Autor Wątek: Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych  (Przeczytany 4294 razy)

Description:

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tH.

  • Gość
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« dnia: 28 Maj 2006, 21:31:43 »
Jak widzicie forum stało się w pełni dostępne dla nie zarejestrowanych użytkowników. Nie jest to trwała zmiana i zostanie wycofana, gdy forum się rozwinie jednak to zależy od Was. Tak więc możecie zadecydować o dostępności forum. Czy ma być otwarte tylko dla zarejestrowanych, czy nie?

Wg. mnie narazie powinno być otwarte. Zawsze warto zapoznać się trochę z zawartością forum przed rejestracją. Gdy już znowu będę w stanie administrować wszystkimi serwisami na których mam posadę admina, dodam na forum irytujące okienko zachęcające do rejestracji. Nie będzie ono widoczne dla zalogowanych. Gdy forum się rozrośnie warto pomyśleć o zamykaniu dostępu dla nie zarejestrowanych.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:20:38 wysłana przez Arthas »

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2006, 22:07:58 »
Jest też druga strona medalu, gość który ma dostęp do wszystkich działów jako nie zarejestrowany poczyta sobie wszystkie pomoce i porady nie rejestrując się. I tylko my na tym tracimy. No chyba że trafi się mu pytanko którego jeszcze nie było, wtedy już musi się regnać.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:22:17 wysłana przez Arthas »

Forum Tawerny Gothic

Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maj 2006, 22:07:58 »

Kristo

  • Gość
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maj 2006, 23:01:14 »
Mhh to wyjście pośrednie. Zablokowanie tylko for z pomocami?
Jak dla mnie może być otwarte, ale powinno się zablokować możliwość pisania postów, nie będąc zalogowanym. Tyle ode mnie.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:23:12 wysłana przez Arthas »

Offline Deft

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: 0
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Czerwiec 2006, 13:33:13 »
Mi się wydaje, że powinno być otwarte forum dla wszystkich. Jeżeli będzie niewidoczne to będzie więcej użytkowników z licznikiem 0. I po co nam tacy użytkownicy? A tak to user zapozna się trochę z zawartością strony i gdy już będzie pewien że to jest forum dla niego to się zarejestruje i będzie postować. Tak mi się wydaje.
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:30:41 wysłana przez Arthas »

tH.

  • Gość
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2006, 16:18:36 »
Cytuj
ale powinno się zablokować możliwość pisania postów, nie będąc zalogowanym

To było wprowadzone od samego początku. No chyba, że coś przeoczyłem. Zaraz sprawdzę.

Puki co wszystkie fora są zamknięte dla gości, pomijając "Gothic 3".
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2006, 14:31:55 wysłana przez Arthas »

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Sierpień 2006, 13:38:51 »
Również w tej kwestii się wypowiem. Uważam, że forum powinno być dostępne dla wszystkich, tych którzy odwiedzają nasze forum. Każdy ma prawo zobaczyć i uświadomić sobie czy warto na takowym forum zostać czy nie, a nie zmuszać usera do rejestracji, tak jak mieli to niektóre serwisy o Gothicu.

tH.

  • Gość
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Sierpień 2006, 15:02:26 »
Większość forum jest dostępna dla nielicznych. Tylko niektóre działy są pozamykane. Sądzę, że nie jest to wielką przeszkodą, i chyba jednak warto się zarejestrować.

Offline Ret Sam

  • Kopacz
  • **
  • Wiadomości: 142
  • Reputacja: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień 2006, 20:10:38 »
Ja mam takie zdanie.Niech każdy gość będzie mógł wchodzić tylko i wyłącznie do działów Dyskusja
tak jak to jest na GS wtedy jeśli gość będzie chciał zgłosić problem będzie się rejestrował aby to znaleść.
Ale nawet jeśli się zarejestruje to może będzie aktywny w co wątpie.Ale może/napewno pojawi się
aktywny user...

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Wrzesień 2006, 18:57:38 »
Cytuj
będzie się rejestrował aby to znaleść.
Mądry gość pierw zajrzy na stronę w poszukiwaniu odpowiedzi (np. Solucja).

Cytuj
Ale nawet jeśli się zarejestruje to może będzie aktywny w co wątpie.
Słuszne są Twoje powątpiewania. Nie potrzebny nam zarejestrowany tylko ,,nick". Na forum jest już regniętych ponad 330 osób, a tylko góra 10% z nich aktywnie tutaj pisze.

Cytuj
Ale może/napewno pojawi się aktywny user...
Nie jest wymagane, byś się tu rejestrował. Masz czas i chęci do pisania na tym forum, prosimy bardzo. Jeżeli chcesz tylko zadać jedno pytanie, to także możesz tutaj to zrobić. Jednak, by regnąć się tylko dla regnięcia, to to już jest lekka przesada. Nie poskąpimy żadnym user'em, który będzie mądrze pisał i zakładał ciekawe tematy, wręcz właśnie takich szukamy. Bowiem to oni świadczą o samym forum.

Thoro

  • Gość
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrzesień 2006, 15:17:54 »
Cytuj
Mądry gość pierw zajrzy na stronę w poszukiwaniu odpowiedzi (np. Solucja).

Solucja w pewnym sęsie psuje rozgrywkę. Nie tródno się domyśleć czemu, gdyż ona po części uzależnia i zwalnia z myślenia. Nie chcemy nikomu psuć gry naszymi poradnikami, tak więc każdy ma prawo do zadania pytania na forum i nikt nie zostanie z tego powodu poniżony.

Cytuj
Słuszne są Twoje powątpiewania. Nie potrzebny nam zarejestrowany tylko ,,nick". Na forum jest już regniętych ponad 330 osób, a tylko góra 10% z nich aktywnie tutaj pisze.

Niestety taka jest prawda. Serwis jest nadal w trakcie rozwoju i promocji. Główną uwagę skupiamy na portalu, przez co forum trochę cierpi mniemniej jednak nie sądzę aby było zaniedbane. Jak powiedziałeś, nie potrzebujemy nie aktywnych użytkowników. Dla mnie te puste konta, które mają zero na liczniku mogą być spokojnie wykasowane. To tylko zbędne dane i do tego martwa lista użytkowników. Sądzę, że powinniśmy przedyskutować sprawę odnośnie pustych kont. Moje zdanie znacie - wykasować...

Offline DarkArthas

  • Kret
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrzesień 2006, 15:36:36 »
Dla gości może być otwarte forum, a Tawerna dla zarejestrowanych. Można też zamknąć, tak chyba by było lepiej :spox:

Offline Boba Fett

  • Magnat
  • ***
  • Wiadomości: 1566
  • Reputacja: 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wolność jest nieśmiertelna
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrzesień 2006, 15:37:04 »
Wielu, którzy wchodzą na fora Gothica patrzą na liczbę, która pokazuje, ile jest na tym forum zarejestrowanych użytkowników. Mówią, ża ta liczba świadczy o popularności (itp.) portalu.
Jak dla mnie, to banał. Te puste konta nam naprawdę nie są potrzebne. Nie musimy nikomu udowadniać, że to dobre forum. Jeżeli sam chcesz sprawdzić, posiedź tu, popisz, wtedy ocenisz. Uważasz, że to głupie forum? Ok, to Twoje zdanie, nie pisz na nim, nie zmuszamy.

Według mnie po pewnym okresie czasu, nieaktywne konta powinny być usuwane.

Offline Isentor

  • Wielki Lord Elekt
  • ***
  • Wiadomości: 32202
  • Reputacja: 27957
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zbyt pokręcony, by żyć. l zbyt rzadki, by umrzeć.
    • Karta postaci

Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrzesień 2006, 16:50:02 »
Jeśli chodzi o konta z 0 liczbą postów...nie należy ich usuwać nie każdy umie obchodzić się z forum lub ładnie pisać po prostu czyta posty innych i zdobywa wiedzę. Nie zmuszajmy takiej osoby do spamu...

Co do kont totalnie nieaktywnych np. przez ponad miesiąc. Proponuje wysyłać tydzień przed upływem terminu komunikat z info iż konto jest tyle i tyle nieaktywne, zostanie usunięte w najbliższym czasie czyli 1 miesiąc od nieaktywności usera z 0 liczbą postów.

Thoro

  • Gość
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Wrzesień 2006, 18:36:37 »
Cytuj
Jeśli chodzi o konta z 0 liczbą postów...nie należy ich usuwać nie każdy umie obchodzić się z forum lub ładnie pisać po prostu czyta posty innych i zdobywa wiedzę. Nie zmuszajmy takiej osoby do spamu...

Ale 80% tych kont to flaki. Większość z tych osób nawet nie zalogowała się na forum a jeśli już to tylko kilka razy. Jedynie kilka procent użytkowników z pustymi kontami kożysta z forum regularnie. Naprawde jeśli ktoś siedzi na forum to prędzej czy później napisze choćiaż jednego posta.

Cytuj
Co do kont totalnie nieaktywnych np. przez ponad miesiąc. Proponuje wysyłać tydzień przed upływem terminu komunikat z info iż konto jest tyle i tyle nieaktywne, zostanie usunięte w najbliższym czasie czyli 1 miesiąc od nieaktywności usera z 0 liczbą postów.

To jest dobry pomysł. Postaram się poszukać moda, który wyszukuje puste konta i weryfikuje je pod względem ostatniego logowania. W koncu nie chcemy, aby forum wyglądało jak Gothic Site - duże forum i pełno pustych kont.

Offline Casano

  • Myśliwy
  • ***
  • Wiadomości: 364
  • Reputacja: 1
Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień 2006, 21:07:17 »
Zgadzam się z moimi poprzednikami. Forum to nie statystyki i liczby.  Bez tego da się żyć, a bez aktywnych userów jest już trudniej, dlatego nie widze żadnego problemu aby cos takiego wgrać.

Forum Tawerny Gothic

Dostępność forum dla (nie)zarejestrowanych
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrzesień 2006, 21:07:17 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 
top
anything