Autor Wątek: Spellbound  (Przeczytany 41917 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OS@M@

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Październik 2007, 19:27:15 »
Niskobudżetowa firma nie mająca nigdy funduszy na dobry silnik graficzny gry. Programisci może i dobrzy, ale funduszy to specjalnie nigdy wielkich nie mieli. Pozdrawiam  

Offline kakarott

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Październik 2007, 19:33:02 »
no gry niby dobre oceny mają le nie imają sie poprzednim gothicom cóz pierwsza częśc gotchica też nie byłą idealna więc taka sam będzie 4  zobaczymy jak im to wyjdzie oby tylko Jaowood nie żałowało


z poważaniem kakarott

Forum Tawerny Gothic

Spellbound
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Październik 2007, 19:33:02 »

Offline borntobewild

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 1
Spellbound
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Listopad 2007, 16:37:28 »
Jaki będzie ? to się okaże  nie ma sensu mówić czy dobry lub nie jak nawet nikt nie widział skrawka screena czy czegoś podobnego  Spellbound może nie ma doświadczenia, ale to nie znaczy że nie może stworzyć czegoś dobrego. Ileś postów wyżej Respev dobrze napisał odnośnie tego  ja dodam jeszcze przykład - Black Isle i ich Fallout, jak dla mnie i bardzo dużej ilości innych ludzi ta gra to fenomen  i z tego co pamiętam to ta gra była ich debiutem. No ale porównać do produkcji np. Blizzarda również nie ma co...
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2007, 16:42:52 wysłana przez Xavier »

Offline BotoX

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #43 dnia: 27 Listopad 2007, 14:47:08 »
Ja grałem w większość wyżej wymienionych tytułów i mogę powiedzieć o firmie tyle, że obojętnie jaki będzie miała budżet to wyciśnie go na maksa i zrobi z niego jak najlepszy użytek.

Nieczytałem wszystkich odpowiedzi bo ich za dużo, ale dużo z was twierdzi że gothic 4 zostanie zchszaniony. Jestem optymistą więc oto moje przykłady, dlaczego 4-ka będzie super:

1. Cała saga jest bardzo popularna, więc osoby odpowiedzialne za 4-kę niemogą tego zchszanić bo przynieśli by sobie niezmierny wstyd;

2. Gothic to jedna z ważniejszych gier opatrzonych logiem JoWoodu. Jeśli więc 4 nawali, JoWood może poraz kolejny popaść w kłopoty finansowe, a z tego powodu w Spelbound poturlało by się kilka główek;

3.Pierwszy Gothic był pierwszym wyzwaniem RPG dla jego twórców. Okazał się bardzo udany. Dla tego nie przekreślajcie szans Spelbound'u, bo jestem pewien że im też wyjdzie.

4. Całkiem nowe ręce przy Gothicu mogą pracować całkiem inaczej, co daje nadzieję na to że niespotkam już ani jednego idiotycznego błędu.

5. Przykładów jest znacznie więcej, ale zaczynają boleć mnie palce od pisania..

Offline Eregrin

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1008
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ÂŻycie jest jak komputer - do zabawy i do konkretów
Spellbound
« Odpowiedź #44 dnia: 08 Grudzień 2007, 08:02:17 »
Ja zaś uważam, że SpellBund być może zrobi dobrego G4, ale wiadomo, że niektóre postaci, elementy śwata, nie będą takie 'Klasyczne', jak 'saga Gothic Piranha Byte'. Oczywiście pozosstaje nam tylko i wyłącznie dobra myśl czy świadomość.

Offline Giker

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #45 dnia: 31 Grudzień 2007, 03:04:37 »
eeee... ta firemka nie ma prawie wogóle kasy, a gry jakie tworzą - badziewie jak dla mnie. Grałem w desperados i robin hooda ale nie były to gry 1 klasa. Ale zobaczymy co zrobią z G4. Licze że wyjdzie im cudo. Ale jak to mówią "nadzieja matką głupich". Trzymajmy kciuki.

Pozdr all
« Ostatnia zmiana: 31 Grudzień 2007, 03:05:13 wysłana przez Giker »

Offline xar

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Styczeń 2008, 21:18:48 »
Cytuj
Czemu ma spieprzyć? Bo Gothica nie robi PB? Przepraszam, że tak powiem, ale właśnie PB zmusiło JooWod do zmiany firmy tworzącej grę. PB zrobiło Gothica, który ma masę błędów. PB zrobiło gry bardzo niestabilne. Przykładowo, Oblivion ma mniej błędów, a wyszło mniej patchów. PB spieprzyło Gothica jak ty byś powiedziała. ;]

Normalnie szlag mnie trafa jak widze posty takich tępych kretynów którzy nie mają pojęcia jak to było z PB!  
Ciekawe co ty byś powiedział gdyby ci powiedzieli ze masz zrobić coś w 10 min a takowa praca byłaby na co najmniej 20 min?!! Ciągle byli naciskani ze strony JoWood. Więc przestań pieprzyć ze to wina PB bo normalnie mi ręce opadają, JoWooD jest tym który zawinił i wszyscy którzy mają troche oleju w głowie też tak powiedzą.Kolejna uwaga to taka że od kiedy to JoWood zmieniło PB na Spellbound z tego powodu że robili zabugowane gry??!! Po pierwsze z tego powodu że PB chciała zakończyć serie Gothica na 3 częsci a JoWood te ******** chcieli dorobić sie kasy i kolejnej odslony Gothica PB nie wyrazilo zgody nie wiadomo jakim cudem JoWood odebrał im prawa do marki Gothic za co jest dla mnie zwykłym ******** oszustem.I zanim następnym razem lepiej nic nie pisz bo same bzdury tu napisałeś.
« Ostatnia zmiana: 04 Styczeń 2008, 21:21:42 wysłana przez xar »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Spellbound
« Odpowiedź #47 dnia: 04 Styczeń 2008, 21:30:30 »
Cytat: xar
Normalnie szlag mnie trafa jak widze posty takich tępych kretynów którzy nie mają pojęcia jak to było z PB!  
Ciekawe co ty byś powiedział gdyby ci powiedzieli ze masz zrobić coś w 10 min a takowa praca byłaby na co najmniej 20 min?!! Ciągle byli naciskani ze strony JoWood. Więc przestań pieprzyć ze to wina PB bo normalnie mi ręce opadają, JoWooD jest tym który zawinił i wszyscy którzy mają troche oleju w głowie też tak powiedzą.
Mnie też ręce opadają na widok twojej wypowiedzi. Już od pierwszej części gothica z optymalizacją było kiepsko a czasu mieli masę. Poza tym dużo czasu zajmuje stworzenie świata a oni mieli tylko i wyłącznie usprawnić działanie gry (silnika). Fani poprawili jej funkcjonowanie w patchu, a poprawa błędu zajęła kilka minut. Czemu twoje cudowne PB tego nie uczyniło?


Cytat: xar
Kolejna uwaga to taka że od kiedy to JoWood zmieniło PB na Spellbound z tego powodu że robili zabugowane gry??!! Po pierwsze z tego powodu że PB chciała zakończyć serie Gothica na 3 częsci a JoWood te ******** chcieli dorobić sie kasy i kolejnej odslony Gothica PB nie wyrazilo zgody nie wiadomo jakim cudem JoWood odebrał im prawa do marki Gothic za co jest dla mnie zwykłym ******** oszustem.I zanim następnym razem lepiej nic nie pisz bo same bzdury tu napisałeś.
ÂŻal...nikt nikomu nie odebrał praw. JoWood ma je już od drugiej części gry, był to wybór tylko i wyłącznie panów z Piranhy. Tak się składa, że ich malutka firma nie miała zbytnio możliwości wydania kolejnej części na większą skale. I brak im było funduszy na pracę...

Offline LinkLess

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Reputacja: 10
  • Płeć: Mężczyzna
Spellbound
« Odpowiedź #48 dnia: 04 Styczeń 2008, 23:04:07 »
Na początek napiszę o czymś co mnie irytuje. Chcę poczytać sensowne opinie o nowym developerze G4, jakie zdanie na ich temat mają inni gracze, ale... nie mogę. Dlaczego? Bo niektórzy frustraci piszą takie bzdury, że się we łbie nie mieści. Do tego składnia kuleje. Proponował bym, aby tacy ludzie zastanowili sie najpierw, a dopiero później pisali. Bez nerwów, bez emocji bo w takim gąszczu bzdur ciężko dopatrzeć się konkretów.  

Z wywiadu, z Jochem Hamma dowiadujemy się, że podczas prac nad Czwórką twórcy są cały czas w kontakcie z Piranikami, dlatego ci zagorzali zwolennicy PB mogli by już przestać rozpaczać i wyżywać się na forum.
BTW Tomb Raider Legend, Anniversary i nadchodzący Underworld też są dziełami innej firmy starsze części i jakoś grze to wyszło na dobre. Call of Duty też jest robiony na dwa fronty:
- Infinity Ward:
Call of Duty + dodatki, 2 i 4
- Treyarch:
Call of Duty 3
Poza tym 5 i 6 są robione równolegle. 5- IW naromiast 6- Treyarch. Wszystkie części, które wyszły do tej pory trzymały poziom i klimat CoD.

Offline Crisis

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1177
  • Reputacja: 412
  • Płeć: Mężczyzna
  • What are you waiting for! Get to work!
Spellbound
« Odpowiedź #49 dnia: 05 Styczeń 2008, 09:06:56 »
Cytuj
Na początek napiszę o czymś co mni
Cytuj
e irytuje. Chcę poczytać sensowne opinie o nowym developerze G4, jakie zdanie na ich temat mają inni gracze, ale... nie mogę. Dlaczego? Bo niektórzy frustraci piszą takie bzdury, że się we łbie nie mieści. Do tego składnia kuleje. Proponował bym, aby tacy ludzie zastanowili się najpierw, a dopiero później pisali. Bez nerwów, bez emocji bo w takim gąszczu bzdur ciężko dopatrzeć się konkretów.
Mnie też to irytuje, większość osób z tego tematu napisała pod wpływem złości i gniewu. Zresztą w moim pierwszym poście napisałem coś takiego:
Cytuj
Część z was, którzy wypowiadali się w tym temacie gada jak dziecko, które utraciło właśnie ojca.


Cytuj
Normalnie szlag mnie trafa jak widze posty takich tępych kretynów którzy nie mają pojęcia jak to było z PB!
To się dopiero nazywa pisanie pod wpływem silnych emocji. Ma Pan szczęście, że jestem cierpliwy i opanowany. ;)

Cytuj
Ciekawe co ty byś powiedział gdyby ci powiedzieli ze masz zrobić coś w 10 min a takowa praca byłaby na co najmniej 20 min?!!
Zakasałbym rękawy i wziął się do roboty, bo nic innego nie mógłbym zrobić.

Cytuj
Ciągle byli naciskani ze strony JoWood. Więc przestań pieprzyć ze to wina PB bo normalnie mi ręce opadają, JoWooD jest tym który zawinił i wszyscy którzy mają troche oleju w głowie też tak powiedzą.
No to czemu nie poprawiło tych błędów w patchu jakimś, na którego zrobienie mieli sporo czasu? Mogli zrobić coś dobrego przez ten długi czas, bo zakończono z nimi współpracę miesiące później. Poza tym zawsze jestem zdania, że winę ponoszą obie strony, tak jest i tym razem.


Cytuj
Kolejna uwaga to taka że od kiedy to JoWood zmieniło PB na Spellbound z tego powodu że robili zabugowane gry?!!
Wskaż mi gdzie centralnie napisałem o tym, że JoWood zmieniło PB na Spellbound, napisałem, że Pirania robiła gry niestabilne. Dodam jeszcze, że im nowsza część tym PB gra wychodziła coraz gorzej. To nie są moje słowa, zostały one wypowiedziane przez wiele osób znających się na tworzeniu gier i takich klockach. Jednak głównym powodem zmiany twórców był taki jak IsentoR powiedział.


Cytuj
zanim następnym razem lepiej nic nie pisz bo same bzdury tu napisałeś.
Z takim tekstem to sobie możesz iść do swoich kumpli na podwórko. Mnie to coś nie rusza. Może i napisałem coś źle, a co mnie to obchodzi? Wypowiedziałem się tylko kulturalnie na dany temat, w przeciwieństwie do Ciebie, ty napisałem posta, który wygląda niczym krzyk rozwydrzonego dziecka.


Pozdrawiam, Crisis.

Respev

  • Gość
Spellbound
« Odpowiedź #50 dnia: 05 Styczeń 2008, 13:13:10 »
Cytuj
Nic, zmodyfikował tak Aurorę, że nie można poznać, że jest to właśnie ten silnik
Można - brak możliwości wykonywania skoków podczas eksplorowania świata.

Cytuj
Ale przyznam się- screeny mnie zdziwily, ale NEGATYWNIE! Dlaczego? Bo ściągnęli wszystko od Fable'a!
Jakie screeny? Przecież nikt jeszcze takowych nie opublikował.


Cytuj
Po pierwsze z tego powodu że PB chciała zakończyć serie Gothica na 3 częsci a JoWood te ******** chcieli dorobić sie kasy i kolejnej odslony Gothica PB nie wyrazilo zgody nie wiadomo jakim cudem JoWood odebrał im prawa do marki
To dlaczego Piranha Bytes tworzyła jeszcze dodatek do Gothic 3, skoro nie chciała już na tym zarabiać? Jakby to powiedział pewien człowiek o pseudonimie Arkhan - "owned ^^".
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2008, 13:15:41 wysłana przez Respev »

Offline Bard Hunter

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 94
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #51 dnia: 26 Styczeń 2008, 10:11:38 »
Grałem w Robina i mi się podobał ale nie chciałbym żeby Gothic tak wyglądał.
GGothic to jest gra RPG z widokiem TTrzeciej Osoby a nie z lotu ptaka...
Gothic 4 powinien opierac się na silniku Gothic 1 lub 2 bo wtedy by na mojego PC weszedł.:P

Respev

  • Gość
Spellbound
« Odpowiedź #52 dnia: 26 Styczeń 2008, 10:50:48 »
Cytuj
Grałem w Robina i mi się podobał ale nie chciałbym żeby Gothic tak wyglądał.
GGothic to jest gra RPG z widokiem TTrzeciej Osoby a nie z lotu ptaka...
ÂŻe co proszę? A co ma gra Robin Hood do Gothica, bo nie rozumiem?! Jakby Spellbound kiedyś zrobiło grę o piłce nożnej, to byś napisał, że nie chciałbyś, żeby postacie w Gothicu grały w piłkę? Przecież Gothic to cRPG, a Robin Hood to RTS. Jak ty sobie wyobrażasz RTS z widokiem z trzeciej osoby?
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2008, 10:51:40 wysłana przez Respev »

Offline Nakiel

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 125
  • Reputacja: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Naleśnik
Spellbound
« Odpowiedź #53 dnia: 26 Styczeń 2008, 10:51:49 »
Jak dla mnie to Gohic bez PB to już nie Gothic. Z tego co widzę to SB nie ma zbyt przełomowych gier, większość z nich to STRATEGIE, wątpię żeby mogli zrobić porządną grę cRPG. Najlepiej by było gdyby PB odzyskała prawa do Gothica, wtedy i SB i PB będą zadowoleni.

Respev

  • Gość
Spellbound
« Odpowiedź #54 dnia: 26 Styczeń 2008, 10:59:27 »
Cytuj
wtedy i SB i PB będą zadowoleni.
A dlaczego Spellboud miałoby być wtedy zadowolone?

Offline BeoWolf

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 101
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #55 dnia: 26 Styczeń 2008, 14:15:46 »
Więc to oni robili "Chicago 1930" ?

Powiem Wam jedno: Zapomnijcie o Gothicu 4 !! To na 99% będzie tylko wielkie G*wno !
Bez Piranii Bytes Gothic jest NICZYM ! Nie wiem dlaczego ale prawie nikt nielubi Gothic'a III moim zdaniem brakuje tylko jednej rzeczy w Gothicu III: Prawdziwej twarzy Beziego.Gryby ją dali byłoby Super.

Offline Akasemis

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 39
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Spellbound
« Odpowiedź #56 dnia: 05 Luty 2008, 17:04:13 »
Słyszałem tylko jedną opinie (na temat SpeelBound'u)
Cytuj
TO WIELKIE GÓ***
Osobiście się z tym zgadzam,żadna ich gra nie wypaliła,wolałbym żeby gothica 4 robili Ubisoft,albo EA games



Dlaczego Piranha Bytes już nie robi Gothica IV ?coś się stało ? ktoś umarł ?bo jak skończyłem grę (gothic3)to było że ktoś zmarł czy coś takiego ?A jeżeli zmarł ,to dlaczego PB nie może kontynuować gothica [/u]
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 17:05:20 wysłana przez Akasemis »

Offline Xarak Bunt

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #57 dnia: 05 Luty 2008, 17:17:26 »
Ehhh...  PB wydało zabugowaną grę, która u kumpla, który ma 3 GB ramu, GeForca 8800GTS, Win XP, nie chciała się uruchomić nawet... . Oprócz tego to PB powiedziało, że koniec. Z resztą co wy macie do Spellbound'a? Mała firma, owszem nie mają doświadczenia (jako firma) w RPG- ach, ale pojedyńczy ludzie pracowali już nad różnymi rpg- ami, jak to pisali niektózy na forum.

Smierć tu nie ma nic do rzeczy Akasemisie. Po za tym Robin Hood to bardzo dobra gra...
Airline Tycoon Delux też nienajgorsze...

Edit:
Ehm... wpadka... czytałem naturalnie aktualności  wtedy... Ale o dodatku to nie słyszałem...
Sorki, mój błąd spowodowany niewiedzą lekką. Feralny tekst usunę lepiej...
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2008, 17:33:02 wysłana przez Xarakus Bezius »

Respev

  • Gość
Spellbound
« Odpowiedź #58 dnia: 05 Luty 2008, 17:26:50 »
Cytuj
Ehhh... Jak mnie irytują ci wszyscy ludzie, któzy uważają, że to Jowood odebrał PB prawa do Gothica
A niby jak było? Czytałeś u nas aktualności w tamtym okresie? To JoWooD zerwało umowę z Piranhą Bytes. Nadal wiesz swoje? To powiedz mi, dlaczego Piranha Bytes przy zdrowych zmysłach, kiedy już 7 miesięcy tworzyła dodatek do Gothic 3, zerwałaby umowę i nie dokończyła projektu?

Offline arts1991

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Spellbound
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Luty 2008, 19:35:34 »
News is Gothic 4 : Genesis

The graphics of the game and the music are expected to come close to the ones Gothic 3 had and be up to date and competitive on the market when released.

Characters, story and dialogues will be Gothic 2 oriented.

Jochen Hamma says that dividing the story into chapters might be the best solution, for example for changing graphical elements in the gameworld. Use of chapters again is therefore most likely.

Gothic 4: Genesis will not be a prequel [a sequel to a film, play, or piece of fiction whose events precede those portrayed in the original work] to Gothic 1.

Forum Tawerny Gothic

Spellbound
« Odpowiedź #59 dnia: 05 Luty 2008, 19:35:34 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything