Forum Tawerny Gothic

Strefa dyskusji => Encyklopedia gier Gothic => A => Wątek zaczęty przez: Rakbar Nasard w 30 Czerwiec 2008, 18:34:10

Tytuł: Areny
Wiadomość wysłana przez: Rakbar Nasard w 30 Czerwiec 2008, 18:34:10
Areny

w Gothic 3

(http://gothic.gram.pl/obrazki/encyklopedia/a/areny/mapa.jpg)

Arena - to jeden z najlepszych sposobów zarabiania złota (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,439.0.html), jak i reputacji (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,7684.0.html) (dla danego miasta). W każdym mieście dostaniemy mniej lub więcej złota (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,439.0.html), mniej lub więcej reputacji (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,439.0.html) i będziemy musieli stoczyć mniej lub więcej walk.

Zasady:

Pojedynek zostaje zakończony, gdy:
1. któryś z uczestników podczas walki opuści arenę.
2. przeciwnik upadnie i się nie podniesie.

Nie wolno uderzać (walczyć) ani zabić leżącego!

Aby stoczyć walkę należy:
1. Udać się do wojownika i wyzwać go na pojedynek (jedynie w Reddock (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,15694.0.html) i Monterze (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,2066.0.html))
2. Porozmawiać z organizatorem walk (najczęściej stoi naprzeciwko areny, lub jest w jej pobliżu)

Areny Myrtany

(http://gothic.gram.pl/obrazki/encyklopedia/a/areny/arena_myrtany.jpg)


Reddock (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,15694.0.html) - posiada niewielką arene, na której stoczyć możemy jedynie 2 walki z: Joey'em i Copperem. Z racji tego, że jest to miasto buntowników, walczymy tylko i wyłącznie z ludźmi.
ÂŁączna nagroda:
Montera (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,2066.0.html) - Duże miasto, duża arena, duże stawki. Do pokonania mamy: Dana, Fedora, Goose'a, Uga i mistrza - Ashtona (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,2401.0.html).
Cape Dun (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,4066.0.html) - Niewielka arena na wzgórzu. Do pokonania, podobnie jak w Reddock, dwóch ludzi: Darmoka i Fadiego.
Nagroda specjalna - szeroki miecz
Geldern (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,6105.0.html) - Do pokonania 2 orków (w tym jeden mistrz areny) i jednego człowieka, a są to: Dymitar, Gembak i Kulak.
Silden (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,6107.0.html) - Tym razem sami orkowie: Jarock, Jaroll i Trompok.
Faring (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,6104.0.html) - Stolica orków. Są tam 2 areny. Jedna jest dostępna dla wszystkich, druga zaś jedynie dla zasłużonych.
1. Na pierwszej Arenie walczymy z: Goran, Moff i Spike.
2. Nim będziemy mogli walczyć na drugiej arenie, musimy być znanym gladiatorem. Nie wystarczy wygrać wszystkich walk w Myrtanie. Trzeba udać się do ogromnego miasta Mora Sul (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,1855.0.html) na pustyni - Varrant (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,1941.0.html). Gdy już wygramy na tamtej arenie wracamy do Faring (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,6104.0.html) i rozpoczynamy walkę. Przeciwnikami naszymi będą: Mortis, Rozhov, Tukasha i Vigo.

Areny Varrantu (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,1941.0.html)

(http://gothic.gram.pl/obrazki/encyklopedia/a/areny/arena_varantu.jpg)


Mora Sul (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,1941.0.html) - Ogromna arena, najprawdopodobniej największa w grze. Mistrz areny zapewnia sobie duży szacunek wśród ludzi w mieście oraz popularność. Spotkać możemy tam najlepszych gladiatorów. Walki stoczyć można z: Paladynem, Anktosem, Oelkiem i Angarem (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,917.0.html). Nagrodą specjalną, za zdobycie tytułu mistrza, jest ceniony jednoręczny miecz - Księżycowe ostrze (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,10094.0.html).
Bakaresh (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,3997.0.html) - Również wielka arena. Przeciwnicy będą, podobnie jak na arenie w Mora Sul (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,1941.0.html), dobrze wyszkoleni i uzbrojeni. Gladiatorzy walczący tam to: Achmed, Irhabara, Mufassa i dwaj doświadczeni wojownicy świątynni.
Lago (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,7287.0.html) - Jest to mała, wykopana w ziemi, arena. Znajduje się tuż obok ziela i chaty orka (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,487.0.html). Walki tam nie będą trudnymi. Pierwszym przeciwnikiem będzie zawsze naćpany Mamuk, a drugim bezczelny ork (http://www.gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,487.0.html) - Grubuz.