Autor Wątek: TES III Morrowind vs Gothic II  (Przeczytany 12841 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gorion

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 200
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
TES III Morrowind vs Gothic II
« dnia: 03 Wrzesień 2007, 17:00:57 »
Która gra jest według was lepsza? TES III ma dużo większy świat, więcej broni zbroi itp,lecz Gothic II nadrabia to świetną fabułą i tym klimatem.   Gothica przeszłem wiele razy a w TES III dopiero zaczynam grać więc narazie powstrzymam się od opinii ale czekam na wasze posty.
« Ostatnia zmiana: 07 Październik 2007, 18:49:42 wysłana przez Gorion »

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2007, 18:50:23 »
Cytuj
TES III ma dużo większy świat
 
I to jest największy minus Morrowinda świat i jego pustość między jednym a drugim miastem nie działo się nic raz czy dwa trafiłem na jakieś robaczki które mnie zabiły co dodaje kolejny minus system walki który jest dziwny.
Cytuj
więcej broni zbroi itp

Czy ja wiem czy jest ich tak dużo większość jest nie pożyteczna (stroje i niektóre togi)
Cytuj
TES III dopiero zaczynam grać więc narazie powstrzymam się od opinii ale czekam na wasze posty

No to się doczekałeś
Cytuj
Która gra jest według was lepsza?

Gothic.

Forum Tawerny Gothic

TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Wrzesień 2007, 18:50:23 »

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Wrzesień 2007, 19:10:00 »
też miałem okazje pograć w TES III, morrowinda, i oczywiście gothica 3. i jak dla mnie najlępszą z tych gier to TES III. nie ma dyskryminowania kobiet jak w gothicu, a morrowind, ma za bardzo "mroczną" grafike jak na mój styl.


PZDR.:KERTH:.

Offline Nero

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Wrzesień 2007, 19:32:43 »
Ja miałem okazję zagrać w obie te gry i uważam, że lepszą grą jest Gothic.
  Morrowind plusy :
+ Fajna grafika
+Własny wybur wyglądu bohatera
+Duuuużo niezależnych postaci które mogą nam pomuc
  Morrowind minusy :
-Za duuuży świat
-H**OWY system walki
-Nudna fabuła

  Gothic Plusy :
+Nieliniowa ale bardzo ciekawa fabuła
+Fajny system walki
+Duży żyjący świat ... ekhm... rzekł bym idealnie dopasowany do fabuły, nie ma zbędnych miejsc zbyt wiele
 Gothic Minusy:
-Taka sobie grafika

I to będzie wszystko

PzDr
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2007, 14:00:37 wysłana przez Nero »

Offline Ankh-Morpork

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 183
  • Reputacja: -2
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Wrzesień 2007, 20:58:18 »
Każda gra ma swoje plusy i minusy, aczkolwiek Gothic 2 jest lepszy. Ma ładniejszą grafikę, jego fabuła mnie o wiele bardziej przyciągnęła. Morrowind posiada zbyt obszerny świat, i przyznam, że jest dla mnie troszkę trudniejszy niż Gothic 2. Cóż, nie muszę lubić obu tych gier tak samo, aczkolwiek przyznaję, że Morrowind też mi się podoba, ale nie tak jak Gothic. Ale to już rzecz gustu.

pzdr.-Ankh:wave:
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2008, 23:07:36 wysłana przez Ankh-Morpork »

Offline kregan

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Wrzesień 2007, 11:13:00 »
hmm, dobre bo mam problem jak odpowiedzieć :), gothic nadrabia nieliniową fabułą? jakby porównać oba tytuły to fabuła w gothicu jest maksymalnie liniowa (idziesz wyznaczoną ścieżką fabularną z przerwą na side questy), tyle że liniowa, nieliniowa to nie ważne :P klimat sie liczy i hmm pod tym względem gothic jednak u mnie wygrywa (zwłaszcza jedynka) ale TES też jest fajny jak ktoś ma chęć wgryźć sie w te gre masa wątków fabularnych w które jak sie wgłębić (a nie klikać szybko teksty co by questa dostać :P), które też klimat budują, gothic pod tym względem "prostszy" jest, niemal wszystko mamy wyłożone, w TES więcej moim zdaniem trzeba dochodzić, wgryzać sie żeby rozkminić całą fabułe,
co kto lubi poprostu, obie dla mnie świetne, chyba każdy tytuł celuje w inny typ graczy
a tak na podsumowanie to jak ma wybrać to: gothic > TES :D

Offline MrCzarnymen

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Wrzesień 2007, 16:38:46 »
Gothic kontra TES... hmm.
Gothic II
+Potwory
+System walki
+Mało pancerzy ale za to przydatnych
+Brak ograniczenia klasy postaci
+A jakże... Charyzmatyczny Bezi!!!
+Mnóstwo npc z którymi można porozmawiać
+Każdy NPC jest jakoś powiązany z zadaniem
+Dużo misji
+Nieliniowa fabuła
+Efekty czarów
+Dobry system rozdzielania PN
+Dużo animacji(siadanie, fajka wodna, efekt bagiennego ziela, efekt spotkania z poszukiwaczem itd.)

-Leciwa grafika
-Zbyt wciąga
-Trochę przykrótka (za to dodatek nadrabia wszystko)
-Bugi, Arghhh!!
-Zbyt łatwe smoki...

dla mnie 9.1/10

TES III Morrowind

+Duży wybór ras
+Duży wybór umiejętności
+Duży świat
+Dużo NPC
+Mnóstwo potworów
+2 dodatki

-mało wciągająca
-za duży wybór umiejętności
-trudne czarowanie
-głupie znaki zodiaku
-za duży świat
-popielne ziemie(zbyt mrocznie:()
-durny system rozmowy to największy z minusów!!!!

dla mnie 8.2/10
« Ostatnia zmiana: 19 Wrzesień 2007, 16:40:13 wysłana przez Myrtir »

Offline Arcanum

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Wrzesień 2007, 17:18:04 »
Tak sie u mnie zdarzyło, że zagrałem prędzej w Morrowinda niż Gothic II i uważam że jednak Morrowind jest lepszy. Zachwyca mnie dobra grafika, dłuuuuga fabuła, super silne postaci (choćby złota święta), możliwość bycia w różnych organizacjach jednocześnie. Nie przeszedłem 100% gry, ale zadania niektórych gildii i wątku głównego przeszedłem. (Mój kumpel przeszedł wszystko co można w M., też bym tak chciał) Co jak co ale obszar w grze mi się podoba, natomiast kiepska jest walka broniami i magią. Możliwości w grze są ogromne i GII chowa się ze swą schematycznością. Kocham Gothica II za jego grafikę i fabułę, ale smoki się już przejadły. Jestem fanem Gothica ale Morrowind jednak lepszy wg mnie.

Offline MooN

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Wrzesień 2007, 15:11:40 »
Grałem w obydwie gry. Lepszy chyba gothic, ale i morrowind ma swoje zalety.

Gothic II:
Plusy:
-zbity w kupę i dopasowany świat
-w miarę dobry system walki
-głosy postaci przy rozmowie
-dobre efekty zaklęć
-nawet dobra grafika
-dopasowane do miejsc potowry
Minusy:
-za ciekawa fabuła
-niema zbyt wielu artefaktów
-niektóre potwory są za łatwe, albo za trudne

Morrowind
Plusy:
-Duży wybór ras, umiejętności i znaków zodiaku przy tworzeniu postaci
-można samemu stworzyć postać
-orginalny system awansu na wyższy poziom
-wiele artefaktów i przedmiotów
-duży świat
-wiele nizezależnych postaci
-duuuuużo zadań
-2 ciekawe dodatki
Minusy:
-grafika ledwie zipie (ale czego lepszego można się spodziewać, to jest trochę starsza gra)
-system walki (bez komentarza to pozostawię)
-fabuła dość liniowa
-słabe efekty zaklęć

Takie jest mozje zdanie, na temat tych dwóch gier.
« Ostatnia zmiana: 20 Wrzesień 2007, 18:07:40 wysłana przez Trivet »

Offline Gunses

  • Arystokrata
  • ***
  • Wiadomości: 15010
  • Reputacja: 14198
  • Płeć: Mężczyzna
  • jak z debilem.
    • Karta postaci

TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Wrzesień 2007, 18:50:20 »
Moim zdaniem lepsza gra jest Gothic chiciasz TES III ma wiekszy swiat no np. gorzkie wyprzeze caly czas gorka i bajorko, gorka i bajorko i tak dalej albo te szytkie ruiny w TES III sa w wiekszosci podobne do siebie... mozesz gadac ze wszystkim i wszyscy maj te same teksty, mozliwosc wchodzenia do wiekszosci <zwarzywszy ze jest ich bardzo duzo> domow jest nuuudne...! Ten dziennik i pola ewkipunku, mapy to wszytsko jakies takie dziswne odbiegajace od potrzeb garczy... mapa no nie wiem jak mozna cos z takiej maty wyczytac... Zato Gothic jest gra pelna uznania... swiat wystarczajacy... nie potrzeba iwekszego, nazwy ludzi np. obywatel, kret.. wiadomo ze maja te same dialogi, na karzdym kroku inna garfika .. bardziej sklejona fabula... ktora ma sens.. fajowskie bronie i efekny czarow.. duzo lepszy widok z 3-osoby... i ten klimat.. jest cudny... np. klimat gurniczej doliny... czy klasztoru magow... poprosu zajefajne.. cudne.. wiec moimym zdaniem lepszy... jest Gothic.. ale to tylko moje zdanie... PzDr

rafalos890

  • Gość
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Wrzesień 2007, 19:29:21 »
Gothic jest lepszy i już!   Co prawda Morrowinda za długo nie grałem, ale już początek mi się nie podobał. Trudno powiedziec dlaczego. A Gothic wciągnął mnie już od pierwszej chwili. Super fabuła, żyjący świat i wiele innych rzeczy sprawiły, że Gothic jest świetny.

Offline .:KERTH:.

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: -2
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Październik 2007, 11:03:29 »
Według mnie zdecydowanie lepszy jest GII. Chociaż aktualnie gram w TES III, i poznaje tą gre, musze jednak stwierdzić że Gothic II jest lepszy. Chociaż w Morrowindzie, można samemu wybrać rase, jest mnóstwo rzeczy do zdobycia, i wogóle, to zadania w większości są proste, a niektóre ch**ernie trudne. Naprzykład zadania ze znalezieniem jakiejś osoby. Po prostu masakra! Świat Morrowinda jest TAK WIELKI że normalnie 2 godziny zajmuje mi znalezienie jednej postaci (gdy gram bez poradnika). Plusy Morrowinda, to WYBÓR, któreg niestety w Gothicu nie ma zbyt wiele. Ale zato GII, ma ciekawszą fabułe, i "fajniejszy" świat. Ale daje też dużego plusa Morrowindowi, zato że nie DYSKRYMINUJE kobiet. Normalnie to jest wielki PLUS. Takie jest moje zdanie co do tych dwóch gier. (Poprzednia wypowiedź się nie liczy, bo napisałem ją za czasów, mojego spamu.)
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2007, 11:05:30 wysłana przez .:KERTH:. »

Offline Wiktor

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Październik 2007, 17:15:17 »
Pierwsze wrażenia z gry w Gothic 2?
Gra tak dobra, tak wspaniała, świat cudowny, fabuła prosta, acz ciekawa i jeślli miałbym się rozpisywać o zaletach Gothica to bym musiał pisać, pisać i pisać, z głodu bym umarł przed kompem, a bym wszystkiego nie wypisał.
W czasopiśmie Click (z 2003 r.) był fajny czterostronicowy artykuł poświęcony Gothic 2. Porównywali go właśnie do Morrowinda i właśnie TES3 wypadł bardzo słabo. Grafika kiepska (no może za wyjątkiem wody) fabuła Morrowinda klimatyczna, czasami za mało wciągając, ale niezła, choć imiona bogów, bogiń, pomniejszych boginek po prostu nie byłem w stanie opanować przez  pierwsze 60 godzin gry, potem dopiero coś zacząłem kojarzyć nie dała mi takich emocji co ta z Gothic 2. Nawet się nieco wkurzyłem, że nie ma alternatywnego zakończenia.
Gothic, a seroia TES to zupełnie innne gry. Gothic ma prostą ścieżkę fabularną, posiada swój urok. Za to TES3 przedstawia szczegółowy opis świata, bogów ludzi i historii na całe tysiąclecia wstecz. Początkowo ten natłok danych zraził mnie do Morrowinda, ale po pewnym czasie doceniłem ten aspekt gry i twierdzę, że bije on wszystkie inne cRPG po "mordzie". Więc jak już pisałem to zupełnie inne gry, wymagające innego podejścia, bo to jak porównywanie horroru i komedii, poglądów partii prawicowych, a lewicowych, światła na niebie słońca, a księżyca. Polecam obie gry.
« Ostatnia zmiana: 02 Październik 2007, 17:17:45 wysłana przez Wiktor »

Offline Valdar

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 178
  • Reputacja: -125
  • Płeć: Mężczyzna
  • Syn Marnotrawny
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Październik 2007, 18:18:59 »
Morrowind z tego co pamiętam wyszedł nie dawno po pierwszej części Gothic'a ;) więc to z nim współzawodniczył. Bardzo fajnie się grało w Morrowinda, ale nie podobał mi się zbytnio system walki :( W Morrku mamy wolną rękę ;) robimy z naszą postacią co chcemy :P można dojść nawet do poziomu Boga ^^ Niestety trochę nużące jest bieganie po świecie ;) chyba że się zdobędzie "Buty Oślepiającej Szybkości" oślepiają nas na 100 %, ale jeśli gramy bretonem to na 50 %, a postać sunie że aż miło :P

Co do Gothic'a 1 to moja ulubiona część z sagi. Najlepszy klimat ze wszystkich części.

Mimo iż odbiegłem od tematu to sądzę że G2 był trochę skopany z fabułą ;) ale jakiś klimat zachował. Dopiero dodatek zawiewa mocno tajemnicami znanymi z poprzedniej części ;)

Więc Morrowind owszem fajnie się gra, ale wole Gothic'a ;P

Offline jamie

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Październik 2007, 00:03:26 »
No więc mi w Morrowindzie nie pasuje ilość ras. Wtedy tworzy się chaos. Jeszcze na dodatek najwięcej jest Elfów. A to co mnie najbardziej dobija to, to że świat jest właśnie za duży, przez co jest strasznie pusto na wszystkich terenach. ÂŁazisz, łazisz, wszędzie tylko potwory i jakieś nudne farmy na których nic się nie dzieje. A jak już dojdziesz do miasta, nie ma tam żadnych ciekawych zdarzeń i wszystkie osoby są tak samo neutralne. Każde nowe miejsce niczym się nie różni. Całkiem odwrotnie jest w gothicu jak wszyscy tutaj to wiedzą. ÂŚwiat jest mniejszy i bardzo dobrze, bo chociaż wszystko jest bardzo dopracowane. Muzyka bardziej mi się podoba. Jedyny fajny soundtrack w morrowindzie to ten w menu, a w gothicu 2 NK chyba wszystkie. Postaci w G2 są bardzo ciekawe i każda z nich się różni. Tak samo miejsca. I jest jeszcze fabuła, która jest oczywiście lepsza w gothicu :) Gothic 2 jest zdecydowanie lepszy niż Morrowind.

Offline Kirgo32

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 312
  • Reputacja: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Nawet piekło ma swoich bohaterów."
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Listopad 2007, 11:00:54 »
Mi bardziej podoba się Gothic II. Morrowind po pierwsze: ma za duży świat, przez co klimat gry maleje. W Gothicu pamiętam każdy zakamarek wyspy, a w Morrowindzie gdy chcem znależć nawet jakiś wielki obszar, to muszę szukać strasznie długo, a to jest bardzo wkurzające. Po drugie: gothic II ma zdecydowanie lepszą fabułę niż Morrowind. Po trzecie: Muzyka w Morrowindzie jest beznadziejna, a w Gothicu jet tak wymyślona, że pasuje do każdego obszaru i nadaje klimacik grze. Po czwarte: Morrowind nie ma klimatu takiego jak gothic, przez co w TESIII nie chce się grać. ÂŁatwo się domyślić po mojej wypowiedzi, że zdecydowanie wolę Gothica II.

Offline diego16

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Grudzień 2007, 17:53:57 »
Cytat: gorion
Która gra jest według was lepsza? TES III ma dużo większy świat, więcej broni zbroi itp,lecz Gothic II nadrabia to świetną fabułą i tym klimatem.   Gothica przeszłem wiele razy a w TES III dopiero zaczynam grać więc narazie powstrzymam się od opinii ale czekam na wasze posty.

Grałem w Morrowinda napotkałem bandyte w jakimś nędznym pancerzu i walczyłem z nim chyba ze 20 min. ,a najbardziej rozwaliło mnie to że mu wogule życie nieubywało.
Wkurzyłem się i wyłączyłem bo ile można się meczyć z pierwszym lepszym bandytą, który miał skurzany podajrze pancerz, czy cos w tym stylu i wogule TES jest troche taki dziwny, miom zdaniem.

Zdecydowanie wole Gothica.


Pozdro: diego16

Cytat: gorion
Która gra jest według was lepsza? TES III ma dużo większy świat, więcej broni zbroi itp,lecz Gothic II nadrabia to świetną fabułą i tym klimatem.   Gothica przeszłem wiele razy a w TES III dopiero zaczynam grać więc narazie powstrzymam się od opinii ale czekam na wasze posty.

Grałem w Morrowinda napotkałem bandyte w jakimś nędznym pancerzu i walczyłem z nim chyba ze 20 min. ,a najbardziej rozwaliło mnie to że mu wogule życie nieubywało.
Wkurzyłem się i wyłączyłem bo ile można się meczyć z pierwszym lepszym bandytą, który miał skurzany podajrze pancerz, czy cos w tym stylu i wogule TES jest troche taki dziwny, miom zdaniem.

Zdecydowanie wole Gothica.


Pozdro: diego16

Offline Sztofort

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
  • Gothic 3 Player.
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Styczeń 2008, 22:31:46 »
ÂŻe jestem fanem Gothica to oczywiście Gothic... Nie będę się o nim rozpisywał bo bym nie skończył. Ale W Morrowinda grałem, przeszłem i naprawdę warto było poświęcić tyle czasu na to by później mieć satysfakcję. Najlepsze jest to że po zakończeniu wątku głównego można wykonywać misję dodatkowe (poboczne) których jest wiele i gildii mniejszych sporo gdzie tam można wykonywać te misje (ale jak się przyłączy do jednej nacji nie można przyłączyć się do rywalizującej gidlii gdy się skończy misje w 1 nacji bo oni cię nienawidzą i gdy nadarzy się okazja ciebie zabiją) że gra się w sumie nie kończy. Lecz to jest gra specyficzna i może odrzucić dużo osób ponieważ ma dziwny system rozmowy, interfejsu i wiele innych rzeczy. Plusy to dużo ilość gildii, nacji do których można się przyłączyć, długość gry, oprawa dźwiękowa, duży wybór klasy postaci, dużo umiejętności, duży świat, oryginalność.

Offline flake

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 0
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Styczeń 2008, 15:53:17 »
Morrowind vs Gothic II hmm...

Gothic:
+Fabuła
+Muzyka (ta z klasztoru...^^)
+Grywalność
+Uzależnia
+Przyzwoita grafika
+Realizm (dla mnie ważny)

-Bugi...

Morrowind:
+Klimat
+SWOBODA DZIAÂŁANIA
+Ogromny świat (wcale nie taki pusty   )
+Także przyzwoita grafika
+Ogromna ilość ekwipunku (Naramienniki i takie bajery)
+Księżyc na Vivek  

-Mało wymagający system walki  
-Domki z grzybków (ale to kwestia gustu, ja preferuje realne chatki jak w gothicu)


Każdy musi pograć w obie gry, bez tego nie ma porównania...wszystko to tylko kwestia gustu.
Jak dla mnie to Gothic wygrywa(głównie za realizm), ale jak napisałem powyżej...trzeba zagrać w obie gry i samemu zdecydować.
« Ostatnia zmiana: 17 Styczeń 2008, 15:54:44 wysłana przez flake »

Offline Orcrist

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:16:25 »
Według mnie lepszy jest TES III.
Prawda, że morrowind ma duży świat ale to NIE jest minus. Niektórzy mówią, że świat jest pusty.
Wcale nie, bo na każdym kroku czycha na nas jakiś potwór. A poza tym wszędzie są jakieś grobowce, lub jaskinie z bandytami. Jest też dużo artefaktów do zdobycia, niezliczona ilość misji,
zbroi i broni.

Oczywiście wybieram TES III:Morrowind, ale przy Gothicu III bym musiał trochę pomyśleć.  

PS. Bardziej podoba mi się styl walki w morku niż w GII

Forum Tawerny Gothic

TES III Morrowind vs Gothic II
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Styczeń 2008, 18:16:25 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top