45
Na początku było to dla mnie wielkim dylematem :(.

Stary Obóz - Największy i podobno najpotężniejszy. Chyba najbezpieczniejsze miejsce w Kolonii (ale nigdzie nie możesz czuć się całkowicie pewny jutra). Panuje tam porządek, jest sporo towarów ze świata zewnętrznego, mundurowi żądający haraczu :o i takie tam inne. Wspomagają króla w wojnie więc powinienem czuć jakiś obowiązek służenia ojczyźnie, ale kopacze żyją jak pracownicy w wielkiej fabryce chipsów. Mała płaca (efekty przeludnienia i chciwości Gomeza) i zero wygód. Jednak jeszcze jest...

Nowy Obóz - to alternatywa Starego Obozu. Żyją tam ci, którzy wolą wydostać się z pod Bariery. Jednak jeśli nie masz nic przeciwko mieczowi wbitemu w plecy to cóż... . Jest to schronienie dla wszelakiej maści złodziei, zabijaków i tym podobnych oprychów. Ale ta tania siła robocza do czegoś się nadaje. Można powiedzieć że to najwięksi frajerzy w Kolonii, bo harują całymi dniami kiedy w tym samym czasie cały Stary Obóz pałaszuje wszystkie zdobyte dobra :D.

Obóz Bractwa - Zupełnie inna szkoła jazdy. Wyznają jakiegoś bożka który objawia im się po "wypaleniu odpowiedniej ilości ziela" ::). Jednak właśnie na nim zbili już niemałą fortunkę. Ogólnie walą pokłony przed tymi najbardziej naćpanymi. Ale darmowe ziele ;D...

Mój wybór jest zależny od aktualnego nastroju. Raz chcę być rycerzem, innym razem łotrem, a niekiedy mam nastrój na małego skręta...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: AbukSmok w 18 Październik 2008, 04:49:28
Gdybym był w takiej sytuacji wybrał bym stary obóz.Choć nie przepadam za nim z powodu Gomeza.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: diegoziom w 23 Październik 2008, 21:00:54
Myśle że najbezpiecznej jest w starym obozie i najczęściej tam jestem ale też Nowy Obówz ma zalety np jak się zostanie szkodnikiem można odrazu zostać najemnikem a w obozie sekty odrazu nauczyć się 4 kręgu magii.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lord_Mud w 08 Listopad 2008, 13:06:23
Ja bym wybrał nowy obóz bo tam jest gorn, Lee, Lares, Mają fajne zbroje. Taniej się płaci u Corda za walkę mieczem. Jest tawerna a u innych obozów tego nie ma. Także jest własna kopalnia, jeszcze łatwo dołączyć Jedyne co mi sie nie podoba to zachowanie niektórych szkodników np. Lewus albo Krzykacz po za tym większość szkodników to ćpuny i tak naprawdę to tylko najemnicy dbają o ?porządek?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Jane Doe w 08 Listopad 2008, 20:00:47
Chryste, co za kompromitacja. Przepraszam za spam, ale nie wiem, jak usunąć wiadomość. Gdyby jeszcze jakiś mod to czytał - proszę o usunięcie tej wiadomości :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: gumbas18 w 12 Listopad 2008, 21:38:31
Ja wybrałem Nowy obóz ponieważ tam się najlepiej czułem ponieważ był tam dobry przywódca Lee. starego obozu nie lubię ponieważ władcą tego obozu jest Gomez i jego śmieszni magnaci a nienawidzę świrów z sekty ponieważ oni by tylko ciągle bakali i modlili się do śniącego
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sabumatva w 13 Listopad 2008, 12:34:16
ja tą grę przeszłem z 50 razy W każdym obozie czułem się dobrze ale najtrudniej jest wejść do sekty dają pokręcone zadania
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Szeregowiec Kabanos w 17 Listopad 2008, 17:07:51
Ja po wrzuceniu do kolonii od razu pobiegłbym do Starego, tam znalazł mordaraga i powiedział bym zeby mnie zaprowadził do Nowego, wyminął lewusa, i dołączył do bandy Laresa, a reszte życia bym se odpuścił(może zbierał bym tylko na zwykły pancerz szkodnika bo to moja ulubiona zbroja):)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sajan w 20 Listopad 2008, 16:16:53
Ja bym wybrał Nowy obóz bo lubię najemników i chętnie skopie dupę lewusowi :) Ogólnie jest spox,pełna samowolka :) A w SO trzeba płacić i gomez wkurza -.-. W bractwie to już inna bajka bo oni tylko palą :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: master25 w 20 Listopad 2008, 19:28:45
Według mnie najlepszy jest nowy obóz. W starym jest fajny klimat ale nie tak fajny jak w nowym obozie, a sekta jest też fajna i te skręty, ale tam sie da nauczyć tylko do 4 kręgu ale i tak tam lubie przebywać.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: None w 06 Grudzień 2008, 20:00:14
Ja wole Nowy Obóz jest to najlepszy obóz w koloni przynajmniej w 4 rozdziale nie wykopią nas z obozu tak jak stary obóz tylko zyskamy przyjaciół :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Kampor w 07 Grudzień 2008, 11:23:39
Ja wole Nowy Obóz jest to najlepszy obóz w koloni przynajmniej w 4 rozdziale nie wykopią nas z obozu tak jak stary obóz tylko zyskamy przyjaciół :)

A właśnie że w starym obozie by cię nie wykopali, chyba że trzymałbyś z magami ognia ;)

Gdybym był w koloni karnej wybrałbym nowy obóz, nikt nas nie zaczepia i można zdobyć dobrych kumpli, a poza tym co wieczór impreza w karczmie :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Huor w 07 Grudzień 2008, 13:09:43
Ja doszedłbym do Nowego Obozu ponieważ lubię tamtejszy klimat, ich zajęcie oraz najemników. Obóz na bagnie jest strasznie wnerwiającym obozem. Nie dość, że baalowie się do ciebie nie odzywają to musisz im usługiwać, być łysym, nosić durne szaty oraz wcale nie jest bezpieczny. Są tam węże błotne i przy ataku orków pierwsi by padli. Stary obóz jest niczemu sobie prócz tego, że jeśli ktoś zapłaci za ochronę i Cię zaczepi, a ty go pokonasz to strażnik Cię zabije. Oraz taki Bloodwyn który karze nam dać kasę za ochronę, a jak nie to spiskuje. Oraz Gomez...psychol i tyle nie chciałbym być na usługach takiego kloca, a w Nowym Obozie wszystko tętni życiem. Szkodniki zaopatrują obóz w dobra Magnatów, a Najemnicy go bronią. Jedyne co tu nie pasuję to początek zbieracza.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Kampor w 13 Grudzień 2008, 10:30:50
Ja bym poszedł do Sekty.Spokój,nikt się nie czepia można expić na błotniakach.Lester ci pomoże Ballowie cię nauczą.Ziółko Fortuno za darmo daje.ÂŻyć nie umierać...

Ale gdyby cie zesłali do koloni raczej nie dałbyś sobie rady z błotnym wężem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Oktawian August w 10 Styczeń 2009, 15:21:04
Ja od razu poszedłbym do Starego Obozu i zostałbym na początku Cieniem ,ale później bym awansował i zostałbym Strażnikiem Obozu.Stary Obóz jest bardzo dobrze strzeżony przez strażników i ma silne fortyfikacje niż inne obozy.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: #Milten# w 19 Styczeń 2009, 08:32:31
A ja na początku dołączyłem do stsarego obozu później kupiłem strój kreta a następnie lekkie i pozniej już normalne spodnie kopacza. I awaansowałem na cienia miałem zbroję cienia i ciężką zbroję cienia. Później zostałem magiem ognia miałem szatę ognia a później zdobiobną szatę ognia następnie zostałem magiem wody i mam szatę wody a później miałem zdobioną szatę wody. I to tyle na razie, ale już mi się szykuję zbroja z pancerzy pełzacza.  A stary obóz ?! Dlaczego go wybrałem ? Bo byłem już w nowym i bractwie ale jak narazie to lubię stary (po nim jest nowy) a na końcu bractwa (sekty, na bagnie).

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lee Mocny w 24 Styczeń 2009, 15:08:21
Ja zdecydowanie zapisałbym się do obozu Najemników, ponieważ lubie ich zbroje, ciekawe pomysły i misje...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Matiz79 w 24 Styczeń 2009, 20:57:42
Dołączyłbym do nowego obozu ponieważ ich obóz jest ukryty jakby... ee... w jaskini ;D
ale też najemnicy i szkodnicy mają dobre zbroje
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Dziudix w 31 Styczeń 2009, 15:40:57
Ja wybrał bym obóz na bagnie można tam się łatwo dostać i jest bezpiecznie 
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ci@cho w 13 Luty 2009, 22:16:35
Ja dolaczyl bym do nowego obozu. Bycie szkodnikiem to cos w sam raz dla mnie. Juz widze te napady na konwoje...
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Hussar w 12 Marzec 2009, 20:57:17
Bractwo mi się podoba ze względu na dyscyplinę tam panującą (no może prócz Harloka). W Nowym Obozie goście sprawiają kozaków i mają trochę niewyparzone gęby, a w Starym Obozie jest za dużo ludzi (z czego każdy chce czego innego). W Bractwie wszyscy mają określony cel: Przychodzę, zostaję nowicjuszem, odsłużę swoje, zostanę strażnikiem świątynnym, będę wybitnym mago-wojownikiem zostanę Guru. Taka opcja odpowiada mi najbardziej. U Najemników nigdy nic nie wiadomo, a i Gomezowi może się odwidzieć.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: _-Morghar-_ w 19 Kwiecień 2009, 11:53:17
Hmm.. Ja akurat teraz gram w Gothica 1: mroczne tajemnice. Zawsze wybierałem Stary obóz. ( bo najłatwiej się dostać. ) Ale teraz wybieram "  Strażnik Kopalnii " ÂŁatwo nim zostać. Wystarczy być cieniem. Robić misje dla Kaloma z tymi jajami. Zabijasz królową i idziesz do Kazzimira. I już jesteś strażnikiem kopalnii. ;d
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Serail w 19 Kwiecień 2009, 12:03:49
Nie musisz być cieniem... Kazz mówi przecież coś w stylu "nie interesuje nas dla kogo pracowałeś do tej pory, ale od teraz pracujesz tylko dla nas", czy jakoś tak. xD
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: McSloniu w 19 Kwiecień 2009, 12:36:20
Ja dołączyłbym do Starego Obozu ponieważ jest najbardziej liczącym się obozem w Kolonii. Będąc w Starym Obozie, możemy otrzymywać towary ze świata zewnętrznego.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Serail w 19 Kwiecień 2009, 12:38:52
Wybaczcie, że znowu się wtrącam, no ale czy dołączając do NO albo sekty, to nie bedziemy mogli kupować towarów u róznych kupców? ^^
Będziemy mogli kupować u wszystkich kupców dopóki mamy rudę:)
To było pytanie retoryczne Augst. ;]
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Oktawian August w 19 Kwiecień 2009, 12:41:21
Będziemy mogli kupować u wszystkich kupców dopóki mamy rudę:)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Akasemis w 19 Kwiecień 2009, 13:41:06
Zależy kimbym był. Jeżeli sobą to najprawdopodobniej poszedłbym do nowego obozu, dlaczego?
Zaiste każdy z nas grał i wie że tam są tylko "koksy", ale ogólnie w obozie panuje miła atmosfera, jest tylko kilka osób które czepiają się nas. Nikt nie wymusza haraczy i mówi wprost a nie owija w bawełnę próbując coś ukrywać. Tamtejsi ludzie prowadzą luźny tryb życia jednak potrafią się wsiąść w garść, Lee jest chyba jedynym przywódcą do którego aby się dostać nie trzeba wykonywać misji i testów.
Z tych wszystkich powodów dołączyłbym do NO.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Xardas Necromancer w 20 Kwiecień 2009, 21:00:38
Ja osobiście dołączyłbym do Nowego Obozu i chętnie zostałbym najemnikiem. Wyuczyłbym się od Lee albo Torlofa walki i żaden szkodnik by mi nie podskoczył. Od Wilka załatwiłbym sobie jakiś fajny topór. Całymi dniami przesiadywałbym z Gornem przy ognisku i zająbym chatę blisko ogniska. NO jest najlepszy
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gamal96 w 03 Czerwiec 2009, 11:03:27
Ja wybrałem Nowy Obóz jest dość dobrze ufortyfikowany (kręte, wąskie ścieźki prowadzące do bram) a poza tym jest tam luz, i nie trzeba się wiele narobić ;)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: kronos1194 w 06 Czerwiec 2009, 13:43:47
No ja nie wiem czy na bagnie jest bezpiecznie skoro tam nawet dobrej ochrony nie ma wystarczy że węże z bagien przyjdą i po tobie ja zdecydowanie wolałbym być w Starym Obozie może tam są mordercy i psychopaci ale ja nie dałbym sobą pomiatać ;)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Sirius w 06 Czerwiec 2009, 17:24:50
A ja wybrałbym NO. Atmosfera podobna do piratów z G2, karczma na jeziorze, ciepła chata, wygodna jaskinia, dużo alkoholi i dystrybucja skrętów od Bractwa. Bezpieczny teren. Czego chcieć więcej ?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gamal96 w 09 Czerwiec 2009, 13:27:16
W NO brakuje tylko czegoś w stylu ,,Czerwonej Latarni'' z Gothica2 XD
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Amonef w 18 Czerwiec 2009, 00:21:12
Ogólnie po obozach wiele spodziewać  się nie można, to kolonia karna a nie miasto portowe więc to co mają starcza na I część.  &lt;_&lt;
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Servin w 21 Czerwiec 2009, 09:49:49
Ja zdecydowanie do obozu na bagnie, nie że ubustwiam ÂŚniącego
Czy musisz go od razu wyznawać? To jest tylko gra...
Ja zawsze dołączam do Starego Obozu, uwielbiam grać cieniem, potem strażnikiem. Polecam ten wybór :)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Tadei w 02 Lipiec 2009, 10:43:11
Ja zapisał bym się na Nowy Obóz dlatego że jest tam dużo miejsca i można zabić paru chłopa za chatke  :P
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Garaz(ż) w 05 Sierpień 2009, 16:41:35
Ja również dołączyłbym do Nowego Obozu, ubóstwiam muzyczkę na jeziorze, podoba mi się podejście do życia Szkodników i nie trzeba się korzyć przed samozwańczymi Magnatami. Niech żyje wolność i swoboda!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Skarpetus w 04 Wrzesień 2009, 19:54:20
Ja najczęściej dołączam do SO rzadziej do NO do OS dołączyłem tylko raz i doszedłem do 4 rozdziału bo dalej mi się jakoś nie chciało. 
(http://gothic3.gram.pl/sbase/forum/Themes/DarkBreak/images/warnwarn.gif) Brak uzasadnienia. Dlaczego wybrałeś ten obóz?
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Bezimienny_09 w 19 Listopad 2009, 11:21:24
Ja wybrał bym NO, ponieważ kopalnia dostarczałaby magiczną rudę , która zostałaby przetwarzana na broń. Pola ryżowe dostarczałyby jedzenia a jeziorko wode. Zostałbym strażnikem Lee i koniec.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Pan Popkorn w 19 Listopad 2009, 13:13:10
Według mnie najlepszym obozem jest Nowy Obóz dlatego że w tym obozie można skończyć grę.             
Pierwszy raz jak skończyłem tę grę to w nowym obozie a po za tym stary obóz może jest duży ale
słaby pokonałem w 5 rozdziale cały obóz z Urizielem i magiczną zbroją.
Gomaeza można zabić w 5 rozdziale to dla tych co próbują go zabić w 1 rozdziale.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Shifu w 19 Listopad 2009, 13:29:36
Ja dołączył bym do Nowego Obozu, gdyż leży w świetnym miejscu, mieszkają w nim ważne osobistości budzące respekt takie jak Lee, Lares i Magowie wody z Saturasem na czele. Starał bym się jak najbardziej pomagac w obozie aby móc potem stac się Magiem Wody lub Najemnikiem, broniącym mieszkających tam ludzi.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: None w 09 Grudzień 2009, 21:44:47
Ja oczywiście dołączyłbym do Nowego Obozu ze względu na panującą tam atmosferę i karczmę ;). Ogólnie obóz jest całkiem fajny.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Pinguin w 12 Grudzień 2009, 20:41:44
Ja wybrałbym obóz na bagnie, bo uwielbiam tamtą atmosferę. Będąc nowicjuszem mógłbym sprzedawać bagienne ziele do innych obozów :P Mógłbym też robić to, na co tylko mam ochotę, a nie podlizywać się magnatom ze starego obozu, ani tym chłystkom z nowego.

P.S. Poza tym o ile pamiętam, w górach jest obóz bandytów, do których też bym się przyłączył, gdyby była taka możliwość &lt;_&lt;
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Zenek111314314 w 26 Grudzień 2009, 13:38:21
Ja wybrał bym oczywiście Nowy Obóz i został bym szkodnikiem ponieważ robił bym co mi sie podoba a poza tym ten obóz ma najlepszych wojowników oraz Magów Wody.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Geralt z Rivii1 w 08 Luty 2010, 16:03:56
Ja dołączyłbym do Nowego Obozu i byłbym szkodnikiem (nikim więcej, żeby nie mieć dodatkowej pracy). Za dnia siedziałbym w karczmie i pił piwo lub ryżówkę. W nocy oczywiście bym spał, ale rano wstawał. Otóż poranek jest najlepszym momentem na polowanie. Przy okazji podkradłbym się i zabił kilku ludzi ze Starego Obozu, którzy są poza Obozem a potem ich okradł. Dobrym przykładem jest strażnik Pacho, który siedzi samotnie na drodze do starej cytadeli orków i tylko czeka, aż ktoś/coś go zabije lub Cavalorn. Stary Obóz ma również na pewno kilku myśliwych, którzy chodzą na polowania, a ja bym ich upolował. Nikogo z Bractwa ÂŚniącego bym nie zabijał, ponieważ kilku jest w Nowym Obozie i pogorszyłoby to relacje pomiędzy Obozami. Poza tym Lee pewnie kazałby mnie za to zabić.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: KrZyChU7777 w 10 Maj 2010, 21:22:34
Ja dołączyłbym do Starego Obozu, ponieważ jest dobrze ufortyfikowany, jest w nim wiele towarów i jest wmiarę bezpieczny.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Aneuthanasia w 14 Czerwiec 2011, 13:23:19
Szczerze mówiąc miałbym wielki dylemat, każdy obóz kusi czym innym, ale chyba wziąłbym Obóz Bractwa, religijny fanatyzm, dobrzy wojownicy (mówię tu tylko o straży świątynnej i guru), połączenie magii z walką, to decyduje o moim wyborze.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Noorex Jr. w 11 Lipiec 2011, 23:26:37
Biorąc właśnie pod uwagę, że to temat w którym zapytani jesteśmy raczej o prawdziwe życie to można pofantazjować   :)

No więc tak. Zostałem wrzucony do kolonii karnej. Najpierw oczywiście kieruje się do Starego Obozu w którym zdobywam kasę, i idę uczyć się do rączki złodziejstwa. No więc zostaję tam na kilka dni i okradam po kolei kilku strażników czy ważniejszych cieni. Jakoś przedostaje się do zamku i tam zaczyna się cała zabawa. Okradam kolejno strażników i następnie jak się poszczęści kuchnie również ograbiam. Potem zwiewam do obozu bractwa gdzie obmyślam fajny plan. Najpierw okradam kuźnie na której można sporo zarobić, a potem kradnę cały zapas ziela. Teraz kieruje się do N.O . Tam zostaję kolejno Szkodnikiem i Najemnikiem. Jako iż posiadam fortunę wykupuję sobie grupkę najemników i ruszamy na podbój górskiej fortecy. Stamtąd wysyłamy gońców do każdego z obozów z wiadomością, że powstaje nowy, silnie broniony i nie do sforsowania obóz. Jako, że i w Obozie Bractwa i w Starym Obozie znajdą się ludzie, którzy chętnie będą chcieli wyzwolić się z pod rąk magnatów no i każdy posłaniec ma kilkadziesiąt zwojów z teleportacją. Każdy w obozie dostawałby cotygodniową zapłatę w postaci np. 50 Bryłek Rudy i wyżywienia. Codziennie myśliwi wyruszali by na tereny łowieckie przez oczyszczone szlaki. Jako, że mamy pełno bagiennego ziela handlujemy nim we wszystkich obozach. Mamy stały dochód, a do tego zawieramy sojusz z bractwem. Oni dają nam ziele, a my dostarczamy im różne zasoby żywności. No i potem szykuje atak na miasto orków i inne grupy. Potem życie samo się toczy ;)

Jeżeli to by nie wypaliło to i tak zostaję szkodnikiem w Nowym Obozie. Uczę się sztuki polowania no i wiodę spokojne życie i czekam, aż taki bezi spadnie z wysokiego wodospadu, a potem rozwala barierę xD
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Cezus w 12 Lipiec 2011, 10:22:57
Hm, ciężki wybór, ale ja wahał bym się pomiędzy Starym Obozem a Sekta. Ale chyba dołączyłbym do Starego Obozu ponieważ tutaj byłby spokój, miałbym pod dostatkiem wszystkiego. W Sekcie może byłoby dobrze ale zniechęcają mnie Guru którzy uważają się za najważniejszych na świecie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: KaczuSs w 21 Wrzesień 2011, 14:21:07
Ja od zawsze wybierałem Stary Obóz (oczywiście przechodziłem grę na miliard sposobów w każdym obozie) chociażby z tego względu, że w Sekcie zawsze się gubiłem a Nowy Obóz był dla mnie taki pusty... i jeszcze ta zamulasta muzyka. W SO nie było niczego co by mnie odrzucało. Wstawałem rano, słyszałem OldCamp i od razu chciało się grać. W sumie nawet jak padało to zawsze rano gdzieś w pobliżu jakiś kopacz czy cień zarzucił coś w stylu "Ale nędzna pogoda", albo "Co za gówno" i człowiek cały szczęśliwy bo jest wśród swoich ;p Na bagnach to tylko słychać dudnienie fajek wodnych a w NO... w sumie nic nie słychać.  <śmiechdołez>
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Ferhaos w 30 Październik 2011, 15:30:27
Zdecydowanie wybrałbym Obóz Bractwa ÂŚniącego, ze względu na najlepszy jak dla mnie klimat, najlepiej wyćwiczonych wojowników którzy posiadają również zdolności magiczne i dla bagiennego ziela który mógłbym palić a i przy okazji zarobić parę bryłek na boku sprzedając ziele do innych obozów.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: magnat w 02 Grudzień 2011, 09:04:13
Moim najlepszym obozem jest Stary obóz,lubię go za ten klimacik oraz za mieszkańców,Nowy obóz też ujdzie ale jakoś tak nieswojo się w nim czuję.Obóz bractwa odpada dlatego że zawszę się w nim gubię :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Koza123 w 14 Grudzień 2011, 21:16:47
Ja udałbym się do Nowego Obozu. Jest tam całkiem odpowiadająca mi hierarchia, ludzie nie są tacy jak w Starym Obozie (czyli prostaki, gbury, oraz najgorsze bandyctwo). Do tego można tam spokojnie żyć, czasem napaść na karawanę SO, kim się nie jest, czy szkodnikiem, czy zbieraczem, czy kretem, czy magiem, czy najemnikiem, można czuć się bezpiecznie. Pozatym jest Lee, a także Lares, których lubię.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu Nowy
Wiadomość wysłana przez: lordi12 w 15 Grudzień 2011, 19:45:45
Lubie nowy , ponieważ tam nikt mi nie rozkazuje i nikt mnie nie zabije jak wejdę np. do jaskini LEE . NIe muszę też płacić za ochrone Bloodwynowui .  ja biorę nowy i koniec  \m/
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Thorek w 18 Grudzień 2011, 19:05:18
Ja poszedłbym do Nowego Obozu.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Iddeous w 31 Styczeń 2012, 15:47:23
Również jak poprzednicy poszedłbym do Nowego Obozu. Po prostu mi on najbardziej pasuje, ma dobrą lokalizacje, nie ma takiego "wieśniackiego" klimatu jak w Starym, oraz nie ma fanatyków z Bagien (wyjątek w karczmie) ;)
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Zaginiony97 w 13 Marzec 2012, 21:29:42
Ja bym wybrał Nowy Obóz , ponieważ :
+Gorn , i fajni ludzie , np. Lee
+Jak najszybciej pracowałbym dla Laresa , tylko bym musiał znalezć powód dla Roscue :D
+Lubię walczyć :]

Pozdr0!
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Lord Hejgen w 14 Marzec 2012, 18:36:11
A ja nie wiem bo stary obóż może jest dobrze ufortyfikowany ale Nowy Obóz też jest dobry , a poza tym jest tam Lee który zostaje naszym  kumplem. Oczywiośćie pamiętam o gównych przyjaciołach Gornie , Miltenie , Diego i Lesterze. Obozu na bagnie bym nie wybrał bo są dwa powody :
- nowicjusze w gothic 2 nas atakują jako poszukiwacze ( obrazek na dole )
(https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcQd8KKOWGSnU7Pq5k88148JM1mddBv5xebx2HmO9igkUqEYrfM1)
- pozatym w gothic 1 niszczym śniącego więc i tak wiecie więc wybrałbym Nowy Obóz( obrazek na dole )
(https://encrypted-tbn1.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTevvUgp33wBkzQZiwAqZXeshrbXeR-EHM37cpV8poZ5l5aZFQiZQ)
tu chodzilo o ten tekst o śniącym
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Nocturn w 04 Sierpień 2012, 21:35:11
Stary Obóz:
-leży w centrum Kolonii
-jest największy
-jest najsilniejszy
-dobrze ufortyfikowany
-ma swój klimat, szczególnie wieczorem
-dostawy z zewnątrz
-płacąc strażnikom, można czuć się bezpiecznie


Nowy Obóz:
-niektóre osoby są spoko
-mają karczmę, czego brakuje w Starym Obozie
-nie brakuje im ryżu i ryżówki
-większość to szkodnicy (mordercy, złodzieje i grabieżcy)
-osobiście, nie podoba mi się wygląd tego obozu

Obóz Bractwa:
-każdy otrzymuje skręty
-bagiennego ziela im nie zabraknie
-mają niezłe stosunki z innymi obozami
-bagno = komary, plagi komarów
-pranie mózgu
-błotne węże w obozie
-brak fortyfikacji


Stary Obóz vs Nowy Obóz: Co by się stało z Nowym Obozem, gdyby bariera nie padła możemy zobaczyć w modzie Czas Zapłaty. Nie oszukujmy się, Nowy Obóz może i jest tak "bojowo" nastawiony do Starego Obozu, ale nie mieliby z nimi szans. Ilu jest najemników w obozie? Nie licząc Wolnej Kopalni bo tamci już nie żyją. 15? A strażników? Sam nie wiem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: widda2000 w 27 Sierpień 2012, 15:53:48
Ja przyłączyłbym się do starego obozu.
Trzymałbym się blisko Diego i magów ognia.
Dzięki temu miałbym miejsce w najlepiej ufortyfikowanym obozie.
A w razie zniszczenia bariery magowie by mnie uniewinnili.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: irask2 w 05 Kwiecień 2013, 18:09:29
Ja bym wybrał Nowy Obóz. Co prawda nie ma zamku i palisad, ale za to klimatu nie sposób mu odmówić.

Jeśli miałbym wybrać obóz w realu, a nie w grze, to ciężko byłoby zdecydować. Stary Obóz jakoś bardzo kojarzył mi się z miejscem, gdzie szaraczki nie mają szans na to by się wybić.
Nowy Obóz bardziej mi się kojarzył z wolnością i możliwością awansu. Wybrałbym raczej ten obóz, bo jak wiemy z Gothica 2, cała Górnicza Dolina źle skończyła, więc nie ma większego sensu gdzie bym poszedł w realu.

Ale na pewno nie na Bagna, gdzie wszystko chcę Cię zabić i zjeść.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: GaroK w 23 Lipiec 2013, 14:39:39
To jednak zależy od profesji,bo jeśli chcemy zostać ''Magicznym wojownikiem''(jak paladyn w II zresztą)to idziemy do sekty,lub jeśli chcemy okradać ludzi i walicć z łuków to idziemy do NO,ale liczy się też charakter i klimat danych obozów.No ja to raczej jak już mówiłem często wybieram NO,bo tam się czuje swobodnie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: xNoZoMi w 19 Sierpień 2013, 00:00:28
Stary Obóz  ;) Jest najbliżej i jest najbezpieczniejszy dużo cieni i straży i fajny klimat tam panuje
Nowy Obóz też nie jest zły w fajnym miejscu jest ulokowany co sprawia że jest tam bezpieczniej również dużo wojowników ,i miła atmosfera
Na bagna bym raczej nie poszedł za dużo wilgoci  :o i atmosfera troche przybita pozatym błotne weże ktorych sie troche bym obawiał
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: _Herszt_ w 19 Sierpień 2013, 15:55:09
Nowy obóz
Dlaczego? Jest tam Lee itd, sporo "kumpli" z G1, G2 i G3 :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Victorius w 06 Wrzesień 2013, 00:20:08
Oczywiście Stary Obóz, ponieważ jest najlepiej ulokowany oraz posiada dobrą fortyfikacje czego nie można powiedzieć o Bractwie które w razie ataku nie ma żadnych szans na obronne a do tego te węże błotne :-X . Stary Obóz posiada również magów ognia co jest również dobry wsparciem w razie ataku.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gronit w 13 Październik 2013, 00:47:42
Ja zawsze wybieram Stary Obóz, bo to się najbardziej opłaca. Dzięki temu mogę np. najpierw być strażnikiem potem najemnikiem, a na końcu magiem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: raperznadwisly334 w 19 Październik 2013, 13:31:15
SO. Klimat, klimat i jeszcze raz klimat. Widać było że pozostałe obozy zostały stworzone później.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: jeryrep w 20 Listopad 2013, 07:21:27
Wybieram nowy oboz bo bezpiecznie, znajomi, no i duzo kasy mozna zarobic
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Diego4001 w 30 Listopad 2013, 17:37:22
Ja za każdym razem grałem Nowym Obozem. Po oddaniu listy mamy działke towarów z karawany do Starej Kopalni, niezłe zyski pieniężne, dobre pancerze oraz znane mi dobrze NPC.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: xNoZoMi w 02 Grudzień 2013, 20:43:12
Jednak Nowy Obóz ,fajna atmosfera ,karczmę mają :D,swoja kopalnie też
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Gorn Valfranden w 31 Grudzień 2013, 12:13:41
grałem wszystkimi obozami więc trzeba uważnie rozwiązać to zagadnienie

stary obóz:
-dobrze ufortyfikowany.
-znajomi diego milten,oprócz nich skorpion i cavalorn są spoko.
-kopalnia{zalana}
-gomez i reszta oszołomów{strażnicy i im podobni,jednym słowem banda małpiszonów}

nowy obóz:
-wielu kumpli-gorn,lee,lares.saturas{i reszta magów wody}buster, Horacy, jeremiasz,cord itd
-średnie fortyfikacje.
-karczma na środku jeziora.
-wiele miejsc ułatwiających bitwę np:tama.

obóz bradctwa
-pełno ziela.
-guru,którzy żądzą
wielu wojowników
-pełno niebezpieczeństw np:błotne weże.

po zanalizowaniu zagadnienia mój wybór pada na nowy obóz.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Mohamed Khaled w 31 Grudzień 2013, 12:48:52
Nowy Obóz, i to bez warunkowo. Tam czuć klimat przyjaźni, każdy sobie pomaga jeśli ma jak. Najemnicy trzymają się razem, szkodniki razem. Wielu starych, dobrych przyjaciół do których zaliczyć można Lee. Też przyciąga mnie właśnie krzywda generała, jak go zdradzono. To jest powodem, by mu pomóc dołączając do niego.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Talia w 14 Styczeń 2014, 20:42:54
Przechodziłem wiele razy i wiele różnych dróg obierałem, lecz największa przyjemność sprawiało mi bycie członkiem bractwa śniącego i prowadzenie postaci jako wojownika, nigdy nie przepadałem za używaniem magii przez postacie którymi gram. Poza tym sam fakt załamania idei, gdy śniący zamiast wspaniałego boga staje się tylko krwiożerczym sługą beliara... bezcenne światopoglądowo.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: HolyDiver w 15 Styczeń 2014, 17:14:22
Najczęściej idę do Nowego obozu, bo moim zdaniem jest dobrze zorganizowany i jest tak w sumie wszystko. Kopalnia blisko, magowie wody, Lee. Widać że jest też dobrze przygotowany na atak. Nie to co, np. obóz na bagnie.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: xNoZoMi w 15 Styczeń 2014, 20:03:14
Ja zawsze mimo tego że postanawiam iść do Nowego Obozu to i tak dołączam do Starego ,nie wiem sam dlaczego :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Talia w 19 Styczeń 2014, 09:50:27
Ja zawsze mimo tego że postanawiam iść do Nowego Obozu to i tak dołączam do Starego ,nie wiem sam dlaczego :D

No i słusznie, przynajmniej można ciekawszą fabułę rozwinąć, a i tak później musimy przejść do nowego obozu, gdy stary nas wyklnie  :).
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: xNoZoMi w 19 Styczeń 2014, 12:36:01
No i właśnie to jest fajne ,bo odrazu idę na maga wody :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: bossofmachinima w 29 Styczeń 2014, 18:25:18
Ja bym dołączył do orków xd <lol>
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Thor ibn Odyn Grom w 29 Styczeń 2014, 22:30:05
Sam poszedłem do obozu na bagnie przynajmniej miałbym darmowe bagienne zieleń które mógłbym sprzedać a może wzięli by mnie do rozprowadzania dzieła po innych obozach wtedy bym się dorobił i może bym wykorzystał inne darmowki jak potrawka od snafa bym przynajmniej zarobił przez co mógłbym się wyszkolić w walce i guru z obozu by mnie nauczyli magii.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Infernus w 23 Luty 2014, 21:15:30
Stary Obóz zdecydowanie.  :D
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: XBadManX w 26 Luty 2014, 15:45:56
Dołączył bym bez zastanowienia do Nowego Obozu ponieważ:
1.Jest Tam Lee, Lares, Gorn i Wilk.
2.Moim ulubinym kolorem jest zielony ale jakoś nie lubię bagien, ale drugim moim ulubionym kolorem jest niebieski
3.Też nie lubię Gomeza (Jak połowa z was).
4.Nie ma tam Wrzoda (a powszechnie wiadomo że wrzód jest Zoofilem, Gejem, Dendrofilem i na dodatek zbokiem).
5.Niezłe mają Zbroje jednym słowem kręci mnie zbroja szkodnika.
6.Magowie Wody ponoć nieźle nagradzają posłańców.
7.Ich obóz jest podzielony na sektory 1.Brama 2.Pole 3.Karczma i 4.Jaskinia.
8.Uwielbiam niczym nie uzasadnioną przemoc.
9.Umiem się dobrze skradać, włamywać a jak przyjdzie co do czego to nauczę się jeszcze kradzieży kieszonkowej.
10.Kto wie może w przyszłości został bym przyjęty szybciej do Wodnego Kręgu.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Skarpeta w 12 Lipiec 2014, 14:44:09
Nie wiem dla czego ale zawsze wybieram stary
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Milten2000 w 29 Sierpień 2014, 16:06:13
Ja tam bym poszedł do starego obozu. Najlepiej na Maga Ognia jakby się udało. Głównie dlatego, że tam się dostaje chatę za darmo i nie trzeba walczyć, ani nic tylko pogadać z Guyem.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Milten2000 w 29 Sierpień 2014, 16:57:03
Ja bym poszedł do starego obozu. Wydaje się najbardziej cywilizowany. Chociaż w żadnym obozie nie ma kibla, ciekawe co by było gdyby gothic był bardziej realistyczny.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: UmieszLiczycLiczNaSiebie w 12 Październik 2014, 02:13:28
Ja bym poszedł do Nowego Obozu, z uwagi na to że:
*Są tam moje dwie ulubione postacie czyli Gorn (nieśmiertelny :)) i Lee
*I Lares ^^
*Poszedł bym na maga wody, bo bronią ich Najemnicy
*Obóz jest podzielony na kilka "obszarów" i 2 bramy które można zamknąć podczas ewentualnego ataku
*No i panuje tam luz
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: DerpPL w 07 Grudzień 2014, 19:15:20
Ja tam bym wybral Stary oboz bo jak dla mnie najbezpieczniej jest i chcialbym zostac magiem ;p
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: ViruSs w 14 Grudzień 2014, 20:00:24
Poszedł bym do obozu na bagnach i został guru   <fajka>
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Rhobar III ͺ͵ w 16 Grudzień 2014, 19:11:17
Przeszedłem kilka razy tego Gothica i najlepiej mi się grało gdy bylem członkiem Nowego Obozu więc polecam go.Zadania są dosyć fajne i są tam też Lares,Gorn,Lee i Magowie Wody ,którzy beda w następnych częściach.Można też na początku dołączyć do Starego Obozu a potem gdy nas wyrzucą iść do Nowego Obozu.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Marduk Draven w 20 Październik 2015, 13:52:03
Osobiście najchętniej bym dołączył do Starego Obozu i ciężko harował by zostać Strażnikiem, lub chociaż Cieniem. Wspomniane już walory obronne mnie przekonują. Do tego mamy pyszną strawę Snafa, możliwość tłuczenia Wrzoda ile wlezie, i zabawiania się z panienkami Gomeza gdy mu się znudzą  <lol>
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: Κεαηυ w 24 Lipiec 2016, 21:23:05
Wybrałbym stary Obóz. Wzglęny spokój i porządna praca za którą dostaje się dach nad głową i jedzenie. PPowiem jeszcze o radości z wykonywania chrztu wody, jest ona nieprzeliczalna na żadne obiekty. Po prostu cudo. Jeszcze ten rygor wojskowy. Mój typ.
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: papcio w 18 Lipiec 2017, 13:50:43
Dla mnie jest naj lepszy nowy obuz nik każe nic robić
Tytuł: Odp: Twój wybór obozu
Wiadomość wysłana przez: blu33 w 13 Listopad 2017, 11:53:48
Jeśli miałbym wybierać, to wybrałbym chyba Nowy Obóz... ÂŻaden tak do końca nie jest idealny: Stary wygląda mi na rządzony twardą ręką, wszystko musi być poukładane, masz robić tak i tak, bez dyskusji, wokół pełno rycerzy, no i Gomez, który nie należy do miłych osób. Wymienia rudę na towary i kobiety, jest uzależniony od bogactwa. Obóz Bractwa z kolei niby ma fajny klimat, może jest tylko trochę zbyt błotnisty i mokry. Na minus jednak przemawia to, że członek tego obozu musi wnosić modły do ÂŚniącego, a nie chciałbym musieć modlić się przez całe życie do czegoś, do czego nie chcę. A udawać też jakoś nie bardzo... Nowy Obóz wydaje mi się najbardziej otwarty. O ile nie ugrzązłbym jako nosiwoda lub zbieracz ryżu, lub kret. Duża otwarta przestrzeń, jeziorko, knajpka. Pójdziesz w stronę kopalni, to masz piękną trawkę na wzgórzu, z którego rozpościera się całkiem niezły widok... Co prawda domki mają jak z epoki kamienia, ale jakby ognisko rozpalić, ściany futrem cieniostwora obłożyć, to może nie byłoby tak źle? No i magowie blisko, zawsze można by się czegoś nauczyć, czy choćby kurierem zostać. Tak więc stawiam na Nowy.