Autor Wątek: Gothic 4 - Jaki będzie?  (Przeczytany 40952 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gothic 4 - Jaki będzie?
« dnia: 26 Sierpień 2007, 00:41:39 »
Temat stworzony do tego by dyskutować o tym jaki będzie gothic 4.

Zacznijmy od obecnych założeń Spellbound:
- nowy wątek fabularny
- tan sam świat
- inny bohater
- nowy interfejs z możliwością zmiany na stary znany z poprzednich części
- nowy lepszy system walki
- pozostałe rzeczy pozostaną bez większych zmian


Tutaj macie kilka zdjęć z prezentacji gothic 4.

Najbardziej intryguje mnie to zdjęcie. Czyżby gothic 4 posiadał podtytuł "Genesis"?
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 02:14:55 wysłana przez IsentoR »

Respev

  • Gość
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2007, 01:00:43 »
Według niemieckiego FAQ (http://www.gamestar.de/news/pc/spiele/rollenspiel/gothic_4/1473115/gothic_4.html) Gothic 4 ma pojawić się na przełomie 2009 i 2010 roku i nie będzie miał nic wspólnego z Gothiciem 3 (pod względem fabuły).
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 01:01:11 wysłana przez Respev »

Forum Tawerny Gothic

Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Sierpień 2007, 01:00:43 »

Offline marian1270

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Sierpień 2007, 01:13:01 »
Moim zdaniem tytuł sie trochę stacza bo gothic 3 był dobry ale nie tak dobry żeby przebić Gothica 2 wiec mam mieszane mysli co do G4 :) i ta nowa firma nigdy nie lubiłem od nich gier zobaczymy jak to będzie :) pozdro

Offline Wrath

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Reputacja: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Devils never cry
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Sierpień 2007, 02:10:50 »
Mi od razu się ten pomysł nie podobał i nie podoba dalej.
Cytuj
- nowy wątek fabularny

To dość logiczne nowy bohater nowa fabuła.
Cytuj
- inny bohater

Bez Bezimiennego nie ma Gothica ta postać chodź nie miała imienia to miała charyzmę charakter i przy tekstach takich jak "Powiedzmy sobie strzeże, przyszedłeś tu tylko po to aby móc pocałować Gomeza w dupę" nie można sie uśmiechnąć Bezimienny to Gothic takie jest moje zdanie oczywiście nie można ciągnąć cały czas historii Bezia ale to o nim opowiada ta gra jak opowieść o Bezimiennych bohaterze się skończyła to Gothic się skończył więc to teraz robienie gry na siłę.
Cytuj
- nowy interfejs z możliwością znany na stary znany z poprzednich części

a wiec po co robić nowy jak i tak wróci do starego?
Cytuj
- pozostałe rzeczy pozostaną bez większych zmian

No comments

Dobra kończę tą waść.Ja jestem do nowego Gothica ustawiony dość sceptycznie nie wiem co to wyjdzie studio które bierze sie za kontynuacje 3 o wiele słabszej od poprzedniczek części nie mają prawie (jeśli nie żadnego) doświadczenia z RPG a więc pożyjemy zobaczymy ale na pewno nie chwycę za nowego Gothica pierwszy.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sierpień 2007, 02:24:12 »
Cytat: Thrall
To dość logiczne nowy bohater nowa fabuła.
Nie logiczne, jakoś w g2 miałeś nowy wątek a bohater był ten sam.


Cytat: Thrall
Bez Bezimiennego nie ma Gothica ta postać chodź nie miała imienia to miała charyzmę charakter i przy tekstach takich jak "Powiedzmy sobie strzeże, przyszedłeś tu tylko po to aby móc pocałować Gomeza w dupę" nie można sie uśmiechnąć Bezimienny to Gothic takie jest moje zdanie oczywiście nie można ciągnąć cały czas historii Bezia ale to o nim opowiada ta gra jak opowieść o Bezimiennych bohaterze się skończyła to
Gothic się skończył więc to teraz robienie gry na siłę.
Mnie już nudzi takie gadanie. Ile można ciągnąć historie bezimiennego ? Zabił już demona, smoki, władców no to może w następnej części z jego udziałem ruszylibyśmy do walki z teletubisiami?

Cytat: Thrall
a wiec po co robić nowy jak i tak wróci do starego?
Ja wiem, że o tej godzinie człowiek jest zaspany i nie myśli logiczne...ale...
Na przykład po to byś mógł sobie odpalić stare sterowanie z g3, ponieważ jesteś do niego przyzwyczajony. Wiem po sobie bo jakoś jak pierwszy raz odpaliłem g2 pierwsze co zrobiłem to wybrałem opcje "sterowanie z g1" ponieważ byłem do niego przyzwyczajony. Nowego wyuczyłem się dopiero w trakcie gry.


Cytat: Thrall
studio które bierze sie za kontynuacje 3 o wiele słabszej od poprzedniczek części nie mają prawie (jeśli nie żadnego) doświadczenia z RPG a więc pożyjemy zobaczymy ale na pewno nie chwycę za nowego Gothica pierwszy.
To nie kontynuacja tylko następna część przedstawiona w realiach gier z serii Gothic. Pod względem fabuły nie ma z nimi nic wspólnego więc nie może być kontynuacją. Odbierz to jako kolejną część TESa.

Offline Król Rhobal

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sierpień 2007, 09:36:15 »
Mnie się ten cały pomysł z G4 nie podoba :/. Może wyjść z tego jakiś badziew bo:
- Wogóle firma jakaś taka mało znana i nie obeznana z RPGami. I co?! I chyba zostali przyjęci bo lubią gothica tylko!! ;/
- O nie!! Bez Bezimiennego nie zagram!! Tak się do niego przyzwyczaiłem a tu ma być jakiś nowy ;/
- Nie chce nawet myśleć o nowej fabule!! Wolałbym aby akcja rozgrywała się np. w Khorinis bo przecież podobno orkowie tam popłynęli i zdobyli całą wyspę i by ich powybijać tam odsłonić np. jakiś nowy portal i dzięki niemu na jakaś nieznana wyspe się dostać i git wg. mnie by było ;p

Ja jestem nastawiony pesymistycznie - wyjdzie z tego jakiś badziew

Offline czarny mag

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Sierpień 2007, 10:45:10 »
BEZ BEZIEGO !!!???!!!???!!! TO NIE BÊDZIE GOTHIC !!! G1 , G2+NK , G3 to seria gry które połączone są ze sobą chistorią ,czasem, bezimiennym bochaterem cherosem , i jego kompenami Diego , Milten , Gorn , Lester
. Przewodnikiem tej piątki jest Xardas. Więc pytam po jaką cho...e przez wszystkie te części nie doszło do zmiany postaci ?
Odp. jest oczywista Gothic to Bezimienny bochater i tyle .
Jeśli Gothic 4 wyjdzie z innym bochaterem ,wydany przez inną firmę nie uznam tej gry za GOTHIC

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Sierpień 2007, 11:22:26 »
Cytuj
- nowy wątek fabularny

zgadzam się każda części rózni się od poprzedniej.

Cytuj
- tan sam świat

też się zgadzam w każdej częsci musi być inne miejsce rozgrywki, inaczej gra byłaby dupna gydby np wrócił do Kohrinis... albo setny raz do GD.

Cytuj
- inny bohater

NIGDY!!! tez koleś to ciało gothica.... przecież, jak można po tylu latach zmieniaćgłównego bohatera.... jakoś PB poradzili sobie nawet kiedy "zginął" w pierwszej części. totalnie bez sensu.

Firma  niezbyt obiecująca... czytając jakie gry stworzyła no to... nie spodziewam się czegoś nie z tej ziemi jak to było z tymi Gothicami... a szkoda.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Sierpień 2007, 12:56:18 »
Cytat: Rotten
NIGDY!!! tez koleś to ciało gothica....
Jakoś w każdym kolejnym TESie gramy nowym bohaterem przenosząc się w co to nowe tereny Cyrodiil. Każda z części jest ciekawa i wciąga na wiele godzin. Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie dające wiele nowych możliwości. A takie gadanie jak twoje jest już nudzące - nie ma beziego gra będzie do bani...eh. Mnie tam na nim nim nie zależy. Bardziej zaciekawi mnie wędrówka nowego bohaterami śladami starego. Odwiedzanie tych samych lokacji lata później...


Cytat: Rotten
przecież, jak można po tylu latach zmieniaćgłównego bohatera.... jakoś PB poradzili sobie nawet kiedy "zginął" w pierwszej części. totalnie bez sensu.
Eee? Na końcu g1 bezimienny szczęśliwie wychodzi ze świątyni śniącego, bariera opada i słyszymy tekst mówiący o tym jak to nowa przygoda dopiero się rozpoczyna. Więc coś czuje, że nie grałeś w jedynkę skoro tak mówisz. No ale w dwójce PB jakimś cudownym sposobem zmieniło nieco sytuacje i uwięziło bezimiennego w świątyni... Najbardziej spójny fabularnie z zakończeniem poprzedniej części był tylko g3...ale ileż można to ciągnąć co by było teraz? Cudowny powrót z królestwa Adanosa? Rządzenie Myrtaną jako jej król? No ludzie dajcie spokój i nie żalcie się jaka to tragedia, że w czwórce nie będzie beziego.

Offline Tidus

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 825
  • Reputacja: -2
  • Płeć: Mężczyzna
  • Per Aspera Ad Astra...
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Sierpień 2007, 12:59:47 »
Cytat: IsentoR
Jakoś w każdym kolejnym TESie gramy nowym bohaterem przenosząc się w co to nowe tereny Cyrodiil. Każda z części jest ciekawa i wciąga na wiele godzin. Według mnie to bardzo dobre rozwiązanie dające wiele nowych możliwości. A takie gadanie jak twoje jest już nudzące - nie ma beziego gra będzie do bani...eh. Mnie tam na nim nim nie zależy. Bardziej zaciekawi mnie wędrówka nowego bohaterami śladami starego. Odwiedzanie tych samych lokacji lata później...
Właśnie.W każdym i od zawsze TES'sie gramy inną postacią, a w Gothic'u Bezi jest póki zawsze główną postacią i Ja wolałbym dalej kierować losami Bezimiennego  
Poza tym wizytówka Gothica, a obok Xardasa najbardziej rozpoznawalna postać przez osoby, które tylko wiedzą, że Gothic istnieje...
No i zapewne będzie to trochę jak z Serią Splinter Cell - Doble Agent miał być extra, a Panom z Ubi-Softu bardzo przeciętnie wyszła ta produkcja i na zdrowie nikomu nie wyszła na dobre ( DA miał być przełomem -.- )
EDIT
IsentoR'rze wybacz, ze odpuściłem wyprawę, ale byłem na wakacjach ( wiem, wiem PM )
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 13:14:26 wysłana przez Zhai »

Respev

  • Gość
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Sierpień 2007, 13:30:56 »
Cytuj
No comments
 
To samo mogę powiedzieć w stosunku do ciebie. Czym niby się różnilo G2/NK od G1, poza wątkiem fabularnym, ulepszonym sterowaniem i lepszą grafiką?

Cytuj
Firma niezbyt obiecująca... czytając jakie gry stworzyła no to... nie spodziewam się czegoś nie z tej ziemi jak to było z tymi Gothicami... a szkoda.

A co niby stworzyła Piranha Bytes przed gothiciem? ÂŻadnego doświadczenia nie miała -,-


Cytuj
BEZ BEZIEGO !!!???!!!???!!! TO NIE BÊDZIE GOTHIC !!! G1 , G2+NK , G3 to seria gry które połączone są ze sobą chistorią ,czasem, bezimiennym bochaterem cherosem , i jego kompenami Diego , Milten , Gorn , Lester  .

Zostawie to bez komentarza.

Cytuj
- O nie!! Bez Bezimiennego nie zagram!! Tak się do niego przyzwyczaiłem a tu ma być jakiś nowy

O tak, bo bezimiennego bohatera widzimy wszędzie! FPS'y, TPP'y, RPG'i, gry sportowe itd! A tutaj panowie nam wycieli numer i to będzie pierwsza gra bez bezimiennego, buuu, buuu (ironia)  

Tak poza tematem - widać, że niedorośliście do komputerów. Co to ma za znaczenie, jakim bohaterem gramy?! Gdyby nie to, że gra nie nazywa się inaczej jak Gothic 4, pewnie nie było by o to tyle szumu. Może być nawet 20 kontynuacji Gothiców, mi to wisi i powiewa, będzie tylko więcej rozrywki od strony gier cRPG. Wy zaś Gothica uważacie za świętość, ma być trylogia, bo tak! A ja mówie "bo srak", mam to gdzieś ile części tego czegoś wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 13:33:16 wysłana przez Respev »

Offline oktoffel

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Sierpień 2007, 14:14:55 »
Wiecie co, ja mam stosunek do Gothica taki jak do książek. Bo moim zdaniem ta gra jest wyjątkowa. Może uznacie że mam porąbane poglądy ale tak jest. I do G2NK wszystko było jak w książce - po prostu ukazywały się kolejne części. G3 było najsłabszym "tomem". A G4 to już kompletne nabijanie kasy. Co byście powiedzieli jakby kontynuacje "Władcy Pierścieni" napisał powiedzmy Sapkowski. Od tak, bo przecież to nic takiego.
Jasne, to tylko gra komputerowa, krótka przygodówka, ale jednak to jest dzieło. Twórcy włożyli w to mnóstwo czasu i stworzyli piękny, fascynujący a jednocześnie pouczający świat. Nie, jak dla mnie G4 pod flagą innych twórców to już dno, PB bardzo słusznie że nie robi kolejnej części bo przynajmniej zachowają twarz.
Rozumiem, że setki dzieciaków i tak zagrają w G4, a twórcy zarobią mnóstwo kasy, ludzie będą to kupować choćby tylko z ciekawości. Ale ja jestem nastawiony sceptycznie bardzo.
Ps. ciekawe kim my już będziemy w momencie wyjścia gry... będziemy innymi ludźmi i kto wie czy w ogóle nas gry komputerowe będą obchodzić  

Offline teken_f

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Sierpień 2007, 14:19:32 »
moja opinia na temat G4 - Inny bohater - to juz nie jest gothic, G4 to bedzie kapa imo. Te części co są w zupelnosci wystarcza. Ew dobry bylby dodatek do G3, w ktorym poznamy nowy świat.

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Sierpień 2007, 14:25:58 »
Cytuj
A co niby stworzyła Piranha Bytes przed gothiciem? ÂŻadnego doświadczenia nie miała -,-


nie miała owszem a co zrobiła...? gre w która grałeś i pociłeś sie kiedy nie grałeś na kodach. nowa firma zrobiłą tyle gier wg mnie niezbyt fajnych wiec g4 może być kontynuacją ich mizernych wypocin.

Cytuj
A takie gadanie jak twoje jest już nudzące - nie ma beziego gra będzie do bani...eh. Mnie tam na nim nim nie zależy. Bardziej zaciekawi mnie wędrówka nowego bohaterami śladami starego. Odwiedzanie tych samych lokacji lata później...


to po co zakładasz taki temat skoro wiesz że fan gothica... powie Ci że bez bezimiennego nei bedzie to samo ?

Cytuj
Eee? Na końcu g1 bezimienny szczęśliwie wychodzi ze świątyni śniącego, bariera opada i słyszymy tekst mówiący o tym jak to nowa przygoda dopiero się rozpoczyna. Więc coś czuje, że nie grałeś w jedynkę skoro tak mówisz.

owszem przeszedłem gothica... i jedynkę i dwójkę... ale to nei o to chodzi... mówisz że zaczyna sięnowa przygoda. a w dwójce cudem uratowany przez Xardasa... myślałem ze "..." da trochę do myślenia....

Respev

  • Gość
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sierpień 2007, 14:32:01 »
Cytuj
nowa firma zrobiłą tyle gier wg mnie niezbyt fajnych wiec g4 może być kontynuacją ich mizernych wypocin.
Dlatego, że Piranha Bytes miała duży budżet, a nowa firma takiego w przeszłości nie miała, dlatego tworzyła budżetówki.

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sierpień 2007, 14:38:01 »
no właśnie miałą duży budżet... więc zrobiła arcydzieło, a co z nowa.?  ty jak uczysz się pisać i odrazu awansujesz do liceum nie będziesz śmigał zarąbistymi opowiadaniami...

dlatego myślę że tak samo będzie z firmą to że kiedyś nie mieli budżetu nie znaczy, że jak go dostaną zrobią gre która przyćmi wszystkie 3 części.

Respev

  • Gość
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sierpień 2007, 14:58:18 »
Cytuj
no właśnie miałą duży budżet... więc zrobiła arcydzieło, a co z nowa.?
Nowa będzie miała jeszcze większy, bo współpracuje z Joowoodem, a Gothic 1 wyszedł bez współpracy JoWoodem ani jakimkolwiek innym wydawcą  
« Ostatnia zmiana: 26 Sierpień 2007, 14:58:37 wysłana przez Respev »

Offline Enzo

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 410
  • Reputacja: 4
  • Płeć: Mężczyzna
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Sierpień 2007, 15:21:34 »
Gothic IV dla mnie to będzie lekka przesada. Wydaję mi się, ze trylogia gier z serii gothic wystarczy bo wszytsko, co pierwsze jest najlepsze!

Offline Rotten

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sierpień 2007, 15:25:54 »
Cytuj
Nowa będzie miała jeszcze większy, bo współpracuje z Joowoodem, a Gothic 1 wyszedł bez współpracy JoWoodem ani jakimkolwiek innym wydawcą


no dobra zgadzam się będą mieli wieeelki budżet. Co nie oznacza że zrobią grę wszechczasów.

Offline koleus123

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Reputacja: 0
Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2007, 17:49:24 »
Cytuj
nowy wątek fabularny
-No wiadomo że nowy. Przecież starego wątku nie wsadzą  .

Cytuj
tan sam świat
Nowy świat musi być, chociarz do starego fajnie by było wrócić  

Cytuj
inny bohater
Gothic bez Bezimiennego to jak kosmos bez gwiazd więc raczej niech odsuną się od tego pomysłu  

Cytuj
nowy interfejs z możliwością zmiany na stary znany z poprzednich części
Po co to????. Według mnie jest to niepotrzebna opcja która zajmuje niepotrzebnie ilość miejsca na dysku.

Cytuj
nowy lepszy system walki
To musi być  

Cytuj
pozostałe rzeczy pozostaną bez większych zmian
Czyli że wymagania sprzętowe znów będą duże???. Grafika wogóle się nie zmieni????(ale mam głupie pytania  ).

Słowo na koniec:ta firma nie słyneła dobrymi grami, więc czuję że Gothic 4 nie będzie dobrą grą, ale cuda się zdarzają.

Forum Tawerny Gothic

Gothic 4 - Jaki będzie?
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sierpień 2007, 17:49:24 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything